+1 Третьякову. Звідки і навіщо з’явилася ідея міністерства ветеранів

“Я зараз буду переконливо просити Кабмін, щоб був міністр у справах ветеранів. Бо вже набридли ці гойдалки між Мінсоцом, МОЗом, Мінфіном та іншими. Учасники АТО не розуміють, куди їм іти”.

Цій заяві заступника голови фракції БПП Олександра Третьякова майже півтора роки. Вперше про необхідність створення міністерства, яке б займалося справами ветеранів, він заявив УП ще у жовтні 2016 року.

Правда, з того часу жодного руху в цьому напрямку не було. Аж поки у вівторок Верховна Рада 241 голосом не звернулась до Кабміну з вимогою створити Мінветеранів.

Таке рішення депутатів з’явилося не на порожньому місці. Воно стало результатом кількох тижнів вправного публічного шантажу, до якого вдався Третьяков.

“Справи – як завжди. Всі “за”, але ніхто нічого не робить. І президент за створення міністерства, і прем’єр за створення, а результату – нуль”, – обурювався Третьяков в розмові з УП восени 2017 року.

Тоді ж він пообіцяв, що візьметься за це питання предметно. Чим і зайнявся уже на початку нової сесії.

7 лютого на засіданні комітету у справах ветеранів, який він очолює, Третьяков заявив, що готовий вийти з коаліції.

“Питання створення Міністерства у справах ветеранів, яке б взяло на себе відповідальність за забезпечення соцзахисту, залишається в підвішеному стані. За час роботи головою комітету я вже втомився слухати претензії з приводу того, що не належить до компетенції нашого комітету. Я готовий вийти з коаліції, тому що більше не можу терпіти і бути її членом, відповідаючи за цю бездіяльність”, – написав Третьяков у Facebook після комітету.

Крім цілком благородної мети, інтерес до створення нового міністерства можна пояснити і більш приземленими речами. Наприклад, концентрацією всього матеріального і фінансового ресурсу, який передбачений для ветеранів, але зараз розпорошений по різних міністерствах і службах. Той, хто контролюватиме нове міністерство, контролюватиме і його видатки.

Тут варто згадати також історію створення Міністерства тимчасово окупованих територій. У квітні 2016 року, коли Арсеній Яценюк подав у відставку, і на Банковій ділили портфелі в Кабміні Гройсмана, саме Третьяков пролобіював створення МінТОТ і призначення його очільником близького до себе Вадима Черниша.

Якщо Третьякову вдасться протиснути свого главу і для нового міністерства, то він матиме двох міністрів за столом уряду. А це чудова точка входу у “велику гру”: як політичну, так і фінансову.

Така гра варта легкого ризику, яким є шантаж виходом із фракції.

Загалом чинна коаліція знала не одну хвилю виходу депутатів. Але усі попередні рази лави більшості залишали поодинокі “попутники”, які не входили в кістяк БПП чи “Народного фронту”. Можливий вихід Третьякова – це історія зовсім іншого порядку.

По-перше, його вважають одним з основних спонсорів президентської фракції. По-друге, Третьяков очолює одну з найбільших неформальних груп всередині БПП, яка об’єднує близько 25 депутатів. Ця група орієнтується на генпрокурора Юрія Луценка, давнього друга Третьякова.

Останній, до всього, є ще й заступником голови БПП і входить у так звану раду фракції, яка приймає головні рішення у президентській партії.

І хоч зараз у Раді він очолює “скромний” комітет у справах ветеранів, але якщо він зі своєю групою вийде з коаліції, то це поставить на ній хрест. І, відповідно, потягне за собою відставку уряду.

Така перспектива виглядає досить загрозливою, якщо взяти до уваги непублічну війну між чинним прем’єром Володимиром Гройсманом та генпрокурором Луценком, який не проти сісти у прем’єрське крісло.

Саме на цих страхах зіграв Третьяков. Щоб його погроза виглядала більш переконливо, він майже місяць про неї нагадував. Спершу 9 лютого на круглому столі в парламенті, а тоді – на погоджувальній раді 26 лютого.

Більше того, Третьяков пригрозив заблокувати трибуну, якщо питання ветеранів не винесуть на розгляд.

Питання створення нового міністерства також обговорювалось на засіданні фракції БПП ввечері в понеділок, і досить гостро.

Як розповіли УП депутати президентської фракції, Третьяков начебто погрожував вивести з коаліції свою групу, якщо у вівторок не заслухають його ініціативу з Мінветеранів.

Сам депутат відмовився підтвердити УП таку погрозу.

“Від мене публічно ніхто такого не чув, а слова інших людей я коментувати не буду. Але бачите, ситуація зрушилась з місця. Не буду казати як, може, боженька почув”, – віджартувався Третьяков.

Але навіть попри палку розмову на фракції, вранці вівторка у Раді не було певності, що питання нового міністерства буде розглянуте.

“Ну яке міністерство? Для 200 тисяч людей будемо робити міністра? То давайте тоді для афганців зробимо міністерство, їх ще більше. Або міністерство релігії”, – обурювався один із депутатів БПП.

“Третьякову просто мало Служби ветеранів, то він хоче ціле міністерство”, – сказав інший депутат президентської фракції, натякаючи на спробу скандального призначення главою згаданої служби Валентина Манька.

Останнього називали креатурою Третьякова. Їхню близькість в ефірі одного з каналів підтвердив “сірий кардинал” БПП Ігор Кононенко.

І шантаж Третьякова досяг свого результату. У вівторок за кілька годин до початку засідання у Раді з’явилась постанова-звернення до Кабміну щодо створення Міністерства ветеранів. А ще за кілька годин за неї проголосував 241 депутат.

Третьяков одразу “передумав” виходити з фракції.

“Раніше я заявляв, що готовий вийти з фракції і коаліції, якщо фракція не підтримає наші ініціативи щодо забезпечення соціального захисту ветеранів. Тепер питання мого виходу з фракції не актуальне. Що стосується виходу з коаліції – все залежить від подальших дій Кабміну”, – написав Третьяков у Facebook майже одразу після голосування.

На запитання, що він робитиме, якщо прем’єр Гройсман, як у 2017-му, відмовиться створювати ще одне міністерство, Третьяков відповів досить однозначно – мінятиме прем’єра.

“Якщо прем’єр-міністр адекватний, то він мусить послухати Раду. Якщо він не адекватний, то його треба замінити. Нам не вперше”, – з посмішкою сказав Третьяков журналістам у парламенті.

Правда, як запевнили УП у Гройсмана, депутату не доведеться витрачати сили на такий малоймовірний сценарій.

“Сьогоднішнє рішення є технічним, бо Гройсман і так підтримує створення міністерства ветеранів”, – заявив представник прем’єра в парламенті Вадим Денисенко.

За його словами, на реалізацію цього задуму піде три-чотири місяці:

“Першим етапом має стати створення робочої групи, яка розробить функціонал міністерства. Це необхідно, щоб за правильною назвою не було створено пустишку. На це треба 3-4 місяці. Потім може бути створене саме міністерство”.

Роман Романюк, УП

(Visited 69 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:9190

загрузка...

Наступного тижня в обласному центрі презентують статут Івано-Франківської ОТГ 15:44

26 лютого 2019 року об 11.00 в Івано-Франківському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», (вул. Галицька, 63А) відбудеться презентація та обговорення, напрацьованого експертним середовищем, проекту...

В Івано-Франківській області 600 кілометрів дороги ще потребують відновлення 19:27

В Івано-Франківській області успішно реалізується державна програма «Розвиток дорожнього господарства української частини Карпатського єврорегіону», завдяки якій за останні чотири роки проведено добротний ремонт на понад 400 км автодоріг Прикарпаття, пише...

Марцінків запроваджує “громадську експертизу” відремонтованих вулиць, дворів і майданчиків 15:12 2 коментарі

Мер міста Руслан Марцінків каже, що прості мешканці ефективніше контролюватимуть ремонти за бюджетні кошти. Про це йшлося під час щотижневої оперативної наради у міського голови 19 лютого, інформує «Галка». Марцінків доручив...

Національна академія аграрних наук судиться за 1850 га земель на Івано-Франківщині 00:14

На Прикарпатті прокуратура через суд вимагає повернути державі особливо цінні землі вартістю понад 68 млн грн. Землі Національної академії агарних наук України площею 1850 га розміщені на території Івано-Франківської області....

Делятинська ОТГ розпочала розробку Стратегії розвитку (фотофакт) 11:52

14 лютого відбулось перше засідання робочої групи з питань розробки Стратегії розвитку Делятинської об'єднаної територіальної громади до 2027 року за участю експертів Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки...

За два роки кількість комунального транспорту у Франківську має сягнути 50%, – Марцінків 21:07 4 коментарі

Про це міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків заявив в ефірі ОТБ “Галичина”. Марцінків має надію, що до липня в місті з’являться ще два нові комунальні автобусні маршрути. Він наголосив, що...

Комунальне майно Франківська продаватимуть через електронні аукціони 17:44

Івано-Франківська міська рада ухвалила рішення «Про внесення змін до нормативних актів з питань приватизації об’єктів комунальної власності територіальної громади міста Івано-Франківська». Цей нормативний документ дасть змогу розпочати процедуру приватизації за...

У Франківську оштрафували порушника, який не мав документів на будівництво по вулиці Степана Бандери 19:19

Управління з питань державного архітектурно-будівельногоконтролю виконкому Івано-Франківської міськради оштрафувало порушника на 10 тисяч 200 гривень. Наприкінці 2018 року до Управління з питань ДАБК надійшло звернення від мешканців із приводу проведення...

На Прикарпатті поліція анулювала 246 дозволів на носіння зброї 16:18 3 коментарі

Протягом 2018 року на території Івано-Франківської області скоєно два кримінальних правопорушення з використанням травматичної зброї. Про це повідомили у Секторі комунікації поліції Івано-Франківщини. «За цей період на Прикарпатті анульовано 246...

В Івано-Франківську освітили 18 пішохідних переходів 19:27

Вчора, 14 лютого, в Івано-Франківську відбулось чергове засідання виконавчого комітету. Під час нього затвердили питання про передачу на баланс освітлення пішохідних переходів. Відомо, що управління транспорту та зв’язку передає КП...

Суд повернув повноваження Супрун 08:24 1 коментар

Окружний адміністративний суд Києва вирішив скасувати попереднє рішення, яке забороняло Уляні Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я. Таке рішення суддя Сергія Каракашьян оголосив 14 лютого. "Суд ухвалив в задоволенні клопотань...

Михайло Довбенко: на небезпечній ділянці дороги в Тисменицькому районі встановлять світлофор 21:08 1 коментар

На ділянці дороги державного значення Н-10 у селі Старі Кривотули Тисменицького району встановлять світлофор. Для його облаштування спрямують кошти державної та обласної програм підвищення рівня безпеки дорожнього руху, інформує Типовий Франківськ....

Міськрада таки хоче виселити Московський патріархат з приміщення на Чорновола 18:01 5 коментарів

Івано-Франківська міська рада звернулась до Господарського суду Івано-Франківської області з позовом до Івано-Франківської Єпархії Української Православної Церкви Йдеться про зобов’язання звільнити нежитлові приміщення, розташовані на першому поверсі в будівлях за...

На Прикарпаття їде Президент 16:15 5 коментарів

На Прикарпаття їде Президент. Про це на власній сторінці у Фейсбук повідомив митрополит Івано-Франківський і Галицький, керуючий Івано-Франківсько-Галицькою єпархією ПЦУ, священноархімандрит Хресто-Воздвиженського Манявського чоловічого монастиря Іоасаф Василиків. "ДОРОГІ БРАТИ і...

На сесії Івано-Франківської облради розглянуть 26 питань 13:22 3 коментарі

15 лютого розпочне свою роботу 27-а сесія обласної ради сьомого демократичного скликання. Про це повідомили в прес-службі Івано-Франківської обласної ради. На перше пленарне засідання президія обласної ради рекомендувала винести 26...

Івано-Франківськ розширює кордони? 17:31

На сесії Івано-Франківської міської ради депутати підтримали угоди про співпрацю з потенційними учасниками об'єднаної громади. Наразі ухвалили 4 таких угоди - з селами Підлужжя, Підпечари, Узин та Добровляни. Раніше прийнято...

В судах Івано-Франківщини все ще не вистачає суддів 23:08 4 коментарі

Сьогодні, 12 лютого, в Івано-Франківському апеляційному суді відзвітували про діяльність за рік. Голова суду Богдан Гриновецький розповів, що кадрова криза все ще є, але попри це судді працюють – із...

Тепло в Івано-Франківську здорожчає на третину 19:04 14 коментарів

11 лютого в приміщенні ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» відбулося відкрите обговорення (відкрите слухання) щодо коригування тарифів на теплопостачання та підігрів гарячої води. У своїй доповіді директор ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» Руслан Гайда повідомив, що...

"Я – Бандера!" – екс-очільники прикарпатських патрульних включилися у флешмоб 13:43 10 коментарів

В соцмережі Фейсбук поширюється флешмоб за участю працівників поліції, що висловлюють свою позицію з приводу скандалу із затриманням активістів у Києві. Нагадаємо, 9 лютого перед зустріччю одного з кандидатів у президенти з...

В прикарпатців забиратимуть субсидії через борги 13:11 3 коментарі

За 30-денний борг по комунальних платежах будуть забирати субсидії. 6 лютого Кабінет міністрів на своєму засіданні ухвалив зміни до порядку призначення субсидій. Зокрема, якщо раніше державну допомогу могли відібрати за...
  • ріел ІФ виринаюча