Ахметов, Льовочкін і Медведчук, або Троє у партії, не рахуючи Рабіновича

Є така неписана політична прикмета: якщо заворушився капітал – це до виборів. В Україні вона справджується завжди, даючи старт великим перегонам за ресурсами.

З одного боку – під кожні вибори завжди з’являються “нові” кандидати і союзи, котрі, як кисню, потребують грошей. З іншого – традиційні центри впливу намагаються втримати у своїх руках максимум ресурсів, для чого вкладаються і в “нових”, і в “старих”.

Але, як показує досвід 27 років Незалежності, щоб виграти вибори, самих грошей не досить. Зазвичай перемога – це результат поєднання великих фінансових вливань, підтримки медіа-холдингів та серйозних партійних структур. Крім цього, запорукою успіху була і залишається підтримка когось із головних геополітичних гравців, якими в Україні є Росія, ЄС та США.

 Результат пошуку зображень за запитом "за життя"

Але паралельно з цим от уже кілька тижнів триває непублічний процес, здатний перевернути усю розкладку як президентських, та парламентських виборів.

У дорогих київських офісах найбагатша людина країни, власники каналу “Інтер” та кум Путіна почали предметні переговори про об’єднання.

“Це як життя в комуналці. Жили дві сім’ї, їм було тісно, а тепер підселяють ще й третю. Ну нічого, помістимося”, – іронізує один із учасників цих зустрічей.

До чого може призвести об’єднання сил Ріната Ахметова, Сергія Льовочкіна та Віктора Медведчука, про що вони домовляються і що може завадити їхньому союзу читайте у матеріалі “Української правди”.

3 в 1, або Опозиційний блок “За життя”

В березні лідер партії “За життя” Вадим Рабінович завзято носив скарги до НАБУ на колишнього главу АП часів Януковича Сергія Льовочкіна, та навіть “арештовував” його шикарну віллу поблизу Ніцци.

 

Рабінович публічно заговорив про бажання об’єднатися в єдину силу з “Опозиційним блоком”

У відповідь Льовочкін руками підконтрольного йому нардепа Сергія Капліна звертався до НАБУ про незаконне збагачення Рабіновича і звинувачував його у подвійному громадянстві.

Але тільки-но закінчилось літо, і, як за помахом чарівної палички, той самий Рабінович публічно заговорив про бажання об’єднатися в єдину силу з “Опозиційним блоком” – партією, половину якої контролює Рінат Ахметов, а іншу половину – його “ворог” Льовочкін.

У крилі Ахметова байдуже сприйняли заклики лідера “За життя”. Але, до загального здивування, на них блискавично відгукнувся екс-глава АП.

“У важкий для країни час потрібно відкинути амбіції і припинити конфлікти – тільки об’єднавши всі опозиційні сили, ми повернемо в Україну мир, стабільність, розвиток, створимо умови для українців знову жити по-людськи”, – з легким пафосом писав він у своєму Twitter.

 

Льовочкін руками підконтрольного йому нардепа Сергія Капліна звертався до НАБУ про незаконне збагачення Рабіновича і звинувачував його у подвійному громадянстві

Така різка зміна позиції могла б здатися дуже дивною, якби не один факт.

Наприкінці літа до партії Рабіновича “За життя” офіційно увійшов лідер “Українського вибору”, кум Путіна Віктор Медведчук.

За даними УП, Медведчук був спонсором політсили Рабіновича задовго до вступу в партію. І саме вони вдвох представляють “За життя” у об’єднавчих переговорах із “Опоблоком”, які почалися з середини вересня.

У них беруть участь три групи. “За життя” представляють згадані Медведчук та Рабінович. “Опоблок” же представлений двома групами – Сергій Льовочкін та Юрій Бойко, і Вадим Новинський з Борисом Колесніковим від групи Ахметова.

Читайте також

Організовані Партійні Групи-7: Як Льовочкін і Ахметов готуються до реваншу
“Червоний директор” по-новому. Хто і як готує Бойка до президентських виборів
Він і Вона. До чого готуються штаби Порошенка і Тимошенко

Як стверджує одне з джерел у керівництві ОБ, на одну із зустрічей приїжджав і Рінат Леонідович.Спершу ці зустрічі носили таємний характер, але поступово про них відкрито заговорили усі учасники переговорів.

“Так, переговори йдуть. Це все, що можу сказати”, – скупо зізнався УП Бойко.

“Поки що мова не йде про квоти чи посади, ми говоримо про принципи, навколо яких об’єднуватись”, – розповів співголова фракції ОБ Олександр Вілкул, який є представником ахметівського “крила” партії.

Як вдалося з’ясувати УП, стратегічна мета такого великого об’єднання – не так успіх на президентських виборах, як взяття під контроль наступного парламенту після виборів 2019 року.

Фактично всі групи переговірників вважають, що спільними зусиллями партія “За життя” та “Опоблок” мають шанс на реванш – завести до наступної Ради найбільшу фракцію і бажано зайняти крісло прем’єра.

Гіршим сценарієм у таборі ОБ називають варіант 2006 року, коли “регіонали” мали найбільшу фракцію в опозиції.

“Без нас тоді не проходило жодне важливе рішення”, – пригадує один з учасників об’єднавчих зустрічей.

Такі амбітні цілі потребують величезних ресурсів. Але якщо переговори про об’єднання “За життя” і ОБ матимуть успіх, то сконцентровані внаслідок цього можливості будуть просто вражаючі.

По-перше, вони включатимуть фактично найбільший медійний пул з усіх, якими можуть похвалитись політичні групи в Україні.

На “регіоналів” працюватимуть: весь медіа-холдинг Ахметова разом із найрейтинговішим на сьогодні каналом “Україна”, весь холдинг Фірташа-Льовочкіна, включаючи “Інтер”, та “112 канал” із NewsOne, які зараз перебувають в орбіті впливу Медведчука.

По-друге – вони консолідують виборців “Партії регіонів” на Сході та Півдні країни. Навіть без анексованого Криму і захопленого Донбасу, це дуже перспективне електоральне поле. Навіть якщо врахувати, що виборець “Опоблоку” та “За життя” на 60-80% перетинається, то їхнє об’єднання дасть відчутний приріст спільній силі.

І по-третє, злиття Ахметова, Новинського, Колеснікова, Фірташа, Льовочкіна, Медведчука в одній силі – це концентрація найбільшого фінансового ресурсу в українській політиці. Змагатись із ними зможе хіба команда чинного президента Петра Порошенка.

Хоча, справедливості заради, варто сказати, що в певному сенсі і більшість із вище згаданих людей можна назвати партнерами президента. “Віденський пакт” з Фірташем-Льовочкіним, “Роттердам +” для Ахметова чи ринок скрапленого газу для Медведчука – це значущі складові реваншу “регіоналів”.

Але попри такі серйозні перспективи від об’єднання, все забуксувало одразу на етапі перших складних рішень: як розділити партію і кого висунути кандидатом у президенти.

1 із 3, або Чому не Бойко/Рабінович/Вілкул

Перше серйозне випробування спіткало майбутнє об’єднання уже на першому ж питанні – хто має стати їхнім єдиним кандидатом у президенти?

Об’єднання публічно почалося із заклику Рабіновича обрати єдиного кандидата. Але одразу виявилось, що коли посадити за один стіл одразу кількох кандидатів із першої десятки соціологічних списків, то змусити котрогось із них поступитись дуже непросто.

 

Ахметов готовий ставити на Олександра Вілкула

Льовочкін вважає, що кандидатом має бути Бойко, Ахметов готовий ставити на Олександра Вілкула, Медведчук – на Рабіновича.

Мало того, що кожна група має свого кандидата, вони ще й категорично не довіряють кандидатам інших груп.

Депутати із групи Ахметова вважають, що Рабіновича не можна висувати у президенти. Не тому, що у нього щось не так із рейтингом чи ораторськими даними. А банально тому, що один раз він “Опоблок” уже кидав. Пройшовши у Раду за списком “Опоблоку”, Рабінович витратив на війну з цією партією половину депутатської каденції.

Група Фірташа-Льовочкіна також не збирається зніматись під Рабіновича. Ще не так давно їхні канали живого місця не лишали на репутації лідера “За життя”, і поступитися йому тепер було б приниженням.

Крім того, у групи є свій кандидат – Юрій Бойко, який уже зараз, до об’єднання, має найвищий особистий рейтинг серед тих, хто збирається на ці об’єднавчі наради.

Однак проти кандидатури Бойка категорично заперечує крило Ахметова.

“Ми сказали прямо, якщо Бойко стане кандидатом в президенти, то ми в таке об’єднання просто не підемо. Під Бойка – точно ні”, – з кам’яним виразом обличчя розповів УП один із найвпливовіших членів групи Ахметова.

Причин такої категоричності кілька. Перша – особисте несприйняття Бойка найближчими до Ахметова людьми типу Бориса Колеснікова чи Вадима Новинського.

“Він уже показав себе як керівник фракції. Про що б він там з Порошенком не домовився, нас обов’язково “кидають”. Хоча, можливо, це тільки нас “кидають”, а у них все гаразд. Розумієте? Ми не знаємо точно, ми йому не можемо довіряти”, – пояснює не під запис один із лідерів групи Ахметова в ОБ.

“Крім того, він дозволяє собі таке, чого дозволяти не можна. Наприклад, у нас у фракції два співголови – Бойко і Вілкул. А Бойко собі дозволяє казати, що я от, мовляв, “свого депутата Вілкула” не дам ображати. Це взагалі що таке? Твій депутат?”, – обурюється співрозмовник.

Ці на перший погляд дрібниці насправді є причиною дуже серйозного напруження в ОБ, яке часом ледве не доходить до відкритих зіткнень.

Якось Новинський навіть пропонував Льовочкину зібрати фракцію і призначити Бойка одноосібним главою. Але більшість депутатів орієнтуються на Ахметова, і те, що виглядає як готовність віддати фракцію під управління Льовочкіну-Бойку, насправді було нагадуванням, хто в домі головний.

Не справляє враження на групу Ахметова і рейтинги Бойка.

“Це все робота Льовочкіна. Ви знаєте, що у нас два співголови фракції – Вілкул і Бойко. Але за медійний супровід відповідає Льовочкін, і якось так виходить, що канали завжди говорять лише про Бойка. Це трохи підло. Якби включити весь той ресурс на розкрутку того ж Вілкула, то його рейтинг був би ніяк не менший ніж у Бойка”, – обурюється один із лідерів групи Ахметова.

“Подивіться, у Порошенка, Тимошенко і решти особистий рейтинг вищий за партійний. Вони тягнуть партії за собою. А у нас рейтинг партії тягне за собою рейтинг Бойка”, – додає він.

Одним словом, ситуація більш ніж напружена.

В розмові з УП Рабінович запевнив, що питання єдиного кандидата зараз найважливіше.

“Я вважаю, що на президентські вибори має бути єдиний кандидат. Але ми не обговорюємо жодного прізвища. От запевняю, ні Бойка, ні Вілкула, ні Рабіновича не називали. Ми говоримо лише про принципи”, – божиться Рабінович.

Але, за даними УП, зараз в “штабі об’єднання” розглядається варіант не висувати кандидата на президентські вибори взагалі.

“Якщо буде великий конфлікт по єдиному кандидату – нічого страшного не буде, якщо ми президентські пропустимо. Якщо ми пересваримося, то нащо це треба! Наша мета – парламент, він буде все вирішувати”, – розповідає один із учасників переговорів.

За його словами, формальною причиною для демаршу може стати непроведення виборів на окупованих територіях.

“Ми можемо просто заявити, що поки Донбас і Крим не повернеться до України, участь у виборах президента для нас нелегітимна. Бо наш виборець не може прийти на дільницю. Тому в нас може буде антимобілізаційна кампанія”, – пояснює можливу стратегію ОБ один із її творців.

Додаткових сумнівів “регіоналам” додає те, що вони не можуть вирішити, чи їм самим вигідно проводити свого кандидата у другий тур.

“Ми маємо зрозуміти, чи наш кандидат у другому турі шкодить Порошенку, чи навпаки допомагає? Бо Петро зараз же будуватиме всю кампанію на тому, що він єдиний “захистить від реваншу”. І наш кандидат тільки допоможе йому. Тому, може, є сенс придивитись до тих кандидатів, які не полегшуватимуть життя Порошенку? Та ж Тимошенко?”, – розповідає УП один із чільних депутатів групи Ахметова.

33 чи 60, або Частка Ахметова

На одній із перших зустрічей щодо об’єднання Медведчук запропонував просту арифметику: розділити партію порівну між трьома групами – кожному по 33%. Такий варіант підтримав Льовочкін, але взагалі не сподобався крилу Ахметова.

 

Медведчук запропонував просту арифметику: розділити партію порівну між трьома групами – кожному по 33%

З першого погляду розподіл партії “на трьох” є цілком логічним кроком для рівних партнерів. Проблема в тому, що один із цих партнерів вважає себе трошки “рівнішим”.

Як відомо, партія і фракція “Опозиційний блок” ділиться на два крила, її список був розділений порівну 50 на 50. Але за рахунок мажоритарників, Ахметов контролює не 50% фракції, а приблизно 60%. Так само на олігарха орієнтуються партійні осередки в базових регіонах “Опоблоку” на сході України, де функціонують його великі підприємства.

“У нас завжди був контрольний пакет. І ми хотіли б його зберегти. То чому ми зараз домовляємося, наче в нас 50/50?”, – обурюється один з близьких до Ахметова депутатів.

Тому в оточенні найбагатшого українця ідеї Медведчука та Льовочкіна сприймають як пропозицію позбутися частини своїх політичних активів та “тягнути на собі” не одну, а одразу дві групи.

Для Медведчука розкладка по 33% виглядає як справжній джекпот. Фактично, він хоче отримати контроль над третиною “об’єднаної опозиції”. При тому, що сьогодні на нього орієнтуються лише три народні депутати в “Опоблоці” – це Тарас Козак, Василь Німченко та Нестор Шуфрич.

Хоча співрозмовники УП в ОБ запевняють, що зараз не йдеться про якісь високі посади для Медведчука.

“Не було розмов про те, що Віктор має бути спікером чи займати якусь іншу посаду. Він хоче просто бути успішним. У нього 15 років немає успіху. За що не візьметься – нічого путнього не виходить. Тому зараз він хоче просто “зловити хвилю” і довести, що багато чого може, а не тільки бути “кумом Путіна”, – ділиться враженнями щодо амбіцій Медведчука один із учасників переговорів.

***

Питання об’єднання колишніх “регіоналів” з Медведчуком-Рабіновичем оголило ті хронічні конфлікти, які роками накопичувались в ОБ.

Група Льовочкіна намагається змусити своїх “партнерів” ставитись до себе як до рівні. Натомість у крилі Ахметова, де зосереджені основні фінансові, організаційні і людські ресурси, досить серйозно розмірковують над тим, а чи не легше створити окрему партію, в якій буде один господар?

Для чого контролювати 33%, якщо можна контролювати 100%?

Півтора роки тому в оточенні Порошенка кореспондентам УП розповідали, що президент особисто намагався схилити олігарха саме до такого розвитку. Якраз тоді фракція “Опоблоку” вперше опинилась на межі розколу.

Зі скрипом, але акціонери партії зуміли знайти такий баланс інтересів, щоб прожити разом аж до цього часу. Проте є велика ймовірність того, що ця хитка конструкція просто не витримає ще й третього.

Тим паче, якщо ним буде непідйомний в електоральному плані Медведчук.

Роман Романюк, Роман Кравець, УП

Джерело

(Visited 49 times, 1 visits today)

Коментарі:

    Гість,

    а чому в ахметова ще наша дрес і чому сич неініцює націоналізацію її як і фрташа облгаз чи сич вже став вишиванюком який бореться з патріотичними орг

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:4902

Збірна України розгромно поступилася словакам, але виграла групу Ліги Націй 08:09

Національна збірна України з футболу у 4 турі Ліги Націй програла на виїзді словакам (1:4), але залишилася на першому місці у квартеті.     У матчі, який проходив у Трнаві,...

Марс, Місяць і зорепад: стало відомо, коли українці зможуть побачити "небесне шоу" 17:50

Ввечері 16 листопада можна буде побачити яскравий Марс і Місяць, а в ніч з 17 на 18 листопада - пік активності метеорного потоку Леоніди, пише Правда.іф посилаючись на "УКРІНФОРМ". Про...

Відомий український письменник Василь Шкляр заявив: “Крим щасливий, що він від’єднаний від України” (відео) 16:39 9 коментарів

Користувач соціальної мережі Фейсбук Володимир Кашуба, поширив відео, на якому відомий український письменник Василь Шкляр висловлює свою позицію, щодо тимчасово окупованих територій нашої держави.     Зокрема діяч каже, що Крим задоволений...

ПриватБанк виплатить винагороду в розмірі 100 000 грн за упіймання грабіжників інкасаторського авто 13:20 3 коментарі

ПриватБанк виплатить винагороду в розмірі 100 000 грн за інформацію, яка допоможе затримати злочинців, які вчинили напад на інкасаторський автомобіль банку в Ірпені (Київська обл.), інформує Правда.іф посилаючись на "WestNews"....

На Тернопільщині тисячі людей попрощалися із багаторазовим Чемпіоном світу і Європи з армспорту 12:43 3 коментарі

У Кременці, що на Тернопільщині, тисячі людей попрощалися із багаторазовим Чемпіоном світу і Європи з армспорту Андрієм Пушкарем, інформує WestNews.     Поховали іменитого спортсмена, який трагічно загинув напередодні в ЖТП,...

Телеведуча та поліглот Бруна Роша знялась для нового номера Playboy (фоторепортаж) 10:10 2 коментарі

Телеведуча та Поліглот Бруна Роша знялась для нового номера Playboy.     Красуня розмовляє багатьма мовами, включаючи англійську, китайську, португальську та іспанську. Модель працює телеведучою на хорватському телебаченні. “Я роблю...

Він діє. Чому Яценюк повертається на білборди і як готується до виборів 15:38 13 коментарів

Навесні 2016 року Верховна Рада зі скрипом звільнила Арсенія Яценюка з посади прем’єр-міністра. За мотивами усунення Яценюка Держкіно могло б зняти гостросюжетний серіал, який може позмагатися з "Грою престолів", "Картковим будинком" та...

Назвали гонорари українських зірок на корпоративах (фантастичні цифри) 15:06 2 коментарі

Всього через місяць в Україні проводитимуть новорічні корпоративи. До свята потрібно готуватися заздалегідь, особливо, якщо мова йде про залучення зіркових артистів, пише businessua. Побачити Володимира Зеленського на своєму корпоративі в якості...

Повітряна кулька та Меган із Кейт у діамантах: як принц Чарльз 70-річчя святкував (фото) 14:37

70-ий день народження британського принца Чарльза в Букінгемському палаці відсвяткували з величезним розмахом. Серед гостей, що приїхали привітати іменинника, були королівські особи з різних країн, зокрема князь Монако Альбер, іспанська королева...

У короткому халатику: фото Світоліної з Кличком спантеличило мережу 14:05 1 коментар

Спільний знімок українського боксера Володимира Кличка і першої ракетки України Еліни Світоліної викликав бурхливе обговорення в мережі. Приводом для обговорень став відвертий наряд тенісистки. Спортсмени стали гостями вечора одного із...

Путін попався на брехні щодо закону про статус Донбасу 13:36 6 коментарів

У четвер, 15 листопада, президент Росії Володимир Путін заявив, що так званий закон України про особливий статус Донбасу нібито не набув чинності. Це неправда, адже відповідний закон в Україні схвалили...

Роналду зробив пропозицію своїй дівчині, – ЗМІ (фото) 13:04 1 коментар

Нападник "Ювентуса" Кріштіану Роналду збирається одружитися. Португальский футболіст нарешті вирішив узаконити стосунки із матір’ю своєї доньки. Португальський форвард "Ювентуса" Кріштіану Роналду заручився зі своєю подругою – іспанською моделлю Джорджиною Родрігес,...

В Харкові ветеран АТО публічно звинуватив Гриценка у махінаціях із землею 12:54 2 коментарі

На прес-конференції Анатолія Гриценка, що відбулася в харківському прес-центрі KharkivToday 15 листопада, стався неприємний для політика конфуз. Активіст та ветеран АТО Сергій Бригадир, публічно звинуватив Гриценка в махінаціях із земельнимиділянками,...

УПЦ МП не зможе зірвати надання автокефалії Україні: пояснення релігієзнавця 12:35 4 коментарі

Українська православна церква Московського патріархату не зможе вплинути на створення Єдиної помісної церкви в Україні, незважаючи на всі відчайдушні споби перешкодити цьому процесу. Про це розповів директор департаменту у справах...

Україномовна пісня підкорила російський хіт-парад 12:03

Український гурт KAZKA почав підкорювати й російських слухачів. Зокрема, його пісня під назвою "Плакала" посіла першу сходинку від одного з найпопулярніших музичних телеканалів у Росії– "Муз ТВ". Відповідний допис з’явився...

Відома дата проведення Об'єднавчого cобору щодо автокефалії УПЦ 11:34 2 коментарі

Об'єднавчий собор, на якому мають оголосити про створення єдиної Української православної церкви та обрати її предстоятеля, відбудеться 22 листопада. Про це заявив колишній прес-секретар предстоятеля УПЦ МП, а нині керівник проекту...

Як Медведчук рветься до українського парламенту: одіозна схема 11:02 7 коментарів

Юрій Бойко та Вадим Рабінович підписали угоду про об'єднання опозиційних сил. Словами політиків, нове об'єднання планує поступитися і висунути кандидата в президенти. Однак в "Опоблоці" запевняють партія не приймала рішень...

Бойко йде з "Опоблоку" 10:33 4 коментарі

Нова "Опозиційна платформа – За життя" буде трансформуватися в політичну партію. Про це заявив співголова "Опоблоку" Юрій Бойко, передає УНІАН. "Я впевнений що ми на правильному шляху. До нашої політичної платформи...

13 абонплат за 12 місяців: як повернути свої гроші мобільним користувачам 10:01

Мобільні оператори України обурили своїх абонентів справлянням абонплати раз на 28 днів замість разу на місяць. Цим зацікавився Антимонопольний комітет. Як можна "відвоювати" права користувачів, – сайту 24 роз'яснив юрист....

Гривня зміцнилася до максимуму з літа 09:47

15 листопада котирування гривні до долара на закритті міжбанку встановилися на рівні 27,76 - 27,79 гривні за долар. Про це повідомляє Finance.ua. На 16:59 середні курси валют на міжбанку були...
  • ріел ІФ виринаюча