Ахметов, Льовочкін і Медведчук, або Троє у партії, не рахуючи Рабіновича

Є така неписана політична прикмета: якщо заворушився капітал – це до виборів. В Україні вона справджується завжди, даючи старт великим перегонам за ресурсами.

З одного боку – під кожні вибори завжди з’являються “нові” кандидати і союзи, котрі, як кисню, потребують грошей. З іншого – традиційні центри впливу намагаються втримати у своїх руках максимум ресурсів, для чого вкладаються і в “нових”, і в “старих”.

Але, як показує досвід 27 років Незалежності, щоб виграти вибори, самих грошей не досить. Зазвичай перемога – це результат поєднання великих фінансових вливань, підтримки медіа-холдингів та серйозних партійних структур. Крім цього, запорукою успіху була і залишається підтримка когось із головних геополітичних гравців, якими в Україні є Росія, ЄС та США.

 Результат пошуку зображень за запитом "за життя"

Але паралельно з цим от уже кілька тижнів триває непублічний процес, здатний перевернути усю розкладку як президентських, та парламентських виборів.

У дорогих київських офісах найбагатша людина країни, власники каналу “Інтер” та кум Путіна почали предметні переговори про об’єднання.

“Це як життя в комуналці. Жили дві сім’ї, їм було тісно, а тепер підселяють ще й третю. Ну нічого, помістимося”, – іронізує один із учасників цих зустрічей.

До чого може призвести об’єднання сил Ріната Ахметова, Сергія Льовочкіна та Віктора Медведчука, про що вони домовляються і що може завадити їхньому союзу читайте у матеріалі “Української правди”.

3 в 1, або Опозиційний блок “За життя”

В березні лідер партії “За життя” Вадим Рабінович завзято носив скарги до НАБУ на колишнього главу АП часів Януковича Сергія Льовочкіна, та навіть “арештовував” його шикарну віллу поблизу Ніцци.

 

Рабінович публічно заговорив про бажання об’єднатися в єдину силу з “Опозиційним блоком”

У відповідь Льовочкін руками підконтрольного йому нардепа Сергія Капліна звертався до НАБУ про незаконне збагачення Рабіновича і звинувачував його у подвійному громадянстві.

Але тільки-но закінчилось літо, і, як за помахом чарівної палички, той самий Рабінович публічно заговорив про бажання об’єднатися в єдину силу з “Опозиційним блоком” – партією, половину якої контролює Рінат Ахметов, а іншу половину – його “ворог” Льовочкін.

У крилі Ахметова байдуже сприйняли заклики лідера “За життя”. Але, до загального здивування, на них блискавично відгукнувся екс-глава АП.

“У важкий для країни час потрібно відкинути амбіції і припинити конфлікти – тільки об’єднавши всі опозиційні сили, ми повернемо в Україну мир, стабільність, розвиток, створимо умови для українців знову жити по-людськи”, – з легким пафосом писав він у своєму Twitter.

 

Льовочкін руками підконтрольного йому нардепа Сергія Капліна звертався до НАБУ про незаконне збагачення Рабіновича і звинувачував його у подвійному громадянстві

Така різка зміна позиції могла б здатися дуже дивною, якби не один факт.

Наприкінці літа до партії Рабіновича “За життя” офіційно увійшов лідер “Українського вибору”, кум Путіна Віктор Медведчук.

За даними УП, Медведчук був спонсором політсили Рабіновича задовго до вступу в партію. І саме вони вдвох представляють “За життя” у об’єднавчих переговорах із “Опоблоком”, які почалися з середини вересня.

У них беруть участь три групи. “За життя” представляють згадані Медведчук та Рабінович. “Опоблок” же представлений двома групами – Сергій Льовочкін та Юрій Бойко, і Вадим Новинський з Борисом Колесніковим від групи Ахметова.

Читайте також

Організовані Партійні Групи-7: Як Льовочкін і Ахметов готуються до реваншу
“Червоний директор” по-новому. Хто і як готує Бойка до президентських виборів
Він і Вона. До чого готуються штаби Порошенка і Тимошенко

Як стверджує одне з джерел у керівництві ОБ, на одну із зустрічей приїжджав і Рінат Леонідович.Спершу ці зустрічі носили таємний характер, але поступово про них відкрито заговорили усі учасники переговорів.

“Так, переговори йдуть. Це все, що можу сказати”, – скупо зізнався УП Бойко.

“Поки що мова не йде про квоти чи посади, ми говоримо про принципи, навколо яких об’єднуватись”, – розповів співголова фракції ОБ Олександр Вілкул, який є представником ахметівського “крила” партії.

Як вдалося з’ясувати УП, стратегічна мета такого великого об’єднання – не так успіх на президентських виборах, як взяття під контроль наступного парламенту після виборів 2019 року.

Фактично всі групи переговірників вважають, що спільними зусиллями партія “За життя” та “Опоблок” мають шанс на реванш – завести до наступної Ради найбільшу фракцію і бажано зайняти крісло прем’єра.

Гіршим сценарієм у таборі ОБ називають варіант 2006 року, коли “регіонали” мали найбільшу фракцію в опозиції.

“Без нас тоді не проходило жодне важливе рішення”, – пригадує один з учасників об’єднавчих зустрічей.

Такі амбітні цілі потребують величезних ресурсів. Але якщо переговори про об’єднання “За життя” і ОБ матимуть успіх, то сконцентровані внаслідок цього можливості будуть просто вражаючі.

По-перше, вони включатимуть фактично найбільший медійний пул з усіх, якими можуть похвалитись політичні групи в Україні.

На “регіоналів” працюватимуть: весь медіа-холдинг Ахметова разом із найрейтинговішим на сьогодні каналом “Україна”, весь холдинг Фірташа-Льовочкіна, включаючи “Інтер”, та “112 канал” із NewsOne, які зараз перебувають в орбіті впливу Медведчука.

По-друге – вони консолідують виборців “Партії регіонів” на Сході та Півдні країни. Навіть без анексованого Криму і захопленого Донбасу, це дуже перспективне електоральне поле. Навіть якщо врахувати, що виборець “Опоблоку” та “За життя” на 60-80% перетинається, то їхнє об’єднання дасть відчутний приріст спільній силі.

І по-третє, злиття Ахметова, Новинського, Колеснікова, Фірташа, Льовочкіна, Медведчука в одній силі – це концентрація найбільшого фінансового ресурсу в українській політиці. Змагатись із ними зможе хіба команда чинного президента Петра Порошенка.

Хоча, справедливості заради, варто сказати, що в певному сенсі і більшість із вище згаданих людей можна назвати партнерами президента. “Віденський пакт” з Фірташем-Льовочкіним, “Роттердам +” для Ахметова чи ринок скрапленого газу для Медведчука – це значущі складові реваншу “регіоналів”.

Але попри такі серйозні перспективи від об’єднання, все забуксувало одразу на етапі перших складних рішень: як розділити партію і кого висунути кандидатом у президенти.

1 із 3, або Чому не Бойко/Рабінович/Вілкул

Перше серйозне випробування спіткало майбутнє об’єднання уже на першому ж питанні – хто має стати їхнім єдиним кандидатом у президенти?

Об’єднання публічно почалося із заклику Рабіновича обрати єдиного кандидата. Але одразу виявилось, що коли посадити за один стіл одразу кількох кандидатів із першої десятки соціологічних списків, то змусити котрогось із них поступитись дуже непросто.

 

Ахметов готовий ставити на Олександра Вілкула

Льовочкін вважає, що кандидатом має бути Бойко, Ахметов готовий ставити на Олександра Вілкула, Медведчук – на Рабіновича.

Мало того, що кожна група має свого кандидата, вони ще й категорично не довіряють кандидатам інших груп.

Депутати із групи Ахметова вважають, що Рабіновича не можна висувати у президенти. Не тому, що у нього щось не так із рейтингом чи ораторськими даними. А банально тому, що один раз він “Опоблок” уже кидав. Пройшовши у Раду за списком “Опоблоку”, Рабінович витратив на війну з цією партією половину депутатської каденції.

Група Фірташа-Льовочкіна також не збирається зніматись під Рабіновича. Ще не так давно їхні канали живого місця не лишали на репутації лідера “За життя”, і поступитися йому тепер було б приниженням.

Крім того, у групи є свій кандидат – Юрій Бойко, який уже зараз, до об’єднання, має найвищий особистий рейтинг серед тих, хто збирається на ці об’єднавчі наради.

Однак проти кандидатури Бойка категорично заперечує крило Ахметова.

“Ми сказали прямо, якщо Бойко стане кандидатом в президенти, то ми в таке об’єднання просто не підемо. Під Бойка – точно ні”, – з кам’яним виразом обличчя розповів УП один із найвпливовіших членів групи Ахметова.

Причин такої категоричності кілька. Перша – особисте несприйняття Бойка найближчими до Ахметова людьми типу Бориса Колеснікова чи Вадима Новинського.

“Він уже показав себе як керівник фракції. Про що б він там з Порошенком не домовився, нас обов’язково “кидають”. Хоча, можливо, це тільки нас “кидають”, а у них все гаразд. Розумієте? Ми не знаємо точно, ми йому не можемо довіряти”, – пояснює не під запис один із лідерів групи Ахметова в ОБ.

“Крім того, він дозволяє собі таке, чого дозволяти не можна. Наприклад, у нас у фракції два співголови – Бойко і Вілкул. А Бойко собі дозволяє казати, що я от, мовляв, “свого депутата Вілкула” не дам ображати. Це взагалі що таке? Твій депутат?”, – обурюється співрозмовник.

Ці на перший погляд дрібниці насправді є причиною дуже серйозного напруження в ОБ, яке часом ледве не доходить до відкритих зіткнень.

Якось Новинський навіть пропонував Льовочкину зібрати фракцію і призначити Бойка одноосібним главою. Але більшість депутатів орієнтуються на Ахметова, і те, що виглядає як готовність віддати фракцію під управління Льовочкіну-Бойку, насправді було нагадуванням, хто в домі головний.

Не справляє враження на групу Ахметова і рейтинги Бойка.

“Це все робота Льовочкіна. Ви знаєте, що у нас два співголови фракції – Вілкул і Бойко. Але за медійний супровід відповідає Льовочкін, і якось так виходить, що канали завжди говорять лише про Бойка. Це трохи підло. Якби включити весь той ресурс на розкрутку того ж Вілкула, то його рейтинг був би ніяк не менший ніж у Бойка”, – обурюється один із лідерів групи Ахметова.

“Подивіться, у Порошенка, Тимошенко і решти особистий рейтинг вищий за партійний. Вони тягнуть партії за собою. А у нас рейтинг партії тягне за собою рейтинг Бойка”, – додає він.

Одним словом, ситуація більш ніж напружена.

В розмові з УП Рабінович запевнив, що питання єдиного кандидата зараз найважливіше.

“Я вважаю, що на президентські вибори має бути єдиний кандидат. Але ми не обговорюємо жодного прізвища. От запевняю, ні Бойка, ні Вілкула, ні Рабіновича не називали. Ми говоримо лише про принципи”, – божиться Рабінович.

Але, за даними УП, зараз в “штабі об’єднання” розглядається варіант не висувати кандидата на президентські вибори взагалі.

“Якщо буде великий конфлікт по єдиному кандидату – нічого страшного не буде, якщо ми президентські пропустимо. Якщо ми пересваримося, то нащо це треба! Наша мета – парламент, він буде все вирішувати”, – розповідає один із учасників переговорів.

За його словами, формальною причиною для демаршу може стати непроведення виборів на окупованих територіях.

“Ми можемо просто заявити, що поки Донбас і Крим не повернеться до України, участь у виборах президента для нас нелегітимна. Бо наш виборець не може прийти на дільницю. Тому в нас може буде антимобілізаційна кампанія”, – пояснює можливу стратегію ОБ один із її творців.

Додаткових сумнівів “регіоналам” додає те, що вони не можуть вирішити, чи їм самим вигідно проводити свого кандидата у другий тур.

“Ми маємо зрозуміти, чи наш кандидат у другому турі шкодить Порошенку, чи навпаки допомагає? Бо Петро зараз же будуватиме всю кампанію на тому, що він єдиний “захистить від реваншу”. І наш кандидат тільки допоможе йому. Тому, може, є сенс придивитись до тих кандидатів, які не полегшуватимуть життя Порошенку? Та ж Тимошенко?”, – розповідає УП один із чільних депутатів групи Ахметова.

33 чи 60, або Частка Ахметова

На одній із перших зустрічей щодо об’єднання Медведчук запропонував просту арифметику: розділити партію порівну між трьома групами – кожному по 33%. Такий варіант підтримав Льовочкін, але взагалі не сподобався крилу Ахметова.

 

Медведчук запропонував просту арифметику: розділити партію порівну між трьома групами – кожному по 33%

З першого погляду розподіл партії “на трьох” є цілком логічним кроком для рівних партнерів. Проблема в тому, що один із цих партнерів вважає себе трошки “рівнішим”.

Як відомо, партія і фракція “Опозиційний блок” ділиться на два крила, її список був розділений порівну 50 на 50. Але за рахунок мажоритарників, Ахметов контролює не 50% фракції, а приблизно 60%. Так само на олігарха орієнтуються партійні осередки в базових регіонах “Опоблоку” на сході України, де функціонують його великі підприємства.

“У нас завжди був контрольний пакет. І ми хотіли б його зберегти. То чому ми зараз домовляємося, наче в нас 50/50?”, – обурюється один з близьких до Ахметова депутатів.

Тому в оточенні найбагатшого українця ідеї Медведчука та Льовочкіна сприймають як пропозицію позбутися частини своїх політичних активів та “тягнути на собі” не одну, а одразу дві групи.

Для Медведчука розкладка по 33% виглядає як справжній джекпот. Фактично, він хоче отримати контроль над третиною “об’єднаної опозиції”. При тому, що сьогодні на нього орієнтуються лише три народні депутати в “Опоблоці” – це Тарас Козак, Василь Німченко та Нестор Шуфрич.

Хоча співрозмовники УП в ОБ запевняють, що зараз не йдеться про якісь високі посади для Медведчука.

“Не було розмов про те, що Віктор має бути спікером чи займати якусь іншу посаду. Він хоче просто бути успішним. У нього 15 років немає успіху. За що не візьметься – нічого путнього не виходить. Тому зараз він хоче просто “зловити хвилю” і довести, що багато чого може, а не тільки бути “кумом Путіна”, – ділиться враженнями щодо амбіцій Медведчука один із учасників переговорів.

***

Питання об’єднання колишніх “регіоналів” з Медведчуком-Рабіновичем оголило ті хронічні конфлікти, які роками накопичувались в ОБ.

Група Льовочкіна намагається змусити своїх “партнерів” ставитись до себе як до рівні. Натомість у крилі Ахметова, де зосереджені основні фінансові, організаційні і людські ресурси, досить серйозно розмірковують над тим, а чи не легше створити окрему партію, в якій буде один господар?

Для чого контролювати 33%, якщо можна контролювати 100%?

Півтора роки тому в оточенні Порошенка кореспондентам УП розповідали, що президент особисто намагався схилити олігарха саме до такого розвитку. Якраз тоді фракція “Опоблоку” вперше опинилась на межі розколу.

Зі скрипом, але акціонери партії зуміли знайти такий баланс інтересів, щоб прожити разом аж до цього часу. Проте є велика ймовірність того, що ця хитка конструкція просто не витримає ще й третього.

Тим паче, якщо ним буде непідйомний в електоральному плані Медведчук.

Роман Романюк, Роман Кравець, УП

Джерело

(Visited 65 times, 1 visits today)

Коментарі:

    Гість,

    а чому в ахметова ще наша дрес і чому сич неініцює націоналізацію її як і фрташа облгаз чи сич вже став вишиванюком який бореться з патріотичними орг

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:6190

загрузка...

Дефіцит, черги, купони та демонстрації - як виглядав Львів у 1990-ті (фото) 14:37

Купони, черги, дефіцит та демонстрації - таким був Львів у 1990-тих. Тоді, німецький журнал "GEO" замовив фотографу Тадеушу Рольке задокументувати події у Львові. Фотомайстру вдалось задокументувати буденне життя львів'ян 90-х....

Як отримати біометричний закордонний паспорт: процедура, ціни, нюанси 14:05

Уже півтора року українці користуються безвізовим режимом із країнами ЄС. Але обов'язковою умовою для безвізових мандрів є наявність у громадянина біометричного паспорта. Все, що варто знати про його отримання —...

Бейбі-гулянка: на честь майбутньої дитини принца Гаррі та Меган Маркл відбулася вечірка (фото) 13:36

19-го лютого в одному з готелів Нью-Йорка відбулася закрита вечірка на честь майбутньої дитини британського принца Гаррі та Меган Маркл. Вагітну герцогиню вітали її найближчі друзі, які принесли подарунки для маляти. Цікаво, що...

Які товари продає та купує Україна у Росії: інфографіка 13:04

За останні чотири роки взаємний товарообіг між Москвою і Києвом впав у вісім разів. Нині обсяги торгівлі становлять лише 12% від довоєнних. Журналіст Павло Казарін у своєму відеоблозі "Грані правди" заявив, що...

Усик "засвітився" за поїданням вареників (фото) 12:35 1 коментар

Абсолютний чемпіон світу опублікував в соцмережі нову світлину. Про це повідомляє Depo.Сектор. Українець набирає вагу до потенційного бою з росіянином Повєткіним? Джерело

"Борисфен", "Грім" і "Сапсан": Чим Україна зможе накрити Москву (фото, відео) 11:34 2 коментарі

На фоні розриву міжнародних договорів, що обмежували ракетні озброєння, Україна отримала теоретичний шанс на розробку ракет середньої дальності. Останнім часом пожвавішали розмови про українські ракети середньої дальності. Пов'язано це в...

Перехід на літній час 2019: коли переводять годинники в Україні 11:02

Перехід на літній час у 2019 році в Україні відбудеться в останню неділю березня. Українці переведуть стрілки годинника на одну годину вперед. А це означає, що спати будемо на годину...

Стимулятори та добрива – тільки якісні та перевірені 10:59

Кожен сільгоспвиробник прагне отримати високий та якісний врожай. Сучасні методи вирощування сільгоспкультур дають таку можливість. Інтегрування в технології вирощування стимуляторів росту рослин, макро- та мікродобрив дозволяє повністю розкрити потенціал сортів...

Росія готується до військового удару по Україні, – Порошенко 10:33 2 коментарі

20 лютого відбувається засідання Генеральної асамблеї Організації Об'єднаних Націй щодо ситуації на тимчасово окупованих територіях України. Делегацію очолює Петро Порошенко. Він заявив, що Росія готується до військового удару по Україні....

Вихідні у березні 2019: чи буде 8 березня вихідним днем і які святкові дні очікують українців 10:01

Березень – місяць перших весняних квітів, тепла і сонячних променів. Багато людей мріють про відпочинок та вихідні дні у березні. Щоб детальніше розібратися чи будуть відпочивати українці 8 березня –...

Активісти назвали ім'я ще одного причетного до вбивства Гандзюк 09:47

В ініціативній групі "Хто замовив Катю Гандзюк?" повідомляють, що до її вбивства причетний діючий керівник Нацполіції Херсонської області Артур Мєріков. Про це йдеться у повідомленні ініціативи у Facebook. "Саме Мєріков...

В Україні стартувало серійне виробництво реактивних систем "Верба" і "Вільха" 09:14

В ДК "Укроборонпром" повідомили, що ДП "Шепетівський ремонтний завод"  розпочинає серійне виробництво передових реактивних систем залпового вогню "Верба" та пускової установки для "Вільхи". Про це йдеться у повідомленні прес-служби концерну....

Гривня на міжбанку наблизилась до психологічної позначки 08:24

20 лютого котирування гривні до долара на закритті міжбанку встановилися на рівні 27,03 - 27,06 гривні за долар. Про це повідомляє Finance.ua. На 16:59 середні курси валют на міжбанку були...

Порошенко розповів в ООН, яка потужна армія РФ вторглася в Україну 07:51 2 коментарі

Президент Петро Порошенко на засіданні в Генасамблеї ООН назвав точну чисельність військових і зброї РФ на окупованих територіях України. Про це він розповів 20 лютого під час виступу на дебатах...

Набули чинності зміни до Конституції щодо ЄС і НАТО 05:38 1 коментар

У четвер, 21 лютого, набули чинності зміни до Конституції, які закріплюють прагнення України стати членом Європейського Союзу і НАТО. Це сталося наступного дня після того, як закон щодо закріплення стратегічного...

Кремль планує посіяти в Україні хаос, – EUtoday 19:49

Для дестабілізації ситуації в Україні Москва виділила сотні мільйонів доларів. Тон і зміст грудневої прес-конференції президента РФ Володимира Путіна підтвердили, що Кремль продовжить послідовно використовувати низку інструментів по дестабілізації України....

Через Порошенка Туск заговорив українською, а світ почав поважати Україну — блогер 16:59 2 коментарі

Виступ президента Європейської Ради Дональда Туска українською мовою на засіданні українського парламенту в присутності президента Петра Порошенка став проявом високої поваги Європи та світу до голови нашої держави та до...

ВІдомий телеведучий Олександр Педан поділився архівними світлинами з власного весілля (фото, відео) 15:06

Родина ведучого є однією з найміцніших в українському шоу-бізнесі. Родина телеведучого Олександра Педана, який вперше познайомив з дружиною і показав свою оселю, є однією з найміцніших в українському шоу-бізнесі, йдеться...

У королівській родині назріває черговий скандал через Меган Маркл (відео) 14:37

Колишня акторка може знову повернутися на великі екрани. Королівська родина на порозі чергового скандалу і знову через Меган Маркл. Невістка Єлизавети II, у колишньому – акторка,  може повернутися на великі...

Директор облавтодору увімкнув порно на телефоні під час апаратної наради в ОДА (відеофакт) 14:27 7 коментарів

У Кропивницькому чиновник включив на апаратній нараді порно.  Інцидент з директором КП “Кіровоградський облавтодор” Андрієм Рудником стався під час засідання в облдержадміністрації.   За інформацією CBN, з телефону чиновника почали...
  • ріел ІФ виринаюча