Ахметов, Льовочкін і Медведчук, або Троє у партії, не рахуючи Рабіновича

Є така неписана політична прикмета: якщо заворушився капітал – це до виборів. В Україні вона справджується завжди, даючи старт великим перегонам за ресурсами.

З одного боку – під кожні вибори завжди з’являються “нові” кандидати і союзи, котрі, як кисню, потребують грошей. З іншого – традиційні центри впливу намагаються втримати у своїх руках максимум ресурсів, для чого вкладаються і в “нових”, і в “старих”.

Але, як показує досвід 27 років Незалежності, щоб виграти вибори, самих грошей не досить. Зазвичай перемога – це результат поєднання великих фінансових вливань, підтримки медіа-холдингів та серйозних партійних структур. Крім цього, запорукою успіху була і залишається підтримка когось із головних геополітичних гравців, якими в Україні є Росія, ЄС та США.

 Результат пошуку зображень за запитом "за життя"

Але паралельно з цим от уже кілька тижнів триває непублічний процес, здатний перевернути усю розкладку як президентських, та парламентських виборів.

У дорогих київських офісах найбагатша людина країни, власники каналу “Інтер” та кум Путіна почали предметні переговори про об’єднання.

“Це як життя в комуналці. Жили дві сім’ї, їм було тісно, а тепер підселяють ще й третю. Ну нічого, помістимося”, – іронізує один із учасників цих зустрічей.

До чого може призвести об’єднання сил Ріната Ахметова, Сергія Льовочкіна та Віктора Медведчука, про що вони домовляються і що може завадити їхньому союзу читайте у матеріалі “Української правди”.

3 в 1, або Опозиційний блок “За життя”

В березні лідер партії “За життя” Вадим Рабінович завзято носив скарги до НАБУ на колишнього главу АП часів Януковича Сергія Льовочкіна, та навіть “арештовував” його шикарну віллу поблизу Ніцци.

 

Рабінович публічно заговорив про бажання об’єднатися в єдину силу з “Опозиційним блоком”

У відповідь Льовочкін руками підконтрольного йому нардепа Сергія Капліна звертався до НАБУ про незаконне збагачення Рабіновича і звинувачував його у подвійному громадянстві.

Але тільки-но закінчилось літо, і, як за помахом чарівної палички, той самий Рабінович публічно заговорив про бажання об’єднатися в єдину силу з “Опозиційним блоком” – партією, половину якої контролює Рінат Ахметов, а іншу половину – його “ворог” Льовочкін.

У крилі Ахметова байдуже сприйняли заклики лідера “За життя”. Але, до загального здивування, на них блискавично відгукнувся екс-глава АП.

“У важкий для країни час потрібно відкинути амбіції і припинити конфлікти – тільки об’єднавши всі опозиційні сили, ми повернемо в Україну мир, стабільність, розвиток, створимо умови для українців знову жити по-людськи”, – з легким пафосом писав він у своєму Twitter.

 

Льовочкін руками підконтрольного йому нардепа Сергія Капліна звертався до НАБУ про незаконне збагачення Рабіновича і звинувачував його у подвійному громадянстві

Така різка зміна позиції могла б здатися дуже дивною, якби не один факт.

Наприкінці літа до партії Рабіновича “За життя” офіційно увійшов лідер “Українського вибору”, кум Путіна Віктор Медведчук.

За даними УП, Медведчук був спонсором політсили Рабіновича задовго до вступу в партію. І саме вони вдвох представляють “За життя” у об’єднавчих переговорах із “Опоблоком”, які почалися з середини вересня.

У них беруть участь три групи. “За життя” представляють згадані Медведчук та Рабінович. “Опоблок” же представлений двома групами – Сергій Льовочкін та Юрій Бойко, і Вадим Новинський з Борисом Колесніковим від групи Ахметова.

Читайте також

Організовані Партійні Групи-7: Як Льовочкін і Ахметов готуються до реваншу
“Червоний директор” по-новому. Хто і як готує Бойка до президентських виборів
Він і Вона. До чого готуються штаби Порошенка і Тимошенко

Як стверджує одне з джерел у керівництві ОБ, на одну із зустрічей приїжджав і Рінат Леонідович.Спершу ці зустрічі носили таємний характер, але поступово про них відкрито заговорили усі учасники переговорів.

“Так, переговори йдуть. Це все, що можу сказати”, – скупо зізнався УП Бойко.

“Поки що мова не йде про квоти чи посади, ми говоримо про принципи, навколо яких об’єднуватись”, – розповів співголова фракції ОБ Олександр Вілкул, який є представником ахметівського “крила” партії.

Як вдалося з’ясувати УП, стратегічна мета такого великого об’єднання – не так успіх на президентських виборах, як взяття під контроль наступного парламенту після виборів 2019 року.

Фактично всі групи переговірників вважають, що спільними зусиллями партія “За життя” та “Опоблок” мають шанс на реванш – завести до наступної Ради найбільшу фракцію і бажано зайняти крісло прем’єра.

Гіршим сценарієм у таборі ОБ називають варіант 2006 року, коли “регіонали” мали найбільшу фракцію в опозиції.

“Без нас тоді не проходило жодне важливе рішення”, – пригадує один з учасників об’єднавчих зустрічей.

Такі амбітні цілі потребують величезних ресурсів. Але якщо переговори про об’єднання “За життя” і ОБ матимуть успіх, то сконцентровані внаслідок цього можливості будуть просто вражаючі.

По-перше, вони включатимуть фактично найбільший медійний пул з усіх, якими можуть похвалитись політичні групи в Україні.

На “регіоналів” працюватимуть: весь медіа-холдинг Ахметова разом із найрейтинговішим на сьогодні каналом “Україна”, весь холдинг Фірташа-Льовочкіна, включаючи “Інтер”, та “112 канал” із NewsOne, які зараз перебувають в орбіті впливу Медведчука.

По-друге – вони консолідують виборців “Партії регіонів” на Сході та Півдні країни. Навіть без анексованого Криму і захопленого Донбасу, це дуже перспективне електоральне поле. Навіть якщо врахувати, що виборець “Опоблоку” та “За життя” на 60-80% перетинається, то їхнє об’єднання дасть відчутний приріст спільній силі.

І по-третє, злиття Ахметова, Новинського, Колеснікова, Фірташа, Льовочкіна, Медведчука в одній силі – це концентрація найбільшого фінансового ресурсу в українській політиці. Змагатись із ними зможе хіба команда чинного президента Петра Порошенка.

Хоча, справедливості заради, варто сказати, що в певному сенсі і більшість із вище згаданих людей можна назвати партнерами президента. “Віденський пакт” з Фірташем-Льовочкіним, “Роттердам +” для Ахметова чи ринок скрапленого газу для Медведчука – це значущі складові реваншу “регіоналів”.

Але попри такі серйозні перспективи від об’єднання, все забуксувало одразу на етапі перших складних рішень: як розділити партію і кого висунути кандидатом у президенти.

1 із 3, або Чому не Бойко/Рабінович/Вілкул

Перше серйозне випробування спіткало майбутнє об’єднання уже на першому ж питанні – хто має стати їхнім єдиним кандидатом у президенти?

Об’єднання публічно почалося із заклику Рабіновича обрати єдиного кандидата. Але одразу виявилось, що коли посадити за один стіл одразу кількох кандидатів із першої десятки соціологічних списків, то змусити котрогось із них поступитись дуже непросто.

 

Ахметов готовий ставити на Олександра Вілкула

Льовочкін вважає, що кандидатом має бути Бойко, Ахметов готовий ставити на Олександра Вілкула, Медведчук – на Рабіновича.

Мало того, що кожна група має свого кандидата, вони ще й категорично не довіряють кандидатам інших груп.

Депутати із групи Ахметова вважають, що Рабіновича не можна висувати у президенти. Не тому, що у нього щось не так із рейтингом чи ораторськими даними. А банально тому, що один раз він “Опоблок” уже кидав. Пройшовши у Раду за списком “Опоблоку”, Рабінович витратив на війну з цією партією половину депутатської каденції.

Група Фірташа-Льовочкіна також не збирається зніматись під Рабіновича. Ще не так давно їхні канали живого місця не лишали на репутації лідера “За життя”, і поступитися йому тепер було б приниженням.

Крім того, у групи є свій кандидат – Юрій Бойко, який уже зараз, до об’єднання, має найвищий особистий рейтинг серед тих, хто збирається на ці об’єднавчі наради.

Однак проти кандидатури Бойка категорично заперечує крило Ахметова.

“Ми сказали прямо, якщо Бойко стане кандидатом в президенти, то ми в таке об’єднання просто не підемо. Під Бойка – точно ні”, – з кам’яним виразом обличчя розповів УП один із найвпливовіших членів групи Ахметова.

Причин такої категоричності кілька. Перша – особисте несприйняття Бойка найближчими до Ахметова людьми типу Бориса Колеснікова чи Вадима Новинського.

“Він уже показав себе як керівник фракції. Про що б він там з Порошенком не домовився, нас обов’язково “кидають”. Хоча, можливо, це тільки нас “кидають”, а у них все гаразд. Розумієте? Ми не знаємо точно, ми йому не можемо довіряти”, – пояснює не під запис один із лідерів групи Ахметова в ОБ.

“Крім того, він дозволяє собі таке, чого дозволяти не можна. Наприклад, у нас у фракції два співголови – Бойко і Вілкул. А Бойко собі дозволяє казати, що я от, мовляв, “свого депутата Вілкула” не дам ображати. Це взагалі що таке? Твій депутат?”, – обурюється співрозмовник.

Ці на перший погляд дрібниці насправді є причиною дуже серйозного напруження в ОБ, яке часом ледве не доходить до відкритих зіткнень.

Якось Новинський навіть пропонував Льовочкину зібрати фракцію і призначити Бойка одноосібним главою. Але більшість депутатів орієнтуються на Ахметова, і те, що виглядає як готовність віддати фракцію під управління Льовочкіну-Бойку, насправді було нагадуванням, хто в домі головний.

Не справляє враження на групу Ахметова і рейтинги Бойка.

“Це все робота Льовочкіна. Ви знаєте, що у нас два співголови фракції – Вілкул і Бойко. Але за медійний супровід відповідає Льовочкін, і якось так виходить, що канали завжди говорять лише про Бойка. Це трохи підло. Якби включити весь той ресурс на розкрутку того ж Вілкула, то його рейтинг був би ніяк не менший ніж у Бойка”, – обурюється один із лідерів групи Ахметова.

“Подивіться, у Порошенка, Тимошенко і решти особистий рейтинг вищий за партійний. Вони тягнуть партії за собою. А у нас рейтинг партії тягне за собою рейтинг Бойка”, – додає він.

Одним словом, ситуація більш ніж напружена.

В розмові з УП Рабінович запевнив, що питання єдиного кандидата зараз найважливіше.

“Я вважаю, що на президентські вибори має бути єдиний кандидат. Але ми не обговорюємо жодного прізвища. От запевняю, ні Бойка, ні Вілкула, ні Рабіновича не називали. Ми говоримо лише про принципи”, – божиться Рабінович.

Але, за даними УП, зараз в “штабі об’єднання” розглядається варіант не висувати кандидата на президентські вибори взагалі.

“Якщо буде великий конфлікт по єдиному кандидату – нічого страшного не буде, якщо ми президентські пропустимо. Якщо ми пересваримося, то нащо це треба! Наша мета – парламент, він буде все вирішувати”, – розповідає один із учасників переговорів.

За його словами, формальною причиною для демаршу може стати непроведення виборів на окупованих територіях.

“Ми можемо просто заявити, що поки Донбас і Крим не повернеться до України, участь у виборах президента для нас нелегітимна. Бо наш виборець не може прийти на дільницю. Тому в нас може буде антимобілізаційна кампанія”, – пояснює можливу стратегію ОБ один із її творців.

Додаткових сумнівів “регіоналам” додає те, що вони не можуть вирішити, чи їм самим вигідно проводити свого кандидата у другий тур.

“Ми маємо зрозуміти, чи наш кандидат у другому турі шкодить Порошенку, чи навпаки допомагає? Бо Петро зараз же будуватиме всю кампанію на тому, що він єдиний “захистить від реваншу”. І наш кандидат тільки допоможе йому. Тому, може, є сенс придивитись до тих кандидатів, які не полегшуватимуть життя Порошенку? Та ж Тимошенко?”, – розповідає УП один із чільних депутатів групи Ахметова.

33 чи 60, або Частка Ахметова

На одній із перших зустрічей щодо об’єднання Медведчук запропонував просту арифметику: розділити партію порівну між трьома групами – кожному по 33%. Такий варіант підтримав Льовочкін, але взагалі не сподобався крилу Ахметова.

 

Медведчук запропонував просту арифметику: розділити партію порівну між трьома групами – кожному по 33%

З першого погляду розподіл партії “на трьох” є цілком логічним кроком для рівних партнерів. Проблема в тому, що один із цих партнерів вважає себе трошки “рівнішим”.

Як відомо, партія і фракція “Опозиційний блок” ділиться на два крила, її список був розділений порівну 50 на 50. Але за рахунок мажоритарників, Ахметов контролює не 50% фракції, а приблизно 60%. Так само на олігарха орієнтуються партійні осередки в базових регіонах “Опоблоку” на сході України, де функціонують його великі підприємства.

“У нас завжди був контрольний пакет. І ми хотіли б його зберегти. То чому ми зараз домовляємося, наче в нас 50/50?”, – обурюється один з близьких до Ахметова депутатів.

Тому в оточенні найбагатшого українця ідеї Медведчука та Льовочкіна сприймають як пропозицію позбутися частини своїх політичних активів та “тягнути на собі” не одну, а одразу дві групи.

Для Медведчука розкладка по 33% виглядає як справжній джекпот. Фактично, він хоче отримати контроль над третиною “об’єднаної опозиції”. При тому, що сьогодні на нього орієнтуються лише три народні депутати в “Опоблоці” – це Тарас Козак, Василь Німченко та Нестор Шуфрич.

Хоча співрозмовники УП в ОБ запевняють, що зараз не йдеться про якісь високі посади для Медведчука.

“Не було розмов про те, що Віктор має бути спікером чи займати якусь іншу посаду. Він хоче просто бути успішним. У нього 15 років немає успіху. За що не візьметься – нічого путнього не виходить. Тому зараз він хоче просто “зловити хвилю” і довести, що багато чого може, а не тільки бути “кумом Путіна”, – ділиться враженнями щодо амбіцій Медведчука один із учасників переговорів.

***

Питання об’єднання колишніх “регіоналів” з Медведчуком-Рабіновичем оголило ті хронічні конфлікти, які роками накопичувались в ОБ.

Група Льовочкіна намагається змусити своїх “партнерів” ставитись до себе як до рівні. Натомість у крилі Ахметова, де зосереджені основні фінансові, організаційні і людські ресурси, досить серйозно розмірковують над тим, а чи не легше створити окрему партію, в якій буде один господар?

Для чого контролювати 33%, якщо можна контролювати 100%?

Півтора роки тому в оточенні Порошенка кореспондентам УП розповідали, що президент особисто намагався схилити олігарха саме до такого розвитку. Якраз тоді фракція “Опоблоку” вперше опинилась на межі розколу.

Зі скрипом, але акціонери партії зуміли знайти такий баланс інтересів, щоб прожити разом аж до цього часу. Проте є велика ймовірність того, що ця хитка конструкція просто не витримає ще й третього.

Тим паче, якщо ним буде непідйомний в електоральному плані Медведчук.

Роман Романюк, Роман Кравець, УП

Джерело

(Visited 87 times, 1 visits today)

Коментарі:

    Гість,

    а чому в ахметова ще наша дрес і чому сич неініцює націоналізацію її як і фрташа облгаз чи сич вже став вишиванюком який бореться з патріотичними орг

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:9188

загрузка...

Новий шанувальник? Загадковий чоловік подарував Ірині Білик електрокар (фото) 16:30

Ірина Білик відверто розповіла, що пов’язує її з чоловіком, який нещодавно подарував їй дороге авто. Нещодавно Ірина Білик у своєму аккаунті в Instagram опублікувала фото, на якому вона позує з...

Дональда Трампа запідозрили у спробі депортувати Меланію 15:38

Тревор Ноа - південноафриканський комік і актор, ведучий сатиричної передачі The Daily Show на американському каналі Comedy Central. У свіжому випуску шоу Ноа викрив спробу Дональда Трампа депортувати дружину, чий міграційний статус...

"Іди гуляй, Господи!". Головні розноси Зеленського 15:06 1 коментар

Українська політика буває всякою, але не нудною. У цьому плані нашій країні завжди "щастило" і на президентів, і на інших високопоставлених державних мужів. Часом здається, що уміння формулювати свої думки...

Відверті купальники та бюст Леніна. Як проходив перший конкурс краси в СРСР (фото) 14:37

У конкурсі дозволили брати участь дівчатам із будь-якими параметрами. Пише Главком. Перший офіційний радянський конкурс краси «Московська красуня 1988» пройшов у Палаці спорту «Лужники». Його спонсорував німецький журнал мод «Burda Moden»....

Відома українська співачка показала свій відпочинок в Карпатах (фото) 14:05 2 коментарі

Співачка Злата Огнєвіч гайнула до Карпат підзарядитися енергією природи. У сукні-вишиванці вона попозувала на тлі гарних краєвидів і осідлала коника. Як написала артистка в Instagram, у планах у неї суцільний релакс:...

Донька "кварталівця" Кошового може представити Україну на Євробаченні (фото) 13:36 1 коментар

Старшій доньці актора "95 Кварталу" Євгена Кошового, Варварі не вдалося вибороти перемогу в українському дитячому вокальному телешоу, тож вона націлилася на Євробачення. Поки що - дитяче. 11-річна Варвара стала фіналісткою Нацвідбору на...

"Твоє місце на сцені!" Новообраний депутат зі "Слуги народу" розізлив мережу (фото) 13:04 1 коментар

Український шоумен Олександр Скічко, який пройшов до парламенту від партії "Слуга народу", розлютив користувачів мережі політичними планами. На своїй сторінці в Instagram він зізнався, що обговорив законопроект в сфері інфраструктури, на...

Ольга Сумська стала жертвою сексуальних домагань (відео) 12:35 2 коментарі

Українська актриса театру і кіно Ольга Сумська зізналася, що до неї сексуально домагався режисер. В інтерв'ю програми "Ранок з Україною" на каналі "Україна" вона розповіла, що після відмови чоловік почав мстити їй...

Країною керують двоє людей, і серед них нема Зеленського 12:03 5 коментарів

Найближчим часом нас переконуватимуть у тому, що український патріотизм, насправді є націоналізм, а націоналізм, то є фашизм. Пише Главком. Останнім часом мене непокоять зміни у національному дискурсі. Точніше нарративи, що...

Голлівудська акторка українського походження показала звабливу фігуру в купальнику (фото) 11:34

Літа вже лишилося небагато, але "дівчина Бонда" Ольга Куриленко продовжує милувати око своїми гарними світлинами у купальниках. А ще кінозірка з Бердянська, якій цієї осені виповниться 40 років, показала, як виглядає її личко...

Настя Каменських улаштувала сексуальну фотосесію в білизні (фото) 11:02 1 коментар

Співачка Настя Каменських попозувала у спідній білизні. "Партнером" по зйомці кралечці став комод, на тлі якого приймала спокусливі пози та на якому вигиналася. Настя попозувала в сексі-спідньому Каменських зняли на тлі...

Вже у вересні: в Україні зростуть ціни на два популярних продукти 10:33

У вересні в українських магазинах подорожчають молокопродукти і яйця. Такий прогноз дає гендиректор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, повідомляє "Голос.юа". За його словами, молочка буде дорожчати невеликими темпами. "У вересні ціна на молочну...

"Без Путіна нас би не було!" Засновник "ДНР" здав Росію з потрохами (фото) 10:01

Засновник "ДНР" і колишній ватажок терористів Олександр Бородай зізнався, що "республіки" на Донбасі з'явилися лише завдяки президенту Росії Володимиру Путіну. Скандальну заяву показав у своєму відеоблозі український журналіст Денис Казанський (щоб подивитися відео, доскрольте новину до...

АМУ: Мінфін бере на себе політичну відповідальність за закриття шкіл та скорочення вчителів? 16:34 4 коментарі

Кабінет Міністрів України доручив центральним органам виконавчої влади розглянути пропозиції Міністерства фінансів України, викладені у листі №07010-04-3/19654 від 31.07.2019 року. Крім пропозицій у сферах вищої освіти та науки, цей документ містить алгоритм...

Оля Полякова в політиці: у співачки розповіли, що задумали 16:30 1 коментар

У листопаді українська співачка Оля Полякова хоче оголосити назву своєї політичної партії і призначити дату реєстрації в Міністерстві юстиції. Про це заявив генеральний продюсер співачки Михайло Ясинський, передає "Укрінформ". "У листопаді відбудеться прес-конференція, під...

В Україні субсидії почнуть виплачувати по-новому: що зміниться 15:38

Кабінет міністрів змінив порядок виплати житлових субсидій в Україні. Тепер одержувач зможе самостійно вибрати банк, у якому йому зручно отримувати виплати, повідомляє "РБК-Україна". Зокрема інформацію про платіжні реквізити пенсіонерів Пенсійний...

Монополіст Рінат Ахметов: чим володіє найбагатший український олігарх 14:37 1 коментар

Чому олігархи шкідливі для суспільства, це, напевно, зрозуміло. Наприклад, там, де одна людина контролює цілу галузь, немає конкуренції, а значить є високі ціни для нас з вами, іншого бізнесу та...

Рабінович категорично відмовився розмовляти українською в Раді 14:05 7 коментарів

Депутат з "Опозиційної платформи – За життя" Вадим Рабінович категорично відмовився спілкуватися в Раді українською. Не подіяли на політика ні зауваження колег, ні вказівки на закон про мову та регламент....

Канікули в Україні 2019 – 2020: коли відпочиватимуть школярі 13:36

Графік шкільних канікул кожен навчальний заклад може встановлювати самостійно, відповідно до Закону України про освіту. Загальна тривалість канікул впродовж навчального року не повинна перевищувати 30 днів. Школи України зазвичай призначають...

Як дружина Свинарчука може пустити по світу чоловіка і Порошенка (фото) 13:04 5 коментарів

49-летний Олег Гладковский (раньше – Свинарчук), близкий друг и соратник экс-президента Петра Порошенко провел свой отпуск в Испании. Глава корпорации "Богдан" ездил на море не один. "Страна" опубликовала фото и...
  • ріел ІФ виринаюча