Армійський товариш Порошенка поділився відвертими історіями служби в армії президента

У легендарному містечку Ніжин, що на Чернігівщині, живе життєрадісний, амбітний, успішний чоловік, у житті якого була дуже цікава сторінка – служба в армії із майбутнім Президентом України. Саме так. Ніжинець Роберт Іванович Іващенко був армійським товаришем Петра Олексійовича Порошенка.

Результат пошуку зображень за запитом "порошенко"

Пан Роберт поділився спогадами про молоді роки і розказав дуже цікаву історію, пов’язану з молодим кремезним хлопцем Петром Порошенком. «Я навчався в Інституті фізкультури в Києві на кафедрі боксу і за спецнабором призивався до армії. У липні 1984 року нас відправили на збірний пункт. З’їхалися хлопці з різних інститутів. І там на збірному пункті я познайомився з Петром Олексійовичем. Це був кремезний, високий і – це одразу було помітно – сильний хлопець. Познайомилися зовсім випадково. Потім приїхав «покупець» – офіцер, який забирає в частини призовників. І ми разом потрапили в одну команду, яку направили на Північнокавказький військовий округ.

Повезли нас до Волгоградської області. Служили ми між Волгоградом і Астраханню. Місто називається Ахтубінськ. Ми почали тоді шукати це місто на карті і виявилося, що на карті такого міста немає. Нас везли до засекреченої військової частини. Там випробовували новітні зразки військового озброєння: літаки «Міг-29», «АВАКСи», крилаті ракети, «шпигуни». Все це було в наявності», – пригадує Роберт Іващенко. Служба виявилася нелегкою, проте цікавою. В таких умовах, як кажуть, стають справжніми чоловіками. «Нас привезли. І на курс молодого бійця поселили на так званий 19-й майданчик. Це була розсекречена на той час ракетна база стратегічного значення ядерної зброї. Наші казарми розташовувалися за 300-400 метрів від покинутих шахт із радіоактивним фоном і залишками пального. Екологічно дуже страшна обстановка була. Якщо пошкодження були, то ноги і руки гнили заживо.

Після КМБ нас із Петром розкидали в різні роти, але ми були в одному приміщенні. Я на першому поверсі, він – на третьому. Я потрапив до ремонтно-будівельної роти, а він – до роти «ромашка». Це рота охорони військових аеродромів. Там були дуже тяжкі умови для несення служби. Петро потрапив у дійсно дуже гнітючі умови. Варто зазначити, що Петро вирізнявся поміж усіх. Його ерудиція всіх вражала. Він був дуже розумний. Навіть в армії продовжував вчитися. А англійську мову вже у 1984 році він знав назубок», – зазначає пан Роберт.

Розказав Роберт Іващенко дуже цікавий випадок, пов’язаний безпосередньо із Петром Порошенком. Цієї історії, мабуть, ще ніхто в Україні не чув. «Розкажу випадок один, який яскраво ілюструє твердість і незламність характеру Петра Порошенка. Це надзвичайно сміливий хлопець. Справжній чоловік. У нас в роті було 36 вірмен, 32 українці і близько 50 осіб різних кавказьких національностей – дагестанці, чеченці, лезгини, кумики, аварці і т.д. Це дуже небезпечні були хлопці. Тоді була «дідівщина» яскраво виражена. Мені було простіше – я був родом із непростого міста Ніжина, до того ж я боксер і організував біля себе оточення правильних хлопців.

У моїй роті були два грузини. І один із них – накачаний, кремезний, коренастий, – займався дзюдо і самбо. І трапилося так, що цей грузин наїхав на Петра. Але ж і Петро був не промах. Він не злякався. Але в армії не підкоритися «діду» та ще й кавказцю – це серйозний вчинок. Петро прийшов до мене і каже, що в нього проблема. Але він не просив допомоги фізично, лишень проконтролювати справедливість процесу. Уявіть, характер який. Він заявив, що вийде з тим грузином сам на сам вирішувати конфлікт, а ми щоб простежили за кавказцями, бо вони можуть натовпом нападати. Я спитав, чи впорається він. Він запевнив, що все буде нормально. Я ж не знав, що він спортом якимсь займається. В зазначений час вийшли ми за казарми. Кавказців із різних рот збіглося більше сотні. Петро роздягнувся до пояса. Він розумів, що виходить проти борця і, щоб той не мав, за що вхопитися, зняв верхній одяг. Це було ще те видовище. Борці не б’ються кулаками, вони борються. Але протистояння тривало секунд 10. Це було блискавично. Петро схопив того грузина і тільки ноги його вгору – чоботи в один бік, грузин – в інший. Секунда – і Петро вже на ньому сидить. Грузин зрозумів, що програв і сказав, що здається. Потім уже з’ясувалося, що Порошенко – кандидат у майстри спорту з класичної боротьби. Після сутички Петро і грузин потисли один одному руки і розійшлися. Це був достойний вчинок. Вчинок, який показав на все життя, що Петро Порошенко – сильний, справедливий і незламний», – запевняє пан Іващенко.

Також у пам’яті ніжинця закарбувався момент, як провідувати Петра Порошенка до армії приїжджала його майбутня дружина. «Пам’ятаю, як і Марина до Петра приїжджала. Тоді вони ще не були одружені. Зустрічалися. Ми тоді втрьох сиділи і говорили про життя. Марину запам’ятав як дуже скромну, надзвичайно виховану інтелігентну дівчину. Шкода, що фотографій немає. Це все було заборонено. Ми ж на режимному секретному об’єкті були. Про фотоапарати навіть йтися не могло.

Після армії з Петром Олексійовичем ми один раз випадково зустрічалися. Хоч і знайомий із Президентом, але в політику не лізу. Щодо Петра Порошенка, то я адекватно оцінюю його діяльність на посаді Президента і сподіваюся, що він завершить усе розпочате. Він прогресивний реформатор. Треба мати мужність, щоб завершити розпочаті реформи. Я підтримую його вектор – в НАТО і ЄС, підтримую Томос і вважаю правильною реформу децентралізації. Не можна збивати країну із вибраного курсу. Гадаю, люди це мають розуміти. Тому щиро бажаю Петру Олексійовичу перемоги на виборах», – завершує нашу розмову Роберт Іващенко.

PSX_20190415_170332

Спілкувався – Павло Солодовник (Варто зазначити, що поділитися армійськими спогадами пана Роберта вмовила його дружина – Світлана Сімонова). На фото – Роберт Іващенко з донькою Ізабеллою

Джерело

(Visited 12 954 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  Суму оплати тобі назви

  Гість,

  Бувають же такі люди! Та гляньте на свого Петра тверезими очима. Мішок з гімном помішаний на грошах. Йому та Україна до задниці, тобіш люди. Йому пельку напхати і за кадик залити, от і всі питвння.

  Гість,

  Аеродром сторожували це шара не служба і на цьому незнаючих хочутт здурити.

  Гість,

  Присягу давал на верность СССР , а потом предал гнида . Потом стал президентом , дальше вы сами понимаете ….. !

  Гість,

  заказная статья

  Анатолий,

  Дай, Господи, ума украинскому народу проголосовать 21 апреля за Порошенка. Ни одни предыдущие выборы в Украине не были так важны как эти, и не одни выборы столько не высасывали нервной энергии у адекватных людей.

  СТАС,

  Вранье!В эти года самолет миг 29 не испытывали.Был только секретный миг 25.

  Гість из Ахтубинска,

  1. Я служил там в 1979-80г.
  2. В Ахтубинске есть Филиал Академии Жуковского………….и да – там испытывали новые самолёты (и советские и трофейные кап.стран).
  3. В 1979г. испытывали МИГ -31 и французские Супермиражи.
  4. Никаких ракетных шахт в Ахтубинске нет.
  5. Шахты есть но далековато………….и ракет там никогда не было (до окончания постройки шахт их расположение продал американцам “добрый человек”. Шахты разрушили и засыпали).
  6. Раны на теле действительно плохо там заживают, но не из-за радиации, а по причине расположенного в 45км. ракетного полигона Капустин Яр (там запускают военные спутники).
  Несгоревшие отходы и продукты горения топлива после каждого пуска накрывают большую территорию.

  Сергей,

  В Афганистане раны тоже плохо заживают, но это из-за климата, а не радиации…

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:5543

загрузка...

Демарш на інавгурації: глави СБУ і ССО не віддали честь Зеленському 15:38

Глава СБУ Василь Грицак та командувач Сил спеціальних операцій Ігор Луньов не віддали військове вітання президенту Володимиру Зеленському. Це сталося в понеділок, 20 травня, під час представлення родів українського війська новоспечному верховному головнокомандувачу Володимиру Зеленському....

60 найкращих світлин президентства Петра Порошенка (фото) 15:06 1 коментар

Президентський термін Петра Порошенка завершився. Час, коли він керував Україною, увійде в історію як мінімум підписанням Асоціації з ЄС, запровадженням безвізового режиму з країнами Європейського Союзу, розбудовою армії, стриманням російської...

Перші реакції на інавгурацію Зеленського (огляд соцмереж) 14:37 1 коментар

Після час інавгурації новоспечений президент вже виголосив промову щодо перших своїх кроків та заявив, що розпускає Верховну Раду України. Спікер парламенту Андрій Парубій по закінченню церемонії вже підбив її підсумок:...

Вєрка Сердючка задерла спідницю на сцені "Євробачення-2019" (відео) 14:05

Під час репетиції конкурсу зірка зробила провокаційну витівку. Українська зірка Вєрка Сердючка задерла спідницю на сцені. Під час репетиції свого виступу на "Євробачення-2019" Сердючка показала сідниці. На щастя, під вбранням...

Президент Зеленський оприлюднив декларацію за 2018 рік: додалось нерухомості закордоном 13:36

За рік сім’я Зеленських поповнила свою нерухомість п'ять готельних номерів у Грузії. Пише Главком. Новообраний президент України Володимир Зеленський 20 травня опублікував свою електронну декларацію за 2018 рік. Про це...

Літні мовні курси для студентів у Великобританії 13:07 1 коментар

Англійська мова - запорука успішного майбутнього Хоча ви ще студенти та навчаєтесь в університеті, але про своє майбутнє час вже подумати. Мова - запорука успішного майбутнього. Не потрібно відкладати вивчення...

Зеленському зробили зауваження за російську мову в Раді (відео) 13:04 2 коментарі

Під час проголошення промови президентом Володимиром Зеленським його спробував перебити голова фракції Радикальної партії Олег Ляшко. Це сталося в момент, коли Зеленський перейшов на російську мову, звертаючись до мешканців Криму та Донбасу, пише theБабель....

Під час інавгурації впало президентське посвідчення Зеленського (відео) 12:35

Під час церемонії інавгурації у Верховній Раді посвідчення Володимира Зеленського впало на підлогу. Цей момент майже не потрапив у об'єктиви відеокамер. Зеленський за протоколом своє посвідчення Президента України на подушечку після...

Підготовка до інавгурації: дружина Зеленського поправила йому краватку, а він зробив селфі (фото) 12:03

У день інавгурації Володимира Зеленського його дружина Олена завела собі відкритий Instagram та вже виклала туди перше фото і сторі. На відео новоспечена перша леді поправляє краватку чоловікові перед тим, як він...

Міністр оборони Полторак подав Зеленському заяву про відставку (фото) 11:32

Степан Полторак очолював Міноборони з 14 жовтня 2014 року. Пише Главком. Міністр оборони України Степан Полторак написав заяву про звільнення. Свою заяву Полторак написав на ім'я нового президента України -...

Зеленський - уряду: Можете взяти аркуш, ручку і звільнити свої місця 11:02 5 коментарів

Президент Володимир Зеленський закликав членів Кабінету міністрів піти у відставку. Про це він сказав під час свого виступу з трибуни парламенту. "Дозвольте мені зацитувати американського актора, який став класним американським президентом:...

Олена Шоптенко покрасувалась на червоній доріжці Каннського кінофестивалю: розкішні фото 11:02

У Каннах триває один із наймасштабніших кінофестивалів світу. Гостями заходу стали голлівудські актори і режисери, які презентували свої роботи. Через запрошених була й українська хореограф Олена Шоптенко. У рамках 72-го Міжнародного...

Зеленський назвав перші прізвища осіб, котрих він звільняє з посад 10:56 2 коментарі

Володимир Зеленський під час своєї промови в рамках церемонії інавгурації заявив про звільнення з посад міністра оборони України, генпрокурора і глави СБУ. Так, Зеленський сказав: "Уряд не вирішує наших проблем,...

Я розпускаю Верховну Раду, – Зеленський 10:50 7 коментарів

Президент України Володимир Зеленський під час церемонії інавгурації заявив, що планує розпустити Верховну Раду України. Джерело

Зеленський склав присягу президента України (фото) 10:41

Новообраний президент України Володимир Зеленський склав присягу. "Урочисто присягаю на вірність Україні. Зобов'язуюся усіма своїми справами боронити суверенітет і незалежність України. Дбати про благо вітчизни і добробут українського народу. Обстоювати права і...

Кличко змушений був їхати на велосипеді на інавгурацію президента (фото, відео) 10:34 2 коментарі

Києвом сьогодні пересуватися дуже складно. Пише Главком. У Верховній Раді на офіційній церемонії інавгурації новообраного президента Володимира Зеленській присутній також і мер Києва Віталій Кличко. Як повідомив столичний голова на...

Президентський пентхаус у Криму: розслідування журналістів про елітну нерухомість Зеленських (фото) 10:33

Про кримське майно Зеленських стало відомо з декларації, яку подав тоді ще кандидат у президенти. Елітну квартиру в Лівадії площею майже 130 метрів Олена Зеленська купила за 164 тисячі доларів....

Фішечка Зе. Новообраний президент розцілував колегу з 95 кварталу перед інавгурацією 10:24

Володимир Зеленський вже встиг потискати руки українцям, які прийшли його привітати під Раду, і відповісти на їх питання. Пише Главком. Новообраний президент Володимир Зеленський після протокольної зйомки на площі Конституції...

Одіозний Андрій Портнов повернувся до України (фото) 10:01 2 коментарі

Андрій Портнов покинув Україну після Революції Гідності і ось 19 травня 2019 року повернувся. Розробник сумновідомих "диктаторських законів" від 16 січня 2014 року та топ-чиновник адміністрації Віктора Януковича сам написав...

Вакарчук: У списку нової партії не буде діючих депутатів 09:47

У списку партії Святослава Вакарчука "Голос" на парламентських виборах не буде діючих народних депутатів. Про це він заявив в ефірі ТСН у неділю ввечері. "Якщо буде стара система виборів, то...
 • ріел ІФ виринаюча