Бабусі штрафів не бояться. Коли у Франківську поборють стихійну торгівлю

Бабусі штрафів не бояться. Коли у Франківську поборють стихійну торгівлю

Щотижня на оперативній нараді у франківського міського голови начальник управління комунальної політики Михайло Яцків звітує, як інспекція з благоустрою наводить порядок зі стихійною торгівлею. Наприклад, за останній тиждень інспектори склали 15 протоколів за торгівлю з рук, пише Репортер.

Ці протоколи має розглянути адміністративна комісія при виконавчому комітеті міської ради, та призначити штраф від 340 до 1360 гривень.

Бабусі штрафів не бояться

А штрафи продавців не лякають. Вони їх платять і продовжують торгувати на «своєму» місці. І в кожного такого продавця власні аргументи. Більшість із них торгує на тротуарах, аби не платити зайвого на ринку. З журналістами люди спілкуються охоче, але прізвищ не називають.

«Мені краще заплатити штраф, ніж торгувати на базарі, – каже продавець фруктів Світлана. – Ну прийдуть вони (муніципальна інспекція – Авт), напишуть той протокол і підуть собі. Тим більше, вони не кожен день приходять, а один-два рази на тиждень. А на базарі за місце теж треба заплатити 300 гривень на день. Та й нема в мене так багато товару, аби йти на базар».

А от пані Наталія каже, не йде на ринок, бо там велика конкуренція. Торгує вона молочними продуктами, яйцями, городиною.

«Там таких, як я, знаєте скільки? А тут добре, бо мене вже люди знають, є свої покупці, – розповідає жінка. – Ну штрафують… Але переважно просто зганяють. А перед святами навіть по два рази на день приходили. Але що робити, треба ж якось ту копійку заробити? В мене все свіженьке: сир, сметана, молоко. Та й беруть потрохи».

І справді беруть. Поки ми говорили, десь до п’яти хвилин, за молоком вже утворилася черга.

Здавалося б, нема нічого поганого в тому, щоб купити молоко чи сметану у жіночки з села – це все ж таки домашні харчі. Однак фахівці Держсанепідслужби кажуть, що такі продукти купувати не варто. І суть не лише в різних дозволах, ліцензіях чи законі. Передусім мова про загрозу здоров’ю, позаяк «їжа з землі» може викликати різноманітні шлункові захворювання: від кишкової палички до туберкульозу.

Найпростіший приклад – пластикові «півторашки». Саме в них найчастіше розливають молоко, коли везуть продавати. Та справа в тому, що нікому не відоме походження цих пляшок. Часом продавчині молока витягують їх просто зі смітникових контейнерів, і це давно ні для кого не новина. А декому тару приносять безхатьки, які за те отримують пару гривень або чарку. Якісно вимити ці пляшки неможливо: від окропу їх просто покоробить, а миючі засоби холодною водою повністю не вимиваються. Та й спиртом ніхто їх знезаражувати не буде.

Купляючи продукти у невідомих жіночок, більшість навіть не замислюється, в яких умовах вони виготовлені, де зберігались і в яких «клунках» їхали до міста. Не дивляться покупці й на бруд, що летить на їжу з вулиці, від машин, з-під ніг перехожих. Не думають і про бездомних собак, які бігають поряд і можуть переносити глисти.

А якщо, не дай Бог, тварина заражена лейкозом, бруцельозом, туберкульозом чи іншими інфекціями? У таких випадках термічна обробка продуктів не допоможе, а якщо небезпечні збудники потраплять у людський організм, наслідки можуть бути летальними.

Та, на жаль, для багатьох людей продаж городини, молочних продуктів чи м’яса зі своєї господарки – чи не єдиний спосіб підзаробити.

«Нам «молочне» привозять знайомі із села, – розповідає франківець Володимир. – Але буває, що і в бабусь щось купую. Просто жалію їх, бо розумію, що не можуть вижити на свою мізерну пенсію. Але насправді я те, що купую, навіть не їм, але хоч якось намагаюся допомогти».

Натомість пані Оксана каже, їй дуже зручно, коли жіночки із села розкладаються під вікнами її будинку.

«В них усе трохи дешевше і значно смачніше, ніж та хімія в супермаркеті, – говорить жінка. – А ще я знаю, що ці продукти довго тут не стоять і вони точно свіжі. Звісно, в будь-кого не купую, бо можна натрапити на не дуже добросовісного продавця. Але знаю пару жіночок в обличчя, а вони знають мене, тому будь-що не продають».

Звісно, кожен сам вирішує, чи купувати йому їжу на тротуарі, чи ні. Але перед тим, як зробити вибір, варто добре подумати про застереження фахівців. Бо ж, мабуть, нелогічно економити кілька гривень, аби потім в інфекційній лікарні витрачати в рази більше.

Джерело

(Visited 414 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  Ви тільки гляньте яка гігіена і санітарія! Такий сир і молоко потрібно купляти тільки на асфальті в болоті!

   Гість,

   Я в Сільпо працював. На вулиці все на виду. Відносний порядок. Хто був в Сільпо за “кулісами”, то й більше там не купує. На ринку все як є так є – гола правда. В одного продавця порядок, в іншого бардак.

    Гість,

    Гляньте на фото в цій статті і ось вам всі реаліі! Не думаю що в Сільпо чи Арсені че ще десь там е така чудова санітарія як на дорозі в болоті де всі автобуси чорним димом газують на сир і яблука!

     Гість,

     15:17 свята наївність 😉 це я про чистоту та санітарію в супермаркетах. На передньому плані ще більш-менш. Всі перевіряючі на лапу отримують і йдуть собі далі. Про прострочки та дати взагалі мовчу. Гляньте на асортимент молочки – суцільний суррогат на пальмовій олії, крім кількох дорощих брендів. Створити умови для торгівлі – це є правильне рішення для вуличної торгівлі.

  Гість,

  Хотіли в евросоюз а получили таджикістан! Такого шанхаю ще потрібно пошукати в інших областях! А наш легендарний пяний базар на якому продаються всі крадені речі-такоі зручності також ніде немае!

   Гість,

   І олх треба заборонити. 😉 насмішив 😉

    Гість,

    За ОЛХ не переймайтеся, кому потрібно той купляе і там. Але наші торгаші половину п‘яних шатаеться а половину пенсіонерок які ще одіваються так щоб з жалістю в них купляли, все це створюе картину нашого циганського міста. Це позор!

     Гість,

     Треба розрізняти селян від перекупів без сілької прописки, які вим’я та вила в руках не тримали. Як то ми все життя свіже молоко, сметану , сир їмо і ще не виздихали всі від зараз та інфекцій? Думаю, діти, які виростуть на молоці з пальмової олії будуть здоровіші…

  Гість,

  Ходіть в супермаркети – їжте пальмове молочко та олію будете “здорові”. Прилавки як біля Сільпо на Мазепи поставити в кожному мікрорайоні – ПРОБЛЕМА ВИРІШЕНА. Ця стаття – маніпулює громадською думкою. Чим ближча заборона продажу – тим більше таких інформаційних викидів буде у ЗМІ. Ми вже це проходили. МАРЦИНКІВ ТА КОМПАШКА, ЗАЛИШТЕ СЕЛЯН В СПОКОЇ. БРУКУЙТЕ ТА ПІДСВІЧУЙТЕ – ЦЕ У ВАС ДОБРЕ ВИХОДИТЬ.

   Гість,

   Через ваших селян неможливо пройти, біля того самого Сільпо ще потрібно перестрмбувати через сирок і клубніку на пішохідній доріжці! І вони спеціальноставлять своі пакети так щоб ти не зміг пройти і не побачити!

    Гість,

    Торгівля була, є та буде. Це факт. Навіть фашисти давали торгувати. Тут є проблема торгових місць. Щоб гнати селян, потрібно спочатку облаштувати цивілізоване місце для торгівлі. Ви, курва, в Європу йдете, а гнати людей хочете як в 90-их на валах. Хто памятає – той мене зрозхуміє. Пацанчики в спорткостюмах товар ногами перевертали, щоб селяни йшли в новий базар. Ви вже визначіться, чи в Європу йдемо, чи назад в СРСР. Створіть місця – спрямуйте торгівлю в цивілізоване русло.

  Гість,

  Був в Італії. То, коротше, Європа (для тих хто з географією не дружить). Там там так званої вуличної стихійної торгівлі на тісних старовинних вуличках міст у рази більше ніж у нашому Франеку. Так, звичайно, є туристичні маршрути, де торгівлі немає. Там ходять роззяви з гідом та фотоапаратами (переважно німці і німкені на пенсії) та фоткають. Треба поритись в телефоні та викласти десь фото, щоб ВЕЛЬМИШАНОВАНІ СВОБОДІВЦІ побачили перед тим як говорити з трибун (це у вас добре виходить, особливо у Поповича). Тіж пластикові та картонні ящики прямо на землі, а на них городина, фрукти та інше. Коротше, в нас все як завжди через сраку. ФАШИСТИ ПРИ ВЛАДІ! ДУШІТЬ НАРОД ДАЛІ! ЩЕ НА ВАС ВИЛА ЗНАЙДУТЬСЯ!

   Гість,

   Дочитав до слова Франеку і зрозумів що пише внук бабусі яка і продае в болоті щоб внучку було декілька гривень на флєшку!

    Гість,

    “Дибіл” – твоє прізвище.

    Гість,

    опа. бачу молодь теж проти заборони торгівлі. я думав то тіко пенси проти. капець свободі. скоро їх тою бруківкою і закидают. казав кладіть асфальт! легше буде на майбутнє.

     Гість,

     Свободі рано чи пізно дійсно буде кінець але з цими гуцульськими базарами на тротуарах потрібно поставити крапку.

   Гість,

   та і бідні італійці купують сир, молоко, масло з землі …Вже таке пиз…діти, там негри різною ху…ьою торгують, а не бабці продуктами.
   Таке тільки в африці і країнах азії та інших недорозвинутих суспільствах можна побачити.Европа це вже давно пережила.

    Гість,

    Що бачив – те написав. Дрібні фермери в Італії торгують на вулиці і без прилавків. Тут бачу дехто загрався у Європу, котрої не бачив.

     Гість,

     В Євросоюзі є вулична торгівля. ЇЇ багато. Багато стихійної. Торгівля йде жваво. Всі задоволені. За що ми українці один одного так не любимо? За черговий транш готові нагнутись раком на кожну вимогу, бо грошей не насиплять і в союз не візьмуть? А віддавати чим будете? Землею чи що там ще залишилось? Вже були в союзах. Були в колгоспах. Що доброго?

    Гість,

    Гість 12:24 ви певно причетні до влади або тендерів, що так прихильні до свободочленів. Ви там їздили по обміну досвідом, казки слухали, досвід перебирали, але треба було без екскурсоводів походити і реалії оцінити. Ви ще ту Європу зригнете, але то інше питання. Тут для свого народу щось зробіть, бо не все вам бруківка та підсвітка. Скоро ваші виборці-пенсіонери будуть те саме селянське молоко купувати, але в перекупів, які організують збір молочки, розведуть водою та ціну на три умножать.

   Гість,

   Та звідки рагуль Попович чи інша сволота знає що робиться в світі? Воно що було за кордоном, жило там хоч трохи чи працювало?? Дітваками бігали з плакатами й горлали патріотичних гасел про любов до неньки. Це найулюбленіші меседжі для нашого електорату – от воно й всілося при владі. Досвіду роботи, менеджменту, логічного господарського мислення – нуль. Політологи срані.

  Гість,

  Ці бабусі молодці та трудяги. Не сидять на шиї у влади та дітей. Заробляють на життя як можуть. Торгують в умовах, які їм створили. Не платять Буратіно “податки” за торгівлю на ринку без місць (заплатив Бурі збір, а торгуй далі з землі). Чи буде Майдан №3? Чи буде Марципан в сміттєвому баку? Як показала історія – для масових заворушень достатньо іскри, а далі знайдуться політичні сили та ресурси, які спрямують народ в потрібне русло…

  Гість,

  У Івано-Франківську у 5 разів менше ринків, ніж у Коломиї у перерахунку на душу населення. Як може бути порядок??????????????????????????????????? Будуйте ринки, владо!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Буде вам і санітарія, і задоволені виборці!

   Гість,

   Не буде жоден селянин торгувати з ринку! Шукаеться місце і район де ще ніхто не торгуе і немае де купити і туди зразу доєзджєют і розкладаються на землі як цигани! Хоч на кожній вулиці збудуй по ринку, ім це не цікаво і конкуренція там така що спробуй тронути і зразу сини і зяті на кадетах приізджають і машуть вилами!

   Гість,

   Збудував вже ім ринок Халаменда! Чому там не торгують? Там куча місця е вільного! Гроші потрібно за місце заплатити, а для чого платити якщо можна і не платити і продавати прямо під підіздами у людей! Вже з каляскою з дитиною немае де проіхати бо в селян бізнес і ім насрать на мешканців міста!

    Гість,

    Місць позорно мало як для чвертьмільйонного міста, де традиційно люди вживають багато молокопродуктів. Молоко та Мясо – основні продукти харчування! Так є. Так буде. Ласий кусок. Хтось хоче під себе підімяти заготівлю молока на селі. Покупець заплатить сповна! Ціни на молокопродукти зростуть на порядки і тоді всі зрозуміють як глибоко вони в Європі.

  Гість,

  Риги віджимали крупний бізнес, свободівці поперли на селян з молоком 😉 Це ваш рівень, хлопці.

  Гість,

  Знищують пенсіонерів. Пенсія 30 доларів, ясно що не протягнути на неї. Навіть якщо пити саму воду і їсти один хліб. Тому і забороняють пенсіонерам торгувати. Щоб їх побільше здохло

   Гість,

   а ми на Майдан їм гроші цілим селом збирали. Хата в хату ходили. Тепер кажут – йди торгуй в іншим місци. Підем під Білий Дім. За них стояли, теперка за себе постоїмо.

    Гість,

    Так причому тут влада? Ви самим мешканцям Івано-Франківська заважаете зі-своею сметаною! Звільніть всі тротуарні доріжки і не створюйте шанхай в місті! Не позорьте область, вже бомжатник зробили з кожноі вулиці. Ідіть під білий дім і кричіть що вважаете за потрібне але торгуйте в себе в селі а кому вже так потрібно так знайде вас в селі і купить ваше молоко!

     Гість,

     15:11 Ви далекі від торгівлі. Скоропсуючі товари продають тільки в прохідних місцях. Прилавки як біля Сільпо треба зводити і вже тоді направляти потік в цивілізоване русло.

      Гість,

      Тоді ще потрібно ім дозволити ходити по під‘іздам як свідкам! Прямо в ліфтах нехай торгують і там людина вже дійсно не зможе обійти стороною.

  Гість,

  Змонтуйте ПРИЛАВКИ – ВИРІШТЕ ПРОБЛЕМУ. Менше політики – більше діла.

   Гість,

   Бура не позволит – он решает кому и где торговать в этом европейском городе.

   Гість,

   Не бажае село торгувати на прилавках і не буде ніколи цього робити, поки мешканці міста будуть мовчати і дозволяти розкладатися на дорозі та траві, допоки і буде бардак в місті! Якщо наша влада не працюе а наші патрульні можуть тільки в ігри грати на телефонах, потрібно самим мешканцям наводити порядок! Всі автомобілі не правильно припарковані потрібно зразу перекидувати, хамовитих водіів маршруток наказувати на місці, всіх селян з молочкою, з яблуками та горішками гнати на продуктовий ринок або на вокзал і додому!

    Гість,

    Самосуд? Не вольно, синку. Тут тобі не Майданчик. Вже сі набавили – половина активістів в Польщі, друга – в АТО.

     Гість,

     Ви ще переконаетеся що е ще третя половина яка буде це все бити в роговой отсєк!

      Гість,

      У Англії є цікавий магаз з дорогим вином. Власник Чічваркін. Так, так, то й самий. Євросєть. За 10000 фунтів можна купити вино з льохів легітимного. Повстанці-майданці за 1000 доларів скинули. Все це буйство на Майдані означає, що коли одні під кулями на Майдані гинуть, другі грабують награбоване, треті дориваються до влади. Самосуд – гівно!

      Гість,

      18:05 погано закінчиш. З таким підходом жінку на кухні біля плити лякати будеш.

  Гість,

  За бюджети на утримання комунальних підприємств Муніципальна Варта та Муніципальна Інспекція можна збудувати десятки невеликих риночків з прилавками, а на гроші що залишаться зняти кілька сотень котів з дерев.

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:8027

Франківські рятувальники допомогли літній жінці потрапити до своєї оселі 08:02

Франківські рятувальники допомогли літній жінці потрапити до своєї оселі   У понеділок над вечір, о 18.07 годині, на ОКЦ У ДСНС в області звернулася громадянка, 1932 р.н.  з проханням надати...

Хто з івано-франківців сьогодні перебуватиме без благ цивілізації (перелік адрес) 06:28

У вівторок, 19 червня, у Івано-Франківську – планові відключення окремих послуг, – наголошує служба оперативного реагування виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.   Частина будинків в Івано-Франківську буде у суботу та...

В лікарні Івано-Франківська хворі лежать на брудній білизні, а медпрацівники пояснюють, що чиста постіль – платна, бо пере її… приватник 06:27

  Сьогодні в мережі Фейсбук пані Марія Рудик оприлюднила шокуючу інформацію. Медики Івано-Франківської обласної лікарні навіть не приховують, що чиста постіль для пацієнтів є платною і називають ціну за зміну...

Відмінні оцінки – безкоштовна освіта. Це можливо відтепер і в приватному ВНЗ 01:09

В Україні триває процес зовнішнього незалежного тестування, але вже задовго до початку майбутні абітурієнти визначились з фахом, яким мріють оволодіти.   Про те, чим керуються при виборі вищого навчального закладу,...

Працівники КП "Електроавтотранс" організували для маленьких франківців цікавий експеримент 22:45

Сміливий та цікавий експеримент для маленьких франківців організували працівники КП "Електроавтотранс". На панелі переднього сидінні тролейбуса встановили дитяче кермо.   Як пояснив директор КП "Електроавтотранс" Віталій Голутяк, наразі ігрову панель...

Надзвичайники Снятинщини провели комплексне профілактичне відпрацювання 20:16

Під час відпрацювання було проведено бесіду з жителями міста та району про шкоду від спалювання сміття, листя і сухої трави, правила поведінки при користуванні піротехнічними засобами, правила поведінки на воді,...

ЄС фінансуватиме будівництво лісових доріг Долинщини 19:25 5 коментарів

Проблема поганої прохідності лісових доріг, одна з найгостріших і тяжко розв’язуваних, створює стримуючий вплив на розвиток економіки країни і регіону в цілому. Адже погано організована система транспортного сполучення обумовлює низький...

Прикарпатці взяли участь у відзначенні 99-річчя подій Чортківської офензиви (фоторепортаж) 18:41

Цими вихідними жителів Тернопільської, Івано-Франківської та Львівської областей об’єднало відзначення 99-річчя подій Чортківської офензиви. Триденні заходи та урочистості відбувалися на кількох локаціях у Чорткові. На цей період місто повністю занурилося...

Франківським працівникам служби у справах дітей вдалося знайти сім'ї для трьох дітей, позбавлених батьківського піклування (фотофакт) 16:00

Кожна дитина потребує тепла і захисту батьків, проживання і виховання в родині, якій  здатна задовольнити основні її потреби. Якщо не існує можливості для проживання дитини з рідними батьками, альтернативою є...

Супрун розвінчала міф про морозиво в спеку 15:38 2 коментарі

Виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун пояснила, чому морозиво є недієвим способом охолодитись у спеку. Про розвінчанням чергового міфу вона написала у своєму Facebook. Холод, який нам передасть 100...

Цими вихідними в Франківську біля Народного дому «Княгинин» відбулось родинне свято 14:19

16 червня на літньому майданчику біля  Народного дому «Княгинин» відбулось родинне свято «Квітуй у пісні й добрих справах, чарівна молодість моя". В  програмі брали участь творчі колективи  Народного дому «Княгинин»,...

"Оцифрований Франківськ" : Кримінальний Франківськ (1995 р.) (відео) 13:58

"Оцифрований Франківськ" - програма про наше з Вами місто, що збереглось на кіноплівці. Передача 1995 року про кримінальні 90-ті роки в Україні. В окремому фрагменті, що стосується міста Івано-Франківська висвітлюється...

Мобільний додаток IFCITY - твоя афіша Івано-Франківська 13:13

Афіша Івано-Франківська у твоїй кишені! Саме такий сервіс надає безкоштовно будь-кому мобільний додаток-афіша IFCITY. Завантажити його можна і на планшет і на смартфон, як для Android, так і для iPhone. Вечірки у Івано-Франківську для любителів...

Медзаклад Брошнів-Осадської ОТГ отримає фінансування з Національної служби здоров`я (відеосюжет) 12:13

З 1 липня центр первинної медичної допомоги у Брошнів-Осаді отримуватиме кошти напряму з Києва на зарплату медикам, обслуговування пацієнтів та утримання медзакладів. За підрахунками місцевої влади, бюджет медицини зросте утричі....

Настя Каменських похизувалася стрункою фігурою: фото 11:34

Популярна співачка Настя Каменських вразила результатом регулярного та активного тренування у спортзалі. Вона виклала в Instagram фотографію, на якій показала свою підтягнуту фігуру. Настя опублікувала знімок, на якому позує у...

У Івано-Франківську провели перший Підлітковий Хакатон 10:59

Університет Короля Данила – єдиний серед закладів вищої освіти долучився до співорганізації першого Підліткового Хакатону у Івано-Франківську TeenHackathon, який нещодавно організував РобоклубІФ, інформує Правда.іф. «TeenHackathon – хакатон з технологій інноваційного...

Працівників єпархіальних структур Івано-Франківська навчали бути лідерами (фоторепортаж) 10:46

Протягом трьох днів, з 13 по 15 червня, в Івано-Франківську працівників економічних відділів єпархіальних структур УГКЦ навчали виконувати управлінські функції в команді на практичному тренінгу. У семінарі взяли участь 19 працівників...

Скандальна Світлана Лобода планує "повернутися" в Україну (відео) 10:33

Українська співачка Світлана Лобода, яка активно гастролює Росією, заявила, що з часом "повернеться" в рідну країну. Таку заяву артистка зробила після оголошення про новий концертний тур по Росії і Туреччині. Разом...

На Івано-Франківщині тривають заняття в «Школі майбутнього пенсіонера» 10:17

Основним завданням роботи з майбутніми пенсіонерами є підготовка необхідних документів для призначення пенсій та їх правова оцінка. Днями в головному управлінні Пенсійного фонду України в області заступник начальника управління пенсійного...

У Жовківському монастирі відбувся всеукраїнський з’їзд спільнот Апостольства молитви (фоторепортаж) 09:29

16-17 червня у Жовківському монастирі оо. Василіян відбувався храмовий Празник Пресвятого Серця Христового та всеукраїнський з’їзд спільнот Апостольства молитви. Духовні приготування напередодні Празника провадив ігумен Івано-Франківського монастиря о. Йосафат Хаймик,...
 • ріел ІФ виринаюча