«Без грошей медсестри навіть не рухнуться: треба розробити груди – плати, треба повторити процедуру – плати знову». Породіллі Івано-Франківська розповідають про умови перебування у пологовому

Результат пошуку зображень за запитом "івано франківськ пологовий"

4 листопада у Івано-Франківську розпочинається Перший Форум «Право на гідні пологи», інформує Правда.іф. Активістка і громадська діячка Наталія Сербин поділилася в мережі відгуками жінок про перебування у пологовому будинку. Подаємо цитати з листів:

 

«Залякування і тиск під час пологів.

Хамське ставлення медперсоналу, вимагання грошей анастезіологом.

Погані побутові умови. Їжа, яку НЕМОЖЛИВО їсти».

 

«При здачі аналізів, окрім того, що весь матеріал для їх забору купляється в аптеці пацієнтом, вимагали благодійний внесок. Коли було зауважено, що він є добровільним, то трактували працівники, що добровільний він лише тому, що самі відвідувачі вписують суму, яку готові внести. Після відмови її вносити і слів «всі платять і ви будете платити», заставили писати письмову відмову від благодійного внеску. Згідно чинного законодавста, здача аналізів за направленням лікаря є безкоштовна, включаючи відсутність потреби у придбанні матеріалів для забору тих самих аналізів».

 

«Є цілий ряд проблем в міському пологовому. Основні це бруд в душових – туалетах та потреба купувати ліки за свої кошти. Персонал різний – є супер працівники, але трапляються трохи хамовиті які очікують якихось подачок».

 

«Хочу повідомити, що надзвичайно погані умови побутові в роддомі. Брудно в туалетах і душах. Напевно в пана Стефанка вдома чистіше то треба йому сказати хай і тут зробить краще. Хоча може і вдома брудно»

 

«Палата, в якій народжувала, була чистою, а от період післяродовий – жахливий. В палаті по 6-8 жінок ….жарко…. ванна кімната в жахливому стані…»

 

«В допологовій палаті – це була єдина тоді палата з ремонтом та новими ліжками – немає на що скаржитись. Хоча бракувало шафи, бо ота на шість пацієнток, які мали по кілька сумок: на пологи, на дитину, для себе – взагалі не вміщувалися. От уже післяпологова палата – то зовсім інша історія. Металеві ліжка, які жах як прогинаються, оскільки я була після кесаревого розтину, то з нього встати було ох як важко, а ще треба враховувати, що біля тебе ніхто не може бути, навіть в першу добу, а дитина плаче… Туалети без дверей, ніякого інтиму, навіть якщо якусь породіллю веде чоловік до туалету – то «ну а що»

 

«Душ душем не назвеш, так – піддон з краном, мийся як хочеш. Створення переліку платних та безкоштовних медикаментів»

 

«Персонал і лікарі – все чудово, анестезіологи криворукі, відділенню не вистачало гарячої води, була з перебоями. Ліжка старі та стрьомні. По чотири жінки в маленькій палаті – це жах. Була зима і було дуже тепло. Їжа погана».

 

«Пологова зала – тут теж без пригод не було, от не зрозуміла я, чому в зал, де я народжувала, привели іншу породіллю на крісло. Хіба це гігієнічно??? Але тоді просто ні сил, ні бажання не було сперечатись, щось говорити. Хотілося винести з пологового тільки гарні емоції. Маю велику надію, що за три роки там хоч щось змінилось».

 

«Я попала на перезмінку. Один акушер приймав, а інший прийшов подивитись ще з іншими людьми. Дитину не віддали зразу (бо не заплакала відразу, а вже на коридорі), а поклали в реанімаційне відділення, де її довго тримали просто на столику (з 7 ранку до 12 дня). Душі страшні, кімната була нормальна, на трьох чи чотирьох. Не хотіли виписувати без того, щоб дати хабар медсестрі. Казали, що не можуть випустити, хоча на руках були всі документи на виписку. Прийшлось через задній вихід виходити. Ліжечка в кімнаті для немовлят такі, що туди хіба речі складати».

 

«А от післяродове перебування – це капець повний. Без грошей медсестри навіть не рухнуться: треба розробити груди – плати, треба повторити процедуру – плати знову, просиш навчити самостійно позробляти – навідчіп пояснюють – і масти собі голову. Дитина плаче – купляй суміш, бо молоко ще не прибуло, а ніхто не хоче з тобою панькатися і допомагати правильно прикладати дитинку до грудей. Але педіатр – хороша і якась одна дитяча медсестра дуже хороша і дбайлива (можливо, тому, що молоденька?)».

(Visited 15 809 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  Всі хочуть халяви. Як для себе то все безплатно. А якби котра з породіль працювала в любій лікарні то так само би ніц на дурняка не робили. За всьо би дерли. Так воно є, що як для інших то майдан а як для себе то ніяких обмежень. А треба було показати власним прикладом як то воно творити добро.
  З військової кафедри най наберуть волонтерів розробляти груди.

   Гість,

   Тебя никто не заставлял выбирать эту професию .Тебе платят зарплату.Да, маленькую, но платят те, с которых ты ещё хочешь нажиться. Когда на видео снимаешь, то совсем по другому вы поете…Никто никого не держит…не нравиться – найух. Картошку садить…

    Гість,

    Та ні. Не так. Це просто на цьому сайті регулярна антиреклама цього медичного закладу. Тут так є що одних облизують а інших марають. Кому не подобається заклад може обрати любий в Україні. Любий! Як знає де є краще, так туди євробляхою і їде. Скільки податків заплатили за ввезення євроблях в режимі тимчасового ввезення, рівно стільки послуг і отримали від бюджетної установи! Комусь страшно жалко стало віддати 20 гривень медсестричці з зарплатою в 1700 гривень за те, щоб помнєцкала затверділе місце. Всі жінки собі мнєцкають, а одна біжить писати листи на прикарпатську правду. Мільйони пройшли ту лікарню. Мілйьони пройшли мимо прикарпатської правди. А одна пише листи. Так і пише: Тату, я отримала права, але мені ніц не розробляють.

     Гістьлюба,

     Ямене кисарили чотири місяця назад но в перенатальному то рядом.все нормально .є нюанси по всьому но це лікарня не дома.а гроші скрізь платять чи цей чи інший рддом час такий…

   Гість,

   Просто “активістці” Сербин заплатили за постійний тухлий піар на пологовоий, можливо тому, що це єдиний заклад яким керує недолугий “свободівець”. От воні і несе що може, звичайна робота за бабки.Для неї це не вперше. Виборина на носі, ось і всі пояснення.Ще є один прибацаний, правда значно тупіший, Волгін. Йому ніх..я не платать, а просто кидають інфу і він “думає”, що нарив її сам і проводить свої “резонансні” розслідування.Міняйте тємнікі, вже давно не цікаво. Як варіант нехай Сербин родить (тільки не від Андріана, а то наше місто цього не переживе) і напишне інсайдерьску статтю про пригоди журналіста-лесбійки у полговому пред комінг-аутом!

    Гість,

    Та яка антиреклама ну він!!!!!Ви там народжували що ви виписуєте?!!!А я там нажаль була!!!!Повний жах!!!Комусь розказуєш хто там ще не був ,то вони не вірять!!!!!

    Гість,

    Людина робить справді хорошу і порядну справа, як у вас язик повертається проливати її брудом!!!! Так, маленькі зарплати у медиків. Звичайно, треба робити щось з цим. Але і у людей інших професій вони не вищі. То що ж робити жінці, яка працює на такій же ж роботі, яка оплачується так як і медицина? Жінка підняла актуальну тему для українських жінок і чоловіків, але ні знайшовся якийсь “довбань”, який крім того, щоб “вибльовувати” свою внутрішню гниль ні на що не здатен

  Гість,

  але чому в інших державних установах не чекають поки ви їм запхаєте щось в кишеню??? а надають вам свої послуги і інформацію безплатно??? не чекаючи подачки…. і в них зарплати не дуже сильно відрізняються…
  ми самі так навчили наших медиків….
  інша справа коли ти сам хочеш віддячити…. чи то в грошовому еквіваленті чи то якимось призентом

   Гість,

   у “медика” зарплата 2500 у якого 100 років стажа, дисертації, тисячі пацієнтів, свої діти і своє життя. У медсестри ще менше.
   А мільйони баранів голосують за шахраїв які роздають неробам з євробляхами субсидії і не закладають гроші в бюджет на зарплати медиків.
   А потім плачуть що медики їх не “обслуговують” Що не обслуговують? Груди не розробляють? А де груди розробляють? В Лос-анджелісі? Якщо і розробляють то не за 1800 грн в місяць і не за те що ти собі видумала що всі мають навколо танцювати а ти будеш вигадувати їх обовязки.

  Гість,

  Не зрадь майдан

  Гість,

  Причому тут євробляхи і при чому Лос-Анджелес?
  Мова йде про людське ставлення і по відповідальність щодо роботи
  Пішли працювати в мед заклад, будьте добре виконувати свої обов`язки
  В решті решт отримуєте за це зарплату
  А якщо щось не влаштовує-їдьте в Польщу і працюйте на заводі!!!
  А поливати брудом людей тільки за те, що вони вимагають належного ставлення- це хамство

   Гість,

   А де написано що мед сестра має комусь розробляти груди,, ти лежиш і масуй і не лежи дурно , а Польщов страшіти не треба на відпуск всі туда їдуть а не ввдпочивають.

  Анна,

  Шановні я родила 7.10.2018 року щоправда в міському пологовому будинку, ставлення чудове, до родів лежала на 4 поверсі, два ліжка в палаті, ремонт, нові ліжка, тумбочки, шафа, умивальник, ванна загальна теж у доброму стані, родзал на 5 поверсі все чисто, охайно, акушерка просто золота жінка, медсестра також, після пологів поселили в бокс, теж чисто і прибирають щодня, ніхто не вимагав грошей, годують в межах породіль, просто скаду вам чесно самі жінки сують гроші медсестрам щоб ті краще відносились до них, та й взагалі у нас усіх така тактика, сунути гроші лікарю щоб відношення було інакше, а потім сперти на те що вимагають, незнаю але міським пологовим будинком я задоволена уже втретє, тому раджу вам іти туди родити, хоча як говорять в перинатальному новіші технології, але я довіряю людині а не техніці

  Медсестра,

  Всі платять і ви платіть. Я за таку зарплату, котру ще затримують біля кожної горбатитися не нанімалася. А як не хочете самі за себе дбайте

  Гість,

  Так я згідна з тим що зарплата у медика жахливо низька! Але ж ти в першу чергу медик !!!!! Ти клятву давав!!! Я сама медсестра ,з людьми дуже важко працювати (різні бувають)але це не означає що потрібно гроші дерти,не всі мають можливість заплатити!!!Я рахую якщо пацієнт сам схоче віддячити чи то грошима чи якимось подарунком це його вибір,але вимагати навіть совість не позволяє!!!! Якщо вони так роблять то це не їх професія !!! Бо медик це милосердя і я рахую що якщо ти своїм гарним ставленням заробиш у пацієнта подяку навіть словом то тоді ти дійсно справжній медичний працівник!!!

  Гість,

  В Польщі платиш гроші за народження дитини і лікарня купляє все обладнання, медикаменти, памперси, навіть одноразові пипки і суміш готову – все безкоштовно. В Україні платиш теж саме бабло «лікарю» і він собі купляє нову машину, а ти сивієш коли тобі посеред родів кажуть пиздувати в аптеку щоб дружина не вмерла бо в них лікарства нема.

   Гість,

   Платиш гроші і все безкоштовно. Якось у голові не вкладається.

    Гість,

    Шо тобі не вкладається дурню… платиш гроші в касу а не на машину лікарю і в тебе сервіс як в олл-інклюзів готелі а не в концтаборі.

     Гість,

     Ваша йобнут@ логіка мене вражає. Платиш в касу гроші чи отримуєш все перечислене безкоштовно? В готелі за відповідну оплату отримуєш повний перелік послуг, нічого безкоштовно там не дають, навіть рушник, мило і туалетни папір вже оплачено.

  Гість,

  Родила 4 місяці тому нікому нічого не заплатила тому що не бачу сенсу так як це є їхня робота на яку вони були згодні вчитися.невкожного зарплата є висока але так як вони беруть за кесерські роди то взагалі жах в кожного лікаря свій тариф .немає за що платити

   Гість,

   Пиздиш

    Гість,

    У мене донька родила у квітні. Ніхто і нічого не вимагав. А те, що я потім приніс лікарям сумку з коньяками, то є моя ініціатива. Я хотів хоч якось віддячити за людське відношення.

  Гість,

  Народжувала в липні, кесарський розтин, ніхто наперед грошей не вимагав, ставлення нормальне, умови також, це ж пологовий, а не 5 зірковий готель!

  Гість,

  Теж родила і міському, умови нормальні, ставлення теж. Нічого від нас не вимагали, хоча і був кессеривий, сказали по мірі можливості. Хто як хамить, так до нього і ставляться.

   Гість,

   “не вимагали” але “сказали по мірі можливості” – тобто натякнули

   Гість,

   До чого тут хто кому хамить?Я пам’ятаю ще не встигла після кесареве відійти від наркозу тому що мене тільки перевезли з операційної ,то прибігла медсестра і перечислила скільки і кому ми маємо заплатити а потім додала”ну і мені можете віддячити”.

  Патріот,

  Людина завжди повинна залишатися людиною, п не твариною. Особливо, працюючи в медицині…

  Гість,

  Родила 5 років назад і знову до міської родити . В квітні, теж кесерили. Ставлення гарне. Лікар переживав за мене і до і після . Операційна нова ,все чисто і медсестри мене заспокоювали . Анастезіолог теж переживав за мене ,навіть в суботу в 24:00 телефонував і питав моє самопочуття. А в неділю просто заїхав переконатись сам. І лікар теж телефонував кожні 5-6 годин . Після пологова палата бала зручна . Оскільки я була у важкому стані то чоловік був з дитиною завжди, з умовою ( пройшов медичне обстеження). Я задоволена . І нічого поганого сказати не можу. А стосовно коштів , ми розраховували на більшу суму , а вийшло дешевше, і ніхто нічого не вимагав .
  А лікарям побільше вдячних пацієнтів.

  Гість,

  Просто “активістці” Сербин заплатили за постійний тухлий піар на пологовоий, можливо тому, що це єдиний заклад яким керує недолугий “свободівець”. От воні і несе що може, звичайна робота за бабки.Для неї це не вперше. Виборина на носі, ось і всі пояснення.Ще є один прибацаний, правда значно тупіший, Волгін. Йому ніх..я не платать, а просто кидають інфу і він “думає”, що нарив її сам і проводить свої “резонансні” розслідування.Міняйте тємнікі, вже давно не цікаво. Як варіант нехай Сербин родить (тільки не від Андріана, а то наше місто цього не переживе) і напишне інсайдерьску статтю про пригоди журналіста-лесбійки у полговому пред комінг-аутом!

   Гість,

   Людина робить справді хорошу і порядну справа, як у вас язик повертається проливати її брудом!!!! Так, маленькі зарплати у медиків. Звичайно, треба робити щось з цим. Але і у людей інших професій вони не вищі. То що ж робити жінці, яка працює на такій же ж роботі, яка оплачується так як і медицина? Жінка підняла актуальну тему для українських жінок і чоловіків, але ні знайшовся якийсь “довбань”, який крім того, щоб “вибльовувати” свою внутрішню гниль ні на що не здатен

  Гість09,

  Ми народжували у міському роддомі у травні місяці. Ми приїхали в роддом з рідозрою що почались схватеи,на що мені відповіли з чого ви взяли,неодразу мене покликали на крісло. Коли ж чергова лікарка подивиоась мене сказала що ніяких схваток немає,але мене болів живіт і віддчуття були нові, на що вона відповіла що то таке буває. Подзвонивши своєму лікареві він відразу ж прибіш і подивився мене ,виявляється відкриття 5 пальців,він хапитує чергову як так ви дивились. Коли вже народили нас перевели на другий поверх і перша ніч з дитиною проходила важко чоловік всю ніч бігав шккав дит.медсестру бо в маленької був забитий носик і вона «хрюкала» під ранок чоловік знайшов дит.медсестру а вона йому у відповідь добре що не «гавкає і не мявкає». ШОК. Про те щоб розцідити грули мови немає. Чоловік покликав акушерку щоб показала як масажувати груди,вона мало того що прийшла через годину(в мене вже сльози текли від болі,груди як каміння),то вона коли прийшла щей сказала:«А що дома робити будете!». Стоп,за що вам платять гращі,та щоб навчити,я не мама 10 дітей яка знає як це робити,мені всього лиш 21 і мені була потрібна допомога професіонала а тут таке ставлення. Але не всі такі була олна акушерочка Оксана Йосипівна,свята жінка,вск шо просили все робила і пояснювала коли масажувала груди я навіть не відчувала ніякого дискомфорту,величезне їй спасибі за її добре серце. А коли прийшла черга нас виписувати,виявилось що в мене матка недокінця очищена,мені ніхто несказав що потрібно лежати на животі,а я повторюсь звідки мені знати якщо в мене це перші пологи,взяли мене на крісло і тут я наголошу ГОЛИМИ руками без рукавичок мені залізли саме «туди» і вичищали матку. Моя провина що я відразу невідреагувала на це. Хотіли робити вакуум бо багато згустків залишилось,але як згодом виявилось ,що майже кожну жінку з таким діагнозом виписують,що це нормально,за день-два матка не очистисься. Мене залякували,що почнеться температура,в середині згустки будуть гнити,мушу лежати ще у роддомі. Зі мльозами на очах я побігла у приватну клініку ,мене обмтежили і сказали що нічого смертельного немає,є жінки в яких згустки після родів виходять і до пів року,то це щож мені пів року лежати у роддомі?? Я подзвонила до свого лікаря ( Гафійчук Р.Г./чудовий чоловік)розповіла йому вже що відбувпєть і він підтвердив всі слова, що сказали у приватній клініці щей здивувався в цього всього дурдому,заспокоїв мене і сказав що все вияснить. Незнаю чи це наша істерика дала взнаки чи це лікар повпливав але дивним чиноя я за годину «зцілилась»,вже нічого в мене немає як так??
  Минуло пів року з нашої виписки,але цей жах я ще й досі неможу забути.

  Гість,

  А в мене в донечки сильно здувало животик (2006 рік) то я з дитинкою стояла як баран а медсестри собі ніби мене не чули робили свої справи, але як тільки моя рука запихала їй в кишеню купюру -то слух і розуміння були на вищому рівні -дитинці робили шо треба.Найвищий цинізм в тому що приходилося одній і тій самій медсестрі за зміну 3-4 рази пхати гроші в кишеню.А пан лікар Стоцький -то взагалі шось з чимось -я ще недородила а він побіг на перший поверх шукати чоловіка щоб взяти плату за роди .Другий раз родила в Коломиї (2011 рік)-я нечекала такого- по грошах все обійшлося в 4 рази дешевше і ці роди були дуже важкими і лікарств мені треба було багато.А персонал -всі всьо показали ,пояснили,лікар заходив провідати.Так шо хто там пише про чорний піар франківського роддому – то протверезійте ,бо там реально срач і хамство,і нема там шо піарити .

  Гість,

  лікарня умови жах…..в 10році народжувала роди були тяжкі з кровотечею лікарка як взяла гроші так більше я її небачила……..в богородчанах роддом закрили на ремонт тому ми мусили їхати до франківська тай там лікарка сказала я не хочу тебе брати їдьте далі……..а потім прийшла і каже я передумала я буду приймати …..це жах якись …..як після родів гроші взяла так більше ніхто не бачив …….медсестра яка ввечері мала вколоти укол невколола його мовляв ти не можеш встати і мені подати і я не можу я не буду згинатись до твоєї тумбочки…..хоча я після кровотечі з анемією як встала втратила свідомість ……….укол вколола друга зміна ………і це не все…. відколи це лист на виписку став платним …..прийшов лікар на виписку і сказав що цей листок коштує 200грн …..відколи….ми через свою неосвідченість повірили і заплатили………..другі роди були у богородчанах тут є з чим порівняти медсестри привітні в три рази дешевше постійно питають чи все добре ……і виписка безплатна як виявляється

  Гість,

  Умови міського пологового -жах.Купляти на аналізи треба все самому .Їжа я б не сказала що погана. Але все це винна держава, щодо пологового.
  Медсестри є добрі , є погані .
  А гроші то люди самі привикли сунути. По свому досвіду , якщо добре ставиться чи лікар , чи медсестра ставиться навіть хочеться віддячити.
  Приймати роди – це не легка робота . Так як в мене рятували і мене, і дитину , що я дуже вдячна їм . Але правда на моїх родах акушерка на 5 навіть не казала коли тужитись тільки капельниці міняла. На другому дитяча медсестра була хороша дууууже . І помогла годувати дитину , при чому на відріз відмовилась від грошей . Ще приходила віддала просила не давати бо це її робота .
  Все залежить від людей.

  Гістььь,

  Умови міського пологового -жах.Купляти на аналізи треба все самому .Їжа я б не сказала що погана. Але все це винна держава, щодо пологового.
  Медсестри є добрі , є погані .
  А гроші то люди самі привикли сунути. По свому досвіду , якщо добре ставиться чи лікар , чи медсестра ставиться навіть хочеться віддячити.
  Приймати роди – це не легка робота . Так як в мене рятували і мене, і дитину , що я дуже вдячна їм . Але правда на моїх родах акушерка на 5 навіть не казала коли тужитись тільки капельниці міняла. На другому дитяча медсестра була хороша дууууже . І помогла годувати дитину , при чому на відріз відмовилась від грошей . Ще приходила віддала просила не давати бо це її робота .
  Все залежить від людей.

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:7392

Пасажири скаржаться, що не можуть придбати на свята залізничні квитки до Івано-Франківська 18:23

Пасажири скаржаться, що не можуть придбати на свята залізничні квитки до Івано-Франківська, інформує WestNews. Люди пишуть, що вже два тижні не можуть придбати квитки. Відповідні коментарі, звертаючись до Укрзалізниці, залишають...

У Івано-Франківську з'явиться новий комунальний маршрут 16:12

Таку новину повідомив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, пише Правда.іф. "Вже скоро в місті з‘явиться новий комунальний маршрут. Він буде з'єднувати між собою два мікрорайони - Каскад та Опришівці", -...

Увага! У франківських маршрутках орудують кишенькові злодії 16:09

У п’ятницю в Івано-Франківську обікрали двох дівчат.   14 грудня до служби “102” надійшло повідомлення про те, що невідома особа у маршрутці №21 обікрала 25-річну дівчину. З незакритої сумки зловмисник...

Наслідки негоди: у Делятині вантажівка звалилася з дороги в обрив (фото+відео) 15:40 1 коментар

Як писала уже Правда.іф.,через наслідки негоди трапилося понад 20 аварій. В селищі Делятин вантажівка з'їхала з дороги і звалилася в обрив. Наразі деталі не відомі. Нагадаємо, що у Тлумацькому районі вантажівка...

У Івано-Франківську діти зустрілися зі святим Миколаєм (фоторепортаж) 15:06 1 коментар

В Івано-Франківську святий Миколай чекає відвідувачів у своїй хатинці на Вічевому майдані. Сьогодні, маленькі франкцівці мали можливість прийти до Миколая, поспілкуватися з ним та написати листа, пише Правда.іф.  Нагадаємо, що...

У Тлумацькому районі вантажівка з'їхала з дороги (фото+відео) 14:52

Через негоду на Прикарпатті складно проїхати. Навіть попри те, що прикарпатські дорожники намагаються подолати наслідки снігової стихії, дороги всеодно замітає. Як результат, за добу в області трапилося 22 аварії. Щойно,...

Екс-нардеп звинуватила голову Калуської райради у марнотратстві, численних службових зловживаннях та провалі Медичної реформи 09:44

На Калущині розгорілася серйозна боротьба за посаду голови Новицької ОТГ. Серед кандидатів – досвідчені політичні «бійці», зокрема голова районної ради та досить «мускулисті» опоненти. В агітаційну роботу включається РДА, а...

Сьогодні відзначаємо дату: 08:50

16 грудня – 110 років від дня народження Ярослава Коваля (1908-1997), фотомайстра, етнографа-краєзнавця, громадсько-культурного діяча, родом з с. Цінева Рожнятівського району. Рубрика виходить за підтримки Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки...

Як вже раніше повідомляли ЗМІ в Івано-Франківську планували перейменувати одну з вулиць міста. 00:14 1 коментар

Як вже раніше повідомляли ЗМІ в Івано-Франківську планували перейменувати одну з вулиць міста. Вчора, 14 грудня, відбулося засідання 22 сесії Івано-Франківської міської ради, інформує WestNews. Зокрема, під час засідання розглянули...

На Прикарпатті у буряках виявили підвищений вміст нітратів 23:52

У цьогорічному врожаї столового буряка в одному із фермерських господарств Рогатинського району обласна Держпродспоживслужба виявила перевищення вмісту нітратів. Працівники Держпродспоживслужби під час лабораторних моніторингових досліджень виявили відхилення показників нітратів у...

За крок до фіналу прикарпатець покинув шоу «Х-фактор» (фото+відео) 23:50 1 коментар

Як писала Правда.іф. хлопець із прикарпатського села Бортники нещодавно потрапив на співоче шоу «Х-фактор». Сьогодні, на телеканалі СТБ відбувався півфінал проекту. Шість учасників виконували по дві пісні. Петро Гарасимів заспівав пісню «А...

Міськрада дозволила франківцям з нагоди одруження та народження дітей садити "пам’ятні дерева" 21:13

Міська рада Івано-Франківська сьогодні затвердила програму "Пам’ятне дерево". Як йдеться у рішенні, програма "Пам’ятне дерево" спрямована на виховання свідомого ставлення мешканців до зелених насаджень, підвищення рівня екологічної освіти та зменшення забруднення...

В наступному році у Франківську запрацює нове комунальне підприємство 20:31 1 коментар

У Франківську створили нове комунальне підприємств “Благоустрій”.   Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив міський голова Руслан Марцінків та відповідне рішення ухвалили на сесії міської ради. В зону обслуговування...

В Україні засновано Помісну церкву 19:37 31 коментарів

Під час Об'єднавчого собору, який відбувається 15 грудня у Софії Київській, було ухвалено рішення про створення Помісної Української церкви. Фото з сайту Президента України Архієреї, священики та миряни УПЦ КП,...

Об’єднану Українську православну церкву очолив митрополит УПЦ КП Епіфаній 19:30 1 коментар

15 грудня у Києві в Софійському соборі завершився об’єднавчий собор зі створення Української автокефальної церкви.   Об’єднавчий собор зі створення помісної Української православної церкви обрав її предстоятелем доктора наук з...

Які дороги, двори та інші об’єкти будуватимуть й ремонтуватимуть у 2019 19:22

У проекті бюджету Івано-Франківська на 2019 рік наведений перелік робіт з ремонту доріг, дворів та пішохідних зон обласного центру.   Значна частина робіт – продовження вже існуючих, інформує “Галка”. Зокрема...

У Калуші обікрали школу 19:08

Вчора в пообідню пору, о 15:06 годині зі служби "102" поступило повідомлення заступника директора ЗОШ № 6 про те, що у школі викрадено 7 підвіконнів. Виїздом СОГ на місце події...

У Франківську біля ТЦ “Арсен” побудують багатоповерхівку для атовців 18:40 1 коментар

Про це йдеться у проекті рішення міськвиконкому. Міська рада на сьогоднішній сесії розгляне проект рішення про коригування детального плану території для будівництва та обслуговування багатоквартирних житлових будинків для учасників АТО...

Депутати міської ради занепокоєні ситуацією довкола земельної ділянки стадіону Коледжу фізичного виховання 17:32

На засіданні 22 сесії Івано-Франківської міської ради депутат Сергій Абрам'як звернувся з депутатським запитом до мера щодо долі стадіону коледжу фізичного виховання. Як стало відомо, довкола земельої ділянки, що є...

Франківська міськрада затвердила бюджет-2019 з дефіцитом в півмільярда гривень 17:09

Про це йшлося в п’ятницю, 14 грудня, на засіданні 22-ої сесії франківської міськради. На порядку денному розглянули питання “Про місцевий бюджет на 2019 рік”, інформує “Галка”. За словами начальниці фінансового...
 • ріел ІФ виринаюча