Блаженніший Святослав у Старуні: «Нашим завданням є свідчити про життєдайну єдність довкола намісника святого апостола Петра»

Сьогодні, на цій подячній Божественній Літургії, дякуємо Господеві за всі ті дари, які ми, як спадкоємці Симеона Лукача, отримали. Сьогодні молимося за Україну, щоби ми, як єдині носії змін у ній, бачили і розуміли, що наша надія є в Бозі. Силою блаженного Симеона ми сьогодні стоїмо як Церква воскресла, його силою ми сьогодні повинні взяти відповідальність за майбутнє нашого народу, його силою, ми можемо і повинні міняти світ.
Про це говорив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у неділю, 29 квітня, під час своєї проповіді до вірних зібраних на парафії  апостолів Петра і Павла, що в с. Старуня, Богородчанського району з нагоди відзначення 125-річчя від дня народження блаженного священномученика Симеона Лукача.
Участь у Літургії з нагоди урочистостей взяли також Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин, Архієпископ і Митрополит Львівський Владика Ігор Возняк, єпарх Коломийський Владика Василій Івасюк, єпарх Чернівецький Владика Йосафат Мощич, єпарх Стрийський Владика Тарас Сеньків, єпарх Бучатський Владика Дмитро Григорак, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської Архієпархії Владика Теодор Мартинюк спільно із запрошеним духовенством.
«Ми сьогодні, як паломники і прочани, прийшли  до цього Бойківського краю, села Старуні, щоби вклонитися святій землі, яка народжує героїв. Героїв християнського життя, героїв християнської віри. Героїв, які в найскладніших часах зберегли віру нашого народу. Ми сьогодні, як паломники і прочани, прийшли до цієї землі, щоби подякувати тій родині, яка подарувала нашій Церкві і нашому народові великого подвижника, підпільного Єпископа-страстотерпця, блаженного священномученика Симеона Лукача», – такими словами звернувся Предстоятель до вірних на початку своєї проповіді.
Глава УГКЦ також звернув увагу на те, що нам варто невпинно дякувати Господеві та нашому людові, за те, що сьогодні ми маємо свою Церкву, віру в Бога, яку нам передали наші «Батьки у вірі».
Роздумуючи над Євангельським уривком про розслабленого, який 38 років перебував у цьому стані, Блаженніший Святослав, наголосив на тому, що Христос приходить до Єрусалиму в контексті Пасхи. В цей же час до Святого міста сходились юдеї з усіх-усюд. І в контексті різних місць, про які можемо читати в Святому Письмі, сьогодні євангелист розповідає про овечу купіль. В цій купелі було п’ять притворів, у яких лежала сила народу: сліпих, калік, які чекали моменту оздоровлення.
«Серед усіх цих обставин наш Господь Ісус Христос знаходить чоловіка, який чекав 38 років. Можемо сказати, що цей чоловік пролежав тут усе своє життя. При чому це життя було без надії, бо ж сказав: «Я не маю нікого, хто б мене підняв з безнадії та поклав до овечої купелі». У нього було життя прожите без надії», – зазначив Предстоятель УГКЦ
Проповідник також зауважив, що Христос сказав до цього чоловіка три слова, які змінили його життя, змінили значення цього місця, де люди очікували чогось, сповнили очікування і змінили саме місто Єрусалим.
«Ключем до усвідомлення сьогоднішньої події є ті три Христові слова: «Встань. Візьми ложе. Ходи», які повторюються тричі. Господь звертається і наголошує, що не силою ангела лежачий повинен підвестися, але силою Воплоченого Христа. Той Бог є тією людиною, на яку розслаблений чекав ціле своє життя. Він є його надією», – вів далі Патріарх.
За його словами, Христова фраза «Взяти ложе» означає заклик до розслабленого чоловіка не просто встати і піти, але взяти на себе відповідальність – за власне життя та ближніх, які є поруч нього, адже колись вони носили його, а тепер він має нести їх.
«Третє, що каже Господь: «Ходи», тобто не сиди, не відпочивай, не радій своєю приватною радістю, але ходи – міняй світ довкола себе, показуючи людям те, якою силою ти ходиш. Щоб та сила, яка рухає тебе, зрушила світ довкола тебе. І через нього, його життя, його свідоцтво, його особисту відповідальність той світ довкола нього розрухала, його змінила. Сповнена Божою силою подала надію тим, які, може, по сьогоднішній день лежать біля тої овечої купелі без надії», – наголосив Блаженніший.
На думку Глави УГКЦ, це Боже слово, яке Церква слухає, читає, ним живе дві тисячі років, дуже по-особливому звучить в цьому селі, бо ми сьогодні згадуємо постать блаженного священномученика Симеона, його життя, його подвиг віри.
«Коли сьогодні чуємо про овечу купіль, про той суботній день, вдивляємося в ті роки, коли як спадкоємець апостольського служіння блаженного священомученика Григорія Хомишина, владика Симеон Лукач прийшов сюди. В той час Старуня, як і вся Україна, була притиснена отим радянським комуністичним шабатом, де всі мали бути нерухомі, де всіх хотіли перетворити на народ сліпих, кривих, на народ без надії. Для того села Симеон Лукач став саме тим чоловіком, якого тут бракувало», – зауважив Патріарх.
На думку Предстоятеля, Симеон Лукач руками самого Спасителя передавав благодать Святого Духа, зрушував той край і ту землю, давав людям надію. Все це він робив тією самою силою, яка йому казала: «Встань, візьми відповідальність і міняй світ навколо себе!»
«Він спроваджував не ангела з неба, але самого Бога, служачи Святі Тайни. Він зворушував ту воду, коли уділяв Тайну хрещення і тут, серед вас, ще є ті люди, яких він хрестив. Тут блаженний Симеон скликав з неба той вогонь Духа Святого, коли уділяв Св. Тайну Миропомазання», – зазначив Блаженніший.
Патріарх також наголосив на тому, що найбільшою силою, яка міняла світ була та, що бл. Симеон кожного дня служив Службу Божу чи то в храмі, чи то, за зачиненими дверми, у своєму родинному домі.
Цією жертвою, – вів далі Глава УГКЦ, – він зрушив світ, який сьогодні, після років заборони і переслідувань, змінився і ось ми урочисто служимо цю Архієрейську Літургію, на яку сходяться вірні з усіх-усюд.
«Блаженний священномученик розумів, що Євхаристійний Христос є тією силою, яка сходить з Небес і через його життя міняв світ. Сьогодні ми дякуємо йому за його свідоцтво віри, але він для нас має бути не тільки особою, яку ми згадуємо тільки як людину замкнену в минулому. Те, що каже Боже слово, те, що каже блаженний священномученик Симеон, ми повинні звершувати сьогодні», – роздумував Отець і Глава УГКЦ.
Предстоятель, серед іншого, зауважив також те, що сьогодні дуже часто «сильні світу цього» хочуть забрати у нас надію, хочуть перетворити на народ, який би жив як розслаблений. І насправді дуже багато наших сучасників втрачають надію на те, що щось можемо змінити.
«Через блаженного священномученика Симеон, Господь сьогодні каже кожному із нас: «Встань, візьми своє ложе і ходи». Це означає прийняти Божу силу, яка сьогодні подається тут, на цій Божественній Літургії. Взяти відповідальність за себе, свого ближнього, свою Церкву та народ, а відтак силою Божою змінювати світ», – мовив Патріарх.
Варто зазначити, що Блаженніший Святослав звернув увагу на те, що блаженний Симеон дає нам особливе свідоцтво в контекстах нового пошуку християн України за церковною єдністю, адже сьогодні в суспільстві є чимало розмов на дану тематику.
«Остоєм, тим прапором, служителем єдності Христової Церкви є не президент, не той інший Патріарх, але намісник св. ап. Петра – Папа Римський. За це, власне, страждав блаженний Симеон Лукач. Це було серцем його свідоцтва. Бо ж він мав дуже спокусливі пропозиції поставити свій підпис і служити в церкві, руйнуючи ту єдність, якій нашій, Київській Церкві, лишив Христос, яка була зроджена в хрещенні Володимира, ще до роз’єднання церков. За цю єдність страждала підпільна наша Українська Греко-Католицька Церква. Тому нашим завданням є свідчити про життєдайну єдність довкола намісника св. ап. Петра», – наголосив присутнім Глава УГКЦ.
Предстоятель закликав у сьогоднішній подячній Літургію дякувати Господеві за всі ті дари, які ми, як спадкоємці Симеона Лукача, отримали. Також він заохотив молитися за Україну, щоби ми, як єдині носії змін України, бачили і розуміли, що наша надіє є в Бозі.
«Силою блаженного Симеон ми сьогодні стоїмо як Церква Воскресла, його силою ми сьогодні повинні взяти відповідальність за майбутнє нашого народу, його силою, ми можемо і повинні міняти світ», – заохотив Патріарх Святослав.
Після завершення спільної молитви, на церковному подвір’ї відбудеться освячення музею «Блаженного священномученика Симеона Лукача та підпільної УГКЦ».

Джерело

(Visited 191 times, 1 visits today)

Коментарі:

    Гість,

    якщо ми їдемо геть від москви якщо ми визнаємо ЄВАНГЕЛІЮ то чому і дальше святкуємо по московському календарю і особливо це незрозуміло для греко-КАТОЛИКІВі доречі ==потрібно було і абетку латинську заводити і рівнятися на РИМ бо всі успішні країни це католицькі країни

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:4907

Пасажири скаржаться, що не можуть придбати на свята залізничні квитки до Івано-Франківська 18:23

Пасажири скаржаться, що не можуть придбати на свята залізничні квитки до Івано-Франківська, інформує WestNews. Люди пишуть, що вже два тижні не можуть придбати квитки. Відповідні коментарі, звертаючись до Укрзалізниці, залишають...

У Івано-Франківську з'явиться новий комунальний маршрут 16:12

Таку новину повідомив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, пише Правда.іф. "Вже скоро в місті з‘явиться новий комунальний маршрут. Він буде з'єднувати між собою два мікрорайони - Каскад та Опришівці", -...

Увага! У франківських маршрутках орудують кишенькові злодії 16:09

У п’ятницю в Івано-Франківську обікрали двох дівчат.   14 грудня до служби “102” надійшло повідомлення про те, що невідома особа у маршрутці №21 обікрала 25-річну дівчину. З незакритої сумки зловмисник...

Наслідки негоди: у Делятині вантажівка звалилася з дороги в обрив (фото+відео) 15:40 1 коментар

Як писала уже Правда.іф.,через наслідки негоди трапилося понад 20 аварій. В селищі Делятин вантажівка з'їхала з дороги і звалилася в обрив. Наразі деталі не відомі. Нагадаємо, що у Тлумацькому районі вантажівка...

У Івано-Франківську діти зустрілися зі святим Миколаєм (фоторепортаж) 15:06 1 коментар

В Івано-Франківську святий Миколай чекає відвідувачів у своїй хатинці на Вічевому майдані. Сьогодні, маленькі франкцівці мали можливість прийти до Миколая, поспілкуватися з ним та написати листа, пише Правда.іф.  Нагадаємо, що...

У Тлумацькому районі вантажівка з'їхала з дороги (фото+відео) 14:52

Через негоду на Прикарпатті складно проїхати. Навіть попри те, що прикарпатські дорожники намагаються подолати наслідки снігової стихії, дороги всеодно замітає. Як результат, за добу в області трапилося 22 аварії. Щойно,...

Екс-нардеп звинуватила голову Калуської райради у марнотратстві, численних службових зловживаннях та провалі Медичної реформи 09:44

На Калущині розгорілася серйозна боротьба за посаду голови Новицької ОТГ. Серед кандидатів – досвідчені політичні «бійці», зокрема голова районної ради та досить «мускулисті» опоненти. В агітаційну роботу включається РДА, а...

Сьогодні відзначаємо дату: 08:50

16 грудня – 110 років від дня народження Ярослава Коваля (1908-1997), фотомайстра, етнографа-краєзнавця, громадсько-культурного діяча, родом з с. Цінева Рожнятівського району. Рубрика виходить за підтримки Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки...

Як вже раніше повідомляли ЗМІ в Івано-Франківську планували перейменувати одну з вулиць міста. 00:14 1 коментар

Як вже раніше повідомляли ЗМІ в Івано-Франківську планували перейменувати одну з вулиць міста. Вчора, 14 грудня, відбулося засідання 22 сесії Івано-Франківської міської ради, інформує WestNews. Зокрема, під час засідання розглянули...

На Прикарпатті у буряках виявили підвищений вміст нітратів 23:52

У цьогорічному врожаї столового буряка в одному із фермерських господарств Рогатинського району обласна Держпродспоживслужба виявила перевищення вмісту нітратів. Працівники Держпродспоживслужби під час лабораторних моніторингових досліджень виявили відхилення показників нітратів у...

За крок до фіналу прикарпатець покинув шоу «Х-фактор» (фото+відео) 23:50 1 коментар

Як писала Правда.іф. хлопець із прикарпатського села Бортники нещодавно потрапив на співоче шоу «Х-фактор». Сьогодні, на телеканалі СТБ відбувався півфінал проекту. Шість учасників виконували по дві пісні. Петро Гарасимів заспівав пісню «А...

Міськрада дозволила франківцям з нагоди одруження та народження дітей садити "пам’ятні дерева" 21:13

Міська рада Івано-Франківська сьогодні затвердила програму "Пам’ятне дерево". Як йдеться у рішенні, програма "Пам’ятне дерево" спрямована на виховання свідомого ставлення мешканців до зелених насаджень, підвищення рівня екологічної освіти та зменшення забруднення...

В наступному році у Франківську запрацює нове комунальне підприємство 20:31 1 коментар

У Франківську створили нове комунальне підприємств “Благоустрій”.   Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив міський голова Руслан Марцінків та відповідне рішення ухвалили на сесії міської ради. В зону обслуговування...

В Україні засновано Помісну церкву 19:37 30 коментарів

Під час Об'єднавчого собору, який відбувається 15 грудня у Софії Київській, було ухвалено рішення про створення Помісної Української церкви. Фото з сайту Президента України Архієреї, священики та миряни УПЦ КП,...

Об’єднану Українську православну церкву очолив митрополит УПЦ КП Епіфаній 19:30 1 коментар

15 грудня у Києві в Софійському соборі завершився об’єднавчий собор зі створення Української автокефальної церкви.   Об’єднавчий собор зі створення помісної Української православної церкви обрав її предстоятелем доктора наук з...

Які дороги, двори та інші об’єкти будуватимуть й ремонтуватимуть у 2019 19:22

У проекті бюджету Івано-Франківська на 2019 рік наведений перелік робіт з ремонту доріг, дворів та пішохідних зон обласного центру.   Значна частина робіт – продовження вже існуючих, інформує “Галка”. Зокрема...

У Калуші обікрали школу 19:08

Вчора в пообідню пору, о 15:06 годині зі служби "102" поступило повідомлення заступника директора ЗОШ № 6 про те, що у школі викрадено 7 підвіконнів. Виїздом СОГ на місце події...

У Франківську біля ТЦ “Арсен” побудують багатоповерхівку для атовців 18:40 1 коментар

Про це йдеться у проекті рішення міськвиконкому. Міська рада на сьогоднішній сесії розгляне проект рішення про коригування детального плану території для будівництва та обслуговування багатоквартирних житлових будинків для учасників АТО...

Депутати міської ради занепокоєні ситуацією довкола земельної ділянки стадіону Коледжу фізичного виховання 17:32

На засіданні 22 сесії Івано-Франківської міської ради депутат Сергій Абрам'як звернувся з депутатським запитом до мера щодо долі стадіону коледжу фізичного виховання. Як стало відомо, довкола земельої ділянки, що є...

Франківська міськрада затвердила бюджет-2019 з дефіцитом в півмільярда гривень 17:09

Про це йшлося в п’ятницю, 14 грудня, на засіданні 22-ої сесії франківської міськради. На порядку денному розглянули питання “Про місцевий бюджет на 2019 рік”, інформує “Галка”. За словами начальниці фінансового...
  • ріел ІФ виринаюча