Блаженніший Святослав у Старуні: «Нашим завданням є свідчити про життєдайну єдність довкола намісника святого апостола Петра»

Сьогодні, на цій подячній Божественній Літургії, дякуємо Господеві за всі ті дари, які ми, як спадкоємці Симеона Лукача, отримали. Сьогодні молимося за Україну, щоби ми, як єдині носії змін у ній, бачили і розуміли, що наша надія є в Бозі. Силою блаженного Симеона ми сьогодні стоїмо як Церква воскресла, його силою ми сьогодні повинні взяти відповідальність за майбутнє нашого народу, його силою, ми можемо і повинні міняти світ.
Про це говорив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у неділю, 29 квітня, під час своєї проповіді до вірних зібраних на парафії  апостолів Петра і Павла, що в с. Старуня, Богородчанського району з нагоди відзначення 125-річчя від дня народження блаженного священномученика Симеона Лукача.
Участь у Літургії з нагоди урочистостей взяли також Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин, Архієпископ і Митрополит Львівський Владика Ігор Возняк, єпарх Коломийський Владика Василій Івасюк, єпарх Чернівецький Владика Йосафат Мощич, єпарх Стрийський Владика Тарас Сеньків, єпарх Бучатський Владика Дмитро Григорак, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської Архієпархії Владика Теодор Мартинюк спільно із запрошеним духовенством.
«Ми сьогодні, як паломники і прочани, прийшли  до цього Бойківського краю, села Старуні, щоби вклонитися святій землі, яка народжує героїв. Героїв християнського життя, героїв християнської віри. Героїв, які в найскладніших часах зберегли віру нашого народу. Ми сьогодні, як паломники і прочани, прийшли до цієї землі, щоби подякувати тій родині, яка подарувала нашій Церкві і нашому народові великого подвижника, підпільного Єпископа-страстотерпця, блаженного священномученика Симеона Лукача», – такими словами звернувся Предстоятель до вірних на початку своєї проповіді.
Глава УГКЦ також звернув увагу на те, що нам варто невпинно дякувати Господеві та нашому людові, за те, що сьогодні ми маємо свою Церкву, віру в Бога, яку нам передали наші «Батьки у вірі».
Роздумуючи над Євангельським уривком про розслабленого, який 38 років перебував у цьому стані, Блаженніший Святослав, наголосив на тому, що Христос приходить до Єрусалиму в контексті Пасхи. В цей же час до Святого міста сходились юдеї з усіх-усюд. І в контексті різних місць, про які можемо читати в Святому Письмі, сьогодні євангелист розповідає про овечу купіль. В цій купелі було п’ять притворів, у яких лежала сила народу: сліпих, калік, які чекали моменту оздоровлення.
«Серед усіх цих обставин наш Господь Ісус Христос знаходить чоловіка, який чекав 38 років. Можемо сказати, що цей чоловік пролежав тут усе своє життя. При чому це життя було без надії, бо ж сказав: «Я не маю нікого, хто б мене підняв з безнадії та поклав до овечої купелі». У нього було життя прожите без надії», – зазначив Предстоятель УГКЦ
Проповідник також зауважив, що Христос сказав до цього чоловіка три слова, які змінили його життя, змінили значення цього місця, де люди очікували чогось, сповнили очікування і змінили саме місто Єрусалим.
«Ключем до усвідомлення сьогоднішньої події є ті три Христові слова: «Встань. Візьми ложе. Ходи», які повторюються тричі. Господь звертається і наголошує, що не силою ангела лежачий повинен підвестися, але силою Воплоченого Христа. Той Бог є тією людиною, на яку розслаблений чекав ціле своє життя. Він є його надією», – вів далі Патріарх.
За його словами, Христова фраза «Взяти ложе» означає заклик до розслабленого чоловіка не просто встати і піти, але взяти на себе відповідальність – за власне життя та ближніх, які є поруч нього, адже колись вони носили його, а тепер він має нести їх.
«Третє, що каже Господь: «Ходи», тобто не сиди, не відпочивай, не радій своєю приватною радістю, але ходи – міняй світ довкола себе, показуючи людям те, якою силою ти ходиш. Щоб та сила, яка рухає тебе, зрушила світ довкола тебе. І через нього, його життя, його свідоцтво, його особисту відповідальність той світ довкола нього розрухала, його змінила. Сповнена Божою силою подала надію тим, які, може, по сьогоднішній день лежать біля тої овечої купелі без надії», – наголосив Блаженніший.
На думку Глави УГКЦ, це Боже слово, яке Церква слухає, читає, ним живе дві тисячі років, дуже по-особливому звучить в цьому селі, бо ми сьогодні згадуємо постать блаженного священномученика Симеона, його життя, його подвиг віри.
«Коли сьогодні чуємо про овечу купіль, про той суботній день, вдивляємося в ті роки, коли як спадкоємець апостольського служіння блаженного священомученика Григорія Хомишина, владика Симеон Лукач прийшов сюди. В той час Старуня, як і вся Україна, була притиснена отим радянським комуністичним шабатом, де всі мали бути нерухомі, де всіх хотіли перетворити на народ сліпих, кривих, на народ без надії. Для того села Симеон Лукач став саме тим чоловіком, якого тут бракувало», – зауважив Патріарх.
На думку Предстоятеля, Симеон Лукач руками самого Спасителя передавав благодать Святого Духа, зрушував той край і ту землю, давав людям надію. Все це він робив тією самою силою, яка йому казала: «Встань, візьми відповідальність і міняй світ навколо себе!»
«Він спроваджував не ангела з неба, але самого Бога, служачи Святі Тайни. Він зворушував ту воду, коли уділяв Тайну хрещення і тут, серед вас, ще є ті люди, яких він хрестив. Тут блаженний Симеон скликав з неба той вогонь Духа Святого, коли уділяв Св. Тайну Миропомазання», – зазначив Блаженніший.
Патріарх також наголосив на тому, що найбільшою силою, яка міняла світ була та, що бл. Симеон кожного дня служив Службу Божу чи то в храмі, чи то, за зачиненими дверми, у своєму родинному домі.
Цією жертвою, – вів далі Глава УГКЦ, – він зрушив світ, який сьогодні, після років заборони і переслідувань, змінився і ось ми урочисто служимо цю Архієрейську Літургію, на яку сходяться вірні з усіх-усюд.
«Блаженний священномученик розумів, що Євхаристійний Христос є тією силою, яка сходить з Небес і через його життя міняв світ. Сьогодні ми дякуємо йому за його свідоцтво віри, але він для нас має бути не тільки особою, яку ми згадуємо тільки як людину замкнену в минулому. Те, що каже Боже слово, те, що каже блаженний священномученик Симеон, ми повинні звершувати сьогодні», – роздумував Отець і Глава УГКЦ.
Предстоятель, серед іншого, зауважив також те, що сьогодні дуже часто «сильні світу цього» хочуть забрати у нас надію, хочуть перетворити на народ, який би жив як розслаблений. І насправді дуже багато наших сучасників втрачають надію на те, що щось можемо змінити.
«Через блаженного священномученика Симеон, Господь сьогодні каже кожному із нас: «Встань, візьми своє ложе і ходи». Це означає прийняти Божу силу, яка сьогодні подається тут, на цій Божественній Літургії. Взяти відповідальність за себе, свого ближнього, свою Церкву та народ, а відтак силою Божою змінювати світ», – мовив Патріарх.
Варто зазначити, що Блаженніший Святослав звернув увагу на те, що блаженний Симеон дає нам особливе свідоцтво в контекстах нового пошуку християн України за церковною єдністю, адже сьогодні в суспільстві є чимало розмов на дану тематику.
«Остоєм, тим прапором, служителем єдності Христової Церкви є не президент, не той інший Патріарх, але намісник св. ап. Петра – Папа Римський. За це, власне, страждав блаженний Симеон Лукач. Це було серцем його свідоцтва. Бо ж він мав дуже спокусливі пропозиції поставити свій підпис і служити в церкві, руйнуючи ту єдність, якій нашій, Київській Церкві, лишив Христос, яка була зроджена в хрещенні Володимира, ще до роз’єднання церков. За цю єдність страждала підпільна наша Українська Греко-Католицька Церква. Тому нашим завданням є свідчити про життєдайну єдність довкола намісника св. ап. Петра», – наголосив присутнім Глава УГКЦ.
Предстоятель закликав у сьогоднішній подячній Літургію дякувати Господеві за всі ті дари, які ми, як спадкоємці Симеона Лукача, отримали. Також він заохотив молитися за Україну, щоби ми, як єдині носії змін України, бачили і розуміли, що наша надіє є в Бозі.
«Силою блаженного Симеон ми сьогодні стоїмо як Церква Воскресла, його силою ми сьогодні повинні взяти відповідальність за майбутнє нашого народу, його силою, ми можемо і повинні міняти світ», – заохотив Патріарх Святослав.
Після завершення спільної молитви, на церковному подвір’ї відбудеться освячення музею «Блаженного священномученика Симеона Лукача та підпільної УГКЦ».

Джерело

(Visited 220 times, 1 visits today)

Коментарі:

    Гість,

    якщо ми їдемо геть від москви якщо ми визнаємо ЄВАНГЕЛІЮ то чому і дальше святкуємо по московському календарю і особливо це незрозуміло для греко-КАТОЛИКІВі доречі ==потрібно було і абетку латинську заводити і рівнятися на РИМ бо всі успішні країни це католицькі країни

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:8900

загрузка...

Мешканці Івано-Франківська обурюються кількістю літніх майданчиків 16:11

Мешканці міста обурені кількістю літніх майданчиків, про це у соціальній спільноті Комуналка Іф повідомила Tetiana Gogol. "Сонце з`являється, місто захоплюється.... Де можна дізнатись інформацію, скільки відводиться території для того чи іншого...

У Івано-Франківську люди вкотре просять внести зміни до маршруту №55 16:03

Сьогодні, 18 квітня, відбувається засідання виконавчого комітету міської ради. Перед початком засідання, від імені мешканців вулиці Целевича до членів виконкому звернувся депутат міської ради Андрій Строїч, пише Правда.іф. "55 маршрут...

На Прикарпатті за тиждень на кір захворіли 72 дитини 16:02

За останній тиждень в Івано-Франківській області на кір захворіли 89 людей, з них 72 дитини. МОЗ закликало обласні департаменти охорони здоров'я посилити заходи проти кору. За останній тиждень в Івано-Франківській...

На вулицях Івано-Франківська модернізують освітлення 15:55

У 2019 році в Івано-Франківську планують замінити зовнішнє освітлення на 20 вулицях. Про це розповів керівник КП «Міськсвітло» Віктор Синишин. Нове ремонт мереж та заміну світильників вже провели десь а...

Відомі прикарпатці закликають українців зробити свідомий вибір і зберегти національну ідентифікацію (відеофакт) 15:49

Відомі прикарпатці закликають українців зробити свідомий вибір і зберегти національну ідентифікацію "Відео із зверненнями відомих франківців берегти власну мову, історію, культуру, самоідентифікацію виклала у мережу відома прикарпатська волонтерка Наталя Перцович:...

В Івано-Франківську дівчинку покусала скажена собака: у травмпункті вакцини немає вже місяць (відеосюжет) 15:44 1 коментар

На Івано-Франківщині ситуація критично складна – кількість покусаних вуличними собаками людей змушує лікарів бити на сполох. Так, в Івано-Франківську спокійні дворові собаки накинулися на дівчинку, яка поспішала на танці.  Батьки...

Кум Путіна Віктор Медведчук заявив про підтримку Зеленського 15:38 2 коментарі

Політик і кум російського президента Віктор Медведчук має намір підтримати на виборах України кандидата в президенти Володимира Зеленського. Про це сказав Медведчук в інтерв'ю Financial Times. "Якщо Зеленський дійсно хоче...

Нардеп Шевченко не відчув "градус" Франківська і готується "позеленіти" (фотофакт) 15:12 2 коментарі

Нардеп Шевченко не відчув "градус" Франківська і готується позеленіти. Олександр Шевченко, якого вибрали в Івано-Франківську нардепом за те, що він балотувався від Петра Порошенка, геть не тримає руку на пульсі...

"Вас усіх зберуть у відхожому місці": Добкін почав відверто погрожувати прихильникам Порошенка (фото) 15:06 5 коментарів

Відповідні слова одіозний нардеп розмістив у соцмережі. Народний депутат України Михайло Добкін грубо відповів на пост у Twitter української телеведучої Яніни Соколової. Вона запитала в аудиторії: "Стадіон. Гра. У світі активних уболівальників...

Політтехнолог Зеленського Разумков відмовився говорити українською в ефірі (відео) 14:37 3 коментарі

Представник штабу Володимира Зеленського Дмитро Разумков у прямому ефірі відмовився розмовляти українською мовою і наголосив на свої принципах: «Питання не в російськомовному населенні та виборах». Про це він завив в...

Суд визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку 14:30 4 коментарі

Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до Нацбанку й Кабміну щодо націоналізації ПриватБанку. Суд визнав протиправним і скасував рішення про виведення неплатоспроможного "Приватбанку" з ринку за участю держави....

Відтепер у Франківську будуть безкоштовно лікувати добровольців 14:14 1 коментар

17 квітня підписали тристоронній меморандум про співпрацю між Івано-Франківською міською радою, ГО «Добровольчий Український Корпус» та Центральною міською клінічною лікарнею. Відтепер добровольці отримуватимуть фахове й безкоштовне медичне обслуговування. Про це...

Міжнародний скандал: Британська поліція звинувачує Тігіпка у викраденні внуків (фото) 14:05

Поліція Британії розслідує справу, у якій фігурує 34-річна донька політика Сергія Тігіпка Ганна. Жінка вивезла двох своїх дочок із Британії і відмовилася повертатися. Тож тепер її екс-чоловік не має змоги...

Коломойський: Ми воюємо на Донбасі самі з собою. Це ніякий не Путін (відео) 13:36 3 коментарі

Ігор Коломойський в другій частині інтерв’ю журналістці Соні Кошкіній на її YouTube-каналі відповів на питання про те, як Україні повернути Донбас. Його відповідь можна оцінювати як рекомендацію розпочати переговори з...

В Івано-Франківську проведуть благодійний марафон для збору коштів на лікування маленького Матвійка Мельника 13:23

22 квітня, в перший день Страсного тижня, команда Продюсерського центру Star team проведе акцію «День добра» – одноденний благодійний марафон для збору коштів на лікування маленького Матвійка Мельника. У хлопчика...

Володимир Гайдар: «Копію завжди можна зробити, а зберегти справжню пам’ятку значно відповідальніше і важче» 13:14

Сьогодні відзначають Міжнародний день пам’яток історії та культури. Про те, які унікальні пам’ятки нашої історії Прикарпаття втрачає щодня, про важливість популяризації своєї історії читачам Правда.іф розповідає директор КП «Простір Інноваційних Креацій...

Франківців запрошують на службу у патрульну поліцію 13:11 1 коментар

Франківців запрошують стати патрульними і обіцяють зарплату від десяти тисяч 200 гривень. Обов’язки патрульного: • Патрулювання визначеної території для забезпечення публічної безпеки і порядку; • Швидке та ефективне реагування на...

Популізм Зеленського може дорого обійтись Україні, - Financial Times 13:04 4 коментарі

Як зазначає впливове американське видання Financial Times, кандидат у президенти України Володимир Зеленський отримав значну підтримку завдяки тому, що виступив проти політичного істеблішменту. Та головна проблема для України в тому, що за...

Масштабний Великодній фестиваль хорової музики відбудеться у Франківську (програма) 12:47

2-5 травня 2019 року в Архікатедральному соборі св. Воскресіння відбудеться ІІ Всеукраїнський Великодній фестиваль хорової музики «Катедральні дзвони». В фестивалі візьмуть участь: Національна заслужена академічна капела «Думка» (м. Київ) - художній...

Українці платитимуть за комуналку по-новому: домоправителі, абонплата та пеня 12:35 1 коментар

З 1 травня буде введено в дію закон про житлово-комунальні послуги. Він змінить принцип обслуговування будинку та прибудинкової території. Також вводиться поняття абонплати за ЖКП і пеня на заборгованість по...
  • ріел ІФ виринаюча