Боротьба за студентів. Які спеціальності найпопулярніші у франківських університетах

Франківські виші вже завершили набір студентів і очікують першого вересня. Десь вступників було більше, десь – менше. Топові спеціальності залишаються все тими ж. Водночас, в університетах зробили ставку й на нові напрямки – управління та підприємництво, пише Репортер.

Результат пошуку зображень за запитом "студенти"

Правники й філологи

У Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника кажуть, що студентів набрали менше, ніж минулого року. Найбільш затребувані професії, як зав­жди, – англійська мова та література, право і дошкільна освіта. А найменше заяв подали на фізико-технічний і філософський факультети.

«Порівняно з попереднім роком заяв було менше – минулого року студент міг подати сім заяв на бюджетну форму навчання в різні вузи на різні спеціальності, а тепер лише п’ять, – каже Іван Івасюк, заступник відповідального секретаря приймальної комісії. – Цього року ми не дотягнули близько 200 заяв до 20 тисяч, минулого року отримали майже 23 тисячі. Обсяг державного замовлення від міністерства був більшим, але, по факту, ми отримали менше державних місць. Загалом на перший курс, на бюджет, взяли 490 студентів, без урахування переведення».

За словами Івана Івасюка, ще на додаткові державні місця будуть переводити студентів пільгових категорій – дітей учасників бойових дій, дітей з інвалідністю до 18 років. Каже, поки що їх 80, але від міністерства ще не було підтвердження, тож таких місць може бути й менше.

У приймальній комісії розповідають, що професії юриста, англійського філолога і працівника туристичної галузі – стабільно популярні і на ці факультети найбільший набір. Наприклад, на право набрали 150 бюджетників з балами 180-190. А от на філософію зарахували всього трьох вступників – одного державника і двох платників.

«На бакалавра найбільше заяв отримав факультет історії, політології і міжнародних відносин – всього 1923, – каже Іван Івасюк. – Другий за популярністю – факультет іноземних мов – 1574 заяви. Далі факультет туризму – 1507 заяв. Разом зі всіх освітніх ступенів найбільше заяв отримав педагогічний факультет – 2659».

Цього року в університеті відкрилися нові спеціальності: «Комп’ютерне проектування інтегральних схем» на фізико-технічному факультеті, «Інформаційні системи та технології» на факультеті математики й інформатики, «Підприємництво, торгівля, біржова діяльність» на економічному факультеті та «Публічне управління та адміністрування» на кафедрі управління та бізнес-адміністрування.

Основний набір у ПНУ вже закінчився, триває тільки додатковий – в інституті післядипломної освіти. А на недавно створену військову кафедру студентів прийматимуть до середини вересня. На неї вступників зараховують у два етапи: один – на початку осені, після зарахування студентів, інший – навесні, на початку другого семестру.

У технарів все стабільно

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу – основний вищий навчальний заклад у місті для технічних спеціальностей. У його приймальній комісії кажуть, цього року першокурсників набрали приблизно стільки ж, як і минулого.

«Найбільше людей набрали на програмну інженерію і комп’ютерну інженерію. Також повністю закрили місця на «Електротехнічні системи електроспоживання», непогано набрали на будівництво. Найменший набір був на «Технології захисту навколишнього середовища» і на «Публічне управління та адміністрування», – говорить Ярослав Коваль, заступник відповідального секретаря прий­мальної комісії. – Щодо збільшення державних місць, то, згідно з умовами прийому, ми робили запит ще у січні за спеціальною формулою розрахунку. Наприклад, якщо у 2017 році на програмну інженерію було 25 державних місць і ми їх кількість закрили, то можна було збільшити обсяг на 10 %».

Каже, на бюджет переведуть вступників пільгових категорій, проте не всіх – на дітей з багатодітних сімей та інвалідів третьої групи міністерство не додало місць. Цього року університет отримав ліцензію на спеціальність «Публічне управління та адміністрування», яку відкрили у 2017-му. Також цього року набирали студентів на ще одну нову спеціальність – «Інформаційні системи та технології».

В університеті нафти і газу на бюджет прий­мали як абітурієнтів з високими балами ЗНО, так і з низькими. Наприклад, на комп’ютерній інженерії бюджетники мають 170-190 балів. А от на державне з телекомунікацій та радіотехніки приймали навіть з 136 балами.

Популярна медицина

В Івано-Франківському національному медичному університеті немає проблем із залученням студентів, медична кар’єра користується попитом.

«Цього року в нас суттєво збільшилася кількість державних місць, – каже Ігор Сарапук, відповідальний секретар приймальної комісії медуніверситету. – Якщо на медицину на державні місця минулого року ми набрали 212 вступників, то цього року – 264. На педіат­рію минулого року набрали 29 студентів на бюджет, цього року – 35. На стоматологію були лише три державні місця, цього року – дев’ять».

Університет може похвалитися високими балами абітурієнтів. Наприклад семеро зарахованих на бюджет на медицину мають конкурсний бал – 200. Найнижчий серед зарахованих на державне замовлення сягає 174. На стоматології найнижчий бал бюджетників – 195. А от педіатрія приймає студентів і з нижчими балами ЗНО: у останніх, кого зарахували на бюджет, – 151 конкурсний бал.

Гранти за високі бали

Останнім часом студентів у державних вишів перехоплює приватний. Так, за словами Оксани Калинюк, відповідального секретаря приймальної комісії університету короля Данила, цього року студентів набрали більше, ніж минулого. Вона пояснює – університет заохочує студентів з високими балами системою грантів на навчання. Якщо абітурієнт має бали ЗНО вище 180 – університет оплачує йому навчання повністю, а від 160 до 180 – платить півціни.

«Найбільше студентів ми зарахували на право, дизайн і готельно-ресторанну справу. Непоганий набір на англійську філологію і журналістику та рекламну справу, – говорить Оксана Калинюк. – До університету і коледжу на гранти взяли 47 людей. Крім високих балів ЗНО, знижки отримали ті, хто мав сертифікати з університетського кубку з міні-футболу, конкурсу соціальної реклами та інших заходів, які ми проводили цілий рік. Найбільше грантів на праві, дизайні, журналістиці, рек­ламі й зв’язках з громадськістю, філології, анг­лійській мові та перекладі».

Цього року університет відкрив нову спеціальність на бакалавраті «Комп’ютерна інженерія» та магістратурі – «Підприємництво та торгівля біржевою діяльністю». Основний набір вже завершений, але платників на заочну форму навчання прийматимуть до 30 вересня.

(Visited 593 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  боротьба?) та всім вишам насрати на студентів, таке вже ставлення в нас в Україні, як і до всього

  Гість,

  …таке ставлення не в нас, а у вас в рассеи !!! підарас ти про москальский !!!

  Гість,

  попередній дописувач правий на всі 100 % . За остнанні 20 років жоден ВУЗ , чи технікум на забезпечує випускниів роботою , правда для “галочки” деякі учбові заклади вимагають принести довідку , что студент після закінчення навчання буде влаштований на такому-то підприємстві за тим фахом . В більшості випадків ті довідки липові . Заводи рокрадені , виробництва немає . На ті інші спеціальності за влаштування на роботу треба дати хабаря , до речі в росії такого вже немає. Або мати звязкі і вплив на кєрівництво , щоб вчорашнього студента влаштувати на престижну роботу

   Гість,

   Влада може так і планує, але тобі тролю російському нічого боятись конкуренції з твоєю шлюхо-мамашою у Польщі та утильом ополченців як виявилось непотрібних Росії.

  Гість,

  Зате в недоросії дуже багато народжується! Правда, китайців і чеченців!

  Професор,

  На жаль, рівень освіти падає як за кордоном,, а тим більше- в Україні. Наші університети здебільшого випускають ремісників з дипломом про”вищу освіту”, а не особистостей, здатних змінити Україну.Головна причина : серед викладачів- мало особистостей, а переважають посередництва…

   Гість,

   йдуть туди де гроші заробляють. а заробляють хабарями і вибирають відповідні професії, де стільки хабарників не вміщається.

  Гість,

  щось набирають, набирають, вчать їх вчать дурнів, а окрім їдалень нічого в цьому місті не відкривається.3 кулінарних технікуми.

  Гість,

  Скільки університетів повідкривали, всі вчаться, а безграмотність людей велика. Освіти ніякої! Потрібно 90% закрити університетів.Вони роблять собі гроші, а не дають освіту!

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:4695

загрузка...

Спред замість масла, або чим годують дітей в їдальнях на Прикарпатті 22:44

Сьогодні на прес-конференції від Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області обговорювалось питання дитячого харчування у закладах Прикарпаття. З осені 2018 року розпочала роботу Регіональна цільова програма «Дітям Прикарпаття – якісне...

На Прикарпатті сильний вітер викорчував дерево, постраждала жінка 22:40

На Прикарпатті в деяких населених пунктах сильний вітер. В селі Чорні Ослави, Надвірнянського району вітер навіть викорчував дерево, пише Правда.іф. Дерево впало і зачепило молоду жінку. В результаті її доставили...

На Богородчанщині автівка врізалася в дерево 22:29

Сьогодні, 17 січня, на Прикарпатті трапилася аварія. Про це Правді.іф. повідомили у ГУНП в Івано-Франківській області. Аварія сталася в селі Похівка, що на Богородчанщині. "Водій автомобіля ВАЗ рухався по головній...

Франківські рятувальники пропонують роботу. Обіцяють від дев'яти тисяч 22:06

Аварійно-рятувальний загін спеціального призначення У ДСНС України в Івано-Франківській області шукає працівників. Зарплата від дев'яти тисяч гривень. Про це надзвичайники повідомили у мережі, пише Бліц-Інфо. Потрібні: водій; водій-електрик; пожежний-рятувальник; рятувальник-моторист;...

Гроші розсварили калуських педагогів 20:35 4 коментарі

Калуська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат, яка була заснована понад 40 років тому, нині переживає не найкращі часи. Цьогоріч у школі вперше немає підготовчого і першого класів. Державна реформа, кажуть педагоги, допоможе...

"Франківський гостинець": на Прикарпатті з'явився ще один іменний десерт (фото+відео) 19:55 1 коментар

Кондитерський Дім "Надія" представив свій варіант іменного десерту "Франківський гостинець",  пише Правда.іф. "Приєднуємося до всесвітнього флешмобу з найсмачнішим сувеніром з Івано-Франківська від Кондитерського Дому "Надія",- пишуть на офіційній сторінці в...

За п’ять років у сферу ЖКГ Франківська планують вкласти понад 434 мільйони гривень 19:27 2 коментарі

Івано-Франківська міська рада ухвалила «Програму розвитку житлово-комунальної сфери на 2018—2022 роки». Адже житлово-комунальна сфера –  це одна із найважливіших галузей міста зі складним комплексом будинків житлового фонду, виробничих споруд підприємств...

У Франківську підприємці з однаковими документами вчетверте розіграли тендер на харчування 18:12 2 коментарі

Івано-Франківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №5 за результатами відкритих торгів підписала договір з приватним підприємцем Любов’ю Коритан на харчування учнів на 651 тис. грн. Про це стало відомо з порталу...

Вже другий. Ще один прикарпатський нардеп Юрій Тимошенко спробує стати Президентом України 17:13 3 коментарі

Вже другий. Ще один прикарпатський нардеп Юрій Тимошенко спробує стати Президентом України Джерело LIGA.net стверджує, що його участь у виборах є технологією адміністрації президента Сьогодні, 17 січня, Народний фронт виключив зі...

Одіозний франківський нардеп Олександр Шевченко подався у Президенти 17:06 5 коментарів

Партія "Українське об'єднання патріотів - УКРОП" на з'їзді у четвер висунула кандидатом у президенти позафракційного народного депутата Олександра Шевченка, відповідні документи подали до Центральної виборчої комісії. Про це "Українській правді"...

З'явилася інформація про мешканку Хмельниччини, яка начебто зникла з дитиною на Прикарпатті 16:59

Як повідомляли раніше ЗМІ, мешканка Хмельницької області разом з донькою зникли після того, як поїхали відпочивати в Карпати. Про це УНН повідомили у поліції Хмельницької області. фото ілюстративне Мешканка Ярмолинецького району Хмельницької...

Молода прикарпатка, яка зарізала свого співмешканця, отримала вирок суду 16:23 1 коментар

Нещодавно, Калуський міськрайонний суд виніс вирок у кримінальній справі, обвинуваченою у якій є молода калушанка. Йдеться про резонансний випадок, який трапився у Калуші наприкінці 2017 року. Між співмешканцями виник конфлікт,...

Finstream інвестує у франківський Promprylad.Renovation 300 тисяч доларів 15:44 2 коментарі

Finstream прийняв рішення інвестувати у проект Promprylad.Renovation понад 300 тисяч доларів. Промприлад. Фото: Юра Паливода Про це у мережі Фейсбук оголосив засновник Finstream Сергій Позняк. "Компанії FGK financial group, Каштан 2000 та Finstream завжди були...

Прикарпатцю терміново потрібні донори крові 15:12

Терміново потрібні донори з другою (+) групою крові для Петра Мурашковського. З проханням про допомогу в мережі звернулася франківчанка Ірина Левко, пише Бліц-Інфо. “Терміново! Івано-Франківськ. Хто може здати кров 2...

В яку школу віддати дитину: у Франківську триває прийом документів для зарахування до 1-го класу (територіальний поділ) 14:27

Вже другий рік поспіль в Івано-Франківську прийом до перших класів загальноосвітніх навчальних закладів здійснюється за новими умовами. В Івано-Франківську прийому документів для зарахування до 1-го класу на 2019-2020 навчальний рік...

Мешканка Прикарпаття придбала хліб з кусочком нігтя (фото+відео) 14:02 1 коментар

Жителька Івано-Франківської області купила хліб і в ньому знайшла шматок відламаного нігтя. Про це дописувач Надя Надя повідомила в спільноті Типова Коломия. "Я купила хліб сьогодні і знайшла кусок нігтя....

В центрі Івано-Франківська встановлюють великий хрест з льоду (фотофакт)  13:48

Івано-Франківськ готується до свята Водохреща. Ярослав Дарвай в мережі Фейсбук опублікував інформацію про те, що на площі Ринок почали встановлювати хрест з льоду, пише Правда.іф.  "Водохреща буде ще більш святковим!...

Церковний конфлікт триває: на Коломийщині священик подав до суду на голову села (відеосюжет) 13:43

Кілька церковних парафій на Прикарпатті вже перейшли до Православної Церкви України. Днями до Української церкви приєднався Миколаєво-Успенський собор Коломиї з кліриками та паствою. Про це на своїй сторінці повідомив митрополит...

Кабмін включив калуське підприємство ВАТ “Оріана” до переліку об’єктів великої приватизації 13:11 1 коментар

Рішення було ухвалено під час вчорашнього засідання уряду Кабінет міністрів 16 січня затвердив перелік об’єктів для великої приватизації в 2019 році. Про це повідомив голова Фонду держмайна Віталій Трубаров, пише 112 канал. За...

Вагітна нардепка Олена Кошелєва засвітила у ВР обручку (фото) 12:03 1 коментар

У депутатов закончились зимние каникулы. Пише СТРАНА.ua. 15 января после зимних каникул депутаты вернулись в парламент и теперь Верховная Рада будет работать в обычном режиме – неделя через неделю. На самом...
 • ріел ІФ виринаюча