Боротьба за студентів. Які спеціальності найпопулярніші у франківських університетах

Франківські виші вже завершили набір студентів і очікують першого вересня. Десь вступників було більше, десь – менше. Топові спеціальності залишаються все тими ж. Водночас, в університетах зробили ставку й на нові напрямки – управління та підприємництво, пише Репортер.

Результат пошуку зображень за запитом "студенти"

Правники й філологи

У Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника кажуть, що студентів набрали менше, ніж минулого року. Найбільш затребувані професії, як зав­жди, – англійська мова та література, право і дошкільна освіта. А найменше заяв подали на фізико-технічний і філософський факультети.

«Порівняно з попереднім роком заяв було менше – минулого року студент міг подати сім заяв на бюджетну форму навчання в різні вузи на різні спеціальності, а тепер лише п’ять, – каже Іван Івасюк, заступник відповідального секретаря приймальної комісії. – Цього року ми не дотягнули близько 200 заяв до 20 тисяч, минулого року отримали майже 23 тисячі. Обсяг державного замовлення від міністерства був більшим, але, по факту, ми отримали менше державних місць. Загалом на перший курс, на бюджет, взяли 490 студентів, без урахування переведення».

За словами Івана Івасюка, ще на додаткові державні місця будуть переводити студентів пільгових категорій – дітей учасників бойових дій, дітей з інвалідністю до 18 років. Каже, поки що їх 80, але від міністерства ще не було підтвердження, тож таких місць може бути й менше.

У приймальній комісії розповідають, що професії юриста, англійського філолога і працівника туристичної галузі – стабільно популярні і на ці факультети найбільший набір. Наприклад, на право набрали 150 бюджетників з балами 180-190. А от на філософію зарахували всього трьох вступників – одного державника і двох платників.

«На бакалавра найбільше заяв отримав факультет історії, політології і міжнародних відносин – всього 1923, – каже Іван Івасюк. – Другий за популярністю – факультет іноземних мов – 1574 заяви. Далі факультет туризму – 1507 заяв. Разом зі всіх освітніх ступенів найбільше заяв отримав педагогічний факультет – 2659».

Цього року в університеті відкрилися нові спеціальності: «Комп’ютерне проектування інтегральних схем» на фізико-технічному факультеті, «Інформаційні системи та технології» на факультеті математики й інформатики, «Підприємництво, торгівля, біржова діяльність» на економічному факультеті та «Публічне управління та адміністрування» на кафедрі управління та бізнес-адміністрування.

Основний набір у ПНУ вже закінчився, триває тільки додатковий – в інституті післядипломної освіти. А на недавно створену військову кафедру студентів прийматимуть до середини вересня. На неї вступників зараховують у два етапи: один – на початку осені, після зарахування студентів, інший – навесні, на початку другого семестру.

У технарів все стабільно

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу – основний вищий навчальний заклад у місті для технічних спеціальностей. У його приймальній комісії кажуть, цього року першокурсників набрали приблизно стільки ж, як і минулого.

«Найбільше людей набрали на програмну інженерію і комп’ютерну інженерію. Також повністю закрили місця на «Електротехнічні системи електроспоживання», непогано набрали на будівництво. Найменший набір був на «Технології захисту навколишнього середовища» і на «Публічне управління та адміністрування», – говорить Ярослав Коваль, заступник відповідального секретаря прий­мальної комісії. – Щодо збільшення державних місць, то, згідно з умовами прийому, ми робили запит ще у січні за спеціальною формулою розрахунку. Наприклад, якщо у 2017 році на програмну інженерію було 25 державних місць і ми їх кількість закрили, то можна було збільшити обсяг на 10 %».

Каже, на бюджет переведуть вступників пільгових категорій, проте не всіх – на дітей з багатодітних сімей та інвалідів третьої групи міністерство не додало місць. Цього року університет отримав ліцензію на спеціальність «Публічне управління та адміністрування», яку відкрили у 2017-му. Також цього року набирали студентів на ще одну нову спеціальність – «Інформаційні системи та технології».

В університеті нафти і газу на бюджет прий­мали як абітурієнтів з високими балами ЗНО, так і з низькими. Наприклад, на комп’ютерній інженерії бюджетники мають 170-190 балів. А от на державне з телекомунікацій та радіотехніки приймали навіть з 136 балами.

Популярна медицина

В Івано-Франківському національному медичному університеті немає проблем із залученням студентів, медична кар’єра користується попитом.

«Цього року в нас суттєво збільшилася кількість державних місць, – каже Ігор Сарапук, відповідальний секретар приймальної комісії медуніверситету. – Якщо на медицину на державні місця минулого року ми набрали 212 вступників, то цього року – 264. На педіат­рію минулого року набрали 29 студентів на бюджет, цього року – 35. На стоматологію були лише три державні місця, цього року – дев’ять».

Університет може похвалитися високими балами абітурієнтів. Наприклад семеро зарахованих на бюджет на медицину мають конкурсний бал – 200. Найнижчий серед зарахованих на державне замовлення сягає 174. На стоматології найнижчий бал бюджетників – 195. А от педіатрія приймає студентів і з нижчими балами ЗНО: у останніх, кого зарахували на бюджет, – 151 конкурсний бал.

Гранти за високі бали

Останнім часом студентів у державних вишів перехоплює приватний. Так, за словами Оксани Калинюк, відповідального секретаря приймальної комісії університету короля Данила, цього року студентів набрали більше, ніж минулого. Вона пояснює – університет заохочує студентів з високими балами системою грантів на навчання. Якщо абітурієнт має бали ЗНО вище 180 – університет оплачує йому навчання повністю, а від 160 до 180 – платить півціни.

«Найбільше студентів ми зарахували на право, дизайн і готельно-ресторанну справу. Непоганий набір на англійську філологію і журналістику та рекламну справу, – говорить Оксана Калинюк. – До університету і коледжу на гранти взяли 47 людей. Крім високих балів ЗНО, знижки отримали ті, хто мав сертифікати з університетського кубку з міні-футболу, конкурсу соціальної реклами та інших заходів, які ми проводили цілий рік. Найбільше грантів на праві, дизайні, журналістиці, рек­ламі й зв’язках з громадськістю, філології, анг­лійській мові та перекладі».

Цього року університет відкрив нову спеціальність на бакалавраті «Комп’ютерна інженерія» та магістратурі – «Підприємництво та торгівля біржевою діяльністю». Основний набір вже завершений, але платників на заочну форму навчання прийматимуть до 30 вересня.

(Visited 580 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  боротьба?) та всім вишам насрати на студентів, таке вже ставлення в нас в Україні, як і до всього

  Гість,

  …таке ставлення не в нас, а у вас в рассеи !!! підарас ти про москальский !!!

  Гість,

  попередній дописувач правий на всі 100 % . За остнанні 20 років жоден ВУЗ , чи технікум на забезпечує випускниів роботою , правда для “галочки” деякі учбові заклади вимагають принести довідку , что студент після закінчення навчання буде влаштований на такому-то підприємстві за тим фахом . В більшості випадків ті довідки липові . Заводи рокрадені , виробництва немає . На ті інші спеціальності за влаштування на роботу треба дати хабаря , до речі в росії такого вже немає. Або мати звязкі і вплив на кєрівництво , щоб вчорашнього студента влаштувати на престижну роботу

   Гість,

   Влада може так і планує, але тобі тролю російському нічого боятись конкуренції з твоєю шлюхо-мамашою у Польщі та утильом ополченців як виявилось непотрібних Росії.

  Гість,

  Зате в недоросії дуже багато народжується! Правда, китайців і чеченців!

  Професор,

  На жаль, рівень освіти падає як за кордоном,, а тим більше- в Україні. Наші університети здебільшого випускають ремісників з дипломом про”вищу освіту”, а не особистостей, здатних змінити Україну.Головна причина : серед викладачів- мало особистостей, а переважають посередництва…

   Гість,

   йдуть туди де гроші заробляють. а заробляють хабарями і вибирають відповідні професії, де стільки хабарників не вміщається.

  Гість,

  щось набирають, набирають, вчать їх вчать дурнів, а окрім їдалень нічого в цьому місті не відкривається.3 кулінарних технікуми.

  Гість,

  Скільки університетів повідкривали, всі вчаться, а безграмотність людей велика. Освіти ніякої! Потрібно 90% закрити університетів.Вони роблять собі гроші, а не дають освіту!

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:7794

В Івано-Франківську на оновленій вулиці посадять дерева майже на 400 тисяч гривень 19:27

В Івано-Франківську на оновленій вулиці Лесі Українки та на площі Міцкевича планують організувати висадку дерев. У розмові журналістці WestNews директор Департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Михайло Смушак розповів, що фахівці департаменту провели...

Стали відомими подробиці з життя прикарпатки, яка зарізала свою дитину 18:51

Раніше ЗМІ повідомляли, що позавчора, 15 жовтня, на Богородчанщині мати зарізала новонародженого сина. Жінка народила хлопчика на території свого домоволодіння, після чого, взяла до рук ножа та нанесла немовляті близько...

«Влада завжди подібна на своїх виборців». Відомі мешканці Івано-Франківська фотографуються з овочами на голові (фотофакт) 18:44

Незвичний флешмоб шириться в мережі Фейсбук. Відомі мешканці Івано-Франківська фотографуються…з овочами на голові, інформує Правда.іф. Нагадаємо, вчора у Івано-Франківську становили новий рекорд України – школярів примусили сфотографуватися у вигляді тарілки...

«Не раджу брати шлюб в нашому ЗАГСі», – крик душі мешканки Івано-Франківська 18:18 2 коментарі

Мешканка Івано-Франківська Мирослава Крижанівська в групі Комуналка.іф соціальної мережі Фейсбук поділилася своїми не надто приємними враженнями від реєстрації шлюбу сина, інформує Правда.іф. «Шановні мешканці нашого міста, хочу поділитися своїми враженнями...

НАБУ знайшло 220 пам'ятних монет України в судді з Івано-Франківська 18:01 1 коментар

У підозрюваного детективами НАБУ в отриманні неправомірної вигоди в 5 тисяч євро судді Господарського суду Івано-Франківської області Володимира Булки знайшли 220 пам'ятних монет України. Про це йдеться в ухваду Солом'янського...

На Прикарпатті у 155 школах перевірили харчування та назвали підприємців, які постачають неякісні продукти (список) 17:46

На виконання регіональної цільової програми "Дітям Прикарпаття – якісне харчування" спеціалісти Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області провели відбір проб харчових продуктів у школах і дитячих закладах області та провели лабораторні дослідження,...

Заснована місяць тому фірма зі статутним капіталом у тисячу гривень хоче 15 га на Прикарпатті нібито під вітроелектростанцію 17:09 1 коментар

ТОВ "ВЕС Прикарпаття" заявило про намір спорудити у Рожнятівському районі вітроелектростанцію (ВЕС), площа якої становитиме приблизно 15 га на території трьох сільських рад. Вітряк у селі Шевченкове Долинського району Про...

У Франківську розшукують водія, який щойно збив дівчину (фотофакт) 17:00

В Івано-Франківську, на вул. Мазепи, на пішохідному переході біля магазину Копійочка водій здійснив наїзд на двох дівчат. Потерпілі в лікарні. Про це повідомив брат однієї з дівчат, інформує Правда.іф. "Терміново...

LAMA запрошує франківців на святкування восьмої річниці “M Group Development” 16:36 4 коментарі

LAMA запрошує на святкування восьмої річниці будівельної компанії  “M Group Development“.   Зірка LAMA запрошує франківців на концерт на честь святкування восьмої річниці будівельної компанії  “M Group Development“. Привіт, мої любі...

У Івано-Франківську відкрили виставку, присвячену 100-річчю ЗУНР (фоторепортаж) 15:32

Сьогодні, 17 жовтня, в Музеї визвольних змагань імені Степана Бандери відбулося відкриття виставки, присвяченої 100-річчю ЗУНРу "Станіславів - столиця ЗУНР", інформує Правда.іф. “Наше місто було столицею Західно-Української Народної Республіки. Сто...

Франківців запрошують вийти на “Ходу за свободу” 15:12 1 коментар

Всеукраїнська акція “Хода за свободу” приурочена до європейського дня боротьби з торгівлею людьми, що відзначають 18 жовтня. Як повідомляють в мережі організатри заходу, акція не є протестом, це мовчазна і мирна хода,...

Виконком затвердив нові повноваження міської комісії з призначення субсидій 14:27

Комісія розглядає заяви осіб, яким може бути відмовлено у призначені субсидій через нові обмеження, запроваджені урядом. Зокрема мова йде про заяви непрацюючих осіб, які проживають самі, на понаднормову площу житла....

Тепло увімкнули, але не всюди: Франківці скаржаться на холодні батареї 14:15 1 коментар

З 16 жовтня в Івано-Франківську офіційно стартував опалювальний сезон. Протягом ночі тепловики запускали опалення на всіх котельнях міста. Як запевняють тепловики, щоб система повністю запрацювала необхідно три дні, інформує Бліц-Інфо. Наразі...

Коли в Україні похолодає: відповідь синоптика 14:05

В Україні продовжує тривати бабине літо. Проте, вже наприкінці цього тижня, на зміну теплій, сонячній і ясній погоді прийдуть холоди та дощі. Про це повідомила синоптик Наталка Діденко на своїй...

На міському озері у Франківську облаштовують станцію для "моржів" та спортсменів (відеосюжет) 13:53

Тут буде спуск до води, перильні загородження, майданчик для зберігання човнів та інші зручності. Детальніше дивіться у сюжеті: Канал 402

Перехід на зимовий час 2018: коли переводять годинники в Україні 13:36

Перехід на зимовий час у 2018 році в Україні традиційно відбудеться в останню неділю жовтня – в ніч на 28 жовтня. Коли потрібно переводити годинник на зимовий час і як...

“Укрзалізниця” веде перемовини щодо запуску поїздів з Мінська в Івано-Франківськ 13:11

“Укрзалізниця” веде переговори з Білоруською залізницею (БЖД) про запуск поїздів в західну Україну. Про це в інтерв’ю delo.ua повідомив начальник департаменту пасажирських перевезень далекого прямування УЗ Олександр Красноштан, пише ЦТС....

Відома українська співачка йде із сцени (фото) 12:03 2 коментарі

Українська співачка Анастасія Приходько, яка нещодавно представила новий кліп, приголомшила фанатів заявою, що іде зі сцени. Приходько повідомила про таке рішенні у своєму Facebook. Зокрема, співачка розповіла, що втомилася чути...

НБУ виграв у Коломойського касацію щодо прикарпатського гірськолижного курорту "Буковель" 11:13

Верховний Суд задовольнив касаційну скаргу НБУ на рішення судів першої та апеляційної інстанцій, згідно з якими були розірвані договори іпотеки між НБУ і ТОВ "Скорзонера", на підставі яких компанія виступила...

Український міністр закордонних справ відреагував на плюндрування могили відомого прикарпатця у Мюнхені 10:55 1 коментар

Міністр закордонних справ Павло Клімкін вважає, що правову оцінку діям прокремлівського ідеолога Грема Філіпса, який сплюндрував могилу Степана Бандери, дасть Німецька прокуратура. Про це Клімкін написав 16 жовтня у Twitter....
 • ріел ІФ виринаюча