Боротьба за студентів. Які спеціальності найпопулярніші у франківських університетах

Франківські виші вже завершили набір студентів і очікують першого вересня. Десь вступників було більше, десь – менше. Топові спеціальності залишаються все тими ж. Водночас, в університетах зробили ставку й на нові напрямки – управління та підприємництво, пише Репортер.

Результат пошуку зображень за запитом "студенти"

Правники й філологи

У Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника кажуть, що студентів набрали менше, ніж минулого року. Найбільш затребувані професії, як зав­жди, – англійська мова та література, право і дошкільна освіта. А найменше заяв подали на фізико-технічний і філософський факультети.

«Порівняно з попереднім роком заяв було менше – минулого року студент міг подати сім заяв на бюджетну форму навчання в різні вузи на різні спеціальності, а тепер лише п’ять, – каже Іван Івасюк, заступник відповідального секретаря приймальної комісії. – Цього року ми не дотягнули близько 200 заяв до 20 тисяч, минулого року отримали майже 23 тисячі. Обсяг державного замовлення від міністерства був більшим, але, по факту, ми отримали менше державних місць. Загалом на перший курс, на бюджет, взяли 490 студентів, без урахування переведення».

За словами Івана Івасюка, ще на додаткові державні місця будуть переводити студентів пільгових категорій – дітей учасників бойових дій, дітей з інвалідністю до 18 років. Каже, поки що їх 80, але від міністерства ще не було підтвердження, тож таких місць може бути й менше.

У приймальній комісії розповідають, що професії юриста, англійського філолога і працівника туристичної галузі – стабільно популярні і на ці факультети найбільший набір. Наприклад, на право набрали 150 бюджетників з балами 180-190. А от на філософію зарахували всього трьох вступників – одного державника і двох платників.

«На бакалавра найбільше заяв отримав факультет історії, політології і міжнародних відносин – всього 1923, – каже Іван Івасюк. – Другий за популярністю – факультет іноземних мов – 1574 заяви. Далі факультет туризму – 1507 заяв. Разом зі всіх освітніх ступенів найбільше заяв отримав педагогічний факультет – 2659».

Цього року в університеті відкрилися нові спеціальності: «Комп’ютерне проектування інтегральних схем» на фізико-технічному факультеті, «Інформаційні системи та технології» на факультеті математики й інформатики, «Підприємництво, торгівля, біржова діяльність» на економічному факультеті та «Публічне управління та адміністрування» на кафедрі управління та бізнес-адміністрування.

Основний набір у ПНУ вже закінчився, триває тільки додатковий – в інституті післядипломної освіти. А на недавно створену військову кафедру студентів прийматимуть до середини вересня. На неї вступників зараховують у два етапи: один – на початку осені, після зарахування студентів, інший – навесні, на початку другого семестру.

У технарів все стабільно

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу – основний вищий навчальний заклад у місті для технічних спеціальностей. У його приймальній комісії кажуть, цього року першокурсників набрали приблизно стільки ж, як і минулого.

«Найбільше людей набрали на програмну інженерію і комп’ютерну інженерію. Також повністю закрили місця на «Електротехнічні системи електроспоживання», непогано набрали на будівництво. Найменший набір був на «Технології захисту навколишнього середовища» і на «Публічне управління та адміністрування», – говорить Ярослав Коваль, заступник відповідального секретаря прий­мальної комісії. – Щодо збільшення державних місць, то, згідно з умовами прийому, ми робили запит ще у січні за спеціальною формулою розрахунку. Наприклад, якщо у 2017 році на програмну інженерію було 25 державних місць і ми їх кількість закрили, то можна було збільшити обсяг на 10 %».

Каже, на бюджет переведуть вступників пільгових категорій, проте не всіх – на дітей з багатодітних сімей та інвалідів третьої групи міністерство не додало місць. Цього року університет отримав ліцензію на спеціальність «Публічне управління та адміністрування», яку відкрили у 2017-му. Також цього року набирали студентів на ще одну нову спеціальність – «Інформаційні системи та технології».

В університеті нафти і газу на бюджет прий­мали як абітурієнтів з високими балами ЗНО, так і з низькими. Наприклад, на комп’ютерній інженерії бюджетники мають 170-190 балів. А от на державне з телекомунікацій та радіотехніки приймали навіть з 136 балами.

Популярна медицина

В Івано-Франківському національному медичному університеті немає проблем із залученням студентів, медична кар’єра користується попитом.

«Цього року в нас суттєво збільшилася кількість державних місць, – каже Ігор Сарапук, відповідальний секретар приймальної комісії медуніверситету. – Якщо на медицину на державні місця минулого року ми набрали 212 вступників, то цього року – 264. На педіат­рію минулого року набрали 29 студентів на бюджет, цього року – 35. На стоматологію були лише три державні місця, цього року – дев’ять».

Університет може похвалитися високими балами абітурієнтів. Наприклад семеро зарахованих на бюджет на медицину мають конкурсний бал – 200. Найнижчий серед зарахованих на державне замовлення сягає 174. На стоматології найнижчий бал бюджетників – 195. А от педіатрія приймає студентів і з нижчими балами ЗНО: у останніх, кого зарахували на бюджет, – 151 конкурсний бал.

Гранти за високі бали

Останнім часом студентів у державних вишів перехоплює приватний. Так, за словами Оксани Калинюк, відповідального секретаря приймальної комісії університету короля Данила, цього року студентів набрали більше, ніж минулого. Вона пояснює – університет заохочує студентів з високими балами системою грантів на навчання. Якщо абітурієнт має бали ЗНО вище 180 – університет оплачує йому навчання повністю, а від 160 до 180 – платить півціни.

«Найбільше студентів ми зарахували на право, дизайн і готельно-ресторанну справу. Непоганий набір на англійську філологію і журналістику та рекламну справу, – говорить Оксана Калинюк. – До університету і коледжу на гранти взяли 47 людей. Крім високих балів ЗНО, знижки отримали ті, хто мав сертифікати з університетського кубку з міні-футболу, конкурсу соціальної реклами та інших заходів, які ми проводили цілий рік. Найбільше грантів на праві, дизайні, журналістиці, рек­ламі й зв’язках з громадськістю, філології, анг­лійській мові та перекладі».

Цього року університет відкрив нову спеціальність на бакалавраті «Комп’ютерна інженерія» та магістратурі – «Підприємництво та торгівля біржевою діяльністю». Основний набір вже завершений, але платників на заочну форму навчання прийматимуть до 30 вересня.

(Visited 617 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  боротьба?) та всім вишам насрати на студентів, таке вже ставлення в нас в Україні, як і до всього

  Гість,

  …таке ставлення не в нас, а у вас в рассеи !!! підарас ти про москальский !!!

  Гість,

  попередній дописувач правий на всі 100 % . За остнанні 20 років жоден ВУЗ , чи технікум на забезпечує випускниів роботою , правда для “галочки” деякі учбові заклади вимагають принести довідку , что студент після закінчення навчання буде влаштований на такому-то підприємстві за тим фахом . В більшості випадків ті довідки липові . Заводи рокрадені , виробництва немає . На ті інші спеціальності за влаштування на роботу треба дати хабаря , до речі в росії такого вже немає. Або мати звязкі і вплив на кєрівництво , щоб вчорашнього студента влаштувати на престижну роботу

   Гість,

   Влада може так і планує, але тобі тролю російському нічого боятись конкуренції з твоєю шлюхо-мамашою у Польщі та утильом ополченців як виявилось непотрібних Росії.

  Гість,

  Зате в недоросії дуже багато народжується! Правда, китайців і чеченців!

  Професор,

  На жаль, рівень освіти падає як за кордоном,, а тим більше- в Україні. Наші університети здебільшого випускають ремісників з дипломом про”вищу освіту”, а не особистостей, здатних змінити Україну.Головна причина : серед викладачів- мало особистостей, а переважають посередництва…

   Гість,

   йдуть туди де гроші заробляють. а заробляють хабарями і вибирають відповідні професії, де стільки хабарників не вміщається.

  Гість,

  щось набирають, набирають, вчать їх вчать дурнів, а окрім їдалень нічого в цьому місті не відкривається.3 кулінарних технікуми.

  Гість,

  Скільки університетів повідкривали, всі вчаться, а безграмотність людей велика. Освіти ніякої! Потрібно 90% закрити університетів.Вони роблять собі гроші, а не дають освіту!

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:5186

загрузка...

Дівчинка з Прикарпаття потрапила на популярне шоу (відеосюжет) 22:55

Одинадцятирічна Софія Винник з с. Яблунька Богородчанського району взяла участь у телепроекті "Голос. Діти". Піснею "Чекаю. Цьом." дівчинка зачарувала усіх суддів, пише Правда.іф. І обрала своїм тренером співака Дзідзьо.

У місті обрали зіркові обличчя "Star Face of the Season s’s 2019" (фоторепортаж) 22:42

Для поціновувачів справжнього естетичного задоволення – Центр краси та моди «Star Face Family» провів єдиний в Україні захід, який протягом 13 сезонів спростовує всі уявлення про стандартність та шаблонність модних...

В Івано-Франківську відтворили історичний бій УПА проти Вермахту (фоторепортаж) 22:03 5 коментарів

У міському парку імені Тараса Шевченка відбулась реконструкція боїв УПА проти підрозділів Вермахту і Народного комісаріату внутрішніх справ СРСР. В Івано-Франківську відсвяткували День Героїв. 26 травня у місті відтворили бій вояків...

Спортивне святкування: у свій день народження 60-річний марафонець влаштував забіг з Франківська до Долини 21:14

У день 60-річчя Ярослав Рудяк, спортсмен-ветеран за 10,5 годин пробіг 60 кілометрів з Івано-Франківська до рідної Долини. Чоловік каже, долав по кілометру за кожен рік життя. У Долині пана Ярослава...

На Надвірнянщині реконструювали меморіальний комплекс ОУН-УПА 20:41 8 коментарів

Днями в селі Цуцилів Надвірнянського району після реконструкції відкрили Меморіальний комплекс ОУН-УПА. В освяченні та відкритті Меморіалу взяли участь представники влади, вояки ОУН-УПА, учасники російсько-української війни, учні Прикарпатського військово-спортивного ліцею,...

У Івано-Франківську відбулася панахида за Героями національної боротьби 20:08 4 коментарі

Сьогодні у Івано-Франківську у День героя відбулася панахида за Героями національної боротьби тих часів та сучасності. Про це повідомив міський голова Руслан Марцінків у соціальній мережі. "Хотілося б, щоб нас...

Такий у мене “врожай”: прикарпатці продовжують жалітися на затоплені городи (відео) 19:43

Нещодавно Прикарпаттям пройшлася негода, внаслідок якої вода затопила близько 3250 дворів у 50 населених пунктах, інформує Галицький Кореспондент. Люди й досі не можуть оговтатися від стихії і навести лад на своїх...

У Івано-Франківську до Дня героя вулицями міста пройшов Марш слави 19:13 1 коментар

Сьогодні вже традиційно в часі відзначення Дня Героїв Івано-Франківськом крокує хода громадськості, про це повідомляє у Facebook міський голова Руслан Марцінків. "Серед нас - ветерани визвольних змагань, учасники війни на...

У Коломиї на площі Шевченка вандали вкрали квіти з клумб 18:09 2 коментарі

У Коломиї невідомі покрали з клумб квіти на площі Шевченка. Про це йдеться в Управлінні комунального господарства Коломийської міської ради. За словами комунальників, випадки нищення клумб трапляються вже не перший раз....

У коломийському парку ремонтують освітлення, лавки та прибирають 17:24

У коломийському парку імені Кирила Трильовського облагороджують територію. Про це повідомляє Ірина Остап'юк в Фейсбук-спільноті Управління комунального господарства Коломийської міської ради. "Проводимо роботи, щодо благоустрою парку ім.Кирила Трильовського, а саме: - ремонт вуличного...

ПНУ співпрацюватиме з "Карпатнафтохімом" та Калуською гімназією 16:47

23 травня ректор університету Ігор Цепенда разом з генеральним директором ТОВ «Карпатнафтохім» Іваном Підсадюком та директором Калуської гімназії ім.Д.Бахматюка Оксаною Табачук підписали тристоронню Угоду про співпрацю. На церемонії підписання документу...

Відомий письменник презентував у Калуші дві збірки (фотофакт ) 16:10

Відомий прикарпатський письменник Богдан Томенчук презентував дві свої збірки: «Ранкове місто пізніх ліхтарів» та «Жінка з одного вірша», інформує Голос-інфо. За словами заступника міського голови та ініціаторки зустрічі Наталії Табачук, Богдан...

У Івано-Франківську втретє відгуляли весілля без спиртного 15:45 1 коментар

24 травня Івано-Франківську відбулося тверезе весілля. Цього разу свої долі поєднали Яринка Гречаник та Володимир Маковишин, інформують Версії. За умовами проекту, весілля та гості повинні бути абсолютно свідомо тверезими. Метою...

У центрі Франківська студенти влаштували для молоді "Науковий пікнік" 15:03

Сьогодні, 25 травня, в Івано-Франківську відбувся науково-популярний захід – «Науковий пікнік». Організували та провели свято для мешканців та гостей обласного центру викладачі, аспіранти та студенти університету, повідомляє WestNews. Наукові пікніки –...

Хочуть як краще, а виходить як завжди: в якому стані об’їзна дорога міста Яремче? (фотофакт) 14:37 3 коментарі

З метою поточного ремонту дороги ями засипають гравієм. Однак каміння великого розміру, якими закидали вибоїни, явно не сприяють проїзду транспортних засобів та не вирішують проблему, пишуть Версії з посиланням на сторінку Нестора Мельника.

У Надвірній вперше відбулися богатирські ігри (фоторепортаж) 13:47

24 травня у місті Надвірній на майдані Шевченка відбулися богатирські ігри, повідомляє Вікторія Торес у соціальній спільноті "НАДВІРНЯНЦІ". Численна публіка вітала на Надвірнянщині 6 учасників-стронгменів з Прикарпаття та знаного українського богатиря,...

Наповнене до краю: як виглядає озеро в Карпатах після дощу (відео) 13:22

Найбільше озеро Українських Карпат Синевир, що знаходить на території Закарпатської області, внаслідок затяжних дощів наповнилося водою до краю. Висотну зйомку перлини Карпат розмістили в соціальній мережі Ютуб, на каналі Блог Гуцула,...

Чемпіонат України з регбі пройде в Івано-Франківську 12:34

Десять команд з різних куточків України змагатимуться в юнацькому чемпіонаті з регбі в Івано-Франківську.  Змагання пройдуть у неділю, 26 травня, на базі спортивного комплексу ім. Героїв-пожежних (вул. Надрічна, 68). Фінальний турнір...

Через негоду на Прикарпатті вкотре стався зсув ґрунту 12:10

Вчора , 25 травня, з’явилося повідомлення про те, що внаслідок затяжних дощів на Прикарпатті стався зсув ґрунту. Відомо, що їх зафіксували у Калуші, на місцевому Домбровському кар’єрі. У виданні “Калуський формат” розповідають,...

Негода на Прикарпатті завдала збитків на понад 400 мільйонів гривень 11:33 1 коментар

Заступниця голови Івано-Франківської ОДА Марія Савка назвала попередню вартість відновлення об'єктів, які постраждали від великої води на Прикарпатті. Вартість збитків Марія Савка озвучила на позачерговому засіданні Державної комісії з питань ТЕБ та НС щодо наслідків...
 • ріел ІФ виринаюча