Чим живуть ОТГ на Прикарпатті

На території Івано-Франківської області вже створено 23 об’єднані територіальні громади. Деякі з них об’єдналися раніше за інших і вже мають певні напрацювання, інші – лише починають спільну роботу і визначають пріоритети розвитку.

На чому громади планують заробляти і що пропонують інвесторам – дізнавався журналіст «Галицького кореспондента».

Дзвиняцька ОТГ

Дзвиняцька ОТГ на Богородчанщині створена нещодавно, вибори тут відбулися 29 жовтня 2017 року. До неї увійшли села Дзвиняч, Космач, Міжгір’я, Росільна.

Пріоритетним напрямком для Дзвиняцької ОТГ нині є ремонт доріг, каже голова Микола Волочій. Автошляхи тут у дуже поганому стані, тож і інвестор може передумати сюди їхати. Крім того, необхідно провести освітлення вулиць, а також відновити освітні заклади. Для реалізації всього задуманого в ОТГ працюють над розробкою проектів.

На території громади є туристичне село Міжгір’я, наразі існують домовленості з іноземним інвестором про будівництво відпочинкового комплексу. А ще там є збудований кілька років тому відпочинковий комплекс з басейном, його наприкінці грудня Богородчанська райрада передала на баланс громади. Поки що комплекс не працює, бо видатки на його утримання – великі. Наразі в ОТГ тільки прораховують можливість заробляти на ньому. У планах – створення реабілітаційного центру. Деякі приміщення на території комплексу можна здавати в оренду, каже голова.

У громаді очікують на надходження акцизного збору від користування надрами. Десять гектарів землі у Міжгір’ї планують віддати в оренду під облаштування сонячної електростанції.

П’ядицька ОТГ

П’ядицька ОТГ на Коломийщині нараховує п’ять населених пунктів: П’ядики, Велика Кам’янка, Годи-Добровідка, Мала Кам’янка, Турка.

Голова ОТГ Петро Гайдейчук зауважує, що район у них аграрний, тож розвиток громади бачать у цьому напрямку. Землі тут придатні для садівництва, городництва. Нещодавно подали проект на створення комунальної служби, яка буде надавати послуги населенню щодо розвитку сільського господарства, адже багато земель наразі не засаджені.

На території є велике державне підприємство – «Ветсанзавод», яке вже деякий час не працює. Тож тут докладають зусиль задля введення його в експлуатацію. А також є дослідне господарство Академії аграрних наук, що концентрує понад 2 тис. га землі і не працює на повну потужність.

У громаді розглядають можливість будівництва й великих об’єктів, як-от завод «Леоні» в Коломиї. Проте інвесторів небагато. Нещодавно подали проект на будівництво сміттєсортувальної лінії, ця пропозиція зараз розглядається.

Верхнянська ОТГ

Верхнянська ОТГ у Калуському районі об’єднала села Верхня, Довгий Войнилів, Завадка, Збора, Негівці, Станькова.

Голова громади Микола Філіпович зауважує, що цього року вони шукають інвесторів задля створення робочих місць – в іншому випадку громада розвиватися не зможе. У Зборі мають намір побудувати пекарню. Також планують відвести площу під установку сонячних панелей.

«Наразі актуальною є проблема розміщення землі в межах і за межами громади. Якщо б земля була в межах, то інвестори йшли б скоріше. З одним господарем розмовляти легше», – каже голова.

Ще одна проблема тут – це дороги. Деякі роботи жителі громади навіть виконували власноруч, але проблема все ж залишається надзвичайно актуальною.

Білоберізька ОТГ

До Білоберізької ОТГ увійшли села Білоберізка, Устеріки та Хороцеве.

Тут, як і в багатьох інших громадах, пріоритетним питанням є ремонт доріг, а також розвиток туристичного потенціалу, розповідає голова Дмитро Іванюк.

У 2013 р. у громаді відкрили нову школу, а старе приміщення навчального закладу, яке розміщене на площі понад гектар, планують перебудувати і створити спортивно-оздоровчий комплекс. На базі цього планували створити комунальне підприємство, щоб дохід надходив у громаду, але змінили думку і шукають інвестора.

На території ОТГ є земельні ділянки, на яких думають побудувати витяги. У громаді немає достатньо вільної землі для будівництва великого підприємства. Нещодавно надходила пропозиція щодо будівництва заводу лижного спорядження, потрібно було 10 га землі. Проте в гірській місцевості їх знайти важко, довелося відмовитися, каже голова.

Тут також розглядають можливість будівництва гідроелектростанції, вітрової станції та встановлення сонячних панелей. А ще мають намір виробляти тротуарну плитку, щоб нею викладати тротуари у населених пунктах громади.

Рожнівська ОТГ

Рожнівська ОТГ також створена нещодавно. До її складу увійшли Рожнів, Кобаки та Химчин.

Тут уже є розроблена стратегія розвитку громади, яку планують затвердити на найближчому сесійному засіданні ради. Найболючіше питання – це ремонт доріг. Всі першочергові зусилля будуть спрямовані в цьому напрямку, розповідає заступник голови ОТГ Роман Матейчук.

У громаді вважають актуальним розвивати етнічний туризм, розробляти пізнавальні екологічні та духовні маршрути. Зокрема, в Кобаках, де народився письменник Марко Черемшина та діє духовно-екологічний центр «Здвижин». А ще хочуть зміцнити матеріальну, освітню та спортивну бази навчальних закладів на території ОТГ.

Залучення інвестицій визначили одним із пріоритетних напрямків розвитку громади. У першу чергу, це стосується аграрного сектора, зокрема переробки сільськогосподарської продукції. В ОТГ і вільні поля є, і земельні ділянки – площі достатньо. Більшість населення займається землеробством, але проблема – у збуті сировини. Відтак переробний завод тут був би незайвим. А це дасть поштовх до того, що землі не будуть пустувати – люди будуть їх засаджувати і буде сенс їх використовувати.

У Рожнові вже тривалий час використовують сонячні панелі. Над розвитком альтернативної енергетики працюватимуть і надалі.

Старобогородчанська ОТГ

Старобогородчанська ОТГ об’єднала Старі Богородчани та Нивочин.

Ярослав Здерка, голова громади, розповів, що у громаді планують розвивати садівництво та ягідництво. Мають земельні ділянки, які могли б здавати в оренду. Район – екологічно чистий, тож щодо необхідності розміщення заводу чи іншого великого підприємства є сумніви. Імовірно, тут можна розміщувати переробне підприємство.

Наразі на території громади діє сонячна електростанція. Але на цьому в ОТГ не зупиняються, мають намір продовжувати співпрацю в галузі альтернативної енергетики. Нещодавно надійшла пропозиція щодо розміщення обладнання для вітрової електростанції, наразі це питання вивчається.

Більшівцівська ОТГ

Більшівцівська ОТГ у Галицькому районі об’єднала Більшівці, Жалибори, Кукільники, Курів, Кінашів, Нараївка, Поділля, Яблунів.

Голова громади Василь Саноцький зауважує, що наразі триває обговорення з інвесторами встановлення сонячної електростанції. Зокрема, у Кукільниках на ці потреби виділено 10 га землі. У Більшівцях також актуальне таке будівництво, але землі знаходяться за межами населеного пункту, тож наразі вирішується питання про виділення земельної ділянки. Окрім того, у громаді проводять дослідження сили вітру та інших параметрів для потенційного будівництва вітрової електростанції.

Стратегію розвитку ОТГ будуть обговорювати на громадських слуханнях. Одним із напрямків є садівництво. Іншим – розлив питної води ТМ «Галичаночка». Ще одним – розвиток бджільництва. Для цього планують створити обслуговуючий кооператив, який об’єднає пасічників.

На території громади працює підприємство ПРАТ «Більшівці-Риба», яке вирощує різноманітні види риб. Проте переробкою підприємство не займається, тож в ОТГ розглядають можливість заходу інвестора саме в цій галузі.

Джерело

(Visited 182 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:8318

Схему тролейбусних маршрутів №6 та №7 на час проведення Півмарафону змінено 17:46

У зв’язку із проведенням Франківського Півмарафону 2018, який відбудеться у неділю 23 вересня з 8:00 до 15:00, тролейбусні маршрути №6 та №7 курсуватимуть за зміненими схемами руху. Зокрема, маршрут №6...

У Франківську понад 30 тисяч сімей залишилися без субсидії 17:09 1 коментар

Про це у четвер, 20 вересня, йшлося під час прес-конференції за участі директора департаменту соціальної політики Івано-Франківського міськвиконкому Василя Семанюка. Василь Семанюк розповів, у 2015 році у Франківську було близько...

На Прикарпатті чоловік вбив свого товариша через ремонт сільської дороги (відеосюжет) 16:33

Як інформували ЗМІ, на Прикарпатті застілля між двома товаришами закінчилося вбивством. Встановлено, що 73-річний житель села Манява Богородчанського району під час розпивання спиртних напоїв розпочав конфлікт із 60-річним односельцем, під час...

Цієї неділі івано-франківське "Прикарпаття" прийматиме команду "Агробізнес" із Волочиська 15:37

У п’ятницю, 21 вересня, розпочинається попередній продаж квитків на матч 10-го туру Чемпіонату України з футболу серед команд Першої ліги між командами “Прикарпаття” (Івано-Франківськ) – “Агробізнес” (Волочиськ). Цей поєдинок відбудеться...

Фірму франківського нардепа підозрюють в організації корупційних схем, та даванні відкатів високопоставленим чиновникам, що дозволяло їй без перешкод вигравати майже усі тендери 15:30

Фірму франківського нардепа підозрюють в організації корупційних схем, та даванні відкатів високопоставленим чиновникам, що дозволяло їй без перешкод вигравати майже усі тендери. У ситуації, що склалася намагаються розібратися журналісти видання...

Володимир Голубош повідомив, що справа про побиття члена виконкому під його контролем 15:30 2 коментарі

Сьогодні, 21 вересня, на сесї обласної ради заслухали звіт начальника Головного управління Національної поліції в області Володимира Голубоша, інформує Правда.іф. «В нашій області рівень злочинності вдвічі менший ніж в середньому...

Смертельна ДТП на Рожнятівщині за участю авто начальника нацполіції Прикарпаття: водій відсторонений від роботи 15:17 3 коментарі

Сьогодні, 21 вересня, на сесії обласної ради начальник Головного управління Національної поліції в області Володимир Голубош розповів про вчорашню смертельну аварію, Правда.іф.  «Я оприлюднив інформацію про подію. Слідство веде СБУ,...

Понад 50% франківців ігнорують можливість отримати винагороду за економію електрики та газу 15:12

Про це у четвер, 20 вересня, йшлося під час прес-конференції за участі директора департаменту соціальної політики Івано-Франківського міськвиконкому Василя Семанюка. Як відомо, за 100 кубів зекономленого газу можна отримати до...

На Прикарпатті 20 працівників правоохоронних органів притягнуто до кримінальної відповідальності 15:07 1 коментар

Про це, на сесії обласної ради  повідомив в.о прокурора Івано-ь області області Володимир Торованин, інформує Правда.іф. «Нам вдалося не допустити збільшення злочинів. Виявлялися злочини  сфері корупції та хабарництва. До кримінальної...

На Прикарпатті начальник РЕМу до смерті побив свого колегу, і тепер переховується від слідства 15:03

Вчора ввечері до поліції повідомила жителька районного центру про те, що її чоловіка побили до смерті в приміщенні державної установи, де він працював. Виїздом на місце події слідчо-оперативної групи встановлено,...

У Франківську немає охочих ремонтувати під’їзди багатоповерхівок 14:58

В Івано-Франківську вже втретє не відбулися торги щодо виконання капітального ремонту кількох під’їздів у багатоповерхівках. Причина – немає бажаючих. Про це свідчать дані у системі Prozorro. Зокрема, вже тричі через...

Головний комунальник міста розповів, як Франківськ стає велосипедною столицею країни 14:27 1 коментар

У четвер, 20 вересня, під час засідання міськвиконкому ухвалили проект рішення про «Програму розвитку велосипедної інфраструктури та популяризації велосипедного руху в місті Івано-Франківську на 2015- 2020 роки». Директор департаменту житлової, комунальної...

На Прикарпатті майор поліції вимагав хабар за допомогу в отриманні водійського посвідчення 13:15

Співробітники служби безпеки України, слідчі нацполіції разом з працівниками прокуратури області взяли на хабарі т.в.о. керівника одного з підрозділів управління патрульної поліції. Майор поліції вимагав сім тисяч вісімсот гривень від франківця...

Фірма міністра екології часів Януковича виборола прикарпатські надра у Верховному суді 13:11

Верховний суд відмовився скасувати попередні рішення судів, які зобов’язали видати фірмі Миколи Злочевського ТОВ “ПАРІ” спецдозвіл на видобування нафти та газу, розчиненого у нафті. Про це йдеться у постанові від 5...

Прикарпатським освітянам та медикам не виплатили вже понад 120 мільйонів 13:06

Сьогодні, 21 вересня, на засіданні 23-ї сесії обласної ради депутати обговорили стан виплати заробітної плати бюджетникам, пише Правда.іф.  «Цього року це вже третя сесія, де ми розглядаємо дане питання. У...

Депутати обласної ради звернулися до голови ВРУ, щоб він врегулював перерахунок пенсій колишнім держслужбовцям 12:48 2 коментарі

Сьогодні, 21 вересня на засіданні 23 сесії облради, депутати підтримали звернення обласної ради до Голови Верховної Ради України А. Парубія щодо законодавчого врегулювання перерахунків пенсій колишнім державним службовцям та посадовим...

Депутати обласної ради переконані, що в школах Прикарпаття діти мають вивчати "християнську етику" 12:06 3 коментарі

Про це обранці говорили сьогодні, на засіданні сесії обласної ради, повідомляє Правда.іф. Першим питанням порядку денного було національно-патріотичне виховання дітей та молоді. Депутат від ВО "Свобода" Василь Попович запропонував увести...

У Вірбіцькій школі Городенківського району спростовують інформацію про роздутий штат працівників свого закладу (документи) 11:22

У Вірбіцькій школі Городенківського району спростовують інформацію про роздутий штат працівників свого закладу.   фото ілюстративне Так, вчора у деяких прикарпатських засобах масової інформації, і зокрема на сайті Правда іф,...

“Балтія-сервіс” планує відмовитись від управління франківськими будинками до кінця року 11:07

Як інформували ЗМІ раніше, міський голова Руслан Марцінків доручив визначитися з доцільністю роботи фірми “Балтія-Сервіс” в Івано-Франківську. Від обслуговувача малоповерхового житлового фонду масово відмовляються мешканці – 3 800 будинків таких...

Атовець-грузин просить у депутатів франківської облради допомоги в отриманні українського громадянства 11:02

Сьогодні, 23 вересня, розпочала роботу 23 сесія Івано-Франківської обласної ради, інформує Правда.іф. Перед початком розгляду питань порядку денного виступив депутат обласної ради Тарас Виноградник. "Як дивитись всім цим людям в...
  • ріел ІФ виринаюча