Чим живуть ОТГ на Прикарпатті

На території Івано-Франківської області вже створено 23 об’єднані територіальні громади. Деякі з них об’єдналися раніше за інших і вже мають певні напрацювання, інші – лише починають спільну роботу і визначають пріоритети розвитку.

На чому громади планують заробляти і що пропонують інвесторам – дізнавався журналіст «Галицького кореспондента».

Дзвиняцька ОТГ

Дзвиняцька ОТГ на Богородчанщині створена нещодавно, вибори тут відбулися 29 жовтня 2017 року. До неї увійшли села Дзвиняч, Космач, Міжгір’я, Росільна.

Пріоритетним напрямком для Дзвиняцької ОТГ нині є ремонт доріг, каже голова Микола Волочій. Автошляхи тут у дуже поганому стані, тож і інвестор може передумати сюди їхати. Крім того, необхідно провести освітлення вулиць, а також відновити освітні заклади. Для реалізації всього задуманого в ОТГ працюють над розробкою проектів.

На території громади є туристичне село Міжгір’я, наразі існують домовленості з іноземним інвестором про будівництво відпочинкового комплексу. А ще там є збудований кілька років тому відпочинковий комплекс з басейном, його наприкінці грудня Богородчанська райрада передала на баланс громади. Поки що комплекс не працює, бо видатки на його утримання – великі. Наразі в ОТГ тільки прораховують можливість заробляти на ньому. У планах – створення реабілітаційного центру. Деякі приміщення на території комплексу можна здавати в оренду, каже голова.

У громаді очікують на надходження акцизного збору від користування надрами. Десять гектарів землі у Міжгір’ї планують віддати в оренду під облаштування сонячної електростанції.

П’ядицька ОТГ

П’ядицька ОТГ на Коломийщині нараховує п’ять населених пунктів: П’ядики, Велика Кам’янка, Годи-Добровідка, Мала Кам’янка, Турка.

Голова ОТГ Петро Гайдейчук зауважує, що район у них аграрний, тож розвиток громади бачать у цьому напрямку. Землі тут придатні для садівництва, городництва. Нещодавно подали проект на створення комунальної служби, яка буде надавати послуги населенню щодо розвитку сільського господарства, адже багато земель наразі не засаджені.

На території є велике державне підприємство – «Ветсанзавод», яке вже деякий час не працює. Тож тут докладають зусиль задля введення його в експлуатацію. А також є дослідне господарство Академії аграрних наук, що концентрує понад 2 тис. га землі і не працює на повну потужність.

У громаді розглядають можливість будівництва й великих об’єктів, як-от завод «Леоні» в Коломиї. Проте інвесторів небагато. Нещодавно подали проект на будівництво сміттєсортувальної лінії, ця пропозиція зараз розглядається.

Верхнянська ОТГ

Верхнянська ОТГ у Калуському районі об’єднала села Верхня, Довгий Войнилів, Завадка, Збора, Негівці, Станькова.

Голова громади Микола Філіпович зауважує, що цього року вони шукають інвесторів задля створення робочих місць – в іншому випадку громада розвиватися не зможе. У Зборі мають намір побудувати пекарню. Також планують відвести площу під установку сонячних панелей.

«Наразі актуальною є проблема розміщення землі в межах і за межами громади. Якщо б земля була в межах, то інвестори йшли б скоріше. З одним господарем розмовляти легше», – каже голова.

Ще одна проблема тут – це дороги. Деякі роботи жителі громади навіть виконували власноруч, але проблема все ж залишається надзвичайно актуальною.

Білоберізька ОТГ

До Білоберізької ОТГ увійшли села Білоберізка, Устеріки та Хороцеве.

Тут, як і в багатьох інших громадах, пріоритетним питанням є ремонт доріг, а також розвиток туристичного потенціалу, розповідає голова Дмитро Іванюк.

У 2013 р. у громаді відкрили нову школу, а старе приміщення навчального закладу, яке розміщене на площі понад гектар, планують перебудувати і створити спортивно-оздоровчий комплекс. На базі цього планували створити комунальне підприємство, щоб дохід надходив у громаду, але змінили думку і шукають інвестора.

На території ОТГ є земельні ділянки, на яких думають побудувати витяги. У громаді немає достатньо вільної землі для будівництва великого підприємства. Нещодавно надходила пропозиція щодо будівництва заводу лижного спорядження, потрібно було 10 га землі. Проте в гірській місцевості їх знайти важко, довелося відмовитися, каже голова.

Тут також розглядають можливість будівництва гідроелектростанції, вітрової станції та встановлення сонячних панелей. А ще мають намір виробляти тротуарну плитку, щоб нею викладати тротуари у населених пунктах громади.

Рожнівська ОТГ

Рожнівська ОТГ також створена нещодавно. До її складу увійшли Рожнів, Кобаки та Химчин.

Тут уже є розроблена стратегія розвитку громади, яку планують затвердити на найближчому сесійному засіданні ради. Найболючіше питання – це ремонт доріг. Всі першочергові зусилля будуть спрямовані в цьому напрямку, розповідає заступник голови ОТГ Роман Матейчук.

У громаді вважають актуальним розвивати етнічний туризм, розробляти пізнавальні екологічні та духовні маршрути. Зокрема, в Кобаках, де народився письменник Марко Черемшина та діє духовно-екологічний центр «Здвижин». А ще хочуть зміцнити матеріальну, освітню та спортивну бази навчальних закладів на території ОТГ.

Залучення інвестицій визначили одним із пріоритетних напрямків розвитку громади. У першу чергу, це стосується аграрного сектора, зокрема переробки сільськогосподарської продукції. В ОТГ і вільні поля є, і земельні ділянки – площі достатньо. Більшість населення займається землеробством, але проблема – у збуті сировини. Відтак переробний завод тут був би незайвим. А це дасть поштовх до того, що землі не будуть пустувати – люди будуть їх засаджувати і буде сенс їх використовувати.

У Рожнові вже тривалий час використовують сонячні панелі. Над розвитком альтернативної енергетики працюватимуть і надалі.

Старобогородчанська ОТГ

Старобогородчанська ОТГ об’єднала Старі Богородчани та Нивочин.

Ярослав Здерка, голова громади, розповів, що у громаді планують розвивати садівництво та ягідництво. Мають земельні ділянки, які могли б здавати в оренду. Район – екологічно чистий, тож щодо необхідності розміщення заводу чи іншого великого підприємства є сумніви. Імовірно, тут можна розміщувати переробне підприємство.

Наразі на території громади діє сонячна електростанція. Але на цьому в ОТГ не зупиняються, мають намір продовжувати співпрацю в галузі альтернативної енергетики. Нещодавно надійшла пропозиція щодо розміщення обладнання для вітрової електростанції, наразі це питання вивчається.

Більшівцівська ОТГ

Більшівцівська ОТГ у Галицькому районі об’єднала Більшівці, Жалибори, Кукільники, Курів, Кінашів, Нараївка, Поділля, Яблунів.

Голова громади Василь Саноцький зауважує, що наразі триває обговорення з інвесторами встановлення сонячної електростанції. Зокрема, у Кукільниках на ці потреби виділено 10 га землі. У Більшівцях також актуальне таке будівництво, але землі знаходяться за межами населеного пункту, тож наразі вирішується питання про виділення земельної ділянки. Окрім того, у громаді проводять дослідження сили вітру та інших параметрів для потенційного будівництва вітрової електростанції.

Стратегію розвитку ОТГ будуть обговорювати на громадських слуханнях. Одним із напрямків є садівництво. Іншим – розлив питної води ТМ «Галичаночка». Ще одним – розвиток бджільництва. Для цього планують створити обслуговуючий кооператив, який об’єднає пасічників.

На території громади працює підприємство ПРАТ «Більшівці-Риба», яке вирощує різноманітні види риб. Проте переробкою підприємство не займається, тож в ОТГ розглядають можливість заходу інвестора саме в цій галузі.

Джерело

(Visited 155 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:4802

Чарівна Меланія Трамп вразила дивовижною сукнею на зустрічі з королем Іспанії: фото 12:35

Дружина Дональда Трампа – Меланія – вже давно закріпила за собою звання найстильнішої жінки США. Це перша леді підтвердила і на офіційній зустрічі з королем та королевою Іспанії. Білий дім...

У Франківську люди не хочуть, щоб ділянку для скверу забудували багатоповерхівками 11:51

  Як відомо, на Пасічній є конфлікт із забудовою. Біля школи №24 БК "Вертикаль" збирається побудувати дві 10-поверхівки. Місцеві мешканці подали міській владі електронну петицію проти будівництва і збирають підписи. Вони...

Понад 87 тисяч франківців вже визначились зі своїми сімейними лікарями 11:41

Декларація з лікарем – одне з головних нововведень медичної реформи. В Івано-Франківську пацієнти поспішають обрати свого лікаря та підписати з ним угоду.   Принцип такий: чим більше осіб обслуговує лікар,...

Мільйон українців отримають підвищені пенсії у липні: відомо наскільки 11:34

Мільйон громадян України вже з 1 липня отримають на 62 гривні підвищені пенсії відповідно до нового розміру прожиткового мінімуму. Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева в ефірі "112"...

Депутат франківської міськради звинуватив Марцінківа у популяризації розпусти 11:27 1 коментар

Сьогодні, 21 червня, на сесії міської ради депутат міської ради Тарас Мстислав звивати міського голову у популяризації розпусти, пише Правда.іф. «Міський голова а своїй сторінці у соціальній мережі прорекламував гурт...

Франківці відмовляються від офіційної зарплатні (відеосюжет) 11:23

Франківці відмовляються від офіційної зарплатні. Все тому, що це впливає на розмір їхньої субсидії. Про таку проблему повідомили в управлінні праці міськвиконкому. Детальніше дивіться у сюжеті Канал 402

Представники ГО "Воїн" погрожують зірвати сесію міської ради(фотофакт) 11:16 6 коментарів

Щойно, на сесії міської ради чоловіки, які назвали себе ГО "Воїн" сказали, що їхня організація хоче будувати багатоповерхівку. Якщо їхнє питання не розглянуть першим, то зірвуть сесію, інформує Правда.іф. Чоловіки...

У Франківську сесія міської ради вирішувала долю школи №13 (фотофакт) 10:53

Сьогодні, 21 червня, на пленарне засідання 20-ї сесії Івано-Франківської міської ради прийшли вчителі школи №13 та вечірньої школи, інформує Правда.іф. Директор 13-ї школи обурюється, чому рішення про об’єднання прийняли депутати...

На Прикарпатті розпочалися вишколи по вивченню тактичної медицини та роботі малих груп 10:43

Днями на історичній місцевості – Осовій Поляні, що в Рогатинському районі, де у 1943-1944 роках було місце таборування сотень УПА і де неодноразово бував Роман Шухевич, відбувся перший вишкіл під...

Франківські правоохоронці затримали наркоторговця (фотофакт) 09:50

В ході раніше розпочатого кримінального провадження передбаченого ч.2 ст. 307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення,   пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) Кримінального кодексу України працівники...

Що цікавого сьогодні у Івано-Франківську 08:57

Що цікавого сьогодні у Івано-Франківську Анонс подій на 21.06.2018 Події: 07:30 Йога на даху - вул. Тичини, 7 09:00 Resto Kids: літній табір про бізнес - “Дрібнота: Освітній експериментальний цех"...

Сьогодні відзначаємо дату: 08:50

21 червня – 90 років від дня народження Олександра Коровая (1928-2011), члена НСХУ (1970). З 1952 р. проживав в м. Івано-Франківську, де відбулося його становлення як художника. Рубрика виходить за...

Поліція Франківська розшукала крадія за дві години 08:18

Працівники Івано-Франківського відділу поліції спільно із поліцейськими Управління  патрульної поліції оперативно розшукали зловмисника, який посеред дня, перебуваючи на місцевому ринку,  напав  на франківця і відкрито заволодів його мобільним телефоном. Подія...

Сьогодні галичани сидітимуть без води 06:31

Сбогодні, 21 червня, з 08.00 до 17.00 год. у Галичі не буде водопостачання. Як інформує адміністрація КП "Галичводоканал", води не буде у зв’язку із проведенням планових профілактичних робіт на водозаборі у селі Шевченкове. Роботи...

Хто з івано-франківців сьогодні перебуватиме без благ цивілізації (перелік адрес) 06:23

У четвер, 21 червня, в Івано-Франківську – планові відключення окремих послуг, – наголошує служба оперативного реагування виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.   Ці тимчасові незручності  спричинені проведенням певних ремонтних робіт, ...

Міська рада віддасть молодим підприємцям чверть мільйона на модерні стартапи 00:14

На засіданні виконавчого комітету, що відбулось 19 червня, чиновники ухвалили рішення виділити кошти на стартапи, які перемогли у конкурсному відборі.   На реалізацію проектів передбачили 250 тисяч гривень. Ці гроші...

Через аварійну підстанцію частина Івано-Франківська може залишитись без світла та води (відеосюжет) 22:44

Через неполадки на електропідстанції «Арматурного заводу» та його борг за електроенергію, без світла та води може залишитися частина Івано-Франківська, зокрема, аеропорт та водоканал. Детальніше дивіться у сюжеті UA: КАРПАТИ

В Івано-Франківську студентам-іноземцям медуніверситету вручили дипломи (відеосюжет) 20:41 2 коментарі

В івано–франківському драмтеатрі сьогодні відбулося вручення дипломів іноземним студентам–медикам національного медичного університету. ДЕтальніше дивіться у сюжеті UA: КАРПАТИ

Porto Franko не підлягає цензурі – організатори оприлюднили маніфест 20:09 2 коментарі

“PORTO FRANKO – це вільний порт актуального мистецтва, який надає артистам з усього світу свободу висловлювання, а публіці – свободу сприйняття / прийняття / участі / занурення”. Про це написав...

Ховався від суду на лікарняних: скандальний прикарпатський чиновник уникнув відповідальності за п’яну їзду 19:29 10 коментарів

Чиновник Івано-Франківської ОДА Роман Мочерняк, на якого патрульні склали протоколи за п’яну їзду та злісну непокору поліцейським, не ходив до суду, доки не закінчився термін накладення адміністративних стягнень. Івано-Франківський міський...
  • ріел ІФ виринаюча