Чим живуть ОТГ на Прикарпатті

На території Івано-Франківської області вже створено 23 об’єднані територіальні громади. Деякі з них об’єдналися раніше за інших і вже мають певні напрацювання, інші – лише починають спільну роботу і визначають пріоритети розвитку.

На чому громади планують заробляти і що пропонують інвесторам – дізнавався журналіст «Галицького кореспондента».

Дзвиняцька ОТГ

Дзвиняцька ОТГ на Богородчанщині створена нещодавно, вибори тут відбулися 29 жовтня 2017 року. До неї увійшли села Дзвиняч, Космач, Міжгір’я, Росільна.

Пріоритетним напрямком для Дзвиняцької ОТГ нині є ремонт доріг, каже голова Микола Волочій. Автошляхи тут у дуже поганому стані, тож і інвестор може передумати сюди їхати. Крім того, необхідно провести освітлення вулиць, а також відновити освітні заклади. Для реалізації всього задуманого в ОТГ працюють над розробкою проектів.

На території громади є туристичне село Міжгір’я, наразі існують домовленості з іноземним інвестором про будівництво відпочинкового комплексу. А ще там є збудований кілька років тому відпочинковий комплекс з басейном, його наприкінці грудня Богородчанська райрада передала на баланс громади. Поки що комплекс не працює, бо видатки на його утримання – великі. Наразі в ОТГ тільки прораховують можливість заробляти на ньому. У планах – створення реабілітаційного центру. Деякі приміщення на території комплексу можна здавати в оренду, каже голова.

У громаді очікують на надходження акцизного збору від користування надрами. Десять гектарів землі у Міжгір’ї планують віддати в оренду під облаштування сонячної електростанції.

П’ядицька ОТГ

П’ядицька ОТГ на Коломийщині нараховує п’ять населених пунктів: П’ядики, Велика Кам’янка, Годи-Добровідка, Мала Кам’янка, Турка.

Голова ОТГ Петро Гайдейчук зауважує, що район у них аграрний, тож розвиток громади бачать у цьому напрямку. Землі тут придатні для садівництва, городництва. Нещодавно подали проект на створення комунальної служби, яка буде надавати послуги населенню щодо розвитку сільського господарства, адже багато земель наразі не засаджені.

На території є велике державне підприємство – «Ветсанзавод», яке вже деякий час не працює. Тож тут докладають зусиль задля введення його в експлуатацію. А також є дослідне господарство Академії аграрних наук, що концентрує понад 2 тис. га землі і не працює на повну потужність.

У громаді розглядають можливість будівництва й великих об’єктів, як-от завод «Леоні» в Коломиї. Проте інвесторів небагато. Нещодавно подали проект на будівництво сміттєсортувальної лінії, ця пропозиція зараз розглядається.

Верхнянська ОТГ

Верхнянська ОТГ у Калуському районі об’єднала села Верхня, Довгий Войнилів, Завадка, Збора, Негівці, Станькова.

Голова громади Микола Філіпович зауважує, що цього року вони шукають інвесторів задля створення робочих місць – в іншому випадку громада розвиватися не зможе. У Зборі мають намір побудувати пекарню. Також планують відвести площу під установку сонячних панелей.

«Наразі актуальною є проблема розміщення землі в межах і за межами громади. Якщо б земля була в межах, то інвестори йшли б скоріше. З одним господарем розмовляти легше», – каже голова.

Ще одна проблема тут – це дороги. Деякі роботи жителі громади навіть виконували власноруч, але проблема все ж залишається надзвичайно актуальною.

Білоберізька ОТГ

До Білоберізької ОТГ увійшли села Білоберізка, Устеріки та Хороцеве.

Тут, як і в багатьох інших громадах, пріоритетним питанням є ремонт доріг, а також розвиток туристичного потенціалу, розповідає голова Дмитро Іванюк.

У 2013 р. у громаді відкрили нову школу, а старе приміщення навчального закладу, яке розміщене на площі понад гектар, планують перебудувати і створити спортивно-оздоровчий комплекс. На базі цього планували створити комунальне підприємство, щоб дохід надходив у громаду, але змінили думку і шукають інвестора.

На території ОТГ є земельні ділянки, на яких думають побудувати витяги. У громаді немає достатньо вільної землі для будівництва великого підприємства. Нещодавно надходила пропозиція щодо будівництва заводу лижного спорядження, потрібно було 10 га землі. Проте в гірській місцевості їх знайти важко, довелося відмовитися, каже голова.

Тут також розглядають можливість будівництва гідроелектростанції, вітрової станції та встановлення сонячних панелей. А ще мають намір виробляти тротуарну плитку, щоб нею викладати тротуари у населених пунктах громади.

Рожнівська ОТГ

Рожнівська ОТГ також створена нещодавно. До її складу увійшли Рожнів, Кобаки та Химчин.

Тут уже є розроблена стратегія розвитку громади, яку планують затвердити на найближчому сесійному засіданні ради. Найболючіше питання – це ремонт доріг. Всі першочергові зусилля будуть спрямовані в цьому напрямку, розповідає заступник голови ОТГ Роман Матейчук.

У громаді вважають актуальним розвивати етнічний туризм, розробляти пізнавальні екологічні та духовні маршрути. Зокрема, в Кобаках, де народився письменник Марко Черемшина та діє духовно-екологічний центр «Здвижин». А ще хочуть зміцнити матеріальну, освітню та спортивну бази навчальних закладів на території ОТГ.

Залучення інвестицій визначили одним із пріоритетних напрямків розвитку громади. У першу чергу, це стосується аграрного сектора, зокрема переробки сільськогосподарської продукції. В ОТГ і вільні поля є, і земельні ділянки – площі достатньо. Більшість населення займається землеробством, але проблема – у збуті сировини. Відтак переробний завод тут був би незайвим. А це дасть поштовх до того, що землі не будуть пустувати – люди будуть їх засаджувати і буде сенс їх використовувати.

У Рожнові вже тривалий час використовують сонячні панелі. Над розвитком альтернативної енергетики працюватимуть і надалі.

Старобогородчанська ОТГ

Старобогородчанська ОТГ об’єднала Старі Богородчани та Нивочин.

Ярослав Здерка, голова громади, розповів, що у громаді планують розвивати садівництво та ягідництво. Мають земельні ділянки, які могли б здавати в оренду. Район – екологічно чистий, тож щодо необхідності розміщення заводу чи іншого великого підприємства є сумніви. Імовірно, тут можна розміщувати переробне підприємство.

Наразі на території громади діє сонячна електростанція. Але на цьому в ОТГ не зупиняються, мають намір продовжувати співпрацю в галузі альтернативної енергетики. Нещодавно надійшла пропозиція щодо розміщення обладнання для вітрової електростанції, наразі це питання вивчається.

Більшівцівська ОТГ

Більшівцівська ОТГ у Галицькому районі об’єднала Більшівці, Жалибори, Кукільники, Курів, Кінашів, Нараївка, Поділля, Яблунів.

Голова громади Василь Саноцький зауважує, що наразі триває обговорення з інвесторами встановлення сонячної електростанції. Зокрема, у Кукільниках на ці потреби виділено 10 га землі. У Більшівцях також актуальне таке будівництво, але землі знаходяться за межами населеного пункту, тож наразі вирішується питання про виділення земельної ділянки. Окрім того, у громаді проводять дослідження сили вітру та інших параметрів для потенційного будівництва вітрової електростанції.

Стратегію розвитку ОТГ будуть обговорювати на громадських слуханнях. Одним із напрямків є садівництво. Іншим – розлив питної води ТМ «Галичаночка». Ще одним – розвиток бджільництва. Для цього планують створити обслуговуючий кооператив, який об’єднає пасічників.

На території громади працює підприємство ПРАТ «Більшівці-Риба», яке вирощує різноманітні види риб. Проте переробкою підприємство не займається, тож в ОТГ розглядають можливість заходу інвестора саме в цій галузі.

Джерело

(Visited 208 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:9033

загрузка...

"Відійди від мене, нечисть": Парубій під час засідання Ради прогнав Новинського із президії (відео) 14:05

17 січня під час розгляду законопроекту про перехід релігійних громад спікер Верховної Ради Андрій Парубій обізвав опоблоківця Вадима Новинського "нечистю", коли той підійшов до президії. Відомо, що перед голосуванням Новинський...

На Івано-Франківщині африканську чуму не виявлено, – Держпродспоживслужба 13:43

Івано-Франківська область входить у четвірку областей, де африканська чума не виявлена. Це питання обговорювали на прес-конференції начальника управління Держпродспожвслужби в Івано-Франківській області 17 січня. Начальник  управління Держпродспожвслужби в Івано-Франківській області...

Сказ на Прикарпатті: в області зареєстровано понад 20 неблагополучних пунктів 12:57 1 коментар

У 2018 році Прикарпаття було в четвірці областей, в яких не реєструвалась африканська чума свиней, інформує WestNews.   На даний час в області є проблема сказу. За минулий рік зареєстровано...

В Івано-Франківську виявлено 17 місць де виготовляють та реалізовують фальсифіковані алкогольні напої 12:26

У четвер, 17 січня, відбулося чергове засідання виконавчого комітет Івано-Франківської міської ради, інформує WestNews. Зокрема, під час засідання було заслухано звіт керівника КП «Муніципальна варта Івано-Франківська» Андрія Прусака. З метою...

У Івано-Франківську судді обговорили питання конфлікту інтересів 12:23

Сьогодні, 18 січня, в Івано-Франківську, за сприяння українсько-канадського проекту Підтримки судової реформи відбувається консультативна зустріч для суддів Івано-Франківської області на тему «Конфлікт інтересів у суддівській діяльності». В рамках цієї зустрічі...

Викладачі Івано-Франківська долучаться до створення методики з використання арт-проектів для покращення інклюзії 12:11

Івано-Франківськ представить Україну в міжнародному проекті «Pixel on Tour», що координується ГО «Д.О.М.48.24», де також беруть участь Франція, Португалія, Італія і Польща. До участі в зазначеній програмі активно долучиться також...

Безпечна школа: як каратимуть за цькування дітей 12:03 1 коментар

Новини про насилля в школах стали мало не буденністю. Останнім часом учні не лише знущаються з однолітків, а й знімають це на відео та викладають в соціальні мережі, тим самим...

"Крим – це територія України": в УПЦ МП відзначилися несподіваною заявою 11:02 1 коментар

Українська православна церква Московського патріархату вважає анексований РФ Крим територією України, тому її парафії на півострові не переходять до складу Російської православної церкви. Про це заявив голова інформаційно-просвітницького відділу УПЦ...

Зупинятися лише на Україні Кремль не планує: яку загрозу для світу становить Москва 10:33 4 коментарі

Президент України Перо Порошенко переконує, що Росія сьогодні в Україні випробовує нові методи гібридної війни, однак вже завтра може вдарити по зовсім іншій країні. До прикладу, Кремль може "перезапустити" заготовлені...

Для жителів геріатричного пансіонату Івано-Франківська провели фотосесію 09:38

Днями троє фотографів відвідали геріатричний пансіонат Івано-Франківська, щоб створили нові профілі для альбому проекту STAY, інформує Правда.іф. «Волонтери-фотографи зробили професійні портретні фотографії близько 25 мешканців пансіонату. На даний час в...

Сьогодні відзначаємо дату: 08:50

18 січня – 70 років виповнюється Тетяні Завгородній (1949), доктору педагогічних наук, професору, завідувачу кафедри педагогіки ім. Б. Ступарика ПНУ ім. Василя Стефаника, автору багатьох видань з історії педагогіки Західної України, родом з...

Інтронізація Епіфанія відбудеться 3 лютого 07:51 4 коментарі

Інтронізація предстоятеля ПЦУ Епіфанія запланована на 3 лютого. Про це він повідомив на презентації книги глави УГКЦ Святослава Шевчука, передає "Укрінформ". "Сьогодні я хотів би офіційно оголосити, що інтронізація відбудеться...

Хто з івано-франківців сьогодні перебуватиме без благ цивілізації (перелік адрес) 07:02

У п’ятницю, 18 січня, в Івано-Франківську – плановi вiдключення oкремих пoслуг, – нагoлoшує служба oперативнoгo реагування викoнавчoгo кoмітету Івано-Франківської міськoї ради. Частина будинкiв в Івано-Франківську буде без води, газу чи світла....

Зеленський має кінобізнес у РФ, всупереч заяві про його закриття, - "Схеми" 06:38 8 коментарів

Шоумен Володимир Зеленський має бізнес в Росії попри запевнення про його закриття у 2014 році Про це йдеться у розслідуванні програми "Схеми". Журналісти знайшли 3 російські компанії, які займаються виробництвом кіно-, відеофільмів...

Стало відомо, де на Прикарпатті функціонують нелегальні обмінники 00:16 2 коментарі

Національний банк у 2018 році здійснив понад 1,1 тисяч перевірок пунктів обміну валюти. Про це повідомляє прес-служба регулятора, пише Бліц-Інфо. У прес-службі повідомили, що під час проведення перевірок легальних пунктів обміну валют...

Спред замість масла, або чим годують дітей в їдальнях на Прикарпатті 22:44 1 коментар

Сьогодні на прес-конференції від Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області обговорювалось питання дитячого харчування у закладах Прикарпаття. З осені 2018 року розпочала роботу Регіональна цільова програма «Дітям Прикарпаття – якісне...

На Прикарпатті сильний вітер викорчував дерево, постраждала жінка 22:40

На Прикарпатті в деяких населених пунктах сильний вітер. В селі Чорні Ослави, Надвірнянського району вітер навіть викорчував дерево, пише Правда.іф. Дерево впало і зачепило молоду жінку. В результаті її доставили...

На Богородчанщині автівка врізалася в дерево 22:29

Сьогодні, 17 січня, на Прикарпатті трапилася аварія. Про це Правді.іф. повідомили у ГУНП в Івано-Франківській області. Аварія сталася в селі Похівка, що на Богородчанщині. "Водій автомобіля ВАЗ рухався по головній...

Франківські рятувальники пропонують роботу. Обіцяють від дев'яти тисяч 22:06 1 коментар

Аварійно-рятувальний загін спеціального призначення У ДСНС України в Івано-Франківській області шукає працівників. Зарплата від дев'яти тисяч гривень. Про це надзвичайники повідомили у мережі, пише Бліц-Інфо. Потрібні: водій; водій-електрик; пожежний-рятувальник; рятувальник-моторист;...

Гроші розсварили калуських педагогів 20:35 4 коментарі

Калуська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат, яка була заснована понад 40 років тому, нині переживає не найкращі часи. Цьогоріч у школі вперше немає підготовчого і першого класів. Державна реформа, кажуть педагоги, допоможе...
  • ріел ІФ виринаюча