Чому франківки не засиджуються в декреті та як поєднують роботу з материнством (фото)

Скільки матерів, стільки поглядів на виховання дитини. Хтось присвячує цьому всю себе, дотримуючись стереотипу, що жінка – берегиня роду та її справа тільки готувати їсти, доглядати діток та підкидувати дров у родинне вогнище, а хтось не обмежує себе тільки цими обов’язками, прагне розвиватися, заробляти кошти та зростати професійно. Звісно, якщо дозволяє здоров’я дитинки та є при потребі з ким залишити малятко.

Прихильниці другого варіанту, прогресивні франківські матусі розповіли для сайту Огого!, як їм вдається одночасно працювати та доглядати за малечею.

Непосидючою мамою 5-річного Ярослава та 8-місячного Данила є активістка Ірина СЛОБОДЯН. Зі старшим сином на декретну відпустку витратила трохи більше року, з молодшим  використала тільки кілька днів. Догляд за першою дитиною поєднувала спершу із громадською діяльністю, роботою у філармонії, а потім була на посаді арт-менеджерки громадського ресторану «Урбан Спейс 100», окрім того викладала йогу. Також її заслугою є організація Дня вуличної музики, який згодом вп’яте відбудеться в Івано-Франківську.  Тепер молода мама вдома виготовляє цікаві браслети із натурального каміння. Каже, вирішила розбавити життя творчістю.

«Рік – це хороший час, щоб жінці насолодитися декретом. З молодшим такого не було, бо вже був браслетиковий проект. Майже одразу пробувала щось робити, адже замовлення не переставали поступати, потрібно було замовляти матеріали, виставляти фотографії в Інтернет. Це часткова зайнятість, об‘єми якої можна регулювати собі самостійно», – розповідає вона.

слободян

Ірина зізнається, коли вперше організовувала День Вуличної Музики, не вміла делегувати обов’язки, то був «армагедон» у справах і була потреба відпочити. Тоді частіше не спала через роботу, а не дитину.

«Коли ти одержима роботою, проектом, то не так втомлюєшся. Це як стимулятор, це підбадьорює, надихає. А не спиш через діток – це втомлює. Мама – це робота нон-стоп, 24 години на добу, 7 днів на тиждень. Якщо не відпочивати – накопичується втома, стає важко і фізично, і психологічно», – поділилась жінка.

А з новонародженим Данилком спершу було легше, бо він багато спав, а тепер почався непосидючий період, все цікаво і часу на роботу менше. Ще й зубки ростуть і малечу це часто турбує вночі.

Ірина Слободян знає, чи мама зможе поєднати материнство з роботою залежить від вдачі дитини і ставлення самої мами до життя. Всі ж з різними характерами. Якщо син франківки у неї на роботі міг сидіти відносно тихенько із якоюсь забавкою, то дочка співробітника мала всюди залізти, щось взяти, впасти, забруднитись.

слободян

Молода мама поділилась лайфхаком. Щоб все встигати – треба ретельно планувати. З дітьми це складно, але можливо. Варто врахувати часовий запас, адже немовля може захотіти спати, чи несподівано швидше прокинутись, захотіти в туалет, коли ти поспішаєш. Також краще знаходити роботу, об’єм та часові рамки якої ти можеш регулювати, працюючи на себе. На жаль, коли ти офісний працівник, на думку Ірини,  так рідко виходить, це важче, бо такі простори не дуже пристосовані для роботи з малюками.

«Насправді, так не буває, щоб мама  все встигала. По якихось фронтах була недостача. От я викладала йогу, займалася бігом, ходила на роботу, і це збоку виглядає круто, але ідеальностей не буває. Хочеш бути успішною в справах та роботі – будь готова пожертвувати часом із дітьми та сім‘єю, або навпаки, хочеш бути супер-мамою, не вдаваючись до допомоги нянь та сторонніх людей – доведетьс відмовитися від задоволення власних інтересів», – прокоментувала Слободян.

Близькі захоплюються поглядами на материнство Ірини, бо дітки здорові та щасливі. Її чоловік при можливості та потребі проводить час із дітками, також доглянути кілька годин за ними може няня. А вплинули на світогляд жінки сестри чоловіка, які порадили тематичну літературу, та оточення.

«Відверто кажучи, я не могла б залишити на увесь день малюка. Я за те, щоб годувати грудьми, носити дитину у слінгу, брати зі собою на проекти, подорожі та активно жити. Це краще, ніж сидіти у хаті, коли дитина нічого цікавого не бачитиме. Маля активно пізнає світ і приймає участь у насиченому житті мами. І я не осуджую тих, хто обирає інакший шлях. Це як політика та релігія, це як вибір – їсти м’ясо чи не їсти, – вважає Ірина. –  Є багато різних шляхів виховання. Треба робити все в ім’я щастя».

слободян

Франківська журналістка Оля СУРОВСЬКА виховує 5-річну донечку Сашу. Два роки вона займалася тільки вихованням дівчинки, читанням книг та побутовими справами, а потім їй стало нудно.  Поки ще тривала декретна відпустка, Оля почала публікувала новини на одному з місцевих сайтів, записувала інтерв’ю. Дочка була поруч, адже бабусі та чоловік працюють й не мають змоги посидіти з малечею. Тож з дворічног о віку дівчинка пізнає тонкощі маминої професії.

«Робота – це не розвага, але я отримую від цього задоволення. Через це я й працюю, бо журналістика не те, де можна заробити багато грошей. Я кайфую від того, що роблю», – пояснює Оля, чому вирішила поєднувати роботу з вихованням дитини.

оля суровська

Тепер, коли Сашу не виходить відвести у дитсадок чи залишити у дитячій кімнаті, її можна побачити на найрізноманітніших заходах – тренінгах, прес-конференціях, сесіях міської чи обласної рад, концертах. Бабуся навіть заздрить, бо не всі дорослі мають змогу відвідувати такі події та їздити у різні міста. Це звично для колег Олі, але у поглядах декого можна помітити здивування.

«Ми їздили у Київ на з’їзд по децентралізації, де виступали міністри. Вона бігала перед сценою і це була єдина дитина у залі. А найдивніше сприймали в ОДА – секретарка у приймальні одного з чиновників нічого не казала, але дивилася так, ніби відбувається щось незрозуміле.  Ходимо у філармонію та драмтеатр . Для когось це щось таке недоторкане, туди з дітьми не можна. Бувають дорослі, які додумують робити зауваження не мені, як мамі, яка привела дочку, а маленькій дитині,  яка не винна, що вона там є. Був випадок, що її у театрі налякала якась жінка, і Саша не хоче туди ходити », – пригадує Оля.

Бувають й кумедні випадки. Наприклад, Саші було 2 чи 3 роки, коли мама записувала своє перше інтерв’ю з атовцем. Почувалася відповідально та дещо тривожно. А тут почалося – «Мама, я какаю». Довелося кілька разів безрезультатно йти у туалет, а потім дівчинка прийшла зі словами «Я покакала». Знову довелося йти у вбиральню та робити всі потрібні справи. На щастя, чоловік поставився з розумінням.

Зазвичай, коли журналістка працює над написанням текстів, дівчинка чемна. Не відволікає, малює, дивиться на телефоні мультики чи лазить під столом. В офісі її люблять, а колег мами вона сприймає як рівних. Оля Суровська думає, що справа у темпераменті дочки, який дозволяє терпіти нудні для дитини заходи. Хоча з віком вмовляти досидіти до кінця стає важче.

 «Саша знає, куди вона хоче, що їй цікаво, що не цікаво. Починає більше качати права. Коли їй було 2 чи 3 роки, то особливо її не питалася. Ми йшли, бо мені потрібно. Зараз важче, але можливо. Я їй завжди дякую за те, що вона посиділа, мене послухала », – каже жінка.

оля суровська, саша

На подіях до дитячих істерик не доходить. Якщо щось пішло не так, краще домовитися з дитиною або вчасно піти. На думку журналістки, нема сенсу тиснути на дитину, бо це мама поміщає її у некомфортні для неї умови, де немає іграшок та однолітків.

«Діти – це нормально. У всіх є діти, всі були дітьми. А я колись думала, чому ці діти повсюди. Здається ж, сидіть зі своїми дітьми вдома, чому ви ходите всюди. Можливо, якби вона була більш вередлива, я не змогла б з нею всюди ходити», – зізнається вона.

Свій спосіб поєднання виховання дитини і роботи Оля нікому не нав’язує.

«Можна звикнути до того, щоб сидіти вдома. Коли виходиш на роботу, спершу ти тугіший, бо всі у русі, а ти на паузі. Але це вибір кожного, – додала жінка. – Якщо людині вистачає терпіння, є розуміння того, що треба домовлятися з дитиною, то будь ласка».

оля суровська

Не засиділася у декреті й начальниця відділу патронатної служби виконавчого комітету міської ради Вікторія ДРОТЯНКО. Сину Орію ледь виповнилося 2 місяці, як вона повернулася на роботу. Тепер, окрім висвітлення діяльності міського голови, міськвиконкому, роботи зі численними зверненнями, жінка вдало виконує функцію материнства. До речі, професійні обов’язки Вікторія виконувала, поки не прийшов час народжувати.

Тепер її день розпочинається о 6 ранку. Звісно, часто доводиться прокидатися вночі, адже малюк вимагає до себе майже цілодобової уваги.  Зранку молода мама годує немовля, переодягає, дає настанови бабусі, яка доглядає за хлопчиком, та  збирається на роботу, а о 9 годині починається робочий день в офісі. Під час обідньої перерви Вікторія їде додому, де знову годує Орія та залишає їжу на потім. Таким чином поєднання материнства та професійних обов’язків майже не відображається на роботі.

Запорукою цього також є злагоджена робота колективу, який вдало виконував свої обов’язки  більше 2 місяці, коли начальниця була відсутня, каже Вікторія.

дротянко

Вікторія розповідає, що морально було важко тільки перший місяць після появи малюка, але впоратися з першими труднощами материнства їй допомогли рідні. Коли вона на роботі про дитину піклується бабуся, а вже ввечері приємні клопоти батьківства молода матуся ділить з чоловіком. Вікторія вдячна своїм рідним за можливість повертатися у звичайний ритм життя.

«Дитина все систематизує, дисциплінує. Якщо перші дні були якісь страхи, то тепер це все в минулому. Більше того – зараз в мене є велика мотивація. Дитина заряджає енергією, дає неймовірний стимул рухатися вперед . Є така народна приказка: « Бог дає дитинку, дає й хлібинку». Якщо  й з’являються певні труднощі то одразу й з’являються люди, які допомагають, ідеї, як зі всім впоратися», – каже Дротянко.

Вікторія працює з 19 років, вважає, зараз такий ритм життя, що це потрібно робити. Хоч й трудоголіком себе не вважає, але без роботи сидіти просто не може. Таку позицію розділяє й чоловік. Подружжя на сімейній нараді вирішило, якщо дозволить здоров’я, то Вікторія після народження дитини повернеться на роботу. Це розвантажує фізично та відволікає.

«Звісно, життя після появи малюка змінюється . Змінюється й сама жінка. Мені, наприклад, кажуть, що я стала більш спокійною. Тепер кожен день несе в собі щось нове, нові емоції, такі маленькі, але важливі відкриття, переживання, турботи. Я ніби знову відкриваю для себе цей світ, але вже з Орієм. Водночас бути мамою – нелегка робота. Коли я в офісі, то безмежно сумую за сином, але вже ввечорі насолоджуюся материнством сповна, – поділилася Віка. – Дитина, як захисна парасолька для своїх батьків. Приносить спокій, ясніть думки та ставить все на свої місця».

(Visited 288 times, 1 visits today)

Коментарі:

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:5730

Наче марсіанські пейзажі: у мережі опублікували світлину світанку на горі Піп Іван (фотофакт) 22:06

"Червоний слон" - так охрестили світлину світанку на горі Піп Іван користувачі соцмережі Фейсбук. Фото опублікував гірський рятувальник з Калуша Vasyl Fitsak. Світанкове проміння, що потрапляє на стіни обсерваторії, дає...

Вечірня ДТП на "Братах": винуватець аварії імовірно сів п'яним за кермо (фоторепортаж) 21:25

Ввечері 17 жовтня на вулиці Хоткевича, в районі Паркової, сталася ДТП. Водій легковика “Черрі” в’їхав мікроавтобус “Пежо”. Його з травмами голови госпіталізували у лікарню. У патрульній поліції проінформували “Галку”, що...

На Верховинщині посаджено понад 36 тисяч молодих дерев 21:18

Про це повідомляють у соцмережі Фейсбук: Осіння посадка в ДП «Гринявський лісгосп» З приходом золотої осені перед лісівниками постає одне з найважливіших завдань – осіння посадка. Цього року погода, завдяки...

У середмісті Івано-Франківська горів один із найпопулярніших відпочинкових закладів міста (фоторепортаж) 21:07 2 коментарі

17 жовтня, близько 19:20, у центрі Франківська загорілася будівля відомого громадського закладу Pasage Gartenberg, по вулиці Незалежності, 3. За словами очевидців, пожежа тривала близько 15-20 хвилин. У патрульній поліції кажуть, що...

Катастрофа: новий та старий міст на Пасічну очима франківців (відеофакт) 19:52 4 коментарі

Ззакохана пара франківських блогерів зняла відеосюжет, у якому показала стан діючого мосту на Пасічну, а також майбутнього, який зараз перебуває у стані будівництва. Свою роботу вони розмістили в соціальній мережі...

У Франківську вандали нищать зупинки та крадуть камери спостереження 16:23 3 коментарі

Про це йшлося 16 жовтня на оперативній нараді міського голови. Начальник управління транспорту і зв’язку Олег Ганчак розповів про прибирання та вандалізм на зупинках в Івано-Франківську, пише “Галка”. На щоденне...

На велосипеді по Європі: Четверо франківців подолали 1200 кілометрів (відеосюжет) 16:02 2 коментарі

За 18 днів вони здолали майже дві тисячі кілометрів. На велосипедах через Німеччину, Швейцарію, Ліхтенштейн, Австрію та Італію. Маршрут завдовжки 1200 кілометрів любителі крутити педалі подолали за 18 днів. Складали...

Водія автобуса “Івано-Франківськ-Брно” спіймали на контрабанді бурштину (фотофакт) 14:58 1 коментар

Вранці 16 жовтня в пункт пропуску «Краківець», на виїзді з України, прибув рейсовий автобус «Neoplan», який здійснює перевезення на маршруті Івано-Франківськ-Брно. Під час проходження кордону у правохоронців виникли підозри щодо нелегального...

Кокетлива франківчанка Тіна Кароль похизувалася фігурою (фото) 14:37

На своїй сторінці у Instagram популярна українська співачка Тіна Кароль все частіше тішить шанувальників своїми знімками. Цього разу 33-річна Тіна похизувалася розкішним образом, викликавши захват у своїх шанувальників. Так, на...

На Долинщині соцслужби забрали малолітніх дітей у п'яних батьків (фоторепортаж) 14:33 1 коментар

У Долинському районі працівники ювенальної превенції з представниками служби у справах дітей РДА та районного центру соціальних служб для сімʼї, дітей та молоді забрали з батьківської оселі двох малолітніх діток....

В Івано-Франківську встановили оригінальний рекорд (фоторепортаж) 13:43

У Франківську встановлено рекорд України з найбільшою кількістю людей в одному місці з наголівниками під гаслом “Ми за здорове харчування”. Про це на своїй сторінці у Facebook розповів міський голова...

Оксана Марченко влаштувала вечірку після виходу з шоу "Танці з зірками 2018": фотофакт 13:04 3 коментарі

Скандальна Оксана Марченко, яка є дружиною Віктора Медведчука, вирішила відсвяткувати свій вихід з шоу "Танці з зірками 2018". Телеведуча влаштувала вечірку, фото з якої опублікувала в мережі. Напередодні 8 прямого...

Франківська перукарка про тренди у фарбуванні та стрижках (фоторепортаж) 12:57

15 жовтня, у рамках підготовки Star face of the season, учасницям провели майстер клас, присвячений тенденціям у сфері зачісок. Проводила лекцію перукар-колорист, технолог “LAKME” – Олена Михайлюк. Спікер розповіла дівчатам про нинішні...

У Франківську представили унікальний мультимедійний проект за участі Сергія Жадана (фоторепортаж) 12:26

У вівторок, 16 жовтня, на “Промприлад. Реновація” франківцям презентували мультимедійний проект “роздІлові” за участю письменника та музиканта Сергія Жадана. Проект поєднує поезію, музику та візуалізацію. Під час виступу “роздІлових” візуальна частина...

У Франківську утворилися величезні черги на отримання субсидії 11:41

Міський голова Руслан Марцінків наголосив, що потрібно організувати для людей кращі умови по оформленню заявок на отримання субсидії. Мера обурили фото, на яких люди стоять в черзі на отримання субсидії,...

Вагітна Меган Маркл вперше показала округлий живіт: фото 10:33

15 жовтня, Кенсінгтонський палац приголомшив цілий світ оголошенням про те, що дружина принца Гаррі Меган Маркл вагітна. Так, 16 жовтня герцогиня Сассекська вперше вийшла на публіку після новини про поповнення...

Спецоперація "Розкол" 09:47 1 коментар

Чим скоріше виникне Українська помісна церква, тим скоріше знизиться загроза кривавих провокацій. І збільшиться ймовірність ізоляції РПЦ 15 жовтня в Мінську пройшов синод РПЦ, який оголосив, що РПЦ розриває єдність...

Івано-Франківськ: у мережі розшукують чоловіка, який викрав автомобільні номера в районі вулиць Довга-Тичини (фотофакт) 09:39 2 коментарі

В автомобільній спільноті Прикарпаття в соцмережі Фейсбук просять опізнати чоловіка, який вкрав з автомобіля номерний знак: Любі друзі , можливо хтось опізнає дану особу? Ввечері 15.10.18 року викрав номера з...

Катастрофа Су-27: з'явилися перші фото і відео 09:13

ЗМІ публікують перші фото і відео з місця падіння винищувача Су-27 біля села Уланів, що на Вінничині На знімках видно, як військові, рятувальники і поліцейські працюють на місці падіння літака....

У Гошеві відбулася студентська проща (фотофакт) 09:08

У Гошеві на Ясній Горі відбулася ІІ Всеукраїнська проща для студентської молоді. 13 жовтня прочани мали змогу бути присутніми на Архиєрейській Божественній Літургії, яку очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франкійський –...
  • ріел ІФ виринаюча