Цьогоріч в Івано-Франківській Католицькій школі-гімназії до навчання приступило 260 школярів (фотофакт)

«Ми виховуємо дітей не на черниць чи священиків, а найперше – щоб вони були справжніми людьми», – директор Католицької школи-гімназії.
По всій Україні розпочинається навчальний процес. Цьогоріч в Івано-Франківській Католицькій школі-гімназії св. Василія Великого до навчання приступило 260 школярів. Про особливості навчального процесу, успіхи та здобутки, а також про нові плани на цей рік – в розмові з директором гімназії с. Єремією Стеблиною, ЧСВВ.
– Сестро, насамперед скажіть, чим же особлива Ваша гімназія, як навчальний і виховний заклад, у сучасному суспільстві?
– Перш за все, скажу словами мого викладача УКУ Олександри Бакланової: «Усім потрібно визначитися з тим, що ми робимо і чого не робимо». Так-от, чого ми точно не робимо – це не випускаємо в життя рекордсменів із ЗНО. Тобто, нам важливо давати якісні знання нашим учням, але при тому плекати в дитині християнські ідеали й цінності. Католицька школа-гімназія святого Василія Великого має власну місію, якою намагається жити, щоб зберігати свою ідентичність у сучасному світі. Ми є відкритою спільнотою однодумців, ставимо в центр дитину як дарунок Бога, її духовний та фізичний розвиток.
Це не лише місце, де відбуваються уроки. Це середовище, яке виховує молоду людину, здатну приймати рішення і бути за них відповідальною, це також середовище, осяяне світлом віри. Прагнемо, щоб кожен наш випускник, попри власну освіченість, знав, де він може шукати відповіді на значно глибші, фундаментальніші питання.
Для розвитку суспільства є необхідним, щоб молоді люди стояли на міцних християнських принципах, будучи водночас зрілими та всебічно розвинутими як інтелектуально, так і духовно. Католицька школа-гімназія – це своєрідна формула: якісна освіта + християнські цінності = відповідальна мудра особистість, що готова будувати свою державу.
– Які успіхи й здобутки має сьогодні Ваша школа?
– Тут можна дивитися на два аспекти: з одного боку, є щось, що видиме для всіх, для цілої спільноти чи громади. А з іншого боку – існують успіхи і здобутки, яких ніхто не бачить, однак вони є надзвичайно вагомими, часом фундаментальними для кожної дитини чи вчителя.
Якщо говорити про першу, то, звичайно, тут слід згадати нашу минулорічну перемогу в конкурсі «Партнерство й компетенції в приватній освіті». Це був конкурс між приватними школами і Католицька школа-гімназія вийшла у фінал разом зі школами Львова, Харкова, Києва, Чернігова. Для нас справжньою несподіванкою була перемога в конкурсі.
До успіхів школи належить також участь у різноманітних проектах, які були реалізовані (наприклад, проект «Music room» на краудфандинговій платформі GoFunded – забезпечення школярів музичними інструментами з метою навчити дітей творити власну музику, розвинути вміння музикувати, імпровізувати, а не просто завчити напам’ять якийсь музичний твір).
Також реалізовуємо проекти учнівських стипендій за допомогою та участю платформи «Тепле місто» та ресторану “Urban space”. Крім того, ми розпочали міжнародну співпрацю з греко-католицькою школою в Угорщині. Вже цього року наші учні мали можливість зустрітися зі своїми ровесниками в літньому англомовному таборі. Тепер чекаємо друзів з Угорщини в Україні. Також на базі школи відбувався англомовний табір з волонтерами з Америки – носіями мови. Це був чудовий досвід спілкування англійською, починаючи від Святої Літургії і до прощання з волонтерами в кінці дня.
Ці напрямки розвитку всі бачать і про них говорять.
Однак для мене є ще й інший аспект успіхів та здобутків. Це щось, що народжується глибоко в самій людині. Хіба не є успіхом перемога над собою, зусилля волі, зроблені учнем, щоб вивчити домашнє завдання, бути чесним – не списувати, не хитрувати? Або промовчати в потрібний момент, прийти вчасно на ранкову молитву чи допомогти тому, хто поруч.
Останньою думкою про найбільші здобутки є думка про колектив. Це діамант усієї шкільної спільноти. Одного разу мене запитали: «Як ви з ними даєте раду, якщо кожен – талановитий лідер?» А я подумала, що діаманти шліфуються одні біля одних.
– Чим Вам запам’ятався минулий навчальний рік?
– Я б не хотіла виокремлювати якісь події, бо їх було надзвичайно багато (у школі життя взагалі дуже динамічне). Можливо, я більше узагальню, але скажу дві речі.
Перше – це те, що Бог давав багато нагод до того, щоб школа зростала, ставала щоразу сильнішою і кращою (включаючи різні аспекти – від матеріального до освітнього та духовного). І я сподіваюся, що ми з колективом всіх їх використали.
Друге – це те, що ми з учителями та дітьми часом робили такі події, яких інші точно не роблять (наприклад, вечір молитви “При яслах Новонародженого” чи танцювальне шоу “Танці з учителями”).
– Скільки Ваших випускників вступили до українських вишів, а стільки – до іноземних?
– Не так важливо, куди вступають наші випускники, як те, що вони повинні зрозуміти: життя без корупції, хабарництва, брехні – реальне, якщо вони житимуть тими цінностями, які їм заклала школа.
– Чи є серед них особи, які вибирають богопосвячене життя?
– Найперше слід сказати, що це не є мета Католицької школи – когось привести в монастир чи семінарію.
Школа для дитини має стати місцем відкриття власного покликання, власної ідентичності в цьому світі. Католицька школа – це середовище, яке може утвердити когось у покликанні. Але вже саме покликання – це таємниця між Богом та людиною.
Якось Олександр Авраменко, відомий в Україні мовознавець, розповів історію про надзвичайно талановитого учня однієї з найпрестижніших гімназій Києва. Коли вчитель запитав його, що далі хлопець планує робити в житті (а це було за два місяці до закінчення школи), то той знітився і відповів, що ще не знає. Думаю, існує велика проблема між наявністю знань та вмінням їх застосувати, виконуючи, за Григорієм Сковородою, «сродну працю».
Тому наше завдання – мотивувати учня, розповідати історії як успіху, так і неуспіху (адже і з нього можна почерпнути глибокі уроки). Ми виховуємо дітей не на черниць чи священиків, а найперше звертаємо увагу, щоби вони були справжніми людьми і тільки після цього – добрими християнами. Часто повторюємо за святим Августином, що «якщо Бог буде на першому місці, то все інше – на своїх місцях».
Звісно, ми дуже радіємо за наших випускників, які вступили хто до монастиря, а хто в семінарію. Але до того, як зробити цей вибір, ці молоді люди перебували в пошуку і питаннях, які могли ставити тим, хто був поруч – священикам чи сестрам.
– Скільки дітей цьогоріч вступило до гімназії?
– Цьогорічний вступ також вважаємо одним з успіхів школи-гімназії. Ми набрали три п’ятих класи – це 67 учнів. Звісно, дякуємо батькам, які довірили нам свою дитину. Приємно, що на співбесіду приходили цілими родинами. І дуже часто мотивацією як для батьків, так і для дитини була саме можливість християнського виховання у стінах нашої школи. Є ще близько десятка дітей, які хочуть у нас навчатися у 5, 6 та 7 класах, однак не потрапили до школи через брак місця.
– Сестро, розкажіть про плани на цей навчальний рік?
– Не хочемо будувати планів – їх і так багато як від Департаменту освіти, так і в плані роботи школи на весь рік. Хоча в школі структуризація та порядок завжди дуже потрібні.
Єдиний план, який хочеться виконати – це план Божий. Повірте, він дуже чудовий!
Хочемо бути вірними своїй місії, прагнемо, щоб кожній дитині і кожному вчителеві було комфортно в нашому закладі, щоб кожен мав простір і можливості до розвитку та зростання.
– Кажуть, що Католицька школа «дорога». Скільки у вас навчається дітей із пільгових категорій?
– Хочу сказати, що Католицька школа-гімназія – це найперше соціальний проект. У нас навчається близько 40% учнів різних соціальних категорій (діти-сироти, напівсироти, чиї батьки були учасниками АТО, багатодітні, малозабезпечені і т.д.). Для них усіх є передбачені стипендії, які частково покривають оплату за навчання.
– Ваші побажання школярам та вчителям у новий навчальний рік.
– Завжди посміхайтеся!
Якщо хочете вирішити непорозуміння, перепрошуйте першими!
Моліться і любіть те, що робите!
Розмовляв о. Володимир Лукашевський,
Прес-секретар Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ
(Visited 161 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:8681

Традиційні нічні чування відбулись у Крилосі (фоторепортаж) 22:28

У ніч 12 на 13 листопада, 2018 року, відбулися нічні чування в селі Крилос, де вірні спільно з духовенством молились до Галицької чудотворної ікони Пресвятої Богородиці. Розпочалися чування із Великої Вечірні, яку...

У Франківську студентський простір "Параграф" шукає волонтерів (відеосюжет) 20:15

Зараз, кажуть організатори, над вдосконаленням проекту працює 15 активістів. І щоразу, коли створюються нові напрямки їм "бракує рук". Детальніше дивіться у сюжеті: Канал 402

Студенти-іноземці ІФНМУ яскраво відзначили національне свято Дівалі (фоторепортаж) 17:30

Студенти-медики відзначили традиційне індійське свято Дівалі. Організували подію студенти-іноземці Івано-Франківського національного медичного університету. У внутрішньому дворику університету студенти з Індії запросили своїх колег-студентів з інших країн, а також викладачів університету,...

У Франківську відбувся мистецький конкурс серед катехитичних шкіл (фоторепортаж) 16:45

У виступах взяло участь 30 катехитичних та недільних шкіл з різних куточків Прикарпаття. 10 листопада у актовому залі монастиря отців-василіан, що в Івано-Франківську, по вул. Незалежності, 181, відбувся мистецький конкурс...

Відома російська співачка розважала бойовиків "ЛНР" на передовій (фото) 15:38

Російська співачка Юлія Чичеріна продовжує гастролювати окупованими територіями Донбасу. Чергові фото на позиціях російсько-окупаційних військ співачка опублікувала в своєму Instagram, передають Патріоти України.Польові концерти Чичеріна влаштувала біля села Жолобок на окупованій...

У Франківську відбулася конференція, присвячена соціальному підприємництву (відеосюжет) 15:24

Конференція про «Соціальне підприємництво» відбулася сьогодні в Івано-Франківському національному університеті нафти і газу. Організувала її Міжнародна молодіжна організація «AISEC» в Україні. Учасники конференції мали змогу ознайомитися з історіями успіху відомих...

Якою буде погода в Україні у новорічну ніч 14:05

Погода у новорічну ніч в Україні очікується без снігу. При цьому температура повітря буде досить низькою. Про це розповіла завідувачка відділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів Українського науково-дослідного метеорологічного інституту...

На Надвірнянщині взялися за ремонт аварійного мосту (відеосюжет) 13:53

Уже другий тиждень триває ремонт пішохідного дерев’яного мосту в селі Фитьків Надвірнянського району. Розпочався він шостого листопада. До ремонту долучаються і самі жителі присілка Заріка, яким щодня доводиться долати 380...

Коли єдина помісна церква в Україні буде відзначати Різдво: відповідь УПЦ КП 13:36

Єдина помісна церква, яку за сприяння Вселенського патріархату створюють в Україні, не розглядає питання про перенесення святкування Різдва з 7 січня на 25 грудня. Про це заявив прес-секретар Київської патріархії...

Для франківської малечі організували науковий ярмарок (відеосюжет) 12:47

Наукове містечко «Нова енергія» потішило дітлахів незвичайним дійством. Детальніше дивіться у сюжеті: Канал 402   

На Прикарпатті поліція розшукує чоловіка, який зник майже місяць тому (фотофакт) 12:28

Правоохоронці розшукують громадянина Володимира Яремчука. Йдеться про жителя села Верхній Струтин, що у Рожнятівському районі. Зниклий народився 13 квітня 1994 року народження. Чоловік 15 жовтня 2018 року вийшов з дому ...

Передумали: франківський РАЦС знову перефарбовують (фотофакт) 12:11

Івано-Франківський РАЦС європейського типу сьогодні взялися перефарбовувати. Схоже, керівництво вирішило, що блакитний колір не пасує цих стінам і псує зовнішній вигляд. ""Оупен Спейс" знову міняє колір", - написав франківський фотограф Богдан...

Франківські сім'ї побували на відкритій лекції в Музеї мистецтв (фоторепортаж) 11:52

У неділю, 11 листопада, спільнота «Подружні зустрічі» що діє при парафії Архікатедрального і Митрополичого собору Воскресіння Христового взяли учать у відкритій лекції в музеї мистецтв Прикарпаття, яку прочитав о. Віталій...

Понад 47 мільйонів гривень аліментів стягнуто з прикарпатців від початку року (відеосюжет) 11:18

160 боржників досі перебувають у розшуку. Детальніше дивіться у сюжеті: Канал 402

Вже шість тисяч франківських пільговиків оформили заяву на електронний квиток 11:13

Як відомо, в Івано-Франківську з початку жовтня почалося оформлення заявок на отримання транспортної картки “Галка”. Загалом з початку реєстрації (8.10.2018) – шість тисяч заяв від пільговиків. За інформацією департаменту соцполітики, загалом очікується оформлення...

На Прикарпатті розпочала роботу перевірка ДСНС України (фотофакт) 10:48

В період з 12 по 22 листопада на Прикарпатті працюватиме комісія з проведення контрольної перевірки стану виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань цивільного захисту, техногенної і пожежної...

В інтернет-магазині Києва можна без проблем придбати книжки про подвиги "ДНР" і "Новоросії" 10:33 3 коментарі

Книжковий інтернет-магазин з адресою у Києві продає книжки, які прославляють окупантів на Донбасі. Про це у своєму Facebook написав журналіст та воєнний кореспондент Ігор Меделян. Як зауважив він, у цьому...

Як відзначатимуть 8 березня в Україні: В'ятрович заявив, що "дня тортиків і букетиків" не буде 10:01 4 коментарі

Сьогодні українське суспільство є готовим відмовитися від радянської традиції відзначення 8 березня, зокрема молоде покоління якоїсь ностальгії щодо цього свята не відчуває. Відтак, формат 8 березня необхідно змінити – тобто,...

Комунальники просять мешканців Івано-Франківська: почне падати сніг – виходьте його чистити, а не пишіть пости в соцмережах 09:50 13 коментарів

Сьогодні під час оперативної наради, директор Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак звернувся до мешканців Івано-Фр з прохання не критикувати комунальників за те, що не прибирають місто від...

Франківські поліцейські нагадали продавцям про заборону продажу алкоголю та цигарок неповнолітнім (фото+відео) 09:50

Така робота здійснюється ювенальними поліцейськими передусім задля обмеження можливостей для підлітків пристраститися до вживання алкогольних напоїв та тютюнопаління. Крім того, неадекватна поведінка неповнолітніх через алкогольне сп’яніння нерідко стає причиною вчинення...
  • Вертикальні меблі
  • ріел ІФ виринаюча