Цьогоріч в Івано-Франківській Католицькій школі-гімназії до навчання приступило 260 школярів (фотофакт)

«Ми виховуємо дітей не на черниць чи священиків, а найперше – щоб вони були справжніми людьми», – директор Католицької школи-гімназії.
По всій Україні розпочинається навчальний процес. Цьогоріч в Івано-Франківській Католицькій школі-гімназії св. Василія Великого до навчання приступило 260 школярів. Про особливості навчального процесу, успіхи та здобутки, а також про нові плани на цей рік – в розмові з директором гімназії с. Єремією Стеблиною, ЧСВВ.
– Сестро, насамперед скажіть, чим же особлива Ваша гімназія, як навчальний і виховний заклад, у сучасному суспільстві?
– Перш за все, скажу словами мого викладача УКУ Олександри Бакланової: «Усім потрібно визначитися з тим, що ми робимо і чого не робимо». Так-от, чого ми точно не робимо – це не випускаємо в життя рекордсменів із ЗНО. Тобто, нам важливо давати якісні знання нашим учням, але при тому плекати в дитині християнські ідеали й цінності. Католицька школа-гімназія святого Василія Великого має власну місію, якою намагається жити, щоб зберігати свою ідентичність у сучасному світі. Ми є відкритою спільнотою однодумців, ставимо в центр дитину як дарунок Бога, її духовний та фізичний розвиток.
Це не лише місце, де відбуваються уроки. Це середовище, яке виховує молоду людину, здатну приймати рішення і бути за них відповідальною, це також середовище, осяяне світлом віри. Прагнемо, щоб кожен наш випускник, попри власну освіченість, знав, де він може шукати відповіді на значно глибші, фундаментальніші питання.
Для розвитку суспільства є необхідним, щоб молоді люди стояли на міцних християнських принципах, будучи водночас зрілими та всебічно розвинутими як інтелектуально, так і духовно. Католицька школа-гімназія – це своєрідна формула: якісна освіта + християнські цінності = відповідальна мудра особистість, що готова будувати свою державу.
– Які успіхи й здобутки має сьогодні Ваша школа?
– Тут можна дивитися на два аспекти: з одного боку, є щось, що видиме для всіх, для цілої спільноти чи громади. А з іншого боку – існують успіхи і здобутки, яких ніхто не бачить, однак вони є надзвичайно вагомими, часом фундаментальними для кожної дитини чи вчителя.
Якщо говорити про першу, то, звичайно, тут слід згадати нашу минулорічну перемогу в конкурсі «Партнерство й компетенції в приватній освіті». Це був конкурс між приватними школами і Католицька школа-гімназія вийшла у фінал разом зі школами Львова, Харкова, Києва, Чернігова. Для нас справжньою несподіванкою була перемога в конкурсі.
До успіхів школи належить також участь у різноманітних проектах, які були реалізовані (наприклад, проект «Music room» на краудфандинговій платформі GoFunded – забезпечення школярів музичними інструментами з метою навчити дітей творити власну музику, розвинути вміння музикувати, імпровізувати, а не просто завчити напам’ять якийсь музичний твір).
Також реалізовуємо проекти учнівських стипендій за допомогою та участю платформи «Тепле місто» та ресторану “Urban space”. Крім того, ми розпочали міжнародну співпрацю з греко-католицькою школою в Угорщині. Вже цього року наші учні мали можливість зустрітися зі своїми ровесниками в літньому англомовному таборі. Тепер чекаємо друзів з Угорщини в Україні. Також на базі школи відбувався англомовний табір з волонтерами з Америки – носіями мови. Це був чудовий досвід спілкування англійською, починаючи від Святої Літургії і до прощання з волонтерами в кінці дня.
Ці напрямки розвитку всі бачать і про них говорять.
Однак для мене є ще й інший аспект успіхів та здобутків. Це щось, що народжується глибоко в самій людині. Хіба не є успіхом перемога над собою, зусилля волі, зроблені учнем, щоб вивчити домашнє завдання, бути чесним – не списувати, не хитрувати? Або промовчати в потрібний момент, прийти вчасно на ранкову молитву чи допомогти тому, хто поруч.
Останньою думкою про найбільші здобутки є думка про колектив. Це діамант усієї шкільної спільноти. Одного разу мене запитали: «Як ви з ними даєте раду, якщо кожен – талановитий лідер?» А я подумала, що діаманти шліфуються одні біля одних.
– Чим Вам запам’ятався минулий навчальний рік?
– Я б не хотіла виокремлювати якісь події, бо їх було надзвичайно багато (у школі життя взагалі дуже динамічне). Можливо, я більше узагальню, але скажу дві речі.
Перше – це те, що Бог давав багато нагод до того, щоб школа зростала, ставала щоразу сильнішою і кращою (включаючи різні аспекти – від матеріального до освітнього та духовного). І я сподіваюся, що ми з колективом всіх їх використали.
Друге – це те, що ми з учителями та дітьми часом робили такі події, яких інші точно не роблять (наприклад, вечір молитви “При яслах Новонародженого” чи танцювальне шоу “Танці з учителями”).
– Скільки Ваших випускників вступили до українських вишів, а стільки – до іноземних?
– Не так важливо, куди вступають наші випускники, як те, що вони повинні зрозуміти: життя без корупції, хабарництва, брехні – реальне, якщо вони житимуть тими цінностями, які їм заклала школа.
– Чи є серед них особи, які вибирають богопосвячене життя?
– Найперше слід сказати, що це не є мета Католицької школи – когось привести в монастир чи семінарію.
Школа для дитини має стати місцем відкриття власного покликання, власної ідентичності в цьому світі. Католицька школа – це середовище, яке може утвердити когось у покликанні. Але вже саме покликання – це таємниця між Богом та людиною.
Якось Олександр Авраменко, відомий в Україні мовознавець, розповів історію про надзвичайно талановитого учня однієї з найпрестижніших гімназій Києва. Коли вчитель запитав його, що далі хлопець планує робити в житті (а це було за два місяці до закінчення школи), то той знітився і відповів, що ще не знає. Думаю, існує велика проблема між наявністю знань та вмінням їх застосувати, виконуючи, за Григорієм Сковородою, «сродну працю».
Тому наше завдання – мотивувати учня, розповідати історії як успіху, так і неуспіху (адже і з нього можна почерпнути глибокі уроки). Ми виховуємо дітей не на черниць чи священиків, а найперше звертаємо увагу, щоби вони були справжніми людьми і тільки після цього – добрими християнами. Часто повторюємо за святим Августином, що «якщо Бог буде на першому місці, то все інше – на своїх місцях».
Звісно, ми дуже радіємо за наших випускників, які вступили хто до монастиря, а хто в семінарію. Але до того, як зробити цей вибір, ці молоді люди перебували в пошуку і питаннях, які могли ставити тим, хто був поруч – священикам чи сестрам.
– Скільки дітей цьогоріч вступило до гімназії?
– Цьогорічний вступ також вважаємо одним з успіхів школи-гімназії. Ми набрали три п’ятих класи – це 67 учнів. Звісно, дякуємо батькам, які довірили нам свою дитину. Приємно, що на співбесіду приходили цілими родинами. І дуже часто мотивацією як для батьків, так і для дитини була саме можливість християнського виховання у стінах нашої школи. Є ще близько десятка дітей, які хочуть у нас навчатися у 5, 6 та 7 класах, однак не потрапили до школи через брак місця.
– Сестро, розкажіть про плани на цей навчальний рік?
– Не хочемо будувати планів – їх і так багато як від Департаменту освіти, так і в плані роботи школи на весь рік. Хоча в школі структуризація та порядок завжди дуже потрібні.
Єдиний план, який хочеться виконати – це план Божий. Повірте, він дуже чудовий!
Хочемо бути вірними своїй місії, прагнемо, щоб кожній дитині і кожному вчителеві було комфортно в нашому закладі, щоб кожен мав простір і можливості до розвитку та зростання.
– Кажуть, що Католицька школа «дорога». Скільки у вас навчається дітей із пільгових категорій?
– Хочу сказати, що Католицька школа-гімназія – це найперше соціальний проект. У нас навчається близько 40% учнів різних соціальних категорій (діти-сироти, напівсироти, чиї батьки були учасниками АТО, багатодітні, малозабезпечені і т.д.). Для них усіх є передбачені стипендії, які частково покривають оплату за навчання.
– Ваші побажання школярам та вчителям у новий навчальний рік.
– Завжди посміхайтеся!
Якщо хочете вирішити непорозуміння, перепрошуйте першими!
Моліться і любіть те, що робите!
Розмовляв о. Володимир Лукашевський,
Прес-секретар Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ
(Visited 200 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:4678

загрузка...

В обленерго скаржаться, що кандидати незаконно рекламуються на їхніх електроопорах 13:53

В АТ «Прикарпаттяобленерго» сподіваються, що кандидати, які ще не встигли укласти договір з обленерго на розміщення реклами на опорах, виконають вимоги законодавства та укладуть його якнайшвидше або свідомо познімають передвиборчу...

Відома франківчанка поділилася секретами схуднення 13:15

Тіна Кароль зізналася, скільки кілограмів зараз важить. Так, її вага — 56 кілограмів. Співачка довго і наполегливо йшла до результату, яким зараз милується вся країна, а нещодавно поділилася секретами свого...

У Франківську на вулиці Довженка облаштовують острівець безпеки 12:24

У Франківську на вулиці Довженка поблизу церкви взялися за облаштування “острівця безпеки”. На замовлення управління транспорту та зв’язку франківської міськради на цій ділянці встановлюють “острівець безпеки”. 18 липня підрядна організація вже...

На Франківщині у липні знизилася ціна на газ 12:18

В Івано-Франківській області ціна на газ у липні знизилася. Про це повідомили в «Івано-Франківськгаз Збут». Вартість 1 кубічного метра природного газу на територія ліцензованої діяльності: - АТ «Івано-Франківськгаз» - 7,07833...

У Коломиї триває будівництво басейну (відеосюжет) 11:22

Будівництво водно-спортивного комплексу у Коломиї завершать у 2020-му році. До кінця 2019-го тут повинні вивести стіни та накрити будівлю. Наразі всі фундаментні роботи виконали, однак не завжди будівельники вкладались у...

Як легендарний Океан Ельзи “запалював” у Коломиї (відеосюжет) 11:13 1 коментар

Сцену, на якій виступила культовий український гурт, облаштували в середмісті - напроти ратуші. Послухати улюблені пісні прийшли тисячі коломиян, пишуть НТК. Загалом, вчора Святослав Вакарчук побував одразу у кількох містах Прикарпаття....

У Косові протягом 10 днів відключатимуть світло у світлий час доби 10:17

Частина споживачів електроенергії м.Косова, які отримують електропостачання від ЗТП-301 м.Косів (вул.Небесної Сотні, вул.Незалежності, вул.Павлика, вул.Стефурака), протягом 10 днів не зможуть користуватись світлом у денний час доби. Про це повідомили у...

Задля гаража франківець самовільно спиляв дерево (фотофакт) 10:08 2 коментарі

Нахабний франківець самовільно спиляв дерево, аби встановити на його місці гараж. Про це написали у спільноті Комуналка ІФ. "Отаке у нас незаконне встановлення гаражів. Просто на тротуарній доріжці. При цьому було...

На Рожнятівщині п'яний водій підняв мікроавтобус після ДТП і поїхав далі (фотофакт) 09:42

Це сталося у с. Вільхівка, що на Рожнятівщині. Поліцейські зупинили мікроавтобус з явними технічними несправностями, за кермом якого перебував нетверезий водій. Зранку, 17 липня, у мережі громадяни виставили фото, на...

У Франківську на території тролейбусного депо палять сміття (фотофакт) 09:26 1 коментар

У Франківську на території тролейбусного депо спалюють сміття, сута обрізки дерев. Про це очевидці написали у спільноті Комуналка ІФ. "Тролейбусне депо, хіба можна спалювати сміття, листя, обрізки дерев?", - обурюються франківці.

На Франківщині відкрили ізолятор, облаштований за європейськими стандартами (фоторепортаж) 09:22 1 коментар

У Коломиї, після ремонту, відкрили перший облаштований за європейськими стандартами ізолятор тимчасового тримання. Ізолятор тимчасового тримання розрахований на 18 осіб. В ізоляторі 8 камер, у кожній з яких можуть утримуватися...

Кількість госпіталізованих дітей, які отруїлись на відпочинку у Яремче, зросла (відеосюжет) 08:53

На Прикарпатті захворіли діти, які прибули з Харкова на відпочинок до приватної садиби «У Марʼяна і Назара». Шістьох хворих доправили до центральної міської лікарні Яремче ще вночі, трьох госпіталізували вдень, інформує...

Родині з Болехова, яка виховує двох важкохворих діток, потрібна допомога 23:55

Родині з Болехова, де є троє дітей, двоє з яких - дітки з інвалідністю, дуже потрібна дитяча суміш, та протиалергенний засіб для прання. З проханням про підтримку для родини звернулися...

На Коломийщині відбувся благодійний фестиваль для онкохворих дітей (відеосюжет) 23:21

«Разом за життя». У Заболотові відбувся ювілейний благодійний фестиваль для онкохворих дітей. Співали для глядачів зірки української естради Роман Скорпіон та Петро Сказків, а також різні колективи та ансамблі. Спільними...

Івано-Франківськ потребує понад 120 мільйонів гривень на заробітні плати медикам та освітянам 22:44 1 коментар

Сьогодні на засіданні виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради розглянули питання про виконання бюджету за перше півріччя 2019 року. За словами начальниці фінансового управління Вікторії Сусаніної, на заробітні плати медикам та освітянам потрібно...

На Тлумаччині встановили меморіальну дошку відомому вчителю 22:27

12 липня на фасаді Колінцівського НВК відкрили та освятили меморіальну дошку Леву Кликайлу – невтомному патріоту-борцю за українську справу в роки Австро-Угорщини та Польщі, управителю народної школи в селі Колінці....

Прикарпатців запрошують на Всеукраїнську прощу до Крилоса 22:10

3-4 серпня відбудеться Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони, що в с. Крилос. Традиційно 3 серпня паломники, одночасно вирушатимуть пішою прощею із Івано-Франківська, Калуша, Галича та велопрощею із Голині, інформує пресслужба УГКЦ...

Учасники АТО з Калущини зібрали для тяжкохворої дружини ветерана 50 тисяч гривень 21:41

З метою збору коштів для допомоги онкохворій матері чотирьох дітей та дружині ветерана АТО Світлані Ткачук у Калуші відбулися три благодійні “Музичні марафони”. Як повідомив голова Спілки учасників АТО Калущини Олександр Соколовський, на...

Молодіжна комісія Івано-Франківської Архієпархії провела християнський табір (фоторепортаж) 21:30

З 11 до 16 липня на території спортивно-туристичної бази «Україна», що у селищі Ворохта, Молодіжною комісією Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ був організований дитячо-юнацький табір. Близько 60 хлопців та дівчат з різних...

Франківські школярі запропонували зробити пішохідні переходи у місті кольоровими 21:15

Вихованці навчального центру "Англійська Хелен Дорон" запропонували міській раді Івано-Франківська нанести кольорову розмітку на пішохідні переходи в місті. З такою пропозицією сьогодні вони прийшли до міського голови Руслана Марцінківа, передає Фіртка. "Сьогодні...
  • ріел ІФ виринаюча