Держгеонадра звернулася до Івано-Франківської облради щодо спецдозволів на видобуток газу

4 жовтня Державна служба геології і надр України звернулася до влади п’яти областей, де ведеться видобуток газу. Вона відправила на погодження дані щодо продажу на аукціоні 13 спецдозволів на користування газоносними ділянками.

Загальна площа ділянок – 2402,3 кв. км. Серед них одна розташована в Івано-Франківській області: Дихтинецька площа розміром 74,06 кв. км.

“Газовидобуток на Прикарпатті треба розширювати, треба сприяти інвесторам, оскільки йдеться передовсім про енергетичну незалежність регіону і держави загалом. Ми зацікавлені в тому, щоби Західна Україна сама себе забезпечувала газом. Щоби в контексті збільшення газовидобутку створювалися нові робочі місця, платилися податки, вкладалися кошти в розвиток місцевих громад, – озвучив позицію Івано-Франківської обласної ради голова постійної депутатської комісії з питань екології та раціонального природокористування облради Андрій Левкович. – Розуміємо, що кожен кубометр видобутого газу – це добробут наших людей, стабільність, пов’язана з майбутнім, коли люди не виїжджають за кордон в пошуках роботи”.

У Державній службі геології та надр України пояснюють, що з 1 січня 2019 року залишиться єдиний спосіб дати дозвіл на використання надр – лише через аукціони.

“Але ми вже зараз звертаємося з пропозицією депутатам обласних рад підтримати ділянки, які запропоновані для аукціонів. Надання таких надр у користування видобувачам дасть можливість забезпечувати енергетичну безпеку нашої держави, а місцеві громади отримають доходи у вигляді рентних платежів. Від цього виграють і громади, і держава”, – пояснив т. в. о. голови Держгеонадр Олег Кирилюк.

Представники газовидобувної галузі приєднуються до прохання служби Держгеонадра і наголошують: для збільшення видобутку українського газу та залучення інвестицій потрібні нові ділянки на користування надрами.

“Ми закликаємо місцеву владу відповідально поставитися до цього питання і надати погодження на запропоновані ділянки якомога скоріше. Ваше рішення є надзвичайно важливим не лише для галузі, а й для області та країни в цілому. Нові погоджені ділянки – це прихід інвесторів в областях, збільшення відрахувань до місцевих бюджетів та впевнені кроки для досягнення енергетичної незалежності нашої країни”, – наголосив виконавчий директор Асоціації газовидобувних компаній Роман Опімах.

Андрій Левкович повідомив, що екологічна комісія Івано-Франківської обласної ради найближчим часом розгляне подання від Держгеонадр про погодження даних щодо продажу на аукціоні спецдозволів на користування газоносними ділянками.

“Комісія збереться з 22 жовтня, щоб розглянути, хто подається на які родовища в області – не лише нафтогазоносні. Таких заявок назбиралося багато”, – пояснює Андрій Левкович.

За його словами, аукціони принесуть користь державі і видобувній галузі, головне – щоб виконувалися три критерії. По-перше, компанія, що претендує розробляти родовище, повинна мати добру репутацію. Жодних політичних моментів, каже Левкович. Йдеться про репутацію виробничу.

“Інвестор повинен працювати – видобувати, провадити виробничий процес. А не просто отримати спецдозвіл і нічого не робити. За останні п’ять років ми мали справу з кількома компаніями, які так і не розпочали видобуток. І ми розуміємо, які це фінансові втрати для області”, – додав він.

По-друге, інвестор повинен мати можливості вкладати мільйони у розвідку і розробку свердловин.

“Буріння однієї розвідувальної свердловини обходиться компанії приблизно від 5 млн доларів, від 1,5 млн доларів потрібно затратити на видобуток. При тому одна з трьох свердловин зазвичай є “холостою”. Компанії мають бути спроможні забезпечувати такий фінансовий ресурс. І ми, розглядаючи подання, будемо брати це до уваги”, – пояснив Андрій Левкович.

По-третє, інвестор має мати порозуміння з місцевою громадою, територію якої буде освоювати.

“Бізнес повинен бути соціально відповідальним. Компанія має налагодити комунікацію з громадою та брати активну участь у її соціальному житті. Добре було би, щоб інвестор перед початком робіт зустрівся з людьми, повідомив, що буде робити, озвучив зобов’язання, які бере на себе. Наприклад, він повинен бути готовим прокласти дорогу чи відремонтувати ту, яку використовуватиме. Придбати медикаменти в місцеву амбулаторію. Або допомогти школі. Це мало би бути чітко вказано і зафіксовано”, – зазначив голова комісії обласної ради.

Він додав, що інвестор законом не зобов’язаний представляти громаді “соцпакет”, але логічно, що він несе відповідальність за територію, ресурси якої використовує та на екосистему якої впливає.

Сьогодні, 16 жовтня, екологічна комісія облради розглянула три проекти рішень: про погодження надання дозволів на користування надрами АТ “Укргазвидобування”, ТОВ “Кердін Груп” і ТОВ “Дісанс”. Представники останніх двох компаній не зуміли переконати депутатів у доцільності погоджень: у компаній, які планують дороге буріння, мізерні кошти в статутному капіталі і незрозумілі засновники, каже Андрій Левкович. Тому комісія дала їм негативний висновок. Натомість проект рішення про погодження спецдозволу на користування надрами для “Укргазвидобування” розгляне найближча сесія обласної ради.

Питання ж продажу ліцензій на аукціонах, про що йдеться в запиті Держгеонадр, винесуть вже на листопадову сесію обласної ради, повідомив перший заступник голови Івано-Франківської обласної ради Сергій Басараб. Оскільки найближча сесія 19 жовтня буде тематичною і виїзною – обласні депутати зберуться в Коломиї і розглядатимуть здебільшого освітні питання.

 

Джерело

(Visited 113 times, 1 visits today)

Коментарі:

    Гість,

    От злодюги.Ніяк не можуть ці Левковичі,щирі українці,нажертися.Далі обманюють людей – надати дозвіл для видобутку газу та продати через аукціон приватним особом,які далі продають природний газ по комерційних родердамських цінах населенню.Спішать,бо на носі вибори.Треба як більше урвати,шляхом обману,ніби-то інвестори потрібні,а заходять наші бариги,які накрали грошей і не знають куда їх вложити.

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:6369

загрузка...

Податківці змусили 180-х прикарпатських працедавців підвищити зарплати 20:56

Завдяки спільним заходам ДФС та органів місцевого самоврядування, проведенню індивідуальної роз’яснювальної роботи з початку року, 180 працедавців Івано-Франківщини підвищили рівень заробітної плати найманим працівникам. Про це повідомили в Головному управлінні...

До уваги прикарпатців: Держстат запроваджує роботу нового сервісу для електронного звітування 16:45

Головне управління статистики в Івано-Франківській області інформує. Новацією в напрямку зміцнення партнерських взаємовідносин та посилення зворотного зв’язку з респондентами, як одного з пріоритетів діяльності органів державної статистики, є запровадження Державною...

В Україні стрімко здорожчають цигарки 14:37 6 коментарів

Українських курців чекає значне збільшення вартості на сигарети. У січні акцизна мито на тютюн збільшилася на 20%, а з 1 липня намічається збільшення акцизу на тютюнові продукти ще на 9%,...

Івано-Франківщина – лідер за кількістю незареєстрованих державних земель 13:53

На сьогоднішній день менше ніж 20% всіх державних земель зареєстровано в Державному земельному кадастрі України. Понад 80% не зареєстровано. Стан із обліковуванням та реєстрацією держземель на Івано-Франківщині – ще гірший....

Хто в Україні може розраховувати на підвищення пенсій 11:34

На значне підвищення пенсій можуть розраховувати ті категорії населення, хто отримував найменші виплати. Щоправда, для тих українців, хто виходить на пенсію зараз, пенсійні оклади не підвищуватимуться. Як пояснив міністр соціальної...

На Франківщині надходження єдиного податку збільшились на 20% 10:47

У січні 2019 року приватні підприємці Івано-Франківщини, які обрали спрощену систему оподаткування, сплатили 65,04 млн грн єдиного податку. У порівнянні з відповідним минулорічним періодом надходження зросли на 10,9 млн гривень...

Коли в Україні знову підвищать пенсії 10:01

Наприкінці 2018 року в Україні вже підвищували пенсії. Щоправда, упродовж 2019 року підвищення пенсій відбуватиметься ще кілька разів. Як пояснив міністр соціальної політики Андрій Рева у ефірі Oboz TV, 1 грудня 2018...

Прикарпатський олігарх Бахматюк вважає пірровою перемогу НБУ у справі лікеро-горілчаного-заводу в Івано-Франківську 17:46 3 коментарі

Рішення суду про продаж на публічних торгах лікеро-горілчаного заводу в Івано-Франківську за позовом Національного банку до ТОВ “Станіславська торгова компанія” є пірровою перемогою, так як відмова центробанку від пропозицій про...

Івано-Франківською митницею ДФС порушено 31 справу про порушення митних правил 17:32

За січень поточного року митниками Прикарпаття порушено 31справу про порушення митних правил на суму 1,4 млн гривень. Про це повідомили в Івано-Франківській митниці ДФС. Із зазначеної кількості адміністративних порушень 22...

В перший день весни українським пенсіонерам перерахують пенсії (відео) 16:30 4 коментарі

1 березня українським пенсіонерам повністю перерахують пенсійні виплати. Про це повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, інформує ТСН Перерахунок торкнеться 11 мільйонів громадян. В уряді кажуть — це буде осучаснення пенсій за новими розмірами заробітних плат. Зазначається, що на сьогодні...

Минулоріч на Прикарпатті перевезено понад 12 мільйонів тонн вантажів 13:53

Соціально-економічне становище Івано-Франківської області за 2018 рік (за даними Головного управління статистики в Івано-Франківській області) Короткий  огляд   Населення Чисельність наявного населення в області, за оцінкою, на  1 грудня  2018р....

На Франківщині страхувальники сплатили майже 400 мільйонів гривень єдиного внеску 10:48

У січні 2019 року суб’єкти господарювання Прикарпаття  сплатили  392,1  млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Вказана сума перевищила минулорічні надходження на 72,8 млн гривень. Про це повідомили в Головному...

Пенсії зростуть: коли і на скільки 10:33 1 коментар

Минулого року в Україні почали реформувати пенсійну систему. Було прийнято закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій. З 1 березня розмір пенсійних виплат зросте на...

Українська економіка стабільно зростає - міністр фінансів 09:47 2 коментарі

Міністр фінансів України Оксана Маркарова заявила, що після падіння 2014 року українська економіка стабілізувалася і повернулася до режиму постійного зростання. За її словами, золотовалютні резерви на сьогодні - найвищі за...

КП “Міськсвітло” запрошує на роботу електромонтерів, обіцяють від семи тисяч зарплати 14:11 1 коментар

На роботу у комунальне підприємство “Івано-Франківськміськсвітло” потрібні електромонтери. Тут обіцяють офіційне працевлуштування, можливість кар’єрного росту і зарплату від 7000 грн. Телефон відділу кадрів (3422) 54-45-31

До уваги прикарпатських роботодавців! В уряді хочуть “прикрити” схему з працевлаштуванням ФОПів 13:15 1 коментар

Міністерство соціальної політики пропонує заборонити використовувати цивільні відносини між компанією та фізичною особою–підприємцем замість найму такої особи на роботу. Відповідний проект закону міністерство опублікувало на своєму сайті. Пропонується доповнити Кодекс законів про...

У Франківську та селах, підпорядкованих міськраді проживає понад 260 тисяч осіб 17:30

Соціально-економічне становище м. Івано-Франківська за 2018 рік (за даними Головного управління статистики в Івано-Франківській області) Короткий огляд Населення Станом на 1 грудня 2018р. у м.Івано-Франківську та селах, підпорядкованих міськраді, за...

Протягом 2019 року Івано-Франківськ повинен віддати сотні мільйонів гривень боргів 13:53 3 коментарі

Івано-Франківськ повинен віддати 105,5 млн. основної суми боргу у 2019 році. Відповідна сума передбачена у бюджеті міста на 2019 рік. Загальна сума запозичень міста сягнула 646 мільйонів гривень, з яких...

У 2019 році Івано-Франківськ повинен віддати більше 100 млн грн боргу 12:57

Івано-Франківськ повинен віддати 105,5 млн. основної суми боргу у 2019 році. Відповідна сума передбачена у бюджеті міста на 2019 рік. Загальна сума запозичень міста сягнула 646 мільйонів гривень, з яких...

У січні 2019 року податківці Франківщини надали більше 11 тисяч адмінпослуг 11:54

Протягом січня поточного року фахівцями Головного управління ДФС в області та відокремленими територіальними управліннями надано 11345 адміністративних послуг. Про це повідомили в управлінні обслуговування платників ГУ ДФС в області. Найбільшу...
  • ріел ІФ виринаюча