Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Для безробітних Долинського району проведено просвітницький захід стосовно створення патронатних сімей

-Реклама-spot_img
spot_img
Районним центром соціальних служб для сім\’ї, дітей та молоді спільно з службою у справах дітей РДА проведено інформаційно-просвітницький захід стосовно створення та функціонування патронатних сімей у районі для осіб, які перебувають на обліку безробітних у районному центрі зайнятості.
news-image
У заході взяли участь близько 20 отримувачів послуг служби зайнятості, які шукають роботу. Учасників було ознайомлено з суттю послуги сімейного патронату; хто може стати патронатним вихователем, вимогами до кандидатів у патронатні вихователі; про державні гарантії та порядок організації діяльності сім’ї патронатного вихователя.
Для присутніх продемонстровано відеоролики заданої тематики, що доступно та наочно розкривають суть послуги сімейного патронату та показують досвід патронатних сімей, що успішно функціонують в Україні. У своїх доповідях директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталія Яремій розповіла про права та обов’язки патронатних сімей, а спеціалісти служби у справах дітей РДА Лідія Тисяк та Тетяна Прокопець роз’яснили про  умови  утримання та виховання дітей у таких сім’ях. Присутнім роздані інформаційні листівки з контактними даними відповідних структур, що відповідальні у районі за запровадження послуги патронату.
Нагадаємо, що патронат над дитиною – це професійна комплексна послуга, що передбачає: тимчасовий догляд і виховання дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах та потребує захисту в сім’ї патронатного вихователя, та одночасне надання фахівцями соціальної роботи інтенсивних підтримуючих послуг сім’ї дитини для відновлення її здорового функціонування.
Завдання сімейного патронату – не дати дитині втратити рідних маму й тата, які через складні життєві обставини не можуть деякий час нею опікуватись. У той час, як дитина тимчасово (до 3-х місяців) виховується у професійній патронатній сім’ї, соціальні працівники допомагають рідним батькам дитини долати складні життєві обставини, через які її було вилучено: втрату роботи, жорстоке поводження, проблеми з алкоголем тощо. Якщо відновити здатність батьків виховувати дитину неможливо, їй підшукають іншу форму сімейного виховання: усиновлення, влаштування під опіку чи піклування або прийомну сім’ю.
Хто може стати патронатним вихователем?
Патронатний вихователь – це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі з уповноваженим закладом здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю (від 3 до 6 місяців), та несе відповідальність за їх життя та стан здоров’я під час перебування.
Патронатним батькам виплачується грошова винагорода за надані послуги та соціальна допомога на утримання дітей з дня влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя до дня її вибуття з такої сім’ї. Розмір грошового забезпечення становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць. Розмір соціальної допомоги становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку на місяць.
Запровадження патронатних сімей – це шанс надати якісну допомогу дітям, які опинились у біді. Щоб втілити дану ідею у життя, необхідно знайти людей, які мали б можливість і головне бажання спробувати себе у ролі патронатних батьків.
Відділ взаємодії із засобами масової інформації та книговидання управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА

 

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.
-Реклама-
Квартири Івано-Франківськ
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні