Два прикарпатські музеї потрапили до десятки найцікавіших в Україні

18 травня у світі святкують Міжнародний день музеїв. Цей день відзначають з 1977 року. Саме сьогодні музеї мають працювати абсолютно безкоштовно.
news-image: Два прикарпатські музеї потрапили до десятки найцікавіших в Україні

Серед безлічі музеїв в Україні журналісти сайту “24” підібрали найбільш цікаві та нестандартні, які варто відвідати вже найближчим часом.

Експериментаніум

Адреса: місто Київ, проспект Степана Бандери, 6 (ст.м. “Петрівка”).
Ціна: від 165 до 220 грн (діти до 6 років – безкоштовно).


Цікавинки у “Експериментаніумі”

Як зацікавити дітей наукою, зробити так, щоб вони більше не нудьгували на фізиці та хімії? Поведіть їх у музей “Експериментаніум”. Це справжня домівка науки, тут є все, що може вразити як малих, так і великих.

Тут цікаво у будь-якому віці
Тут цікаво у будь-якому віці

Про що ви завжди мріяли? Запустити хмару під стелю, чи опинитись самому у хмарках? А може створити блискавку чи побувати у вихорі торнадо? Тут також можна збудувати прототип мосту без жодного цвяху, посидіти за кермом справжньої пожежної машини, походити дзеркальним лабіринтом і дізнатись, що таке оптична ілюзія.

Музей
Музей “Експериментаніум”

Цей музей має не тільки стандартні виставки, а організовує спеціальні екскурсії на замовлення, а також Дні народження із цікавими квестами на будь-яку тематику. А якщо мозок захоче підкріпитись, щоб далі споживати величезні обсяги наукової інформації, тут відкрили кав’ярню.

Київський музей води

Адреса: Хрещатий парк, вул. Грушевського, 1в. Найближчі станції метро: Хрещатик (вихід на вул. Інститутську); Майдан Незалежності; Поштова площа.
Ціна: дорослі – 20 грн, діти та студенти – 15 грн.

Музей води у Києві
Музей води у Києві

Якщо ви в Києві, то, окрім “Експериментаніуму”, варто відвідати музей води. Адже вода – це те, з чого складаємось ми всі, це невід’ємна частина нашого життя. Цей музей також цікаво відвідати як дорослим, так і дітям, адже є атракції для різних вікових категорій.

Саме тут ви дізнаєтесь і про склад води, і про живильні властивості, і про роботу каналізації…

Цікавим є також розташування музею, адже експозиції представлені у старовинному будинку в самому центрі столиці України. Ця споруда нагадує середньовічний замок.

Музей сновидінь

Адреса: Київ, вулиця Чигоріна, 55.

Музей снів
Музей снів

Ще один цікавий музей Києва – сновидінь. Тут вам розкажуть, звідки беруться сни, чого вони саме такі, якими ви їх бачите, чи завжди вони сняться. Саме тут кожен відвідувач сам перетворюється на експонат, адже трактувати будуть саме ваші марення. Тут же працює і досвідчений психоаналітик, який пояснить взаємозв’язок снів із реальністю.

Пархомівський історико-художній музей імені П. Ф. Луньова

Адреса: Харківська область, Краснокутський район, с. Пархомівка, вул. Конторська, 2

Не потрібно їхати за кордон, щоб побачити своїми очима Рембрандта, Малевича та Пікассо! Варто всього-на-всього приїхати у село Пархомівка, що на Харківщині.

Музей розташовано у колишньому маєтку графа Подгорічані. Щоправда, колекцію зібрав не він та його нащадки, а звичайний вчитель місцевої школи Панас Луньовий.

Маєток графа Підгорічані, в якому розташовано Пархомівський історико-художній музей імені П. Ф. Луньова
Маєток графа Подгорічані, в якому розташовано Пархомівський історико-художній музей імені П. Ф. Луньова

Тут ви знайдете оригінал відомого “Голуба миру” Пікассо, який він подарував музею особисто. А ще тут є роботи Малевича, Кандинського, Айвазовського, Васильківського, Маяковського, Рейсдала, Хооха та інших.

Відомий на весь світ
Відомий на весь світ “Голуб миру” Пікассо

Ще одна важлива деталь: саме в цьому селі провів своє дитинство легендарний українець Казимир Малевич.

Роботи Кандинського та Малевича
Роботи Кандинського та Малевича

До речі, будинок, де жив автор “Чорного квадрата”, теж зберігся.

Будинок, в якому ріс Малевич
Будинок, в якому ріс Малевич

Музей Гуцульської магії

Адреса: вул. Жаб’євський Потік, 33-а, містечко Верховина, Івано-Франківська область.

Музей гуцульської магії
Музей гуцульської магії

Потойбічне, але українське – це про музей гуцульської магії. Тож, якщо ви зібрались їхати в Карпати, не забудьте познайомитись із місцевими мольфарами та відьмами. А раптом вони поділяться з вами рецептом зілля вічної молодості?

Тут можна дізнатись про відомих гуцульських цілителів, архаїчні народні засоби та давно забуті народні рецепти.

Михайло Нечай – останній мольфар
Михайло Нечай – останній мольфар

Підводний музей для дайверів

Адреса: село Миколаївка, Дніпропетровської області.
Ціна: безкоштовно, впевнене користування аквалангом.

Підводний музей на Дніпропетровщині
Підводний музей на Дніпропетровщині

Увага усім поціновувачам дайвінгу! Так, цей музей розташований в Україні, для цього не потрібно їхати у Мексику чи Індонезію. Всього-на-всього завітайте у Дніпропетровську область.

Експонати музею перебувають на глибині від 10 до 48 метрів у затопленому кар’єрі. Тут можна побачити старі жигулі, запорожці, мотоцикли і навіть пивний кіоск… Все, що треба – це вміння користуватись спорядженням для дайвінгу.

Отак дайвери намагались потопити розмальований старенький бус
Отак дайвери намагались потопити розмальований старенький бус

До речі, подібні підводні музеї існують і в Житомирській області, і в Криму.

Музей сміття

Адреса: Вінниця, вул. Ватутіна, 19.
Ціна: безкоштовно.

Музей сміття
Музей сміття у Вінниці

В’ячеслав Воєводін працював комірником на заводі із сортування сміття 15 років. Завдяки цьому він назбирав чималу колекцію викинутих, але від того не менш цінних предметів. Зараз у музеї – понад 2 тисячі експонатів.

В'ячеслав Воєводін – засновник музею
В’ячеслав Воєводін – засновник музею

Серед експонатів музею можна побачити різні старовинні предмети побуту, антикваріат тощо. Насправді, люди часто не розуміють, наскільки цінні речі викидають. Колекціонери весь час “атакують” пропозиціями засновника музею.


Музей сміття у Вінниці

Музей родинних професій

Адреса: місто Івано-Франківськ, вулиця Київська, 6а.

Музей родинних професій Романа Фабрики
Музей родинних професій Романа Фабрики

Заслужений журналіст України Роман Фабрика вирішив відкрити музей професій, який запрацював з 13 вересня 2005 року. Працює він в Івано-Франківську. Девіз: “Від плуга до комп’ютера”.

Тут можна ознайомитись із 150-ма видами різних сімейних професій за останні 200 років. Більшість експонатів власник відреставрував самотужки.


Музей родинних професій

До речі, будинок побудували спеціально під цей музей.

Музей контрабанди

Адреса: Одеса, вул. Катерининська, 6.
Ціна: 70 грн.

Музей контрабанди в Одесі
Музей контрабанди в Одесі

Де ж іще, як не в Одесі, було відкрити музей контрабанди? Він працює з 2013 року. Тут ви можна подивитись, на що здатна людська логіка, якщо дуже треба щось кудись провезти.

Діаманти у каблуках та ручках
Діаманти у підборах та ручках

Засновником є колишній військовослужбовець Олександр Отдєльнов.

Тут вам розкажуть усю правду про контрабанду, говорить засновник музею:

Наприклад, за мішок газових хустинок можна було купити машину, а за п’ять мотків мохерових ниток давали п’ять років в’язниці. Цікаво провозили касети – стрічку спочатку намотували на моток від ниток, а зверху маскували власне нитками. Причому всі митники знали про ці манси, але завжди закривали очі, оскільки іншого способу надходження касет в країну просто не було.

Поштова станція в Ніжині

Адреса: Чернігівщина, м. Ніжин, вулиця Поштова, 5.

Музей
Музей “Поштова станція у Ніжині”

Останній музей у нашому списку, але не останній за цікавістю – поштова станція на Чернігівщині. Сама готельно-поштова станція збереглась без особливих змін ще з 18-го століття, а музей там відкрили у 1993 році завдяки переданій колекції експонатів від місцевого краєзнавця Олександра Лазаренка.


Інтер’єр всередині музею

Інтер’єр музею максимально наближений до 18 – початку 20-го століття, як і характер експонатів, які стосуються роботи пошти тих часів. Серед відомих людей на цій станції свого часу зупинялись Шевченко, Пушкін, Гоголь, Гребінка та інші.

(Visited 109 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:6312

Хто з івано-франківців сьогодні перебуватиме без благ цивілізації (перелік адрес) 06:52

У понеділок, 17 грудня, в Івано-Франківську – плановi вiдключення oкремих пoслуг, – нагoлoшує служба oперативнoгo реагування викoнавчoгo кoмітету Івано-Франківської міськoї ради. Частина будинкiв в Івано-Франківську буде без води, газу чи світла....

Загадкова смерть у Вовчинці: в передмісті Івано-Франківська син виявив свою матір мертвою, а у помешканні сильний безлад 21:32 7 коментарів

Учора, 15 грудня, в Івано-Франківську чоловік знайшов тіло своєї матері на вулиці Потічній. Як повідомив WestNews речник патрульної поліції Івано-Франківської області Микола Гурак, до правоохоронців надійшов виклик від чоловіка. Він розповів,...

«Зворуши серце тих людей, які мають можливість допомогти…» Прикарпатський священик написав листа до Святого Миколая 21:17 1 коментар

На сторінці Парафії Кирила і Методія, що у Івано-Франківську, в соціальній мережі Фейсбук з’явився зворушливий лист до Святого Миколая від о. Йосафата Бойка. Священик просить про допомогу у будівництві парафіяльного...

В Івано-Франківську засудили п’яне бидло, яке з ножем кидалося на людей, та порізало шини у восьми припаркованих автомобілях 21:06 3 коментарі

Івано-Франківський міський суд виніс вирок чоловікові, який пробив шини восьми автомобілів та порізав перехожого. 25 серпня 2018 року 42-річний чоловік перебував в нічному клубі “Ельдорадо”, де вживав багато алкоголю. Після конфліктної...

У Франківську терміново потрібні донори крові для жінки з раком шлунку 19:05

Галина Никільчик три місяці тому пережила складну операцію з видалення ракового наросту в шлунку. Пухлина виявилася злоякісною і розпочали курс хіміотерапії. Після першого курсу стан жінки різко погіршився. Нині терміново...

Пасажири скаржаться, що не можуть придбати на свята залізничні квитки до Івано-Франківська 18:23

Пасажири скаржаться, що не можуть придбати на свята залізничні квитки до Івано-Франківська, інформує WestNews. Люди пишуть, що вже два тижні не можуть придбати квитки. Відповідні коментарі, звертаючись до Укрзалізниці, залишають...

У Івано-Франківську з'явиться новий комунальний маршрут 16:12

Таку новину повідомив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, пише Правда.іф. "Вже скоро в місті з‘явиться новий комунальний маршрут. Він буде з'єднувати між собою два мікрорайони - Каскад та Опришівці", -...

Увага! У франківських маршрутках орудують кишенькові злодії 16:09 3 коментарі

У п’ятницю в Івано-Франківську обікрали двох дівчат.   14 грудня до служби “102” надійшло повідомлення про те, що невідома особа у маршрутці №21 обікрала 25-річну дівчину. З незакритої сумки зловмисник...

Наслідки негоди: у Делятині вантажівка звалилася з дороги в обрив (фото+відео) 15:40 1 коментар

Як писала уже Правда.іф.,через наслідки негоди трапилося понад 20 аварій. В селищі Делятин вантажівка з'їхала з дороги і звалилася в обрив. Наразі деталі не відомі. Нагадаємо, що у Тлумацькому районі вантажівка...

У Івано-Франківську діти зустрілися зі святим Миколаєм (фоторепортаж) 15:06 1 коментар

В Івано-Франківську святий Миколай чекає відвідувачів у своїй хатинці на Вічевому майдані. Сьогодні, маленькі франкцівці мали можливість прийти до Миколая, поспілкуватися з ним та написати листа, пише Правда.іф.  Нагадаємо, що...

У Тлумацькому районі вантажівка з'їхала з дороги (фото+відео) 14:52

Через негоду на Прикарпатті складно проїхати. Навіть попри те, що прикарпатські дорожники намагаються подолати наслідки снігової стихії, дороги всеодно замітає. Як результат, за добу в області трапилося 22 аварії. Щойно,...

Екс-нардеп звинуватила голову Калуської райради у марнотратстві, численних службових зловживаннях та провалі Медичної реформи 09:44

На Калущині розгорілася серйозна боротьба за посаду голови Новицької ОТГ. Серед кандидатів – досвідчені політичні «бійці», зокрема голова районної ради та досить «мускулисті» опоненти. В агітаційну роботу включається РДА, а...

Сьогодні відзначаємо дату: 08:50

16 грудня – 110 років від дня народження Ярослава Коваля (1908-1997), фотомайстра, етнографа-краєзнавця, громадсько-культурного діяча, родом з с. Цінева Рожнятівського району. Рубрика виходить за підтримки Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки...

Як вже раніше повідомляли ЗМІ в Івано-Франківську планували перейменувати одну з вулиць міста. 00:14 1 коментар

Як вже раніше повідомляли ЗМІ в Івано-Франківську планували перейменувати одну з вулиць міста. Вчора, 14 грудня, відбулося засідання 22 сесії Івано-Франківської міської ради, інформує WestNews. Зокрема, під час засідання розглянули...

На Прикарпатті у буряках виявили підвищений вміст нітратів 23:52

У цьогорічному врожаї столового буряка в одному із фермерських господарств Рогатинського району обласна Держпродспоживслужба виявила перевищення вмісту нітратів. Працівники Держпродспоживслужби під час лабораторних моніторингових досліджень виявили відхилення показників нітратів у...

За крок до фіналу прикарпатець покинув шоу «Х-фактор» (фото+відео) 23:50 1 коментар

Як писала Правда.іф. хлопець із прикарпатського села Бортники нещодавно потрапив на співоче шоу «Х-фактор». Сьогодні, на телеканалі СТБ відбувався півфінал проекту. Шість учасників виконували по дві пісні. Петро Гарасимів заспівав пісню «А...

Міськрада дозволила франківцям з нагоди одруження та народження дітей садити "пам’ятні дерева" 21:13

Міська рада Івано-Франківська сьогодні затвердила програму "Пам’ятне дерево". Як йдеться у рішенні, програма "Пам’ятне дерево" спрямована на виховання свідомого ставлення мешканців до зелених насаджень, підвищення рівня екологічної освіти та зменшення забруднення...

В наступному році у Франківську запрацює нове комунальне підприємство 20:31 1 коментар

У Франківську створили нове комунальне підприємств “Благоустрій”.   Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив міський голова Руслан Марцінків та відповідне рішення ухвалили на сесії міської ради. В зону обслуговування...

В Україні засновано Помісну церкву 19:37 32 коментарів

Під час Об'єднавчого собору, який відбувається 15 грудня у Софії Київській, було ухвалено рішення про створення Помісної Української церкви. Фото з сайту Президента України Архієреї, священики та миряни УПЦ КП,...

Об’єднану Українську православну церкву очолив митрополит УПЦ КП Епіфаній 19:30 1 коментар

15 грудня у Києві в Софійському соборі завершився об’єднавчий собор зі створення Української автокефальної церкви.   Об’єднавчий собор зі створення помісної Української православної церкви обрав її предстоятелем доктора наук з...
  • ріел ІФ виринаюча