Два прикарпатські музеї потрапили до десятки найцікавіших в Україні

18 травня у світі святкують Міжнародний день музеїв. Цей день відзначають з 1977 року. Саме сьогодні музеї мають працювати абсолютно безкоштовно.
news-image: Два прикарпатські музеї потрапили до десятки найцікавіших в Україні

Серед безлічі музеїв в Україні журналісти сайту “24” підібрали найбільш цікаві та нестандартні, які варто відвідати вже найближчим часом.

Експериментаніум

Адреса: місто Київ, проспект Степана Бандери, 6 (ст.м. “Петрівка”).
Ціна: від 165 до 220 грн (діти до 6 років – безкоштовно).


Цікавинки у “Експериментаніумі”

Як зацікавити дітей наукою, зробити так, щоб вони більше не нудьгували на фізиці та хімії? Поведіть їх у музей “Експериментаніум”. Це справжня домівка науки, тут є все, що може вразити як малих, так і великих.

Тут цікаво у будь-якому віці
Тут цікаво у будь-якому віці

Про що ви завжди мріяли? Запустити хмару під стелю, чи опинитись самому у хмарках? А може створити блискавку чи побувати у вихорі торнадо? Тут також можна збудувати прототип мосту без жодного цвяху, посидіти за кермом справжньої пожежної машини, походити дзеркальним лабіринтом і дізнатись, що таке оптична ілюзія.

Музей
Музей “Експериментаніум”

Цей музей має не тільки стандартні виставки, а організовує спеціальні екскурсії на замовлення, а також Дні народження із цікавими квестами на будь-яку тематику. А якщо мозок захоче підкріпитись, щоб далі споживати величезні обсяги наукової інформації, тут відкрили кав’ярню.

Київський музей води

Адреса: Хрещатий парк, вул. Грушевського, 1в. Найближчі станції метро: Хрещатик (вихід на вул. Інститутську); Майдан Незалежності; Поштова площа.
Ціна: дорослі – 20 грн, діти та студенти – 15 грн.

Музей води у Києві
Музей води у Києві

Якщо ви в Києві, то, окрім “Експериментаніуму”, варто відвідати музей води. Адже вода – це те, з чого складаємось ми всі, це невід’ємна частина нашого життя. Цей музей також цікаво відвідати як дорослим, так і дітям, адже є атракції для різних вікових категорій.

Саме тут ви дізнаєтесь і про склад води, і про живильні властивості, і про роботу каналізації…

Цікавим є також розташування музею, адже експозиції представлені у старовинному будинку в самому центрі столиці України. Ця споруда нагадує середньовічний замок.

Музей сновидінь

Адреса: Київ, вулиця Чигоріна, 55.

Музей снів
Музей снів

Ще один цікавий музей Києва – сновидінь. Тут вам розкажуть, звідки беруться сни, чого вони саме такі, якими ви їх бачите, чи завжди вони сняться. Саме тут кожен відвідувач сам перетворюється на експонат, адже трактувати будуть саме ваші марення. Тут же працює і досвідчений психоаналітик, який пояснить взаємозв’язок снів із реальністю.

Пархомівський історико-художній музей імені П. Ф. Луньова

Адреса: Харківська область, Краснокутський район, с. Пархомівка, вул. Конторська, 2

Не потрібно їхати за кордон, щоб побачити своїми очима Рембрандта, Малевича та Пікассо! Варто всього-на-всього приїхати у село Пархомівка, що на Харківщині.

Музей розташовано у колишньому маєтку графа Подгорічані. Щоправда, колекцію зібрав не він та його нащадки, а звичайний вчитель місцевої школи Панас Луньовий.

Маєток графа Підгорічані, в якому розташовано Пархомівський історико-художній музей імені П. Ф. Луньова
Маєток графа Подгорічані, в якому розташовано Пархомівський історико-художній музей імені П. Ф. Луньова

Тут ви знайдете оригінал відомого “Голуба миру” Пікассо, який він подарував музею особисто. А ще тут є роботи Малевича, Кандинського, Айвазовського, Васильківського, Маяковського, Рейсдала, Хооха та інших.

Відомий на весь світ
Відомий на весь світ “Голуб миру” Пікассо

Ще одна важлива деталь: саме в цьому селі провів своє дитинство легендарний українець Казимир Малевич.

Роботи Кандинського та Малевича
Роботи Кандинського та Малевича

До речі, будинок, де жив автор “Чорного квадрата”, теж зберігся.

Будинок, в якому ріс Малевич
Будинок, в якому ріс Малевич

Музей Гуцульської магії

Адреса: вул. Жаб’євський Потік, 33-а, містечко Верховина, Івано-Франківська область.

Музей гуцульської магії
Музей гуцульської магії

Потойбічне, але українське – це про музей гуцульської магії. Тож, якщо ви зібрались їхати в Карпати, не забудьте познайомитись із місцевими мольфарами та відьмами. А раптом вони поділяться з вами рецептом зілля вічної молодості?

Тут можна дізнатись про відомих гуцульських цілителів, архаїчні народні засоби та давно забуті народні рецепти.

Михайло Нечай – останній мольфар
Михайло Нечай – останній мольфар

Підводний музей для дайверів

Адреса: село Миколаївка, Дніпропетровської області.
Ціна: безкоштовно, впевнене користування аквалангом.

Підводний музей на Дніпропетровщині
Підводний музей на Дніпропетровщині

Увага усім поціновувачам дайвінгу! Так, цей музей розташований в Україні, для цього не потрібно їхати у Мексику чи Індонезію. Всього-на-всього завітайте у Дніпропетровську область.

Експонати музею перебувають на глибині від 10 до 48 метрів у затопленому кар’єрі. Тут можна побачити старі жигулі, запорожці, мотоцикли і навіть пивний кіоск… Все, що треба – це вміння користуватись спорядженням для дайвінгу.

Отак дайвери намагались потопити розмальований старенький бус
Отак дайвери намагались потопити розмальований старенький бус

До речі, подібні підводні музеї існують і в Житомирській області, і в Криму.

Музей сміття

Адреса: Вінниця, вул. Ватутіна, 19.
Ціна: безкоштовно.

Музей сміття
Музей сміття у Вінниці

В’ячеслав Воєводін працював комірником на заводі із сортування сміття 15 років. Завдяки цьому він назбирав чималу колекцію викинутих, але від того не менш цінних предметів. Зараз у музеї – понад 2 тисячі експонатів.

В'ячеслав Воєводін – засновник музею
В’ячеслав Воєводін – засновник музею

Серед експонатів музею можна побачити різні старовинні предмети побуту, антикваріат тощо. Насправді, люди часто не розуміють, наскільки цінні речі викидають. Колекціонери весь час “атакують” пропозиціями засновника музею.


Музей сміття у Вінниці

Музей родинних професій

Адреса: місто Івано-Франківськ, вулиця Київська, 6а.

Музей родинних професій Романа Фабрики
Музей родинних професій Романа Фабрики

Заслужений журналіст України Роман Фабрика вирішив відкрити музей професій, який запрацював з 13 вересня 2005 року. Працює він в Івано-Франківську. Девіз: “Від плуга до комп’ютера”.

Тут можна ознайомитись із 150-ма видами різних сімейних професій за останні 200 років. Більшість експонатів власник відреставрував самотужки.


Музей родинних професій

До речі, будинок побудували спеціально під цей музей.

Музей контрабанди

Адреса: Одеса, вул. Катерининська, 6.
Ціна: 70 грн.

Музей контрабанди в Одесі
Музей контрабанди в Одесі

Де ж іще, як не в Одесі, було відкрити музей контрабанди? Він працює з 2013 року. Тут ви можна подивитись, на що здатна людська логіка, якщо дуже треба щось кудись провезти.

Діаманти у каблуках та ручках
Діаманти у підборах та ручках

Засновником є колишній військовослужбовець Олександр Отдєльнов.

Тут вам розкажуть усю правду про контрабанду, говорить засновник музею:

Наприклад, за мішок газових хустинок можна було купити машину, а за п’ять мотків мохерових ниток давали п’ять років в’язниці. Цікаво провозили касети – стрічку спочатку намотували на моток від ниток, а зверху маскували власне нитками. Причому всі митники знали про ці манси, але завжди закривали очі, оскільки іншого способу надходження касет в країну просто не було.

Поштова станція в Ніжині

Адреса: Чернігівщина, м. Ніжин, вулиця Поштова, 5.

Музей
Музей “Поштова станція у Ніжині”

Останній музей у нашому списку, але не останній за цікавістю – поштова станція на Чернігівщині. Сама готельно-поштова станція збереглась без особливих змін ще з 18-го століття, а музей там відкрили у 1993 році завдяки переданій колекції експонатів від місцевого краєзнавця Олександра Лазаренка.


Інтер’єр всередині музею

Інтер’єр музею максимально наближений до 18 – початку 20-го століття, як і характер експонатів, які стосуються роботи пошти тих часів. Серед відомих людей на цій станції свого часу зупинялись Шевченко, Пушкін, Гоголь, Гребінка та інші.

(Visited 118 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:6307

загрузка...

Де у Карпатах відпочити у декілька раз дешевше 21:47 1 коментар

Карпати, як варіант відпочинку в Україні, привабливі не лише тим, що тут надзвичайно гарно, але й через те, що ціни на проживання та харчування теж доволі демократичні. Розглянемо переваги відпочинку...

Скільки немовлят народилося в Івано-Франківську за минулий тиждень 19:27

За минулий тиждень  у міському клінічному перинатальному центрі народилося 48 дітей: 27 хлопчиків і 21 дівчинка, про це Правда.іф. повідомили в Управлінні охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради.

На Прикарпатті провели турнір пам'яті Героя України Олекси Гірника (фотофакт) 19:25

Вчора, 24 березня в смт. Богородчанах відбувся 2-й традиційний волейбольний турнір пам'яті Героя України Олекси Гірника.   Перемогла команда села Жураки, 2 місце село Підгір' я і третє команда "Західшина"....

У Коломиї біля дитячого садочка викинули шприци (фотофакт) 19:18

У Коломия біля дитячого садочка валяються шприци. Про це повідомляють у спільноті Типова Коломия.  "Отак, наші аптеки викидають сміття. Сьогодні біля 16 садочка нашим дітям підкинули "подарунки". Шприци не використані...

У Івано-Франківську прощаються із загиблим на війні солдатом (фотофакт) 19:03 7 коментарів

Як повідомляла Правда.іф. у п’ятницю, 22 березня, під час виконання завдання на сході загинув франківець, солдат Артур Бурлака. Сьогодні усі бажаючі мали змогу попрощатися у будинку смутку. Сотні мешканців прийшли...

ДТП на Каскаді: не розминулися два легковики (фотофакт) 18:57

Щойно на вул.Симоненка трапилася аварія, повідомляє кореспондент Правди.іф.  Зіткнулися автомобілі Mazda 6 і LADA. Деталі згодом.  

Муки народження ОТГ: що заважає прикарпатським громадам об’єднуватись? 18:51

На Прикарпатті чекають появи іще однієї об’єднаної громади – Долинської міської ОТГ. Її створення стало можливим попри конфлікти, які існували в процесі обговорення. Чому на Сході та Заході громадам буває...

"Русский мир" і прапор України - 5 суперечливих фактів про боксера Усика 16:30 5 коментарів

Українського боксера-чемпіона Олександра Усика визнали кращим спортсменом минулого року за версією "Людина року". Нагороду вручили в Національній опері України у Києві. Олександр Усик є доволі контраверсійною особистістю – з одного боку, перемагає...

У Івано-Франківську вкрали дитячий візок. Батьки дитини просять про допомогу (фотофакт) 16:29

Сьогодні, 25 березня, у Івано-Франківську вкрали дитячий візок. Про це повідомляють у соціальній мережі Фейсбук. "Близько 14год. по вулиці Стуса 37а. вкрали з під'їзду коляску, як на фото. Прошу усіх...

На Майзлях іномарка врізалася в маршрутку з пасажирами 16:24

Сьогодні, 25 березня, у Івано-Франківську на Майзлях трапилася аварія. Інормака врізалася в маршрутку з пасажирами, повідомляє в мережі соціальній  Фейсбук Олександр Сергійович. Про постраждалих наразі інформації немає.

У центрі Івано-Франківська студенти міняли цигарки на цукерки (фотофакт)  16:11

Сьогодні, 25 березня в центрі Івано-Франківська студенти медичного університету провели  акцію. Про це повідомляють на офіційній сторінці Івано-Франківського національного медичного університету. "А тим часом у середмісті можна зустріти студентів -...

Вистави та концерти: Найцікавіші події тижня в Івано-Франківську 16:02

Вистави, презентації, зустрічі, або ж покази. В Івано-Франківську щодня відбувається багато різноманітних культурних подій. Планувати дозвілля варто завчасно, тож кореспондентка Бліц-Інфо зібрала найцікавіші події цього тижня — з 25 до 31 березня....

Пластуни Прикарпаття зібрали кошти для хворих дітей (фоторепортаж)   15:40

Вчора, 24 березня в с. Заріччя відбулася пластова Хресна хода, повідомляє Правда.іф. Хресну дорогу провели пластуни з Калуша, Печеніжина, Надвірної, Березівки, Саджавки, Кутів, Заріччя, а також жителі Делятинської ОТГ з...

Коноплянка потролив Роналду після матчу з Португалією (фото) 15:38

У своєму Instagram Євген опублікував спільну світлину з Роналду та підписав: "Не могли б ви посунутися?". Відомий ведучий Андрій Бєдняков не залишився осторонь та у коментарях написав, звертаючись до Коноплянки:...

У 2018 році міністр культури з Прикарпаття Євген Нищук заробив 810 тисяч гривень 13:22 4 коментарі

Міністр культури України Євген Нищук подав декларацію за 2018 рік. У 2018 році чиновник на посаді міністра заробив майже 597 тисяч гривень (у 2017 році - 604 тисячі). Крім того,...

З оркестром та піснею: у Івано-Франківську продовжилося святкування річниці Національної гвардії (фото+відео) 13:10

Як повідомляла Правда.іф в Івано-Франківську відзначають 5-ту річницю відновлення Національної гвардії. Урочистості продовжилися національно-патріотичною акцією «Національна гвардія твоєї Батьківщини», в межах якої центром Івано-Франківська пройшов особовий склад військової частини. Крокуючи...

Мешканців Івано-Франківська запрошують провести ніч у театрі, одягнувши домашні халати 12:37

До міжнародного Дня театру у Івано-Франківському національному академічному драматичному театрі відбудеться домашня вечірка - Party на п'ять дій “неСОН театральної ночі”, інформує Правда.іф. “27 березня відзначають Міжнародний день театру. Щороку...

Де і як відпочивають кандидати у президенти 12:35 2 коментарі

Про свій відпочинок політики не люблять розповідати: більшість з них віддає перевагу іноземним курортам, подалі від очей співгромадян. Яхти, готелі для обраних, вілли на найдорожчих курортах чи з вудочкою біля...

А Франківськ у прольоті. WizzAir і Sky Up хочуть запустити нові міжнародні рейси з Чернівців 12:26

Відомі лоукостери WizzAir та Sky Up зацікавилися співпрацею з аеропортом Чернівців і хочуть відкрити нові міжнародні рейси з цього аеропорту. Про це під час свого офіційного візиту на Буковину заявив Президент України...

У Івано-Франківську святкують річницю відновлення Національної гвардії (фотофакт) 12:04

Сьогодні, 25 березня, у Івано-Франківську відбувся мітинг з нагоди 5-ї річниці Національної гвардії України, пише Правда.іф. Мітинг розпочався з гімну України та хвилиною мовчання за полеглих героїв. Згадали загиблого Редькина...
  • ріел ІФ виринаюча