Дві сторони одного озера: як влада міста узаконює новобудову від «Bau comfort»

Протяжність івано-франківського міського озера ледь перевищує півтора кілометра. Здається, відстань невелика та для можновладців цього цілком достатньо аби закривати очі на те, що робиться на його берегах.

Поки місцева влада, як вони самі кажуть, веде активну боротьбу із незаконними забудовами довкола озера, на протилежному кінці, з легкої руки тої самої влади, виростають цілі висотки із низкою порушень та відсутністю дозвільних документів, пише Побудовано.

Від ділянки на вулиці Мазепи, 160А і до міського озера можна дійти пішки за кілька хвилин. Раніше там знаходився двоповерховий житловий будинок.

Рік тому будинок знесли, а на його місці розпочалося будівництво багатоквартирного житлового будинку. Що цікаво, перші дозвільні документи на будівництво висотки на вулиці Мазепи, 160А будівельна компанія «Bau comfort» отримала у серпні 2018 року, коли уже було зведено будинок на 7 поверхів.

У 2001 році за адресою вулиця Мазепи, 160А було створено об’єднання співвласників багатоквартирного житлового будинку «Цегельник». За даними аналітичної системи Youcontrol, ОСББ досі існує, хоча сам будинок демонтували у серпні 2017 року. Згодом, на його місці, компанія «Bau comfort» розпочала будівництво нового житлово комплексу «Park Residence».

Згідно з даними кадастрової карти, по вулиці Мазепи, 160А знаходиться земель ділянка площею 0,3231 га. Її цільове призначення – «для житлових, житлово-будівельних, гаражно і дачно-будівельних кооперативів». Земля перебуває у приватній власності ОСББ «Цегельник».

Згідно з відомостями з Державного реєстру прав на нерухоме майно, право власності на ділянку, ОСББ зареєструвало у червні 2017 року. При цьому, у реєстрі, цільове призначення землі вказано «для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку».

Побудовано в Франківську з’ясувало, що в 2010 році, Івано-Франківська міська рада затвердила ОСББ «Цегельник» технічну документацію із землеустрою, на земельну ділянку площею 0,3231 га на вул. Гетьмана Мазепи, 160А, із передачею її в оренду, терміном на п’ять років, для обслуговування багатоквартирного житлового будинку. Рік потому міська рада своє рішення скасувала. Натомість депутати затвердили ОСББ «Цегельник» документацію на користування земельною ділянкою з передачею її у власність.

Право власності на ділянку ОСББ зареєструвало аж у червні 2017 році. Тоді ж Департамент містобудування, архітектури і культурної спадщини видав ОСББ «Цегельник» містобудівні умови та обмеження на будівництво багатоквартирного житлового будинку з закладами оздоровчо-реабілітаційного призначення (І черга будівництва) за адресою вулиця Гетьмана Мазепи, 160А. Містобудівна документація була видана на шестиповерховий будинок (шостий – мансардний поверх), розрахований на 55 квартир.

Натомість, у грудні 2017 року, Державна архітектурно-будівельна інспекція скасувала видані департаментом містобудівні умови та обмеження. Незважаючи на це, навесні 2018 року, на ділянці по вулиці Мазепи, 160А розпочалося будівництво багатоквартирного будинку, яке триває досі.

Відзначимо, що ОСББ «Цегельник» не стало оскаржувати рішення ДАБІ у суді. Натомість, 9 серпня 2018 року виконавчий комітет погодив видати ОСББ «Цегельник» містобудівні умови та обмеження для будівництва багатоквартирного житлового будинку з закладами оздоровчо-реабілітаційного призначення (дев’ять поверхів) на вулиці Гетьмана Мазепи, 160, 160А.

Перед цим, у липні, Івано-Франківська міська рада затвердила детальний план території для будівництва багатоквартирного житлового будинку з закладами оздоровчо-реабілітаційного призначення на вулиці Гетьмана Мазепи, 160, 160А. Проект розраховано на чотири черги будівництво. Перші три черги – це житлові багатоквартирні будинки із підземним паркінгом, а четверта черга – торгово-офісні приміщення.

Будівництво на вулиці Мазепи, 160А триває більш ніж півроку. За цей час забудовник встиг звести цілу висотку без жодної дозвільної документації, у всіх на видноті. Виникає питання, як місцева влада пропустила повз увагу забудову території по-сусідству із міським озером, ще й із явними порушеннями. При цьому, затверджуючи проект детального плану території та погоджуючи містобудівні умови та обмеження влада буквально узаконила об’єкт на вулиці Мазепи, 160А.

Схоже, влада міста відверто закриває очі на це будівництво і при цьому не соромиться заявляти про боротьбу із незаконними будовами навколо міського озера. Водночас, єдине що від них вимагалося у даному випадку, це не підтримувати видачу містобудівної документації.

Натомість, по іншу сторону озера, міська рада веде активні судові дії за 4 га землі із ТОВ “Розважально-відпочинковий центр “Гаразд”. За словами міського голови Руслана Марцінківа, у новому генплані там передбачена зелена зона, а орендар, підприємство «Гаразд» має намір її забудувати.

Фірма через суд зобов’язала Івано-Франківську міську раду усунути перешкоди в користуванні земельною ділянкою та заборонила раді приймати рішення про затвердження змін до Генерального плану міста в частині, що стосується цієї території. Про це йдеться у постанові Львівської апеляційного суду від 28 вересня.

У свою чергу, рада подала касаційну скаргу на постанову Львівського апеляційного суду, а мер навіть скасування засідання сесії міської ради, де мало розглядатись питання затвердження змін до генплану.

Ця показова ситуація доводить – місто готове боротися за територію довкола міського озера. 4 га землі та забудова на вул. Мазепи,160А знаходяться по різних кінцях того самого озера. Проте, за перше влада готова боротися у суді, а на інше – відверто закриває очі та узаконює фактично збудований будинок.


Довідково:

Будівельна компанія «Bau comfort» – новий гравець на ринку нерухомості Івано-Франківська. Забудовник лаконічно називає себе «будівельною компанією із німецьким характером». На своєму офіційному сайті вказувати про себе більше компанія «Bau comfort» не стала. Обмежилась лиш контактними телефонами та адресою офісу.

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, у «компанії із німецьким характером «Bau comfort» виявилась цілком українська прописка. У березні 2017 року, в Івано-Франківську було зареєстровано товариство з обмеженою відповідальністю «Баукомфорт». Підприємство займається будівництвом житлових та нежитлових будівель, і має ліценцію за господарську діяльність пов’язану зі створенням об’єктів інфраструктури та ліцензію на земляні, скелелазні та верхолазні роботи.

Керівником компанії значиться Гриців Юрій Михайлович. Засновники підприємства, Суркова Тетяна Михайлів та Лисовенко Роман Володимирович, внесли порівну по 1 000 000 грн до статутного капіталу компанії.  Тетяна Суркова числиться засновницею ще 5-ти підприємств, серед яких обслуговуючий кооператив «ЖБК «Фізкультурний», який зареєстрований за адресою вул. Мазепи 160 (цей будинок знаходиться по сусідству із будівельним майданчиком, де нині будується ЖК «Park Residence»).

 

Нагадаємо, що В Івано-Франківську скандальний забудівник-«укропівець» порушив угоду з громадою міста, і замість будинку на 5 поверхів, зводить восьмиповерхівку (фоторепортаж)

(Visited 278 times, 2 visits today)

Коментарі:

    Гість,

    “”Від ділянки на вулиці Мазепи, 160А і до міського озера можна дійти пішки за кілька хвилин. Раніше там знаходився двоповерховий житловий будинок. “” Тільки вдумайтеся в ті слова, раніше там знаходився будинок і на його місці будують новий будинок ……. дайте будь ласка свій коментар автор цієї статі, і якщо видання пише статтю, то хотілося прочитати хто це пише ……
    P.S. Там вже збудований будинок п.Соловей, там будується ЖК Hydropark та ЖК Липки, які знаходять набагато ближче до озера ніж згаданий будинок, чому за них нічого не говорить???

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:5706

загрузка...

СБУ підозрює "буковелівських" дорожників у крадіжці кількох мільйонів бюджетних гривень (документ) 17:31 9 коментарів

В провадженні старшого слідчого в особливо важливих справах 1-го вiддiлення слідчого вiддiлу Управління Служби безпеки України в Закарпатській області перебувають матеріали кримінального провадження №22018070000000105 за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч....

Заволодіння землею під "Буковель" і дивні тендери на дороги: "Зворотний бік" Олександра Шевченка і його бізнесу 12:03 2 коментарі

Бізнесмен Олександр Шевченко балотується в президенти України і розповідає, що хоче побудувати таку ж процвітаючу Україну, як його дітище – гірськолижний комплекс "Буковель". Втім, розслідування журналістів програми "Зворотний бік" показує,...

У скандального прикарпатського олігарха Олега Бахматюка врешті заберуть лікеро-горілчаний завод в Івано-Франківську - ЗМІ 23:08

Спустя почти 4 года разбирательств НБУ добился вердикта о взыскании со структуры владельца Ukrlandfarming ликеро-водочного завода в Ивано-Франковске У одного из самых упорных должников Украины – владельца агрохолдинга Ukrlandfarming Олега...

Шевченко депутатськими запитами вибиває гроші на підряди своїй фірмі, – ТСН 22:19 2 коментарі

Народний депутат Олександр Шевченко звернувся із депутатським запитом до прем’єр-міністра щодо виділення коштів на виконання капітального ремонту дороги за підрядом, який виграла близька до нього фірма “ПБС”. Про це йдеться...

Базу НБУ "Прикарпаття" в Яремче продають за 32 мільйони 20:56

Фонд державного майна виставив на продаж недобудований оздоровчий комплекс «Прикарпаття». Про це йдеться на сайті публічних закупівель «ProZorro.Продажі», інформує кореспондентка Бліц-Інфо. База розташована на земельній ділянці загальною площею 2,7303 га у місті...

В Івано-Франківську фірма з фіктивними документами виграла тендер на 4 млн. гривень 17:46

Експерти “Антикорупційної платформи” з'ясували, що новостворене підприємство “Карпатновобуд” виграло в Івано-Франківську торги на ремонт міжбудинкових проїздів, надавши у тендерній пропозиції сумнівний договір. У системі публічних закупівель Prozorro є випадки, коли...

У Франківську тендер по ремонту автомобілів для комунального підприємства у розмірі понад мільйон гривень, виграв підприємець з одним працівником у штаті 15:44 1 коментар

Комунальне підприємство «Муніципальна дорожня компанія» за результатами відкритих торгів уклало п’ять договорів з приватним підприємцем Романом Сербіним на ремонт та технічне обслуговування транспорту. Сума усіх контрактів становить 1,28 млн грн,...

Суд арештував 15 земельних ділянок "Скорзонери" на "Буковелі" 10:55

Арешт накладено за клопотанням Генпрокуратури в рамках справи про заволодіння екс-керівниками ПриватБанку 19 млрд грн рефінансування від Нацбанку. Печерський районний суд Києва заарештував майно компанії ДніпроАзот, Марганецького та Орджонікідзевського гірничозбагачувальних...

Прикарпатський нардеп Іванчук попався на нових ''золотих'' перельотах 08:31 7 коментарів

У розпорядженні OBOZREVATEL опинилися дані про перельоти скандального заступника голови фракції "Народний фронт" уродженця Коломиї Андрія Іванчука за 2018 рік. Виходячи з них, політик 17 разів користувався послугами приватних авіаперевезень,...

Куди йдуть благодійні внески в обласній лікарні або для чого стільки паперу лікарям? 21:47 5 коментарів

СТИК проаналізував закупівлі Івано-Франківської ОКЛ в системі ProZorro та дані платформи Zакупівлі на Texty.org, яка охоплює базу закупівель з 2008 року. Обласна клінічна лікарня через ProZorro розіграла 347 тендерів. За...

У Франківську місцевий депутат написав заяву до поліції через земельні махінації свого колеги-народного обранця та сільського голови Вовчинця (заява) 20:48 23 коментарів

У Франківську місцевий депутат написав заяву до поліції через земельні махінації свого колеги-народного обранця та сільського голови Вовчинця. На електронну пошту редакції нашого сайту Правда іф, прийшла копія позовної заяви,...

Поліція вимагає хабарі у іноземних туристів, які їдуть відпочивати на прикарпатський гірськолижний курорт "Буковель" - губернатор 20:42 8 коментарів

Голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль заявив про масові побори українських поліцейських з румунських туристів, пише видання Today.ua: “Закарпатська ОДА просить вибачення у громадян Румунії, котрі через Закарпаття приїжджають в...

Як на Франківщині карають за порушення у публічних закупівлях і чому це не діє 17:09

За роки роботи системи ProZorro контролюючі органи і громадськість фіксували численні порушення у сфері публічних закупівель. Закон регламентує, кого і за які порушення законодавства про закупівлі можна притягнути до адміністративної...

У січні в області активізувалась політична благодійність — ОПОРА 20:35

У січні прикарпатські політики та партійні організації активно займалися благодійністю. ОПОРА зафіксувала 16 фактів надання благодійної допомоги та безкоштовних послуг і закликає суб’єктів виборчого процесу під час виборів розмежувати власну...

Скандальний франківський забудівник-"укропівець" плутає своє майно із державним? 20:08 4 коментарі

Скандальний франківський забудівник-"укропівець" плутає своє майно із державним? Жителям Івано-Франківська цей політик вже знайомий, завдяки знищенню ним родинної садиби музею Гриневичів. Тепер черга дійшла і до жителів Косівщини... Так депутат...

Використати державне крісло: як збудував приватний бізнес на Прикарпатті медичний "клан" Митників (відеопрограма) 14:27 14 коментарів

Лікарські династії, що використовують державні посади, аби заснувати і провадити власний бізнес, – родина екс-міністра охорони здоров'я Зіновія Митника створила на Прикарпатті лікарсько-фармацевтичний конгломерат. На території Івано-Франківської обласної лікарні розташувався...

ДФС: вартість готелю на курорті "Буковель" завищили на 800 млн грн під рефінанс Приватбанку 10:55

Відповідно до ухвали Шевченківського райсуду м. Києва від 24 січня, слідчі Державної фіскальної служби здійснюють досудове розслідування в кримінальному провадженні №32018000000000067 від 27.11.2018, в рамках якого, як зазначається, встановлено, що...

У Коломиї судитимуть податківця, який погорів на хабарі у 200 тисяч гривень 12:36 4 коментарі

У Коломийському суді знаходиться справа щодо чоловіка, який отримав 200000 грн хабара. Про це повідомляє прес-служба Коломийського суду. Обвинувачений – уродженець Брустурів Косівського району, житель села Старі Кути, 1975 року народження. Чоловіка...

Франківські поліцейські, які підписалися під рапортом про зловживання керівництва, стверджують що на них чиниться тиск - начальство поліції усе заперечує (фото+відео) 19:12 7 коментарів

«Помити службовий автомобіль — цілком нормальна річ. Проблема полягає в тому, що не відбулася мийка згідно з договором». Про це заявив Андрій Захарук, патрульний поліції Івано-Франківської області у "Темі дня" на Суспільному UA:...

Ветерани АТО обурені «земельним рейдерством» секретаря Яремчанської міської ради 15:16 5 коментарів

Ветерани АТО обурені «земельним рейдерством» секретаря Яремчанської міської ради Володимир Губарчук Яремчанці, які гідно виконували свій військовий обов’язок на війні з Росією, глибоко обурені діями секретаря міської ради Яремче  Володимира...
  • ріел ІФ виринаюча