Дві сторони одного озера: як влада міста узаконює новобудову від «Bau comfort»

Протяжність івано-франківського міського озера ледь перевищує півтора кілометра. Здається, відстань невелика та для можновладців цього цілком достатньо аби закривати очі на те, що робиться на його берегах.

Поки місцева влада, як вони самі кажуть, веде активну боротьбу із незаконними забудовами довкола озера, на протилежному кінці, з легкої руки тої самої влади, виростають цілі висотки із низкою порушень та відсутністю дозвільних документів, пише Побудовано.

Від ділянки на вулиці Мазепи, 160А і до міського озера можна дійти пішки за кілька хвилин. Раніше там знаходився двоповерховий житловий будинок.

Рік тому будинок знесли, а на його місці розпочалося будівництво багатоквартирного житлового будинку. Що цікаво, перші дозвільні документи на будівництво висотки на вулиці Мазепи, 160А будівельна компанія «Bau comfort» отримала у серпні 2018 року, коли уже було зведено будинок на 7 поверхів.

У 2001 році за адресою вулиця Мазепи, 160А було створено об’єднання співвласників багатоквартирного житлового будинку «Цегельник». За даними аналітичної системи Youcontrol, ОСББ досі існує, хоча сам будинок демонтували у серпні 2017 року. Згодом, на його місці, компанія «Bau comfort» розпочала будівництво нового житлово комплексу «Park Residence».

Згідно з даними кадастрової карти, по вулиці Мазепи, 160А знаходиться земель ділянка площею 0,3231 га. Її цільове призначення – «для житлових, житлово-будівельних, гаражно і дачно-будівельних кооперативів». Земля перебуває у приватній власності ОСББ «Цегельник».

Згідно з відомостями з Державного реєстру прав на нерухоме майно, право власності на ділянку, ОСББ зареєструвало у червні 2017 року. При цьому, у реєстрі, цільове призначення землі вказано «для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку».

Побудовано в Франківську з’ясувало, що в 2010 році, Івано-Франківська міська рада затвердила ОСББ «Цегельник» технічну документацію із землеустрою, на земельну ділянку площею 0,3231 га на вул. Гетьмана Мазепи, 160А, із передачею її в оренду, терміном на п’ять років, для обслуговування багатоквартирного житлового будинку. Рік потому міська рада своє рішення скасувала. Натомість депутати затвердили ОСББ «Цегельник» документацію на користування земельною ділянкою з передачею її у власність.

Право власності на ділянку ОСББ зареєструвало аж у червні 2017 році. Тоді ж Департамент містобудування, архітектури і культурної спадщини видав ОСББ «Цегельник» містобудівні умови та обмеження на будівництво багатоквартирного житлового будинку з закладами оздоровчо-реабілітаційного призначення (І черга будівництва) за адресою вулиця Гетьмана Мазепи, 160А. Містобудівна документація була видана на шестиповерховий будинок (шостий – мансардний поверх), розрахований на 55 квартир.

Натомість, у грудні 2017 року, Державна архітектурно-будівельна інспекція скасувала видані департаментом містобудівні умови та обмеження. Незважаючи на це, навесні 2018 року, на ділянці по вулиці Мазепи, 160А розпочалося будівництво багатоквартирного будинку, яке триває досі.

Відзначимо, що ОСББ «Цегельник» не стало оскаржувати рішення ДАБІ у суді. Натомість, 9 серпня 2018 року виконавчий комітет погодив видати ОСББ «Цегельник» містобудівні умови та обмеження для будівництва багатоквартирного житлового будинку з закладами оздоровчо-реабілітаційного призначення (дев’ять поверхів) на вулиці Гетьмана Мазепи, 160, 160А.

Перед цим, у липні, Івано-Франківська міська рада затвердила детальний план території для будівництва багатоквартирного житлового будинку з закладами оздоровчо-реабілітаційного призначення на вулиці Гетьмана Мазепи, 160, 160А. Проект розраховано на чотири черги будівництво. Перші три черги – це житлові багатоквартирні будинки із підземним паркінгом, а четверта черга – торгово-офісні приміщення.

Будівництво на вулиці Мазепи, 160А триває більш ніж півроку. За цей час забудовник встиг звести цілу висотку без жодної дозвільної документації, у всіх на видноті. Виникає питання, як місцева влада пропустила повз увагу забудову території по-сусідству із міським озером, ще й із явними порушеннями. При цьому, затверджуючи проект детального плану території та погоджуючи містобудівні умови та обмеження влада буквально узаконила об’єкт на вулиці Мазепи, 160А.

Схоже, влада міста відверто закриває очі на це будівництво і при цьому не соромиться заявляти про боротьбу із незаконними будовами навколо міського озера. Водночас, єдине що від них вимагалося у даному випадку, це не підтримувати видачу містобудівної документації.

Натомість, по іншу сторону озера, міська рада веде активні судові дії за 4 га землі із ТОВ “Розважально-відпочинковий центр “Гаразд”. За словами міського голови Руслана Марцінківа, у новому генплані там передбачена зелена зона, а орендар, підприємство «Гаразд» має намір її забудувати.

Фірма через суд зобов’язала Івано-Франківську міську раду усунути перешкоди в користуванні земельною ділянкою та заборонила раді приймати рішення про затвердження змін до Генерального плану міста в частині, що стосується цієї території. Про це йдеться у постанові Львівської апеляційного суду від 28 вересня.

У свою чергу, рада подала касаційну скаргу на постанову Львівського апеляційного суду, а мер навіть скасування засідання сесії міської ради, де мало розглядатись питання затвердження змін до генплану.

Ця показова ситуація доводить – місто готове боротися за територію довкола міського озера. 4 га землі та забудова на вул. Мазепи,160А знаходяться по різних кінцях того самого озера. Проте, за перше влада готова боротися у суді, а на інше – відверто закриває очі та узаконює фактично збудований будинок.


Довідково:

Будівельна компанія «Bau comfort» – новий гравець на ринку нерухомості Івано-Франківська. Забудовник лаконічно називає себе «будівельною компанією із німецьким характером». На своєму офіційному сайті вказувати про себе більше компанія «Bau comfort» не стала. Обмежилась лиш контактними телефонами та адресою офісу.

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, у «компанії із німецьким характером «Bau comfort» виявилась цілком українська прописка. У березні 2017 року, в Івано-Франківську було зареєстровано товариство з обмеженою відповідальністю «Баукомфорт». Підприємство займається будівництвом житлових та нежитлових будівель, і має ліценцію за господарську діяльність пов’язану зі створенням об’єктів інфраструктури та ліцензію на земляні, скелелазні та верхолазні роботи.

Керівником компанії значиться Гриців Юрій Михайлович. Засновники підприємства, Суркова Тетяна Михайлів та Лисовенко Роман Володимирович, внесли порівну по 1 000 000 грн до статутного капіталу компанії.  Тетяна Суркова числиться засновницею ще 5-ти підприємств, серед яких обслуговуючий кооператив «ЖБК «Фізкультурний», який зареєстрований за адресою вул. Мазепи 160 (цей будинок знаходиться по сусідству із будівельним майданчиком, де нині будується ЖК «Park Residence»).

 

Нагадаємо, що В Івано-Франківську скандальний забудівник-«укропівець» порушив угоду з громадою міста, і замість будинку на 5 поверхів, зводить восьмиповерхівку (фоторепортаж)

(Visited 300 times, 1 visits today)

Коментарі:

    Гість,

    “”Від ділянки на вулиці Мазепи, 160А і до міського озера можна дійти пішки за кілька хвилин. Раніше там знаходився двоповерховий житловий будинок. “” Тільки вдумайтеся в ті слова, раніше там знаходився будинок і на його місці будують новий будинок ……. дайте будь ласка свій коментар автор цієї статі, і якщо видання пише статтю, то хотілося прочитати хто це пише ……
    P.S. Там вже збудований будинок п.Соловей, там будується ЖК Hydropark та ЖК Липки, які знаходять набагато ближче до озера ніж згаданий будинок, чому за них нічого не говорить???

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:9789

загрузка...

Люстрація Богдана: Мін’юст взявся перевіряти, чи порушив Зеленський закон 07:51

Міністерство юстиції просить Адміністрацію президента надати копії трудових книжок та інформацію про початок люстраційної перевірки щодо призначених керівників відомства. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив заступник міністра юстиції...

В мін'юсті підтвердили, що керівник Адміністрації Президента Андрій Богдан попадає під закон про люстрацію, через роботу в уряді Азарова 09:14

Посада голови Адміністрації президента прямо вказана у законі про люстрацію, а отже особа, яка призначається на цю посаду, повинна відповідати нормам цього закону. Про це на своїй сторінці у Facebook...

Зеленський точно знає пов’язану із прикарпатським нардепом фірму “ПБС”, котра освоїла мільярди із держбюджету – міністр Омелян 21:18 1 коментар

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян здивований заявою президента України Володимира Зеленського щодо “відсутності доріг” в Україні. Про це міністр заявив у ефірі на телеканалі “Прямий”. Щодо тих закидів, які прозвучали в сьогоднішньому виступі (Президента...

Коломойський призначив свого юриста, який підпадає під закон про люстрацію, керувати Адміністрацією Президента України 21:52 15 коментарів

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ про призначення Андрія Богдана главою Адміністрації Президента України. Указ про призначення Андрія Богдана на сайті президента опублікували сьогодні. "Відповідно до частини третьої статті 106...

Зеленський видав указ про розпуск Ради і вимагає ліквідувати мажоритарку 21:47 1 коментар

Президент Володимир Зеленський підписав указ про розпуск Верховної Ради 8-го скликання. Про це свідчить інформація на сайті глави держави.   “Керуючись частиною другою статті 77, частинами шостою і сьомою статті 83, пунктом...

На Прикарпатті працівницю ДФС оштрафували за неподання декларації про подаровану квартиру 09:22

Рішенням Івано-Франківського міського суду головного спеціаліста ДПІ в м. Івано-Франківську ГУ ДФС в області визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією (ч. 2 ст. 172-6 КУпАП), та накладено...

У Франківську працівниця ДФС отримала у подарунок квартиру і не повідомила про це НАЗК 19:55

На Прикарпатті працівницю Державної фіскальної служби визнано винною у вчиненні правопорушення, пов’язаного з корупцією. Рішенням Івано-Франківського міського суду головного спеціаліста ДПІ в м. Івано-Франківську ГУ ДФС в області визнано винною...

Учасники з однаковими документами «розіграли» тендер на майже мільйон гривень від коломийських комунальників 21:08 1 коментар

Комунальне підприємство «Полігон екологія», що в Івано-Франківській області, за результатами відкритих торгів підписало договір з ТОВ «ВГР Сервіс» на постачання гранітного щебеню. Сума договору становить 800 тис. грн, про це...

Компанія екс-регіонала Злочевського планує добувати газ на Прикарпатті 16:54 6 коментарів

ТОВ «ПАРІ» (м.Київ) планує розпочати видобуток вуглеводнів та облаштування Пилипівського газового родовища біля с.Кропивище та с.Пилипи Коломийського району. Видобуток вуглеводнів планується шляхом влаштування двох експлуатаційних свердловин (№21, 25). Глибина свердловин...

Прикарпатський олігарх Бахматюк: Гонтарева завдала економіці України більшої шкоди, ніж Путін 10:29 3 коментарі

Колишні власники збанкрутілих банків Олег Бахматюк і Костянтин Жеваго звинуватили екс-главу НБУ Валерію Гонтареву у непрофесіоналізмі. Про це вони заявили на конференції Concorde Capital "Game of thrones: final season?" у...

Скандальний олігарх Коломойський прилетів в Україну 08:24 1 коментар

В Україну з Ізраїлю прилетів олігарх Ігор Коломойський. Він не був в Україні з червня 2017 року. Про це у cвоєму Telegram-каналі повідомив журналіст "Схем" Михайло Ткач. "О 02:30 із...

Скільки прикарпатських посадовців притягнули до відповідальності за корупцію 22:44 2 коментарі

У шостому випуску програми «Прокуратура про резонанс в деталях» розповіли, скільки прикарпатських декларантів потрапили під приціл правоохоронних органів та скільки декларантів-корупціонерів понесли покарання. Вже третій рік державні службовці й інші...

Землевпорядника Чукалівки засудили за хабар – відбувся штрафом 20:07 3 коментарі

Тисменицький районний суд визнав землевпорядника Чукалівської сільської ради Антіна Терешкуна винним у зловживанні впливом та отриманні 450 доларів хабара. У матеріалах справи йдеться, що 20 березня 2018 року мешканка села...

Працівниці масажного салону, який працював у курортному Микуличині, звинувачують прикарпатських поліцейських у вимаганні грошей 17:25 4 коментарі

Працівниці масажного салону, який працював у курортному Микуличині, звинувачують прикарпатських поліцейських у вимаганні грошей Нещодавно Правда.іф писала про те, що в курортній частині Прикарпаття викрили ще один бордель. Зі слів...

НАБУ затримало екс-керівника Нацгвардії за оборудки з "Укрбудом" 09:13

Національне антикорупційне бюро під процесуальним керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури затримало колишнього очільника Національної гвардії Юрія Аллерова та посадовця "Укрбуду". Таку інформацію "Українській правді" підтвердив заступник очільника САП Володимир Кривенко. "Затримали...

На Прикарпатті затримали керівника одного із інститутів, який вимагав хабара у студентки 17:55 3 коментарі

На Прикарпатті затримали керівника одного із інститутів, який вимагав хабара у студентки 7 травня за заявою студентки одного з інститутів Коломийського району прокуратурою Івано-Франківської області відкрито  кримінальне провадження. Встановлено, що...

Списочник “Нарфронту” Іванчук зібрався на вибори по мажоритарці в Коломиї 19:32 8 коментарів

Заступники голови фракції "Народний фронт", списочники Сергій Пашинський та Андрій Іванчук активізувалися на мажоритарних округах у Житомирській та Івано-Франківській областях відповідно, де вони використовують для "засівання" свої благодійні фонди. Крім...

Прикарпатські активісти показали, як чиновники часів Януковича із розкішними маєтками, знову намагаються сісти на «лісові потоки» Прикарпаття (відеофакт) 12:26 1 коментар

Ліси і гори є чи не головною родзинкою Прикарпаття, які милують око не тільки краянам, але й гостям нашого чарівного регіону. Ліс – це водночас багатство, на якому намагаються здобути...

Коломойський назвав єдиного міністра, який повинен залишитися 07:51 1 коментар

Олігарх Ігор Коломойський вважає міністра внутрішніх справ Арсена Авакова найкращим міністром за останні п’ять років. Про це він сказав в інтерв'ю "Bihus.info", оприлюдненому 7 травня. "Я вважаю, що це найуспішніший...

Прокурор Верховинщини «забив» на майже півсотню кримінальних справ. За що отримав догану від дисциплінарної комісії 17:46

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів наклала дисциплінарне стягнення на начальника Верховинського відділу Надвірнянської місцевої прокуратури Івано-Франківської області Дмитра Гнип’юка за неналежне виконання службових обов’язків. Прокурор Дмитро Гнип’юк або взагалі не розслідував кримінальні...
  • ріел ІФ виринаюча