Дві сторони одного озера: як влада міста узаконює новобудову від «Bau comfort»

Протяжність івано-франківського міського озера ледь перевищує півтора кілометра. Здається, відстань невелика та для можновладців цього цілком достатньо аби закривати очі на те, що робиться на його берегах.

Поки місцева влада, як вони самі кажуть, веде активну боротьбу із незаконними забудовами довкола озера, на протилежному кінці, з легкої руки тої самої влади, виростають цілі висотки із низкою порушень та відсутністю дозвільних документів, пише Побудовано.

Від ділянки на вулиці Мазепи, 160А і до міського озера можна дійти пішки за кілька хвилин. Раніше там знаходився двоповерховий житловий будинок.

Рік тому будинок знесли, а на його місці розпочалося будівництво багатоквартирного житлового будинку. Що цікаво, перші дозвільні документи на будівництво висотки на вулиці Мазепи, 160А будівельна компанія «Bau comfort» отримала у серпні 2018 року, коли уже було зведено будинок на 7 поверхів.

У 2001 році за адресою вулиця Мазепи, 160А було створено об’єднання співвласників багатоквартирного житлового будинку «Цегельник». За даними аналітичної системи Youcontrol, ОСББ досі існує, хоча сам будинок демонтували у серпні 2017 року. Згодом, на його місці, компанія «Bau comfort» розпочала будівництво нового житлово комплексу «Park Residence».

Згідно з даними кадастрової карти, по вулиці Мазепи, 160А знаходиться земель ділянка площею 0,3231 га. Її цільове призначення – «для житлових, житлово-будівельних, гаражно і дачно-будівельних кооперативів». Земля перебуває у приватній власності ОСББ «Цегельник».

Згідно з відомостями з Державного реєстру прав на нерухоме майно, право власності на ділянку, ОСББ зареєструвало у червні 2017 року. При цьому, у реєстрі, цільове призначення землі вказано «для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку».

Побудовано в Франківську з’ясувало, що в 2010 році, Івано-Франківська міська рада затвердила ОСББ «Цегельник» технічну документацію із землеустрою, на земельну ділянку площею 0,3231 га на вул. Гетьмана Мазепи, 160А, із передачею її в оренду, терміном на п’ять років, для обслуговування багатоквартирного житлового будинку. Рік потому міська рада своє рішення скасувала. Натомість депутати затвердили ОСББ «Цегельник» документацію на користування земельною ділянкою з передачею її у власність.

Право власності на ділянку ОСББ зареєструвало аж у червні 2017 році. Тоді ж Департамент містобудування, архітектури і культурної спадщини видав ОСББ «Цегельник» містобудівні умови та обмеження на будівництво багатоквартирного житлового будинку з закладами оздоровчо-реабілітаційного призначення (І черга будівництва) за адресою вулиця Гетьмана Мазепи, 160А. Містобудівна документація була видана на шестиповерховий будинок (шостий – мансардний поверх), розрахований на 55 квартир.

Натомість, у грудні 2017 року, Державна архітектурно-будівельна інспекція скасувала видані департаментом містобудівні умови та обмеження. Незважаючи на це, навесні 2018 року, на ділянці по вулиці Мазепи, 160А розпочалося будівництво багатоквартирного будинку, яке триває досі.

Відзначимо, що ОСББ «Цегельник» не стало оскаржувати рішення ДАБІ у суді. Натомість, 9 серпня 2018 року виконавчий комітет погодив видати ОСББ «Цегельник» містобудівні умови та обмеження для будівництва багатоквартирного житлового будинку з закладами оздоровчо-реабілітаційного призначення (дев’ять поверхів) на вулиці Гетьмана Мазепи, 160, 160А.

Перед цим, у липні, Івано-Франківська міська рада затвердила детальний план території для будівництва багатоквартирного житлового будинку з закладами оздоровчо-реабілітаційного призначення на вулиці Гетьмана Мазепи, 160, 160А. Проект розраховано на чотири черги будівництво. Перші три черги – це житлові багатоквартирні будинки із підземним паркінгом, а четверта черга – торгово-офісні приміщення.

Будівництво на вулиці Мазепи, 160А триває більш ніж півроку. За цей час забудовник встиг звести цілу висотку без жодної дозвільної документації, у всіх на видноті. Виникає питання, як місцева влада пропустила повз увагу забудову території по-сусідству із міським озером, ще й із явними порушеннями. При цьому, затверджуючи проект детального плану території та погоджуючи містобудівні умови та обмеження влада буквально узаконила об’єкт на вулиці Мазепи, 160А.

Схоже, влада міста відверто закриває очі на це будівництво і при цьому не соромиться заявляти про боротьбу із незаконними будовами навколо міського озера. Водночас, єдине що від них вимагалося у даному випадку, це не підтримувати видачу містобудівної документації.

Натомість, по іншу сторону озера, міська рада веде активні судові дії за 4 га землі із ТОВ “Розважально-відпочинковий центр “Гаразд”. За словами міського голови Руслана Марцінківа, у новому генплані там передбачена зелена зона, а орендар, підприємство «Гаразд» має намір її забудувати.

Фірма через суд зобов’язала Івано-Франківську міську раду усунути перешкоди в користуванні земельною ділянкою та заборонила раді приймати рішення про затвердження змін до Генерального плану міста в частині, що стосується цієї території. Про це йдеться у постанові Львівської апеляційного суду від 28 вересня.

У свою чергу, рада подала касаційну скаргу на постанову Львівського апеляційного суду, а мер навіть скасування засідання сесії міської ради, де мало розглядатись питання затвердження змін до генплану.

Ця показова ситуація доводить – місто готове боротися за територію довкола міського озера. 4 га землі та забудова на вул. Мазепи,160А знаходяться по різних кінцях того самого озера. Проте, за перше влада готова боротися у суді, а на інше – відверто закриває очі та узаконює фактично збудований будинок.


Довідково:

Будівельна компанія «Bau comfort» – новий гравець на ринку нерухомості Івано-Франківська. Забудовник лаконічно називає себе «будівельною компанією із німецьким характером». На своєму офіційному сайті вказувати про себе більше компанія «Bau comfort» не стала. Обмежилась лиш контактними телефонами та адресою офісу.

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, у «компанії із німецьким характером «Bau comfort» виявилась цілком українська прописка. У березні 2017 року, в Івано-Франківську було зареєстровано товариство з обмеженою відповідальністю «Баукомфорт». Підприємство займається будівництвом житлових та нежитлових будівель, і має ліценцію за господарську діяльність пов’язану зі створенням об’єктів інфраструктури та ліцензію на земляні, скелелазні та верхолазні роботи.

Керівником компанії значиться Гриців Юрій Михайлович. Засновники підприємства, Суркова Тетяна Михайлів та Лисовенко Роман Володимирович, внесли порівну по 1 000 000 грн до статутного капіталу компанії.  Тетяна Суркова числиться засновницею ще 5-ти підприємств, серед яких обслуговуючий кооператив «ЖБК «Фізкультурний», який зареєстрований за адресою вул. Мазепи 160 (цей будинок знаходиться по сусідству із будівельним майданчиком, де нині будується ЖК «Park Residence»).

 

Нагадаємо, що В Івано-Франківську скандальний забудівник-«укропівець» порушив угоду з громадою міста, і замість будинку на 5 поверхів, зводить восьмиповерхівку (фоторепортаж)

(Visited 257 times, 1 visits today)

Коментарі:

    Гість,

    “”Від ділянки на вулиці Мазепи, 160А і до міського озера можна дійти пішки за кілька хвилин. Раніше там знаходився двоповерховий житловий будинок. “” Тільки вдумайтеся в ті слова, раніше там знаходився будинок і на його місці будують новий будинок ……. дайте будь ласка свій коментар автор цієї статі, і якщо видання пише статтю, то хотілося прочитати хто це пише ……
    P.S. Там вже збудований будинок п.Соловей, там будується ЖК Hydropark та ЖК Липки, які знаходять набагато ближче до озера ніж згаданий будинок, чому за них нічого не говорить???

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:7701

Уряд оскаржить відновлення Насірова на чолі ДФС 08:24

Кабмін оскаржуватиме рішення суду щодо відновлення Романа Насірова на посаді голови Державної фіскальної служби Про це повідомив у Facebook представник Кабміну у Верховній Раді нардеп від БПП Вадим Денисенко. "Щодо...

Суд поновив Насірова на посаді голови ДФС 22:42 5 коментарів

Окружний адміністративний суд Києва 11 грудня поновив на посаді голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова. Читайте також: Уряд скоротить кількість податкових інспекцій та їх штат Про це “Українській правді”...

У Калуському районі влада здійснює тиск на "неугодних" кандидатів на голову Новицької ОТГ? (фоторепортаж) 14:16 5 коментарів

10 грудня відбулася прес-конференція присвяченій безпрецедентному випадку – тиску Калуської районної ради на майбутні вибори в Новицькій ОТГ. Нагадаємо, місцеві вибори пройдуть у 4 новостворених об’єднананих територіальних громадах Івано-Франківської області: Вигодська, Букачівська, Коршівська...

Винуватці знищення військового аеродрому у Чорткові ще й досі не покарані 09:54 6 коментарів

Действующий военный аэродром с боевыми современными самолетами и другой техникой спецназначения в Чорткове на Тернопольщине был уничтожен в 2005 году. Виновные в уничтожении стратегического военного объекта до сих пор не наказаны. Как сообщает golos.ua, причины уничтожения мощного военного...

Не лусне: як нардеп-мільйонер з Прикарпаття отримує компенсацію за житло (фото+відео) 22:44 8 коментарів

20 тисяч гривень на оренду житла отримують щомісяця нардепи із квартирами і розкішними маєтками у Києві і передмісті.Що потрібно, аби отримати задурно у кілька разів більше, ніж середня зарплата в...

На Прикарпатті один із підрозділів ОДА робив закупівлі для будівництва амбулаторії з порушеннями 14:27

Співробітники Служби безпеки у межах комплексу заходів із захисту об’єктів критичної інфраструктури у сфері охорони здоров’я попередили неефективне використання державних коштів під час реалізації держпрограми з підвищення доступності та якості...

У неділю, під час свого звіту, Руслан Марцінків незаконно агітував за Руслана Кошулинського - ОПОРА 18:51 5 коментарів

Другого грудня, у неділю, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, який є членом політичної партії ВО «Свобода», публічно звітувався за три роки роботи на посаді. Увагу спостерігачів ОПОРИ привернула поява на...

"Toyota", "Renault", "Citroen": які автомобілі закуповували за бюджетні кошти на Прикарпатті 20:02 1 коментар

У 2017 році бюджетні установи Прикарпаття здійснили 57 закупівель транспортних засобів у системі Prozorro. Загальна сума усіх договорів склала понад 105 мільйонів гривень. Здебільшого купляли спеціалізовану техніку, сміттєвози та легкові...

На Прикарпатті нові амбулаторії почали будувати за старими схемами 14:46

На Прикарпатті планують збудувати 26 нових амбулаторій у рамках створення нової мережі первинної медичної допомоги. Перші тендери вже свідчать про те, що закупівлі проводять під окремі фірми, а обладнання закуповують...

Фірма екс-менеджера "власника партії" "Свобода" Ігоря Кривецького отримає 11,5 млн грн на капремонт вулиці у Франківську 15:10 3 коментарі

Управління капітального будівництва міського виконавчого комітету в результаті відкритих торгів 27 листопада підписало договір з ТОВ «Івано-Франківськавтодор» на капітальний ремонт вулиці Софіївка в Івано-Франківську. Сума контракту становить 11,54 млн грн,...

Долинське підприємство, що належить Нафтогаз України, придбало семимісний кросовер за понад мільйон гривень 12:54 5 коментарів

В акціонерному товаристві Укрспецтрансгаз, яке розташоване в Долині цього місяця оголосили тендер на закупівлю  легкового автомобіля типу «універсал». Як повідомляє сайт публічних закупівель ProZzoro, на підприємстві, засновником якого є НАК...

Як завжди винуваті «папірєдніки»: на франківському хлібокомбінаті у розкраданні зерна та борошна «Держрезерву» звинувачують попереднє керівництво 18:03 4 коментарі

28 листопада на сайті Служби безпеки України з’явилася інформація про виявлення факту розкрадання зернових посадовцями Державного підприємства «Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів» З цього приводу на сайті Івано-Франківського КХП опублікували офіційну позицію підприємства....

Двоє прикарпатців хочуть працювати у Вищому антикорупційному суді, до одного активісти мають зауваження 08:02 7 коментарів

Кожен третій кандидат до Вищого антикорупційного суду – недоброчесний. Такі результати аналізу ЧЕСНО. Фільтруй суд!, презентованого 29 листопада. Порушення критеріїв доброчесності ЧЕСНО зафіксували у 43 кандидати у Вищий антикорупційний суд...

Фірми з оточення прикарпатського олігарха Бахматюка знову позмагалися за мільйонний тендер на харчування хворих 17:46 1 коментар

Івано-Франківська обласна клінічна лікарня в результаті проведеної закупівлі уклала угоду з ТОВ «Медхарчопром» на послуги з харчування хворих. Сума договору становить близько 1 млн грн, про це стало відомо з...

У МІУК провели обшук: Підозрюють розтрату бюджетних коштів 15:54 1 коментар

У вечір п’ятниці та в ніч на суботу, 23-24 листопада працівники поліції здійснювали обшук з метою вилучення документів на комунальному підприємстві «Муніципальна інвестиційна управляюча компанія». У травні слідчий відділ слідчого...

Фірма з оточення начальника Тернопільської САД отримала 13-мільйонний підряд на Франківщині 21:19

Ямницька сільська рада об’єднаної територіальної громади в результаті проведених торгів уклала договір з ТОВ «БМБуд» на капітальний ремонт вулиці Шевченка у селі Павлівка (Івано-Франківська область). Сума укладеної угоди становить 13,5...

На захист Гриценка став військовий прокурор Матіос 15:46

Триває інтрига навколо парламентського розслідування зловживань в Міноборони України. Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України (ТСК ВР), робота якої довгий час блокувалась самими ж депутатами, нарешті активувалась, - повідомляє журналіст...

Жодного конфлікту інтересів? У Франківську, в конфлікті із школою №6, за депутата від «Батьківщини» заступився депутат від «Батьківщини» (фото+відео) 09:07 15 коментарів

Сьогодні, 27 листопада, в Івано-Франківську протестують батьки та учні школи №6. Причиною цьому став новий директор Василь Ревчук, якого нещодавно на цю посаду обрала конкурсна комісія. Ревчук є депутатом Івано-Франківської...

Головний «свободівець» Франківщини, працюючи чиновником, заробляє по 38 тисяч гривень щомісяця 20:35 4 коментарі

Голова Івано-Франківської обласної організації ВО «Свобода» Михайло Королик на скоромній чиновницькій посаді заступника керівника виконавчого апарату Тисменицької районної ради у 2017 році отримував заробітню плату в розмірі понад 38 тисяч...

СБУ запідозрила буковелівський “ПБС” у привласненні бюджетних коштів (документ) 19:53 3 коментарі

Слідчі СБУ учергове запідозрили посадовців івано-франківської дорожньої фірми “ПБС” у привласненні бюджетних коштів Державного дорожнього фонду. Цього разу йдеться про підробку документів, які підтверджують якість будівельних матеріалів та їх походження. Про це...
  • ріел ІФ виринаюча