Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Фірма міністра екології часів Януковича виборола прикарпатські надра у Верховному суді

-Реклама-spot_img
spot_img

Верховний суд відмовився скасувати попередні рішення судів, які зобов’язали видати фірмі Миколи Злочевського ТОВ “ПАРІ” спецдозвіл на видобування нафти та газу, розчиненого у нафті.

Результат пошуку зображень за запитом "злочевський"

Про це йдеться у постанові від 5 вересня, повідомляє “Українська правда”.

- Advertisement -

Йдеться про Чемигівську площу в Івано-Франківській області.

“ПАРІ”, кінцевим бенефіціаром якого є екс-міністр екології та природних ресурсів Микола Злочевський, через суд вимагала в Державної служби геології та надр спеціальний дозвіл на розробку родовищ.

Компанія зазначила, що з 2010 року проводила вивчення запасів, через що мала право на спецдозвіл без аукціону.

У січні 2016 року фірма звернулась за ним до Держгеонадр. Тоді ж відомство звернулось до Івано-Франківської обласної ради для погодження, зобов’язавши депутатів розглянути питання менш ніж на місяць.

Не отримавши в цей строк відповіді, у Держгеонадр ухвалили наказ про надання спецдозволів, у тому числі, ТОВ “ПАРІ”. Він був також погоджений Міністерством екології та природних ресурсів у квітні 2016 року.

У липні 2016 компанія Злочевського оплатила дозвіл, однак так і не отримала його і за рік звернулась через це до суду. 15 листопада 2017 року суд задовольнив її позов: наказа видати “ПАРІ” дозвіл та компенсувати судові витрати в 3200 гривень.

Держслужба геології та надр намагалась оскаржити рішення спочатку в апеляційному суді, а згодом – у Верховному, посилаючись, зокрема, на відсутність погодження облради та на закон “Про оцінку впливу на довкілля”, який на момент виникнення спору не набрав чинності.

НАБУ розслідує дії посадовців Міністерства екології та природних ресурсів часів Злочевського при видачі спеціальних дозволів на користування надрами. За версією слідства, протягом 2010-2011 років підприємства, які фактично контролювались міністром Злочевським, отримали право на користування нафтогазоносними надрами. Для цього їм видавали спеціальні дозволи, вносили зміни чи переоформлювали дозволи, що належали іншим фірмам.

У лютому 2018 року стало відомо, що САП закрила справу про видачу ліцензій.

Однак у червні 2018 року суд поновив її.

Як відомо, Злочевський виїхав з України в кінці 2014 року після того, як отримав статус підозрюваного у незаконному збагаченні в справі, що розслідувалася Генеральною прокуратурою.

У січні 2015 року ГПУ оголосила Злочевського у розшук.

Восени 2016 року з сайту МВС була знята інформаційно-статистична картка про розшук Злочевського в зв’язку з відповідним запитом від ГПУ.

Інформація про припинення розшуку була внесена на підставі надісланої з Генпрокуратури постанови про скасування державного розшуку Злочевського.

Також повідомлялося, що фірма міністра екології в уряді часів Віктора Януковича Миколи Злочевського продавала газ компаніям президента Петра Порошенка та його оточення.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.

1 коментар

  1. Ну це ж самий чесний верховний суд. А генпрокурор взагалі з майдану.

Comments are closed.

-Реклама-
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні