Форум видавців у Львові 2018: програма масштабного книжкового фестивалю

Форум видавців у Львові 2018 відбудеться 19-23 вересня. Упродовж 5 днів можна буде відвідати близько тисячі культурних та освітніх заходів, поспілкуватися з авторами і придбати книжки, події відбуватимуться у Палаці Мистецтв та ще 50 локаціях міста. Щоб не загубитися серед усього різноманіття – ознайомтесь з програмою Форуму далі в матеріалі.

Форум видавців у Львові 2018: програма Форуму видавців на кожен день

Форум видавців | Book Forum – це найбільший книжковий, літературний, культурний фестиваль України і Центрально-Східної Європи. Фокусна тема фестивалю 2018 року – Ринок свободи.

У межах головної теми на фестивалі будуть говорити про те, як кожен з нас “торгує” своїми уявленнями про свободу під тиском обставин: щоразу підвищуючи або знижуючи ставки. Про те, як визначається ціна на свободу, залежно від умов торгівлі та суб’єкту, який стає її споживачем. Про спекуляції поняттями свободи, які активно використовуються у пропаганді.

В межах Форуму видавців відбудеться церемонія нагородження видавців 25 найкращих книжок “BFL Best Book Award”, Міжнародний літературний фестиваль, який відвідають автори з 25 країн, Міжнародний бібліофорум, благодійна акція для людей похилого віку “Третій вік: задоволення від читання” та книжковий ярмарок. Загалом очікують участь у Форумі 250 видавництв з усіх областей України.

Оскільки програма фестивалю дуже велика – ми відібрали ті події, які на наш погляд, важливі та варті уваги. Ознайомитися з детальною програмою фестивалю можна на сайті “Форуму видавців 2018”.

Форум видавців 2018 у Львові: програма по днях

Форум видавців 2018 – програма на 18 вересня

Playboy & Beigbeder party – вечірка
Де: Fest Republic (вул. Старознесенська, 24-26)
Коли: 21:00 – 03:00

Playboy & Beigbeder party на 25 BookForum – це можливість розпочати BookForum з крутої ноти. Це презентація книги головного редактора “Playboy Україна” Влада Іваненко – “Найкраща Книга для Стресу: Розмальовка для сучасних дорослих та для тих, хто мріє ними стати”.

Ця вечірка – декілька годин нестримних танців та відпочинку під діджей-сети відомих виконавців.

Форум видавців у Львові 2018: програма Форуму видавців на кожен день
Форум видавців 2018 – Playboy & Beigbeder party

Форум видавців 2018 – програма на 19 вересня

Виставка Знайди цирк у собі і від***ись від тварин
Де: Галерея книгарні “Книжковий лев” (проспект Шевченка, 14)
Коли: 10:00 – 18:00

Виставка “Знайди цирк у собі і від***ись від тварин” – про 12 циркових персонажів, що відкривають у собі суперсилу. Для когось це прийняття себе, для іншого – вміння довіряти, хтось опановує мистецтво рівноваги, ну а комусь важливо прокачатись любов’ю. При всій зовнішній метушні маємо пам’ятати і про внутрішні челенджі, приймати їх і виходити на нові рівні сприйняття “того всього цирку” під назвою життя.

Форум видавців у Львові 2018: програма Форуму видавців на кожен день
Форум видавців 2018 – виставка “Знайди цирк у собі і від***ись від тварин”

Презентація перекладу нового роману Фредеріка Беґбедера “Нескінченне життя”
Де: Палац Мистецтв, Конференц-зал (вул. Коперника 17)
Коли: 14:00 – 15:15

Спеціальним гостем Форуму Видавців у Львові стане культовий французький прозаїк Фредерик Беґбедер. Його, як і в 2016 році, знову запросили організатори Форуму. Зірковий автор презентує у Львові свою нову книгу, а також відіграє DJ-сет на вечірці.

Французький письменник презентуватиме український переклад своєї нової книжки. Роман письменника “Нескінченне життя” вийде у видавництві “КМ-Букс”.  Вечірка ж за участю Беґбедера, у якій він буде в амплуа діджея, а не письменника, відбудеться 18 вересня.

Форум видавців у Львові 2018: програма Форуму видавців на кожен день
Фредерик Беґбедер

Майстер-клас “Ознаки емоційного вигорання та їхні причини”
Де: Львівський інститут ДВНЗ “Університет банківської справи” (проспект Т. Шевченка, 9)
Коли: 15:00 – 15:45

Діагностика емоційного вигорання. Стадії розвитку синдрому вигорання. Детальніше про: психофізичні, соціально-психологічні та поведінкові ознаки. Методи попередження синдрому емоційного вигорання.

Форум видавців у Львові 2018: програма Форуму видавців на кожен день
Форум видавців 2018 – майстер-клас “Ознаки емоційного вигорання та їхні причини”

Форум видавців 2018 – програма на 20 вересня

Арт-проект “Знайомство з туконі”
Де: Хол бібліотеки на Ринку (пл. Ринок, 9)
Коли: 11:00 – 17:45

Арт-проект “Знайомство з туконі” – це поєднання віртуальної реальності з відео 360°, анімації та класичної книжкової ілюстрації. Одягаючи VR-окуляри Google Cardboard, відвідувач неначе опиняється всередині самої книги, а отже, потрапляє в магічний світ туконі, створений ілюстраторкою Оксаною Булою.

Такий підхід до історії дає змогу розширити звичні способи сприйняття, потрапити в справжній ліс і познайомитись із такими ж справжніми персонажами. Однак і це ще не все – проект запрошує читача стати активним співучасником розповіді.

Туконі – мешканці лісу. Усі вони різні, але водночас їх об’єднує дружба та любов до природи й світу, в якому вони живуть. Туконі дбають про рослини і про тварин – насправді це їхня улюблена справа.

Форум видавців у Львові 2018: програма Форуму видавців на кожен день
Форум видавців 2018 – арт-проект “Знайомство з туконі

#НашіНаКартіСвіту. Історій про людей, якими захоплюється світ
Де: Дзиґа (вул. Вірменська, 35)
Коли: 16:00 – 16:45

Презентація спільного проекту “Видавництва Старого Лева” та 24 каналу, який дасть 80 причин для гордості та 80 історій для натхнення. Про видатних людей, яких поєднує коріння та досягнення світового рівня.

Форум видавців у Львові 2018: програма Форуму видавців на кожен день
Форум видавців 2018 – #НашіНаКартіСвіту

Творчий вечір Ірен Роздобудько та Ігоря Жука
Де: Порохова вежа (Будинок архітектора, вул. Підвальна, 4)
Коли: 17:00 – 17:45

Творче подружжя письменниці та кіносценаристки Ірен Роздобудько та барда Ігоря Жука представить літературно-музичну програму “Прилетіла ластівочка” (з нагоди виходу в світ однойменного роману письменниці).

Форум видавців у Львові 2018: програма Форуму видавців на кожен день
Форум видавців 2018 – Ірен Роздобудько та Ігор Жук

Читайте також: Де погуляти у Львові: небанальні місця міста Лева, що вас здивують

Дискусія “Битва поколінь: чому ми не хочемо жити, як наші батьки?”
Де: Leopolis Hall (пр. Свободи, 27, 4-й поверх)
Коли: 19:00 – 19:45

Автор бестселера “Почніть говорити НІ”, Л. Калабуха розкаже про своє ставлення до заробляння та витрачання грошей, інтернету, вищої освіти та шлюбу.

Церемонія нагородження “BookForum Best Book Award”
Де: Львівська обласна національна філармонія (вул. Чайковського, 7)
Коли: 19:00 – 21:00

Конкурс на отримання Премії “BookForum Best Book Award” (до 2017 року – “Найкраща книга Форуму видавців”) заснований у 1995 році і традиційно проводиться в рамках Міжнародного книжкового форуму видавців у Львові.

Цього року книжки оцінюватимуться в шістнадцяти номінаціях. Окрім цього буде декілька спеціальних номінацій: “Свобода” (спеціальна відзнака за розкриття ідеї свободи як однієї з основних цінностей) та “Місто” (спеціальна відзнака, яка надається кожним містом, де відбуватимуться цьогорічні засідання Малих Журі – Львовом, Києвом, Харковом).

Форум видавців у Львові 2018: програма Форуму видавців на кожен день
Форум видавців 2018 – церемонія нагородження “BookForum Best Book Award”

Поетична вечірка: SANTA MUERTE КАРНАВАЛ
Де: Паб “Купіца” (вул. Братів Рогатинців, 18)
Коли: 19:00 – 20:15

Учасниками вечірки стануть – Дмитро Лазуткін, Іван Кулінський, Тетяна Ковалевич, Олександра Ткаченко, Антон Полунін, Володимир Жбанков, Сергій Шабуцький, Олексій Кащеєв.

Форум видавців 2018 – програма на 21 вересня

Тренінг “Як досягати успіху легко, по-жіночому”
Де: Фестиваль-ресторація “Лівий берег” (просп. Свободи, 28)
Коли: 11:00 – 11:45

Навіщо йти на цю зустріч? Зрозуміти свої справжні цілі й бажання; вибудувати шлях їх досягнення; гармонізувати сфери “Сім’я – Робота – Саморозвиток”; навчитися досягати цілей легко, по-жіночому, в задоволення.

“Війна і пам’ять”. Що пам’ятають українці про війни на своїй території? 
Де: Палац Мистецтв, Конференц-зал (вул. Коперника 17)
Коли: 12:30 – 13:45

Кластер “Війна”, покликаний осмислити тему війни не лише як питання політики, безпеки й соціальної сфери, але й як предмету рефлексії у культурі загалом й літературі зокрема. У межах дискусії “Війна і пам’ять: що пам’ятають українці про війни на своїй території” планується поговорити про те, що цього року виповнюється 100 років від завершення Першої світової війни, чи пам’ятають її в Україні? Як змінюється інтерпретація події Другої світової війни у контексті Закону України про декомунізацію? Якою є роль громадянського суспільства у формуванні наративу щодо теми війни? Якою є/має бути стратегія формування наративу щодо війни на Сході України?

Читайте також: Критика фільму про Петлюру вражає: що треба знати про скандальну українську драму

Заняття з йоги – гармонізувати свій розум та краще відчувати своє тіло
Де: Mantra HOUSE (вул. Дудаєва, 14)
Коли: 13:00 – 15:00

Потурбуйтеся про своє здоров’я та внутрішній спокій, відвідавши заняття з йоги від Наталі Білої. На заняттях ви навчитеся відчувати своє тіло, працювати з ним, дивитися на світ щасливими очима у будь-якій життєвій ситуації.

Форум видавців у Львові 2018: програма Форуму видавців на кожен день
Заняття з йоги у Mantra HOUSE

Презентація нового роману Андрія Кокотюхи “Темні таємниці”
Де: Львівський академічний обласний театр ляльок (пл. Д. Галицького, 1)
Коли: 15:00 – 15:45

“Темні таємниці” – новий детективний роман Андрія Кокотюхи. В ньому автор повертається до сучасного детективу, в якому не працював 5 попередніх років.

Форум видавців у Львові 2018: програма Форуму видавців на кожен день
Форум видавців 2018 – презентація нового роману Андрія Кокотюхи “Темні таємниці”

Презентація роману Андрія Любки “Твій погляд, Чіо-Чіо-сан”
Де: Паб “Купіца” (вул. Братів Рогатинців, 18)
Коли: 16:00 – 16:45

За сюжетом книги, п’яний суддя на пішохідному переході збиває на смерть молоду жінку і, ясна річ, без особливих зусиль уникає покарання. Але чоловік збитої – не з тих, кого можна купити чи залякати, він краще втратить усе, та помститься.

Форум видавців у Львові 2018: програма Форуму видавців на кожен день
Форум видавців 2018 – презентація роману Андрія Любки “Твій погляд, Чіо-Чіо-сан”

BookUP Night 
Де: Палац Мистецтв, Конференц-зал (вул. Коперника 17)
Коли: 20:30 – 23:00

Топ-менеджери з книговидавничої галузі, медія та гуманітарної сфери збираються разом, щоб обговорити промахи, провали та фіаско, що стояли на шляху в їхній кар’єрі!

Форум видавців 2018 – програма на 22 вересня

Від Ґемінгвея до … – війна у сучасній світовій літературі. Розмова Андрія Куркова і Сергія Жадана
Де: Палац Мистецтв, Конференц-зал (вул. Коперника 17)
Коли: 11:00 – 11:45

Ернест Ґемінгвей, відомий американський письменник, який сам брав участь у воєнних діях, традиційно асоціюється із романістикою на тему війни. Європа після Першої світової війни пережила не менш криваву Другу світову війну, багато авторів описували її у своїх творах. Як сучасна література осмислює тему війни і чи зв’явився у світовій літературі новий Ернест Ґемінгвей. Про це вестимуть діалог два відомі українські письменники Андрій Курков і Сергій Жадан.

Форум видавців у Львові 2018: програма Форуму видавців на кожен день
Сергій Жадан та Андрій Курков

Поетичні читання: Олександр Корж, Гєник Беляков, Артем Полежака
Де: Львівський академічний театр імені Леся Курбаса (вул. Курбаса, 3)
Коли: 12:00 – 12:45

Читання у форматі поетичного тріо. З нагоди виходу нових збірок авторів.

Над прірвою в репортажі: презентація книжки-переможця конкурсу “Самовидець”
Де: Книгарня “Є” (просп. Свободи, 7)
Коли: 14:00 – 14:45

В 2017-му репортаж Павла Стеха переміг у конкурсі художнього репортажу імені Майка Йогансена “Самовидець”. Павло зробив, на перший погляд, дуже просту річ – проїхався електричками від Харкова до Ковеля й описав людей, яких зустрів, та діалоги й ситуації, свідком або учасником яких став. Цей репортаж став для автора початком роботи над книжкою, в основі якої – подорожі електричками по периметру країни.

Книжка проілюстровано фотографіями харківського митця Гамлета Зінківського, який теж буде присутнім на презентації.

Форум видавців у Львові 2018: програма Форуму видавців на кожен день
Павло Стех

Читайте також: Топ найкращих фільмів 2018 року, які варто побачити кожному

Презентація книжки Олега Каданова “Не я, а той”
Де: Дзиґа (вул. Вірменська, 35)
Коли: 21:00 – 21:45

Музикант Олег Каданов (екс-фронтмен харківського колективу “Оркестр Че”) презентує свою першу збірку віршів “Не я, а той”. У збірку увійшли тексти пісень, які за словами автора, “отримали друге життя у друкованому варіанті”.

Форум видавців у Львові 2018: програма Форуму видавців на кожен день
Олег Каданов

Ніч поезії та музики NON-STOP
Де: Fest Republic (вул. Старознесенська, 24-26)
Коли: 22:00 – 06:00

“Ніч музики та поезії non-stop” – це поєднання найкращої поезії від іноземних та українських учасників, літературного фестивалю з прогресивною музикою відомих українських та закордонних гуртів.

Цьогорічний line-up виглядає так: Karbido (Вроцлав, Польша), Familia Perkalaba (Івано-Франківськ, Україна), ZSUF (Тернопіль, Україна), OY Sound System (Київ, Україна) та BRAT (Львів, Україна).

Форум видавців 2018 – програма на 23 вересня

Презентація нової книжки Макса Кідрука “Де немає Бога”
Де: Кінопалац “Копернік” (вул. Коперника, 9)
Коли: 14:00 – 14:45

Нова книга автора зовсім не буде схожою на минулі. Це не фантастичний роман, там не буде містики, це буде потужна життєва історія. Події засновані на авіакатастрофі, яка відбулась у листопаді 1979. Літак врізався в гору Ербус і розбився. Того дня загинули 237 пасажирів та 20 членів екіпажу, тобто всі, хто був на борту.

Макс Кідрук вирішив змінити цю жахливу історію. На сторінках нової книги будуть описані події цієї авіакатастрофи, але з поправкою на те, що хтось у рейсі – вижив. Що б з ними було, якими були б їхні дії. Як би вони виживали на території, яка абсолютно непристосована для цього. Це і лягло в основу нової книжки. Головними героями будуть 7 людей: чоловіки, жінки та маленька дівчинка. Всі люди – різних національностей, серед них будуть і українці.

Форум видавців у Львові 2018: програма Форуму видавців на кожен день
Форум видавців 2018 – презентація нової книжки Макса Кідрука “Де немає Бога”

Дискусія “Голоси Свободи” 
Де: Палац Культури ім. Гната Хоткевича (вул. Кушевича, 1)
Коли: 17:00 – 18:45

Дискусія “Голоси Свободи” – узагальнюючий захід в спецпрограмі “Голоси Свободи” від Офісу “Львів – Місто літератри ЮНЕСКО”. Спецпрограма присвячена свободі у всіх її проявах – свобода слова, волі, думки, і тд.

#депресіянемаєобличчя
Де: Паб “Купіца” (вул. Братів Рогатинців, 18)
Коли: 17:30 – 18:15

Чи допомагає творчість побороти депресію? Концепція даного заходу полягає в тому, що поети ділитимуться власним досвідом долання депресивних станів і читати вірші, які допомогли вийти із такого стану. Учасники: Аза Пауалішвілі, Ярослав Гадзінський, Тарас Малкович, Оксана Гаджій, Ігор Астапенко, Богуслав Поляк, Богдан-Олег Горобчук, Остап Сливинський, Ростислав Кузик, Михайло Жаржайло, Микола Антощак, Ірина Сажинська, Єлизавета Жарікова, Павло Коробчук.

ПРОХАСЬКО party: “непрОста” презентація “НепрОстих”
Де: Львівський академічний театр імені Леся Курбаса (вул. Курбаса, 3)
Коли: 19:00 – 20:45

Нагода задати своє питання класику укрсучліту, промовити святковий тост і привітати з ювілеєм, взяти автограф і заспівати Многая літа з “Перкалабою”.

Форум видавців у Львові 2018: програма Форуму видавців на кожен день
Форум видавців 2018 – ПРОХАСЬКО party

Тільки світло, тільки хардкор 
Де: Дзиґа (вул. Вірменська, 35)
Коли: 20:00 – 21:15

Музично-поетичні читання, пройняті світлим переконанням кожного з учасників перформансу – лише безумовний оптимізм та позитивне мислення врятують людство.

Джерело

(Visited 95 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:5959

загрузка...

День прапора: найцікавіші факти про український стяг 16:54 1 коментар

23 серпня в Україні відзначають День державного прапора. І хоч це свято відносно нове (його почали святкувати з 2004 року), та історія українського прапора сягає сивої давнини. Легенди про зародження...

Замінить Супрун: стало відомо, хто очолить МОЗ 16:30

Новим міністром охорони здоров'я стане, швидше за все, глава Національної служби здоров'я України Олег Петренко. Як передає ZN.UА, його кандидатуру підтримало експертне співтовариство, американська сторона і Офіс президента. Петренко є висококваліфікованим...

Відома гімнастка розлучилася з одіозним олігархом (фото) 15:06 1 коментар

Про те, що гімнастка Ганна Різатдінова вже не разом із депутатом-утікачем Олександром Онищенком, стало відомо ще на початку червня. Але сама спортсменка підтвердила це лише зараз у коментарі JetSetter.ua. "Так, ми з...

Сексуальна Настя Каменських похизувалася формами у крихітному бікіні 14:37

Українська поп-виконавиця Настя Каменських насолоджується останніми літніми днями, проводячи їх поруч з басейном. Зваблива співачка, яка полюбляє продемонструвати свій стрункий животик та сідниці, не змогла не засвітити ще кілька подібних...

Ольга Сумська показала, як відсвяткувала свій день народження (фото) 14:05

Знаменита українська акторка Ольга Сумська 22 серпня відзначила своє 53-річчя. У знаковий день зірка опублікувала романтичні кадри з відпочинку та показала сюрприз від чоловіка. Цього року Ольга Сумська вирішила зустріти...

Новообраний депутат від "Слуги народу" відмовився від мандата на користь співробітниці "Кварталу" 13:36

Колишній юрист фірми Hillmont Partners Андрій Лисюк, обраний у Верховну Раду за списком "Слуги народу" (№69), відмовився від депутатського мандата. Про це повідомила пресслужба Центрвиборчкому. Його мандат перейде директорці із цифрових продуктів "Кварталу"...

Хто першим встав - того і «найки». Що відбувається у день завозу на секонді 13:04 2 коментарі

В одному з інтерв’ю Курт Кобейн згадує, як йому подобалось ходити на секонд-хенди. «У цьому був якийсь кайф, ― говорить він. ― Знайдена річ для тебе дорожча, ніж коли ти...

Разумков переписав бізнес на дружину 12:35

Глава президентської партії "Слуга народу" Дмитро Разумков повідомив, що переписав свій бізнес на дружину. Про це він розповів в інтерв'ю "НВ". "Переписав на дружину. Але можу говорити про це спокійно, бо вона і...

Військові показали модульне житло від Зеленського на передовій (відео) 12:03

У мережі показали відео з модульних комплексів, які завезли на передову для бійців ЗСУ на Донбасі. У середині невистачає вентиляції, вона непродумана, пише журлнаіст Олександр Мохов на своїй сторінці у Facebook. "Один...

Даша Астаф'єва знялася в сексуальній фотосесії на даху 11:34

Екс-учасниця гурту NikitA Даша Астаф'єва взяла участь у фотосесії на даху. Чорно-білими знімками вона поділилася на своїй сторінці у Instagram. Зйомка вийшла дуже сексуальною і драматичною. На фото Астаф'єву можна побачити в...

"Не маєте права!" Нардеп із партії Зеленського повстала проти Богдана 11:02

Офіс президента України не має законних прав впливати на порядок розподілу коштів державного бюджету місцевим громадам. Про це на своїй сторінці в Facebook написала новообраний народний депутат від партії "Слуга народу"...

Українська фітнес-модель викликала справжній фурор "гарячими" світлинами з відпочинку (18+) 10:33 5 коментарів

Українська фітнес-модель і тренер Юлія Мішура викликала справжній фурор у мережі, показавши знімки зі свого відпочинку на Кіпрі. 27-річна киянка, яка в 2016 році виграла чемпіонат Європи WBPF (Всесвітня федерація...

Рожевий танк і танці: соцмережі кепкують із Зе-параду Бадоєва (фото, відео) 10:01 1 коментар

Кліпмейкер Алан Бадоєв та хореограф Олена Коляденко, які стали режисерами "Ходи гідності" до Дня Незалежності України, пообіцяли надати дійству "трохи видовищності, зрозумілої кожному українцю". Як усе то буде, всі ми побачимо 24-го серпня....

Путіна викрили у використанні двійника: фотофакт 16:30 3 коментарі

Президента Росії Володимира Путіна знову викрили у використанні двійника. Цього разу контраст помітили на тлі прем'єр-міністра Дмитра Медведєва, з яким лідер РФ прибув у п'ятницю, 16 серпня, з візитом в Анапу. Зокрема,...

Прийшли з "Кварталу 95": у Зеленського зізналися, хто пише промови президенту 15:38 1 коментар

Заступник глави Офісу Президента Володимира Зеленського Юрій Костюк розповів, що глава держави під час написання промов вдається до допомоги вузького кола своїх соратників. Подробицями поділився він в інтерв'ю "Громадському". У Костюка запитали, хто ж...

Андрій Богдан потанцював на фестивалі та покурив кальян (фото) 15:06

Андрей Богдан, глава Офиса президента, вечером пятницы побывал на танцевальном фестивале "Белые ночи", который устраивают на Арт-заводе"Платформа" в Киеве (станция метро "Лесная"). Помимо того, что Богдан посетил несколько сцен, где...

Кліпмейкер Алан Бадоєв показав нові фото з репетиції ходу до Дня Незалежності 14:37 6 коментарів

Кліпмейкер та режисер Алан Бадоєв та хореограф Олена Коляденко, яким президент України довірив важливу місію – підготувати ходу до Дня Незалежності, від самого ранку перебувають на авіаційному заводі "Антонов" у...

Відома українська співачка вагітна первістком (фото) 14:05

Зіркова родина невдовзі стане більшою. Українська співачка Наталка Карпа невдовзі стане мамою. Подейкують, що артистка перебуває на четвертому місяці вагітності. Про цікавий стан знаменитості свідчать й її світлини, якими вона...

Субсидії доведеться повернути в бюджет: у частини українців заберуть допомогу 13:36 1 коментар

В Україні після перевірки всіх, хто незаконно отримував субсидію, зобов'яжуть повернути її в державний бюджет. Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL. У постанові Кабміну сказано, що повернути субсидію потрібно добровільно. А...

Фільм Зеленського "пограбував" бюджет України на мільйони гривень 13:04 2 коментарі

Фільм "Я, Ти, Він, Вона" виробництва студії "Квартал 95" (ТОВ "Кварталкіно") у 2017 році отримав державну підтримку, однак за результатами прокату зміг повернути в бюджет суму на 4 млн гривень меншу від отриманої....
  • ріел ІФ виринаюча