Франик на виїзді: 4 історії про переїзд у Київ

The Village Україна запускає серію матеріалів про людей з інших міст, які переїхали в Київ. Герої першого тексту – франківці, які в розмові часто називають рідне місто “Франик”. Вони розповіли про мотиви переїзду, відчуття від Києва та місця сили, у яких треба побувати, якщо плануєш поїздку до Франківська.

Назар Гулик

IT-підприємець

переїхав у 2007-му


Мені було некомфортно в університеті в Івано-Франківську, я відчував, що деградую. Переїхав, тому що хотів розвиватися

Моя історія в Києві почалася після вступу в Могилянку. До того жив у Франківську, закінчив школу, один рік навіть встиг повчитися в університеті.

Я був дуже веселим хлопцем, знав багатьох людей з різних тусовок. Франик – це місто, в якому за вечір можна побачити десь 80% своїх друзів, сусідів, однокласників. Ще я був пластуном – це така скаутська організація. Вона дала мені додатковий набір цінностей, якими я тепер керуюся, наприклад, постійне бажання розвиватися, пристрасть до пізнання світу. Щось у мені виховали батьки, а дещо вже сам прокачуєш, наприклад, навик комунікації з людьми.

Мені було некомфортно в університеті в Івано-Франківську, я відчував, що деградую. Переїхав, тому що хотів розвиватися. Франик не міг дати мені Могилянку. Якби Могилянка була у Франику, можливо, я й не переїхав би.

Спочатку думав, що Київ – це дно. Жив посеред Троєщини, на Фестивальному, щоби влізти в маршрутку, я мав бути трошки реслером. Пам’ятаю один вечір – було дуже холодно, а я стояв на зупинці, слухав The Cranberries і думав, чи я вже починаю депресувати, чи ще ні?

 Франик зараз дуже крутий завдяки людям та їхнім проектам

Перші три місяці було дуже важко через умови життя, а ще я трохи розслабився у Франику, а в Могилянці було дуже багато математики. У цей період я спілкувався переважно з тими, хто був у Франику, але розумів, що треба налагоджувати життя і взаємини тут. Вступив практично в усі могилянські організації – у «РадіоКвіт», студентське братство, команду з яхтингу, грав у футбол. Ходив на різні тусовки, знайомився з максимальною кількістю людей, мене це почало дуже розвивати. Також я зрозумів свої слабкі сторони в навчанні, просто втягнувся в процес – і стало легше.

Київ – це мій дім, мабуть. Я люблю його за людей, які навколо мене. Мені подобається, як він розвивається зараз. Оскільки я причетний до стартап-тусовки, розумію, що ми таки не другий Берлін, але можливо третій чи четвертий. Тут дуже багато можливостей, усе дуже швидко розвивається.

Франик зараз дуже крутий завдяки людям та їхнім проектам. Думаю, усі вже чули про Urban Space та проекти Юрка Филюка (підприємець, керівник компанії «23 ресторани», співзасновник проекту «Тепле місто», Promprylad. Renovation – ред.). Якби там була тільки міська рада, думаю, усе було б дуже сумно.

Якщо хтось хоче провести хороші, спокійні вихідні, без потоку туристів, як у Львові, смачно поїсти без значних витрат – їдьте хоча б на три дні у Франик. Просто погуляйте містом, випийте кави, поспілкуйтеся з людьми. Це дуже заряджає.


Юлія Куртяк

кастинг-менеджерка

переїхала наприкінці 2011-го


Я зрозуміла, що Франківськ тісний для мене, Київ усе-таки місто можливостей

Я до Києва переїхала у 16 років. У Франику займалася музикою, у мене музична сім’я, з 6 років навчалася гри на фортепіано, займалася вокалом, потім мене зацікавила гітара, тато навчив мене кількох перших акордів.

У 13 років зрозуміла, що хочу свій гурт. У музичній школі познайомилася з дівчинкою Соломією, яка також грала на гітарі, писала пісні, з нею поділилася своїм бажанням, вона мене підтримала. З часом ми знайшли хлопців, які грали на гітарі, барабанах, почали репетирувати. Коли в нас було приблизно 5 пісень, ми їх записали. Я не думала, що до нас прийде успіх, наші пісні будуть крутити по радіо і на телебаченні. Ми вели перемовини з продюсером із Києва, проте не були до цього готові, не хотіли віддавати своє життя у чиїсь руки.

Я зрозуміла, що Франківськ тісний для мене, Київ усе-таки місто можливостей. Тут велика творча тусовка, можна знайти багато однодумців, цікавих людей, зв’язки. Усі сюди їдуть заради цього. Дуже дивно насправді, як мене батьки відпустили у 16 років, я приїхала, вступила в коледж на режисуру видовищно-театралізованих заходів. Зрозуміла, що це та спеціалізація, яка охоплює майже все – і танці, і спів, і написання сценаріїв. Думала: я всебічно розвиватимуся, а далі вже зрозумію, чого хочу.

Перший рік я майже не виходила з дому, якщо виходила, то гуляла сама, дізнавалася, що, де і як. Було важко з українською мовою, усі на мене дивилися квадратними очима, коли я починала говорити. Тепер набагато простіше, люди полюбили українську, більше почали розмовляти нею. Далі вступила в університет, закінчила його і так з часом закріпилася.

 Франик наче історичний, але з іншого боку – дуже сучасний

У Києві я працюю, живу, насолоджуюся життям. Мені дуже подобається інколи просто вийти з дому і кудись іти. Іноді буває враження, що Київ безмежний. Навіть від звичайної прогулянки заряджаєшся позитивом, надихаєшся, на думку спадають хороші ідеї. Мені дуже подобається, що в Києві мене, по суті, ніхто добре не знає, я навіть із цією ціллю їхала. В Івано-Франківську в певних творчих колах мого батька знали, я відчувала, що будь-які мої проекти, спроби, невеличкі успіхи будуть вважатися як справа його рук, а я хотіла зрозуміти, чого я варта, спробувати себе там, де мене не знають.

Я вважаю, що інколи велике місто – це хороша нагода пізнати себе. У мене було багато амбіцій, здавалося, що я всього досягну, хотілося слави. А коли я тут пожила, встигла попрацювати у різних сферах, то збагнула, що хочу насправді іншого. Спокою, впевненості у тому, що буде завтра.

Івано-Франківськ дуже нестандартне місто, його не можна порівнювати зі Львовом, бо це два різні світи. Франик наче історичний, але з іншого боку – дуже сучасний. Коли я їхала, тут усього дуже бракувало, воно було майже порожнім. А тепер там дуже багато крутих проектів, стартапів, молодих людей, які роблять щось класне. А ще це дуже спокійне і відносно повільне місто. Якщо хочеться видихнути – вам сюди.

Я раджу відвідати Вовчинецькі гори. Їхати від міста 10 хвилин. З них відкривається дуже красива панорама. І взагалі – рухайтеся у бік гір, побачте ці неймовірні краєвиди, відчуйте цей спокій. Можна піднятися на Хом’як чи Лису гору і вдихнути на повні груди.

 Я вважаю, що інколи велике місто – це хороша нагода пізнати себе.


Арсен Малащук

веб-дизайнер

переїхав у 2013-му


Зараз Київ дає те, що свого часу не встиг дати Франик – гроші, знайомства, можливості, що не закінчуються

Я закінчив університет за спеціальністю «англійська мова та література» в Івано-Франківську. Перша робота – у супермаркеті «Арсен» мерчандайзером, ще під час навчання. Це зараз моли та маркети всюди, а тоді він був єдиним у Франику й туди багато хто приходив потусити, це було модно. Не дивно, що мене туди тягнуло. Ще встиг попрацювати копірайтером, тоді лише з’являлися «айтішно-хіпстерські» компанії. Писав про гаджети англійською мовою. Це було моє останнє місце роботи у Франківську.

Франик видавався у ті часи дуже двіжовим. Друзі та знайомі постійно були перед очима, одні й ті ж тусовки, місця, обставини. Наче й весело, але починаєш звикати і нікуди далі не рухаєшся. Мені захотілося, щонайменше, інших людей.

Коли заходить мова про Київ, то це найчастіше про кар’єру, можливості. На той момент не було відчуття, що у Франику є якась перспектива. Але тепер усе сильно змінилося. Івано-Франківськ тоді й тепер – це різні речі.

 Івано-Франківськ тоді й тепер – це різні речі

Переїзд трапився випадково. Двоє моїх близьких друзів вирішили рвонути до Києва, на той момент мій молодший брат уже навчався тут. Тож я зібрався і поїхав.

Перше відчуття після переїзду – новизна. Стан від цього піднесений. Ми з товаришем відразу пішли працювати в компанію копірайтерами. Усе навколо змінювалося, було невідомим, багато нових ситуацій. Наприклад, нічна поїздка на таксі через увесь Київ за перші зароблені гроші. У таких моментах ховався кайф перебування в цьому місті.

Якщо питають пораду, куди піти у Франику, звісно, крім Urban Space можу порадити ще “Говорить Івано-Франківськ”, “Фабрику” чи “Десятку”, остання наче й не дуже модна, але там нереально сісти через смачну та недорогу їжу. Колись давно ще був заклад “Химера”, в якому проводилися рок-концерти, вечірки, там збиралася уся місцева богема. Легендарний заклад для багатьох людей. Але тепер його вже немає. Якщо хочеться відчути молодий Франківськ – раджу “Гост Бар”, але вночі. Там весело. А ще є дуже красивий сквер за драматичним театром – колишній цвинтар. Там дуже красиво і спокійно.

 Ти можеш попросити в когось про допомогу чи допомогти сам


Любов Науждюте

консультантка з питань стандартизації та гостинності в ресторанах та кафе

переїхала у 2017-му


Вирішила переїхати, тому що захотілося масштабу, змін у собі

Моє життя у Франику – це перш за все робота, а вже потім прогулянки до міського озера. Я працювала у компанії «23 ресторани», спілкувалася з гостями. Культурного життя у Франківську було не так багато, як хотілося би. Це були зазвичай квартирники, або вечірки на дворі у теплий сезон, які організовували друзі. Взимку – це кіно і зустрічі з друзями в кафе і в ресторанах. Я позитивно і досі до цього ставлюся, але це набридає, хочеться трохи різноманіття.

Вирішила переїхати, тому що захотілося масштабу, змін у собі. Їх найлегше робити, коли змінюєш місце перебування, оточення. Франик не міг мені цього дати. Хоча тепер там відбуваються дуже круті речі. Спочатку склалося з переїздом в Одесу, працювала там якийсь час, а вже звідтіля поїхала в столицю.

 Люблю вечори на березі Дніпра, можна просто гуляти, ходити містом, навіть звичайні прогулянки приносять величезне задоволення

Це була робоча поїздка тривалістю в місяць, але за перший тиждень перебування  я зрозуміла, що хочу залишитися. Мені тут комфортно, легше навіть дихається. Різноманіття людей дає відчуття, що можеш реалізуватися, знайти власну справу. У тебе набагато більше можливостей.

Мене захоплює масштаб, темп Києва. Зараз це місто мого життя, немає розмежування, що це тільки робота чи тільки розваги й тусовки. Усе дуже органічно. Люблю вечори на березі Дніпра, можна просто гуляти, ходити містом, навіть звичайні прогулянки приносять величезне задоволення. Бувають проблеми з житлом – змінила вже три квартири, але це дрібниці. Наразі живу на Подолі, гріх жалітися.

Усім, хто буватиме у Франику, раджу ознайомитися з тим, що робить платформа “Тепле місто” та її партнери – громадський ресторан Urban Space і, звісно, Promprylad. Враховуючи темп розвитку, який взяв Франківськ – це буде Силіконова долина в Україні.

(Visited 244 times, 2 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:7689

загрузка...

В День Прапора Дзвиняцька громада підкорила Говерлу (фоторепортаж) 20:54

Сьогодні, 23 серпня, в Україні відзначають День Прапора. Учасники Молодіжної ради Дзвиняцької ОТГ ще зранку вирушили в дорогу, щоб втілити в життя свій нещодавній задум. Близько 20 людей з Дзвиняча,...

Мешканці міста насолодилися вечірніми краєвидами з міської Ратуші (фоторепортаж) 20:30

Сьогодні, 23 серпня, по всій Україні відзначається День Прапора. У Івано-Франківську протягом дня відбувся ряд заходів, а вже ввечері був вечірній підйом на оглядовий майданчик на міській Ратуші, інформує Правда.іф.

У прикарпатському селі оселяться доісторичні тварини (фоторепортаж) 20:23 3 коментарі

На Прикарпатті в селі Підгір'я активно тривають роботи із виготовлення вражаючих скульптур мамонтів. Сімейство доісторичних гігантів «оживе» просто неба вже у жовтні місяці. Зараз скульптори брати Пилипонюк (Богдан, Тарас і...

Поліклініки міста провели флешмоб до Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України (фоторепортаж) 19:10 3 коментарі

Сьогодні, 23 серпня, працівники поліклінік Івано-Франківська провели флешмоб до Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України, інформує Правда.іф. "Україна-це Ти! Флешмоб для Структурних підрозділів. Ви - найкращі та найкреативніші! Підтримаймо код...

Мешканці міста можуть переглянути виставу під відкритим небом (фоторепортаж) 19:10

Сьогодні у Івано-Франківську розпочалася вистава "Нового театру" - "Абрикосовий Рай", пише Правда.іф. Перегляд вистави проходить у Палаці Потоцького під відкритим небом. Мешканці міста мають змогу насолодитися ліричною драмою за п'єсою...

Не зраджують традиціям: в Угорниках влаштували патріотичний велопробіг (фоторепортаж) 18:55

Сьогодні, 23 серпня, в Угорниках влаштували традиційний велопробіг. Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, передає Правда.іф. "В Угорниках своя традиція. Вони організовують патріотичний...

У центрі Івано-Франківська відбувається молодіжна мистецька акція "Прапор України" (фоторепортаж) 17:38

Молодіжна мистецька акція "Прапор України" проходить у середмісті Івано-Франківська, пише Правда.іф.  Для франківців організували святковий концерт та вікторину. Також усім присутнім роздають синьо-жовті стрічки, як символ свята. На завершення учасники...

До Дня Незалежності у франківському спортклубі InterFit 50% знижки на абонементи 15:33

До Дня Незалежності України у спортклубі InterFit в Івано-Франківську 50% ЗНИЖКИ на 3, 6 і 12-місячні абонементи в тренажерний зал (повний безлім)! Щоб скористатися цією класною пропозицією, є два варіанти. INSTAGRAM. Зробіть...

Відома гімнастка розлучилася з одіозним олігархом (фото) 15:06 1 коментар

Про те, що гімнастка Ганна Різатдінова вже не разом із депутатом-утікачем Олександром Онищенком, стало відомо ще на початку червня. Але сама спортсменка підтвердила це лише зараз у коментарі JetSetter.ua. "Так, ми з...

Сексуальна Настя Каменських похизувалася формами у крихітному бікіні 14:37

Українська поп-виконавиця Настя Каменських насолоджується останніми літніми днями, проводячи їх поруч з басейном. Зваблива співачка, яка полюбляє продемонструвати свій стрункий животик та сідниці, не змогла не засвітити ще кілька подібних...

Потребуючим франківським родинам передали благодійну допомогу з Франції (фоторепортаж) 14:23

Міський центр соціальних служб для дітей, сім' ї та молоді надає соціальні послуги та здійснює соціальний супровід різних категорій населення, серед яких сім' ї, що потрапили у складні життєві обставини....

«Чорна п'ятниця» - за розкладом: Марцінків перевірив чистоту в місті перед Днем Незалежності (фоторепортаж) 13:16

Чиновники на велосипедаї та самокатах проінспектували місто. Про це написав на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук міський голова Руслан Марцінків, передає Правда.іф. "Свято, а чорна п'ятниця - за розкладом. Бо...

На Площі Ринок розпочався ярмарок "Прикарпатський вернісаж" (фоторепортаж) 12:36

 Сьогодні, 23 серпня, в Івано-Франківську в рамках святкування Дня Прапора та Дня Незалежності України розпочався святковий ярмарок "Прикарпатський вернісаж", інформує Правда.іф. На ярмарку представлені вишивки, кераміка, сувенірна продукція, сири, мед та...

У дитячій лікарні Івано-Франківська презентували відремонтовані відділення (фоторепортаж) 11:47

Сьогодні у Івано-Франківській міській дитячій лікарні відкрили відремонтовані хол та інфекційне відділення грудного вигодовування, інформує Правда.іф. "На сьогоднішній день ми повністю завершили ремонт інфекційного відділення грудного вигодовування, облаштували його меблями,...

Даша Астаф'єва знялася в сексуальній фотосесії на даху 11:34

Екс-учасниця гурту NikitA Даша Астаф'єва взяла участь у фотосесії на даху. Чорно-білими знімками вона поділилася на своїй сторінці у Instagram. Зйомка вийшла дуже сексуальною і драматичною. На фото Астаф'єву можна побачити в...

Франківські красуні змагалися у “перегонах на підборах” (фоторепортаж) 10:35

Традиційну акцію «Перегони на підборах» під відкритим небом провели 18 серпня ТРЦ «Велес» та спортивний клуб «Альянс». Участь у перегонах взяли дівчата віком від 18 років на підборах від 9...

Українська фітнес-модель викликала справжній фурор "гарячими" світлинами з відпочинку (18+) 10:33 5 коментарів

Українська фітнес-модель і тренер Юлія Мішура викликала справжній фурор у мережі, показавши знімки зі свого відпочинку на Кіпрі. 27-річна киянка, яка в 2016 році виграла чемпіонат Європи WBPF (Всесвітня федерація...

Рятувальники Прикарпаття отримали подяки та грамоти з нагоди Дня Незалежності України (фоторепортаж) 09:50

Рятувальники Івано-Франківщини отримали подяки та грамоти від міського голови Руслана Марцінківа за сумлінне виконання службових обовя`зків та з нагоди відзначення 28-ї річниці Незалежності України та Дня Державного Прапора України.  

"Живий прапор": у Івано-Франківську провели святковий флеш-моб (фоторепортаж) 08:47

Флеш-моб та сотні франківців. Так, сьогодні Івано-Франківськ відзначає День прапора. На площі перед облдержадміністрацію мешканці міста створили так званий "живий" синьо-жовтий прапор, пише Правда.іф. "Щороку ми робимо флешмоб. Цього року...

Франківський митець передав свою нагороду за найкращий дворик міста у фонд Мистецького братства (фоторепортаж) 22:41

Як повідомляла раніше Правда.іф, у Івано-Франківську нагородили переможців конкурсу “Кращий дворик”. Відомий митець Ігор Роп’яник здобув третє місце у номінації «Краще приватне подвір’я (садиба)». Свою нагороду чоловік передав у фонд Мистецького братства....
  • ріел ІФ виринаюча