Франківська компанія із “німецьким характером” самовільно зводить нову “елітну нерухомість біля озера”

Металевий паркан довкола малоповерхових будинків по вулиці Гетьмана Мазепи 160-А з’явився влітку минулого року. Згодом одну із будівель було демонтовано, а на її місці розпочалося будівництво нового багатоквартирного житлового будинку під назвою «Park Residence».

На яскравих банерах, що розміщені вздовж усього периметру майбутньої забудови, зображено проект дев’ятиповерхового будинку. Сучасний фасад, оригінальне оздоблення – подібні архітектурні композиції для Івано-Франківська не рідкість. Водночас, вражають додаткові переваги новобудови. Зокрема, у рекламі, забудовник згадує про підземні гаражі, дитячу кімнату, конструкції з теплого алюмінію та навіть зарядну станцію для електромобілів. А якщо врахувати сусідство із міським озером, парковою зоною та близькість до центру міста, об’єкт відраджу можна зарахувати до сегменту елітної нерухомості.

 

Освоюватиме територію досі не відома в Івано-Франківську будівельна компанія «Bau comfort». Забудовник лаконічно називає себе «будівельною компанією із німецьким характером». На своєму офіційному сайті вказувати про себе більше компанія «Bau comfort» не стала. Обмежилась лиш контактними телефонами та адресою офісу.

 

вул. Мазепи 160-А, квітень 2018

 

Про сам житловий комплекс «Park Residence» відомо небагато. На сайті компанії «Bau comfort» можна ознайомитись із проектом будинку та плануванням квартир. Основний акцент зроблений на місці розташування новобудови та довколишній інфраструктурі. Крім цього, компанія «Bau comfort» розміщує інформацію про об’єкт на своїх сторінках у мережі Facebook і Twitter.

 

Ще рік тому, по вулиці Гетьмана Мазепи 160-А, знаходився двоповерховий житловий будинок. У 2001 році за цієї адресою будо створено об’єднання співвласників багатоквартирного житлового будинку «Цегельник». За даними аналітичної системи Youcontrol, ОСББ досі існує, хоча сам будинок був демонтований у серпні 2017 року. Згодом на його місці почалося будівництво нового житлово комплексу «Park Residence».

 

На сторінці компанії «Bau comfort» у мережі Twitter, збереглися фотографії будинку, зроблені напередодні його знесення та відео території майбутньої забудови, відзняте за допомогою квадрокоптера. З часу знесення будівлі сторінка компанії у мережі Twitter не оновлювалась.

 

Знесений будинок, що раніше знаходився на вул. Мазепи, 160-А, фото з сторінки компанії «Bau comfort» у мережі Twitter

 

Тож по-сусідству із міський озером звільнився придатний під забудову клаптик землі, який взялася освоювати будівельна компанія «Bau comfort». Втім, необхідно з’ясувати, чи має забудовник юридичні підстави здійснювати будівництво на цій території.

 

Згідно даних кадастрової карти, по вулиці Мазепи, 160-А знаходиться земель ділянка площею 0,3231 га. Її цільове призначення – «для житлових, житлово-будівельних, гаражно і дачно-будівельних кооперативів». Земля перебуває у приватній власності ОСББ «Цегельник».

 

Ділянка на кадастровій карті

 

Згідно відомостей з Державного реєстру прав на нерухоме майно, право власності на ділянку ОСББ зареєструвало у червні 2017 року. При цьому у реєстрі цільове призначення землі вказано «для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку».

 

Як з’ясувалося, ще в 2010 році, Івано-Франківська міська рада затвердила ОСББ «Цегельник» технічну документацію із землеустрою, на земельну ділянку площею 0,3231 га на вул. Гетьмана Мазепи, 160-а, з передачею її в оренду, терміном на п’ять років, для обслуговування багатоквартирного житлового будинку.

 

Рік потому міська рада своє рішення скасувала. Натомість депутати затвердили ОСББ «Цегельник» документацію на користування земельною ділянкою з передачею її у власність.

 

Право власності на ділянку ОСББ зареєструвало аж у червні 2017 році. Тоді ж департамент містобудування, архітектури і культурної спадщини видав ОСББ «Цегельник» містобудівні умови та обмеження на будівництво багатоквартирного житлового будинку із закладами оздоровчо-реабілітаційного призначення (І черга будівництва) за адресою вул. Гетьмана Мазепи, 160-А. Містобудівна документація була видана на шестиповерховий будинок (шостий – мансардний поверх), розрахований на 55 квартир.

 

Містобудівні умови та обмеження, видані у червні 2017 року

 

Водночас, у реєстрі державної архітектурно-будівельної інспекції, за період від червня 2017 року і до сьогодні, не зареєстрованого жодного дозвільного документа на ведення будівельних робіт по вул. Гетьмана Мазепи, 160-А.

 

Незважаючи на це, будівельні роботи на вказаній території тривають повним ходом – забудовник уже встиг звести перший поверх. При цьому при в’їзді на будівельний майданчик відсутній паспорт об’єкта будівництва. Це спеціальний інформаційний стенд, де має бути зображено фасад будівлі, її адресу, вказано замовника, генпідрядника будівництва, а також осіб, що відповідають за технічний нагляд. Найголовніше – паспорт міститься  номер ліцензії, що дозволяє здійснювати будівельні роботи. Ці дані необхідні для контролюючих органів і їх легко перевірити у відритому реєстрі ДАБІ.

 

Фото з будівництва по вул. Мазепи, 160-А, квітень 2018 року

 

 

 

 

 

 

 

 

У випадку будівництва по вул. Мазепи, 160-А подібна інформація відсутня. Відомості, зазначені у реєстрах, засвідчують за ОСББ «Цегельник» право власності на земельну ділянку. Ще є видані містобудівні умови та обмеження на шестиповерховий будинок, що дозволяє припустити, що ОСББ виступає замовником будівництва. При цьому вздовж всієї огорожі будівельного майданчика зображено проект будівлі, висотою аж у 9 поверхів.

 

Незважаючи на це, квартири у майбутньому будинку активно розпродуються у мережі. На сайт ОЛХ міститься чимало оголошень про продаж квартир в «елітній новобудові біля озера» від будівельної компанії «Bau comfort». До прикладу, забудовник за двокімнатну квартиру площею 63,7 м кв просить майже 32 500 доларів, що цілком відповідає ринковим цінам на нерухомість в Івано-Франківську.

 

Проект ЖК «Park Residence»

 

 

Втім, на яких умовах, ще й без наявної дозвільної документації, компанія «Bau comfort» освоює територію неподалік міського озера, невідомо.

 

Власником ділянки є ОСББ «Цегельник». Ст. 42 Земельного Кодексу України передбачає безоплатну передачу співвласникам багатоквартирного будинку у власність або в постійне користування земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки. Ця ж стаття визначає, що порядок використання земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки, визначається співвласниками. Водночас, у частині 5 цієї ж статті зазначається, що «у разі знищення (руйнування) багатоквартирного будинку майнові права на земельну ділянку, на якій розташовано такий будинок, а також належні до нього будівлі, споруди та прибудинкова територія, зберігаються за співвласниками багатоквартирного будинку».

 

Відтак, можна припустити, що ОСББ « Цегельник» розпорядилося ділянкою по вул. Мазепи 160-А дуже просто, віддавши її під забудову компанії «Bau comfort». У цьому разі, забудовник отримує від власника землі право на користування землею або укладає із ним договір суперфіцій (право на забудову ділянки). Це юридичній документи, їх наявність засвідчується у реєстрі прав на нерухоме майно. У випадку будівництва на ділянці по вулиці Мазепи, 160-А подібна інформація відсутня. Додамо сюди ще й відсутність дозвільної документації на будівництво і «елітна новобудова біля озера» згідно ст. 376 Цивільного кодексу України визначається як самочинне будівництво.

 

Згідно даних аналітичної системи Youcontrol, у «компанії із німецьким характером «Bau comfort» виявилась цілком українська прописка. У березні 2017 року, в Івано-Франківську було зареєстровано товариство з обмеженою відповідальністю «Баукомфорт». Підприємство займається будівництвом житлових та нежитлових будівель, і має ліценцію за господарську діяльність пов’язану зі створенням об’єктів інфраструктури.

 

Скрін з Youcontrol

 

Ліцензія, скрін з Youcontrol

 

Керівником компанії значиться Гриців Юрій Михайлович. Засновники підприємства, Суркова Тетяна Михайлів та Лисовенко Роман Володимирович, внесли порівну по 1 000 000 грн до статутного капіталу компанії.  Тетяна Суркова числиться засновницею ще 5-ти підприємств, серед яких обслуговуючий кооператив «ЖБК «Фізкультурний», який зареєстрований за адерсою вул. Мазепи 160 (цей будинок знаходиться по сусідству із будівельний майданчиком, де нині будується ЖК «Park Residence»).

 

Засновники компанії, скрін з Youcontrol

Керівництво компанії, скрін з Youcontrol

Джерело

(Visited 276 times, 1 visits today)

Коментарі:

    Гість,

    ЯК незаконно —а світло як підключили а підрядника як знайшли а ТБ пожарники і пр НЕПОРІТЬ ДУРНЯ -всі про все знають а якщо нІТО завтра там має бути вся контролююча братія і ВЗЕП —бо незаконно бо може бути аварія і пр пр —НЕЗАКОННО і що каже ПРОКУРОР

    Гість,

    Просто вкрали землю

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:4875

Небайдужих просять допомогти зібрати кошти на портативний кисневий апарат для важкохворого франківця 00:13

Небайдужих закликають відгукнутися на прохання про допомогу: Інформацію про  збір коштів хлопцю з Івано-Франківська на портативний кисневий апарат розмістили на сайті Української біржі благодійності. Через важку хворобу легені Ігора пошкоджені...

У Коломиї проводять реконструкцію продовольчого ринку (фотофакт) 23:22

В місті Коломия, частину території продовольчого ринку, прилеглу до центрального універмагу, укладають тротуарною плиткою, інформує Дзеркало Медіа. Ще вчора йшла жвава торгівля, тепер там пусто. Директор ринку Анна Риндич пояснила,...

У мережі продають блокноти, аби допомогти вихованцям Залучанського дитбудинку (фоторепортаж) 23:08

На доброчинних аукціонах у мережі збирають кошти для вихованців Залучанського дитячого будтнку. Про це на свойї сторінці у мережі Facebook написала волонтерка Надія Гулин. "Друзі, чудова пропозиція для усіх, хто...

Щастя, яке назви не має…Як Дмитро Вітовський наважився на одруження 22:44

Інтернет-видання Бліц-Інфо спільно з дирекцією обласного музею визвольної боротьби ім. С.Бандери продовжує цикл матеріалів на історичну тематику, присвячену до 100-річчя Західноукраїнської Народної Республіки. Дмитро Вітовській знакова постать в історії України...

На Коновальця триває ремонт ще одного двору (фоторепортаж) 22:06

 Раніше ЗМІ повідомляли, що в Івано-Франківську на вулиці  Коновальця, 130а-136г ремонтують двір. Тоді міський голова Руслан Марцінків розповів, що там виконуються ґрунтовні роботи: облаштування дощової каналізації, тротуарів, дитячих майданчиків. Нещодавно, директор Департаменту...

В Івано-Франківську відбувся турнір із спортивної гімнастики (фоторепортаж) 21:47

Третій рік поспіль в Івано-Франківську на базі СДЮСШОР №1 відбувся турнір з спортивної гімнастики, присвячений пам’яті майстра спорту з акробатики Віри Дяченко. На урочистому відкриті турніру з вітальним словом виступили...

Оточили з усіх сторін: історія одного приватного будинку в Калуші (фотофакт) 21:19

Минулого тижня, у місті Калуш Івано-Франківської області, на розі вулиць Грушевського-Міцкевича, розпочали зведення фундаменту другої черги новозбудованої чотирьохповерхівки, повідомляє Калуш Урбаністичний. Новобудову зведуть у формі літери Г і вона з...

Молодій франківчанці необхідна допомога на боротьбу з раком 20:56

Молода франківчанка Тетяна Черних, яка сама виховує донечку, терміново потребує допомоги. Наприкінці квітня 2016 року їй поставили діагноз гостра лейкемія (рак крові). Жінка зараз збирає кошти на лікування в Бельгії, пише Бліц-Інфо....

Старости прикарпатських громад створюють свій клуб 20:35

"Клуб старост" започатковують прикарпатські громади для обміну досвідом та вивчення найкращих практик колег. Таке рішення стало підсумком семінару "Участь старост у реалізації місцевих ініціатив на прикладі Більшівцівської ОТГ", організованого Івано-Франківським...

Наступного тижня на широкі екрани виходить історичний бойовик «Король Данило» - фільм, який знімався на Прикарпатті і у якому зіграло чимало прикарпатських акторів (фото+відео) 20:22

Фільм Тараса Химича «Король Данило» — це новий унікальний проект: бойовик на основі історії життя короля Русі Данила Романовича, який вперше був визнаний Східною та Західною церквами, як одностайний правитель...

Красивий скандал в Івано-Франківську: переможницю конкурсу краси позбавили титулу через фото (фотофакт) 20:07 2 коментарі

Скандал в Івано-Франківську: переможницю конкурсу краси «Star Face of the Season s’s 2018» Софію Гунерську позбавили титулу. Про це йдеться в офіційній заяві оргкомітету конкурсу. "У зв’язку із порушенням переможницею...

Стежка равлика: У селі на Городенківщині хочуть створити екомаршрут (фоторепортаж) 19:53

Днями працівники Дністровського регіонального ландшафтного парку досліджували околиці селі Копачинці Городенківського району щодо можливості створення наступного року екостежки, яка б сполучала всі цікаві об'єкти. Про це в мережі повідомив директор...

В Івано-Франківську продовжують торгувати несвіжим хлібом, який має шалений попит серед соціально незахищених верств населення (відеосюжет) 19:47 9 коментарів

Журналісти телеканалу Україна побували на Прикарпатті, щоб показати, як в Івано-Франківську торгують несвіжим хлібом. Такий МАФ розташований біля місцевого хлібокомбінату. В сюжеті видно, що біля кіоску завжди людно. Основні покупці...

Як маленька франківчанка, яка мріє бути акторкою, підкорює Польщу (фотофакт) 18:51

Софія Стельмах - десятирічна українка з Івано-Франківська, яка вже чотири роки разом з мамою живе у Варшаві. Скромна, але впевнена у собі дівчинка одразу справляє враження самостійної дитинки з великими...

Прикарпатка потрапила до п’ятірки найкращих на чемпіонат України з фітнесу (фоторепортаж) 18:12

Днями у Києві пройшов чемпіонат України з бодібілдингу, фітнесу та атлетизму UBPF. Серед спортсменів, які боролися за перемогу була й 19-річна коломиянка Людмила Кадоб’янська, пише Дзеркало Медіа. Наша землячка змагалася в номінації...

“Таргани танцюють танго”: в яких умовах лікують у дитячій лікарні Коломиї (фоторепортаж) 18:01 1 коментар

“Таргани танцюють танго” – саме так описала у мережі Фейсбук Nata Gov дитячу лікарню у Коломиї, інформує WestNews. Жінка розповідає, що тумбочки у поліклініці на зав’язках, на кухні таргани, умивальники забиті, жахливі...

Франківчанка облаштувала у лісі притулок і доглядає за бездомними тваринами (фоторепортаж) 17:46 1 коментар

У Франківську багато хто знає пані Ірину Якимів, яка врятувала навіть не сотні, а тисячі тварин. Жінка поклала своє життя на турботу про чотирилапих, але через вічні докори сусідів переїхала...

Пара з Івано-Франківська заручилась та покинула “Битву екстрасенсів” 17:09

Шостий тиждень 19 сезону «Битви екстрасенсів» став поворотним для всіх ясновидців. На традиційному вечірньому зібранні проект покинув не один учасник, а відразу троє. Незважаючи на поблажки суддів в минулому випуску,...

«Карлику» дозволили потиснути руку Трампу: у мережі кепкують зі зросту Путіна 16:30 5 коментарів

Фотографія, де президент Росії Володимир Путін тисне руку главі США Дональду Трампу, стала об’єктом для насмішок у мережі. Подія сталася у Парижі під час заходів з нагоди сторіччя завершення Першої світової війни. Володимир Путін проходив...

Американець використовує гуцульський орнамент на окулярах (фото+відео) 16:23 1 коментар

Дизайнер з Америки використовує гуцульський орнамент на окулярах. Американець Нік Розан приїждав в Україну, щоби дослідити своє родове коріння. А коли, зокрема, був на Гуцульщині, зачарувався місцевим колоритом, особливо орнаментами...
  • Вертикальні меблі
  • ріел ІФ виринаюча