Франківська компанія із “німецьким характером” самовільно зводить нову “елітну нерухомість біля озера”

Металевий паркан довкола малоповерхових будинків по вулиці Гетьмана Мазепи 160-А з’явився влітку минулого року. Згодом одну із будівель було демонтовано, а на її місці розпочалося будівництво нового багатоквартирного житлового будинку під назвою «Park Residence».

На яскравих банерах, що розміщені вздовж усього периметру майбутньої забудови, зображено проект дев’ятиповерхового будинку. Сучасний фасад, оригінальне оздоблення – подібні архітектурні композиції для Івано-Франківська не рідкість. Водночас, вражають додаткові переваги новобудови. Зокрема, у рекламі, забудовник згадує про підземні гаражі, дитячу кімнату, конструкції з теплого алюмінію та навіть зарядну станцію для електромобілів. А якщо врахувати сусідство із міським озером, парковою зоною та близькість до центру міста, об’єкт відраджу можна зарахувати до сегменту елітної нерухомості.

 

Освоюватиме територію досі не відома в Івано-Франківську будівельна компанія «Bau comfort». Забудовник лаконічно називає себе «будівельною компанією із німецьким характером». На своєму офіційному сайті вказувати про себе більше компанія «Bau comfort» не стала. Обмежилась лиш контактними телефонами та адресою офісу.

 

вул. Мазепи 160-А, квітень 2018

 

Про сам житловий комплекс «Park Residence» відомо небагато. На сайті компанії «Bau comfort» можна ознайомитись із проектом будинку та плануванням квартир. Основний акцент зроблений на місці розташування новобудови та довколишній інфраструктурі. Крім цього, компанія «Bau comfort» розміщує інформацію про об’єкт на своїх сторінках у мережі Facebook і Twitter.

 

Ще рік тому, по вулиці Гетьмана Мазепи 160-А, знаходився двоповерховий житловий будинок. У 2001 році за цієї адресою будо створено об’єднання співвласників багатоквартирного житлового будинку «Цегельник». За даними аналітичної системи Youcontrol, ОСББ досі існує, хоча сам будинок був демонтований у серпні 2017 року. Згодом на його місці почалося будівництво нового житлово комплексу «Park Residence».

 

На сторінці компанії «Bau comfort» у мережі Twitter, збереглися фотографії будинку, зроблені напередодні його знесення та відео території майбутньої забудови, відзняте за допомогою квадрокоптера. З часу знесення будівлі сторінка компанії у мережі Twitter не оновлювалась.

 

Знесений будинок, що раніше знаходився на вул. Мазепи, 160-А, фото з сторінки компанії «Bau comfort» у мережі Twitter

 

Тож по-сусідству із міський озером звільнився придатний під забудову клаптик землі, який взялася освоювати будівельна компанія «Bau comfort». Втім, необхідно з’ясувати, чи має забудовник юридичні підстави здійснювати будівництво на цій території.

 

Згідно даних кадастрової карти, по вулиці Мазепи, 160-А знаходиться земель ділянка площею 0,3231 га. Її цільове призначення – «для житлових, житлово-будівельних, гаражно і дачно-будівельних кооперативів». Земля перебуває у приватній власності ОСББ «Цегельник».

 

Ділянка на кадастровій карті

 

Згідно відомостей з Державного реєстру прав на нерухоме майно, право власності на ділянку ОСББ зареєструвало у червні 2017 року. При цьому у реєстрі цільове призначення землі вказано «для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку».

 

Як з’ясувалося, ще в 2010 році, Івано-Франківська міська рада затвердила ОСББ «Цегельник» технічну документацію із землеустрою, на земельну ділянку площею 0,3231 га на вул. Гетьмана Мазепи, 160-а, з передачею її в оренду, терміном на п’ять років, для обслуговування багатоквартирного житлового будинку.

 

Рік потому міська рада своє рішення скасувала. Натомість депутати затвердили ОСББ «Цегельник» документацію на користування земельною ділянкою з передачею її у власність.

 

Право власності на ділянку ОСББ зареєструвало аж у червні 2017 році. Тоді ж департамент містобудування, архітектури і культурної спадщини видав ОСББ «Цегельник» містобудівні умови та обмеження на будівництво багатоквартирного житлового будинку із закладами оздоровчо-реабілітаційного призначення (І черга будівництва) за адресою вул. Гетьмана Мазепи, 160-А. Містобудівна документація була видана на шестиповерховий будинок (шостий – мансардний поверх), розрахований на 55 квартир.

 

Містобудівні умови та обмеження, видані у червні 2017 року

 

Водночас, у реєстрі державної архітектурно-будівельної інспекції, за період від червня 2017 року і до сьогодні, не зареєстрованого жодного дозвільного документа на ведення будівельних робіт по вул. Гетьмана Мазепи, 160-А.

 

Незважаючи на це, будівельні роботи на вказаній території тривають повним ходом – забудовник уже встиг звести перший поверх. При цьому при в’їзді на будівельний майданчик відсутній паспорт об’єкта будівництва. Це спеціальний інформаційний стенд, де має бути зображено фасад будівлі, її адресу, вказано замовника, генпідрядника будівництва, а також осіб, що відповідають за технічний нагляд. Найголовніше – паспорт міститься  номер ліцензії, що дозволяє здійснювати будівельні роботи. Ці дані необхідні для контролюючих органів і їх легко перевірити у відритому реєстрі ДАБІ.

 

Фото з будівництва по вул. Мазепи, 160-А, квітень 2018 року

 

 

 

 

 

 

 

 

У випадку будівництва по вул. Мазепи, 160-А подібна інформація відсутня. Відомості, зазначені у реєстрах, засвідчують за ОСББ «Цегельник» право власності на земельну ділянку. Ще є видані містобудівні умови та обмеження на шестиповерховий будинок, що дозволяє припустити, що ОСББ виступає замовником будівництва. При цьому вздовж всієї огорожі будівельного майданчика зображено проект будівлі, висотою аж у 9 поверхів.

 

Незважаючи на це, квартири у майбутньому будинку активно розпродуються у мережі. На сайт ОЛХ міститься чимало оголошень про продаж квартир в «елітній новобудові біля озера» від будівельної компанії «Bau comfort». До прикладу, забудовник за двокімнатну квартиру площею 63,7 м кв просить майже 32 500 доларів, що цілком відповідає ринковим цінам на нерухомість в Івано-Франківську.

 

Проект ЖК «Park Residence»

 

 

Втім, на яких умовах, ще й без наявної дозвільної документації, компанія «Bau comfort» освоює територію неподалік міського озера, невідомо.

 

Власником ділянки є ОСББ «Цегельник». Ст. 42 Земельного Кодексу України передбачає безоплатну передачу співвласникам багатоквартирного будинку у власність або в постійне користування земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки. Ця ж стаття визначає, що порядок використання земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки, визначається співвласниками. Водночас, у частині 5 цієї ж статті зазначається, що «у разі знищення (руйнування) багатоквартирного будинку майнові права на земельну ділянку, на якій розташовано такий будинок, а також належні до нього будівлі, споруди та прибудинкова територія, зберігаються за співвласниками багатоквартирного будинку».

 

Відтак, можна припустити, що ОСББ « Цегельник» розпорядилося ділянкою по вул. Мазепи 160-А дуже просто, віддавши її під забудову компанії «Bau comfort». У цьому разі, забудовник отримує від власника землі право на користування землею або укладає із ним договір суперфіцій (право на забудову ділянки). Це юридичній документи, їх наявність засвідчується у реєстрі прав на нерухоме майно. У випадку будівництва на ділянці по вулиці Мазепи, 160-А подібна інформація відсутня. Додамо сюди ще й відсутність дозвільної документації на будівництво і «елітна новобудова біля озера» згідно ст. 376 Цивільного кодексу України визначається як самочинне будівництво.

 

Згідно даних аналітичної системи Youcontrol, у «компанії із німецьким характером «Bau comfort» виявилась цілком українська прописка. У березні 2017 року, в Івано-Франківську було зареєстровано товариство з обмеженою відповідальністю «Баукомфорт». Підприємство займається будівництвом житлових та нежитлових будівель, і має ліценцію за господарську діяльність пов’язану зі створенням об’єктів інфраструктури.

 

Скрін з Youcontrol

 

Ліцензія, скрін з Youcontrol

 

Керівником компанії значиться Гриців Юрій Михайлович. Засновники підприємства, Суркова Тетяна Михайлів та Лисовенко Роман Володимирович, внесли порівну по 1 000 000 грн до статутного капіталу компанії.  Тетяна Суркова числиться засновницею ще 5-ти підприємств, серед яких обслуговуючий кооператив «ЖБК «Фізкультурний», який зареєстрований за адерсою вул. Мазепи 160 (цей будинок знаходиться по сусідству із будівельний майданчиком, де нині будується ЖК «Park Residence»).

 

Засновники компанії, скрін з Youcontrol

Керівництво компанії, скрін з Youcontrol

Джерело

(Visited 290 times, 1 visits today)

Коментарі:

    Гість,

    ЯК незаконно —а світло як підключили а підрядника як знайшли а ТБ пожарники і пр НЕПОРІТЬ ДУРНЯ -всі про все знають а якщо нІТО завтра там має бути вся контролююча братія і ВЗЕП —бо незаконно бо може бути аварія і пр пр —НЕЗАКОННО і що каже ПРОКУРОР

    Гість,

    Просто вкрали землю

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:8203

загрузка...

Франківець виклав у мережу неймовірні фото Дністра з висоти пташиного польоту (фоторепортаж) 17:46

У мережі з'явились фото, на якому зображена річка Дністер з висоти пташиного польоту. Світлини у мережу виклав франківський фотограф Андрій Білецький. "Мій рідний Галич та Дністер з висоти пташиного польоту",- підписав...

У Ворохті вантажівка ледь не злетіла з дороги в урвище (фотофакт) 17:09

Вчора, 18 лютого на трасі неподалік Ворохти трапилась дорожньо-транспортна пригода. Вантажівку з тягачем розвернуло посеред дороги. Про це в телеграм-чаті 112 повідомляють очевидці. Як розповіли кореспондентці Бліц-Інфо у прес-службі Нацполіції в області, близько 14:50...

Невідомі зловмисники проникли в автомобіль мера Івано-Франківська. Справу розслідує поліція (фотофакт) 16:27

Про це міський голова написав у мережі Фейсбук і оприлюднив світлину розбитого вікна своєї “Шкоди”. “Злодюжки спробували пограбувати “Шкоду”! Ех! Буває”, – написав Руслан Марцінків. До патрульної поліції приблизно о 14 год....

У Франківську фахівці взялися за порятунок одного із корпусів палацу Потоцьких (фоторепортаж) 16:23

Львівські фахівці працюють над розробкою проекту невідкладних протиаварійних робіт у корпусі Б Палацу Потоцьких У 2018 році проектно-вишукувальним відділом КП “Простір Інноваційних Креацій “Палац” було організовано проведення попередніх науково-дослідних робіт...

В Службі автомобільних доріг повідомили, які дороги було відремонтовано в 2018 році (фоторепортаж) 16:02

У 2018 році основними напрямками ремонту було визначено автомобільні дороги загального користування державного значення Н-09 Мукачеве – Львів на ділянці - межа Закарпатської області – Яремче – Надвірна, Н-10 Стрий...

"Я йду в президенти, щоб знищити корупцію у владі" - Наливайченко у Івано-Франківську 16:00 1 коментар

Сьогодні, 19 лютого до Івано-Франківська приїхав кандидат у президенти України, лідер Руху «Справедливість» Валентин Наливайченко. Політик презентував передвиборчу програму й власний план відновлення миру в Україні, пише Правда.іф. В Івано-Франківську...

Митрополит Володимир заклав наріжний камінь під будівництво нового храму в Івано-Франківську (фоторепортаж) 15:55

Біля каплиці Стрітення Господа Нашого Ісуса Христа на вулиці Богдана Хмельницького освятили наріжні камені, які закладуть під фундамент майбутнього храму. Чин освячення здійснив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин....

В мережі з’явився анонс виступу франківця на сліпих прослуховуваннях “Голосу країни” (відео) 15:44

Як раніше інформували ЗМІ, франківець візьме участь в сліпих прослуховуваннях “Голосу країни”. Вчора ввечері канал “1+1” оприлюднив анонс виступу хлопця в сліпих прослуховуваннях проекту “Голос країни”. Богдана Богославця покажуть наступної неділі...

Живі, щирі, справжні емоції: в Івано-Франківську відкрилася експозиція “Тиша” (фоторепортаж) 13:43

У понеділок, 18 лютого, в Івано-Франківську відбулося відкриття експозиції “Тиша” Миколи Дяченка. Виставка працюватиме в “Промприлад. Реновація”, інформує WestNews. «Тиша» – це перша фотовиставка 22-річного Миколи Дяченка з Тисмениці. Експозиція...

Зіркова франківчанка Тіна Кароль грайливому образі знялася у новій фотосесії (фото) 13:36

34-річна співачка Тіна Кароль поділилася з шанувальниками двома кадрами зі свого нового фотосету. Зйомку робили для українського журналу Elle, повідомляє ТСН. Фото з нової фотосесії співачки На одному з них вона зображена в...

Аномальна зима: в лісах на Прикарпатті гриби ростуть навіть взимку (відео) 13:11

На Прикарпатті, навіть узимку, не завершується сезон тихого полювання. Щоправда, щоб знайти боровики, треба піднятися високо в гори, інформує телеканал “Україна”. “Так, я йду за грибами. І я їх зараз...

Вічна пам’ять! Передчасно помер відомий прикарпатський лісівник 12:57

18 лютого відійшов у засвіти головний лісничий ДП «Брошнівський лісгосп», відомий на Прикарпатті лісівник Ігор Козаровський, інформує WestNews. «ІГОРЯ ІВАНОВИЧА КОЗАРОВСЬКОГО – наш колега, чудова людина, прекрасний друг, кого знали,...

На Прикарпатті нечистоти стікають в очисні споруди (фоторепортаж) 12:26

На Прикарпатті  відходи з каналізації заводу ДВП (Деревноволокнистих плит) стікають в очисні споруди. Про це в соцмережі написав Роман Штойко, інформує WestNews. «Із ДВП Вигода тече каналізація і відходи виробництва...

Франківці прибирають свої подвір’я, а сміття викидають у міський парк (фоторепортаж) 11:41 1 коментар

У парку Шевченка триває благоустрій територій. Робота ведеться в найвіддаленішій частині, вздовж приватного сектору (кут Дорошенка- Мазепи). Наразі там засипають ями компостом, щоб вирівняти зелену зону. “Дуже прикро, що господарі...

Правоохоронці розшукують 40-річного прикарпатця, який зник без вісти учора (фотофакт) 11:08

Правоохоронці розшукують 40-річного прикарпатця, який зник без вісти учора Працівниками кримінальної поліції Верховинського відділення поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області встановлюється місце перебування безвісті зниклого жителя Верховини Аксюка...

Петро Порошенко у Калуші: Ми ніколи більше не повернемось у ярмо Росії (фото) 10:59

Вчора, 18 лютого в рамках візиту на Прикарпаття Президент Петро Порошенко відвідав Калуш, де зустрівся із виборцями. На площі Героїв зібралось тисячі людей, які прийшли послухати діючого Президента та кандидата...

Справа франківського екс-судді Булки потрапила на розгляд до його сусідки – суддя взяла самовідвід 09:39

Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала на розгляд до Івано-Франківського міського суду обвинувальний акт щодо колишнього судді Господарського суду Івано-Франківської області Володимира Булки, якого викрили на хабарі у 5 тисяч євро. Суддя...

Зима у Карпатах: як виглядає мальовниче селище Воловець (фоторепортаж) 09:08

Волове́ць (пол. Wołowiec, угор. Volóc) — селище міського типу на Бойківщині, районний центр Воловецького району Закарпатської області України. Воловець розташований у високогір’ї Українських Карпат, на південь від Вододільного хребта та...

На Прикарпатті декілька автомобілів витягували вантажівку, яка зупинилася за крок до прірви (фотофакт) 07:21

На Прикарпатті декілька автомобілів витягували вантажівку, яка зупинилася за крок до прірви Вчора в обідню пору, о 14.39 годині, на території Яремчанської міської ради, в селищі Ворохта, трапилася надзвичайна ситуація....

У Татарові школярі мусять вчитися у столітній будівлі, а їсти в актовій залі (відеосюжет) 23:22

Татарів – усього за 15 км від найбільшого в Україні гірсько-лижного комплексу. Тут усе облаштоване під потреби курорту. Навіть діти навчаються на відпочинковій віллі – щоправда, зведена вона ще 100...
  • ріел ІФ виринаюча