Франківські перевізники пояснили, чому вартість проїзду має зрости

Днями до журналістів видання “Місто” звернулися представники “Спілки перевізників”. Саме ця “Спілка” об’єднує всіх приватних підприємців, які займаються пасажирськими перевезеннями в Івано-Франківську. У тексті звернення йшлося про те, що перевізники не готові платити “за піар-програми міського голови”.

Результат пошуку зображень за запитом "маршрутки зимою"

 

Під час розмови з головою спілки Олегом Стахівим, підприємець зазначив, що галузь перевезень у місті перебуває на межі краху.

Економічно обґрунтований тариф складає 5-6 чи 7 гривень.  Теперішня вартість є абсолютно не рентабельною. Зросла ціна палива, “пішов вверх” курс долара та зросла ставка єдиного соціального внеску, а вартість поїздки в маршрутці залишилась на рівні 2015 року. Нам ніхто навіть подякував за те, що ми перевозимо безкоштовно пільговиків, — пояснює перевізник.

Чоловік додає, що кількість техніки на рейсах зменшується, а частина перевізників вже виходить з бізнесу.

Зайдіть на сайти для продажу автомобілів. Ви побачити велику кількість оголошень, що стосуються автобусів. Зараз невигідно працювати, — каже Стахів.

За його словами, зараз є серйозна проблема з кадрами, бо водії не хочуть працювати за теперішню зарплату.

Хто захоче працювати за 200-300 гривень з таким графіком?! Зміна починається о 5 ранку, а завершується о 22:00-23:00. Наша позиція полягає в тому, що працівник в день має отримувати 700-800 гривень. Це єдиний шанс втримати робочу силу. Можу стверджувати, що є водії, які допрацюють до весни, а потім поїдуть за кордон. Всі документи у них вже готові. Чекають лише потепління, — продовжує він.

Перевізники іронічно ставляться до ідеї влади закупити 40 автобусів для розширення автопарку комунального транспорту. За їхніми підрахунками, 80-85% відсотків всіх перевезень у місті відбувається за допомогою приватних підприємців.

Ми готові продати їм свої автобуси. Нехай возять пасажирів самостійно. При поточній ціні — це невигідно. Тому вони врешті-решт піднімуть вартість проїзду, або введуть систему дотацій, — каже Олег.

Вихід із ситуації, за словами перевізників, полягає в тому, що варто підвищити вартість проїзду, виділити певну кількість безкоштовних квитків для незахищених верств населення, а також залишити 3 пільгові місця.

Ми відкриті до діалогу і хочемо знайти вихід із кризи. Перевізники публічно захищають свої інтереси, але чомусь завжди залишаються винними.

Продовження історії відбудеться вже 15 лютого на черговій сесії міської ради. Представники “Спілки перевізників” прийдуть, щоб поспілкуватися з депутатами.

Ми публічно обґрунтуємо свій тариф, а народні обранці нехай думають. Якщо ж жодного рішення не буде, то єдине, що нам залишається — страйкувати, — анонсує Стахів.

(Visited 546 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  Пане Стахив, та ви збильшить оплату, питань нема, чому ви не говорите про якисть послуг яки надаете? 90% автобусного парку це стари и кончени машини, постийно читаеш тут у новинах про хамство та грубисть водиив яки мають отримувати по 700-800 гривнив в день, в абтобусах брудно. Потрибно трохи оновити автобуси и дбати про якисть, а то ви як и решта в украини звикли бабло загрибати, и ничого не робити для покращення, а зараз вам влада винна, легше як завжди когось звинувачувати.

   Гість,

   Правильно, поремонтуйте в першу чергу ваші розвалюхи, а то так скриплять, що чути за три кілометри, це правда, і водії нехай теж культурними стануть, бо дійсно хамити вони добре вміють. То дітей виганяють, то стареньких обматюкають. “Шановні” водії, в першу чергу від вас треба вимагати культури і поведінки на дорогах, все ж таки людей возите, а не мішки з картоплею, і працювати треба повний робочий день. А то люди стоять у восьмій вечора на зупинці, а двадцять маршруток проїжає вже порожніми, з’їжджають з маршруту. І ви ще вимагаєте щоб ціни піднялися. Ужас

  Богдан ІФ,

  Так який ” економічно обгрунтований тариф”: 5, 6 чи 7 грн? Мабуть, все-таки 4 грн. Але за перевезення пільговиків (пенсіонерів, школярів,,,,) треба розраховуватися. Звідки? А замість бігбордів про освітлені фасади чи забруковані косо-криво тротуари і залишки піддонів, бордюрів та бруківки заплатити перевізникам. Нехай навіть не всю суму.

   Гість,

   Вам дай і 10 гривень і вам буде мало! Вам вже засліпило від грошей але сподіваюся що ви скоро прозріете, люди не будуть довго терпіти ваше хамство і ультиматуми.

  Гість,

  Водії маршруток -Українці !

  Гість,

  Проізд 10 грн. Ціна послуг має розраховуватись по формулі з привязкою до євро по курсу міжбанку, мінімальноі зарплати, вартості дизпалива та заокруглена до цілоі. Цю формулу можуть підказати студенти нафтигазу.. Без пільговиків. Монетизація пільг. Стандарт послуги. Автобусм до 5 років. Інакше завжлм буде бардак.

  Гість,

  Ми що сука вже в европі проживаемо? Яке нахір евро? Хочеш евро заберисвій металолом і попробуй на такому пижику і з таким шофером заробити за границею евро! Тебе поженуть містом через годину з таким пасажирським перевезенням! Можна просити і 10 гривень за проізд але не тоді коли на голову вода капае а шофера із-за диму взагалі не видно, шофер ще жуе ход-дог і кричить куда без грошей лізеш пенсіонерамі, плюеться тим ход догом! Це не перевезення а ужас! Потрібно щменшити знову вартість проізду до-поки перевізники не виконають своі вимоги! Обов’язково потрібно штрафи підвищити за недотримання графіку і хамство!

  Гість,

  Якщо вам перевізники щось не подобається залишайти свій бізнес і ідіть в сільське господарство на ваше місце я думаю швидко знайдеться заміна

  Гість,

  Наразі, вартість нафти зменшується і валюта дешевшає. Через пару тижнів знизиться і вартість палива. У перевізників зникнуть важелі шантажу, тому й кинулись в атаку.

   Гість,

   йди проспися, нічого вже не знизиться.Навіть в росії бензин дорожчає, не сміши людей.

    петрович,

    Всім відомо-що основний виборец і лекторат компанії Марцинків -Свобода є пенсіонер..Тому із свого боку мерія і тисне перевізників , відстоюючи своїх майбутніх бюлетенщиків.. Але з іншого боку і перевізники не святі, бо знаючи іх патрійотізм і доброту можна стведржувати -що як би за 4гр їздити було б нерентабельно..?????- бачили би ми когось з них на маршруті….Зозуміло- що наразі вони випереджають події і на всяк…. борються за майбутнє..Своє щасливе і багате майбутнє.. Теща в Коломиї від міської влади отримала 60 квітків на 2018 рік для безкоштовного проїзду ????? наразі вже другій рік вона не катається кожен день на дачу і цвинтарь (на базар на щастя не треба-бо проживає у центрі..) та знає -на що має розраховувати.. А Франківськ не бажає переймати цей досвід бо…. На мою гадку- пенсіонери, які працюють повинні платити за проїзд , 3-4 місця в транспорті треба залишити для інвалідів 1-2гр, інвалідів війни ,учасників АТО а непрацюючим пенсіонерам,багатодітним та школярам видати одноразові річні квитки із середньорічної потреби..

  Петрович,

  А самий оптимальний вихід з положення (як варіант)-електорнний квиток , який перевірений через індифікацйний код: працюючий пенсінер не має права на такий квиток , непрацючий пенсіонер через систему елетронного моніторінгу в місяц( квартал, півроку або рік ) може скористатись тільки певною кількістю безкоштовних поїздок, школярі ,багатодітні-дві поїздки на робочий день коли відбувається навчання у школах , інші категорії пільговиків – тема для обговорення.. І діти повинні вчитися у школах, які розташовані в межах одного маршруту від місця проживання,а якщо батьки хочуть випендрюватись-інше нехай платять із власної кишені..

   Гість,

   Чиновникам тим що корупціонери вигідна ситуація. Чим більше пільговиків тим більші суми компенсацій перевізникам , тим більші відкати. Тому! Тільки монетизація пільги за принципом заяви. Якщо ти пільговик напиши в грудні на наступний рік заяву та отримай суму коштів на рахунок яку ти маєш на оплату в автобусі еа 2018 рік. Тоді в автобусі шофер буде знати що платять усі, а не тратити час на розгляд посвідчень. Окрім того не буде проблеми платити адекватний тариф.

  Гість,

  Я,звертаюсь до всіх горе-дописувачів.Вам ніхто не заважає змінити дану ситуацію.Пропоную Вам взяти кредити, купити автобуси, купити базу, прийняти працівників та сплачувати Їм заробітну плату та податки з заробітної плати, Оплачувати за світло,газ,воду ………… та інші витрати,- ремонт, запчастини, техогляд,страхування.заміна масла і т.д……..та перевозити в день 80 % пасажирів безкоштовно,без компенсації.Замість того,щоб їхати до Польщі та в Росію на заробітки, змініть дану ситуацію та не рахуйте чужі гроші .Я, працюючий пенсіонер,та хочу подякувати не владі ,а цим перевізникам, яких ви поливаєте брудом, що аж гидко читати, що вони возять нас та наших дітей,та внуків безкоштовно. Це не заслуга влади.

   Пасажир,

   Цілком погоджуюсь з кожним словом!

   Гість,

   Ти не пропонуй і не став в нашому місті якісь вимоги чи пропозиціі а просто якщо тобі щось не подобаеться та не вигідно тобі то ти просто забераеш свій металобрухт з доріг Франківська і не виводь з себе людей. За таке відношення до людей ти ще маеш бути населенню вдячний що такі пижики ще не опрокидують. Шофери вже так дістали людей що це все на грані і останне підняття цін може бути останнім! Всі люди яких ви виганяли з автобусів та показово пили каву на вулиці коли люди сидять в пижику і на тебе чекають як на принца, все згадають тобі. Вже дістала людей ця грязь , і цей позор на всю область з такими перевезеннями!

   Гість,

   ПРАЦЮЧИЙ ПЕНСІОНЕР-ЯКІ ПІЛЬГИ??????

  Гість,

  В мене до тебе є одне і єдине запитання.Що корисного в житті зробив ти? Впевнено можу відповісти ,що нічого крім писати безпідставну дурню на замовлення.

   Гість,

   Безпідставна дурня? Ти хочеш сказати що всі мешканці міста задоволені? Всі в захваті коли з пижика вилізаеш грязний як з трактора? Люди в дощ голову прикривають пакетом в 32 пижику бо вода лиеться! Ти ще маеш совість таке писати? Мене ніхто не заказуе і ти скоро в цьому переконаешся коли всі люди захочуть глянути в твоі брехливі очі і запитають в тебе що ти зробив доброго для мешканців міста! Тільки грязь , затори, кожного дня випадки з замовитими водіями. Якщо бажаеш почути що про тебе думають мешканці міста і про твоі пижики- просто спробуй разом з ними дочекатися пижика на зупинці!

  Аня,

  Я вважаю що якщо б первізнику було б не вигідно іздити то він би пішов з міста і звільнив місце для інших перевізників, які появляться зразу коли буде можливість і гірше точно не буде бо це що відбуваеться зараз з перевезенням людей це вже дно! Для чого цей весь цирк? Не виходить тобі возити по 4 гривні так забери пижики і не воняй ними в місті, займе місце людина менш жадібна до грошей і якій буде вистачати 4 гривні! Не може перевізник ставити своі вимоги цілому містові і встановлювати своі ціни і правила!

   Гість,

   Цілком підтримую ,але в цій сітуєйшен вважаю ,що винні ми самі-виборці-мешканці міста. Якби ми вибирали гідних мерів і депутатів , які крім дерібана налаштовані ще і на розвиток міста , за стільки років незалежності можливо вже було створити повністю муніципальний транспорт та незалежити від… Скільки в рік треба купувати автобусів , щоб за 25 років створити свій автопарк??? Гадаю 10-12…Але кожна вибрана нами влада….Ось і маємо..

  Гість,

  А про стан доріг в місті чому ніхто не пише,а це перше ,що повинна зробити міська влада для послуг перевезення ,ми за це податки місту платимо величезні та все одно іздимо та ходимо по ямах та бруду,та наші гроші розкрадають та перетворили маленьке затишне місто(колись)на занедбане селище міського типу ..

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:4038

Селяни Прикарпаття незабаром отримають дотації за утримання молодняку великої рогатої худоби 16:49

На виконання Урядової постанови щодо підтримки галузі тваринництва департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації направив до Мінагрополітики України зведену відомість про нарахування дотацій за молодняк великої рогатої худоби, який народився та утримується...

Які авто купували прикарпатці минулого місяця 11:58

У квітні в Івано-Франківську та області зареєстрували 90 нових автомобілів, серед яких найпопулярнішими були японські та корейські авто. Сумарна вартість зареєстрованих автомобілів у регіоні минулого місяця майже 3 мільйони доларів...

В Україні заборонили WebMoney 05:48

Електронна платіжна система WebMoney потрапила до списку санкцій, затверджених Радою національної безпеки і оборони 2 травня.   Про це йдеться в указі глави держави №126/2018 від 2 травня, опублікованому на сайті президента....

НБУ програв Коломойському апеляцію по “Буковелі” 22:55

Національний банк програв екс-власникам Приватбанку в Київському апеляційному господарському суді і не зможе забрати у них курорт “Буковель”.   Про це FinClub повідомили в прес-службі НБУ. 22 травня Київський апеляційний госпсуд відхилив...

В Івано-Франківську працювали над розробкою конкурентноспроможності бізнесу (фотофакт) 17:32

У співпраці з українсько-канадським Проектом "Партнерство для розвитку міст" (ПРОМІС) управлінням економічного та інтеграційного розвитку виконавчого комітету міської ради продовжується робота над розробкою проекту Програми посилення конкурентоспроможності малого та середнього...

Франківці проігнорували громадські обговорення щодо місцевих податків (відеорепортаж) 15:59 1 коментар

Впорядкувати податкові зміни. З цією метою в Івано-Франківську організували громадські обговорення, втім, мешканці та бізнесмени їх проігнорували. Прийшли тільки журналісти. Джерело

Антимонопольний комітет не дозволив викупити світлодіодну арку для франківської стометрівки 15:44

Як писали ЗМІ, КП “Івано-Франківськміськсвітло” вирішило викупити світлодіодну арку, яка на новорічні свята прикрашала “стометрівку”.   У квітні цього року оголосили тендер на закупівлю світлодіодної арки із 46 променів. Його...

На допомогу армії прикарпатці сплатили понад 100 мільйонів гривень 23:46

У січні – квітні 2018 року платники податків Івано-Франківщини перерахували до державного бюджету 100,6 млн. грн. військового збору. В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 22,4 млн....

Роботу локомотиворемонтного заводу частково відновлено (відеорепортаж) 21:32

Роботу локомотиворемонтного заводу частково відновлено. Сьогодні підприємство приймає нові замовлення та обіцяє виплатити заробітну плату впродовж трьох тижнів. Джерело

У поштовому відділенні Коломиї роз’яснювали зміни в пенсійному законодавстві 19:09

Фахівці Коломийського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в області в залі центру поштового зв’язку № 3 Івано-Франківської дирекції ПАТ «Укрпошта» в місті Коломия здійснили прийом громадян. Спілкуючись з відвідувачами пошти,...

Проведено нараду щодо участі сільськогосподарських підприємств області у Міжнародній агропромисловій виставці «Агро-2018» 14:19

У департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації проведено нараду щодо участі сільськогосподарських та переробних підприємств області у ювілейній ХХХ Міжнародній агропромисловій виставці «Агро-2018», яка відбудеться з 6 по 9 червня 2018 року...

Прикарпатці подали більше 3,4 тисячі декларацій з метою реалізації права на податкову знижку 10:45

Своїм правом на отримання податкової знижки вже скористалися 3403 платники Івано-Франківщини. Загальна сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню з бюджету, становить 5,2 млн. гривень. Про це повідомили...

Асоціація платників податків в області запрошує платників податків Прикарпаття прийняти участь у Всеукраїнському рейтингу "Сумлінні платники податків - 2017" 19:09

Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація платників податків України» з метою відзначення кращих здобутків платників податків – юридичних осіб щорічно проводиться  Всеукраїнський рейтинг «Сумлінні платники податків». Основними завданнями Рейтингу є створення сприятливих...

Створено раду роботодавців при обласному центрі зайнятості 18:27 1 коментар

Минулого тижня в обласному центрі зайнятості створено раду роботодавців. Головою ради обрано голову ради роботодавців при Івано-Франківській міській філії Олексу Салигу, а секретарем – заступника директора обласного центру зайнятості Григорія...

Локомотиворемонтний завод шукає понад півсотні працівників 12:28 2 коментарі

Івано-франківському Локомотиворемонтному заводу потрібні працівники.   “Ми шукаємо сумлінних робітників, які у цей нелегкий для заводу час допоможуть налагодити виробництво. До речі, немісцевих працівників плануємо забезпечувати житлом. Саме зараз дирекція...

Відбулося засідання виконкому обласної тристоронньої соціально-економічної ради 09:27

Днями відбулося розширене засідання виконкому обласної тристоронньої соціально-економічної ради та ради обласного об’єднання організацій роботодавців за участю генерального директора Федерації роботодавців України Руслана Іллічова. Учасники засідання обговорили питання стосовно дій...

Більше 950 тис. грн. штрафів нараховано підприємцям Прикарпаття за порушення при торгівлі алкоголем і тютюном 16:18

За результатами 93 фактичних перевірок суб’єктів господарювання, проведених у січні-квітні 2018 року, застосовано 953 тис. гривень штрафних санкцій за порушення порядку реалізації підакцизної продукції. Про це повідомили в Головному управлінні...

Створення та підтримка молочарських кооперативів − один з пріоритетних напрямків розвитку сільського господарства Прикарпаття 13:28

Понад 90 відсотків молока у нашій області виробляється в особистих селянських господарствах, для переважної більшості яких молоко є постійним джерелом доходів. Проте, чимало селян мають складнощі з його реалізацією. Ринок...

Порошенко відповів, коли і на скільки зросте мінімальна зарплата українців (інфографіка) 12:35

Президент України Петро Порошенко під час візиту до Хмельницького заявив, що зростання мінімальної заробітної плати до 4,2 тисячі гривень у другому кварталі цього року не є межею. Про це повідомляє УНІАН....

Франківський арматурний завод під загрозою вимкнення електроенергії 11:25 1 коментар

АТ "Прикарпаттяобленерго" стурбоване станом розрахунків за спожиту електроенергію Івано-Франківським арматурним заводом, яке порушує умови договору про постачання електричної енергії щодо вчасності проведення розрахунків за електричну енергію. У зв’язку з боргом,...
 • ріел ІФ виринаюча