Франківські перевізники пояснили, чому вартість проїзду має зрости

Днями до журналістів видання “Місто” звернулися представники “Спілки перевізників”. Саме ця “Спілка” об’єднує всіх приватних підприємців, які займаються пасажирськими перевезеннями в Івано-Франківську. У тексті звернення йшлося про те, що перевізники не готові платити “за піар-програми міського голови”.

Результат пошуку зображень за запитом "маршрутки зимою"

 

Під час розмови з головою спілки Олегом Стахівим, підприємець зазначив, що галузь перевезень у місті перебуває на межі краху.

Економічно обґрунтований тариф складає 5-6 чи 7 гривень.  Теперішня вартість є абсолютно не рентабельною. Зросла ціна палива, “пішов вверх” курс долара та зросла ставка єдиного соціального внеску, а вартість поїздки в маршрутці залишилась на рівні 2015 року. Нам ніхто навіть подякував за те, що ми перевозимо безкоштовно пільговиків, — пояснює перевізник.

Чоловік додає, що кількість техніки на рейсах зменшується, а частина перевізників вже виходить з бізнесу.

Зайдіть на сайти для продажу автомобілів. Ви побачити велику кількість оголошень, що стосуються автобусів. Зараз невигідно працювати, — каже Стахів.

За його словами, зараз є серйозна проблема з кадрами, бо водії не хочуть працювати за теперішню зарплату.

Хто захоче працювати за 200-300 гривень з таким графіком?! Зміна починається о 5 ранку, а завершується о 22:00-23:00. Наша позиція полягає в тому, що працівник в день має отримувати 700-800 гривень. Це єдиний шанс втримати робочу силу. Можу стверджувати, що є водії, які допрацюють до весни, а потім поїдуть за кордон. Всі документи у них вже готові. Чекають лише потепління, — продовжує він.

Перевізники іронічно ставляться до ідеї влади закупити 40 автобусів для розширення автопарку комунального транспорту. За їхніми підрахунками, 80-85% відсотків всіх перевезень у місті відбувається за допомогою приватних підприємців.

Ми готові продати їм свої автобуси. Нехай возять пасажирів самостійно. При поточній ціні — це невигідно. Тому вони врешті-решт піднімуть вартість проїзду, або введуть систему дотацій, — каже Олег.

Вихід із ситуації, за словами перевізників, полягає в тому, що варто підвищити вартість проїзду, виділити певну кількість безкоштовних квитків для незахищених верств населення, а також залишити 3 пільгові місця.

Ми відкриті до діалогу і хочемо знайти вихід із кризи. Перевізники публічно захищають свої інтереси, але чомусь завжди залишаються винними.

Продовження історії відбудеться вже 15 лютого на черговій сесії міської ради. Представники “Спілки перевізників” прийдуть, щоб поспілкуватися з депутатами.

Ми публічно обґрунтуємо свій тариф, а народні обранці нехай думають. Якщо ж жодного рішення не буде, то єдине, що нам залишається — страйкувати, — анонсує Стахів.

(Visited 565 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  Пане Стахив, та ви збильшить оплату, питань нема, чому ви не говорите про якисть послуг яки надаете? 90% автобусного парку це стари и кончени машини, постийно читаеш тут у новинах про хамство та грубисть водиив яки мають отримувати по 700-800 гривнив в день, в абтобусах брудно. Потрибно трохи оновити автобуси и дбати про якисть, а то ви як и решта в украини звикли бабло загрибати, и ничого не робити для покращення, а зараз вам влада винна, легше як завжди когось звинувачувати.

   Гість,

   Правильно, поремонтуйте в першу чергу ваші розвалюхи, а то так скриплять, що чути за три кілометри, це правда, і водії нехай теж культурними стануть, бо дійсно хамити вони добре вміють. То дітей виганяють, то стареньких обматюкають. “Шановні” водії, в першу чергу від вас треба вимагати культури і поведінки на дорогах, все ж таки людей возите, а не мішки з картоплею, і працювати треба повний робочий день. А то люди стоять у восьмій вечора на зупинці, а двадцять маршруток проїжає вже порожніми, з’їжджають з маршруту. І ви ще вимагаєте щоб ціни піднялися. Ужас

  Богдан ІФ,

  Так який ” економічно обгрунтований тариф”: 5, 6 чи 7 грн? Мабуть, все-таки 4 грн. Але за перевезення пільговиків (пенсіонерів, школярів,,,,) треба розраховуватися. Звідки? А замість бігбордів про освітлені фасади чи забруковані косо-криво тротуари і залишки піддонів, бордюрів та бруківки заплатити перевізникам. Нехай навіть не всю суму.

   Гість,

   Вам дай і 10 гривень і вам буде мало! Вам вже засліпило від грошей але сподіваюся що ви скоро прозріете, люди не будуть довго терпіти ваше хамство і ультиматуми.

  Гість,

  Водії маршруток -Українці !

  Гість,

  Проізд 10 грн. Ціна послуг має розраховуватись по формулі з привязкою до євро по курсу міжбанку, мінімальноі зарплати, вартості дизпалива та заокруглена до цілоі. Цю формулу можуть підказати студенти нафтигазу.. Без пільговиків. Монетизація пільг. Стандарт послуги. Автобусм до 5 років. Інакше завжлм буде бардак.

  Гість,

  Ми що сука вже в европі проживаемо? Яке нахір евро? Хочеш евро заберисвій металолом і попробуй на такому пижику і з таким шофером заробити за границею евро! Тебе поженуть містом через годину з таким пасажирським перевезенням! Можна просити і 10 гривень за проізд але не тоді коли на голову вода капае а шофера із-за диму взагалі не видно, шофер ще жуе ход-дог і кричить куда без грошей лізеш пенсіонерамі, плюеться тим ход догом! Це не перевезення а ужас! Потрібно щменшити знову вартість проізду до-поки перевізники не виконають своі вимоги! Обов’язково потрібно штрафи підвищити за недотримання графіку і хамство!

  Гість,

  Якщо вам перевізники щось не подобається залишайти свій бізнес і ідіть в сільське господарство на ваше місце я думаю швидко знайдеться заміна

  Гість,

  Наразі, вартість нафти зменшується і валюта дешевшає. Через пару тижнів знизиться і вартість палива. У перевізників зникнуть важелі шантажу, тому й кинулись в атаку.

   Гість,

   йди проспися, нічого вже не знизиться.Навіть в росії бензин дорожчає, не сміши людей.

    петрович,

    Всім відомо-що основний виборец і лекторат компанії Марцинків -Свобода є пенсіонер..Тому із свого боку мерія і тисне перевізників , відстоюючи своїх майбутніх бюлетенщиків.. Але з іншого боку і перевізники не святі, бо знаючи іх патрійотізм і доброту можна стведржувати -що як би за 4гр їздити було б нерентабельно..?????- бачили би ми когось з них на маршруті….Зозуміло- що наразі вони випереджають події і на всяк…. борються за майбутнє..Своє щасливе і багате майбутнє.. Теща в Коломиї від міської влади отримала 60 квітків на 2018 рік для безкоштовного проїзду ????? наразі вже другій рік вона не катається кожен день на дачу і цвинтарь (на базар на щастя не треба-бо проживає у центрі..) та знає -на що має розраховувати.. А Франківськ не бажає переймати цей досвід бо…. На мою гадку- пенсіонери, які працюють повинні платити за проїзд , 3-4 місця в транспорті треба залишити для інвалідів 1-2гр, інвалідів війни ,учасників АТО а непрацюючим пенсіонерам,багатодітним та школярам видати одноразові річні квитки із середньорічної потреби..

  Петрович,

  А самий оптимальний вихід з положення (як варіант)-електорнний квиток , який перевірений через індифікацйний код: працюючий пенсінер не має права на такий квиток , непрацючий пенсіонер через систему елетронного моніторінгу в місяц( квартал, півроку або рік ) може скористатись тільки певною кількістю безкоштовних поїздок, школярі ,багатодітні-дві поїздки на робочий день коли відбувається навчання у школах , інші категорії пільговиків – тема для обговорення.. І діти повинні вчитися у школах, які розташовані в межах одного маршруту від місця проживання,а якщо батьки хочуть випендрюватись-інше нехай платять із власної кишені..

   Гість,

   Чиновникам тим що корупціонери вигідна ситуація. Чим більше пільговиків тим більші суми компенсацій перевізникам , тим більші відкати. Тому! Тільки монетизація пільги за принципом заяви. Якщо ти пільговик напиши в грудні на наступний рік заяву та отримай суму коштів на рахунок яку ти маєш на оплату в автобусі еа 2018 рік. Тоді в автобусі шофер буде знати що платять усі, а не тратити час на розгляд посвідчень. Окрім того не буде проблеми платити адекватний тариф.

  Гість,

  Я,звертаюсь до всіх горе-дописувачів.Вам ніхто не заважає змінити дану ситуацію.Пропоную Вам взяти кредити, купити автобуси, купити базу, прийняти працівників та сплачувати Їм заробітну плату та податки з заробітної плати, Оплачувати за світло,газ,воду ………… та інші витрати,- ремонт, запчастини, техогляд,страхування.заміна масла і т.д……..та перевозити в день 80 % пасажирів безкоштовно,без компенсації.Замість того,щоб їхати до Польщі та в Росію на заробітки, змініть дану ситуацію та не рахуйте чужі гроші .Я, працюючий пенсіонер,та хочу подякувати не владі ,а цим перевізникам, яких ви поливаєте брудом, що аж гидко читати, що вони возять нас та наших дітей,та внуків безкоштовно. Це не заслуга влади.

   Пасажир,

   Цілком погоджуюсь з кожним словом!

   Гість,

   Ти не пропонуй і не став в нашому місті якісь вимоги чи пропозиціі а просто якщо тобі щось не подобаеться та не вигідно тобі то ти просто забераеш свій металобрухт з доріг Франківська і не виводь з себе людей. За таке відношення до людей ти ще маеш бути населенню вдячний що такі пижики ще не опрокидують. Шофери вже так дістали людей що це все на грані і останне підняття цін може бути останнім! Всі люди яких ви виганяли з автобусів та показово пили каву на вулиці коли люди сидять в пижику і на тебе чекають як на принца, все згадають тобі. Вже дістала людей ця грязь , і цей позор на всю область з такими перевезеннями!

   Гість,

   ПРАЦЮЧИЙ ПЕНСІОНЕР-ЯКІ ПІЛЬГИ??????

  Гість,

  В мене до тебе є одне і єдине запитання.Що корисного в житті зробив ти? Впевнено можу відповісти ,що нічого крім писати безпідставну дурню на замовлення.

   Гість,

   Безпідставна дурня? Ти хочеш сказати що всі мешканці міста задоволені? Всі в захваті коли з пижика вилізаеш грязний як з трактора? Люди в дощ голову прикривають пакетом в 32 пижику бо вода лиеться! Ти ще маеш совість таке писати? Мене ніхто не заказуе і ти скоро в цьому переконаешся коли всі люди захочуть глянути в твоі брехливі очі і запитають в тебе що ти зробив доброго для мешканців міста! Тільки грязь , затори, кожного дня випадки з замовитими водіями. Якщо бажаеш почути що про тебе думають мешканці міста і про твоі пижики- просто спробуй разом з ними дочекатися пижика на зупинці!

  Аня,

  Я вважаю що якщо б первізнику було б не вигідно іздити то він би пішов з міста і звільнив місце для інших перевізників, які появляться зразу коли буде можливість і гірше точно не буде бо це що відбуваеться зараз з перевезенням людей це вже дно! Для чого цей весь цирк? Не виходить тобі возити по 4 гривні так забери пижики і не воняй ними в місті, займе місце людина менш жадібна до грошей і якій буде вистачати 4 гривні! Не може перевізник ставити своі вимоги цілому містові і встановлювати своі ціни і правила!

   Гість,

   Цілком підтримую ,але в цій сітуєйшен вважаю ,що винні ми самі-виборці-мешканці міста. Якби ми вибирали гідних мерів і депутатів , які крім дерібана налаштовані ще і на розвиток міста , за стільки років незалежності можливо вже було створити повністю муніципальний транспорт та незалежити від… Скільки в рік треба купувати автобусів , щоб за 25 років створити свій автопарк??? Гадаю 10-12…Але кожна вибрана нами влада….Ось і маємо..

  Гість,

  А про стан доріг в місті чому ніхто не пише,а це перше ,що повинна зробити міська влада для послуг перевезення ,ми за це податки місту платимо величезні та все одно іздимо та ходимо по ямах та бруду,та наші гроші розкрадають та перетворили маленьке затишне місто(колись)на занедбане селище міського типу ..

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:6661

На Прикарпатті збільшать обсяги дотацій на утримання закладів освіти 17:30

В ході розгляду питань порядку денного комісія погодила внесення змін до обласного бюджету на 2018 рік, збільшення обсягу дотації з обласного бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків на...

Серпневий цінопад: які продукти істотно здешевшають (відео) 16:30

Сьогодні гривня офіційно подешевшала на 11 копійок, Нацбанк, намагаючись її врятувати, оголосив валютний аукціон і продав банкам майже 70 млн доларів. На тлі подорожчання долара дивним і нелогічним виглядає певне...

До Франківська завітала Надзвичайний і Повноважний Посол Австралії в Україні (відеосюжет) 14:14

Ділитись торговельно-інвестиційним досвідом та обмінюватись культурною спадщиною: до Івано-Франківська завітала Надзвичайний і Повноважний Посол Австралії в Україні Мелісса О'Рурк. Дипломат та місцеві чиновники сподіваються на неабиякі результати від співпраці. Детальніше...

Чи може Україна обійтися без траншу МВФ: деталі в цифрах (відео) 10:01 1 коментар

МВФ – чи не найсвятіші три літери українського алфавіту. При згадці Міжнародного валютного фонду серця в Кабінеті міністрів України починають битися швидше, бо якщо у звичайних українців рік поділяється на...

У Надвірній запрацював новий сервісний центр Пенсійного фонду (відеосюжет) 09:50

В Надвірнянському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України відкрили сучасний сервісний Центр обслуговування громадян. Робочі місця тут тепер облаштовані за останніми вимогами інформаційного та технологічного забезпечення , стверджують фахівці . А...

В Україні готують законодавчі зміни щодо інтернету 14:37

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України хоче регламентувати швидкість інтернету, а саме – встановити мінімальну його швидкість у 30 мегабіт на секунду, якщо для розбудови інфраструктури залучаються державні кошти. Про...

Прикарпатців запрошують на ярмарок вакансій 13:21 1 коментар

Богородчанська районна філія Івано-Франківського обласного центру зайнятості 22 серпня 2018 року о 10.00 год. проводить для шукачів роботи ярмарок вакансій (вул. Т.Шевченка, 65, смт. Богородчани, приміщення Палацу культури. )

З початку року ДФС виявила понад 4 тисячі нелегальних найманців 10:47

З початку 2018 року органами ДФС під час перевірок суб’єктів господарювання на дотримання норм податкового законодавства порушення при виплаті заробітної плати та інших доходів встановлено в 47 відс. перевірених суб’єктів....

Івано-Франківщина поглиблюватиме співпрацю з Австралією (фоторепортаж) 09:50

Сьогодні відбулася робоча зустріч першого заступника голови облдержадміністрації Марії Савки з Надзвичайним і Повноважним Послом Австралії в Україні Меліссою О`Рурк та виконавчим асистентом Антоніною Болотнікофф. Під час розмови посадовці обговорили...

Завдяки юристам фіскальної служби Прикарпаття понад 21 мільйон гривень надійшло до місцевих бюджетів 18:22

Як повідомили в юридичному управлінні Головного управління ДФС в Івано-Франківській області, з початку року судовими інстанціями розглянуто 172 спори між платниками податків та фіскальною службою області на суму 46,2 млн....

У середу в Івано-Франківську відбудеться цікава подія від команди "Кухні Маркетингу" 16:19

Чергова цікава подія від команди Кухня Маркетингу на тему продажу за допомогою Інтернет. На ній йтиметься про: 1. Типові етапи та інструменти просування проекту 2. Де шукати трафік та чому...

У Косові провели флешмоб на підтримку легального працевлаштування 15:53

«Я, за легальну заробітну плату» - під таким гаслом працівники Косівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України під керівництвом начальника об'єднаного управління Марії Рибенчук 10 серпня цього року провели флешмоб на...

В Україну їде місія МВФ 15:38

Місія Міжнародного валютного фонду прибуде в Україну 6 вересня. У період з 6 до 19 вересня представники місії МВФ працюватимуть у Києві. Про це повідомив постійний представник Фонду в Україні...

На Прикарпатті продовжують зростати ціни на хліб та борошно 15:21

Головне управління статистики в Івано-Франківській області повідомляє. За даними Державної служби статистики, споживчі ціни у липні 2018р. порівняно з попереднім місяцем в Україні (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки...

Прикарпатців попереджають про зміни у призначенні субсидій (відеосюжет) 20:35 2 коментарі

Управління праці та соціального захисту населення Коломийської районної державної адміністрації звертає увагу мешканців району на зміни у призначенні та нарахуванні субсидій. Фахівці установи працюють у посиленому режимі та просять громадян...

Прикарпатці можуть повернути помилково або надміру сплачені суми податкових платежів 19:30

Відповідно до статті 43 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов’язання підлягають поверненню...

На Прикарпатті з’явиться ще одна об’єднана громада 12:46

Рішеннями Вигодської селищної, Вишівської і Старомізунської сільських рад поставлена крапка у тривалому процесі утворення Вигодської громади. Спільними зусиллями активних мешканців, сільських голів та депутатів рад, представників Івано-Франківського ЦРМС, створеного за...

Грошей на купівлю ВО "Карпати" місто не має, але Марцінків каже, що не гріх і позичити 22:57 2 коментарі

Колектив ДП ВО "Карпати" підтримує наміри Івано-Франківської міської ради викупити завод. Про це сказав директор підприємства Дмитро Втерковський. Нещодавно міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків у онлайн-ефірі на Facebook заявив, що міська...

На Прикарпатті з початку року працевлаштовано понад 24 тисячі осіб 18:23 1 коментар

На зареєстрованому ринку праці спостерігається  позитивна динаміка по основних показниках. Протягом останніх 2-х років служба зайнятості активно працювала над покращенням ситуації щодо посилення співпраці з роботодавцями, надання допомоги роботодавцям у...

На Франківщині відбувся форум "Перспективи розвитку сільських територій ОТГ" 15:24

Про можливості розвитку сільських територій в об’єднаних громадах, насамперед з використанням інновацій та кооперації, йшлося в рамках дводенного форуму "Перспективи розвитку сільських територій ОТГ", організованого з ініціативи Івано-Франківського Центру розвитку...
 • ріел ІФ виринаюча