Франківські перевізники пояснили, чому вартість проїзду має зрости

Днями до журналістів видання “Місто” звернулися представники “Спілки перевізників”. Саме ця “Спілка” об’єднує всіх приватних підприємців, які займаються пасажирськими перевезеннями в Івано-Франківську. У тексті звернення йшлося про те, що перевізники не готові платити “за піар-програми міського голови”.

Результат пошуку зображень за запитом "маршрутки зимою"

 

Під час розмови з головою спілки Олегом Стахівим, підприємець зазначив, що галузь перевезень у місті перебуває на межі краху.

Економічно обґрунтований тариф складає 5-6 чи 7 гривень.  Теперішня вартість є абсолютно не рентабельною. Зросла ціна палива, “пішов вверх” курс долара та зросла ставка єдиного соціального внеску, а вартість поїздки в маршрутці залишилась на рівні 2015 року. Нам ніхто навіть подякував за те, що ми перевозимо безкоштовно пільговиків, — пояснює перевізник.

Чоловік додає, що кількість техніки на рейсах зменшується, а частина перевізників вже виходить з бізнесу.

Зайдіть на сайти для продажу автомобілів. Ви побачити велику кількість оголошень, що стосуються автобусів. Зараз невигідно працювати, — каже Стахів.

За його словами, зараз є серйозна проблема з кадрами, бо водії не хочуть працювати за теперішню зарплату.

Хто захоче працювати за 200-300 гривень з таким графіком?! Зміна починається о 5 ранку, а завершується о 22:00-23:00. Наша позиція полягає в тому, що працівник в день має отримувати 700-800 гривень. Це єдиний шанс втримати робочу силу. Можу стверджувати, що є водії, які допрацюють до весни, а потім поїдуть за кордон. Всі документи у них вже готові. Чекають лише потепління, — продовжує він.

Перевізники іронічно ставляться до ідеї влади закупити 40 автобусів для розширення автопарку комунального транспорту. За їхніми підрахунками, 80-85% відсотків всіх перевезень у місті відбувається за допомогою приватних підприємців.

Ми готові продати їм свої автобуси. Нехай возять пасажирів самостійно. При поточній ціні — це невигідно. Тому вони врешті-решт піднімуть вартість проїзду, або введуть систему дотацій, — каже Олег.

Вихід із ситуації, за словами перевізників, полягає в тому, що варто підвищити вартість проїзду, виділити певну кількість безкоштовних квитків для незахищених верств населення, а також залишити 3 пільгові місця.

Ми відкриті до діалогу і хочемо знайти вихід із кризи. Перевізники публічно захищають свої інтереси, але чомусь завжди залишаються винними.

Продовження історії відбудеться вже 15 лютого на черговій сесії міської ради. Представники “Спілки перевізників” прийдуть, щоб поспілкуватися з депутатами.

Ми публічно обґрунтуємо свій тариф, а народні обранці нехай думають. Якщо ж жодного рішення не буде, то єдине, що нам залишається — страйкувати, — анонсує Стахів.

(Visited 601 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  Пане Стахив, та ви збильшить оплату, питань нема, чому ви не говорите про якисть послуг яки надаете? 90% автобусного парку це стари и кончени машини, постийно читаеш тут у новинах про хамство та грубисть водиив яки мають отримувати по 700-800 гривнив в день, в абтобусах брудно. Потрибно трохи оновити автобуси и дбати про якисть, а то ви як и решта в украини звикли бабло загрибати, и ничого не робити для покращення, а зараз вам влада винна, легше як завжди когось звинувачувати.

   Гість,

   Правильно, поремонтуйте в першу чергу ваші розвалюхи, а то так скриплять, що чути за три кілометри, це правда, і водії нехай теж культурними стануть, бо дійсно хамити вони добре вміють. То дітей виганяють, то стареньких обматюкають. “Шановні” водії, в першу чергу від вас треба вимагати культури і поведінки на дорогах, все ж таки людей возите, а не мішки з картоплею, і працювати треба повний робочий день. А то люди стоять у восьмій вечора на зупинці, а двадцять маршруток проїжає вже порожніми, з’їжджають з маршруту. І ви ще вимагаєте щоб ціни піднялися. Ужас

   Гість,

   Попробуйте погребіть гроші ви в цьому бізнесі . А потім будете говорити . Як можна утримувати автобус в доброму стані . Якщо все дорожчає . Окрім проїзду . Тариф має бути по всій країні єдиний. Автобус менше палива не їсть якщо він їзде в містечку де проживає 30000 населення . Чи 500000чол.

  Богдан ІФ,

  Так який ” економічно обгрунтований тариф”: 5, 6 чи 7 грн? Мабуть, все-таки 4 грн. Але за перевезення пільговиків (пенсіонерів, школярів,,,,) треба розраховуватися. Звідки? А замість бігбордів про освітлені фасади чи забруковані косо-криво тротуари і залишки піддонів, бордюрів та бруківки заплатити перевізникам. Нехай навіть не всю суму.

   Гість,

   Вам дай і 10 гривень і вам буде мало! Вам вже засліпило від грошей але сподіваюся що ви скоро прозріете, люди не будуть довго терпіти ваше хамство і ультиматуми.

  Гість,

  Водії маршруток -Українці !

  Гість,

  Проізд 10 грн. Ціна послуг має розраховуватись по формулі з привязкою до євро по курсу міжбанку, мінімальноі зарплати, вартості дизпалива та заокруглена до цілоі. Цю формулу можуть підказати студенти нафтигазу.. Без пільговиків. Монетизація пільг. Стандарт послуги. Автобусм до 5 років. Інакше завжлм буде бардак.

  Гість,

  Ми що сука вже в европі проживаемо? Яке нахір евро? Хочеш евро заберисвій металолом і попробуй на такому пижику і з таким шофером заробити за границею евро! Тебе поженуть містом через годину з таким пасажирським перевезенням! Можна просити і 10 гривень за проізд але не тоді коли на голову вода капае а шофера із-за диму взагалі не видно, шофер ще жуе ход-дог і кричить куда без грошей лізеш пенсіонерамі, плюеться тим ход догом! Це не перевезення а ужас! Потрібно щменшити знову вартість проізду до-поки перевізники не виконають своі вимоги! Обов’язково потрібно штрафи підвищити за недотримання графіку і хамство!

   Гість,

   Проізд 5 грн. Ну то іздимо на металоломі і жуємо соплі або згадуємо що ми в советскому созі.

  Гість,

  Якщо вам перевізники щось не подобається залишайти свій бізнес і ідіть в сільське господарство на ваше місце я думаю швидко знайдеться заміна

  Гість,

  Наразі, вартість нафти зменшується і валюта дешевшає. Через пару тижнів знизиться і вартість палива. У перевізників зникнуть важелі шантажу, тому й кинулись в атаку.

   Гість,

   йди проспися, нічого вже не знизиться.Навіть в росії бензин дорожчає, не сміши людей.

    петрович,

    Всім відомо-що основний виборец і лекторат компанії Марцинків -Свобода є пенсіонер..Тому із свого боку мерія і тисне перевізників , відстоюючи своїх майбутніх бюлетенщиків.. Але з іншого боку і перевізники не святі, бо знаючи іх патрійотізм і доброту можна стведржувати -що як би за 4гр їздити було б нерентабельно..?????- бачили би ми когось з них на маршруті….Зозуміло- що наразі вони випереджають події і на всяк…. борються за майбутнє..Своє щасливе і багате майбутнє.. Теща в Коломиї від міської влади отримала 60 квітків на 2018 рік для безкоштовного проїзду ????? наразі вже другій рік вона не катається кожен день на дачу і цвинтарь (на базар на щастя не треба-бо проживає у центрі..) та знає -на що має розраховувати.. А Франківськ не бажає переймати цей досвід бо…. На мою гадку- пенсіонери, які працюють повинні платити за проїзд , 3-4 місця в транспорті треба залишити для інвалідів 1-2гр, інвалідів війни ,учасників АТО а непрацюючим пенсіонерам,багатодітним та школярам видати одноразові річні квитки із середньорічної потреби..

  Петрович,

  А самий оптимальний вихід з положення (як варіант)-електорнний квиток , який перевірений через індифікацйний код: працюючий пенсінер не має права на такий квиток , непрацючий пенсіонер через систему елетронного моніторінгу в місяц( квартал, півроку або рік ) може скористатись тільки певною кількістю безкоштовних поїздок, школярі ,багатодітні-дві поїздки на робочий день коли відбувається навчання у школах , інші категорії пільговиків – тема для обговорення.. І діти повинні вчитися у школах, які розташовані в межах одного маршруту від місця проживання,а якщо батьки хочуть випендрюватись-інше нехай платять із власної кишені..

   Гість,

   Чиновникам тим що корупціонери вигідна ситуація. Чим більше пільговиків тим більші суми компенсацій перевізникам , тим більші відкати. Тому! Тільки монетизація пільги за принципом заяви. Якщо ти пільговик напиши в грудні на наступний рік заяву та отримай суму коштів на рахунок яку ти маєш на оплату в автобусі еа 2018 рік. Тоді в автобусі шофер буде знати що платять усі, а не тратити час на розгляд посвідчень. Окрім того не буде проблеми платити адекватний тариф.

  Гість,

  Я,звертаюсь до всіх горе-дописувачів.Вам ніхто не заважає змінити дану ситуацію.Пропоную Вам взяти кредити, купити автобуси, купити базу, прийняти працівників та сплачувати Їм заробітну плату та податки з заробітної плати, Оплачувати за світло,газ,воду ………… та інші витрати,- ремонт, запчастини, техогляд,страхування.заміна масла і т.д……..та перевозити в день 80 % пасажирів безкоштовно,без компенсації.Замість того,щоб їхати до Польщі та в Росію на заробітки, змініть дану ситуацію та не рахуйте чужі гроші .Я, працюючий пенсіонер,та хочу подякувати не владі ,а цим перевізникам, яких ви поливаєте брудом, що аж гидко читати, що вони возять нас та наших дітей,та внуків безкоштовно. Це не заслуга влади.

   Пасажир,

   Цілком погоджуюсь з кожним словом!

   Гість,

   Ти не пропонуй і не став в нашому місті якісь вимоги чи пропозиціі а просто якщо тобі щось не подобаеться та не вигідно тобі то ти просто забераеш свій металобрухт з доріг Франківська і не виводь з себе людей. За таке відношення до людей ти ще маеш бути населенню вдячний що такі пижики ще не опрокидують. Шофери вже так дістали людей що це все на грані і останне підняття цін може бути останнім! Всі люди яких ви виганяли з автобусів та показово пили каву на вулиці коли люди сидять в пижику і на тебе чекають як на принца, все згадають тобі. Вже дістала людей ця грязь , і цей позор на всю область з такими перевезеннями!

   Гість,

   ПРАЦЮЧИЙ ПЕНСІОНЕР-ЯКІ ПІЛЬГИ??????

  Гість,

  В мене до тебе є одне і єдине запитання.Що корисного в житті зробив ти? Впевнено можу відповісти ,що нічого крім писати безпідставну дурню на замовлення.

   Гість,

   Безпідставна дурня? Ти хочеш сказати що всі мешканці міста задоволені? Всі в захваті коли з пижика вилізаеш грязний як з трактора? Люди в дощ голову прикривають пакетом в 32 пижику бо вода лиеться! Ти ще маеш совість таке писати? Мене ніхто не заказуе і ти скоро в цьому переконаешся коли всі люди захочуть глянути в твоі брехливі очі і запитають в тебе що ти зробив доброго для мешканців міста! Тільки грязь , затори, кожного дня випадки з замовитими водіями. Якщо бажаеш почути що про тебе думають мешканці міста і про твоі пижики- просто спробуй разом з ними дочекатися пижика на зупинці!

  Аня,

  Я вважаю що якщо б первізнику було б не вигідно іздити то він би пішов з міста і звільнив місце для інших перевізників, які появляться зразу коли буде можливість і гірше точно не буде бо це що відбуваеться зараз з перевезенням людей це вже дно! Для чого цей весь цирк? Не виходить тобі возити по 4 гривні так забери пижики і не воняй ними в місті, займе місце людина менш жадібна до грошей і якій буде вистачати 4 гривні! Не може перевізник ставити своі вимоги цілому містові і встановлювати своі ціни і правила!

   Гість,

   Цілком підтримую ,але в цій сітуєйшен вважаю ,що винні ми самі-виборці-мешканці міста. Якби ми вибирали гідних мерів і депутатів , які крім дерібана налаштовані ще і на розвиток міста , за стільки років незалежності можливо вже було створити повністю муніципальний транспорт та незалежити від… Скільки в рік треба купувати автобусів , щоб за 25 років створити свій автопарк??? Гадаю 10-12…Але кожна вибрана нами влада….Ось і маємо..

  Гість,

  А про стан доріг в місті чому ніхто не пише,а це перше ,що повинна зробити міська влада для послуг перевезення ,ми за це податки місту платимо величезні та все одно іздимо та ходимо по ямах та бруду,та наші гроші розкрадають та перетворили маленьке затишне місто(колись)на занедбане селище міського типу ..

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:8188

На Прикарпатті майже 100 відсотків товарів оформляється через «єдине вікно» 14:49

Як повідомили в Івано-Франківській митниці ДФС, протягом жовтня 2018 року принцип "єдиного вікна" для здійснення державних видів контролю застосовано щодо 335 партій товарів, що становить 95,4 % від загальної кількості...

Сільським господарством займається майже 30% населення Прикарпаття 11:52

Головне управління статистики інформує. Сільське господарство – одна із важливих галузей економіки регіону, в якій виробляється понад 14% валової доданої вартості, здійснює діяльність понад 700 підприємств, працює 29% зайнятого населення...

Електронним кабінетом платника податків скористались більше 6 тисяч прикарпатців 09:51

У жовтні 2018 року для подання звітності сервісом ДФС «Електронний кабінет  платника» скористались 6451 платник податків, що на 2872 платників податків більше, ніж за аналогічний період 2017 року. Про це...

В Івано-Франківську розповіли про стан економіки міста 22:44 4 коментарі

За період від січня до вересня в економіці Івано-Франківска спостерігалися як позитивні, так і негативні тенденції. Про це на засіданні виконавчого комітету розповіла начальник управління економічного та інтеграційного розвитку Надія...

Франківськ планує купити землі в Хриплині під інвестиційний парк 12:26 3 коментарі

Міська влада опрацьовує питання купівлі 14 га землі в Хриплині під інвестиційний парк. Міський голова Руслан Марцінків повідомив на свої сторінці у Facebook про те, що до міста хочуть йти інвестори,...

З початку року прикарпатцям відшкодувано понад 1,8 мільярди гривень ПДВ 12:19 1 коментар

Упродовж січня-жовтня 2018 року платникам податків Івано-Франківщини відшкодовано 1874,2 млн. грн. податку на додану вартість. Порівняно з відповідним періодом минулого року сума бюджетного відшкодування зросла на  888 млн.грн. Про це...

13 абонплат за 12 місяців: як повернути свої гроші мобільним користувачам 10:01

Мобільні оператори України обурили своїх абонентів справлянням абонплати раз на 28 днів замість разу на місяць. Цим зацікавився Антимонопольний комітет. Як можна "відвоювати" права користувачів, – сайту 24 роз'яснив юрист....

Гривня зміцнилася до максимуму з літа 09:47

15 листопада котирування гривні до долара на закритті міжбанку встановилися на рівні 27,76 - 27,79 гривні за долар. Про це повідомляє Finance.ua. На 16:59 середні курси валют на міжбанку були...

Запровадження накопичувальної пенсійної системи перенесли на рік 06:14

Міністерство соціальної політики запропонувало відстрочити запровадження другого накопичувального рівня пенсійної системи на 1 рік - до 1 січня 2020 року. Про це йдеться в проекті закону "Про внесення змін до...

Франківцям заборгували понад 16 мільйонів гривень зарплатні 18:33 1 коментар

Головне управління статистики інформує. Заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ, організацій м.Івано-Франківська на 1 жовтня 2018р. становила 16,8 млн.грн, що складає 42,3% від загальної суми боргу по...

На користь держави податківці Прикарпаття виграли понад 250 мільйонів гривень 16:45

Протягом січня-жовтня 2018 року судовими інстанціями розглянуто 264 справи на загальну суму 297,0 млн. грн. Зокрема, на користь органів ДФС області було прийнято рішення в 201 справі на загальну суму...

Чорна п’ятниця: 5 порад для вдалих покупок 15:38

Наслідуючи американські традиції, вітчизняні інтернет-магазини готуються до Чорної п'ятниці. Це буде великий розпродаж зі смачними цінами. Пропозицій буде багато. Але і ризики будуть. Сайт 24 каналу спільно з експертами підготували...

Скільки грошей українці тримають у банках 13:36

У жовтні зріс на 1% обсяг валютних депозитів. Щоправда, обсяг гривневих депозитів населення минулого місяця скоротився на 0,8%. Загальна вартість депозитів населення у гривні в банках становить 256,8 млрд грн....

Абонплата за 28 днів: проти трьох мобільних операторів відкрили справи 13:04

Антимонопольний комітет відкрив справу проти трьох найбільших операторів мобільного зв'язку: "Київстар", "Vodafone Україна" і lifecell через 4-тижневий тариф. Про це державна уповноважена АМКУ Марія Процишен повідомила у Facebоok. Зі серпня 2018 року деякі користувачі...

Заробити на календарі. Мобільні оператори вигадали, як змусити нас платити ще більше 06:14

Українські мобільні оператори перевели абонентів на “новий календар”, коли у місяці 28 днів, а не 30 чи 31 Три найбільші мобільні оператори в Україні вирішили трохи схитрувати та вигадали схему,...

Прикарпатці сплатили до бюджету понад 3 мільярди гривень податку на доходи фізичних осіб 13:22 2 коментарі

Як повідомили в управлінні податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС в Івано-Франківській області за січень-жовтень 2018 року прикарпатці сплатили до зведеного бюджету 3360,1 млн. грн. податку на доходи...

“Це повний хаос і пряма шкода державі”, – начальник франківської ДФС про блокування митниці 13:11 11 коментарів

Як інформували ЗМІ, у понеділок, 12 листопада, громадяни, які здійснюють пригон авто з-за кордону, заблокували роботу митниці на вулиці Польовій в Івано-Франківську. Люди, які мають намір розмитнити авто, протестували щодо необгрунтованого збільшення...

Укрлендфармінг прикарпатського олігарха Бахматюка увійшов в ТОП-20 кращих роботодавців України 21:07 6 коментарів

Група компаній “Укрлендфармінг”, Олега Бахматюка найбільший український аграрний холдинг, який налічує близько 30 тисяч персоналу по всій країні, увійшов в рейтинг кращих роботодавців за версією журналу “Власть денег”. Видання оцінювало...

За сприяння служби зайнятості працевлаштовано понад 37 тисяч прикарпатців 18:32 1 коментар

В базі даних обласної служби зайнятості налічувалось 42,1 тис. вакансій,  що на 25,5% більше, ніж у січні-жовтні 2017 року. Кількість роботодавців, які співпрацювали з філіями обласного центру зайнятості, становила 8,4...

Прикарпатські страхувальники сплатили майже 3,7 мільярди гривень єдиного внеску 12:19

Як повідомили в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області, за 10 місяців 2018 року прикарпатські страхувальники перерахували 3688,9 млн. грн. єдиного внеску. Це на 748 млн. грн. більше, ніж за...
 • ріел ІФ виринаюча