Франківські перевізники пояснили, чому вартість проїзду має зрости

Днями до журналістів видання “Місто” звернулися представники “Спілки перевізників”. Саме ця “Спілка” об’єднує всіх приватних підприємців, які займаються пасажирськими перевезеннями в Івано-Франківську. У тексті звернення йшлося про те, що перевізники не готові платити “за піар-програми міського голови”.

Результат пошуку зображень за запитом "маршрутки зимою"

 

Під час розмови з головою спілки Олегом Стахівим, підприємець зазначив, що галузь перевезень у місті перебуває на межі краху.

Економічно обґрунтований тариф складає 5-6 чи 7 гривень.  Теперішня вартість є абсолютно не рентабельною. Зросла ціна палива, “пішов вверх” курс долара та зросла ставка єдиного соціального внеску, а вартість поїздки в маршрутці залишилась на рівні 2015 року. Нам ніхто навіть подякував за те, що ми перевозимо безкоштовно пільговиків, — пояснює перевізник.

Чоловік додає, що кількість техніки на рейсах зменшується, а частина перевізників вже виходить з бізнесу.

Зайдіть на сайти для продажу автомобілів. Ви побачити велику кількість оголошень, що стосуються автобусів. Зараз невигідно працювати, — каже Стахів.

За його словами, зараз є серйозна проблема з кадрами, бо водії не хочуть працювати за теперішню зарплату.

Хто захоче працювати за 200-300 гривень з таким графіком?! Зміна починається о 5 ранку, а завершується о 22:00-23:00. Наша позиція полягає в тому, що працівник в день має отримувати 700-800 гривень. Це єдиний шанс втримати робочу силу. Можу стверджувати, що є водії, які допрацюють до весни, а потім поїдуть за кордон. Всі документи у них вже готові. Чекають лише потепління, — продовжує він.

Перевізники іронічно ставляться до ідеї влади закупити 40 автобусів для розширення автопарку комунального транспорту. За їхніми підрахунками, 80-85% відсотків всіх перевезень у місті відбувається за допомогою приватних підприємців.

Ми готові продати їм свої автобуси. Нехай возять пасажирів самостійно. При поточній ціні — це невигідно. Тому вони врешті-решт піднімуть вартість проїзду, або введуть систему дотацій, — каже Олег.

Вихід із ситуації, за словами перевізників, полягає в тому, що варто підвищити вартість проїзду, виділити певну кількість безкоштовних квитків для незахищених верств населення, а також залишити 3 пільгові місця.

Ми відкриті до діалогу і хочемо знайти вихід із кризи. Перевізники публічно захищають свої інтереси, але чомусь завжди залишаються винними.

Продовження історії відбудеться вже 15 лютого на черговій сесії міської ради. Представники “Спілки перевізників” прийдуть, щоб поспілкуватися з депутатами.

Ми публічно обґрунтуємо свій тариф, а народні обранці нехай думають. Якщо ж жодного рішення не буде, то єдине, що нам залишається — страйкувати, — анонсує Стахів.

(Visited 527 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  Пане Стахив, та ви збильшить оплату, питань нема, чому ви не говорите про якисть послуг яки надаете? 90% автобусного парку це стари и кончени машини, постийно читаеш тут у новинах про хамство та грубисть водиив яки мають отримувати по 700-800 гривнив в день, в абтобусах брудно. Потрибно трохи оновити автобуси и дбати про якисть, а то ви як и решта в украини звикли бабло загрибати, и ничого не робити для покращення, а зараз вам влада винна, легше як завжди когось звинувачувати.

   Гість,

   Правильно, поремонтуйте в першу чергу ваші розвалюхи, а то так скриплять, що чути за три кілометри, це правда, і водії нехай теж культурними стануть, бо дійсно хамити вони добре вміють. То дітей виганяють, то стареньких обматюкають. “Шановні” водії, в першу чергу від вас треба вимагати культури і поведінки на дорогах, все ж таки людей возите, а не мішки з картоплею, і працювати треба повний робочий день. А то люди стоять у восьмій вечора на зупинці, а двадцять маршруток проїжає вже порожніми, з’їжджають з маршруту. І ви ще вимагаєте щоб ціни піднялися. Ужас

  Богдан ІФ,

  Так який ” економічно обгрунтований тариф”: 5, 6 чи 7 грн? Мабуть, все-таки 4 грн. Але за перевезення пільговиків (пенсіонерів, школярів,,,,) треба розраховуватися. Звідки? А замість бігбордів про освітлені фасади чи забруковані косо-криво тротуари і залишки піддонів, бордюрів та бруківки заплатити перевізникам. Нехай навіть не всю суму.

   Гість,

   Вам дай і 10 гривень і вам буде мало! Вам вже засліпило від грошей але сподіваюся що ви скоро прозріете, люди не будуть довго терпіти ваше хамство і ультиматуми.

  Гість,

  Водії маршруток -Українці !

  Гість,

  Проізд 10 грн. Ціна послуг має розраховуватись по формулі з привязкою до євро по курсу міжбанку, мінімальноі зарплати, вартості дизпалива та заокруглена до цілоі. Цю формулу можуть підказати студенти нафтигазу.. Без пільговиків. Монетизація пільг. Стандарт послуги. Автобусм до 5 років. Інакше завжлм буде бардак.

  Гість,

  Ми що сука вже в европі проживаемо? Яке нахір евро? Хочеш евро заберисвій металолом і попробуй на такому пижику і з таким шофером заробити за границею евро! Тебе поженуть містом через годину з таким пасажирським перевезенням! Можна просити і 10 гривень за проізд але не тоді коли на голову вода капае а шофера із-за диму взагалі не видно, шофер ще жуе ход-дог і кричить куда без грошей лізеш пенсіонерамі, плюеться тим ход догом! Це не перевезення а ужас! Потрібно щменшити знову вартість проізду до-поки перевізники не виконають своі вимоги! Обов’язково потрібно штрафи підвищити за недотримання графіку і хамство!

  Гість,

  Якщо вам перевізники щось не подобається залишайти свій бізнес і ідіть в сільське господарство на ваше місце я думаю швидко знайдеться заміна

  Гість,

  Наразі, вартість нафти зменшується і валюта дешевшає. Через пару тижнів знизиться і вартість палива. У перевізників зникнуть важелі шантажу, тому й кинулись в атаку.

   Гість,

   йди проспися, нічого вже не знизиться.Навіть в росії бензин дорожчає, не сміши людей.

    петрович,

    Всім відомо-що основний виборец і лекторат компанії Марцинків -Свобода є пенсіонер..Тому із свого боку мерія і тисне перевізників , відстоюючи своїх майбутніх бюлетенщиків.. Але з іншого боку і перевізники не святі, бо знаючи іх патрійотізм і доброту можна стведржувати -що як би за 4гр їздити було б нерентабельно..?????- бачили би ми когось з них на маршруті….Зозуміло- що наразі вони випереджають події і на всяк…. борються за майбутнє..Своє щасливе і багате майбутнє.. Теща в Коломиї від міської влади отримала 60 квітків на 2018 рік для безкоштовного проїзду ????? наразі вже другій рік вона не катається кожен день на дачу і цвинтарь (на базар на щастя не треба-бо проживає у центрі..) та знає -на що має розраховувати.. А Франківськ не бажає переймати цей досвід бо…. На мою гадку- пенсіонери, які працюють повинні платити за проїзд , 3-4 місця в транспорті треба залишити для інвалідів 1-2гр, інвалідів війни ,учасників АТО а непрацюючим пенсіонерам,багатодітним та школярам видати одноразові річні квитки із середньорічної потреби..

  Петрович,

  А самий оптимальний вихід з положення (як варіант)-електорнний квиток , який перевірений через індифікацйний код: працюючий пенсінер не має права на такий квиток , непрацючий пенсіонер через систему елетронного моніторінгу в місяц( квартал, півроку або рік ) може скористатись тільки певною кількістю безкоштовних поїздок, школярі ,багатодітні-дві поїздки на робочий день коли відбувається навчання у школах , інші категорії пільговиків – тема для обговорення.. І діти повинні вчитися у школах, які розташовані в межах одного маршруту від місця проживання,а якщо батьки хочуть випендрюватись-інше нехай платять із власної кишені..

   Гість,

   Чиновникам тим що корупціонери вигідна ситуація. Чим більше пільговиків тим більші суми компенсацій перевізникам , тим більші відкати. Тому! Тільки монетизація пільги за принципом заяви. Якщо ти пільговик напиши в грудні на наступний рік заяву та отримай суму коштів на рахунок яку ти маєш на оплату в автобусі еа 2018 рік. Тоді в автобусі шофер буде знати що платять усі, а не тратити час на розгляд посвідчень. Окрім того не буде проблеми платити адекватний тариф.

  Гість,

  Я,звертаюсь до всіх горе-дописувачів.Вам ніхто не заважає змінити дану ситуацію.Пропоную Вам взяти кредити, купити автобуси, купити базу, прийняти працівників та сплачувати Їм заробітну плату та податки з заробітної плати, Оплачувати за світло,газ,воду ………… та інші витрати,- ремонт, запчастини, техогляд,страхування.заміна масла і т.д……..та перевозити в день 80 % пасажирів безкоштовно,без компенсації.Замість того,щоб їхати до Польщі та в Росію на заробітки, змініть дану ситуацію та не рахуйте чужі гроші .Я, працюючий пенсіонер,та хочу подякувати не владі ,а цим перевізникам, яких ви поливаєте брудом, що аж гидко читати, що вони возять нас та наших дітей,та внуків безкоштовно. Це не заслуга влади.

   Пасажир,

   Цілком погоджуюсь з кожним словом!

   Гість,

   Ти не пропонуй і не став в нашому місті якісь вимоги чи пропозиціі а просто якщо тобі щось не подобаеться та не вигідно тобі то ти просто забераеш свій металобрухт з доріг Франківська і не виводь з себе людей. За таке відношення до людей ти ще маеш бути населенню вдячний що такі пижики ще не опрокидують. Шофери вже так дістали людей що це все на грані і останне підняття цін може бути останнім! Всі люди яких ви виганяли з автобусів та показово пили каву на вулиці коли люди сидять в пижику і на тебе чекають як на принца, все згадають тобі. Вже дістала людей ця грязь , і цей позор на всю область з такими перевезеннями!

   Гість,

   ПРАЦЮЧИЙ ПЕНСІОНЕР-ЯКІ ПІЛЬГИ??????

  Гість,

  В мене до тебе є одне і єдине запитання.Що корисного в житті зробив ти? Впевнено можу відповісти ,що нічого крім писати безпідставну дурню на замовлення.

   Гість,

   Безпідставна дурня? Ти хочеш сказати що всі мешканці міста задоволені? Всі в захваті коли з пижика вилізаеш грязний як з трактора? Люди в дощ голову прикривають пакетом в 32 пижику бо вода лиеться! Ти ще маеш совість таке писати? Мене ніхто не заказуе і ти скоро в цьому переконаешся коли всі люди захочуть глянути в твоі брехливі очі і запитають в тебе що ти зробив доброго для мешканців міста! Тільки грязь , затори, кожного дня випадки з замовитими водіями. Якщо бажаеш почути що про тебе думають мешканці міста і про твоі пижики- просто спробуй разом з ними дочекатися пижика на зупинці!

  Аня,

  Я вважаю що якщо б первізнику було б не вигідно іздити то він би пішов з міста і звільнив місце для інших перевізників, які появляться зразу коли буде можливість і гірше точно не буде бо це що відбуваеться зараз з перевезенням людей це вже дно! Для чого цей весь цирк? Не виходить тобі возити по 4 гривні так забери пижики і не воняй ними в місті, займе місце людина менш жадібна до грошей і якій буде вистачати 4 гривні! Не може перевізник ставити своі вимоги цілому містові і встановлювати своі ціни і правила!

   Гість,

   Цілком підтримую ,але в цій сітуєйшен вважаю ,що винні ми самі-виборці-мешканці міста. Якби ми вибирали гідних мерів і депутатів , які крім дерібана налаштовані ще і на розвиток міста , за стільки років незалежності можливо вже було створити повністю муніципальний транспорт та незалежити від… Скільки в рік треба купувати автобусів , щоб за 25 років створити свій автопарк??? Гадаю 10-12…Але кожна вибрана нами влада….Ось і маємо..

  Гість,

  А про стан доріг в місті чому ніхто не пише,а це перше ,що повинна зробити міська влада для послуг перевезення ,ми за це податки місту платимо величезні та все одно іздимо та ходимо по ямах та бруду,та наші гроші розкрадають та перетворили маленьке затишне місто(колись)на занедбане селище міського типу ..

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:Україна не отримає макрофінансову допомогу ЄС без створення Антикорупційного суду, – Єврокомісія 06:10

Для отримання макрофінансової допомоги від Європейського Союзу Україна повинна створити Антикорупційний суд та продовжити співпрацю з МВФ Про це заявив генеральний директор Єврокомісії Крістіан Даніельсон, передає “Європейська правда”. Європейська комісія…

Імпорт і експорт товарів на Прикарпатті у 2017 році 21:313 коментарі

Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області у 2017 році становили 665,4 млн дол. США, імпорту – 642,3 млн дол. США. Проти 2016 року обсяги експорту збільшилися на 16%, імпорту…

На Прикарпатті майже вдвічі зменшилося фінансування розвитку молодіжного житлового будівництва 12:571 коментар

Вчора, 21 лютого, відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань розвитку промисловості, будівництва, архітектури, дорожнього та житлово-комунального господарства.   Зокрема, було розглянуто питання “Про виконання регіональної цільової програми розвитку молодіжного…

12 тисяч франківців працюють в тіні або за тимчасовими трудовими угодами, – Богдан Білик 23:221 коментар

Про це розповів сьогодні на засіданні тристоронньої соціально-економічної ради заступник міського голови Богдан Білик. “12 тисяч франківців працюють в тіні або за тимчасовими трудовими угодами. У грудні минулого року 12,1% франківців…

Франківська IT-компанія потрапила у топ-100 найкращих аутсорсерів світу 23:083 коментарі

У рейтинг найкращих світових аутсорсингових компаній за версією асоціації IAOP – Global Outsourcing 100 у 2018-му потрапили 18 українських IT-компаній. У списку є компанія Softjourn, заснована в Івано-Франківську. Також до…

Більше 275 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб сплатили прикарпатці 21:31

У січні п.р. від платників Івано-Франківщини до зведеного бюджету надійшло 275,4 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, що на 67,9 млн.грн., або на 32,7 відсотків більше, ніж в січні…

Держава планує продати “ПриватБанк” та “Укргазбанк” 13:041 коментар

Міністерство фінансів України планує за 5 років повністю вийти з капіталу двох державних банків – “ПриватБанку” та “Укргазбанку”. Про це в інтерв’ю “Громадському” розповіла перша заступниця міністра фінансів України Оксана…

“Укрпошта” суттєво піднімає тарифи 10:332 коментарі

Тарифна рада при Міністерстві інфраструктури України затвердила поступове збільшення тарифу “Укрпошти” на передплату друкованих видань майже на 50%. Відповідний проект наказу опублікований на офіційному сайті МІУ. Підвищення тарифу відбудеться в два етапи:…

Держборг України перевищив два трильйони гривень 09:475 коментарів

Загальна сума державного і гарантованого боргу України станом на 1 січня становила 2,14 трильйона гривень. Про це сказала голова Держказначейства Тетяна Слюз під час звіту про діяльність Державної казначейської служби…

Наступного тижня франківські перевізники знову пробуватимуть підняти ціну за проїзд у маршрутках 23:216 коментарів

У вівторок, 27 лютого, в Івано-Франківську знову відбудуться громадські слухання щодо вартості проїзду у маршрутних автобусах. Про це у спільноті “УТІЗ” повідомив Тарас Грейда, пише Бліц-Інфо. “Далі по розрахунку тариф 8…

Калуські перевізники підняли ціни на проїзд. Решта маршрутів по області – без змін 22:06

З 20 лютого доведеться більше платити за проїзд у приміських і міжміських автобусах загального користування на маршруті від Івано-Франківська до Калуша. Про це таке рішення калуські перевізники попередили пасажирів у оголошеннях,…

Все, що потрібно знати, про металеву фальцеву покрівлю 17:221 коментар

Кожна людина у своєму житті стикається з ремонтом. Як правило ремонт у квартирі чи в будинку можна робити декілька разів за своє життя. Проте, люди котрі будують будинок прекрасно знають,…

В обласній ДФС взялися обстежувати бізнес в туристичних регіонах області (відео) 16:151 коментар

Обласні податківці взялися обстежувати бізнес у найбільш привабливих для туристів регіонах області. А саме — у Яремче, Микуличині, Татарові, Поляниці та Яблуниці. Джерело (Visited 120 times, 1 visits today)

Франківський підприємець вклав 500 тисяч гривень у криптовалюту і втратив половину інвестицій 14:5621 коментарів

Підприємець з Івано-Франківська Микола Гавриляк вклав 500 тисяч гривень у криптовалюти –  близько 18 тисяч доларів. Зайшов у цей ринок у період корекції курсів і втратив близько половини інвестицій.   “У період…

До місцевих бюджетів Прикарпаття надійшло більше 54 мільйонів гривень єдиного податку 14:171 коментар

Як повідомили в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області, у січні п.р. суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність на спрощеній системі оподаткування сплатили до місцевих бюджетів 54,2 млн. грн. єдиного податку….

Страхувальники Прикарпаття сплатили понад 300 мільйонів гривень єдиного внеску 13:55

З початку року від страхувальників Івано-Франківщини надійшло 319,3  млн.грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування,  що на 90,8 млн. грн. більше у порівнянні з  відповідним періодом 2017 року. Про…

Гройсман запропонував перевіряти бізнес без попередження 09:39

Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді зняти обмеження на проведення Державною службою з питань праці перевірок дотримання законодавства про працю підприємствами.   Про це йдеться в законопроекті №8045, зареєстрованому в Раді…

300 тис. комунальних платежів здійснили івано-франківці на початку року 13:26

Оплата комунальних послуг, Інтернету, кабельного та телефонії – потреба, котра щомісячно постає перед івано-франківцями. З кожним місяцем кількість комунальних оплат у банківських установах невпинно зростає. Так, у ПриватБанку івано-франківці здійснили…

На Прикарпатті зросли продажі нових авто (інфографіка) 12:19

Минулого місяця в Івано-Франківську та області продали більше ста нових авто. Порівняно із січнем 2017 року, продажі зросли на понад 46%. За інформацією сайту з продажу автомобілів RST.ua, сума покупок…

Один із російських банків закриває майже всі відділення в Україні 11:025 коментарів

Російський банк ВТБ закриває майже всі відділення в Україні і розраховується із вкладниками. Про це повідомляє голова російського банку Андрій Костін, пишуть РИА Новости. “До літа залишиться лише один чи два…