Франківський патрульний Андрій Захарук: «Я жодного разу не пожалів, що став поліцейським»

Два роки тому, 31 січня, в Івано-Франківську запрацювала нова реформа – патрульна поліція. З цієї нагоди ми вирішили записати інтерв’ю з одним із працівників Франківської поліції.

У свої 33 роки Андрій Захарук встиг повчитися у художньому училищі, вивчати політологію в університеті,попрацювати в Києві, пройти строкову службу в армії, одружитися, стати батьком, пройти АТО і стати патрульним.

В інтерв’ю Андрій розповів про специфіку роботи в патрульній поліції, яке має хобі та як дружина ставиться до його діяльності.

 • Чому обрали роботу в поліції? Адже була можливість здобути освіту політолога і працювати за спеціальністю.

Можливо це прозвучить банально, чи завчено, але в мене такий характер. Я завжди був соціально-активний, десь з 16-ти років я приймав активну участь у громадському житті нашого міста і не тільки. Колись жив у Києві і там теж працював у сфері громадської діяльності. Був юнацький запал, бажання змін. Намагались з однодумцями щось робити, думали у нас вийде. Але коли я зрозумів, що наша робота наче і не безрезультатна, але не приносить того результату, якого очікували, я почав шукати щось інше. Справу, в якій зможу себе проявити. Присягу на вірність українському народові я складав ще у 2004 році, коли пішов на строкову службу у ЗСУ. Я тоді залишив університет, пішов у військкомат і сказав, давайте мені повістку, я їду служити. І та присяга була для мене не пустими слова. Я усвідомлював, що вона дається один раз і на усе життя. Тож поки є змога, сили і можливості її виконувати, то треба це робити. Я радий, що працюю в поліції. Тішить коли я бачу, як Івано-Франківськ змінився за ці два роки. Можливо пересічному мешканцю того не видно, але ми це прекрасно це бачимо. Якщо говорити про роботу вдень, то по місту можна без проблем проїхати, немає великих проблем з паркуванням, як колись. Нас називали пакувальниками, сміялись навіть, що ми «ганяємо» за неправильне паркування машин. Насправді це важливий елемент безпеки руху в місті. Всі правила і знаки придумали не просто так. Звичайно, є ще проблеми, але я бачу, що порядку в місті стало більше. Насправді найкращий момент, це коли я приходжу зі зміни додому і розумію, що я сьогодні зробив щось корисне. Комусь допоміг, розкрили з колегами грабіж, знайшли зниклу дитину, допомогли встановити особу старенької бабусі, яка блукала містом бо втратила пам’ять. З цього всього складається наша робота.

 • Ні разу не пожаліли, що вибрали таку роботу?

Ну, поки що ні.

 • Не вірю. Невже не було жодного дня, коли хотілося кинути все і звільнитися?

Звичайно, є такі моменти, коли взагалі хочеться все залишити і поїхати кудись далеко-далеко. Але це може бути тимчасово, через якесь нервове напруження, наприклад. Насправді робота досить цікава і багатогранна. Є свої плюси, і свої мінуси, переваги і недоліки.

 • І чого більше плюсів чи мінусів?

Найбільший плюс – ти відчуваєш себе значимим, думаю колеги зі мною тут теж погодяться. Тобто ти робиш, щось правильне і важливе для громади міста. Також можу наголосити на тому, що за два роки роботи патрульної поліції суттєво зменшались кількість розбоїв та грабежів. Це великий плюс, адже люди знають на лінії є патрульні і вони скоро приїдуть на виклик.

А мінуси – недоспані ночі, постійний стрес, мало часу для сім’ї. Оскільки графік ненормований, то буває іду на роботу то дитина ще спить, приходжу з роботи – дитина вже спить. Хоча це не мінуси, радше специфіка роботи.

 • Як виглядає робочий день патрульного?

Мій робочий день розпочинається з кави. Якщо це денна зміна то я прокидаюсь о 5:30. О сьомій ранку збори, перекличка, інструктаж, медогляд, отримання зброї та реманенту. Далі загальний брифінг на якому розподіляють завдання на зміну. Потім довідка за минулий день і ми виїжджаємо на лінію. Зміна триває 12 годин, але може бути і довша, все залежить від ситуації. Після закінчення зміни здаємо зброю, реманент і додому.

 • Що для вас складне у роботі?

Особисто для мене найскладніші виклики, які пов’язані з дітьми. Можливо тому, що я тато і у мене росте маленька дочка і на такі ситуації реагую не просто як поліцейський, а як батько. І коли приїжджаю за адресою, а там бачу неадекватного батька чи матір, і поруч з ним діти, які живуть у нелюдських умовах: голодні, хворі, недоглянуті тоді стає дуже сумно.

 • Тобто можна сказати, що патрульний має бути стресостійким і ніякого сентименталізму.

Так, якщо будеш сентиментальним на такій роботі довго не пропрацюєш. Але скажу чесно, що бувають моменти, коли відразу з виклику дитину хочеш відразу забрати додому, відігріти її, нагодувати і залишити в себе. Бо дійсно шкода, діти ні в чому не винні. Особливо коли приїжджаєш додому, а донечка біжить на руки і обіймає, тоді думаєш чому така несправедливість. От чому моя дитина може жити в нормальних умовах, так як це повинно бути, а інші діти не можуть. Ну і ще одна проблема – це ситуація з безхатьками та особами ромської національності. Фактично на них немає ніякої управи. Вони не мають де дітися, хоча більшість з ним мають де жити, але таке мандрівництво це вже їхній спосіб життя.

 • Як ви ставитесь до критики якої зараз чимало?

Якщо конструктивна критика, то я ставлюсь нормально. Але у нас дуже цікавий народ, поліцію підтримують до тих пір поки самі щось не порушать. От тоді люди говорять дуже цікаві речі. Мовляв я вас підтримував, а ви такі погані взяли і мене оштрафували. Ніхто не задумується над тим, що мені від того, що я виніс постанову « ні жарко ні холодно», у мене зарплата не змінюється. Я можу пропрацювати тиждень і не винести жодної постанови, і мені від того гірше не стане. Але так має бути, якщо порушив – відповідай. Та просто є люди, які не розібравшись у проблемі просто критикують, так аби щось написати, і тут нічого не вдієш.

 • Але ж є такі люди, які навіть після того як їм виписали штраф, все одно нормально до цього ставляться?

Звичайно. Вони розуміють, що порушили правила і нормально реагують на нашу роботу. Я б раніше навіть не подумав, що таке скажу, але мені навіть приємно таких людей штрафувати. Ти просто отримуєш задоволення від спілкування з людиною, котра розуміє,що вчинила порушення і готова понести відповідальність.

 • Що найбільше запам’яталось за два роки роботи?

Було стільки різних ситуацій, що навіть важко згадати щось одне цікаве. Ну от наприклад, нещодавно була ситуація коли водій на автомобілі марки BMW не зупинився на нашу вимогу і на великій швидкості почав тікати. Ми за ним їхали, доки машина не потрапила у глухий кут. А коли підійшли до водія до чоловік стверджував, що за кермом був не він, а його дружина. Хоча ми бачили, що з машини ніхто не виходив. Дружина приїхала через годину і доказувала, що за кермом була вона. Є багато цікавих викликів і від громадян які страждають від самотності. От наприклад телефонував одного разу чоловік та й жалівся, що його квартиру опромінюють незрозумілими променями у формі Тризуба і він не може спати. І нам доводилось службовим планшетом вимірювати рівень радіоактивного забруднення і показувати, що вдома усе добре. Бо людина хотіла іти на вокзал ночувати, адже боїться вдома бути. Та гірше коли людина свідомо дзвонить в поліцію, як це було на початку нашої роботи. Бувало приїжджаємо за адресою, а нам кажуть, що хотіли перевірити як скоро ми приїдемо чи просто вживу подивитись на поліцейських.

 • Зараз по Україні багато людей звільняється з поліції. Як ви думаєте чому?

Багато хто переводиться в інші структурні підрозділи Міністерства внутрішніх справ. Хтось іде на вищі посади, хто переводиться в управління яке ближче до рідного міста, у нас працюють люди з різних куточків України. Але у Франківську нема багато людей, які звільнилися взагалі з поліції. Та ті хто звільнилися перш за все дбають про себе і про сім’ю. У теперішніх економічних умовах важко утримувати сім’ю на одну зарплату.

 • Мабуть і додаткову роботу важко знайти? Оскільки графік ненормований.

Тут справа в тому, що додаткової роботи в принципі не може бути. Оскільки працівники поліції є держслужбовцями. Згідно з Законом «Про державну службу» ніякої зайнятості не може бути, окрім творчої чи спортивної.

 • Зараз триває набір в патрульну поліцію. Кому ви радите йти на таку роботу?

Патрульним може бути людина, яка чітко усвідомлює чому іде в поліцію. Це має бути людина зі стійким морально-психологічним станом, яка зможе прийшовши додому забути про роботу, а бути батьком, мамою, чоловіком чи дружиною і тд. Той хто хоче бути поліцейським, має розуміти, що не піддасться на якісь корупційні ризики. Ми працюємо з людьми, які ще мають старі звички. Часто чую фразу від порушників: «Та давайте я вам заплачу і все». Я не розумію, яка людині різниця, от чому не можеш заплатити державі, а хочеш платити мені. Тобто особа, котра хоче працювати в поліції не має права допустити думку, що може взяти хабар. Якщо ти хочеш заробляти більше ніж матимеш тут, то шукай іншу роботу.

 • Тобто хабарі пропонують?

Звичайно.

 • Часто?

Не часто, але пропонують. Найчастіше, це люди котрі керують автомобілем у стані алкогольного сп’яніння або котрі не мають якихось документів. Ситуації бувають навіть комічні, наприклад, коли сума штрафу складає 255 гривень, а водій пропонує вдвічі більше. Тобто людина допускає думку, що якщо вона зараз відкупиться, то коли порушення буде серйозніше, знову буде змога уникнути відповідальності, достатньо буде заплатити гроші і їхати далі.

 • От колись водії блимали фарами і попереджали що на дорозі є ДАІ. Зараз є якісь знаки між водіями, коли ви патрулюєте місто?

Блимання фарами залишилось. Це дуже класно, коли я бачу і у відповідь їм теж вмикаю фари. Цікаво тоді подивитись на реакцію водіїв – вони або посміхаються, або ховаються. Це вже ніде не дінеться, хай собі блимають. Наше завдання не спіймати порушника, а не допустити порушення. От водій поблимав фарами і інший вже не порушує правил дорожнього руху. А це чудово.

 • Як сім’я ставиться до вашої роботи?

Дружина ставиться з розумінням. Навіть якщо я мало часу приділяю дитині, то це не через те, що я не хочу, а через брак часу. Адже якщо вона і буде говорити, що я вдома буваю мало, то від того нічого не зміниться.

 • Яке хобі у вас поза роботою?

Люблю гірський туризм. Але через брак часу за останні два роки я в горах був лише проїздом. Але надіюсь, що як матиму відпустку то поїду кудись в гори. Також люблю рибалку.

Марія Франчук

 

(Visited 1 161 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:7280

Ахметов знову багатіє - Bloomberg 07:51 1 коментар

Справи українського бізнесмена Ріната Ахметова, який пережив революцію, війну та націоналізацію майна так званими "республіками", ідуть вгору - статки мільярдера скоротилися з 22 млрд доларів у 2013 році до близько...

Мінекології звинувачує Пістинську сільраду у рейдерському захопленні лісів НПП "Гуцульщина" 22:44

Міністерство екології та природних ресурсів звернулося до правоохоронних органів країни з вимогою розслідувати факти захоплення земель національного природного парку "Гуцульщина". Відповідні листи розіслали до всіх відповідальних правоохоронних органів. Як писали...

Вже незабаром на Прикарпатті судитимуть рецидивіста Віктора Корягіна, більше відомого як «Валентинівський стрілець» (фотофакт) 22:21

Правоохоронці скерували до суду обвинувальний акт щодо Віктора Корягіна, відомого також як "валентинівський стрілець". Чоловіка обвинувачують у смертельній ДТП та залишенні в небезпеці травмованого пасажира. Слідчим управлінням під процесуальним керівництвом...

Вища рада правосуддя звільнила франківського суддю, якого упіймали під час отримання хабара 21:07 2 коментарі

Вища рада правосуддя 25 вересня ухвалила звільнити у відставку суддю господарського суду Івано-Франківської області Володимира Булку. Як йдеться у повідомленні Вищої ради правосуддя, Володимира Булку звільнили  з посади "за загальними обставинами"....

Прикарпатський нардеп Шкварилюк взяв компенсацію за житло при тому, що його дружина купила квартиру в Києві 20:56 4 коментарі

Прикарпатський нардеп Володимир Шкварилюк скористався компенсацією за оренду житла чи готельного номеру у Києві. Сума компенсації у серпні склала майже 20 тис. гривень, про це пише Чесно. Громадська організація відзначає,...

За зберігання чималого арсеналу боєприпасів франківець може сісти за грати мінімум на 3 роки 17:40 4 коментарі

Івано-Франківською місцевою прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, відкритому за фактом незаконного придбання, зберігання та збуту вибухового пристрою (ручної оборонної гранати Ф-1), бойових припасів (патронів) та мінометної міни без...

Мер Івано-Франківська апелює до Уряду: без зарплат освітяни та медики 15:12 3 коментарі

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків попросив уряд виправити катастрофічну ситуацію, яка склалася з виплатою зарплати вчителям та лікарям, інформує WestNews. Під час засідання Асоціації міст України, яке відбувається вчора у Тернополі, мери...

В Івано-Франківську створять нове комунальне підприємство (відеосюжет) 14:48

За задумом, його працівники займатимуться утриманням невеликих скверів, дитячих майданчиків та інших об'єктів. Детальніше дивіться у сюжеті: Канал 402

На франківському ринку прикарпатець хотів продати міну та понад 50 патронів (фотофакт) 14:06

Під час проведення обшуку на торговій точці у фігуранта раніше розпочатого кримінального провадження оперативники поліції виявили мінометну міну та патрони, пише Правда.іф. з посиланням на Курс. Продавець «п’яного» ринку в Івано-Франківську, 58-річний...

У Івано-Франківську для дітей з особливими потребами організують шкільний транспорт 13:48

Такий транспорт у Франківську запрацює вперше. Про це у мережі Фейсбук повідомив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. “Відтепер учні навчально-реабілітаційного центру матимуть спеціальний шкільний автобус. Він забиратиме їх від дому і привозитиме прямісінько...

Тимошенко скопіювала вбрання популярного кіногероя (фото) 12:35 1 коментар

Клер Тимошенко або Юля Андервуд. Саме так можна назвати лідерку "Батьківщини" на презентації її славнозвісного Нового економічного курсу України, яка відбулася 21-го вересня у столиці. Піарники та політтехнологи Юлії Володимирівни...

Батько повісився вслід за сином: стали відомі подробиці жахливої сімейної трагедії на Прикарпатті 11:43 3 коментарі

Вчора, 24 вересня, в селі Липівка Тисминецького району знайшли тіла двох чоловіків, які вчинили самогубство через повішання. Як повідомили журналістці Правди.іф. в Головному управлінні поліції в Івано-Франківській області, тіла належать батькові...

Чиновники прикарпатської Держпраці активізовуються у виявленні нелегалізованих працівників 11:41

В Управлінні Держпраці в Івано-Франківській області відбулася спільна нарада з представниками органів виконавчої влади. Під час наради присутні обговорили організацію інформаційно-роз’яснювальної кампанії про недопущення використання праці без належного оформлення трудових...

На Прикарпатті почали судити податківця-хабарника, який вимагав 200 тисяч гривень неправомірної вигоди 11:13 1 коментар

На розгляд до Коломийського міськрайонного суду з прокуратури Чернівецької області надійшов обвинувальний акт про вчинення кримінального правопорушення передбаченого частини третьої статті 368 (одержання службовою особою неправомірної вигоди) Кримінального кодексу України....

На Прикарпатті засудили чоловіка, який намагався дати хабара офіцеру поліції 10:57 1 коментар

Днями, Коломийський міськрайонний суд розглянув кримінальне провадження про надання неправомірної вигоди службовій особі і призначив покарання винуватій особі Г. за частиною першою ст. 369 Кримінального кодексу України, у вигляді штрафу...

З'явилося відео, як кораблі ВМС України проходять під Кримським мостом 10:33 5 коментарів

У мережі опублікували відео проходу українських військових пошуково-рятувального судна A500 "Донбас" і морського буксира A830 "Корець" під так званим Кримським мостом, яким окупанти з'єднали півострів з материковою частиною Росії. Відповідне...

Антимонопольний комітет виявив змову під час тендеру, який оголосило франківське комунальне підприємство 10:29

За результатами розгляду звернень Івано-Франківської місцевої прокуратури, Управління захисту економіки в Івано-Франківській області ДЗЕ Нацполіції України та проведеного Івано-Франківським обласним територіальним відділенням АМКУ дослідження, адміністративною колегією відділення 19 вересня 2018...

Негода знеструмила 17 населених пунктів на Прикарпатті 09:22

24 вересня станом на 09:00, через негоду повністю та частково знеструмлені населені пункти 7 районів області. Наразі повністю без світла перебуває 17 міст і сіл, частково – 11. Найбільше від...

Скільки безпритульних собак живе у Івано-Франківську 09:18 11 коментарів

Під час сьогоднішньої оперативної  наради директор КП «Полігон ТПВ» Юрій Мороз розповів про комплекс заходів щодо зменшення кількості бездоглядних тварин, інформує Правда.іф. За його словами, в Івано-Франківську проводиться чипування та...

Що цікавого сьогодні в Івано-Франківську 08:57

Що цікавого сьогодні в Івано-Франківську Анонс подій на 25.09.2018 Події: 13:00 Що може піти не так? Кесарський розтин - ДІВІЯ центр свідомого батьківства (Чорновола 37/3 (перехрестя вулиць Чорновола-Сахарова)) 13:10 Заняття...
 • ріел ІФ виринаюча