Франківський підприємець розповів про свої інвестиції у криптовалюту (фото)

Микола Гавриляк: «Або колосальний прибуток, або нічого»

Прогрес, розвиток, мета та ризик – критерії, якими керуються лідери. Коли хтось відрізняється своїми діями та вчинками, не підпадає під загальні стереотипи, то в першу чергу таких людей не розуміють. Та часто саме ризикові вчинки призводять до успіху. Як то кажуть, не помиляється тільки той, хто нічого не робить. Сьогодні розповімо історію іванофранківця, котрий не боїться експериментувати та пробувати! Микола Гавриляк шість років тому створив Інтернет-портал «Типовий Франківськ», звідки й досі містяни черпають інформацію про Івано-Франківськ. Микола відвідав чималу кількість країн, зокрема в рамках навчальних програм, набирався досвіду та знань у відомих школах провідних країн світу. IT, громадсько-волонтерські подорожі – це найкращі ресурси для навчання та знайомств, каже Микола.

2017-ий для Миколи Гавриляка видався експериментальним. Чоловік вклав 500 тисяч гривень у криптовалюти. Сьогодні таке інвестування набирає неабиякої популярності, хоча для багатьох залишається не до кінця вивченим, доступним й достовірним. До того ж, Микола активно веде свій Telegram канал, де вже має велику аудиторію. Що ж, давайте дізнаємось у прогресивного іванофранківця про те, яким для нього став цей досвід, а ще ми поговориили про розвиток та стереотипи, про подорожі та інвестування у себе.

Криптовалюта у Івано-Франківську

Інвестиції в криптовалюту, та й взагалі інвестиції в технологічні сфери, не мають локальної прив’язки. Де б не мешкала людина, чи то в селі чи мегаполісі, вона має рівні можливості й завдяки доступу до Інтернету – рівні можливості доступу до інформації, ресурсів та можливостей. Питання залишається тільки у сприйнятті. Багато людей переконані в тому, що все це не правда, що не існує жодних компаній, що все це бульбашка. Вірити, чи не вірити – справа кожного. Але є реальні беззаперечні докази того, що є ринок, що він працює, має свою капіталізацію, велику кількість гравців, котрі беруть участь, як розробники та інвестори. Закривати на це очі, і стверджувати, що цього не існує можна, але ж натомість можна дивитися з оптимізмом на цю технологію та можливості, які вона відкриває. Власне я з таким підходом зараз і працюю.

Я вирішив, що ця сфера мені цікава і були можливості вкласти фінанси. Для старту я обрав суму 500 тисяч гривень. Це був перший транш, який я зробив протягом двох-трьох тижнів у січні. Зараз я щотижня поступово інвестую по 500 доларів, обираю монети, проекти, які мені цікаві. Я досліджую які це проекти, хто ними займається, чи це успішна команда, чи навпаки нікому невідома. Від того наскільки я в неї вірю/не вірю – вирішую чи інвестувати. В моїй діяльності немає жодних закликів до інвестування. У мене немає особистого інтересу в тому, щоб хтось вкладав гроші. Це справа кожної людини. Це не проект з реферальною системою, я не виграю якщо когось залучу. Це реальний ринок на якому можна проінвестувати і заробити. Не зайшов – не заробив.

Тобто локальної прив’язки немає. Чомусь та аудиторія, яка не перебуває в центрі економічних, бізнесових процесів дещо скептично ставиться до будь-яких нововведень, до чогось нового. Як приклад Фейсбук. Кожна технологія доходить з часом. Думаю, що питання крипто валюти з часом дійде і до Івано-Франківська у своєму масовому вигляді.

«Це реальний ринок, де проінвестувавши можна заробити. Не зайшов – не заробив»

Криптовалюта на законодавчому рівні

На мою думку, державне регулювання повинно бути. І рано чи пізно, воно прийде в цю сферу, оскільки тут відбувається багато взаємодій між людьми, які, на жаль, сьогодні не нормуються. Наприклад, якщо я оплатив певні послуги чи роботи, а людина не надала мені ці послуги, то я юридично себе не можу захистити і довести, що надавав кошти, оскільки сьогодні криптовалюта не офіційна.

Чим більше людина буде захищена в цих взаємовідносинах, тим більше людей прийде ними користуватися. Ідея криптовалют в тому, що вони максимально децентралізовані і вся відповідальність за будь-які операції перекладена на кінцевого користувача, власника тих ресурсів. Немає якоїсь третьої особи, банку, контролюючого і нормуючого органів, куди можна звернутися у випадку, коли забув пароль, чи в разі обману. Все на твоїй відповідальності. Ти повинен відповідально ставитися до аналізу того, з чим та ким працюєш, куди надсилаєш гроші, які паролі вводиш тощо. Ті, хто розглядають ідейно криптовалюти і вважають, що будь-яке регулювання нашкодить ідеї цієї децентралізації, невтручанню органів влади, фінансових інвестицій і так далі. Я ж навпаки вважаю, що технологію будуть набагато більше використовувати, коли воно буде безпечним. Легалізація у світі – це вже нормальний тренд, сьогодні це питання обговорюють всі прогресивні країни світу. Гадаю, що цей рік буде великим трендом по легалізації, по регулюванню. Минулий рік був більш спекулятивним, це був повністю нерегульований сектор, який давав шалені прибутки. Про це всі знали і йшли туди.

Позитив. Негатив

З мінусів, який з іншого боку може бути й плюсом, є висока волативність монет. Це коли курс може змінюватися в день на 5% чи 25%. Цих валют сьогодні більше 1600. З часом, на мою думку, понад 90% з них відсіється і залишаться тільки ті проекти, що матимуть найбільшу цінність, уніерсальність та інтеграцію в різних сферах життя. Насправді, це дуже велика нестабільність, яка створює можливість для того, щоб заробляти колосальні гроші. При цьому для вкладників такий випадок може стати шоком. Це водночас і мінус і плюс.

«Якщо людина не відповідально ставиться до своїх ресурсів – з часом вона їх втратить»

Чи розуміють українці, як працює система криптовалют

Блокчейн не про спекуляцію, не про заробіток, а про оптимізацію різних процесів. Дає можливість економити живі гроші, а це означає, що всі фінансові інституції, які критикують криптовалюту рано чи пізно будуть впроваджувати рішення на основі технології блокчейну. Оскільки вони дозволяють економити гроші на транзакціях, підвищують рівень безпеки даних і ще багато застосувань. У Грузії, наприклад, вже є практика залучення транзакцій в державну систему. Це дуже прогресивно. В Україні чомусь цього ще не хочуть, інтересу немає (через особисту зацікавленість конкретних чиновників і політиків в тій системі, яка існує сьогодні, де ледь не весь облік в ручному режимі ведуть і за потреби корегують).

З усім можна самостійно розібратися. Це потребує трішки більше часу. Вже коли ти розумієш, що за цим майбутнє і віриш, то інвестуєш кошти, які тобі не шкода вкласти, чи втратити, бо це ризикована інвестиція. Або колосальний прибуток, або нічого. Треба з обережністю до цього ставитись і не піддаватися на провокації. Криптовалюту критикують через можливість нелегально купувати наркотики, зброю та інші корупційні речі. Але ж із паперовими грошима роблять таке ж. Це як сокира, якою можна вбити, а можна й дрова нарубати.

Звісно, що більшість людей розглядають криптовалюту, як нормальний прогресивний інструмент для інвестицій та буденного користування. Вони ефективніші та дешевші в обслуговуванні, аніж паперові чи електронні гроші банківської системи. В цьому їхня перевага, вони зменшують комісію. Ті люди, котрі не цікавляться, вважають, що криптовалюта – це бульбашка за якою нічого немає. Це не так. Там реальні розробки, команди. Цих валют сьогодні більше 1600. З часом кількість відсіється і залишиться декілька найпрогресивніших.

Реакція людей на інвестування

Мої рідні та друзі дізналися про те, що я вклав гроші в криптовалюту від ЗМІ. У мене не було цілі всім про це розповідати. Це ризикована річ, яку я вирішив спробувати. Спочатку потрібно добре подумати, чи ви хочете це робити, оскільки рівень ризику надзвичайно великий. Якщо будуть коливання – це буде незвично. В перший період це важко психологічно. Можливо є безпечніший варіант інвестицій. Я нікого не закликаю, я роблю свій експеримент.

Подорожі за навчальними програмами

Якщо людина не проінвестувала в себе, якщо немає ресурсів, то основний твій капітал та цінність в яку ти маєш інвестувати – це ти і твої знання. Якщо нехтувати на цьому етапі, то само собою нічого не станеться. Як не крути потрібно мати якісь мінімальні знання. Головним інвестиційним об’єктом кожного з нас повинні бути ми самі: здоров‘я, знання, досвід. Якщо нехтувати цим з самого початку і надіятись на «якось буде», то в результаті оце «якось» буде точно не позитивним. Сьогодні ІТ в Україні IT – це третя економіка по масштабах. Середньостатистична заробітна платня програміста – 1600 доларів, в той час, коли мінімальна зарплата в Україні трохи більше трьох тисяч гривень.

Зараз я планую подорож у Південну Америку, а це іспаномовна країна. Тому вже третій місяць вивчаю іспанську мову. Вся наша еволюція про розвиток та навчання. Інакше б так і сиділи по деревах та банани їли. Тому цілком закономірно, що кожному, хто претендує на хорошу позицію в цікавіій компанії не обмежуючись тільки рівнем свого міста/країни, то виникає необхідність вивчити англійську та комунікувати з світом зрозумілою мовою. Ну і дуже цінно мандрувати та бачити світ, адже ти зустрічаєш різних людей, бачиш як живуть та взаємодіють громади, організований бізнес, набираєшся досвіду та в результаті тобі в голову приходять цікаві ідеї. Є багато варіантів щодо подорожей за кордон. Особливо по волонтерських та освітніх програмах, за якими приймаюча сторона чи організатори повністю чи більшою мірою покривають ваші витрати. Я таким чином відвідав досить багато країн: Грузію, Австрію, Словаччину, Америку та інші. Ну і найважливіше у таких мандрівках – це те, що ти вчишся, отримуєш знання та переймаєш цінний досвід.

Плани

Моя ціль на найближчі місяці – це створити вузькопрофільне україномовне медіа по темі блокчейну та криптовалют. Робота вже триває близько місяця, зараз налагоджуємо співпрацю з експертами, доробляємо технічні моменти і найближим часом буде публічний старт. Також веду свій авторський канал у телеграмі, де ділюсь думками по цій тематиці та бізнесу загалом: https://t.me/havryliakonair

Сніжана САМАНЧУК

Фото: Михайло ДЕМКІВ

Джерело

(Visited 478 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  Або в лотерею грати або в криптовалюту.

  Гавриляк,

  щось та криптовалюта ніх… не дорожчає, певно просрав я ваші гроші.Але то х…ня, підвищу плату за парковки, рагулі платять

  Гість,

  не встиг скинути біток по 19000 – не парся! Ти вже не валютний спекулянт – ти вже ІНВЕСТОР 😉

  Гість,

  Нова версія МММ. Навіть персони разводіл не змінились. Певно ЛОХ не вимер.

  Гість,

  Цей молодий і зелений так і хоче, щоб про нього знали. Він весь час хизується своїм багатством і юними роками. Синку, Кольцю, май не тільки гроші. а ще і добре серце. Скільки зараз хворих діток, що, дивлячись, серце кров ю обливається. Поофіруй щось їм на лікування, Бог за це віддячить тобі і твоїм дітям здоров ям, а це, у твоїй сімї, добре розуміють. Хай Бог тобі дає не тільки гроші, а й милосердя, людяність і порядність, бо життя – велика колотнеча, не падавши в ній чи хтось пройшов.

  Гість,

  Ти фраер мажорний розкажи краще людям як ти чесно заробив ці гроші на населенню Франківська а потом будеш вихвалятися! Чого ти добиваешся цим що вихваляешся грошами? Ти нічого нового не сказав, все це е в інтернеті але сказав що грошей багато маеш, тоді коли іншим людям важко вижити.

   Гість,

   Про яку чесність Ви говорите. Ці молоді, креативні підприємці заробляють двома шляхами або батьки дали або до бюджету присмоктались того і півляма так спокійно витратив. Мені відомо що в цьому випадку батько привів синочка до коритця і сказав хлебчи. Так що свиня це а не підприємець

  Гість,

  В нього хоть є криша на випадок маски-шоу

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:4607

загрузка...

Компанія прикарпатського нардепа Шевченка освоїть 109 мільйонів гривень на ремонті дороги 21:47

Служба автомобільних доріг в Івано-Франківській області визначила виконавця поточного дрібного ремонту та експлуатаційного утримання автомобільної дороги загального користування державного значення Н-10 Стрий-Івано-Франківськ-Чернівці-Мамалига (на м. Кишинів) на ділянці км 18+330 –...

Минулоріч в економіку Прикарпаття інвестовано понад 31 млн.дол. США прямих інвестицій 16:45

Головне управління статистики інформує. Обсяг вкладених з початку інвестування в економіку області прямих інвестицій (акціонерного капіталу) на 31 грудня 2018р. становив 894,5 млн.дол. США, що у розрахунку на одну особу населення склало...

Бізнес Прикарпаття сплатив до бюджету 215 мільйонів гривень ПДВ 15:25 1 коментар

Як повідомили в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області, платники податку на додану вартість Івано-Франківщини за перші два місяці року перерахували до державного бюджету 215,1 млн гривень. Це на 19,2...

З початку року свої доходи вже задекларували 860 прикарпатців 14:47

Протягом січня-лютого 2019 року 860 жителів Івано-Франківщини подали декларації про доходи, отримані у 2018 році, з них  564 «обов’язкових»  та  296  на отримання податкової знижки. Про це повідомили  в управлінні...

Від 17 до 35 тисяч доларів: які автомобілі найчастіше купляли прикарпатці в лютому 14:27

Минулого місяця в Івано-Франківську та області зареєстрували 68 нових автомобілів. На кожну з цих машин витрачали в середньому по $32 тис, інформує WestNews з посиланням на сайт з продажу автомобілів RST.ua....

Хто з російського бізнесу потрапив під нові українські санкції 07:51

Рада національної безпеки і оборони затвердила додатковий список із 294 юридичних осіб, щодо яких вводяться обмежувальні санкції. Про це йдеться в указі президента №82/2019 від 19 березня, розміщеному на сайті...

На Прикарпатті налічується більше 8 тисяч безробітних 17:30

Соціально-економічне становище Івано-Франківської області за січень 2019 року (за даними Головного управління статистики в Івано-Франківській області) Короткий огляд   Населення Чисельність наявного населення в області, за оцінкою, за попередніми даними,...

Власник "Івано-Франківськцементу" Микола Круць закинув міністру Володимиру Омеляну некомпетентність 16:02 10 коментарів

У Коломиї під час засідання Ради регіонального розвитку голова правління ПрАТ "Івано-Франківськцемент" Микола Круць посперечався з міністром інфраструктури Володимиром Омеляном через формування цін на цемент. Микола Круць Учора, 19 березня,...

Більше 4,6 мільйона гривень надійшло до бюджетів від процентів, нарахованих на депозити прикарпатців 12:47

За два місяці 2019 року платники податків Івано-Франківщини, які отримали дохід у вигляді процентів, нарахованих на суми банківських вкладних (депозитних) або поточних рахунків, ощадних (депозитних) сертифікатів, вкладів у кредитній спілці,...

Як зросли пенсії українців 09:13

Середня сума підвищення пенсій із 1 березня 2019 року для українці, пенсії яких підлягали перерахунку, становить 514 гривень. Про це у ході селекторної наради повідомив віце-прем’єр-міністр Павло Розенко, повідомляється на...

На Прикарпатті оприлюднили список податкових боржників. Їх є понад тридцять тисяч (документи) 14:27

В Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області оприлюднили інформацію про прикарпатських суб’єктів господарювання, які мають податковий борг. Йдеться про боржників у державний і місцевий бюджети. Їх в області, станом на...

До фіскальної служби Прикарпаття надійшло 18 письмових звернень громадян 13:52

Протягом січня - лютого 2019 року до органів фіскальної служби Івано-Франківщини надійшло 18 письмових звернень громадян, що на 10 звернень менше ніж у відповідному періоді 2018 року. Про це повідомили...

В Україні зростуть ціни на хліб, цукор і гречку 10:01

В Україні здорожчають хліб і борошняні вироби, незважаючи на успішний початок посівної кампанії. Так, в Україні скорочуються посіви під жито, тож його доводиться імпортувати. Саме тому житній хліб подорожчав за...

На Прикарпатті підприємці сплатили до місцевих бюджетів майже 166 млн. грн єдиного податку 17:30

З початку року суб’єкти малого підприємництва сплатили до місцевих бюджетів Івано-Франківщини 165,9 млн грн єдиного податку, що на 28,9 млн грн більше, ніж у відповідному періоді 2018 року. Про це...

Інформація про суб’єктів господарювання Франківщини, які мають податковий борг 15:55

В Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області нагадують, оприлюднення інформації про суб’єктів господарювання, які мають податковий борг, у тому числі й з місцевих податків визначено п. 35.4 ст. 35 Податкового кодексу України,...

Київстар відмовляється від безлімітних тарифів 15:38 3 коментарі

Київстар незабаром перегляне вартість послуг мобільного зв'язку та відмінить безлімітні тарифи. "Безліміт, без урахування потреб абонента - це утопія з негативним результатом. Ми хочемо пропонувати абоненту той обсяг послуг, який...

На 1,5 мільйона гривень порушень митних правил виявили працівники Івано-Франківської митниці 12:46

Як повідомили в Івано-Франківській митниці ДФС за підсумками роботи двох місяців поточного року митники Прикарпаття порушили 52 справи про порушення митних правил на суму 1,5 млн гривень. За даними справами...

До уваги прикарпатців! Як записатися в Ощадбанк для отримання субсидії: покрокова інструкція 21:35

В Україні стартувала реформа з монетизації субсидії. З початку цього тижня, тобто, з 12 березня у відділеннях Ощадбанку компенсацію на оплату комунальних послуг стали видавати “живими” грошима. Щоб полегшити процедуру...

Населення Івано-Франківська та сіл, підпорядкованих міськраді становить понад 260 тисяч осіб 13:53

Соціально-економічне становище м. Івано-Франківська за січень 2019 року (за даними Головного управління статистики в Івано-Франківській області) Короткий огляд   Населення Станом на 1 січня 2019р. у м.Івано-Франківську та селах, підпорядкованих...

Прикарпатці сплатили до місцевих бюджетів майже мільярд гривень податків та зборів 13:22

За січень-лютий поточного року платники податків Івано-Франківщини  перерахували до місцевих бюджетів 959,3 млн грн, що на 256 млн грн більше, ніж у відповідному періоді минулого року. Про це повідомили в...
 • ріел ІФ виринаюча