«Габсбурзька група» Януковича. Як купували європейських політиків найвищого рівня і хто платив

Нові деталі справи Манафорта розбурхали Європу. Пише Главком.

Віктор Янукович на саміті ЄС —Україна у 2013 році. На другому плані – Президент Ради ЄСС Херман ван Ромпей

Останні дні європейську пресу неабияк розбурхали новини з США щодо нових звинувачень, висунутих спецпрокурором Робертом Мюллером проти Пола Манафорта – колишнього шефа передвиборчого штабу Дональда Трампа. Ці звинувачення напряму стосуються як України, так і Європи: американські слідчі «відкрили» цілий новий пласт нелегальної лобістської роботи, яку група високопосадовців з країн Євросоюзу виконувала для екс-президента України Віктора Януковича. Окрім колишнього канцлера Австрії Альфреда Гузенбауера, «під прицілом» опинився, наприклад, німецький єврокомісар Ґюнтер Ферхойген, а також колишній керівник Єврокомісії Романо Проді. Всім їм тепер загрожують нові зустрічі зі слідчими та прокурорами.

Програма Tagesschau німецького телеканалу ARD оприлюднила у неділю, 25 лютого, матеріал, в якому докладно розповіла – хто саме з європейських політиків найвищого рівня «оскоромився» роботою на Януковича, яким чином вони це робили і що тепер з того може вийти.

Програма Tagesschau німецького телеканалу ARD оприлюднила у неділю, 25 лютого, матеріал, в якому докладно розповіла – хто саме з європейських політиків найвищого рівня «оскоромився» роботою на Януковича, яким чином вони це робили і що тепер з того може вийти.

Програма Tagesschau німецького телеканалу ARD оприлюднила матеріал, в якому докладно розповіла – хто саме з європейських політиків найвищого рівня «оскоромився» роботою на Януковича

Розслідування проти колишнього менеджера передвиборчої кампанії Трампа, Манафорта, проливають нове світло також і на діяльність європейських політиків, не в останню чергу – одного німецького екс-єврокомісара.

Чи знайде американський спецпрокурор Роберт Мюллер докази прямого зв‘язку між російським керівництвом та президентом Дональдом Трампом – це питання залишається відкритим.

Наразі у центрі знаходяться гешефти його колишнього виборчого радника Пола Манафорта та його партнера Ріка Гейтса. Їх звинувачують у відмиванні грошей, ухиленні від податків, кредитних махінаціях та протизаконній змові лобістів у США. Це може прислужитися в якості засобу тиску проти Манафорта, аби змусити його дати свідчення проти Трампа.

Радники Дональда Трампа Пол Манафорт та Рік Гейтс добряче попрацювали в минулі роки на Віктора Януковича

Радники Дональда Трампа Пол Манафорт та Рік Гейтс добряче попрацювали в минулі роки на Віктора Януковича

Активіст Януковича

При цьому йдеться про діяльність Манафорта та Гейтса для українського президента Віктора Януковича та його Партії регіонів, з якої, можливо, не витікає жоден доказ щодо зв‘язків з Росією. Втім розслідування чітко вказує, яким сумнівним та непродуктивним може бути лобізм.

Нагору спливають тепер справи колишніх європейських політиків. Тому що до наявних досі пунктів звинувачення проти Манафорта та Гейтса в п‘ятницю додалося звинувачення в тому, що вони таємно винайняли групу колишніх високопосадовців в Європі, які в 2012-2013 роках працювали на тодішнього українського президента Віктора Януковича та його Партію регіонів.

Пол Манафорт встиг добряче попрацювати на Віктора Януковича

Вже в ті часи Янукович піддавався в своїй країні критиці, позаяк він та його сім‘я більш навіть, ніж інші олігархи, збагатіли за державний кошт. Він намагався підтримувати дружні контакти як з Росією, так і з Євросоюзом. Коли в листопаді 2013-го під тиском Росії глава держави відмовився підписати угоду про асоціацію з ЄС, в Києві на Майдані спочатку почалися протести, які закінчилися пізніше війною на Сході України.

За рік до того, за текстом звинувачення, Манафорт розшукав кількох європейських політиків, об‘єднавши їх під неформальною назвою «Габсбурзька група» та замаскувавши як безкоштовних експертів. За свою лобістську діяльність, зокрема, у Вашингтоні, вони отримали $2 млн через принаймні чотири офшорних рахунки. А керувалась «Габсбурзька група»  «європейським канцлером».

Хто входив до «Габсбурзької групи»?

Найпершим, хто приходить на думку під час пошуку кандидата на роль цього «канцлера, є екс-канцлер Німеччини Герхард Шредер, який одразу після закінчення своєї каденції почав працювати на російську компанію («Газпром»).Але невідомо, чи робив він щось для України. Документи вказують на іншого соціал-демократа, який в 2007-2008 роках був канцлером Австрії – на Альфреда Гузенбауера.

Екс-канцлер Австрії Альфред Гузенбауер та екс-президент Єврокомісії Романо Проді – члени лобістської «Габсбурзької групи»

Екс-канцлер Австрії Альфред Гузенбауер та екс-президент Єврокомісії Романо Проді – члени лобістської «Габсбурзької групи»

Його ім‘я з‘являється в документі, який передала Міністерству юстиції США американська лобістська фірма Podesta. При цьому вона зізналася, що працювала на завдання брюссельської організації «Європейський центр за сучасну Україну» над поліпшенням стосунків між Заходом та Україною. В межах цієї роботи були організовані зустрічі та прес-конференції, зокрема – з Гузенбауером та Романо Проді, який був президентом Єврокомісії з 1999 по 2004 рік.

У документах звинувачення йдеться про те, що Пол Манафорт та Річард Ґейтс, не зареєструвавшись належним чином, лобіювали інтереси українського уряду на території США в 2012-2014-х роках. Для цього вони заангажували та активно скеровували роботу двох лобістських контор у Вашингтоні. Аби мінімізувати публічне оприлюднення інформації, Манафорт та Ґейтс діяли таким чином, щоб номінальним клієнтом цих двох лобістських компаній був спеціально заснований у Брюсселі «Європейський Центр за сучасну Україну». Втім, оплата за роботу йшла не від клієнта, а напряму через офшорні рахунки, що мають відношення до Манафорта та Ґейтса. Всього – два мільйони доларів протягом двох років.

Крім того, ці імена можна знайти в документі американської лобістської фірми Mercury, яка в 2017 році також передала його Мін‘юстові США – в цьому папері також йдеться про її роботу на завдання «Європейського центру за сучасну Україну».

«Проукраїнську ініціативу» Януковича фінансували декілька українців: Віктор Пінчук, Рінат Ахметов та Петро Порошенко

Сам Гузенбауер підтвердив в інтерв‘ю віденській газеті Die Presse, що зустрічався у Вашингтоні з американськими конгресменами та отримував за свою лобістську українську діяльність гроші, які сплачувала, за його словами, «американська або англійська фірма». Проді зізнався, що отримував «винагороду» за «нормальні приватні стосунки» з Гузенбауером. Як Гузенбауер, так і Проді заявили, що не займалися лобізмом на користь Януковича.

Ферхойген як гість

Гузенбауер та Проді працювали з українськими справами також і в Берліні: в жовтні 2012 року Східний комітет німецької економіки та Німецьке товариство зовнішньої політики (DGAP) запросили їх на конференцію щодо відносин України та ЄС. У доповіді «німецько-українського форуму» з цього приводу зазначається, що цей захід «був запропонований «Європейським центром за сучасну Україну».

Окрім Гузенбауера та Проді, на скандальному подіумі – політик з Соціал-демократичної партії Німеччини Гюнтер Ферхойген, який під час каденції Проді був єврокомісаром з питань розширення ЄС в Брюсселі. Гузенбауер та Ферхойген, натомість, здається, знайомі один з одним з іншого приводу: газета Der Standard повідомляє, що обидва були обрані в 2013 році в наглядову раду дочірньої фірми австрійського лотерейного концерну Novomatic.

Лобізм на користь Януковича може вийти екс-єврокомісарові Гюнтеру Ферхойгену боком

Лобізм на користь Януковича може вийти екс-єврокомісарові Гюнтеру Ферхойгену боком

Ферхойген також взяв участь у дискусії в Берліні, куди запрошували «Європейський центр за сучасну Україну»  та політичну агенцію Berlin Economics. Це сталося незадовго перед відмовою українського президента Януковича підписати асоціацію з ЄС – в листопаді 2013-го. В оголошенні про подію та на банері, що прикрашав подіум заходу було надруковано символ центру, створеного для лобістських зусиль команди Януковича у Європі.

На запит tagesschau.de наприкінці жовтня 2017 року Ферхойген пояснив, що він не може точно згадати, від кого отримав тоді запрошення на цей захід. Але він на 100% може виключити, що отримав гонорар чи відшкодування коштів на подорож. З «Європейським центром за сучасну Україну»  він також, за його словами, не мав з того часу ніяких контактів.

Лобістська фірма Fleischman-Hillard

Проте, цікавим є той факт, що запрошення на цей захід розсилала лобістська фірма Fleischman-Hillard. Тому що зв‘язок між Ферхойгеном та Fleischman-Hillard існує аж з липня 2010 року: тоді, невдовзі перед своєю відставкою з посади єврокомісара з промисловості, Ферхойгена було винайнято Fleischman-Hillard як члена інтернаціональної команди радників, до складу якої він належить ще й досі.

Fleischman-Hillard на завдання «Європейського центру за сучасну Україну»  надсилала не лише запрошення до цього заходу. Вона, наприклад, розповсюджувала матеріали і документи президента «Європейського центру за сучасну Україну» Леоніда Кожари – соратника по партії та зовнішньополітичного радника Януковича.

Інна Кірш, виконавча директорка ЄЦзСУ

Інна Кірш, виконавча директорка ЄЦзСУ

На завдання ЄЦзСУ та його виконавчої директорки Інни Кірш Fleischman-Hillard розповсюджувала запрошення на прес-конференції до Києва аж до середини лютого 2014 року – коли ситуація на Майдані вибухнула з новою силою та зрештою Янукович, втік з України. Відповідні електронні листи перебувають в редакції tagesschau.de.

Хто стоїть за «Європейським центром за сучасну Україну»?

Центр було зареєстровано у відкритому регістрі ЄС як незалежну неурядову організацію. Проте: «Навіть якщо ця організація стверджувала, що вона є незалежною, кожен в Брюсселі знав, що це – лобістський інструмент Партії регіонів», – стверджувала Аменда Пауль з так званого брюссельського Think Tank European Policy Centre в травні 2014 року в інтерв‘ю tagesschau.de. Вона брала в 2013 році участь в берлінській конференції разом з Ферхойгеном.

Пауль заявляє, що «Європейський центр…»  активно працював у Берліні, Парижі та Лондоні над зміною іміджу Януковича та Партії регіонів. Декілька українських олігархів фінансували «проукраїнську ініціативу». Серед таких вона назвала Віктора Пінчука, Ріната Ахметова та Петра Порошенка, нинішнього президента України.

У тексті звинувачення спецпрокурора Мюллера проти Манафорта «Європейський центр за сучасну Україну»  названо інструментом Манафорта, який було використано, аби таємно працювати над позитивним іміджем Януковича.

По слідах Манафорта

Розпорядницею «Європейського центру за сучасну Україну»  була Інна Кірш, яка, за даними журналу Spiegel, була співробітницею Соціал-демократичної партії в Брюсселі аж до того моменту, як в 2011-му зайнялася справами нової організації. Вона сама пояснила журналові, що зустрічалася з Манафортом тричі, він порадив їй скористатись послугами лобістських фірм Podesta та Mercury, аби працювати у Вашингтоні. Обидві фірми, ймовірно, виконували для Манафорта й інші завдання. Розслідування спецпрокурора Мюллера повинні тепер з‘ясувати, звідки Манафорт отримував гроші на лобізм. Окрім того – наскільки щільно Кірш співпрацювала з Манафортом та чи отримували від того вигоду європейські політики.

Після лютого 2014 року «Європейський центр за сучасну Україну»  більш не з‘являється на обрії. Проте колишні відомі політики, продовжували «підряджатися» в українські справи – наприклад, в групі радників під назвою «Агенція з модернізації України», яку більшою частиною фінансує олігарх Дмитро Фірташ. Цей вельми підозрілий проект, окрім інших німецьких політиків, винайняв також і екс-єврокомісара Ферхойгена.

Сільвія Штебер (Silvia Stöber), Tagesschau

Переклад для «Главкома»: Борис Немировський

 

(Visited 67 times, 1 visits today)

Коментарі:

    Гість,

    ТЕ саме робить тимошенко зараз бо вона не є вхожа ні до одного євро політика і як вона думає бути призидентом коли в ЄВРОПІ її рахують найбільшою БРЕХУХОЮ

    Гість,

    Хто з політиків не купуєю “експертів”? З чого живуть по вашому всі ті “експерти” і “журналісти”? Питання чому в Україні донецькі велись на тези американського піарника про “рускій мір” на Донбасі?

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:Коли потепліє в Україні: синоптики дали оптимістичний прогноз 16:30

Вже найближчими днями, починаючи з 23 березня, до України прийде весняне потепління – снігопади припиняться, а температура повітря полізе догори. За словами синоптика Наталки Діденко, через центр Європи до України...

Марина Порошенко засвітила яскраве вбрання у Катарі: чарівні фото 15:38 4 коментарі

Дружина чинного Президента України Петра Порошенка – Марина – з'явилась на офіційній зустрічі в яскравому весняному образі. Відтак перша леді зачарувала всіх своєю появою в Катарі. Зазначимо, нещодавно Катар запровадив безвізовий...

Вагітна Кейт Міддлтон зачарувала яскравим весняним образом: фото 15:06

Герцогиня Кембриджська Кейт Міддлтон напередодні народження третьої дитини продовжує слідувати своєму зайнятому графіку королівських обов'язків. Так, вранці 21 березня 36-річна Кейт відвідала симпозіум провідних вчених та благодійних організацій, який присвячений...

У Криму звільняють людей, які не голосували на виборах президента Росії, – адвокат 14:37 4 коментарі

В окупованому Криму почалися звільнення з роботи кримських татар, які не пішли голосувати на незаконних виборах президента Росії. Про це у Facebook повідомив кримський адвокат Еміль Курбедінов. Зазначимо, що перед російськими виборами...

Путін піде на поступки щодо Донбасу за однієї умови 14:05 5 коментарів

Про невизнання Європою виборів Путіна в анексованому Криму.  Пише Главком. Ніяких це (невизнання виборів Путіна в окупованому Криму) не може мати наслідків - заявили і заявили. Це практично абсурд. Україна, якщо вже...

Вибори-2019. Українські політики готуються до гібридної війни в інтернеті 13:36

«На наступних виборах ми побачимо активні експерименти політтехнологів із соцмережами».Пише Главком. Через втручання у вибори в США Facebook та Цукербергу загрожує трильйонний штраф і банкрутство за збір особистих даних. Ця сенсаційна новина...

Відомий російський комік загримів у базу "Миротворця" (фото, відео) 13:04 3 коментарі

Зірка "Comedy Club" Семен Слєпаков виступив в окупованому Криму, у який потрапив незаконним шляхом. Тож волонтери його додали до бази "Миротворця". Відповідний запис з'явився у розділі "Чистилище" на сайті організації "Миротворець". Відомий...

Савченко розповіла, скільки разів після полону була у Росії 12:35 7 коментарів

Позафракційний народний депутат Надія Савченко розповіла, що з часу свого звільнення із російського полону на територію Росії їздила лише один раз і двічі була на окупованих територіях Донбасу. Про це...

Збірна Росії з футболу представила свою нову форму: у мережі глузують (фото) 12:03

Збірна Росії з футболу представила гостьовий комплект форми для домашнього чемпіонату світу 2018 року. Так, форма виконана в сірих тонах і вже зібрала чимало критичних коментарів. Зокрема, відомий російський модельєр...

Паралімпіада-2018: українським чемпіонам оперативно виплатили призові, сума вражає 11:34 1 коментар

Не встигла паралімпійська збірна України повернутись додому з Південної Кореї, як Міністерство молоді та спорту України уже виплатило їм заслужені призові. Про це на своїй сторінці у Facebook відзвітував профільний...

Путін погрожує світу не тільки ядерною зброєю, – дипломат 11:02 12 коментарів

Зараз ніхто не вірить Росії. Якщо раніше росіяни говорили: доведіть, що це зробили ми, то тепер світ говорить Кремлю: доведіть, що це не ви отруїли свого колишнього розвідника. Це дуже...

Прогноз погоди на квітень: коли чекати тепла 10:33

Погода у квітні буде відносно прохолодною, і справжнього тепла чекати не варто. Температура повітря буде плюсовою, але не більше 10-11 градусів. Про це виданню "Апостроф" розповів народний синоптик Леонід Горбань. Укргідрометцентр повідомляє,...

Тимошенко відмовилася відповідати, звідки у неї гроші на лобістів США 10:01 2 коментарі

Голова фракції "Батьківщина" у парламенті, народний депутат Юлія Тимошенко двічі відмовилась відповідати на запитання у кулуарах Верховної Ради про походження десятків тисяч доларів. Вони повинні бути сплачені фірмою, що діє...

Франківський медик розповів, як подолати всі захворювання 09:44 4 коментарі

Всім відомо, що на світі немає панацеї, проте здоровий спосіб життя та корисні звички точно допоможуть захиститися від хвороб. Франківський медик розповів, що найефективніше допоможе у профілактиці. Детальніше у нашій...

Франківським бійцям виплатили допомогу на суму 167 тис грн 18:12

Вчора, 21 березня, на засіданні координаційного комітету правління міської Асоціації учасників АТО спільно з міською радою йшлося про виплати бійцям, які постраждали на війні.   Про це повідомив у фейсбук...

Екс-солістка гурту "ВІА Гра" показала звабливий танець в купальнику: пікантне відео 16:30

Українська модель та екс-вокалістка "ВІА Гри" Санта Дімопулос станцювала запальний танок на пляжі. Сексапільна зірка опублікувала відео на Instagram-сторінці, де вона із двома подругами звабливо рухались в купальнику. Як відомо,...

Таким ви ще його не бачили: у мережі опублікували рідкісні фото з життя Путіна (фото) 15:38 6 коментарів

У мережі оприлюднили серію унікальних фотографій з дитинства та життя Володимира Путіна, які демонструють його людську сторону, не притаманну йому у сьогоденні.   Унікальні фото опублікувало британське видання Еxpress.co.uk На підбірці...

Популярні українські співаки Тоня Матвієнко та Арсен Мірзоян похизувались кадрами з розкішного відпочинку в Таїланді (фото) 15:06 1 коментар

З часу одруження Тоні Матвієнко та Арсена Мірзояна минув майже рік, а зіркова пара тільки тепер вирушила у справжній медовий місяць. На Instagram-сторінках знаменитостей з'явились неймовірні світлини з відпочинку. Зіркове...

Чому Великобританія не вводить санкцій проти російських олігархів: названо причину 14:37 2 коментарі

Насправді Путін би хотів, щоб активи олігархів повернулися з Великобританії в Росію. Лондон міг би одразу вдатися до санкцій щодо капіталів росіян через отруєння колишнього російського розвідника Скрипаля. Але треба...

Акваріум в домі – краса поєднана з користю 14:26

Більшість із нас думають, що акваріум – дуже дороге задоволення. Мовляв, така розкіш не кожному по кишені. Але це тільки на перший погляд, якщо знати де купляти акваріум та інші...
  • ріел ІФ виринаюча