«Габсбурзька група» Януковича. Як купували європейських політиків найвищого рівня і хто платив

‡агрузка...

Нові деталі справи Манафорта розбурхали Європу. Пише Главком.

Віктор Янукович на саміті ЄС —Україна у 2013 році. На другому плані – Президент Ради ЄСС Херман ван Ромпей

Останні дні європейську пресу неабияк розбурхали новини з США щодо нових звинувачень, висунутих спецпрокурором Робертом Мюллером проти Пола Манафорта – колишнього шефа передвиборчого штабу Дональда Трампа. Ці звинувачення напряму стосуються як України, так і Європи: американські слідчі «відкрили» цілий новий пласт нелегальної лобістської роботи, яку група високопосадовців з країн Євросоюзу виконувала для екс-президента України Віктора Януковича. Окрім колишнього канцлера Австрії Альфреда Гузенбауера, «під прицілом» опинився, наприклад, німецький єврокомісар Ґюнтер Ферхойген, а також колишній керівник Єврокомісії Романо Проді. Всім їм тепер загрожують нові зустрічі зі слідчими та прокурорами.

Програма Tagesschau німецького телеканалу ARD оприлюднила у неділю, 25 лютого, матеріал, в якому докладно розповіла – хто саме з європейських політиків найвищого рівня «оскоромився» роботою на Януковича, яким чином вони це робили і що тепер з того може вийти.

Програма Tagesschau німецького телеканалу ARD оприлюднила у неділю, 25 лютого, матеріал, в якому докладно розповіла – хто саме з європейських політиків найвищого рівня «оскоромився» роботою на Януковича, яким чином вони це робили і що тепер з того може вийти.

Програма Tagesschau німецького телеканалу ARD оприлюднила матеріал, в якому докладно розповіла – хто саме з європейських політиків найвищого рівня «оскоромився» роботою на Януковича

Розслідування проти колишнього менеджера передвиборчої кампанії Трампа, Манафорта, проливають нове світло також і на діяльність європейських політиків, не в останню чергу – одного німецького екс-єврокомісара.

Чи знайде американський спецпрокурор Роберт Мюллер докази прямого зв‘язку між російським керівництвом та президентом Дональдом Трампом – це питання залишається відкритим.

Наразі у центрі знаходяться гешефти його колишнього виборчого радника Пола Манафорта та його партнера Ріка Гейтса. Їх звинувачують у відмиванні грошей, ухиленні від податків, кредитних махінаціях та протизаконній змові лобістів у США. Це може прислужитися в якості засобу тиску проти Манафорта, аби змусити його дати свідчення проти Трампа.

Радники Дональда Трампа Пол Манафорт та Рік Гейтс добряче попрацювали в минулі роки на Віктора Януковича

Радники Дональда Трампа Пол Манафорт та Рік Гейтс добряче попрацювали в минулі роки на Віктора Януковича

Активіст Януковича

При цьому йдеться про діяльність Манафорта та Гейтса для українського президента Віктора Януковича та його Партії регіонів, з якої, можливо, не витікає жоден доказ щодо зв‘язків з Росією. Втім розслідування чітко вказує, яким сумнівним та непродуктивним може бути лобізм.

Нагору спливають тепер справи колишніх європейських політиків. Тому що до наявних досі пунктів звинувачення проти Манафорта та Гейтса в п‘ятницю додалося звинувачення в тому, що вони таємно винайняли групу колишніх високопосадовців в Європі, які в 2012-2013 роках працювали на тодішнього українського президента Віктора Януковича та його Партію регіонів.

Пол Манафорт встиг добряче попрацювати на Віктора Януковича

Вже в ті часи Янукович піддавався в своїй країні критиці, позаяк він та його сім‘я більш навіть, ніж інші олігархи, збагатіли за державний кошт. Він намагався підтримувати дружні контакти як з Росією, так і з Євросоюзом. Коли в листопаді 2013-го під тиском Росії глава держави відмовився підписати угоду про асоціацію з ЄС, в Києві на Майдані спочатку почалися протести, які закінчилися пізніше війною на Сході України.

За рік до того, за текстом звинувачення, Манафорт розшукав кількох європейських політиків, об‘єднавши їх під неформальною назвою «Габсбурзька група» та замаскувавши як безкоштовних експертів. За свою лобістську діяльність, зокрема, у Вашингтоні, вони отримали $2 млн через принаймні чотири офшорних рахунки. А керувалась «Габсбурзька група»  «європейським канцлером».

Хто входив до «Габсбурзької групи»?

Найпершим, хто приходить на думку під час пошуку кандидата на роль цього «канцлера, є екс-канцлер Німеччини Герхард Шредер, який одразу після закінчення своєї каденції почав працювати на російську компанію («Газпром»).Але невідомо, чи робив він щось для України. Документи вказують на іншого соціал-демократа, який в 2007-2008 роках був канцлером Австрії – на Альфреда Гузенбауера.

Екс-канцлер Австрії Альфред Гузенбауер та екс-президент Єврокомісії Романо Проді – члени лобістської «Габсбурзької групи»

Екс-канцлер Австрії Альфред Гузенбауер та екс-президент Єврокомісії Романо Проді – члени лобістської «Габсбурзької групи»

Його ім‘я з‘являється в документі, який передала Міністерству юстиції США американська лобістська фірма Podesta. При цьому вона зізналася, що працювала на завдання брюссельської організації «Європейський центр за сучасну Україну» над поліпшенням стосунків між Заходом та Україною. В межах цієї роботи були організовані зустрічі та прес-конференції, зокрема – з Гузенбауером та Романо Проді, який був президентом Єврокомісії з 1999 по 2004 рік.

У документах звинувачення йдеться про те, що Пол Манафорт та Річард Ґейтс, не зареєструвавшись належним чином, лобіювали інтереси українського уряду на території США в 2012-2014-х роках. Для цього вони заангажували та активно скеровували роботу двох лобістських контор у Вашингтоні. Аби мінімізувати публічне оприлюднення інформації, Манафорт та Ґейтс діяли таким чином, щоб номінальним клієнтом цих двох лобістських компаній був спеціально заснований у Брюсселі «Європейський Центр за сучасну Україну». Втім, оплата за роботу йшла не від клієнта, а напряму через офшорні рахунки, що мають відношення до Манафорта та Ґейтса. Всього – два мільйони доларів протягом двох років.

Крім того, ці імена можна знайти в документі американської лобістської фірми Mercury, яка в 2017 році також передала його Мін‘юстові США – в цьому папері також йдеться про її роботу на завдання «Європейського центру за сучасну Україну».

«Проукраїнську ініціативу» Януковича фінансували декілька українців: Віктор Пінчук, Рінат Ахметов та Петро Порошенко

Сам Гузенбауер підтвердив в інтерв‘ю віденській газеті Die Presse, що зустрічався у Вашингтоні з американськими конгресменами та отримував за свою лобістську українську діяльність гроші, які сплачувала, за його словами, «американська або англійська фірма». Проді зізнався, що отримував «винагороду» за «нормальні приватні стосунки» з Гузенбауером. Як Гузенбауер, так і Проді заявили, що не займалися лобізмом на користь Януковича.

Ферхойген як гість

Гузенбауер та Проді працювали з українськими справами також і в Берліні: в жовтні 2012 року Східний комітет німецької економіки та Німецьке товариство зовнішньої політики (DGAP) запросили їх на конференцію щодо відносин України та ЄС. У доповіді «німецько-українського форуму» з цього приводу зазначається, що цей захід «був запропонований «Європейським центром за сучасну Україну».

Окрім Гузенбауера та Проді, на скандальному подіумі – політик з Соціал-демократичної партії Німеччини Гюнтер Ферхойген, який під час каденції Проді був єврокомісаром з питань розширення ЄС в Брюсселі. Гузенбауер та Ферхойген, натомість, здається, знайомі один з одним з іншого приводу: газета Der Standard повідомляє, що обидва були обрані в 2013 році в наглядову раду дочірньої фірми австрійського лотерейного концерну Novomatic.

Лобізм на користь Януковича може вийти екс-єврокомісарові Гюнтеру Ферхойгену боком

Лобізм на користь Януковича може вийти екс-єврокомісарові Гюнтеру Ферхойгену боком

Ферхойген також взяв участь у дискусії в Берліні, куди запрошували «Європейський центр за сучасну Україну»  та політичну агенцію Berlin Economics. Це сталося незадовго перед відмовою українського президента Януковича підписати асоціацію з ЄС – в листопаді 2013-го. В оголошенні про подію та на банері, що прикрашав подіум заходу було надруковано символ центру, створеного для лобістських зусиль команди Януковича у Європі.

На запит tagesschau.de наприкінці жовтня 2017 року Ферхойген пояснив, що він не може точно згадати, від кого отримав тоді запрошення на цей захід. Але він на 100% може виключити, що отримав гонорар чи відшкодування коштів на подорож. З «Європейським центром за сучасну Україну»  він також, за його словами, не мав з того часу ніяких контактів.

Лобістська фірма Fleischman-Hillard

Проте, цікавим є той факт, що запрошення на цей захід розсилала лобістська фірма Fleischman-Hillard. Тому що зв‘язок між Ферхойгеном та Fleischman-Hillard існує аж з липня 2010 року: тоді, невдовзі перед своєю відставкою з посади єврокомісара з промисловості, Ферхойгена було винайнято Fleischman-Hillard як члена інтернаціональної команди радників, до складу якої він належить ще й досі.

Fleischman-Hillard на завдання «Європейського центру за сучасну Україну»  надсилала не лише запрошення до цього заходу. Вона, наприклад, розповсюджувала матеріали і документи президента «Європейського центру за сучасну Україну» Леоніда Кожари – соратника по партії та зовнішньополітичного радника Януковича.

Інна Кірш, виконавча директорка ЄЦзСУ

Інна Кірш, виконавча директорка ЄЦзСУ

На завдання ЄЦзСУ та його виконавчої директорки Інни Кірш Fleischman-Hillard розповсюджувала запрошення на прес-конференції до Києва аж до середини лютого 2014 року – коли ситуація на Майдані вибухнула з новою силою та зрештою Янукович, втік з України. Відповідні електронні листи перебувають в редакції tagesschau.de.

Хто стоїть за «Європейським центром за сучасну Україну»?

Центр було зареєстровано у відкритому регістрі ЄС як незалежну неурядову організацію. Проте: «Навіть якщо ця організація стверджувала, що вона є незалежною, кожен в Брюсселі знав, що це – лобістський інструмент Партії регіонів», – стверджувала Аменда Пауль з так званого брюссельського Think Tank European Policy Centre в травні 2014 року в інтерв‘ю tagesschau.de. Вона брала в 2013 році участь в берлінській конференції разом з Ферхойгеном.

Пауль заявляє, що «Європейський центр…»  активно працював у Берліні, Парижі та Лондоні над зміною іміджу Януковича та Партії регіонів. Декілька українських олігархів фінансували «проукраїнську ініціативу». Серед таких вона назвала Віктора Пінчука, Ріната Ахметова та Петра Порошенка, нинішнього президента України.

У тексті звинувачення спецпрокурора Мюллера проти Манафорта «Європейський центр за сучасну Україну»  названо інструментом Манафорта, який було використано, аби таємно працювати над позитивним іміджем Януковича.

По слідах Манафорта

Розпорядницею «Європейського центру за сучасну Україну»  була Інна Кірш, яка, за даними журналу Spiegel, була співробітницею Соціал-демократичної партії в Брюсселі аж до того моменту, як в 2011-му зайнялася справами нової організації. Вона сама пояснила журналові, що зустрічалася з Манафортом тричі, він порадив їй скористатись послугами лобістських фірм Podesta та Mercury, аби працювати у Вашингтоні. Обидві фірми, ймовірно, виконували для Манафорта й інші завдання. Розслідування спецпрокурора Мюллера повинні тепер з‘ясувати, звідки Манафорт отримував гроші на лобізм. Окрім того – наскільки щільно Кірш співпрацювала з Манафортом та чи отримували від того вигоду європейські політики.

Після лютого 2014 року «Європейський центр за сучасну Україну»  більш не з‘являється на обрії. Проте колишні відомі політики, продовжували «підряджатися» в українські справи – наприклад, в групі радників під назвою «Агенція з модернізації України», яку більшою частиною фінансує олігарх Дмитро Фірташ. Цей вельми підозрілий проект, окрім інших німецьких політиків, винайняв також і екс-єврокомісара Ферхойгена.

Сільвія Штебер (Silvia Stöber), Tagesschau

Переклад для «Главкома»: Борис Немировський

 

(Visited 80 times, 1 visits today)

Коментарі:

    Гість,

    ТЕ саме робить тимошенко зараз бо вона не є вхожа ні до одного євро політика і як вона думає бути призидентом коли в ЄВРОПІ її рахують найбільшою БРЕХУХОЮ

    Гість,

    Хто з політиків не купуєю “експертів”? З чого живуть по вашому всі ті “експерти” і “журналісти”? Питання чому в Україні донецькі велись на тези американського піарника про “рускій мір” на Донбасі?

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:6563

В Україні проведуть пробний перепис населення: відомо коли і де 16:30

У 2019 році в Україні проведуть пробний перепис населення. Це дозволить підготуватися до Всеукраїнського перепису, який запланований на 2020 рік. Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку. Пробний перепис дозволить підготувати механізми та засоби...

Нажахана та схвильована: Меланія Трамп здивувала мережу виразом обличчя після зустрічі з Путіним (фото, відео) 15:38

Чарівна дружина Президента США Меланія Трамп завжди привітно зустрічається зі світовими лідерами, даруючи їм милу посмішку. Однак після рукостискання з главою Кремля Володимиром Путіним перша леді виглядала нажаханою. Перед самітом...

Які міста України можуть залишитись без води: карта 15:06 1 коментар

Велика частина українських міст вже найближчим часом може залишитися без води через хлорний колапс. Де і коли закінчиться питна вода – читайте далі. Чому міста можуть залишитись без води? На...

Експерт назвав найбільш "болюче місце" в Україні, по якому може вдарити Путін 14:37

Президент РФ Володимир Путін може вдарити по найбільш хворому місцю для України – Азовському морю. Про це заявив військовий експерт і блогер Олексій Арестович в інтерв'ю "Апострофу". Можуть бути якісь дії...

Про що свідчить мова тіла Трампа і Путіна під час зустрічі у Гельсінкі: пояснення експерта 14:05

І Дональд Трамп, і Володимир Путін під час зустрічі у Гельсінкі 16 липня намагалися застосовувати свої відпрацьовані схеми поведінки на публічних заходах. Вони добре цьому навчені. Хоча вони контролювали свої...

"Це катастрофа": у мережі показали шокуючі фото з курортів окупованого Криму 13:36 1 коментар

В окупованому Російською Федерацією Криму назріла нова катастрофа - курортні міста півострова завалені великою кількістю сміття. Відповідні фото опублікували на сторінці RoksolanaToday&Крим у Twitter. Зокрема, на знімках показані гори сміття, що...

Магнітні бурі у липні: коли сильні коливання досягнуть Землі 13:04

Магнітні бурі у липні 2018 року будуть сильнішими, ніж у червні. Метеозалежним людям доведеться пережити ще кілька слабких і сильних магнітних бур. Про це повідомляє Лабораторія рентгенівської астрономії Сонця ФІАН. Згідно...

Росія спробує атакувати Донбас: Тука назвав дату 12:35 3 коментарі

Російська Федерація використає шанс нестабільної ситуації в Україні під час передвиборної кампанії та виборів президента України, які відбудуться восени 2019 року, аби відновити загострення конфлікту на Донбасі. Про це розповів...

Шок, ганьба і держзрада: як світ критикує зустріч Трампа і Путіна 12:03

Зустріч Дональда Трампа і Володимира Путіна, яку чекав та побоювався весь західний світ, відбулася 16 липня в Гельсінкі. Заяви, що пролунали на спільній прес-конференції двох президентів за результатами саміту насторожують...

Вільний Козловський у Німеччині приліг на асфальт (фото) 11:34

Співак Віталій Козловський побував у Мюнхені, де насолодився свободою, полежавши просто на асфальті. Те, що на нього ніхто не зважав, дуже потішило артиста. Цим відкриттям він навіть поділився з підписниками свого Instagram....

Бій Усик – Гассієв: дата та час поєдинку 11:02 1 коментар

Боксерський поєдинок між Олександром Усиком (14-0, 11 КО) та Муратом Гассієвим (26-0, 19 КО) відбудеться 21 липня. Місце проведення – "Олімпійський" у Москві. Початок боксерського вечора – о 21:00 годині....

Ключові домовленості між Трампом і Путіним залишилися поза кадром, – політексперт 10:33 1 коментар

Зустріч Трампа і Путіна була більше кулуарного типу без конкретних швидких наслідків. Всі основні домовленості між Трампом і Путіним залишилися поза кадром. Але можна зробити два чіткі висновки. Таку думку...

Трамп назвав найбільшу проблему США і Росії 10:01

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп вважає, що найголовнішою проблемою його країни і Російської Федерації є ядерне озброєння. Про це американський лідер розповів в інтерв'ю телеканалу Fox News після зустрічі з президентом РФ...

До Конгресу США внесли законопроект про санкції проти "Північного потоку-2" 09:47

До Конгресу США внесли законопроект про санкції проти "Північного потоку-2". Про це заявив сенатор-республіканець від штату Вайомінг Джон Барраса на своєму сайті, пише DW.com. У законопроекті під назвою "Про припинення...

Парубій підписав закон про судоустрій і статус суддів Вищого антикорсуду 09:14

Голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав ухвалений закон про судоустрій і статус суддів Вищого антикорупційного суду. Про це він повідомив у Twitter. 12 липня Верховна Рада ухвалила закон про судоустрій і...

Франківські поліцейські здали кров для родича колеги загиблого в АТО (фоторепортаж) 08:45

Працівники підрозділів Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області  здали кров на лікування батька вдови загиблого в АТО правоохоронця Гарасимчука Ігоря Богдановича. Таку акцію проводять не вперше. Коли мова йде про...

П'ять країн приєдналися до продовження санкцій ЄС щодо Криму 08:24

Чорногорія, Албанія, Норвегія, Грузія і Україна підтримали продовження санкцій ЄС щодо Криму. Про це йдеться у заяві високої представниці ЄС, повідомляє прес-служба Ради ЄС. "18 червня 2018 року Рада ЄС...

У ДП “Документ” обіцяють, що затримки з видачею біометричних паспортів незабаром припиняться 06:29

Найближчим часом у ДП “Документ” обіцяють повернутися до термінів виготовлення біометричних паспортів, які зумовлені законодавством Про це у ефірі Еспресо.TV розповів прес-секретар державного підприємства “Документ” Володимир Поліщук. "Ми пам'ятаємо, коли починався ажіотаж...

Нардеп від "Самопомочі" заявив, що йде з Верховної Ради 06:27

Народний депутат від об’єднання "Самопоміч", перший заступник голови парламентського комітету з питань податкової та митної політики Андрій Журжій подав заяву про складення депутатських повноважень Про це об'єднання "Самопоміч" повідомило у...

Сучасне та якісне житло від БК «Ріел ІФ»: в ЖК "Виноградний" залишилося всього 4 квартири! 19:53

Квартал «Виноградний» від будівельної компанії «Ріел ІФ» - це житловий комплекс, по-сусідству із яким є все необхідне для комфортного життя. Поруч школи, медичні та дошкільні установи, розважальний комплекс «Льодова арена»,...
  • ріел ІФ виринаюча