«Габсбурзька група» Януковича. Як купували європейських політиків найвищого рівня і хто платив

Нові деталі справи Манафорта розбурхали Європу. Пише Главком.

Віктор Янукович на саміті ЄС —Україна у 2013 році. На другому плані – Президент Ради ЄСС Херман ван Ромпей

Останні дні європейську пресу неабияк розбурхали новини з США щодо нових звинувачень, висунутих спецпрокурором Робертом Мюллером проти Пола Манафорта – колишнього шефа передвиборчого штабу Дональда Трампа. Ці звинувачення напряму стосуються як України, так і Європи: американські слідчі «відкрили» цілий новий пласт нелегальної лобістської роботи, яку група високопосадовців з країн Євросоюзу виконувала для екс-президента України Віктора Януковича. Окрім колишнього канцлера Австрії Альфреда Гузенбауера, «під прицілом» опинився, наприклад, німецький єврокомісар Ґюнтер Ферхойген, а також колишній керівник Єврокомісії Романо Проді. Всім їм тепер загрожують нові зустрічі зі слідчими та прокурорами.

Програма Tagesschau німецького телеканалу ARD оприлюднила у неділю, 25 лютого, матеріал, в якому докладно розповіла – хто саме з європейських політиків найвищого рівня «оскоромився» роботою на Януковича, яким чином вони це робили і що тепер з того може вийти.

Програма Tagesschau німецького телеканалу ARD оприлюднила у неділю, 25 лютого, матеріал, в якому докладно розповіла – хто саме з європейських політиків найвищого рівня «оскоромився» роботою на Януковича, яким чином вони це робили і що тепер з того може вийти.

Програма Tagesschau німецького телеканалу ARD оприлюднила матеріал, в якому докладно розповіла – хто саме з європейських політиків найвищого рівня «оскоромився» роботою на Януковича

Розслідування проти колишнього менеджера передвиборчої кампанії Трампа, Манафорта, проливають нове світло також і на діяльність європейських політиків, не в останню чергу – одного німецького екс-єврокомісара.

Чи знайде американський спецпрокурор Роберт Мюллер докази прямого зв‘язку між російським керівництвом та президентом Дональдом Трампом – це питання залишається відкритим.

Наразі у центрі знаходяться гешефти його колишнього виборчого радника Пола Манафорта та його партнера Ріка Гейтса. Їх звинувачують у відмиванні грошей, ухиленні від податків, кредитних махінаціях та протизаконній змові лобістів у США. Це може прислужитися в якості засобу тиску проти Манафорта, аби змусити його дати свідчення проти Трампа.

Радники Дональда Трампа Пол Манафорт та Рік Гейтс добряче попрацювали в минулі роки на Віктора Януковича

Радники Дональда Трампа Пол Манафорт та Рік Гейтс добряче попрацювали в минулі роки на Віктора Януковича

Активіст Януковича

При цьому йдеться про діяльність Манафорта та Гейтса для українського президента Віктора Януковича та його Партії регіонів, з якої, можливо, не витікає жоден доказ щодо зв‘язків з Росією. Втім розслідування чітко вказує, яким сумнівним та непродуктивним може бути лобізм.

Нагору спливають тепер справи колишніх європейських політиків. Тому що до наявних досі пунктів звинувачення проти Манафорта та Гейтса в п‘ятницю додалося звинувачення в тому, що вони таємно винайняли групу колишніх високопосадовців в Європі, які в 2012-2013 роках працювали на тодішнього українського президента Віктора Януковича та його Партію регіонів.

Пол Манафорт встиг добряче попрацювати на Віктора Януковича

Вже в ті часи Янукович піддавався в своїй країні критиці, позаяк він та його сім‘я більш навіть, ніж інші олігархи, збагатіли за державний кошт. Він намагався підтримувати дружні контакти як з Росією, так і з Євросоюзом. Коли в листопаді 2013-го під тиском Росії глава держави відмовився підписати угоду про асоціацію з ЄС, в Києві на Майдані спочатку почалися протести, які закінчилися пізніше війною на Сході України.

За рік до того, за текстом звинувачення, Манафорт розшукав кількох європейських політиків, об‘єднавши їх під неформальною назвою «Габсбурзька група» та замаскувавши як безкоштовних експертів. За свою лобістську діяльність, зокрема, у Вашингтоні, вони отримали $2 млн через принаймні чотири офшорних рахунки. А керувалась «Габсбурзька група»  «європейським канцлером».

Хто входив до «Габсбурзької групи»?

Найпершим, хто приходить на думку під час пошуку кандидата на роль цього «канцлера, є екс-канцлер Німеччини Герхард Шредер, який одразу після закінчення своєї каденції почав працювати на російську компанію («Газпром»).Але невідомо, чи робив він щось для України. Документи вказують на іншого соціал-демократа, який в 2007-2008 роках був канцлером Австрії – на Альфреда Гузенбауера.

Екс-канцлер Австрії Альфред Гузенбауер та екс-президент Єврокомісії Романо Проді – члени лобістської «Габсбурзької групи»

Екс-канцлер Австрії Альфред Гузенбауер та екс-президент Єврокомісії Романо Проді – члени лобістської «Габсбурзької групи»

Його ім‘я з‘являється в документі, який передала Міністерству юстиції США американська лобістська фірма Podesta. При цьому вона зізналася, що працювала на завдання брюссельської організації «Європейський центр за сучасну Україну» над поліпшенням стосунків між Заходом та Україною. В межах цієї роботи були організовані зустрічі та прес-конференції, зокрема – з Гузенбауером та Романо Проді, який був президентом Єврокомісії з 1999 по 2004 рік.

У документах звинувачення йдеться про те, що Пол Манафорт та Річард Ґейтс, не зареєструвавшись належним чином, лобіювали інтереси українського уряду на території США в 2012-2014-х роках. Для цього вони заангажували та активно скеровували роботу двох лобістських контор у Вашингтоні. Аби мінімізувати публічне оприлюднення інформації, Манафорт та Ґейтс діяли таким чином, щоб номінальним клієнтом цих двох лобістських компаній був спеціально заснований у Брюсселі «Європейський Центр за сучасну Україну». Втім, оплата за роботу йшла не від клієнта, а напряму через офшорні рахунки, що мають відношення до Манафорта та Ґейтса. Всього – два мільйони доларів протягом двох років.

Крім того, ці імена можна знайти в документі американської лобістської фірми Mercury, яка в 2017 році також передала його Мін‘юстові США – в цьому папері також йдеться про її роботу на завдання «Європейського центру за сучасну Україну».

«Проукраїнську ініціативу» Януковича фінансували декілька українців: Віктор Пінчук, Рінат Ахметов та Петро Порошенко

Сам Гузенбауер підтвердив в інтерв‘ю віденській газеті Die Presse, що зустрічався у Вашингтоні з американськими конгресменами та отримував за свою лобістську українську діяльність гроші, які сплачувала, за його словами, «американська або англійська фірма». Проді зізнався, що отримував «винагороду» за «нормальні приватні стосунки» з Гузенбауером. Як Гузенбауер, так і Проді заявили, що не займалися лобізмом на користь Януковича.

Ферхойген як гість

Гузенбауер та Проді працювали з українськими справами також і в Берліні: в жовтні 2012 року Східний комітет німецької економіки та Німецьке товариство зовнішньої політики (DGAP) запросили їх на конференцію щодо відносин України та ЄС. У доповіді «німецько-українського форуму» з цього приводу зазначається, що цей захід «був запропонований «Європейським центром за сучасну Україну».

Окрім Гузенбауера та Проді, на скандальному подіумі – політик з Соціал-демократичної партії Німеччини Гюнтер Ферхойген, який під час каденції Проді був єврокомісаром з питань розширення ЄС в Брюсселі. Гузенбауер та Ферхойген, натомість, здається, знайомі один з одним з іншого приводу: газета Der Standard повідомляє, що обидва були обрані в 2013 році в наглядову раду дочірньої фірми австрійського лотерейного концерну Novomatic.

Лобізм на користь Януковича може вийти екс-єврокомісарові Гюнтеру Ферхойгену боком

Лобізм на користь Януковича може вийти екс-єврокомісарові Гюнтеру Ферхойгену боком

Ферхойген також взяв участь у дискусії в Берліні, куди запрошували «Європейський центр за сучасну Україну»  та політичну агенцію Berlin Economics. Це сталося незадовго перед відмовою українського президента Януковича підписати асоціацію з ЄС – в листопаді 2013-го. В оголошенні про подію та на банері, що прикрашав подіум заходу було надруковано символ центру, створеного для лобістських зусиль команди Януковича у Європі.

На запит tagesschau.de наприкінці жовтня 2017 року Ферхойген пояснив, що він не може точно згадати, від кого отримав тоді запрошення на цей захід. Але він на 100% може виключити, що отримав гонорар чи відшкодування коштів на подорож. З «Європейським центром за сучасну Україну»  він також, за його словами, не мав з того часу ніяких контактів.

Лобістська фірма Fleischman-Hillard

Проте, цікавим є той факт, що запрошення на цей захід розсилала лобістська фірма Fleischman-Hillard. Тому що зв‘язок між Ферхойгеном та Fleischman-Hillard існує аж з липня 2010 року: тоді, невдовзі перед своєю відставкою з посади єврокомісара з промисловості, Ферхойгена було винайнято Fleischman-Hillard як члена інтернаціональної команди радників, до складу якої він належить ще й досі.

Fleischman-Hillard на завдання «Європейського центру за сучасну Україну»  надсилала не лише запрошення до цього заходу. Вона, наприклад, розповсюджувала матеріали і документи президента «Європейського центру за сучасну Україну» Леоніда Кожари – соратника по партії та зовнішньополітичного радника Януковича.

Інна Кірш, виконавча директорка ЄЦзСУ

Інна Кірш, виконавча директорка ЄЦзСУ

На завдання ЄЦзСУ та його виконавчої директорки Інни Кірш Fleischman-Hillard розповсюджувала запрошення на прес-конференції до Києва аж до середини лютого 2014 року – коли ситуація на Майдані вибухнула з новою силою та зрештою Янукович, втік з України. Відповідні електронні листи перебувають в редакції tagesschau.de.

Хто стоїть за «Європейським центром за сучасну Україну»?

Центр було зареєстровано у відкритому регістрі ЄС як незалежну неурядову організацію. Проте: «Навіть якщо ця організація стверджувала, що вона є незалежною, кожен в Брюсселі знав, що це – лобістський інструмент Партії регіонів», – стверджувала Аменда Пауль з так званого брюссельського Think Tank European Policy Centre в травні 2014 року в інтерв‘ю tagesschau.de. Вона брала в 2013 році участь в берлінській конференції разом з Ферхойгеном.

Пауль заявляє, що «Європейський центр…»  активно працював у Берліні, Парижі та Лондоні над зміною іміджу Януковича та Партії регіонів. Декілька українських олігархів фінансували «проукраїнську ініціативу». Серед таких вона назвала Віктора Пінчука, Ріната Ахметова та Петра Порошенка, нинішнього президента України.

У тексті звинувачення спецпрокурора Мюллера проти Манафорта «Європейський центр за сучасну Україну»  названо інструментом Манафорта, який було використано, аби таємно працювати над позитивним іміджем Януковича.

По слідах Манафорта

Розпорядницею «Європейського центру за сучасну Україну»  була Інна Кірш, яка, за даними журналу Spiegel, була співробітницею Соціал-демократичної партії в Брюсселі аж до того моменту, як в 2011-му зайнялася справами нової організації. Вона сама пояснила журналові, що зустрічалася з Манафортом тричі, він порадив їй скористатись послугами лобістських фірм Podesta та Mercury, аби працювати у Вашингтоні. Обидві фірми, ймовірно, виконували для Манафорта й інші завдання. Розслідування спецпрокурора Мюллера повинні тепер з‘ясувати, звідки Манафорт отримував гроші на лобізм. Окрім того – наскільки щільно Кірш співпрацювала з Манафортом та чи отримували від того вигоду європейські політики.

Після лютого 2014 року «Європейський центр за сучасну Україну»  більш не з‘являється на обрії. Проте колишні відомі політики, продовжували «підряджатися» в українські справи – наприклад, в групі радників під назвою «Агенція з модернізації України», яку більшою частиною фінансує олігарх Дмитро Фірташ. Цей вельми підозрілий проект, окрім інших німецьких політиків, винайняв також і екс-єврокомісара Ферхойгена.

Сільвія Штебер (Silvia Stöber), Tagesschau

Переклад для «Главкома»: Борис Немировський

 

(Visited 93 times, 1 visits today)

Коментарі:

    Гість,

    ТЕ саме робить тимошенко зараз бо вона не є вхожа ні до одного євро політика і як вона думає бути призидентом коли в ЄВРОПІ її рахують найбільшою БРЕХУХОЮ

    Гість,

    Хто з політиків не купуєю “експертів”? З чого живуть по вашому всі ті “експерти” і “журналісти”? Питання чому в Україні донецькі велись на тези американського піарника про “рускій мір” на Донбасі?

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:6958

загрузка...

Опитування: Росія і США - найбільші загрози безпеці Європи 08:24

Росія і США - найбільші загрози безпеці Європи, свідчить опитування німецького Фонду Фрідріха Еберта, проведене в семи європейських країнах. Про це пише Onet.pl. Більшість респондентів у всіх семи країнах переконана, що ситуація з безпекою в...

Збройні сили отримали більше 100 модернізованих танків Т-64 (фото+відео) 07:51

Збройні сили України отримали понад сотню модернізованих на Харківському бронетанковому заводі танків Т-64. Про це повідомив Урядовий портал. "Українська армія отримала понад 100 модернізованих танків Т-64!", - йдется у повідомленні....

Ще один депутат від Ляшка позивається до Супрун 06:33

Народний депутат від фракції Радикальної партії Олексій Ленський подав судовий позов на виконувача обов’язків міністра охорони здоров’я Уляну Супрун Про це повідомляє Главком з посиланням на дані порталу Судова влада...

A journey around Poland: A comprehensive guide to Poland 10:13

Poland is a truly incredible country, filled with incredible history, beauty and fun. So, when you think of Poland, what do you think of? Krakow? Warsaw? The cheap beer? The...

Як бонуси за реєстрацію від казино підсаджують гравців на азарт 16:12

Гральний бізнес в Україні продовжує розвиватися, завдяки психологічним особливостям і слабкостям гемблерів. Як показує практика сотень казино, гравців необхідно стимулювати вносити гроші на депозит, причому не нав'язливо. Багато онлайн казино...

Ну, тепер справи підуть: Окупований Крим підписав угоду про взаємний розвиток туризму з Чечнею 14:05 2 коментарі

Бандити Кадирова і без того одними з перших взялися віджимати все що могли з початком окупації. Маленький, але приємний, штрих для путінських зайд, як констатація факту впливу "чеченської колони" Путіна...

"Як халат": Меланія Трамп вигуляла рожеве пальтечко за $3 тисячі (фото) 13:36 4 коментарі

Схоже, романтичний настрій Дня Святого Валентина не оминув і першу леді США Меланію Трамп. Із нагоди приїзду до Білого дому президента Колумбії дружина Дональда Трампа вбралася в життєрадісне рожеве пальто від Fendi. Як...

Ляшко у День закоханих зробив романтичне зізнання: Ростік, дякую, що ти є (фото) 13:04 3 коментарі

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко, як і його колеги, влаштував публічні вітання у мережі своїй коханій людині – Ростіку. Саме так депутат і кандидат у президенти назвав свою жінку Росіту. Окрім...

15 лютого – Стрітення Господнє: традиції та прикмети 12:35

15 лютого християни східного обряду святкують Стрітення Господнє. У 2019 році свято припадає на п'ятницю. Це одне із 12 найголовніших церковних свят у році, хоча і не є вихідним. Стрітення...

Будинок Кошулинського: що відомо про маєтки кандидата в президенти (фото) 12:03 4 коментарі

19 листопада 2018 року Руслана Кошулинського висунули як єдиного кандидата в президенти від націоналістичних сил. Кандидатом на пост Президента України ЦВК зареєструвала його 28 січня 2019 року. Що відомо про нерухомість Руслана...

Палкі поцілунки та обійми світових лідерів та українських політиків: епічні фото вас здивують 11:34

Щороку 14 лютого закохані пари святкують День Святого Валентина. Ми вирішили пригадати найбільш пристрасні поцілунки-привітання міжнародних та українських політиків. Вони, як з'ясувалося, обожнюють тактильний контакт. Безперечено найбільший любитель поцілунків та...

Від звичайного життя до небачених висот: топ-5 українських моделей, які підкорили світ (фото) 11:02

Українські дівчата завжди привертали увагу своєю вродою та чарівністю. Відтак для довгоногих та струнких красунь, найбільш популярною професією завжди залишався моделінг. Однак ця професія не є надто легкою, а потребує...

Фото з дружиною та романтична вечеря: як українські політики відзначили День Валентина (фото) 10:33

14 лютого закохані пари відсвяткували День Святого Валентина. На честь свята перші особи держави і міністри розповіли, що для них означає слово "кохання". Відеоролик, де вони говорять про це почуття,...

Українці модернізували ракетний комплекс, який замінить радянський "Град": вражаюче відео 10:01

Державне підприємство "Шепетівський ремонтний завод", що входить до складу "Укроборонпром" провело випробування нової системи залпового вогню БМ-21 "Берест". Новий комплекс має замінити старий радянський БМ-21 "Град", що зараз стоїть на...

У Порошенка вважають, що його рейтинг зростає 09:47 1 коментар

Заступник голови фракції БПП Сергій Березенко пов'язує звинувачення в тому, що він нібито створює платну мережу агітаторів на підтримку президента, зі зростанням рейтингу Петра Порошенка. Про це він заявив в...

Конгрес США хоче збільшити допомогу Україні на 75 мільйонів 09:15

У Конгресі США пропонують збільшити на 75 мільйонів доларів кошторис допомоги, що надається Україні у бюджеті на 2019 рік. Про це 14 лютого повідомляє прес-служба посольства України в США. Відзначається,...

Суд повернув повноваження Супрун 08:24 1 коментар

Окружний адміністративний суд Києва вирішив скасувати попереднє рішення, яке забороняло Уляні Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я. Таке рішення суддя Сергія Каракашьян оголосив 14 лютого. "Суд ухвалив в задоволенні клопотань...

Надходження від "євроблях" вже перевершили очікування уряду 07:51 2 коментарі

Власники авто на європейській реєстрації вже сплатили за розмитнення своїх транспортних засобів 10,1 млрд гривень. Про це повідомляє прес-служба Державної фіскальної служби. "З 25 листопада 2018 року по 13 лютого...

Справа Гандзюк: це тільки початок? 06:49

"Своїм вчинком я хочу звернути увагу на те, у чому ви мовчки берете участь – продаж партійної організації негідникам", – написала в серпні 2015 року у своїй заяві про вихід...

Небайдужих просять допомогти купити візок для 20-річної прикарпатки з ДЦП (фото+реквізити) 23:08

20-річна Тетяна з Маняви потребує допомоги небайдужих. У дівчини складна, вроджена форма ДЦП. Доглядає за нею бабуся,віком 78 років, мати - відмовилася від неї, інформують у БО "Час добра та...
  • ріел ІФ виринаюча