Історія полеглого прикарпатського правоохоронця (фоторепортаж)

Результат пошуку зображень за запитом "дмитро пацино"
Чергова історія ще одної згорьованої прикарпатської сім’ї, в якої війна забрала найдорожче. Атовець з Верховинщини Дмитро Пацино на фронті побув трохи більше тижня. Далі біда – його змолов Іловайський котел. Доля іноді злісно жартує – хлопець народився у Росії й від рук росіян і загинув. Його поховали у рідному селі, що високо в горах. Цвинтар на самій вершині. Стоячи біля могили солдата, дух перехоплює від неймовірно красивих краєвидів – особливе місце для особливої людини, пише ГК.

Коли Діма був ще геть малим, його мама якось у дорозі познайомилася з жінкою. Розговорилися. Мама багато розповідала про свою сім’ю: чоловіка, дітей… Попутниця запитала дату народження найстаршого – Дмитрика. А потім пояснила, що вона віщунка і дещо може бачити. А тоді додала: «О! То ваш син буде справжній ґазда. Золоті руки. Але коли підросте, не відпускайте його ні в яку далеку дорогу. Не відпускайте, мамо… Бо може бути біда».

Дмитро Пацино, сержант міліції, боєць батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Івано-Франківськ», у зоні бойових дій перебував з 18 серпня 2014 року.

Загинув при виході колони з Іловайська «гуманітарним коридором» на дорозі поміж селом Новокатеринівка та хутором Горбатенко.

3 вересня 2014-го тіло Дмитра Пацина разом з тілами 96 інших загиблих у Іловайському котлі привезли у дніпропетровський морг. 16 жовтня 2014 року тимчасово похований на Краснопільському цвинтарі міста Дніпропетровська як невпізнаний герой.

Ідентифікований серед загиблих за ДНК-експертизою. 3 квітня 2015 року відбулася поминальна панахида за трьома загиблими бійцями батальйону, серед яких і Дмитро. 4 квітня похований у рідному селі Голови.

Без Дмитра залишились мама та молодший брат.

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно). 5 червня 2015 року в селі Голови на фасаді школи встановили меморіальну дошку на пам’ять про Дмитра Пацина.

Діму всі любили

Хлопчина народився 8 листопада – на день святого Великомученика Дмитрія. Так і назвали малого. Кажуть, таких аж два ангели охороняють.

Дмитрик народився в Росії. Мама Марія родом з Верховинщини, а ось батько був із Росії. До речі, весілля відбулося 29 серпня, через багато років саме у цей день загине Дмитро.

Там сім’я прожила кілька років, а потім переїхала на Гуцульщину. А тоді сталася біда – тато поїхав на роботу в Росію і зник безвісти. Діма все розумів, ріс дуже мудрим хлопчиком. На дитячі плечі лягла важка ноша – вже з дев’ятирічного віку він косив, доглядав худобу, робив усю чоловічу роботу, та ще й встигав добре вчитися. Навіть коли брати підросли, Дмитро так само брав на себе більшість фізичної роботи, бо Іван хворів – мав ваду серця.

«Діму всі любили: і сусіди, і в школі, – каже мама. – Він був дуже життєрадісним, доброзичливим. А як дівчата за ним заглядали! Та син часто повторював, що про одруження подумає потім, спершу – кар’єра».

Діма обожнював ґаздувати і мав до того хист – усе вмів робити. Особливо захоплювався кіньми. Мав своїх власних, працював із ними. Був дуже незалежним. Казав: «Мені не треба допомагати. Я все сам зроблю».

Сім’ї часом дуже сутужно доводилося – грошей не вистачало на найнеобхідніше. Дмитро влітку ходив на гриби, ягоди аж на саму вершину гори, на висоту 1200 метрів. Одного літа хлопець загалом сходив туди аж півсотні разів. Та й Діма був найкращим у селі грибником. Ходив по гриби, щоб заробити собі на навчання.

Потім хлопець вступив у фізкультурний коледж, що в Івано-Франківську, який, до речі, закінчив на відмінно. У гуртожитку сам собі варив їсти, бо куховарити теж умів. Які добрі вареники йому вдавалися!

Часто було так, що їхав додому і запізнювався на останній автобус, який курсував з Верховини до села. Тоді йшов пішки через гори, а це 25 кілометрів.

Дмитро змалку мріяв працювати в міліції. Але він працював будівельником і вірив, що настануть кращі часи, коли на роботу в правоохоронні органи можна буде влаштуватися без хабара. Хлопець не так любив зброю, як порядок і дисципліну.

Комусь треба захищати країну

Коли Дмитро почув, що набирають добровольців у Нацгвардію, вирішив записатися. Мама попросила не поспішати, бо ж то так далеко, але Діма був категоричний: «Рано чи пізно мене все одно візьмуть, адже треба комусь захищати нашу країну».

У квітні 2014-го Марії зателефонували з Верховини: «Зараз іде набір у спецбатальйон. А ваш син уже давно хотів у міліцію…» Дмитро одразу пройшов відбір, тим паче строкову службу проходив у внутрішніх військах в Одесі.

Мама й не здогадувалася, що тих хлопців відправлять у зону АТО. Тепер вона за це дуже часто себе картає: «Якби була не пустила, вблагала би не йти… А може, би він послухав і лишився вдома».

Під час виходу з Іловайська колону українських бійців почали обстрілювати. Автомобіль, у якому їхав Дмитро з побратимами, наполовину був завантажений боєприпасами. Коли їх почали обстрілювати, шестеро найспритніших, серед яких і Діма, вистрибнули з УРАЛу і дали відсіч. У Дмитра були розтрощені грудна клітка, спина, таз і відірвані кінцівки. Його ніби прибило до дерева. Два хлопці, які врятувалися, згодом розповідали Марії, що бачили її сина вже неживим.

Розірвані тіла лежали штабелями

То було 2 вересня, Марія якраз була в школі. Раптом зателефонував молодший син Іван: «Мамо, Діми нема». – «Як нема?» – «Нема. Подзвонили десь у Голови, що нема Діми…» – «То, певно, хтось таку чутку просто пустив…»

Жінка поїхала у Верховину в міліцію. «Чекайте, пані Маріє… Ми зараз усе з’ясуємо», – заспокоювали там жінку. Але насправді вони вже знали страшну правду, лиш не наважувалися розповісти матері. Жінка не витримала – її відвезли в лікарню. На другий день страшну звістку таки підтвердили.

З Івано-Франківська до Дніпра батьків загиблих повезли автобусом – на впізнання. То була пекельна дорога – комусь постійно ставало зле.

На фотографії останків тіла Марія ледь змогла впізнати сина, лише за нижньою частиною обличчя, бо все решта лице обгоріло. Також на світлині був дерев’яний хрестик – такий самий, як носив Дмитро. Мама впізнала і срібний перстень із написом «Спаси і сохрани».

У морзі їм сказали: «Якщо хочете, я вам покажу, будете пробувати впізнавати…» «Але кого там було впізнавати, – зітхає Марія. – Розірвані тіла лежали штабелями…»

Невдовзі після боїв під Іловайськом з Діминого телефона надійшло повідомлення: «Абонент знову на зв’язку». Це було майже опівночі. Мати мало не зомліла. Зателефонував сепаратист, і Марія спілкувалася з ним майже півроку здебільшого через повідомлення. Незнайомець переконував жінку, що не причетний до загибелі її сина: вони просто робили зачистку території і він забрав собі телефон. Написав, що біля деяких тіл знайшли посвідчення і телефон. Було там і посвідчення Дмитра Пацина. Але настільки понівечене, що, як сказав сепаратист, «я не можу запевнити, то був ваш син чи ні». Чоловік, з яким вона спілкувалася, не був російським солдатом, а жителем Донеччини. Жінка спершу боялася такого спілкування, але думала, що це може допомогти дізнатися хоч щось про обставини загибелі Дмитра. Тим паче мама надіялася, що син все-таки живий, може, у полон потрапив. Вона чекала і молилася, просила незнайомця повідомляти про всі новини. Але одного разу він сказав: «Парни с Ивано-Франковска не сдавались. Потому сами рассуждайте, жыв ваш сын или умер».

Після першої поїздки до Дніпра та після здачі матеріалу на аналіз ДНК Марія розпочала сорокаденний піст і благала Господа, аби син якомога швидше знайшовся живим. Піст закінчувався, а разом з ним і надія згасала. Аж ось однієї ночі Марія побачила сина уві сні: усміхнений, красивий, одягнений у білий костюм, а потім зненацька опинився в неї на руках крихітним ангеликом. Вранці жінка зрозуміла, що треба готуватися до похорону.

«Через два тижні буду вдома»

Коли після ексгумації, яка відбулася 2 квітня у Дніпрі, сина та ще двох його побратимів привезли до Івано-Франківська, Марія одразу відчула своєрідний запах із цинкової домовини. Ніхто його не чув, лиш мама.

Незадовго до прибуття тіла Марії наснився сон. Дмитро виходить з автобуса у Верховині. «Ти куди, синочку?» – «Спішу трохи, зараз буду сідати в автобус на Голови. А ви куди?» – «То будемо разом їхати до хати…» – «Мамо, мені ще треба до своїх хлопців, вони мене чекають». За мостом стояла військова машина, в якій багато солдатів. «Дімо, ну коли ти вже додому повернешся?» – засумувала мама уві сні. Син глянув у небо, там з’явився образ святого Миколая. «Мамо, почекайте ще трішки. Через два тижні я буду вдома».

Так і сталося – через дів тижні привезли тіло.

Марія раніше працювала соціальним педагогом і психологом у школі-інтернаті в сусідньому селі, тепер на пенсії, вже не має здоров’я працювати. Коли ходила на роботу, то щодня дорогою заходила до синочка на могилу, тепер буває там трішки рідше, бо до цвинтаря треба йти більше півгодини, а в жінки хворі ноги. «Іноді мені здається, що Діма таки живий», – опускає заплакані очі мама.

Молодший брат і досі не може змиритися з втратою, у нього хворе серце, але іноді так важко на душі, що береться до цигарки.

Наталя МОСТОВА

(Visited 390 times, 1 visits today)

Коментарі:

    Гість,

    Бля, ось такі хопці гинуть. В голові не вкладається як ці уроди в посадових кріслах і депутатськх кріслах можуть торгувати з Росією. Ну крадуть, зрозуміло, важко відмовитись від привілейованог остановища, офшори собі оформляють, недоторкані. Алеж навіщо далі лізти москалю у сраку? Ніяк не збагну як і ці обалви на людедей віськоматів. Наче подуріли там усі у владі від грошей і нічого не розуміють, або зрадники куплені москвою. Вчна память і шана загиблим у Іловайську.

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:5134

загрузка...

На Прикарпатті рубають столітні дуби. Відповідальність – вибіркова (фоторепортаж) 00:15

За півроку екологи зафіксували вже третю незаконну вирубку дерев на Калущині. Подекуди кремезні дерева рубають не криючись: у білий день і ледь не на очах в поліції. Винних чомусь не...

В Івано-Франківському суді слухається ще одна справа про жорстоке убивство (фото) 23:08

У вівторок, 19 березня, у Івано-Франківському міському суді відбулося засідання у справі Максима Булієнка. На засідання з’явилися обвинувачений Булієнко, його адвокат Ярицький, потерпіла Щеглова, її представник Кінаш, свідок Волошин. Однак...

У Франківську з’явились тролейбуси з символікою ФК “Прикарпаття” (фоторепортаж) 22:44 4 коментарі

Про це інформує директор КП “Електроавтотранс” ІФ  Віталій Голутяк на сторінці у Фейсбук. Міський голова Руслан Марцінків розповів, що таким чином вболіваємо за команду рідного краю. “Готуємось в новому сезоні...

Молодому івано-франківцю потрібна допомога, щоб знову почати ходити 22:06

«Я хоч і великий, але маю дуже ніжну душу», – каже Володя Любименко, кремезний 27-річний хлопчина з Івано-Франківська, десь під 180 см зросту. Він на інвалідному візку, обличчя деформоване, ноги...

Сутичок могло бути більше: для провокацій, під час виступу Порошенка у Франківську, привезли вісім автобусів аваківських "Національних дружин" (фото+відео) 21:54 10 коментарів

Хто насправді спровокував сутички під час приїду Президента до Івано-Франківська? Та звідки в Івано-Франківську з'явились сотні "націоналістів" в одностроях? На ці питання шукали відповіді журналісти. І дещо виявили, пишуть Версії...

У Франківську шестирічного хлопчика забрали від батьків до лікарні (фотофакт) 21:47

Кілька днів працівники служби у справах дітей спільно з інспекторами ювенальної превенції, КНП «Муніципальна варта», лікарями–педіатрами КНП «МДКЛ», фахівцями МЦСССДМ, проводили обстеження житлово-побутових умов дітей за місцем їх проживання. За...

В мережі з'явилось відео початку заворушень на франківській стометрівці, де побились неповнолітні представники "Нацдружин" і спортсмени-"тітушки" (фото+відео) 21:26 12 коментарів

В мережі з'явилось відео початку заворушень на франківській стометрівці, де побились неповнолітні представники "Нацдружин" і спортсмени-"тітушки". Відомий франківський художник на блогер Ігор Роп'яник виклав у мережу фото та відео початку...

“Народ спам’ятайтеся”: франківський комік зняв відео на підтримку екології (відеофакт) 21:18

Франківський комік, відомий широкому загалу як Місько Батяр, зняв іронічне відео посеред забрудненого сміттям поля. Короткий ролик, у якому чоловік із сарказмом звинувачує у всьому представників влади, він розмістив на своїй сторінці...

Івано-Франківськ хоче залучити державні кошти для ремонту вулиці Автоливмашівської 19:53 1 коментар

Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради прийняв рішення «Про співфінансування з міського бюджету інвестиційних проектів». У міському бюджеті планують передбачити 15,63 млн. гривень для здійснення співфінансування інвестиційного проекту, який при відборі...

У Франківську, під час сутичок із "Нацдружинами" Авакова, постраждав журналіст 19:44 4 коментарі

В центрі Івано-Франківська група осіб порушила громадський порядок під час масового заходу. Це сталось сьогодні, 19 березня, напередодні зустрічі громадян з Президентом України, який з робочим візитом перебуває на Прикарпатті....

Так звані "нацжони" Авакова влаштували у Франківську сутички із охороною Президента (фото+відео) 19:36 15 коментарів

Під час мітингу на Вічевий майдан прийшли активісти Національного корпусу з протестом проти Свинарчуків та Порошенка. Однак на підході до Вічевого майдану їх зустріли організовані колони силовиків і чоловіків спортивної статури,...

Станиславівські оголошення: юні злочинці старого міста 19:27

Якщо злочини дорослих викликають обурення, то кримінальні вчинки дітей спричиняють шок. Сто років тому в Станиславові юні злочинці радше не були рідкістю. Що найсумніше, тодішнє правосуддя практично не робило різниці...

Жінка, яка повторила шлях Сковороди: історія видатної гуцульської художниці, фольклористки та етнографа Параски Плитки-Горицвіт (фото+відео) 18:12

Усі казали, що її маленька хатка з двох кімнаток була схожа на барвисту, казкову скриньку. Там завжди пахло квітами і різними лікарськими рослинами. Відусіль на вас дивилися ікони вбрані у...

Дружина відомого франківця Юрія Горбунова вийшла в світ в оригінальному вбранні (фотофакт) 17:09

Телеведуча відвідала презентацію першої весільної колекції дизайнера Андре Тана Відома українська телеведуча Катя Осадча давно завоювала звання однієї з найбільш стильно одягнених українських знаменитостей, доводячи це кожним новим виходом у...

У Франківську змагатимуться кіберфутболісти 16:23

Франківців запрошують взяти участь у турнірі з FIFA 19 та позмагатись за цінні призи від Фан-клубу МФК «Прикарпаття» та консольного клубу «Геймер». Для участі треба зареєструватись за посиланням http://tinyurl.com/y4q7svpo та...

В Івано-Франківську помер відомий винахідник різноманітної зброї академік Валерій Арциховський (фото) 16:12 1 коментар

У вівторок, 19 березня, о п’ятій ранку в лікарні помер академік Української академії наук Валерій Арциховський. Про це «Репортеру» повідомили його близькі. Протягом двох тижнів Валерій Арциховський перебував на інтенсивній...

У прикарпатському містечку неповнолітній школяр "замінував" місцеву школу (фотофакт) 16:05

Сьогодні, 19 березня, о 10 годині 37 хвилин до Галицького відділення поліції надійшло повідомлення від диспетчера ДСНС, що до них зателефонував учень 7-го класу і сказав, що Бурштинську школу №3...

На Прикарпатті знову вирубують дерева (фоторепортаж) 15:44

На Прикарпатті люди масово вирубують ліси. Тонни дерев вантажать і вивозять у невідомому напрямку, інформує WestNews. “Знову мисливці за дубами. Це Надвірнянщина, село Тисменичани. Люди знову виявили вирубані дерева”, – йдеться...

Вся в білому: Меланія Трамп вразила образом у церкві (фото) 15:38 1 коментар

Дружина президента США відвідала службу в церкві. Пише Сегодня. Для виходу в світ перша леді США вибрала total white look. Елегантна Меланія віддала перевагу двобортній сукні-піджаку з великими білими ґудзиками,...

Останні приготування: МФК “Прикарпаття” звершує підготовку у рідному місті (фоторепортаж) 15:12

Днями делегація івано-франківського “Прикарпаття” повернулася з Туреччини, де відбувся завершальний двотижневий навчально-тренувальний збір, інформує WestNews. Отримавши два дні вихідних, з понеділка підопічні Володимира Ковалюка продовжили підготовку до старту весняної частини сезону 2018/19. Цього тижня...
  • ріел ІФ виринаюча