Івано-Франківськ має серйозну проблему із циганами

В Івано-Франківську роми живуть уже давно. Частина оселилася на околиці в Пасічній – у хащах на березі Бистриці, частина – на сміттєзвалищі у селі Рибному. Є й такі, що винаймають квартири. Та в середині липня в місті з’явилося ще одне поселення – у привокзальному сквері.

Пов’язане зображення

Роми в Івано-Франківськ приїхали тікаючи від свого барона

За інформацією «Репортера», зараз у Франківську є приблизно дві сотні ромів. Більшість переїхала із Закарпаття через конфлікт зі своїм бароном. Ті, що мешкають у місті давно, – клопотів не завдають. Вони розуміють, що можуть втратити соціальні виплати, якщо їх раптом помітять за жебракуванням. Намагаються десь підробляти, мають налагоджений побут і не зацікавлені в тому, щоб їх звідси виселяли, тому з містянами не конфліктують. Інша справа – заїжджі, які нещодавно поселилися у привокзальному сквері. Франківці почали нарікати, що «гості» поводяться нахабно, подекуди навіть агресивно. У поліції скарги почули і просто розігнали табір.

Так, у вівторок, 4 вересня, на оперативній нараді у міського голови заступник начальника івано-франківського відділу поліції Володимир Гаврилаш повідомив: «привокзальний сквер очистили від безхатьків та ромів». Нині там поприбирали і встановили цілодобове патрулювання, тож франківці ніби можуть бути спокійні.

«Проблема набула трохи резонансу. Мені мешканці навіть у фейсбуці писали. Ми провели превентивні заходи, прибрали територію і встановили цілодобовий пост – з 8:00 до 20:00 чергують працівники міського відділку, з 20:00 до 8:00 – патрульні», – доповів Гаврилаш.

Однак, як розповів виконуючий обов’язки керівника Муніципальної варти Михайло Шутак, далеко роми не пішли – вони розбили табір біля «Вічного вогню».

«Ми працювали з ними, відколи вони приїхали. У понеділок прийшли з поліцією і добрим словом просили їх піти, – розповідає Шутак. – Думали, вони зовсім з міста поїдуть, а вони розклалися біля «Вічного вогню». Ми з цим нічого не можемо вдіяти. Єдине, проводимо профілактичні бесіди. Вони всі там розумні, навіть юристів приводять. Одного разу нам адвокат розповідав, що, проганяючи ромів, ми вчиняємо геноцид, бо вони теж громадяни України і мають права».

 

Зазвичай, говорить Михайло Шутак, до Івано-Франківська приїжд­жають жителі Закарпаття. Та на цей раз роми приїхали з Львівської та Тернопільської областей.

«Вони їдуть в Івано-Франківськ, бо тут почуваються під захистом, – пояснює директор Будинку нічного перебування Іван Боберський. – Після інциденту у Львові, коли там розгромили табір, у нас біля табору на Бистриці кілька днів чергувала поліція. Циганська пошта працює швидко. Вони зрозуміли, що у нашому місті сприятливі умови для їхнього перебування. Тим більше, люди в нас добрі і їм допомагають».

Ганяти ромів з місця на місце – не вихід, вважає Боберський. Він переконаний, потрібно діяти кардинально – притягувати їх до адміністративної відповідальності.

«Нині ми опікуємося ромами, що живуть на березі Бистриці. Забезпечуємо їм соціальний супровід, скеровуємо в релігійні організації, які надають освітні послуги, – розповідає Іван Боберський. – До табору, що оселився на вокзалі, стосунку не маємо. Але наш соціальний патруль туди навідувався. Пояснювали, що є заклад, де вони можуть отримати соціальні послуги та переночувати. Та вони не пішли з нами на співпрацю. Мовляв, такий вже в них стиль життя».

…За даними останнього перепису, який відбувся ще в 2001 році, кількість ромів в Україні – майже 48 тисяч. В основному вони проживають у Закарпатській, Донецькій, Дніпропет­ровській та Одеській областях. Нерідко конфліктують з місцевими, через що стають жертвами погромів.

Наприклад, 21 квітня цього року представники націоналістичної організації С14 повідомили, що вигнали ромів з табору на Лисій горі в Києві, а також спалили їхні намети і речі.

10 травня український омбудсмен Людмила Денисова заявила про ще один спалений табір ромів – у селищі Рудне під Львовом. Там постійно проживало кілька багатодітних сімей, загалом близько 30 осіб. Кілька жителів табору постраждали.

Крім того, 10 травня на сторінці групи «Гаряча лінія міста Львова» у Facebook повідомили про ліквідацію табору ромів на території парку Погулянка. Згідно з цим повідомленням, співробітники Личаківської рай­адміністрації спільно з поліцією та управлінням безпеки міста провели «роз’яснювальну роботу» з ромами, після чого вони залишили територію парку.

У ніч на 23 травня група невідомих у балаклавах напала на табір ромів у селищі Велика Березовиця під Тернополем. Жінка ромської національності заявила в поліцію, що близько 15 осіб вдерлися до поселення – вони стріляли, кричали і намагалися побити ромів. Ті повтікали, ніхто не постраждав. У момент нападу в таборі перебували семеро дорослих і 33 дитини.

7 червня у Голосіївському парку Києва представники Національних дружин зруйнували порожні житла ромів, які на той час уже покинули табір. У той самий день незадовго до «суботника» націоналісти оголосили, що дають ромам 24 години на те, щоб покинути територію, прибравши за собою сміття.

23 червня у таборі ромів під Львовом стався новий напад – цього разу зі смертельними наслідками. В результаті загинув 24-річний Давид із села Рівне Закарпатській області. Ще чотири людини – двоє 19-річних юнаків, 30-річна жінка і 10-річна дитина були поранені.

 

Нагадаємо, що У франківському привокзальному сквері цигани облаштували справжнє «гетто», а малі циганчата розважаються розпалюючи багаття (фоторепортаж)

Сквер на Привокзальній намагаються розчистити від надокучливих ромів. Наразі не зовсім вдало (фоторепортаж)

(Visited 4 141 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  Гнати з міста, зробити двох інвалідами і остальні самі розбіжуться. Наша поліція кастрована доведе місто до хаосу

   Гість,

   До хаосу призводять ваші заклики. А з ромами ( як і з людьми любої іншої національності) треба вирішувати питання в правовому полі.

    Гість,

    Це фото…, коментарі, покривання поліцією, толерування владою. Купую й реєструю зброю. Бо по прикладу з чорножопими, чую буде щось страшне.

   Гість,

   Чому ви така одразу “хаос”, “кастрована поліція”. Учора, наприкалад, велосипедиста затримували за відсутні документи на велосипед. Та й великий сумнів що саме ці цигани привокзальні найбільше крадуть. Куди вони дівають речі? Найбільші злодії ті, які винаймають квартири і мають автомобіль – там все й вариться, але туди поліції християнська віра забороняє заходити і доторкатись до цигана щоб він не робив і завжди неправий українець чи українка, які обмовляють циганча святе. Порядок у них такий взаємовигідний, а не хаос, як ви кажете.

  Гість,

  Немає конфліктів з БАРОНОМ. Він їх відрядив сюда збирати все що вони збирають та заробляти для цього барона гроші. Тому поліції потрібно почати з БАРОНА. Інший варіант вивчити тему за рахунок чого ці люди тут живуть та ліквідувати ці заробітки.

   Гість,

   від усіх кримінальних заробітків доля йде поліції. Не піднімати шуму – усе заполонять злодії і гопники.

  Гість,

  Пересувний “зоопарк” на вулицях Івано – Франківска.

  Гість,

  відстрілювати як паршивих собак, якби вони себе ше як люди вели, а то реально як дикі з лісу вилізли.

   Гість,

   Чим відстрілювати? Ну добре, кажи коли? Давай разом, але якщо не повезе доведеться посидіти у тюрьмі, зробивши грязну роботу замісь поліції, для спокійного життя в тому числі дітей поліцейських, яким безпечно стане ходити по вулицям без циган. Вартує це тюрми? Чи краще просто переїхати з Франківська куди немає циган і хай самі тут живуть з циганами кому подобається бути вічною жертвою.

  Гість,

  дич. Одна справа кочувати не шкодити, а інша нагліти як москаль і лізти на голову зі своїм “мірком”. Чи може українець собі дозволити пожити в сквері чи біля вічного вогню? Вмить заметуть в поліцію, накладуть штрафів, примусово мобілізують і оголосять дизертиром, прсиудять громадські роботи за неутримання еліментами коханців жінки, і ще декілька років тюрми за несплату податків та моральну шкоду водію при попаданні під колеса елітного позашляховика. Циган ж подібне не стосується… Може українцям віру слід змінити на “не можна працювати” і жиди з голоду самі покинуть пустими приміщення різних Рад, Адміністрацій…

  Гість,

  Як би вони вели себе в рамках закону та соціальних морально-етичних норм, то жодних питань би не виникало. Тут проблема не в їх національності, а антисоціальній і антизаконній поведінці. Поліція повинна присікати будь-які прояви їх аморальноі поведінки. Думаю, що це мало би дати позитивний результат. Цигани є в багатьох європейських країнах. Але поводять вони там себе так, як де дозволяють.

   Гість,

   Називайте мене як хочете, але Гітлер не спроста придумав циган палити в газових камерах. В такому неасимільованому стані як зараз, де вони самі собі поробили гетто з яких на “полювання” в люди ходять, краще б їх не існувало взагалі разом з їх циганськими виродками.

  Гість,

  Ці цигани крадуть все, обкрадають дачі, підвали, діти крадуть в пижиках а жінки на вулиці, все це іде барону і через рік два вони поідуть до дому в табір і приідуть інші гастролери. Наша міліція там мае не погану долю і тому вони ще ім і допоможуть в разі чого і тому в них вседозволеність зашкалюе

  Гість,

  Я фігеєю яку посну ху*ню пишете: “місцеве цигани не такі як заїджі”!!! Віртуальні придурки, вони однаковісінькі що місцеві що заїджі, ніякої абсолютно різниці. Це міф що вони поводять себе добре, де живуть. Малі циганчуки бандами крадуть, бють українських дітей, забирають телефони, споюють сусідів видурюючи речі. Загляніть на “форум молодих мам” (соцгрупу, бля, чи де вона там) своєї жінки – раз в місяць чи частіше цілі теми як “добрі місцеві циганські діти” побили групою і забрали гроші, телефон, і як заяви в міліцію не дать абсолютний ноль результату. Географія не обмежується Івано-Франківськом – Долина, Калуш, Коломия, різні села. Всюди одне й теж. Тепер до реалу: Цигани – розповсюджувачі наркоти для мусорів, типу вони ні при чому, тому вони кришують всіх чорних (армян грузин, афганістанців і хер зна кого з тих країв), які цим займаються і всі хто в темі (молодьож) в курсі. Розбиратись лише самим поки що і бажано тихо. Бо 15-річних і 20-річних хлопців, які ледь школу закінчили назвали “агентами Кремля і ФСБ” за бажання припинити циганський терор у Льовові і уже сидять з зеками за добру справу. Мусора знають що мають райони проживання циган вносити до списку криміногенних, але не роблять цього і різні дяді в костюмах раді, типу депутутів і іншої ху*йні бо всім гарна статистика без прийнятих від громадян заяв. Завалювати мусарню заявами і публікувати щоб не казали що не приносили, тільки тоді й буде реальна картина і наркомусора будуть як на сковродці бо їх стаен видно. А на ці вистави типу “розігнали”, але вони оселились поряд і “ми нічого не можемо зробити” не ведіться. Хуй*ня це.

  Гість,

  Тому що франкIвцI лIберали i до всяких чорножопих дружелюбнi!От и користуються кому не лiнь!!!

  Гість,

  Їм потрібно створювати тут некомфортні умови перебування. Тоді вони самі звідси поїдуть.

   Гість,

   Українці не вміють створювати некомфортних умов чужакам інакше мали б свою державу тисячу років, а не обирали владу, яка їх же гнобить в часи Незалежності.

  Гість,

  В Україні всі мають волю крім українців. Простого українця за найменшу провину (або і невинного) карають по всій строгості закону і ще добавляють те, чого не вчинив. А національні меншини в нас вища каста.

  Гість,

  треба мера та всіх поліціянтів відправити до Європи на 1 місяць, щоб перейняти іхній досвід , чому у них нема такої ситуації з Ромами, як в нас, хоча вони в них так само є. МОже тому,що в них діє принцип “Закон і Порядок”, а в нас-ні? МОже тому,що люди ВИБИРАЮТь мера і він має поліцію у своему підпорядкуванні і може даною йому владою їх всіх позвільняти,як таких, що не справляються зі своїми обов’язками і не реагують на заяви СВОІХ ВИБОРЦІВ. але Україна то є КВАЗІ-ДЕРЖАВА з КВАЗІ-ДЕМОКРАТІЄЮ

  Гість,

  от ще виберемо бабу юлю на вінику президентом.або порошена ?тоді можемо проситися в табір до циган…

  Гість,

  То не правда, що втекли від свого барона. Якби втекли, то сиділи б тихише води, нижче трави. Інакше – один дзвінок барону і бігом назад додому.

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:7342

загрузка...

Зеленський розважався на концерті Ліги сміху, і навіть вийшов на сцену (фотофакт) 09:44 16 коментарів

Президент Володимир Зеленський відвідав концерт "Ліги сміху" (проект "Студії Квартал 95") в МЦКМ "Жовтневий палац" у Києві і вийшов на сцену. Про це 25 травня у соцмережах повідомляють глядачі, присутні...

Відкрили і закрили: на Прикарпатті Народний дім не пропрацював і дня 00:13 3 коментарі

Народний дім "для галочки". Будинок культури на Прикарпатті, який урочисто відкривали ще торік голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич та заступник голови обласної ради Василь Гладій, не пропрацював і дня....

“Чорти волохаті на Прикарпатті”, – гітарист та продюсер культового гурту “Карна” розповів про гуцульський рок (відео) 23:22

Почаюємо про гуцульський рок і гуцульський характер; про бухло, соціум та новий #вітролом; про неосовок і протистояння; про добро і непокаране зло та мольфарську мудрість нашого часу Так ся стало,...

Держекоінспекція Карпатського округу отримала нові енергозберігаючі автомобілі (фотофакт) 23:08 1 коментар

23 травня міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак передав ключі від нових автомобілів підрозділам Державної екологічної інспекції України та її територіальним та міжрегіональним територіальним органам. «40 сучасних і...

Франківського суддю, якого роками судять за смертельну ДТП, відправили у відставку за власним бажанням 22:06 2 коментарі

Суддю Господарського суду Івано-Франківської області Юрія Грицу, який у 2011 році переїхав працівників водоканалу, один з яких помер, а другий отримав інвалідність, звільнили за власним бажанням.  Суди тривають досі, але...

Навчитися давньому гуцульському танцю «Решето» можна онлайн, не виходячи з дому (відеофакт) 21:47

Навчитися давньому гуцульському танцю «Решето» можна онлайн не виходячи з дому У мережі з’явилося відео із записом давнього гуцульського танцю «Решето». Відтворюють танцювальні рухи учасники гурту «Запальні гуцули» із села...

В Обертині пройде грандіозний весільний фестиваль 20:56

Відчути обрядове багатство і колорит покутського весілля, згадати давні ритуали і зробити їх «модними» сьогодні, вшанувати сільських берегинь і зацікавити молодь – все це пропонує Весільний фестиваль в Обертині, який...

Відомий франківець поділився світлиною із зіркового весілля Потапа і Насті (фотофакт) 19:53

Вчора, 23 травня, відбувається одна з найгучніших подій в українському шоубізнесі – весілля Олексія Потапенка та Насті Каменських. Відомий телеведучий та шоумен з Івано-Франківщини Юрій Горбунов вже поділився світлиною зі...

На посаду директора школи №21 комісія розглядає лише одну кандидатуру 18:51

Відбулося перше засідання конкурсної комісії з відбору претендентів на заміщення вакантної посади директора Івано-Франківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №21. На конкурс подала документи всього одна претендентка – методист лабораторії управління та...

В Опришівцях зводять новий садок та добудовують школу (фоторепортаж) 18:12

В одному з мікрорайонів Івано-Франківська приступили до будівництва другого корпусу загальноосвітньої школи та дитячого садка. “Історичний день для Опришівців – тут нині приступили до будівництва другого корпусу загальноосвітньої школи та дитячого...

Як красуні-студентки змагалися за звання “Міс університету” короля Данила (фоторепортаж) 17:46

Днями у приміщенні Pasage Gartenberg 12 студенток та 12 студентів Університету Короля Данила змагалися за титул переможця в трьох категоріях: кежуал – студентські будні, королівський вихід та вихід в образі...

Прикарпатець зайняв призове місце на на чемпіонаті України з важкої атлетики (фотофакт) 17:09

З 13 по 18 травня в м. Чорномоськ Одеської області проходив чемпіонат України з важкої атлетики серед молоді до 23 років. Успішно виступив на цих змаганнях і калуський 17-річний важкоатлет...

Фільм “Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго” позмагається за золото Міжнародного кінофестивалю у Кракові 16:23 1 коментар

Створену за підтримки Держкіно документальну стрічку Надії Парфан про івано-франківських комунальників відібрали до головної конкурсної програми Krakow Film Festival. Стрічка змагатиметься за звання Найкращого документального фільму, статуетку «Золотий ріг» та 30...

Джаз у Палаці Потоцьких: у Франківську пройдуть Дні польської культури 16:02

24-26 травня в Івано-Франківську пройдуть Дні польської культури. Франківцям нагадають про польський слід в історії міста та запропонують більше дізнатися про музику, танець і національну кухню сусідів. Головною локацією свята...

Останній дзвоник в Католицьких школах Франківська розпочався з молитви (фоторепортаж) 15:53

Школярі з усієї України з нетерпінням чекали цього дня, коли для них пролунав останній дзвоник – і розпочатися літні канікули.   Сьогодні, 24 травня, по всій Україні відбуваються урочистості з...

Найтриваліша лекція: франківський викладач встановив рекорд України 14:58 2 коментарі

Викладач Івано-Франківського університету Олег Андрухів встановив національний рекорд, розповідаючи студентам лекцію протягом 24 годин. Про це ТСН. Викладач розповідав студентам про українську державність з 09:00 22 травня до 09:00 23...

Настю Каменських запідозрили у вагітності (фото) 14:37

У нареченої помітили ледь округлий животик. Для церемонії наречена обрала розкішну весільну сукню досить обтислого силуету, фасону "риб'ячий хвіст", якою підкреслила свої форми. Однак у онлайн-трансляції з весілля, яке Оля Полякова розмістила...

У франківському дворі в розбитій машині знайшли п’яного водія (фотофакт) 14:27

Подія сталася в ніч на понеділок, 20 травня. Мешканцям двору на перетині вулиць Бельведерська-Манюха серед ночі більше години не давав заснути звук сигналізації та клаксону автомобіля. Коли люди вийшли на...

У Франківську обрали “Містера університету нафти і газу 2019” (фото+відео) 13:43

Цей титул виборов Олег Миндюк. 23 травня в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу відбувся конкурс чоловічої краси та стилю “Містер ІФНТУНГ”. Вже третій рік поспіль Студентський парламент ІФНТУНГ...

У палаці Потоцьких вперше відбудеться молитва Тезе 12:57

Уже цієї суботи, 25 травня, в Івано-Франківську відбудеться молитва в дусі Тезе. Захід розпочнеться о 17:00 у палаці Потоцьких. Моління організовує Молодіжна комісія Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, До слова, спільнота Тезе,...
 • ріел ІФ виринаюча