Івано-Франківськ має серйозну проблему із циганами

В Івано-Франківську роми живуть уже давно. Частина оселилася на околиці в Пасічній – у хащах на березі Бистриці, частина – на сміттєзвалищі у селі Рибному. Є й такі, що винаймають квартири. Та в середині липня в місті з’явилося ще одне поселення – у привокзальному сквері.

Пов’язане зображення

Роми в Івано-Франківськ приїхали тікаючи від свого барона

За інформацією «Репортера», зараз у Франківську є приблизно дві сотні ромів. Більшість переїхала із Закарпаття через конфлікт зі своїм бароном. Ті, що мешкають у місті давно, – клопотів не завдають. Вони розуміють, що можуть втратити соціальні виплати, якщо їх раптом помітять за жебракуванням. Намагаються десь підробляти, мають налагоджений побут і не зацікавлені в тому, щоб їх звідси виселяли, тому з містянами не конфліктують. Інша справа – заїжджі, які нещодавно поселилися у привокзальному сквері. Франківці почали нарікати, що «гості» поводяться нахабно, подекуди навіть агресивно. У поліції скарги почули і просто розігнали табір.

Так, у вівторок, 4 вересня, на оперативній нараді у міського голови заступник начальника івано-франківського відділу поліції Володимир Гаврилаш повідомив: «привокзальний сквер очистили від безхатьків та ромів». Нині там поприбирали і встановили цілодобове патрулювання, тож франківці ніби можуть бути спокійні.

«Проблема набула трохи резонансу. Мені мешканці навіть у фейсбуці писали. Ми провели превентивні заходи, прибрали територію і встановили цілодобовий пост – з 8:00 до 20:00 чергують працівники міського відділку, з 20:00 до 8:00 – патрульні», – доповів Гаврилаш.

Однак, як розповів виконуючий обов’язки керівника Муніципальної варти Михайло Шутак, далеко роми не пішли – вони розбили табір біля «Вічного вогню».

«Ми працювали з ними, відколи вони приїхали. У понеділок прийшли з поліцією і добрим словом просили їх піти, – розповідає Шутак. – Думали, вони зовсім з міста поїдуть, а вони розклалися біля «Вічного вогню». Ми з цим нічого не можемо вдіяти. Єдине, проводимо профілактичні бесіди. Вони всі там розумні, навіть юристів приводять. Одного разу нам адвокат розповідав, що, проганяючи ромів, ми вчиняємо геноцид, бо вони теж громадяни України і мають права».

 

Зазвичай, говорить Михайло Шутак, до Івано-Франківська приїжд­жають жителі Закарпаття. Та на цей раз роми приїхали з Львівської та Тернопільської областей.

«Вони їдуть в Івано-Франківськ, бо тут почуваються під захистом, – пояснює директор Будинку нічного перебування Іван Боберський. – Після інциденту у Львові, коли там розгромили табір, у нас біля табору на Бистриці кілька днів чергувала поліція. Циганська пошта працює швидко. Вони зрозуміли, що у нашому місті сприятливі умови для їхнього перебування. Тим більше, люди в нас добрі і їм допомагають».

Ганяти ромів з місця на місце – не вихід, вважає Боберський. Він переконаний, потрібно діяти кардинально – притягувати їх до адміністративної відповідальності.

«Нині ми опікуємося ромами, що живуть на березі Бистриці. Забезпечуємо їм соціальний супровід, скеровуємо в релігійні організації, які надають освітні послуги, – розповідає Іван Боберський. – До табору, що оселився на вокзалі, стосунку не маємо. Але наш соціальний патруль туди навідувався. Пояснювали, що є заклад, де вони можуть отримати соціальні послуги та переночувати. Та вони не пішли з нами на співпрацю. Мовляв, такий вже в них стиль життя».

…За даними останнього перепису, який відбувся ще в 2001 році, кількість ромів в Україні – майже 48 тисяч. В основному вони проживають у Закарпатській, Донецькій, Дніпропет­ровській та Одеській областях. Нерідко конфліктують з місцевими, через що стають жертвами погромів.

Наприклад, 21 квітня цього року представники націоналістичної організації С14 повідомили, що вигнали ромів з табору на Лисій горі в Києві, а також спалили їхні намети і речі.

10 травня український омбудсмен Людмила Денисова заявила про ще один спалений табір ромів – у селищі Рудне під Львовом. Там постійно проживало кілька багатодітних сімей, загалом близько 30 осіб. Кілька жителів табору постраждали.

Крім того, 10 травня на сторінці групи «Гаряча лінія міста Львова» у Facebook повідомили про ліквідацію табору ромів на території парку Погулянка. Згідно з цим повідомленням, співробітники Личаківської рай­адміністрації спільно з поліцією та управлінням безпеки міста провели «роз’яснювальну роботу» з ромами, після чого вони залишили територію парку.

У ніч на 23 травня група невідомих у балаклавах напала на табір ромів у селищі Велика Березовиця під Тернополем. Жінка ромської національності заявила в поліцію, що близько 15 осіб вдерлися до поселення – вони стріляли, кричали і намагалися побити ромів. Ті повтікали, ніхто не постраждав. У момент нападу в таборі перебували семеро дорослих і 33 дитини.

7 червня у Голосіївському парку Києва представники Національних дружин зруйнували порожні житла ромів, які на той час уже покинули табір. У той самий день незадовго до «суботника» націоналісти оголосили, що дають ромам 24 години на те, щоб покинути територію, прибравши за собою сміття.

23 червня у таборі ромів під Львовом стався новий напад – цього разу зі смертельними наслідками. В результаті загинув 24-річний Давид із села Рівне Закарпатській області. Ще чотири людини – двоє 19-річних юнаків, 30-річна жінка і 10-річна дитина були поранені.

 

Нагадаємо, що У франківському привокзальному сквері цигани облаштували справжнє «гетто», а малі циганчата розважаються розпалюючи багаття (фоторепортаж)

Сквер на Привокзальній намагаються розчистити від надокучливих ромів. Наразі не зовсім вдало (фоторепортаж)

(Visited 4 018 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  Гнати з міста, зробити двох інвалідами і остальні самі розбіжуться. Наша поліція кастрована доведе місто до хаосу

   Гість,

   До хаосу призводять ваші заклики. А з ромами ( як і з людьми любої іншої національності) треба вирішувати питання в правовому полі.

    Гість,

    Це фото…, коментарі, покривання поліцією, толерування владою. Купую й реєструю зброю. Бо по прикладу з чорножопими, чую буде щось страшне.

   Гість,

   Чому ви така одразу “хаос”, “кастрована поліція”. Учора, наприкалад, велосипедиста затримували за відсутні документи на велосипед. Та й великий сумнів що саме ці цигани привокзальні найбільше крадуть. Куди вони дівають речі? Найбільші злодії ті, які винаймають квартири і мають автомобіль – там все й вариться, але туди поліції християнська віра забороняє заходити і доторкатись до цигана щоб він не робив і завжди неправий українець чи українка, які обмовляють циганча святе. Порядок у них такий взаємовигідний, а не хаос, як ви кажете.

  Гість,

  Немає конфліктів з БАРОНОМ. Він їх відрядив сюда збирати все що вони збирають та заробляти для цього барона гроші. Тому поліції потрібно почати з БАРОНА. Інший варіант вивчити тему за рахунок чого ці люди тут живуть та ліквідувати ці заробітки.

   Гість,

   від усіх кримінальних заробітків доля йде поліції. Не піднімати шуму – усе заполонять злодії і гопники.

  Гість,

  Пересувний “зоопарк” на вулицях Івано – Франківска.

  Гість,

  відстрілювати як паршивих собак, якби вони себе ше як люди вели, а то реально як дикі з лісу вилізли.

   Гість,

   Чим відстрілювати? Ну добре, кажи коли? Давай разом, але якщо не повезе доведеться посидіти у тюрьмі, зробивши грязну роботу замісь поліції, для спокійного життя в тому числі дітей поліцейських, яким безпечно стане ходити по вулицям без циган. Вартує це тюрми? Чи краще просто переїхати з Франківська куди немає циган і хай самі тут живуть з циганами кому подобається бути вічною жертвою.

  Гість,

  дич. Одна справа кочувати не шкодити, а інша нагліти як москаль і лізти на голову зі своїм “мірком”. Чи може українець собі дозволити пожити в сквері чи біля вічного вогню? Вмить заметуть в поліцію, накладуть штрафів, примусово мобілізують і оголосять дизертиром, прсиудять громадські роботи за неутримання еліментами коханців жінки, і ще декілька років тюрми за несплату податків та моральну шкоду водію при попаданні під колеса елітного позашляховика. Циган ж подібне не стосується… Може українцям віру слід змінити на “не можна працювати” і жиди з голоду самі покинуть пустими приміщення різних Рад, Адміністрацій…

  Гість,

  Як би вони вели себе в рамках закону та соціальних морально-етичних норм, то жодних питань би не виникало. Тут проблема не в їх національності, а антисоціальній і антизаконній поведінці. Поліція повинна присікати будь-які прояви їх аморальноі поведінки. Думаю, що це мало би дати позитивний результат. Цигани є в багатьох європейських країнах. Але поводять вони там себе так, як де дозволяють.

   Гість,

   Називайте мене як хочете, але Гітлер не спроста придумав циган палити в газових камерах. В такому неасимільованому стані як зараз, де вони самі собі поробили гетто з яких на “полювання” в люди ходять, краще б їх не існувало взагалі разом з їх циганськими виродками.

  Гість,

  Ці цигани крадуть все, обкрадають дачі, підвали, діти крадуть в пижиках а жінки на вулиці, все це іде барону і через рік два вони поідуть до дому в табір і приідуть інші гастролери. Наша міліція там мае не погану долю і тому вони ще ім і допоможуть в разі чого і тому в них вседозволеність зашкалюе

  Гість,

  Я фігеєю яку посну ху*ню пишете: “місцеве цигани не такі як заїджі”!!! Віртуальні придурки, вони однаковісінькі що місцеві що заїджі, ніякої абсолютно різниці. Це міф що вони поводять себе добре, де живуть. Малі циганчуки бандами крадуть, бють українських дітей, забирають телефони, споюють сусідів видурюючи речі. Загляніть на “форум молодих мам” (соцгрупу, бля, чи де вона там) своєї жінки – раз в місяць чи частіше цілі теми як “добрі місцеві циганські діти” побили групою і забрали гроші, телефон, і як заяви в міліцію не дать абсолютний ноль результату. Географія не обмежується Івано-Франківськом – Долина, Калуш, Коломия, різні села. Всюди одне й теж. Тепер до реалу: Цигани – розповсюджувачі наркоти для мусорів, типу вони ні при чому, тому вони кришують всіх чорних (армян грузин, афганістанців і хер зна кого з тих країв), які цим займаються і всі хто в темі (молодьож) в курсі. Розбиратись лише самим поки що і бажано тихо. Бо 15-річних і 20-річних хлопців, які ледь школу закінчили назвали “агентами Кремля і ФСБ” за бажання припинити циганський терор у Льовові і уже сидять з зеками за добру справу. Мусора знають що мають райони проживання циган вносити до списку криміногенних, але не роблять цього і різні дяді в костюмах раді, типу депутутів і іншої ху*йні бо всім гарна статистика без прийнятих від громадян заяв. Завалювати мусарню заявами і публікувати щоб не казали що не приносили, тільки тоді й буде реальна картина і наркомусора будуть як на сковродці бо їх стаен видно. А на ці вистави типу “розігнали”, але вони оселились поряд і “ми нічого не можемо зробити” не ведіться. Хуй*ня це.

  Гість,

  Тому що франкIвцI лIберали i до всяких чорножопих дружелюбнi!От и користуються кому не лiнь!!!

  Гість,

  Їм потрібно створювати тут некомфортні умови перебування. Тоді вони самі звідси поїдуть.

   Гість,

   Українці не вміють створювати некомфортних умов чужакам інакше мали б свою державу тисячу років, а не обирали владу, яка їх же гнобить в часи Незалежності.

  Гість,

  В Україні всі мають волю крім українців. Простого українця за найменшу провину (або і невинного) карають по всій строгості закону і ще добавляють те, чого не вчинив. А національні меншини в нас вища каста.

  Гість,

  треба мера та всіх поліціянтів відправити до Європи на 1 місяць, щоб перейняти іхній досвід , чому у них нема такої ситуації з Ромами, як в нас, хоча вони в них так само є. МОже тому,що в них діє принцип “Закон і Порядок”, а в нас-ні? МОже тому,що люди ВИБИРАЮТь мера і він має поліцію у своему підпорядкуванні і може даною йому владою їх всіх позвільняти,як таких, що не справляються зі своїми обов’язками і не реагують на заяви СВОІХ ВИБОРЦІВ. але Україна то є КВАЗІ-ДЕРЖАВА з КВАЗІ-ДЕМОКРАТІЄЮ

  Гість,

  от ще виберемо бабу юлю на вінику президентом.або порошена ?тоді можемо проситися в табір до циган…

  Гість,

  То не правда, що втекли від свого барона. Якби втекли, то сиділи б тихише води, нижче трави. Інакше – один дзвінок барону і бігом назад додому.

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:4700

загрузка...

Казкові герої та заборонені колядки: як святкували Різдво у радянському Франківську (фото+відео) 10:55

З 2016 року головна ялинка Івано-Франківська — штучна. Її яскрава ілюмінація особливо гарно виглядає ввечері. Та як виглядав Вічевий майдан на свята раніше? Чим прикрашали міську ялинку, які існували міські традиції...

Поліцейські знешкодили гранату, яку виявив франківець у навчальному закладі (фоторепортаж) 08:15

В Івано-Франківську на території кафедри фізичного виховання медуніверситету поліцейські виявили та знешкодили гранату. 15 січня, до поліції зателефонував мешканець обласного центру. Повідомив, що на вулиці Целевича на території кафедри фізичного...

Вічна пам’ять! Помер відомий прикарпатський літератор та громадський діяч (фотофакт) 21:47

Пішов із життя Володимир КАРИЙ – заступник голови РО і голова Снятинського міського осередку Товариства «Просвіта», літератор, видавець і чудова людина. Про це повідомляється на сторінці  Спілки письменників Івано-Франківщини, інформує WestNews....

ОПОРА зафіксувала на Прикарпатті білборди з агітацією Садового без вихідних даних (фотофакт) 21:07

Спостерігачі ОПОРИ в Івано-Франківській області 10 та 11 січня зафіксували білборди із написом «Андрій Садовий. Наступ 2019» з ознаками агітації, але без передбачених законодавством вихідних даних. За цими фактами представники...

Сьогодні на "Пасічній" підірвали гранату. На місці працювали поліція, кінологи та вибухотехніки (фотофакт) 20:56 1 коментар

15 січня, до поліції зателефонував мешканець обласного центру. Повідомив, що на вулиці Целевича на території кафедри фізичного виховання медуніверситету лежить предмет, який схожий на гранату.   На місце події оперативно виїхали...

В Івано-Франківську виявили чергового торговця рибою, який не мав на неї відповідних документів (фотофакт) 20:10

В Івано-Франківську виявили чергового торговця рибою, який не мав на неї відповідних документів. Випадок трапився на стихійному ринку по вулиці Хоткевича у мікрорайоні "Брати". Продовжується боротьба із незаконною торгівлею рибою...

Вії довгі, очі великі, вуха середні. Прикарпатець з гумором шукає наречену через оголошення у Facebook 19:27 3 коментарі

43-річний Андрій Рухлядко вже був одруженим. Від першого шлюбу має двоє дітей, які живуть з мамою. Нині є власником садиби “Карпатський рай” у Шешорах. Андрій  Рухлядко склав досить детальний опис...

11 столиць України, про які ви могли навіть не здогадуватися. Чи був серед них Івано-Франківськ? (фоторепортаж) 18:12 2 коментарі

Столиця – це статус, що залишає відбиток на будь-якому місті. Коли поселення стає центром держави, чи то велика імперія, чи місто-країна, це назавжди змінює його. Столиці завжди вабили до себе...

Відомий франківський майстер, у новій колекції "Теплих іграшок", гостро висміяв найпопулярніших українських кандидатів у Президенти (фоторепортаж) 17:46 1 коментар

Автор Теплих іграшок Богдан Савлюк презентував нову серію "Обідранці", яку присвятив кандидатам у президенти. У передмові до колекції автор пише: «Усі тварини рівні, але деякі тварини рівніші» - гасло з...

Дорогами до святинь: Історія дерев'яної церкви на Долинщині (фоторепортаж) 17:09

У селі Белеїв, Долинського району розташована Церква Св. Василія Великого, збудована у 1864 році. У мальовничому селі Белеїв, на пагорбі серед дерев сховалася старенька дерев'яна церковця, зведена у 1864 році....

Безкоштовні курси робототехніки в Івано-Франківську: де навчають і хто влаштував (фото+відео) 16:23

Івано-Франківськ – перше і поки єдине місто в Україні, де дітей безкоштовно навчають робототехніці. Курс Ардуїно-робототехніка не дивина. Його викладають на приватних курсах. У Франківську навчають у школах. Це не...

Дружини і діти захисників колядували з вертепом у родинах полеглих та відвідали "Бандерівський схрон" (фоторепортаж) 15:12

Учасники групи взаємодопомоги дружин ветеранів АТО-ООС разом із дітками підготували вітальну програму для родин загиблих побратимів і ветеранів на реабілітації у "Бандерівськму схроні". Близько двох десятків дорослих і маленьких колядників...

У Франківську презентували баскетбольну команду медуніверситету (фоторепортаж) 14:58

У понеділок, 14 січня у спорткомплексі Івано-Франківського національного медичного університету відбулася презентація команди української Суперліги з баскетболу 3х3 "Франківськ ІФНМУ". Вперше в історії університету студентська команда бере участь в українській...

Відоме франківське модельне агенство випустило календар із красивими дівчатами на 2019 рік (відеофакт) 14:27

Відоме франківське модельне агенство випустило календар із красивими дівчатами на 2019 рік. Мова йде про Star Face Family “SFF Calendar – це не просто якісний і досконалий продукт з фантастичними...

Стало відомо, коли проведуть в останню путь відомого спортсмена з Коломиї 14:23

Як вже повідомляли ЗМІ, 12 січня на автодорозі Луцьк-Ковель, поблизу села Свидники Ковельського району, зіткнулися мікроавтобус «Volkswagen T4» та легковий автомобіль «КIA». Водій легковика з Прикарпаття загинув на місці ДТП....

Олена Шоптенко знялася у романтичній фотосесії (фото) 14:05

Хореограф поділилася деякими світлинами у своєму мікроблогу. Хореограф і танцівниця Олена Шоптенко, яка нещодавно показала, як вперше у житті зробила "янгола" в снігу, наразі знялась в яскравій фотосесії. На своїй сторінці...

Франківцям представили музичну феєрію “Легенди святого Різдва” (фоторепортаж) 13:43 1 коментар

У неділю на сцені Франківського драмтеатру двічі відбувся концерт "Легенди святого Різдва". Це вже четвертий рік поспіль у Франківському драмтеатрі показують музичну феєрію. Автором ідеї є заслужена артистка України Галина Баранкевич. Крім...

Відома українська співачка показала свої канікули в Домінікані (фото, відео) 13:36

Співачка Катерина Бужинська другий рік поспіль проводить січневі канікули у Домінікані. Разом із чоловіком Дмитром білявка розважається, як може, та ділиться враженнями, фото і відео у мережі. За тиждень відпустки Катя...

Вибух кольорів: вагітна Маркл у ефектному вбранні вразила соцмережі (фото) 12:35

Схоже, герцогині Сассекській Меган Маркл уже набридла зима з її браком яскравих барв, і жінка вирішила це виправити. 37-річна дружина принца Гаррі з'явилася на публіці в полум'яно-червоному пальтечку, зухвало поєднавши його з насичено-пурпуровою сукнею. Нею...

У Снятині розпочалась реставрація міської ратуші 12:26

Наприкінці 2018 року Снятинська міська рада стала переможницею в дев’ятому обласному конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування із проектом «Столиця Покуття очима туристів (реставраційно-відновлювальні роботи приміщення міської ратуші в...
 • ріел ІФ виринаюча