Калущина: за рахунок зменшення фінансування програми розвитку футболу районна рада видала працівникам апарату премії

Калуська райрада не бажає скорочувати свій апарат. Більше того, в період, коли в області не вистачає коштів на фінансування зарплат медикам та освітянам, райрада видає собі премії… за рахунок футболу та програми розвитку місцевого самоврядування.

Результат пошуку зображень за запитом "голова районної ради Михайло Срібняк"

На останньому пленарному засіданні сесії Калуської районної ради продовжилася дискусія навколо фінансування апарату районної ради. Його складають 17 працівників, включаючи голову ради, його заступника, водія і прибиральницю. І попри те, що на Калущині вже утворилася дві об’єднані територіальні громади, а з нового року їх буде три, а, значить, скромнішими будуть можливості бюджету, реформувати свій апарат районна рада не поспішає, пишуть Вікна.

Нагадаємо, в липні на сесії відбулася суперечка з приводу збільшення зарплат керівництва й апарату районної ради. На ці цілі пропонували додатково виділити 300 тис. гривень, у тому числі і за рахунок «урізання» видатків на ремонт доріг. Потребу в додаткових коштах на зарплати в апараті ради пояснювали тим, що з травня зросли посадові оклади працівників органів місцевого самоврядування. Тоді лідер фракції ВО «Батьківщина» Ольга Сікора заявила: голова районної ради і його заступник отримають по 25 тис. гривень заробітної плати. Рішення уряду про збільшення посадових окладів в органах місцевого самоврядування, твердила вона, можна виконати за рахунок зменшення надбавок і премій і таким чином не обтяжувати і без того куций районний бюджет.

Результат пошуку зображень за запитом "калуська районна рада"

Тоді голова районної ради Михайло Срібняк заперечив озвучений розмір зарплат і також пояснив, що це стосується не лише керівництва ради. За його словами, збільшення з травня посадових окладів підтягне зарплати в раді до зарплат у адміністрації. Згодом Михайло Срібняк озвучив розміри зарплати керівництва райради. За словами голови, його середньомісячна зарплата складає 15,6 тис. гривень, а його першого заступника Віктора Гільтайчука – 13,8 тис. гривень. Це ще до збільшення посадових окладів.

У підсумку вже у серпні рішенням сесії районної ради таки було виділено кошти на збільшення зарплат. Але тоді додали не 300, а 200 тис. гривень. Як пояснював голова бюджетної комісії райради Василь Турчин, підраховано, що на зарплати в районній раді до кінця року не вистачає 192 тис. гривень, необхідну суму вони отримають, а просити більше – неправильно. Тоді керуючий апарату районної ради Сергій Твардовський пояснив, що 192 тис. гривень – це той мінімум, який потрібен для того, щоб здійснювати доплати за інтенсивність, а про премії не йдеться.

Кожному – по раднику

Утім, як з’ясувалося, без премій апарат райради залишили ненадовго. 25 жовтня районна рада додала працівникам апарату на премії майже 80 тис. гривень, зокрема, 58,5 тис. гривень – за рахунок програми розвитку місцевого самоврядування і 20 тис гривень – за рахунок зменшення фінансування програми розвитку футболу. Василь Турчин зауважив: була пропозиція після того, як радник голови ради пішла на іншу роботу, залишити посаду вакантною і тим самим скоротити видатки на утримання апарату. Проте керівництво ради її проігнорувало. А сільський голова Кропивника Михайло Барнич виступив із «альтернативною» пропозицією: кожному в апараті ради треба дати по раднику. Мовляв, посадовцям бракує обов’язків і відповідальності: цілий день просиджувати на роботі важко, а з радником можна буде хоча б у шахи пограти.

Урешті-решт, голова бюджетної комісії запропонував напрацювати зміни в апараті райради, щоб скоротити видатки на його утримання. Однак така пропозиція не отримала підтримку депутатського корпусу. Цього можна досягнути двома шляхами: зменшити зарплати або скоротити штатну чисельність. Але, судячи з останніх рішень, жоден із цих варіантів районну раду не влаштовує.

Як у інших районах?

Нині держава не регулює штатну чисельність працівників органів місцевого самоврядування. Раніше при підготовці штатних розписів органам місцевого самоврядування рекомендувалося використовувати штатні нормативи, наведені в постанові КМУ «Про фінансове забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування» від 1997 року. За нею, рекомендована чисельність апарату районної ради становила 11-13 штатних одиниць. Однак з 2015 року ця постанова втратила чинність, а іншого нормативно-правового документа, який би регулював чисельність працівників та штати органів місцевого самоврядування, не було прийнято. Відтак місцеві ради самі вирішують, скільки їм потрібно працівників, але при цьому вони мають виходити з місцевих умов і можливостей.

Проте нерідко на перший план виходить не потреба і фінансові можливості громад утримувати когорту чиновників, а бажання створити робочі місця для «своїх», політичні домовленості між фракціями та інші міркування. При цьому таку мотивацію, як можливості бюджету, пошук шляхів для економії, на місцях ігнорують. Варто нагадати: в попередньому скликанні Калуської районної ради голова мав одразу двох заступників.

У апараті Калуської районної ради – 17 працівників, включаючи голову, заступника, водія і прибиральницю. Загалом у районних радах Івано-Франківської області чисельність апарату коливається. Десь вона є більшою, наприклад, у Надвірнянській районній раді – 17 штатних одиниць без водія і прибиральниці, Богородчанській районній раді – 22 штатні одиниці з водієм і прибиральницею, Тисменицькій районній раді – 19 штатних одиниць (усі дані взяті з офіційних сайтів районних рад. – Авт.). Такі ж як у Калуській районній раді штати працівників у Снятинській і Косівській районних радах. Натомість меншим штатом працівників апарату обходяться в Рогатинській районній раді – 11 штатних одиниць без водія і прибиральниці, Рожнятівській районній раді – 10 штатних одиниць без водія і прибиральниці. Усі ці районні ради об’єднує те, що в їхній юрисдикції знаходяться не лише села і селища району, але й міста – районні центри.

Калуський район, як, до речі, і Коломийський, свого міста, яке, як правило, і є центром економічної активності, не має. І якщо в апараті Калуської районної ради 17 осіб, то в апараті Коломийської – 13 (теж – з водієм і прибиральницею. – Авт.). Коломийська районна рада, на відміну від Калуської, не має заступника голови районної ради. При цьому чисельність населення в Коломийському районі майже вдвічі більша, ніж у Калуському – 106 проти 59 тис. осіб, як і чисельність депутатів районної ради.

В останні роки в Україні відбувається реформа децентралізації – утворюються об’єднані територіальні громади, ради яких формують свої виконавчі органи і розпоряджаються своїми бюджетами. Відповідно, зменшуються потенційні надходження до районних бюджетів, можливості і сфера впливу районних рад. Основні послуги мешканці ОТГ отримують не в районах, а в об’єднаних громадах. Так, у Калуському районі з нового року буде вже три ОТГ, у яких сумарно проживатиме близько 28 тис. осіб. Це майже половина мешканців району. Водночас, районний бюджет має хронічні проблеми із забезпеченістю коштами. Наприклад, на липневій сесії йшлося про те, що району не вистачає 5 млн гривень лише по захищених статтях. Восени на найбільшу проблему району – стан доріг – зарезервували 1,5 млн гривень. У підсумку цю суму довелося «урізати». І практично щоразу порушують питання, що в районі треба серйозно оптимізувати бюджетну сферу, бо лише в такому разі можна розраховувати бодай на якийсь ремонт доріг і розвиток. Інакше район приречений усе «проїдати». Як показує досвід Коломийської райради, потенціал для економії є. Проблема лише в тому, що немає волі економити на собі.

Богдана ТИМЧИШИН, журналіст

(Visited 152 times, 1 visits today)

Коментарі:

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:8727

Прикарпатські поліцейські затримали рецидивіста, причетного до сереї крадіжок 08:15

У Богородчанах поліцейські затримали рецидивіста, причетного до серії крадіжок з підсобних приміщень. На «рахунку» зловмисника - близько  чотирьох крадіжок. Працівники Богородчанського відділення поліції  за допомогою місцевих мешканців затримали зловмисника, причетного до...

Уряд не поновив і не буде поновлювати Насірова, - Порошенко 05:44

Президент України Петро Порошенко заявив, що уряд не поновив і не буде поновлювати відстороненого главу ДФС Романа Насірова Про це він сказав 16 грудня на прес-конференції у "Мистецькому арсеналі", повідомляє Еспресо.TV...

Екс-нардеп звинуватила голову Калуської райради у марнотратстві, численних службових зловживаннях та провалі Медичної реформи 09:44

На Калущині розгорілася серйозна боротьба за посаду голови Новицької ОТГ. Серед кандидатів – досвідчені політичні «бійці», зокрема голова районної ради та досить «мускулисті» опоненти. В агітаційну роботу включається РДА, а...

Скандал: голова Долинської РДА звинуватив мера у зловживаннях при створенні ОТГ 17:46

В соціальній мережі Фейсбук голова Долинської РДА Юрій Мазур звинуватив міського голову у зловживаннях при створенні ОТГ: ЧИ ЗНАЄ ГРОМАДА ДОЛИНСЬКОГО РАЙОНУ, ЯК У КОН`ЮНКТУРНО-ДОГОВІРНОМУ ФОРМАТІ В. ГАРАЗД СТВОРЮЄ ДОЛИНСЬКУ...

ОПОРА: Віктор Шевченко – рекордсмен за використанням субвенцій у дочасній агітації на Прикарпатті (фото+відео) 09:39

Попри те, що виборчі перегони в Україні ще не розпочалися, народні депутати та політичні партії вже  змагаються за симпатії виборців. Одним із найпопулярніших інструментів такого змагання є використання державних субвенцій....

Суд пояснив, чому повернув Насірову посаду 09:14 1 коментар

В Окружному адміністративному суді Києва стверджують, що звільнення Романа Насирова з посади голови Державної фіскальної служби було безпідставним і з порушенням процедури. Про це повідомляє "Судово-юридична газета" з посиланням на...

На Прикарпатті відбулись народні збори із антисемітським підтекстом або Люди обурені шахрайством дорожньої фірми франківського нардепа Шевченка (відеофакт) 08:31 6 коментарів

9 грудня в Івано-Франківській області у селі Середній Березів відбулись збори обурених жителів, які вже декілька років очікують на ремонт дороги Яблунів-Делятин. Саме цього року, після блокування Івано-Франківської ОДА, яке...

Уряд оскаржить відновлення Насірова на чолі ДФС 08:24

Кабмін оскаржуватиме рішення суду щодо відновлення Романа Насірова на посаді голови Державної фіскальної служби Про це повідомив у Facebook представник Кабміну у Верховній Раді нардеп від БПП Вадим Денисенко. "Щодо...

Суд поновив Насірова на посаді голови ДФС 22:42 5 коментарів

Окружний адміністративний суд Києва 11 грудня поновив на посаді голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова. Читайте також: Уряд скоротить кількість податкових інспекцій та їх штат Про це “Українській правді”...

У Калуському районі влада здійснює тиск на "неугодних" кандидатів на голову Новицької ОТГ? (фоторепортаж) 14:16 5 коментарів

10 грудня відбулася прес-конференція присвяченій безпрецедентному випадку – тиску Калуської районної ради на майбутні вибори в Новицькій ОТГ. Нагадаємо, місцеві вибори пройдуть у 4 новостворених об’єднананих територіальних громадах Івано-Франківської області: Вигодська, Букачівська, Коршівська...

Винуватці знищення військового аеродрому у Чорткові ще й досі не покарані 09:54 6 коментарів

Действующий военный аэродром с боевыми современными самолетами и другой техникой спецназначения в Чорткове на Тернопольщине был уничтожен в 2005 году. Виновные в уничтожении стратегического военного объекта до сих пор не наказаны. Как сообщает golos.ua, причины уничтожения мощного военного...

Не лусне: як нардеп-мільйонер з Прикарпаття отримує компенсацію за житло (фото+відео) 22:44 8 коментарів

20 тисяч гривень на оренду житла отримують щомісяця нардепи із квартирами і розкішними маєтками у Києві і передмісті.Що потрібно, аби отримати задурно у кілька разів більше, ніж середня зарплата в...

На Прикарпатті один із підрозділів ОДА робив закупівлі для будівництва амбулаторії з порушеннями 14:27

Співробітники Служби безпеки у межах комплексу заходів із захисту об’єктів критичної інфраструктури у сфері охорони здоров’я попередили неефективне використання державних коштів під час реалізації держпрограми з підвищення доступності та якості...

У неділю, під час свого звіту, Руслан Марцінків незаконно агітував за Руслана Кошулинського - ОПОРА 18:51 5 коментарів

Другого грудня, у неділю, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, який є членом політичної партії ВО «Свобода», публічно звітувався за три роки роботи на посаді. Увагу спостерігачів ОПОРИ привернула поява на...

"Toyota", "Renault", "Citroen": які автомобілі закуповували за бюджетні кошти на Прикарпатті 20:02 1 коментар

У 2017 році бюджетні установи Прикарпаття здійснили 57 закупівель транспортних засобів у системі Prozorro. Загальна сума усіх договорів склала понад 105 мільйонів гривень. Здебільшого купляли спеціалізовану техніку, сміттєвози та легкові...

На Прикарпатті нові амбулаторії почали будувати за старими схемами 14:46

На Прикарпатті планують збудувати 26 нових амбулаторій у рамках створення нової мережі первинної медичної допомоги. Перші тендери вже свідчать про те, що закупівлі проводять під окремі фірми, а обладнання закуповують...

Фірма екс-менеджера "власника партії" "Свобода" Ігоря Кривецького отримає 11,5 млн грн на капремонт вулиці у Франківську 15:10 3 коментарі

Управління капітального будівництва міського виконавчого комітету в результаті відкритих торгів 27 листопада підписало договір з ТОВ «Івано-Франківськавтодор» на капітальний ремонт вулиці Софіївка в Івано-Франківську. Сума контракту становить 11,54 млн грн,...

Долинське підприємство, що належить Нафтогаз України, придбало семимісний кросовер за понад мільйон гривень 12:54 6 коментарів

В акціонерному товаристві Укрспецтрансгаз, яке розташоване в Долині цього місяця оголосили тендер на закупівлю  легкового автомобіля типу «універсал». Як повідомляє сайт публічних закупівель ProZzoro, на підприємстві, засновником якого є НАК...

Як завжди винуваті «папірєдніки»: на франківському хлібокомбінаті у розкраданні зерна та борошна «Держрезерву» звинувачують попереднє керівництво 18:03 4 коментарі

28 листопада на сайті Служби безпеки України з’явилася інформація про виявлення факту розкрадання зернових посадовцями Державного підприємства «Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів» З цього приводу на сайті Івано-Франківського КХП опублікували офіційну позицію підприємства....

Двоє прикарпатців хочуть працювати у Вищому антикорупційному суді, до одного активісти мають зауваження 08:02 7 коментарів

Кожен третій кандидат до Вищого антикорупційного суду – недоброчесний. Такі результати аналізу ЧЕСНО. Фільтруй суд!, презентованого 29 листопада. Порушення критеріїв доброчесності ЧЕСНО зафіксували у 43 кандидати у Вищий антикорупційний суд...
  • ріел ІФ виринаюча