Хто з прикарпатських нардепів першим зголосився взяти участь в програмі Суспільного програма “Виборчий округ”? (відеосюжет)

Результат пошуку зображень за запитом "юрій соловей"

  • В 2014 році у своїй передвиборчій програмі ви акцентували на трьох речах: це боротьба з корупцією, ремонт доріг, а також допомога малому і середньому бізнесу. Що вдалося зробити за цей період?
Перш за все я хотів, щоб території які мене делегували представляти їх у стінах парламенту змінили свій статус. На даний час вони є дотаційними і фінансуються з державного бюджету. Хоча я вважаю, що у них є ресурси, які можуть зробити ці населені пункти самодостатніми. Тому основна законодавча робота в плані відстоювання інтересів самого округу полягала в тому, щоб зробити такі законодавчі ініціативи, які б стимулювали розвиток гірських територій та Покуття.  Серед основних законодавчих ініціатив, які вже стали законами можна назвати поправку до Податкового кодексу. Тоді я запропонував, щоб акциз пального залишався в органах місцевого самоврядування. Ця поправка стосувалася не тільки мого округу, а й цілої України.
Зважаючи на те, що 2/3 округу це гірські території, 80% цих територій зайнято лісами, то основна проблематика пов’язана саме з лісом. На початку 2015 року нам вдалося прийняти Закон України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів” щодо тимчасової заборони експорту лісоматеріалів у необробленому вигляді». Суть цього закону полягала в тому, щоб ліс не просто рубали і відправляли на експорт, ми хотіли, щоб переробка цього лісу залишалася на місцях. Завдяки цьому закону за останні декілька років у Косівському, Верховинському та Снятинському районах запрацювало понад 30 нових деревообробних підприємств.
  • Чимало чого вдалося зробити. А що не встигли реалізувати?
Я не можу сказати, що саме не вдалося зробити. Тому, що цілі, які ставилися мною і моєю командою помалу виконуються.
Багато хто вважає, що завдання народного депутата це – заміна вікон в школах і т. д. Треба розуміти, що завдання народного депутата брати активну участь у законотворчому процесі. Я вже чотири роки займаюся темою інфраструктури доріг в області. Всі знають, чотири роки тому, для того щоб доїхати до Косова чи Верховини треба було мати джип, бо іншим транспортним засобом добратися було складно. Сьогодні там вже інша якість доріг. Є нова дорога Стопчатів-Косів, Косів-Верховина, Косів-Кути, Кути-Тюдів, Івано-Франківськ-Чернівці. Всі 32 кілометри доріг на території Снятинського району відремонтовано. Цьому посприяв Закон України про Дорожній фонд.  Я був одним зі співавторів цього закону і вніс велику кількість поправок. Цей закон дозволив усі кошти, які є в одній літрі пального спрямувати в державний Дорожній фонд і потім направити на відновлення доріг. Звичайно цих грошей критично не вистачає, але даний механізм дозволяє сказати, що всі дороги Гуцульщини й Покуття будуть відновлені.
  • У Верховинському районі люди кажуть, що не всі дороги відремонтовано. Як Ви це прокоментуєте?
Я знаю всю карту доріг Верховинщини. Там залишається відремонтувати Кривопільський перевал і сподіваюся, що наступного року це буде зроблено. Так само є шматок дороги, який потребує ремонту, при в’їзді до Верховини з Криворівні. У 2019 році мають завершити ремонт дороги Верхній Ясенів-Устеріки. Там залишається відремонтувати ще 8 км. шляху. Якщо говорити про дороги державного значення в межах Верховинського району, то вся дорога Р-24 зроблена повністю. Тобто за чотири роки спільними зусиллями було відновлено більшу частину магістральних шляхів Верховинщини, які до цього, від часу повені не відновлювались.
Що стосується доріг місцевого значення, то вони також у фокусі уваги цього року. Розпочато ремонт об’їзної та відремонтована центральна дорога у Верховині.
Якщо говорити про Косівський район то вдалось почати ремонт доріг Рожнів-Кути, Пістинь-Космач, Яблунів-Космач. У Снятинському районі взялись за дорогу Джурів-Ілінці, Стецева-Тулуків. Я говорю про ті дороги, які у найближчі роки будуть ремонтуватися.
Важливо, що вже зараз ремонт доріг не залежить від того хто буде народним депутатом. Адже ми прийняли закон “Про Дорожній фонд”, який дає впевненість у тому, що будуть виділені кошти саме на місцеві дороги. Раніше я мусив просити в міністрів гроші на ремонт дороги, а закон змінив ці правила.
Я впевнений, що через декілька років усі дороги місцевого значення будуть відновлені. Більше того, якщо зараз Прикарпаття сприймають через призму Буковеля, а скоро нас сприйматимуть через призму Гуцульщини й Покуття.
  • Згідно інформації розміщеної на сайті ВРУ, як народний депутат, ви взяли участь у понад 90% засідань парламенту. Але за 2018 рік,згідно паперової реєстрації ви пропустили 15 засідань, а згідно електронної – чотири. Чи пов’язано це з тим, що ваша картка знаходиться в стінах ВРУ тоді коли вас там немає?
Взагалі я взяв участь у 92% засідань. Реєструватися і брати участь у засіданні це дві різні речі. Для того, щоб з’ясувати якість роботи депутата треба взяти один показник – кількість голосувань в яких взяв участь нардеп. Цього року я двічі їхав у офіційне відрядження від парламенту до країн Європи і Південної Америки, де представляв Україну в світовій організації торгівлі. Тому два тижні я не був присутній на засіданнях, але це було з поважних причин і про це є відповідна інформація на сайті. Загалом, я не той депутат, який може дозволити собі пропустити засідання ВРУ без вагомої причини. 
  • За інформацією порталу “Слово і діло” Ви пообіцяли зареєструвати законопроект про пенсійну реформу, який передбачає запровадження обов’язкового накопичення пенсійної системи. Цю обіцянку Ви виконали. Як ще підтримуєте пенсійну реформу?
Ми зареєстрували законопроект №6677. Це глобальна тема якою я займаюся впродовж останніх трьох років. Вона стосується не лише мого округу, а й цілої держави. Минулого року під час голосування за пенсійну реформу вдалося внести поправку, згідно якої з 1 січня 2019 року в Україні повинна запрацювати обов’язкова накопичувальна система.
Сьогодні найбільшою статтею витрат українського бюджету є дотація Пенсійному фонду України для виконання ним повноважень щодо виплати пенсій. Тих коштів, які працюючі люди сплачують до Пенсійного фонду катастрофічно не вистачає. Тому державний бюджет за рахунок податків фінансує дефіцит Пенсійного фонду. Якщо ми не проведемо реформу пенсійного забезпечення, то коли ми з вами вийдемо на пенсію її просто не отримаємо.
Тому я виступив з ініціативою, яку на даний момент вдалося реалізувати на 50%. Суть в тому, що в державі повинна працювати не лише пенсійна система, а й накопичувальна. Коли людина має персональний накопичувальний рахунок, туди відраховується 7% від заробітної плати та щомісяця отримує вона інформацію про інвестиційний дохід. Коли людина вийде на пенсію то до першого рівня пенсійної системи, яка є сьогодні, отримуватиме фінансування зі свого накопичувального пенсійного рахунку.
Кошти, які накопичуються на персональних пенсійних рахунках працюють в українській економіці. Це внутрішнє найбільш глобальне джерело інвестицій в державі. Сьогодні активи державних пенсійних фондів у світі складають 34 трильйони доларів, це більше за сумарне ВВП усіх країн світу. Тому запізналися десь на 20 років з реалізацією цієї реформи. Але я роблю все для того, щоб її впровадити. Навіть більше, я вважаю її найбільш необхідною в Україні.
  • Думати про майбутнє, звісно, добре. А як щодо тих людей, які вже отримують пенсії?
Сьогодні 60% пенсійного фонду це дотації державного бюджету. Коштів більше не буде. Держава живе за тим принципом, коли більше витрачають,ніж заробляють. Ми постійно зичимо гроші. Я відношуся до тих політиків, які говорять людям правду. Треба казати так як є, що ми не заробляємо стільки. Дуже не просто це говорити пенсіонерам, але людей не варто обманювати. Єдиний спосіб вирішувати це питання – це розвивати українську економіку.

Детальніше у сюжеті UA Карпати

(Visited 214 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:4650

загрузка...

У Франківську асоціація учасників АТО відмовилася від безкоштовних квитків на виступ "Кварталу-95" 21:56 7 коментарів

Івано-Франківській міській асоціації пропонували дві сотні безкоштовних квитків на виступ "Кварталу-95" за участю кандидата у Президенти Володимира Зеленського. Шоумен і кандидат у Президенти Володимир Зеленський приїхав до Івано-Франківська 10 лютого разом з...

Тарас Чубай приїде на Франківщину підтримати Порошенка 19:31 10 коментарів

У понеділок, 18 лютого, президент України Петро Порошенко приїде до Калуша. Глава держави зустрінеться з калушанами о 13.00 на площі Героїв. У програмі зустрічі  кандидата на пост президента України також...

ЧЕСНО дослідило, як прикарпатські депутати відвідують сесії 22:06

Дисципліна депутатів Івано-Франківської облради значно погіршилася. Якщо 2017 року прогульником був кожен третій, то за рік до парламентських виборів цей показник зріс майже до 50%. Свої пропуски обранці громади пояснюють...

Ляшко у День закоханих зробив романтичне зізнання: Ростік, дякую, що ти є (фото) 13:04 3 коментарі

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко, як і його колеги, влаштував публічні вітання у мережі своїй коханій людині – Ростіку. Саме так депутат і кандидат у президенти назвав свою жінку Росіту. Окрім...

Будинок Кошулинського: що відомо про маєтки кандидата в президенти (фото) 12:03 4 коментарі

19 листопада 2018 року Руслана Кошулинського висунули як єдиного кандидата в президенти від націоналістичних сил. Кандидатом на пост Президента України ЦВК зареєструвала його 28 січня 2019 року. Що відомо про нерухомість Руслана...

Фото з дружиною та романтична вечеря: як українські політики відзначили День Валентина (фото) 10:33

14 лютого закохані пари відсвяткували День Святого Валентина. На честь свята перші особи держави і міністри розповіли, що для них означає слово "кохання". Відеоролик, де вони говорять про це почуття,...

У Порошенка вважають, що його рейтинг зростає 09:47 1 коментар

Заступник голови фракції БПП Сергій Березенко пов'язує звинувачення в тому, що він нібито створює платну мережу агітаторів на підтримку президента, зі зростанням рейтингу Петра Порошенка. Про це він заявив в...

У Коломиї візит Юлії Тимошенко завершився конфліктом та сутичками (відео) 09:47 7 коментарів

Вчора, 14 лютого на Прикарпаття з візитом в рамках передвиборчої агітації завітала кандидат на пост Президента Юлія Тимошенко. Зустріч із містянами відбулась на одній із площ міста, інформує Типовий Франківськ....

Конгрес США хоче збільшити допомогу Україні на 75 мільйонів 09:15

У Конгресі США пропонують збільшити на 75 мільйонів доларів кошторис допомоги, що надається Україні у бюджеті на 2019 рік. Про це 14 лютого повідомляє прес-служба посольства України в США. Відзначається,...

На завтрашній сесії Івано-Франківської облради розглянуть 26 питань 22:44 1 коментар

15 лютого розпочне свою роботу 27-а сесія обласної ради сьомого демократичного скликання. Про це повідомили в прес-службі Івано-Франківської обласної ради. На перше пленарне засідання президія обласної ради рекомендувала винести 26...

Прикарпатський нардеп потрапив у десятку найзаможніших кандидатів у Президенти України 17:09

Серед найрейтинговіших десяти кандидатів у президенти на чергових виборах 31 березня найзаможнішими є Петро Порошенко, Олександр Вілкул, Євген Мураєв, Олег Ляшко та Юрій Бойко. Про це йдеться в аналізі громадським...

Вели як злочинця: єпископа УПЦ МП депортували з України (фото) 16:30 3 коментарі

В аеропорту "Бориспіль" 13 лютого не пропустили в Україну архієрея Української православної церкви Московського патріархату єпископа Макарівського Гедеона (в миру – Юрія Харона). Священнослужителя повертають до Сполучених Штатів, звідки він...

"Мосийчук, жги! Куди нести бензин?" - мережу насмішила заява "радикала" (фото) 14:37 1 коментар

Народний депутат від "Радикальної партії" Ігор Мосійчук заявив, що підпалить себе під посольством США або на трибуні Верховної Ради. Так він мав намір довести, що постанову про "присвоєння" Уляною Супрун повноважень міністра не писали...

Відсторонення Супрун: пояснення до проекту Мосійчука готували на комп'ютері нардепа "Опоблоку" (фото) 11:34 2 коментарі

Пояснювальну записку до проекту постанови Верховної Ради нардепа від Радикальної партії Ігоря Мосійчука щодо привласнення Уляною Супрун повноважень міністра охороні здоров’я готували на комп’ютері нардепа від "Опозиційного блоку" Олександра Долженкова....

Нова стратегія: Аваков розповів, як Україна може повернути Донбас 11:02 1 коментар

Київ розробив нову стратегію по поверненню та реінтеграції Донбасу. Її міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков озвучив під час круглого столу в Інституті миру у Вашингтоні. Новий формат потребує підтримки...

Таємне багатство Ляшка: які елітні маєтки ховає кандидат в президенти 10:33 1 коментар

Лідер "Радикальної партії" Олег Ляшко ніколи не мав власного бізнесу, однак володіє вражаючими статками. 24 канал продовжує серію публікацій про маєтки українських політиків, які претендують на крісло президента України. У...

"Двійник" для Тимошенко. 10 фактів про прикарпатського нардепа Юрія Тимошенка 10:29 5 коментарів

Народний депутат Юрій Тимошенко бере участь у виборах президента України як самовисуванець Еспресо.TV розповідає про 10 фактів з життя нардепа Юрія Тимошенка, якого експерти називають виборчим "клоном" Юлії Тимошенко 1....

У Сенат США внесли законопроект про нові санкції проти РФ через напад на українські судна 08:24 2 коментарі

Сенатори США внесли законопроект про нові санкції проти Росії через російську атаку на українські судна в районі Керченської протоки та захоплення українських моряків. Про це повідомляється на сайті Сенату США....

Садовий готовий об'єднуватися, але на парламентських виборах 06:41

Садовий зізнався, що під час зустрічі Тимошенко не закликала його підтримати її Про це заявив кандидат в президенти України Андрій Садовий в ефірі Еспресо.TV. "Сьогодні, за два місяці до президенських...

Блогер: Курс Порошенка на інтеграцію в НАТО - це перш за все цивілізаційний вибір України 20:59 2 коментарі

Интеграция Украины в НАТО, с подачи президента Петра Порошенко закрепленная в Конституции, означает отход страны от "совка" и полноценную интеграцию государства в западный мир. Об этом на своей странице в Facebook...
  • ріел ІФ виринаюча