Хто з прикарпатських нардепів першим зголосився взяти участь в програмі Суспільного програма “Виборчий округ”? (відеосюжет)

Результат пошуку зображень за запитом "юрій соловей"

  • В 2014 році у своїй передвиборчій програмі ви акцентували на трьох речах: це боротьба з корупцією, ремонт доріг, а також допомога малому і середньому бізнесу. Що вдалося зробити за цей період?
Перш за все я хотів, щоб території які мене делегували представляти їх у стінах парламенту змінили свій статус. На даний час вони є дотаційними і фінансуються з державного бюджету. Хоча я вважаю, що у них є ресурси, які можуть зробити ці населені пункти самодостатніми. Тому основна законодавча робота в плані відстоювання інтересів самого округу полягала в тому, щоб зробити такі законодавчі ініціативи, які б стимулювали розвиток гірських територій та Покуття.  Серед основних законодавчих ініціатив, які вже стали законами можна назвати поправку до Податкового кодексу. Тоді я запропонував, щоб акциз пального залишався в органах місцевого самоврядування. Ця поправка стосувалася не тільки мого округу, а й цілої України.
Зважаючи на те, що 2/3 округу це гірські території, 80% цих територій зайнято лісами, то основна проблематика пов’язана саме з лісом. На початку 2015 року нам вдалося прийняти Закон України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів” щодо тимчасової заборони експорту лісоматеріалів у необробленому вигляді». Суть цього закону полягала в тому, щоб ліс не просто рубали і відправляли на експорт, ми хотіли, щоб переробка цього лісу залишалася на місцях. Завдяки цьому закону за останні декілька років у Косівському, Верховинському та Снятинському районах запрацювало понад 30 нових деревообробних підприємств.
  • Чимало чого вдалося зробити. А що не встигли реалізувати?
Я не можу сказати, що саме не вдалося зробити. Тому, що цілі, які ставилися мною і моєю командою помалу виконуються.
Багато хто вважає, що завдання народного депутата це – заміна вікон в школах і т. д. Треба розуміти, що завдання народного депутата брати активну участь у законотворчому процесі. Я вже чотири роки займаюся темою інфраструктури доріг в області. Всі знають, чотири роки тому, для того щоб доїхати до Косова чи Верховини треба було мати джип, бо іншим транспортним засобом добратися було складно. Сьогодні там вже інша якість доріг. Є нова дорога Стопчатів-Косів, Косів-Верховина, Косів-Кути, Кути-Тюдів, Івано-Франківськ-Чернівці. Всі 32 кілометри доріг на території Снятинського району відремонтовано. Цьому посприяв Закон України про Дорожній фонд.  Я був одним зі співавторів цього закону і вніс велику кількість поправок. Цей закон дозволив усі кошти, які є в одній літрі пального спрямувати в державний Дорожній фонд і потім направити на відновлення доріг. Звичайно цих грошей критично не вистачає, але даний механізм дозволяє сказати, що всі дороги Гуцульщини й Покуття будуть відновлені.
  • У Верховинському районі люди кажуть, що не всі дороги відремонтовано. Як Ви це прокоментуєте?
Я знаю всю карту доріг Верховинщини. Там залишається відремонтувати Кривопільський перевал і сподіваюся, що наступного року це буде зроблено. Так само є шматок дороги, який потребує ремонту, при в’їзді до Верховини з Криворівні. У 2019 році мають завершити ремонт дороги Верхній Ясенів-Устеріки. Там залишається відремонтувати ще 8 км. шляху. Якщо говорити про дороги державного значення в межах Верховинського району, то вся дорога Р-24 зроблена повністю. Тобто за чотири роки спільними зусиллями було відновлено більшу частину магістральних шляхів Верховинщини, які до цього, від часу повені не відновлювались.
Що стосується доріг місцевого значення, то вони також у фокусі уваги цього року. Розпочато ремонт об’їзної та відремонтована центральна дорога у Верховині.
Якщо говорити про Косівський район то вдалось почати ремонт доріг Рожнів-Кути, Пістинь-Космач, Яблунів-Космач. У Снятинському районі взялись за дорогу Джурів-Ілінці, Стецева-Тулуків. Я говорю про ті дороги, які у найближчі роки будуть ремонтуватися.
Важливо, що вже зараз ремонт доріг не залежить від того хто буде народним депутатом. Адже ми прийняли закон “Про Дорожній фонд”, який дає впевненість у тому, що будуть виділені кошти саме на місцеві дороги. Раніше я мусив просити в міністрів гроші на ремонт дороги, а закон змінив ці правила.
Я впевнений, що через декілька років усі дороги місцевого значення будуть відновлені. Більше того, якщо зараз Прикарпаття сприймають через призму Буковеля, а скоро нас сприйматимуть через призму Гуцульщини й Покуття.
  • Згідно інформації розміщеної на сайті ВРУ, як народний депутат, ви взяли участь у понад 90% засідань парламенту. Але за 2018 рік,згідно паперової реєстрації ви пропустили 15 засідань, а згідно електронної – чотири. Чи пов’язано це з тим, що ваша картка знаходиться в стінах ВРУ тоді коли вас там немає?
Взагалі я взяв участь у 92% засідань. Реєструватися і брати участь у засіданні це дві різні речі. Для того, щоб з’ясувати якість роботи депутата треба взяти один показник – кількість голосувань в яких взяв участь нардеп. Цього року я двічі їхав у офіційне відрядження від парламенту до країн Європи і Південної Америки, де представляв Україну в світовій організації торгівлі. Тому два тижні я не був присутній на засіданнях, але це було з поважних причин і про це є відповідна інформація на сайті. Загалом, я не той депутат, який може дозволити собі пропустити засідання ВРУ без вагомої причини. 
  • За інформацією порталу “Слово і діло” Ви пообіцяли зареєструвати законопроект про пенсійну реформу, який передбачає запровадження обов’язкового накопичення пенсійної системи. Цю обіцянку Ви виконали. Як ще підтримуєте пенсійну реформу?
Ми зареєстрували законопроект №6677. Це глобальна тема якою я займаюся впродовж останніх трьох років. Вона стосується не лише мого округу, а й цілої держави. Минулого року під час голосування за пенсійну реформу вдалося внести поправку, згідно якої з 1 січня 2019 року в Україні повинна запрацювати обов’язкова накопичувальна система.
Сьогодні найбільшою статтею витрат українського бюджету є дотація Пенсійному фонду України для виконання ним повноважень щодо виплати пенсій. Тих коштів, які працюючі люди сплачують до Пенсійного фонду катастрофічно не вистачає. Тому державний бюджет за рахунок податків фінансує дефіцит Пенсійного фонду. Якщо ми не проведемо реформу пенсійного забезпечення, то коли ми з вами вийдемо на пенсію її просто не отримаємо.
Тому я виступив з ініціативою, яку на даний момент вдалося реалізувати на 50%. Суть в тому, що в державі повинна працювати не лише пенсійна система, а й накопичувальна. Коли людина має персональний накопичувальний рахунок, туди відраховується 7% від заробітної плати та щомісяця отримує вона інформацію про інвестиційний дохід. Коли людина вийде на пенсію то до першого рівня пенсійної системи, яка є сьогодні, отримуватиме фінансування зі свого накопичувального пенсійного рахунку.
Кошти, які накопичуються на персональних пенсійних рахунках працюють в українській економіці. Це внутрішнє найбільш глобальне джерело інвестицій в державі. Сьогодні активи державних пенсійних фондів у світі складають 34 трильйони доларів, це більше за сумарне ВВП усіх країн світу. Тому запізналися десь на 20 років з реалізацією цієї реформи. Але я роблю все для того, щоб її впровадити. Навіть більше, я вважаю її найбільш необхідною в Україні.
  • Думати про майбутнє, звісно, добре. А як щодо тих людей, які вже отримують пенсії?
Сьогодні 60% пенсійного фонду це дотації державного бюджету. Коштів більше не буде. Держава живе за тим принципом, коли більше витрачають,ніж заробляють. Ми постійно зичимо гроші. Я відношуся до тих політиків, які говорять людям правду. Треба казати так як є, що ми не заробляємо стільки. Дуже не просто це говорити пенсіонерам, але людей не варто обманювати. Єдиний спосіб вирішувати це питання – це розвивати українську економіку.

Детальніше у сюжеті UA Карпати

(Visited 203 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:6370

Об'єднавчий Собор: Як створять і хто очолить нову Православну Церкву в Україні 15:06 3 коментарі

15 грудня відбудеться Об'єднавчий собор, на якому планують обрати предстоятеля Української православної церкви і затвердити статут УПЦ. Depo.ua пропонує повний гід по подіях довкола відновлення автокефалії українського православ'я. А також ми...

Велика Британія продовжуватиме надавати Україні всебічну допомогу та підтримку, – Наливайченко 14:57

Велика Британія продовжуватиме надавати Україні всебічну допомогу та підтримку. Про це під час перебування в Лондоні заявив лідер Руху “Справедливість” Валентин Наливайченко. За його словами, Велика Британія залишається надійним і...

Наступниця Меркель Крамп-Карренбауер: чого від неї чекати Україні 14:37 2 коментарі

Наступниця Анґели Меркель на чолі партії християнських демократів критикує Росію за агресію в Азовському морі, анексію Криму й агресію на Донбасі. Пише Главком Аннегрет Крамп-Карренбауер (Annegret Kramp-Karrenbauer) - це не лише...

Остаточне прощавай! Чим завершиться скандальний з’їзд Опоблоку 14:05

З’їзд може оформити розлучення «мінеральної» та «газової» частин Опоблоку. Пише Главком Опозиційний блок продовжує лихоманити. На допит до МВС були викликані співголова партії Борис Колесніков та співголова політвиконкому Олександр Касянюк. Заяву...

Головного контррозвідника країни викрили: одіозний Семочко спіймався на брехні (документ) 12:35 2 коментарі

Головного контррозвідника країни Сергія Семочка таки зловили на відвертій брехні. Як з'ясувалося, його родичі, зокрема, дружина і дочка, таки мають російські паспорти. Йдеться про сбушника Сергія Семочка, в якого журналісти-розслідувачі знайшли...

Одіозний Насіров поновився на посаді голови ДФС: рішення суду 12:03 4 коментарі

У вівторок, 11 грудня, Окружний адміністративний суд Києва поновив на посаді голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова. Про це у Facebook повідомив нардеп Андрій Журжій. Він зауважив, що суд...

В архівах німецької спецслужби знайшли майорське посвідчення Путіна (фото) 11:02 6 коментарів

Відділ по роботі з архівами Міністерства держбезпеки колишньої НДР (Штазі) виявив службове посвідчення, видане на ім'я президента Росії Володимира Путіна. Про це повідомляє Bild. За даними видання, посвідчення на ім'я майора...

Трампу загрожує тюремний термін 10:33 1 коментар

Очільник Білого дому Дональд Трамп може опинитися у в'язниці після президентського терміну. Про це заявив член Палати представників США від Демократичної партії Адам Шифф в інтерв'ю CBS News. "Є реальна перспектива,...

Як Росія використовує Московський патріархат проти України: СБУ видала буклети (фото) 10:01 1 коментар

Служба безпеки України видала серію спеціальних інформаційних буклетів, перші випуски яких присвячені терористичній діяльності спецслужб Росії в Україні та використанню країною-агресором у гібридній війні релігійних структур Московського патріархату. Про це...

Палата представників Конгресу США ухвалила резолюції про Азовське море і "Північний потік-2" 09:47

Палата представників Конгресу США ухвалила 2 резолюції, у яких виступила проти завершення будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" та засудила військову агресію РФ проти України у Керченській протоці. Про це у...

«Кривавий Пастор» висловив свою підтримку депутатам Івано-Франківської обласної ради 09:25 10 коментарів

Слова підтримки секретар РНБО Олександр Турчинов написав на своїй власній сторінці у соцмережі фейсбук. "...Для початку хочу публічно підтримати позицію депутатів Івано-Франківської обласної ради, що виступили на захист сімейних цінностей,...

Палата представників Конгресу США визнала Голодомор геноцидом українського народу 07:51

Палата представників Конгресу США одностайним рішенням ухвалила резолюцію, у якій Голодомор 1932-1933 рр. визнається геноцидом українського народу. Про це у Facebook повідомляє посольство України у США. "Таким чином, на сьогодні...

У президенти України зібрався йти ще один політик 06:03

Колишній спікер Верховної Ради, голова партії "За правду і справедливість" Олександр Мороз заявив, що має намір балотуватися в президенти України Про це повідомляє "112 Україна". "Сьогодні на керівній активі партії,...

Відпочивати не заборониш: спливло голе відео з прикарпатським кандидатом. 18+ 17:45 4 коментарі

У мережі спливло відео з кандидатом у президенти України на виборах 2019 року Олександром Шевченком, де він плаває у басейні під снігом повністю оголений. Ролик був опублікований на каналі "Франик...

Аксьонов вказав, хто саме допоміг окупувати Крим – публікацію одразу ж видалили 16:30 11 коментарів

8 грудня міський голова російського міста Пскова Іван Цецерський повідомив, що під час особистої зустрічі представник окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов подякував псковським десантникам за "умілі дії" під час анексії...

Відмінників немає. Які оцінки заслужили міністри уряду Гройсмана 15:38 1 коментар

За месяц до конца года журнал «Фокус» традиционно подводит итоги работы правительства, оценивая эффективность чиновников по 12-бальной шкале. Издание проанализировало деятельность всех членов Кабмина, а также руководителей важных государственных ведомств,...

Порошенка "підловили" у супермаркеті (фото) 14:37 11 коментарів

Діти жителя столиці сфотографувалися із президентом і його дружиною.Пише Главком Президента Петра Порошенка помітили у супермаркеті в столиці. Відповідне фото опублікував у соцмережі житель Києва Андрій Бурахович. За словами дописувача, його...

Телевізор і вибори. Кого підтримують Ахметов, Пінчук, Коломойський і Фірташ 14:05

Кожен великий олігарх в Україні уявляє себе медіамагнатом. В руках Ріната Ахметова, Ігоря Коломойського, Дмитра Фірташа, Сергія Льовочкіна, Віктора Пінчука, Петра Порошенка та інших зосереджені популярні телеканали, радіостанції, інтернет-видання і...

Приватизація Центренерго ставить хрест на розвитку шахт Львівсько-Волинського басейну – Ляшко 13:29 4 коментарі

Після приватизації «Центренерго» державні шахти опиняться на межі закриття, адже втратять ринок збуту і зіткнуться з погіршенням економічної та соціальної ситуації. Так лідер Радикальної партії України народний депутат Олег Ляшко...

Як стримати агресію Росії в Азовському морі: дипломат назвав дієвий спосіб 10:33 2 коментарі

Дієвим засобом стримування Росії буде зупинка будівництва спільного російського-німецького газопроводу "Північний потік-2". Якщо проект не реалізують, це буде дуже болюче для Путіна. Таку думку 24 каналу висловив дипломат, експерт "Майдану...
  • ріел ІФ виринаюча