Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Кіношедевр, що знімався на Прикарпатті, увійшов в програму Гарварду

-Реклама-spot_img
spot_img

“Тіні забутих предків” — цей фільм увійшов у двадцятку найкращих картин світу всіх країн і народів.

Кіношедевр, що знімався на Прикарпатті, увійшов в програму Гарварду

Гарвардський університет включив “Тіні забутих предків” Сергія Параджанова до списку обов’язкових для перегляду претендентам на кандидатський ступінь у кінознавстві, пише  24tv.ua.

- Advertisement -

“Гарвардський університет включив дві стрічки Сергія Параджанова — “Тіні забутих предків” і “Колір граната” — до списку обов’язкових для перегляду претендентам на кандидатський ступінь у кінознавстві”, — йдеться у повідомленні.

Не можна назвати себе експертом кіно, якщо людина не бачила “Тіні забутих предків” – стрічку, якою захоплювалися Мартін Скорсезе та Федеріко Фелліні.

Фільм знімали 1,5 року, значно довше ніж планували. Параджанов не хотів поспішати та ігнорував численні догани за повільні зйомки.

Робив як відчував: коли вже був затверджений увесь акторський склад, в останню мить забрав головну роль у російського актора Геннадія Юхтіна й передав її Іванові Миколайчуку.

Кіношедевр, що знімався на Прикарпатті, увійшов в програму Гарварду
Іван Миколайчук

За спиною перешіптувались – цьому студенту всього 23 роки, і це взагалі його перша робота в кіно. Параджанов не зважав. Він готував шедевр.

Тож якщо потрібно було перезняти якусь сцену декілька разів, так і робили, і байдуже, що до місця зйомок потрібно було пробиратись десятки кілометрів через карпатські хащі.

Режисер розумів, якщо він не відчуватиме гуцулів – стрічка не вийде. Тому навідувався на весілля й похорони, ходив на полонини до вівчарів і єдиний з усієї знімальної групи жив не в готелі, а у звичайній гуцульській сім’ї – як сам він казав біля джерела натхнення.

Параджанов не допускав фальші. Замість статистів – справжні гуцули у своєму одязі. Народна музика й закадрові голоси теж у їхньому виконанні.

 

Кіношедевр, що знімався на Прикарпатті, увійшов в програму Гарварду

Інший режисер уже давно запросив би професійних співаків з Києва, але Параджанов садив на літак найбільш голосистих жителів Карпат і особисто допомагав заносити в салон літака триметрові трембіти.

Першими змонтований фільм побачили cамі гуцули 24-го серпня 1965 року. До сільського клубу запросили всіх акторів масовки. Для кожної жінки Параджанов привіз по квітчастій хустці.

Кіношедевр, що знімався на Прикарпатті, увійшов в програму Гарварду
Сергій Параджанов

Кіношедевр, що знімався на Прикарпатті, увійшов в програму Гарварду

Офіційна презентація в київському кінотеатрі “Україна” пройшла зі скандалом. На сцену піднялись Іван Дзюба, Василь Стус, В’ячеслав Чорновіл та виступили проти арештів серед інтелігенції.

Після такого стрічку фактично було заборонено до показу. А невдовзі вірменину приписали український буржуазний націоналізм. Утім, за кордоном стрічка зробила справжній фурор і зібрала 28 міжнародних відзнак.

 

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.

3 КОМЕНТАРІ

  1. Цей фільм знімав грузинський режисер, до чого тут Україна взагалі? А от що стосується відомих киностудій Довженка, одеська так Україна їх успішно профукала. І тепер нема кіна в ній. Якщо і випускають дві фільми в рік, то це повний шлак здебільшого пропагандистьска мура про перемоги Вальцмана

    • От хто тут ні до чого, то це росія. А Україна тут до того, що це український фільм про українські звичаї та культуру, з українським складом акторів!

  2. Це була злота епоха історії України, народ був щасливий, радісний, успішний. Здавалося що попереду безтурботне майбутнє. Всі веселилися, були переповнені надією…
    І тут прийшов Бандера. З тих пір Україна поринула в пекло

Comments are closed.

-Реклама-
Квартири Івано-Франківськ
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні