Кримінальний бізнес Шевченка: чому господар «буковелівської» фірми не боїться обшуків або Чи судитимуть Олександра Леонідовича знову?

Попри задекларовану в Конституції та чинному законодавстві заборону народним депутатам України займатися підприємницькою діяльністю для багатьох «представників народу», які  відомі як власники та засновники великих підприємств, їхній прихід у Верховну Раду був мотивований насамперед бажанням продовжувати вести успішний бізнес.

На жаль, порушення вимог ст.36 Закону України “Про запобігання корупції”, яка категорично забороняє не тільки самому депутатові, але й членам його родини займатися комерційною діяльністю, не передбачає настання ні кримінальної, ні навіть адміністративної відповідальності. Єдиним способом реагування на можливі порушення народними депутатами вказаних зобов’язань є листи НАЗК, в яких наголошується на важливості дотримання представниками Ради чинного антикорупційного законодавства, а також громадський контроль. Тобто нардепів можна спробувати присоромити, але покарати – ніяк.

Така безкарність щодо очевидного конфлікту інтересів породжує випадки, коли народні депутати неприховано стають на захист пов’язаних з ними підприємств і реагують на перевірки афілійованого з ними бізнесу, яким, нагадаємо, їм займатися суворо заборонено, публічними заявами про політичні переслідування, пише Правда іф.

Саме такою була реакція народного депутата та претендента на посаду президента України Олександра Шевченка на масові обшуки, які позавчора, 20 вересня, проводили працівники СБУ в офісах «буковелівської», як він сам її називає, дорожньої фірми «ПБС».

Як відомо, ТОВ «ПБС» активно займається будівництвом доріг, причому не тільки на Івано-Франківщині. Але саме Служба автомобільних доріг (САД) Івано-Франківської області є головним замовником робіт, тендери на які виграє «буковелівська» фірма, за яку так відверто вболіває народний депутат Шевченко. За даними сайту громадського контролю держзакупівель Дозорро, САД Івано-Франківської області уклала 26 договорів із «ПБС» на загальну суму (на хвилиночку!) понад 3 мільярди 770 мільйонів гривень. При такому обороті коштів знайти можливості для зловживань, вигідних і дорожнім будівельникам, і чиновникам автодору, не надто складно: незначне завищення вартості матеріалів чи виконаних робіт призводить до багатомільйонного «навару».

Останнім часом фірма «ПБС» дійсно була замішана у бізнесові скандали з політичним відтінком. Багатостраждальний ремонт дороги місцевого значення Яблунів – Делятин, який «буковелівські» дорожники повинні би були закінчити цього року, вилився у протистояння зденервованих відсутністю ремонтних робіт місцевих активістів із обласною державною адміністрацією, на яку дорожники вказали, як на винуватицю всіх бід.

Нардеп Шевченко через своїх речників стверджує, що держава заборгувала «його» дорожній фірмі 300 мільйонів гривень, і прямо заявляє, буцімто усі негаразди у «ПБС» почалися після 2015 року, коли він покинув пропрезидентську фракцію БПП «Солідарність» у Верховній Раді (саме ця партія підтримувала Шевченка на виборах), а особливо загострилися після оголошення його наміру позмагатися за пост президента країни.

11 червня цього року голова ОДА Олег Гончарук пообіцяв знайти додаткові 20 мільйонів гривень для того, щоб ремонт яблунівсько-делятинської роботи було продовжено.

Як видається, до пошуків були залучені не тільки кращі економісти області, але й фінансові аудитори та слідчі, які зайнялися прискіпливим аналізом договорів, укладених між САД в Івано-Франківській області та фірмою «ПБС».

Уже 12 червня цього року  в Службу автомобільних доріг в Івано-Франківській області було направлено запит від слідчого управління поліції щодо надання завірених копій документів, а саме: проектно-кошторисної документації, тендерної документації, договорів та додаткових угод до них, актів виконаних робіт, відомостей ресурсів та матеріалів, платіжних доручень, що підтверджують виконання робіт на автодорозі Стрий – Мамалига. Паралельно Держаудитслужба проводила ревізію фінансово-господарської діяльності САД за період з 01.03.2015 по 31.03.2018 та зустрічну звірку у ТОВ «ПБС».

Як і слід було сподіватися, гроші знайшлися, причому, саме 20 мільйонів. Ревізійною групою було встановлено непідтверджених первинними документами витрат на загальну суму 20,131 млн. грн.

Як повідомила під час досудового слідства головний державний аудитор Управління західного офісу Держаудитслужби в Івано-Франківській області Марія Іванцюк, 23 червня цього року з цього приводу відбулася нарада, на якій було прийнято рішення цей факт приховати. Очевидно, для того, щоб вказати на «резерв» коштів, які мають дорожники з «ПБС» на виконання взятих на себе зобов’язань для продовження ремонтних робіт.

Прикметно, що після початку цих перевірок, несподівано більш ніж на мільйон, зменшилася вартість робіт на сумнозвісній дорозі Яблунів – Делятин. Відповідно до укладеної додаткової угоди між САД в Івано-Франківській області та ТОВ «ПБС»  від 28 серпня цього року на таку суму різко подешевшала вартість матеріальних ресурсів.

І нарешті трохи про те, який саме стосунок зараз має Олександр Шевченко до фірми «ПБС», власником якої, згідно державного реєстру, є Іванна Непик. Про цю бізнесвумен відомо, що вона очолює ТОВ «Галичина-Цукор», власником якого є цивільна дружина Олександра Шевченка. Також відомо, «Галичина-Цукор» з’явилася на обломках сумнозвісного підприємства «Кварта», засновником якого був уже особисто Олександр Шевченко.

Ще у 2001 році «Кварта» отримала в державному “Укрексімбанку” кредит на п’ять мільйонів гривень. Попри численні рішення судів та порушену кримінальну справу позичені гроші та нараховані відсотки банку (разом 6,5 млн грн.) у встановлений кредитною угодою термін не повернуто та не відшкодовано.

В суді, куди звернулися банкіри, і підсудний, і прокуратура заявили клопотання про звільнення майбутнього нардепа від кримінальної відповідальності.  Адже злочин – лише середньої тяжкості, на утриманні Шевченка було четверо неповнолітніх дітей, а до вчинення цього злочину він не був суспільно небезпечним.

У підсумку суд клопотання задовольнив, та звільнив Олександра Шевченка від кримінальної відповідальності з нереабілітуючих підстав. Фірма «Кварта» успішно збанкрутувала.

 

Нагадаємо, що Прикарпатський нардеп Олександр Шевченко втратив усі шанси “стати президентом” або “Вона працює”

Сьогоднішні масштабні обшуки, які організувало київське СБУ на Прикарпатті, ніяк не пов’язані із «Буковелем». Усе стосується розкрадання дорожніх коштів фірмою Шевченка «ПБС»

Фірму франківського нардепа Шевченка підозрюють у підкупі прикарпатських дорожників, що дозволило вигравати майже усі тендери – правоохоронці

Фірму франківського нардепа підозрюють в організації корупційних схем, та даванні відкатів високопоставленим чиновникам, що дозволяло їй без перешкод вигравати майже усі тендери

(Visited 3 165 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  а за розкрадання земель національного парку вже судили? За уникнення від оподаткування через фізичних-осіб підприємців вже судили? За незаконне збагачення вже судили?
  За вигравання тендерів?

  Гість,

  Порошен серйозно взявся за шевченка. Сподіваюсь все буде добре і він себе виправдає

  Круасан,

  нехай ще раз спробує селюхів своїх смердячих натравити, щоб воно бидло в кабінет вривалося і погрожувало

  Гість,

  Йому тікати треба, бо Порошенко нікого не судить, а просто вбиває. Згадайте що він зробив з Музичком, Шереметою, Кузьмою, Бузиною, калашніковим, Мельником, Чечетовим та іншими опозиціонерами, журналістами, критиками режиму

  Гість,

  Якщо дориються до порушень- то сидіти йому)неповнолітні діти,кажете? А де вчаться бідні дитинчатка?))))там,де юлька з коломойським зустрічалась.вгадайте,де?

  Гість,

  Дивлюсь,травлю на нього замовили сильну! Він що,у президенти зібрався?

  Гість,

  Є інформація від співробітників СБУ. Шевченка хочуть вбити дюжи Порошенка. Будуть маскувати під нещасний випадок ДТП або хвороба

   Гість,

   )))))))))))))))) ти іпанько ппць!
   і насправді маскуватимуть під хворобу! за перевіреною інформацією це буде дизентерія, ускладнена загостреним гемороєм! от такі нелюди!

  Гість,

  Та кому цей бо потрібен. Весь бізнес у нього кримінальний. Землі по забирав у лохів. Підніміть справи в судах і все стане ясно. Але це треба було давно зробити а не тепер

  Гість,

  все це добре але _ДЕ СПРАВИ НА ТИХ ХТО ЙОМУ ПРОБИВАВ ЦІ роботи -а їх всі знають давно- а чому аж києвське сбу а наше що незнало а про це докладно писали в інтернеті як і про оборудки в обл податковій по ПДВ і пр і ще -КОЛИ ДЕРЖАВА ВТРАТИЛА 5млн кредитних грошей і в цьому йому допомогли попєрєніки то може вони і відшкодують це з інфляцією і замітьте що таких кредитів в УКР маса а ми на газ ціни піднімаємо -ОДНИМ СЛОВОМ ДОКОТИВСЯ шевченко а ще є і політичні справи як остання з блокуванням ода і різні політідіоти які облуговують його і порширювали недосдойні матеріали проти соловя шкутяка насалика марцинківа гончарука і служила вірно регам підтримуючи їх кандидатів та навіть людей з інвалідністю використовували -так що і цим зайнятися потрібно вже нашим бо хотіли обл зробити мукачевим-ті горезвисні події-

  Гість,

  Відєбіться від Шевченка підари. Що він вам поганого зробив? Йдіть виносьте з кабінету разом з кріслом корупціонера Гончарука чи хворого на голову мера Марцінківа

  Гість,

  ПОвчальне у цій справі є те ,що показує всім-патріотам-типа тимошенко,гриценко,і пр що їх в принципі чекає .БО там де є кримінал завжди є кінець а там де ще є робота на кремль то і поготів.БО саме коломойський вибрав співпрацю з руссилами тимошенко+медведчук і думаю,що це початок і одне що злого зробив коломой це те що багатьох АТОшників у нас було ним використано і тепер коли все це стало явним їм має бути ніяково і досить незручно

  Гість,

  Шеченко жертва політичних репресій злочинної диктатури Порошенка. Руки геть від мученика злочинної б(п)анди. Je suis Shevchenko

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:6441

загрузка...

В новоствореній прикарпатській ОТГ, 81% власних доходів громади йде на чималі зарплати роздутого штату чиновників 21:57 4 коментарі

В новоствореній прикарпатській ОТГ, 81% власних доходів громади йде на чималі зарплати роздутого штату чиновників. Як і очікувалось, після того, як новостворену Новицьку ОТГ у Калуському районі очолив провладний кандидат,...

Прикарпатський нардеп у трійці найбільших кнопкодавів 2018 року (інфографіка) 20:35 7 коментарів

Щонайменше 140 нардепів кнопкодавили 1 270 рази під час голосувань Верховної Ради у 2018 році. Таку кількість порушень зафіксував Громадський рух ЧЕСНО. Найчастіше порушував персональне голосування Антон Яценко з групи...

Це "Оскар"! Медійник Медведчука зняв фільм про друга Порошенка 09:14

Наприкінці минулого тижня в ефірі телеканалу "Прямий" вийшов фільм "П'ять днів з Кононенко" (правопис збережено). У цьому фільмі прекрасно все. Найближчий соратник Порошенка Ігор Кононенко у ролі нардепа, який опікується...

У Франківську підприємці з однаковими документами вчетверте розіграли тендер на харчування 18:12 4 коментарі

Івано-Франківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №5 за результатами відкритих торгів підписала договір з приватним підприємцем Любов’ю Коритан на харчування учнів на 651 тис. грн. Про це стало відомо з порталу...

Фірми з однаковими документами «розіграли» мільйон гривень на автомобілі для прикарпатських медиків 19:53

Комунальне підприємство «Центр первинної медичної допомоги» Долинської районної ради в результаті відкритих торгів придбало два автомобілі Renault Duster у приватної виробничо-комерційної фірми «В.С.К.». Сума договору становить 999 тис. грн.  Про...

У торгах на закупівлю риби для одного з управлінь Долинщини змагалися фірма та її працівник 13:11

Управління освіти, молоді та спорту Долинської РДА 26 грудня опублікувало протокол про намір укласти договір з ТОВ «Галицька торгова компанія» на закупівлю риби. Сума договору становитиме 220 тис. грн, про...

Журналісти розкрили корупційну схему скандального прикарпатського нардепа Іванчука та міністра Насалика довкола заводу «Карпатнафтохім» 08:47 19 коментарів

У Калуші Івано-Франківської області загорівся поліофіновий завод "Карпатнафтохім". За інформацією ЗМІ, саме це підприємство, яке належить скандальному народному депутату від "Народного фронту" коломиянину Андрію Іванчуку, замішане в мільярдних махінаціях. Зазначимо,...

Де працюють діти та близькі родичі суддів Івано-Франківського апеляційного суду 08:02 1 коментар

Кожен п’ятий помічник судді в Івано-Франківському апеляційному суді пов’язаний родинними зв’язками з суддями. У жовтні 2018 року запрацював новий Івано-Франківський апеляційний суд. Його утворили на місці Апеляційного суду в Івано-Франківській...

Перед згортанням схеми з апробацією Держгеонадра без аукціонів роздало родовища газу на Прикарпатті 16:29

Тимчасовий в.о. державної служби геології та надр Олег Кирилюк 27 грудня підписав наказ №521 про видачу спецдозволів без проведення аукціонів на користування 20 років шістьма родовищами газу та нафти в...

В Івано-Франківську суд помістив до СІЗО колишнього високопоставленого чиновника, якого підозрюють у розкраданні мільйонів гривень із бюджету 10:12 7 коментарів

Івано-Франківський міський суд обрав запобіжний захід тримання під вартою Роману Мочерняку, який донедавна працював заступником директора департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської облдержадміністрації. Його підозрюють у привласненні коштів...

Конфлікт інтересів: НАЗК направило до суду адмінпротоколи щодо депутатки Івано-Франківської міськради 15:12

За вчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів на депутатку Івано-Франківської міської ради Олександри Федорук була складено 2 протоколи, які направлені до суду. Два протоколи про адміністративні правопорушення складено стосовно...

Найбільша кількість танків була розпродана при керівництві Гриценка, – полковник Соболєв 09:00 6 коментарів

Полковник Дмитро Соболєв, колишній співробітник Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України, вважає, що військові чиновники впродовж багатьох років цілеспрямовано розпродавали бронетехніку за неринковими цінами. Найбільшу кількість танків було продано...

Франківський нардеп Шевченко знову влаштував вже традиційний підкуп своїх потенційних виборців 21:47

Потенційний кандидат у президенти від партії "УКРОП" Олександр Шевченко на своїй публічній сторінці у Facebook влаштував розіграш поїздки у Буковель. Як повідомляє Громадянська мережа ОПОРА, так Шевченко прорекламував ефіри із...

Скандальний прикарпатський нардеп заперечує факт свого затримання разом із наближеним до Путіна олігархом у Мексиці 18:46

Скандальний прикарпатський нардеп заперечує факт свого затримання разом із наближеним до Путіна олігархом у Мексиці. Про це народний обранець з Коломиї Андрій Іванчук повідомляє на власній сторінці у ФБ: "Інформація...

Джерело підтвердило, що скандальний прикарпатський нардеп прилетів до Мексики разом із близьким до Путіна олігархом 10:55

Журналіст програми "Схеми" Наталія Седлецька каже, що, за її інформацією, відомого українського олігарха російського походження Павла Фукса затримали по прильоту на мексиканський курорт Канкун. Про це вона пише у Facebook...

Суд арештував автомобіль та нерухомість керівника "Івано-Франківськ-Пропан", у якого вилучили півмільйона доларів, золото та зброю 20:58

Івано-Франківський міський суд обрав запобіжний захід керівнику підприємства "Івано-Франківськ-Пропан" Ігорю Сикалу та арештував його майно, інформує КУРС. Як писали ЗМІ, наприкінці грудня правоохоронці затримали керівника "Івано-Франківськ-Пропан" (дочірнє підприємсто ПАТ "Івано-Франківськгаз") Ігоря Сикалу, який...

Скандального прикарпатського нардепа затримали в мексиканському аеропорту разом із наближеним до Путіна олігархом 20:24 7 коментарів

Скандального прикарпатського нардепа затримали в мексиканському аеропорту разом із наближеним до Путіна олігархом. Про це повідомляє цілий ряд українських ЗМІ: У мексиканському аеропорту Канкун у понеділок, 7 січня, затримали громадянина...

Франківська депутатка потрапила у ТОП-10 НАЗК за несвоєчасне подання декларації 17:54 5 коментарів

У прес-службі Національного агентства з питань запобігання корупції назвали ТОП-10 виявлених ознак порушень антикорупційного законодавства за грудень. На першому місці рейтингу, складеного прес-службою Національного агентства з питань запобігання корупції –...

Службу автодоріг Франківщини підозрюють у розтраті 105 мільйонів на користь буковелівської фірми ПБС 19:13 11 коментарів

Прокуратура Івано-Франківської області розпочала кримінальне провадження за фактом розтрати 105 млн грн державних коштів. У неналежному використанні грошей підозрюють посадовців Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області. Гроші були виділені на...

Замначальника Івано-Франківського автодору підозрюють у розтраті 105 млн грн для фірми наближеної до нардепа Шевченка 11:54 5 коментарів

Замначальника Івано-Франківського автодору підозрюють у розтраті 105 млн грн для фірми з орбіти нардепа Шевченка. Суд застосував запобіжний захід до першого заступника начальника Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області. Про це...
 • ріел ІФ виринаюча