Кримінальний бізнес Шевченка: чому господар «буковелівської» фірми не боїться обшуків або Чи судитимуть Олександра Леонідовича знову?

Попри задекларовану в Конституції та чинному законодавстві заборону народним депутатам України займатися підприємницькою діяльністю для багатьох «представників народу», які  відомі як власники та засновники великих підприємств, їхній прихід у Верховну Раду був мотивований насамперед бажанням продовжувати вести успішний бізнес.

На жаль, порушення вимог ст.36 Закону України “Про запобігання корупції”, яка категорично забороняє не тільки самому депутатові, але й членам його родини займатися комерційною діяльністю, не передбачає настання ні кримінальної, ні навіть адміністративної відповідальності. Єдиним способом реагування на можливі порушення народними депутатами вказаних зобов’язань є листи НАЗК, в яких наголошується на важливості дотримання представниками Ради чинного антикорупційного законодавства, а також громадський контроль. Тобто нардепів можна спробувати присоромити, але покарати – ніяк.

Така безкарність щодо очевидного конфлікту інтересів породжує випадки, коли народні депутати неприховано стають на захист пов’язаних з ними підприємств і реагують на перевірки афілійованого з ними бізнесу, яким, нагадаємо, їм займатися суворо заборонено, публічними заявами про політичні переслідування, пише Правда іф.

Саме такою була реакція народного депутата та претендента на посаду президента України Олександра Шевченка на масові обшуки, які позавчора, 20 вересня, проводили працівники СБУ в офісах «буковелівської», як він сам її називає, дорожньої фірми «ПБС».

Як відомо, ТОВ «ПБС» активно займається будівництвом доріг, причому не тільки на Івано-Франківщині. Але саме Служба автомобільних доріг (САД) Івано-Франківської області є головним замовником робіт, тендери на які виграє «буковелівська» фірма, за яку так відверто вболіває народний депутат Шевченко. За даними сайту громадського контролю держзакупівель Дозорро, САД Івано-Франківської області уклала 26 договорів із «ПБС» на загальну суму (на хвилиночку!) понад 3 мільярди 770 мільйонів гривень. При такому обороті коштів знайти можливості для зловживань, вигідних і дорожнім будівельникам, і чиновникам автодору, не надто складно: незначне завищення вартості матеріалів чи виконаних робіт призводить до багатомільйонного «навару».

Останнім часом фірма «ПБС» дійсно була замішана у бізнесові скандали з політичним відтінком. Багатостраждальний ремонт дороги місцевого значення Яблунів – Делятин, який «буковелівські» дорожники повинні би були закінчити цього року, вилився у протистояння зденервованих відсутністю ремонтних робіт місцевих активістів із обласною державною адміністрацією, на яку дорожники вказали, як на винуватицю всіх бід.

Нардеп Шевченко через своїх речників стверджує, що держава заборгувала «його» дорожній фірмі 300 мільйонів гривень, і прямо заявляє, буцімто усі негаразди у «ПБС» почалися після 2015 року, коли він покинув пропрезидентську фракцію БПП «Солідарність» у Верховній Раді (саме ця партія підтримувала Шевченка на виборах), а особливо загострилися після оголошення його наміру позмагатися за пост президента країни.

11 червня цього року голова ОДА Олег Гончарук пообіцяв знайти додаткові 20 мільйонів гривень для того, щоб ремонт яблунівсько-делятинської роботи було продовжено.

Як видається, до пошуків були залучені не тільки кращі економісти області, але й фінансові аудитори та слідчі, які зайнялися прискіпливим аналізом договорів, укладених між САД в Івано-Франківській області та фірмою «ПБС».

Уже 12 червня цього року  в Службу автомобільних доріг в Івано-Франківській області було направлено запит від слідчого управління поліції щодо надання завірених копій документів, а саме: проектно-кошторисної документації, тендерної документації, договорів та додаткових угод до них, актів виконаних робіт, відомостей ресурсів та матеріалів, платіжних доручень, що підтверджують виконання робіт на автодорозі Стрий – Мамалига. Паралельно Держаудитслужба проводила ревізію фінансово-господарської діяльності САД за період з 01.03.2015 по 31.03.2018 та зустрічну звірку у ТОВ «ПБС».

Як і слід було сподіватися, гроші знайшлися, причому, саме 20 мільйонів. Ревізійною групою було встановлено непідтверджених первинними документами витрат на загальну суму 20,131 млн. грн.

Як повідомила під час досудового слідства головний державний аудитор Управління західного офісу Держаудитслужби в Івано-Франківській області Марія Іванцюк, 23 червня цього року з цього приводу відбулася нарада, на якій було прийнято рішення цей факт приховати. Очевидно, для того, щоб вказати на «резерв» коштів, які мають дорожники з «ПБС» на виконання взятих на себе зобов’язань для продовження ремонтних робіт.

Прикметно, що після початку цих перевірок, несподівано більш ніж на мільйон, зменшилася вартість робіт на сумнозвісній дорозі Яблунів – Делятин. Відповідно до укладеної додаткової угоди між САД в Івано-Франківській області та ТОВ «ПБС»  від 28 серпня цього року на таку суму різко подешевшала вартість матеріальних ресурсів.

І нарешті трохи про те, який саме стосунок зараз має Олександр Шевченко до фірми «ПБС», власником якої, згідно державного реєстру, є Іванна Непик. Про цю бізнесвумен відомо, що вона очолює ТОВ «Галичина-Цукор», власником якого є цивільна дружина Олександра Шевченка. Також відомо, «Галичина-Цукор» з’явилася на обломках сумнозвісного підприємства «Кварта», засновником якого був уже особисто Олександр Шевченко.

Ще у 2001 році «Кварта» отримала в державному “Укрексімбанку” кредит на п’ять мільйонів гривень. Попри численні рішення судів та порушену кримінальну справу позичені гроші та нараховані відсотки банку (разом 6,5 млн грн.) у встановлений кредитною угодою термін не повернуто та не відшкодовано.

В суді, куди звернулися банкіри, і підсудний, і прокуратура заявили клопотання про звільнення майбутнього нардепа від кримінальної відповідальності.  Адже злочин – лише середньої тяжкості, на утриманні Шевченка було четверо неповнолітніх дітей, а до вчинення цього злочину він не був суспільно небезпечним.

У підсумку суд клопотання задовольнив, та звільнив Олександра Шевченка від кримінальної відповідальності з нереабілітуючих підстав. Фірма «Кварта» успішно збанкрутувала.

 

Нагадаємо, що Прикарпатський нардеп Олександр Шевченко втратив усі шанси “стати президентом” або “Вона працює”

Сьогоднішні масштабні обшуки, які організувало київське СБУ на Прикарпатті, ніяк не пов’язані із «Буковелем». Усе стосується розкрадання дорожніх коштів фірмою Шевченка «ПБС»

Фірму франківського нардепа Шевченка підозрюють у підкупі прикарпатських дорожників, що дозволило вигравати майже усі тендери – правоохоронці

Фірму франківського нардепа підозрюють в організації корупційних схем, та даванні відкатів високопоставленим чиновникам, що дозволяло їй без перешкод вигравати майже усі тендери

(Visited 3 072 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  а за розкрадання земель національного парку вже судили? За уникнення від оподаткування через фізичних-осіб підприємців вже судили? За незаконне збагачення вже судили?
  За вигравання тендерів?

  Гість,

  Порошен серйозно взявся за шевченка. Сподіваюсь все буде добре і він себе виправдає

  Круасан,

  нехай ще раз спробує селюхів своїх смердячих натравити, щоб воно бидло в кабінет вривалося і погрожувало

  Гість,

  Йому тікати треба, бо Порошенко нікого не судить, а просто вбиває. Згадайте що він зробив з Музичком, Шереметою, Кузьмою, Бузиною, калашніковим, Мельником, Чечетовим та іншими опозиціонерами, журналістами, критиками режиму

  Гість,

  Якщо дориються до порушень- то сидіти йому)неповнолітні діти,кажете? А де вчаться бідні дитинчатка?))))там,де юлька з коломойським зустрічалась.вгадайте,де?

  Гість,

  Дивлюсь,травлю на нього замовили сильну! Він що,у президенти зібрався?

  Гість,

  Є інформація від співробітників СБУ. Шевченка хочуть вбити дюжи Порошенка. Будуть маскувати під нещасний випадок ДТП або хвороба

   Гість,

   )))))))))))))))) ти іпанько ппць!
   і насправді маскуватимуть під хворобу! за перевіреною інформацією це буде дизентерія, ускладнена загостреним гемороєм! от такі нелюди!

  Гість,

  Та кому цей бо потрібен. Весь бізнес у нього кримінальний. Землі по забирав у лохів. Підніміть справи в судах і все стане ясно. Але це треба було давно зробити а не тепер

  Гість,

  все це добре але _ДЕ СПРАВИ НА ТИХ ХТО ЙОМУ ПРОБИВАВ ЦІ роботи -а їх всі знають давно- а чому аж києвське сбу а наше що незнало а про це докладно писали в інтернеті як і про оборудки в обл податковій по ПДВ і пр і ще -КОЛИ ДЕРЖАВА ВТРАТИЛА 5млн кредитних грошей і в цьому йому допомогли попєрєніки то може вони і відшкодують це з інфляцією і замітьте що таких кредитів в УКР маса а ми на газ ціни піднімаємо -ОДНИМ СЛОВОМ ДОКОТИВСЯ шевченко а ще є і політичні справи як остання з блокуванням ода і різні політідіоти які облуговують його і порширювали недосдойні матеріали проти соловя шкутяка насалика марцинківа гончарука і служила вірно регам підтримуючи їх кандидатів та навіть людей з інвалідністю використовували -так що і цим зайнятися потрібно вже нашим бо хотіли обл зробити мукачевим-ті горезвисні події-

  Гість,

  Відєбіться від Шевченка підари. Що він вам поганого зробив? Йдіть виносьте з кабінету разом з кріслом корупціонера Гончарука чи хворого на голову мера Марцінківа

  Гість,

  ПОвчальне у цій справі є те ,що показує всім-патріотам-типа тимошенко,гриценко,і пр що їх в принципі чекає .БО там де є кримінал завжди є кінець а там де ще є робота на кремль то і поготів.БО саме коломойський вибрав співпрацю з руссилами тимошенко+медведчук і думаю,що це початок і одне що злого зробив коломой це те що багатьох АТОшників у нас було ним використано і тепер коли все це стало явним їм має бути ніяково і досить незручно

  Гість,

  Шеченко жертва політичних репресій злочинної диктатури Порошенка. Руки геть від мученика злочинної б(п)анди. Je suis Shevchenko

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:9235

Суд продовжив розслідування справи франківського судді, якого зловили на хабарі 09:39

Суд продовжив досудове розслідування в кримінальному провадженні за підозрою судді Господарського суду Івано-Франківської області Володимира Булки в одержанні неправомірної вигоди до 4 місяців і 20 днів. Таке рішення ухвалив суддя...

Як в Івано-Франківську залучають корупційні схеми для перемог у тендерах, а місцеві чиновники цього «не помічають» 17:33

Бізнесмени-конкуренти навіть користуються однаковим номером телефону. Департамент житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради 4 жовтня повідомив про намір укласти договір з приватним підприємцем Ярославом Дідиком на проведення капремонту...

Франківський забудовник погрожує жителям міста, які відмовляються віддати йому свій будинок під знесення? 08:09 4 коментарі

Франківський забудовник погрожує жителям міста, які відмовляються віддати йому свій будинок під знесення? На "Гарячу лінію" Правди іф, надійшов лист від обуреного мешканця Івано-Франківська Андрія Бондаренка. Чоловік розповів про погрози,...

В Івано-Франківській області посадовці реабілітаційного центру нажилися на дітях-інвалідах 15:06 1 коментар

У кримінальному провадженні за фактом заволодіння бюджетними коштами під час придбання спеціального автомобіля фігурантам оголошено про підозру. Відомо, що на Івано-Франківщині службові особи центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів під час закупівлі...

НАБУ знайшло 220 пам'ятних монет України в судді з Івано-Франківська 18:01 1 коментар

У підозрюваного детективами НАБУ в отриманні неправомірної вигоди в 5 тисяч євро судді Господарського суду Івано-Франківської області Володимира Булки знайшли 220 пам'ятних монет України. Про це йдеться в ухваду Солом'янського...

Посадовцям франківського МІУКу, які без конкурсів віддавали підряди «свободівській» фірмі, тепер загрожує до п’яти років позбавлення волі 21:07 8 коментарів

Слідчі Івано-Франківського відділу поліції відкрили кримінальне провадження за фактом розтрати бюджетних коштів посадовців комунального підприємства «Муніципальна інвестиційна управляюча компанія» під час виконання робіт, що пов’язані з утепленням житлових будинків. Про...

Прикарпатського депутата упіймали на рекордному хабарі 10:48 14 коментарів

Прикарпатського депутата упіймали на рекордному хабарі Прокуратура Івано-Франківської області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, відкритому за ч. 4 ст. 368 («Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою»)...

Комітет Ради схвалив зняття недоторканності з "опоблоківця" Дунаєва 05:45

Регламентний комітет Верховної Ради підтримав клопотання Генпрокуратури про зняття недоторканності з нардепа від "Опозиційного блоку" Сергія Дунаєва і направив це питання на розгляд парламенту. Про це повідомив журналістам у середу...

Дволикий Янус: однією рукою прикарпатський нардеп Шевченко пише закон, який заборонятиме московитську ідеологію, а іншою рахує гроші від спільного бізнесу з російським доктором Бубновським 20:43 7 коментарів

Днями скандальновідомий прикарпатський нардеп Олександр Шевченко зареєстрував у Верховній раді законопроект про визнання ідеології "Русского міра" як фашистської і людиноненависницької та заборону її в Україні. Після цього його прес-служба запустила...

Колишня та теперішня фірма франківця позмагалися за 4-мільйонне замовлення 22:06

Департамент житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради 24 вересня уклав контракт з ТОВ «Шобелі Україна» на капітальний ремонт міжбудинкового проїзду за 3,9 млн грн. Про це стало відомо з системи...

Франківська «Свобода» схаменулась: скандального чиновника Тараса Рибака так і не призначили на «хлібну» посаду? 20:36

Після нещодавньої публікації нашого нашим сайтом статті Хто може стати новим «смотрящим» за Івано-Франківськом від львіського кримінального авторитета «Пупса»?, до редакції звернулося декілька місцевих підприємців, які займаються будівельним бізнесом, і...

Створена через тиждень після оголошення тендеру фірма отримала підряд на 4 мільйони в Івано-Франківську 18:51 1 коментар

Створена через тиждень після оголошення тендеру фірма отримала підряд на 4 мільйони. Про це стало відомо з порталу публічних закупівель Prozorro, пишуть Наші гроші. Ремонтні роботи відбуватимуться на вулиці Вовчинецькій...

Фірма нардепа Шевченка відремонтує 15 кілометрів за 185 мільйонів гривень 12:26

Служба автомобільних доріг в Івано-Франківській області визначила підрядника поточного середнього ремонту автомобільної дороги загального користування державного значення Т-14-19 Миколаїв-Жидачів-Калуш (на ділянці км 52+264 – км 67+776). У тендері взяли участь...

Колишнього міністра-регіонала затримали в Москві, - росЗМІ 08:24 5 коментарів

За даними журналістів, колишнього міністра транспорту і зв'язку часів президентства Віктора Ющенка, екс-депутата від Партії регіонів Миколу Рудьковського затримували у Москві Про це повідомляє агентство "Москва" з посиланням на власні...

Відомий блогер дослідив як прикарпатський нардеп Шевченко, разом із "смотрящим" Анатолієм Матвієнком, доять державний бюджет на завищених у декілька разів цінах по ремонту доріг на Франківщині 15:01 5 коментарів

24 сентября премьер-министр Владимир Гройсман опубликовал в фейсбуке пост про ремонт дорог в Косовском районе Иввано-Франковской области. Он цитировал местного жителя, который с восторгом описывал новую дорогу в селе Старые...

Франківські комунальники уклали договір з фірмою, власника якої підозрюють у заволодінні бюджетними коштами у великих розмірах 08:02 1 коментар

Івано-франківське комунальне підприємство “Теплокомуненерго” за результатами тендеру нещодавно уклало угоду з львівською фірмою “ЗІО-Спорт” на постачання 120 тонн технічної солі. Під час аукціону львів’яни запропонували ціну всього на 100 гривень...

Головний лікар приховав від нас гроші, які нам належать, – лікарі Івано-Франківської ОДКЛ відстоюють право на індексацію зарплат (фоторепортаж) 20:35 1 коментар

Лікарі Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні прийшли в Управління Держпраці шукати справедливості – з 2015 року їм не нараховують індексацію заробітної плати. Понад два десятки медиків підписалися під колективною заявою....

Новостворена після оголошення тендеру фірма, збрехавши в документах, отримала підряд на 4 мільйони у Франківську 18:51 3 коментарі

Департамент житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради в результаті відкритих торгів підписав договір з ТОВ «Карпатновобуд» на ремонт міжбудинкових проїздів та прибудинкових територій. Сума договору становить 4,32 млн грн, про...

Вилучають документи, починаючи з 2011 року: в офісі обласної Служби автомобільних доріг триває обшук 15:17 5 коментарів

В межах розслідування правоохоронці виявили списання державних коштів зі Служби автомобільних доріг у 15 областях України, за попередніми даними сума збитків державі складає понад 224 мільйона гривень. Про це повідомила прес-служба столичної...

Вища рада правосуддя звільнила франківського суддю, якого упіймали під час отримання хабара 21:07 5 коментарів

Вища рада правосуддя 25 вересня ухвалила звільнити у відставку суддю господарського суду Івано-Франківської області Володимира Булку. Як йдеться у повідомленні Вищої ради правосуддя, Володимира Булку звільнили  з посади "за загальними обставинами"....
 • Підкладка Альянс
 • ріел ІФ виринаюча