Кримінальний бізнес Шевченка: чому господар «буковелівської» фірми не боїться обшуків або Чи судитимуть Олександра Леонідовича знову?

Попри задекларовану в Конституції та чинному законодавстві заборону народним депутатам України займатися підприємницькою діяльністю для багатьох «представників народу», які  відомі як власники та засновники великих підприємств, їхній прихід у Верховну Раду був мотивований насамперед бажанням продовжувати вести успішний бізнес.

На жаль, порушення вимог ст.36 Закону України “Про запобігання корупції”, яка категорично забороняє не тільки самому депутатові, але й членам його родини займатися комерційною діяльністю, не передбачає настання ні кримінальної, ні навіть адміністративної відповідальності. Єдиним способом реагування на можливі порушення народними депутатами вказаних зобов’язань є листи НАЗК, в яких наголошується на важливості дотримання представниками Ради чинного антикорупційного законодавства, а також громадський контроль. Тобто нардепів можна спробувати присоромити, але покарати – ніяк.

Така безкарність щодо очевидного конфлікту інтересів породжує випадки, коли народні депутати неприховано стають на захист пов’язаних з ними підприємств і реагують на перевірки афілійованого з ними бізнесу, яким, нагадаємо, їм займатися суворо заборонено, публічними заявами про політичні переслідування, пише Правда іф.

Саме такою була реакція народного депутата та претендента на посаду президента України Олександра Шевченка на масові обшуки, які позавчора, 20 вересня, проводили працівники СБУ в офісах «буковелівської», як він сам її називає, дорожньої фірми «ПБС».

Як відомо, ТОВ «ПБС» активно займається будівництвом доріг, причому не тільки на Івано-Франківщині. Але саме Служба автомобільних доріг (САД) Івано-Франківської області є головним замовником робіт, тендери на які виграє «буковелівська» фірма, за яку так відверто вболіває народний депутат Шевченко. За даними сайту громадського контролю держзакупівель Дозорро, САД Івано-Франківської області уклала 26 договорів із «ПБС» на загальну суму (на хвилиночку!) понад 3 мільярди 770 мільйонів гривень. При такому обороті коштів знайти можливості для зловживань, вигідних і дорожнім будівельникам, і чиновникам автодору, не надто складно: незначне завищення вартості матеріалів чи виконаних робіт призводить до багатомільйонного «навару».

Останнім часом фірма «ПБС» дійсно була замішана у бізнесові скандали з політичним відтінком. Багатостраждальний ремонт дороги місцевого значення Яблунів – Делятин, який «буковелівські» дорожники повинні би були закінчити цього року, вилився у протистояння зденервованих відсутністю ремонтних робіт місцевих активістів із обласною державною адміністрацією, на яку дорожники вказали, як на винуватицю всіх бід.

Нардеп Шевченко через своїх речників стверджує, що держава заборгувала «його» дорожній фірмі 300 мільйонів гривень, і прямо заявляє, буцімто усі негаразди у «ПБС» почалися після 2015 року, коли він покинув пропрезидентську фракцію БПП «Солідарність» у Верховній Раді (саме ця партія підтримувала Шевченка на виборах), а особливо загострилися після оголошення його наміру позмагатися за пост президента країни.

11 червня цього року голова ОДА Олег Гончарук пообіцяв знайти додаткові 20 мільйонів гривень для того, щоб ремонт яблунівсько-делятинської роботи було продовжено.

Як видається, до пошуків були залучені не тільки кращі економісти області, але й фінансові аудитори та слідчі, які зайнялися прискіпливим аналізом договорів, укладених між САД в Івано-Франківській області та фірмою «ПБС».

Уже 12 червня цього року  в Службу автомобільних доріг в Івано-Франківській області було направлено запит від слідчого управління поліції щодо надання завірених копій документів, а саме: проектно-кошторисної документації, тендерної документації, договорів та додаткових угод до них, актів виконаних робіт, відомостей ресурсів та матеріалів, платіжних доручень, що підтверджують виконання робіт на автодорозі Стрий – Мамалига. Паралельно Держаудитслужба проводила ревізію фінансово-господарської діяльності САД за період з 01.03.2015 по 31.03.2018 та зустрічну звірку у ТОВ «ПБС».

Як і слід було сподіватися, гроші знайшлися, причому, саме 20 мільйонів. Ревізійною групою було встановлено непідтверджених первинними документами витрат на загальну суму 20,131 млн. грн.

Як повідомила під час досудового слідства головний державний аудитор Управління західного офісу Держаудитслужби в Івано-Франківській області Марія Іванцюк, 23 червня цього року з цього приводу відбулася нарада, на якій було прийнято рішення цей факт приховати. Очевидно, для того, щоб вказати на «резерв» коштів, які мають дорожники з «ПБС» на виконання взятих на себе зобов’язань для продовження ремонтних робіт.

Прикметно, що після початку цих перевірок, несподівано більш ніж на мільйон, зменшилася вартість робіт на сумнозвісній дорозі Яблунів – Делятин. Відповідно до укладеної додаткової угоди між САД в Івано-Франківській області та ТОВ «ПБС»  від 28 серпня цього року на таку суму різко подешевшала вартість матеріальних ресурсів.

І нарешті трохи про те, який саме стосунок зараз має Олександр Шевченко до фірми «ПБС», власником якої, згідно державного реєстру, є Іванна Непик. Про цю бізнесвумен відомо, що вона очолює ТОВ «Галичина-Цукор», власником якого є цивільна дружина Олександра Шевченка. Також відомо, «Галичина-Цукор» з’явилася на обломках сумнозвісного підприємства «Кварта», засновником якого був уже особисто Олександр Шевченко.

Ще у 2001 році «Кварта» отримала в державному “Укрексімбанку” кредит на п’ять мільйонів гривень. Попри численні рішення судів та порушену кримінальну справу позичені гроші та нараховані відсотки банку (разом 6,5 млн грн.) у встановлений кредитною угодою термін не повернуто та не відшкодовано.

В суді, куди звернулися банкіри, і підсудний, і прокуратура заявили клопотання про звільнення майбутнього нардепа від кримінальної відповідальності.  Адже злочин – лише середньої тяжкості, на утриманні Шевченка було четверо неповнолітніх дітей, а до вчинення цього злочину він не був суспільно небезпечним.

У підсумку суд клопотання задовольнив, та звільнив Олександра Шевченка від кримінальної відповідальності з нереабілітуючих підстав. Фірма «Кварта» успішно збанкрутувала.

 

Нагадаємо, що Прикарпатський нардеп Олександр Шевченко втратив усі шанси “стати президентом” або “Вона працює”

Сьогоднішні масштабні обшуки, які організувало київське СБУ на Прикарпатті, ніяк не пов’язані із «Буковелем». Усе стосується розкрадання дорожніх коштів фірмою Шевченка «ПБС»

Фірму франківського нардепа Шевченка підозрюють у підкупі прикарпатських дорожників, що дозволило вигравати майже усі тендери – правоохоронці

Фірму франківського нардепа підозрюють в організації корупційних схем, та даванні відкатів високопоставленим чиновникам, що дозволяло їй без перешкод вигравати майже усі тендери

(Visited 3 345 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  а за розкрадання земель національного парку вже судили? За уникнення від оподаткування через фізичних-осіб підприємців вже судили? За незаконне збагачення вже судили?
  За вигравання тендерів?

  Гість,

  Порошен серйозно взявся за шевченка. Сподіваюсь все буде добре і він себе виправдає

  Круасан,

  нехай ще раз спробує селюхів своїх смердячих натравити, щоб воно бидло в кабінет вривалося і погрожувало

  Гість,

  Йому тікати треба, бо Порошенко нікого не судить, а просто вбиває. Згадайте що він зробив з Музичком, Шереметою, Кузьмою, Бузиною, калашніковим, Мельником, Чечетовим та іншими опозиціонерами, журналістами, критиками режиму

  Гість,

  Якщо дориються до порушень- то сидіти йому)неповнолітні діти,кажете? А де вчаться бідні дитинчатка?))))там,де юлька з коломойським зустрічалась.вгадайте,де?

  Гість,

  Дивлюсь,травлю на нього замовили сильну! Він що,у президенти зібрався?

  Гість,

  Є інформація від співробітників СБУ. Шевченка хочуть вбити дюжи Порошенка. Будуть маскувати під нещасний випадок ДТП або хвороба

   Гість,

   )))))))))))))))) ти іпанько ппць!
   і насправді маскуватимуть під хворобу! за перевіреною інформацією це буде дизентерія, ускладнена загостреним гемороєм! от такі нелюди!

  Гість,

  Та кому цей бо потрібен. Весь бізнес у нього кримінальний. Землі по забирав у лохів. Підніміть справи в судах і все стане ясно. Але це треба було давно зробити а не тепер

  Гість,

  все це добре але _ДЕ СПРАВИ НА ТИХ ХТО ЙОМУ ПРОБИВАВ ЦІ роботи -а їх всі знають давно- а чому аж києвське сбу а наше що незнало а про це докладно писали в інтернеті як і про оборудки в обл податковій по ПДВ і пр і ще -КОЛИ ДЕРЖАВА ВТРАТИЛА 5млн кредитних грошей і в цьому йому допомогли попєрєніки то може вони і відшкодують це з інфляцією і замітьте що таких кредитів в УКР маса а ми на газ ціни піднімаємо -ОДНИМ СЛОВОМ ДОКОТИВСЯ шевченко а ще є і політичні справи як остання з блокуванням ода і різні політідіоти які облуговують його і порширювали недосдойні матеріали проти соловя шкутяка насалика марцинківа гончарука і служила вірно регам підтримуючи їх кандидатів та навіть людей з інвалідністю використовували -так що і цим зайнятися потрібно вже нашим бо хотіли обл зробити мукачевим-ті горезвисні події-

  Гість,

  Відєбіться від Шевченка підари. Що він вам поганого зробив? Йдіть виносьте з кабінету разом з кріслом корупціонера Гончарука чи хворого на голову мера Марцінківа

  Гість,

  ПОвчальне у цій справі є те ,що показує всім-патріотам-типа тимошенко,гриценко,і пр що їх в принципі чекає .БО там де є кримінал завжди є кінець а там де ще є робота на кремль то і поготів.БО саме коломойський вибрав співпрацю з руссилами тимошенко+медведчук і думаю,що це початок і одне що злого зробив коломой це те що багатьох АТОшників у нас було ним використано і тепер коли все це стало явним їм має бути ніяково і досить незручно

  Гість,

  Шеченко жертва політичних репресій злочинної диктатури Порошенка. Руки геть від мученика злочинної б(п)анди. Je suis Shevchenko

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:4829

загрузка...

Люстрація Богдана: Мін’юст взявся перевіряти, чи порушив Зеленський закон 07:51

Міністерство юстиції просить Адміністрацію президента надати копії трудових книжок та інформацію про початок люстраційної перевірки щодо призначених керівників відомства. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив заступник міністра юстиції...

В мін'юсті підтвердили, що керівник Адміністрації Президента Андрій Богдан попадає під закон про люстрацію, через роботу в уряді Азарова 09:14

Посада голови Адміністрації президента прямо вказана у законі про люстрацію, а отже особа, яка призначається на цю посаду, повинна відповідати нормам цього закону. Про це на своїй сторінці у Facebook...

Зеленський точно знає пов’язану із прикарпатським нардепом фірму “ПБС”, котра освоїла мільярди із держбюджету – міністр Омелян 21:18 1 коментар

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян здивований заявою президента України Володимира Зеленського щодо “відсутності доріг” в Україні. Про це міністр заявив у ефірі на телеканалі “Прямий”. Щодо тих закидів, які прозвучали в сьогоднішньому виступі (Президента...

Коломойський призначив свого юриста, який підпадає під закон про люстрацію, керувати Адміністрацією Президента України 21:52 15 коментарів

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ про призначення Андрія Богдана главою Адміністрації Президента України. Указ про призначення Андрія Богдана на сайті президента опублікували сьогодні. "Відповідно до частини третьої статті 106...

Зеленський видав указ про розпуск Ради і вимагає ліквідувати мажоритарку 21:47 1 коментар

Президент Володимир Зеленський підписав указ про розпуск Верховної Ради 8-го скликання. Про це свідчить інформація на сайті глави держави.   “Керуючись частиною другою статті 77, частинами шостою і сьомою статті 83, пунктом...

На Прикарпатті працівницю ДФС оштрафували за неподання декларації про подаровану квартиру 09:22

Рішенням Івано-Франківського міського суду головного спеціаліста ДПІ в м. Івано-Франківську ГУ ДФС в області визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією (ч. 2 ст. 172-6 КУпАП), та накладено...

У Франківську працівниця ДФС отримала у подарунок квартиру і не повідомила про це НАЗК 19:55

На Прикарпатті працівницю Державної фіскальної служби визнано винною у вчиненні правопорушення, пов’язаного з корупцією. Рішенням Івано-Франківського міського суду головного спеціаліста ДПІ в м. Івано-Франківську ГУ ДФС в області визнано винною...

Учасники з однаковими документами «розіграли» тендер на майже мільйон гривень від коломийських комунальників 21:08 1 коментар

Комунальне підприємство «Полігон екологія», що в Івано-Франківській області, за результатами відкритих торгів підписало договір з ТОВ «ВГР Сервіс» на постачання гранітного щебеню. Сума договору становить 800 тис. грн, про це...

Компанія екс-регіонала Злочевського планує добувати газ на Прикарпатті 16:54 6 коментарів

ТОВ «ПАРІ» (м.Київ) планує розпочати видобуток вуглеводнів та облаштування Пилипівського газового родовища біля с.Кропивище та с.Пилипи Коломийського району. Видобуток вуглеводнів планується шляхом влаштування двох експлуатаційних свердловин (№21, 25). Глибина свердловин...

Прикарпатський олігарх Бахматюк: Гонтарева завдала економіці України більшої шкоди, ніж Путін 10:29 3 коментарі

Колишні власники збанкрутілих банків Олег Бахматюк і Костянтин Жеваго звинуватили екс-главу НБУ Валерію Гонтареву у непрофесіоналізмі. Про це вони заявили на конференції Concorde Capital "Game of thrones: final season?" у...

Скандальний олігарх Коломойський прилетів в Україну 08:24 1 коментар

В Україну з Ізраїлю прилетів олігарх Ігор Коломойський. Він не був в Україні з червня 2017 року. Про це у cвоєму Telegram-каналі повідомив журналіст "Схем" Михайло Ткач. "О 02:30 із...

Скільки прикарпатських посадовців притягнули до відповідальності за корупцію 22:44 2 коментарі

У шостому випуску програми «Прокуратура про резонанс в деталях» розповіли, скільки прикарпатських декларантів потрапили під приціл правоохоронних органів та скільки декларантів-корупціонерів понесли покарання. Вже третій рік державні службовці й інші...

Землевпорядника Чукалівки засудили за хабар – відбувся штрафом 20:07 3 коментарі

Тисменицький районний суд визнав землевпорядника Чукалівської сільської ради Антіна Терешкуна винним у зловживанні впливом та отриманні 450 доларів хабара. У матеріалах справи йдеться, що 20 березня 2018 року мешканка села...

Працівниці масажного салону, який працював у курортному Микуличині, звинувачують прикарпатських поліцейських у вимаганні грошей 17:25 4 коментарі

Працівниці масажного салону, який працював у курортному Микуличині, звинувачують прикарпатських поліцейських у вимаганні грошей Нещодавно Правда.іф писала про те, що в курортній частині Прикарпаття викрили ще один бордель. Зі слів...

НАБУ затримало екс-керівника Нацгвардії за оборудки з "Укрбудом" 09:13

Національне антикорупційне бюро під процесуальним керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури затримало колишнього очільника Національної гвардії Юрія Аллерова та посадовця "Укрбуду". Таку інформацію "Українській правді" підтвердив заступник очільника САП Володимир Кривенко. "Затримали...

На Прикарпатті затримали керівника одного із інститутів, який вимагав хабара у студентки 17:55 3 коментарі

На Прикарпатті затримали керівника одного із інститутів, який вимагав хабара у студентки 7 травня за заявою студентки одного з інститутів Коломийського району прокуратурою Івано-Франківської області відкрито  кримінальне провадження. Встановлено, що...

Списочник “Нарфронту” Іванчук зібрався на вибори по мажоритарці в Коломиї 19:32 8 коментарів

Заступники голови фракції "Народний фронт", списочники Сергій Пашинський та Андрій Іванчук активізувалися на мажоритарних округах у Житомирській та Івано-Франківській областях відповідно, де вони використовують для "засівання" свої благодійні фонди. Крім...

Прикарпатські активісти показали, як чиновники часів Януковича із розкішними маєтками, знову намагаються сісти на «лісові потоки» Прикарпаття (відеофакт) 12:26 1 коментар

Ліси і гори є чи не головною родзинкою Прикарпаття, які милують око не тільки краянам, але й гостям нашого чарівного регіону. Ліс – це водночас багатство, на якому намагаються здобути...

Коломойський назвав єдиного міністра, який повинен залишитися 07:51 1 коментар

Олігарх Ігор Коломойський вважає міністра внутрішніх справ Арсена Авакова найкращим міністром за останні п’ять років. Про це він сказав в інтерв'ю "Bihus.info", оприлюдненому 7 травня. "Я вважаю, що це найуспішніший...

Прокурор Верховинщини «забив» на майже півсотню кримінальних справ. За що отримав догану від дисциплінарної комісії 17:46

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів наклала дисциплінарне стягнення на начальника Верховинського відділу Надвірнянської місцевої прокуратури Івано-Франківської області Дмитра Гнип’юка за неналежне виконання службових обов’язків. Прокурор Дмитро Гнип’юк або взагалі не розслідував кримінальні...
 • ріел ІФ виринаюча