Лнчинська ОТГ:плюси об’єднання (фотофакт)

Децентралізація на Прикарпатті триває. Усе більше людей обирають життя саме в об’єднаній громаді. Так вирішили і мешканці Середньомайданської сільської ради, яка добровільно приєдналась до Ланчинської громади і тепер очікує на проведення виборів 23 грудня цього року.

Чим саме привабила молода громада сусідів та що вдалось зробити мали можливість подивитись і прикарпатські медійники в рамках прес-туру, організованого Івано-Франківським Центром розвитку місцевого самоврядування за підтримки Програми U-LEAD.

Ланчинська ОТГ Івано-Франківської області усього 10 місяців живе у форматі об’єднання, проте працює настільки успішно, що з допомогою експертів Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування буквально за кілька зустрічей заагітувала приєднатись ще одну сільську раду – Середньомайданську.

«Успіхи реформи децентралізації у Ланчинській ОТГ помітні вже зараз. Саме завдяки передачі на місця повноважень і коштів, вдалось розпочати ремонти навчальних закладів, налагодити роботу із збору сміття, істотно покращити умови роботи місцевої пожежної команди та багато іншого. Оскільки зміни разючі, то із сусідньою Середньомайданською сільською радою вести діалог про приєднання було значно легше», – зазначає радник з питань децентралізації Івано-Франківського ЦРМС Максим Чопей.

Громада із середньою кількістю населення, всього у 10357 мешканців, вже з 1 січня 2019 року збільшиться за рахунок приєднання Середньомайданської сільської ради (три села – Середній Майдан, Вишнівці, Глинки) на 1300 мешканців. Зараз тут очікують на проведення додаткових виборів.

«Ми одна з не багатьох громад в області, яка має позитивну динаміку зростання населення, – з гордістю каже голова громади Володимир Попович, – це відбувається як за рахунок позитивної демографічної ситуації, так і за рахунок міграційних процесів. У громаду повертаються жити люди, які свого часу поїхали на заробітки закордон».

До речі, сам голова Ланчинської ОТГ, також повернувся жити і працювати у рідне село. Свого часу, у 1984 році тут він почав свою роботу у місцевому самоврядуванні як наймолодший в області сільський голова. Потім були різні досвіди роботи у державних структурах, а минулого року Володимир Попович, за його власним визначенням, «повернувся відбудовувати рідне село».

Сьогодні бюджет громади складає 44,3 млн грн. А своїм успіхам ОТГ завдячує злагодженій команді та швидкому реагуванню на проблемні питання. Тут і справді не бояться на повний голос озвучувати проблеми, а відповідно і шукати шляхи їх вирішення.

Завдяки фінансовій децентралізації і додатковим коштам, за досить короткий час тут розпочали ремонти у навчальних закладах, які зараз вийшли на фінішну пряму. У Ланчинському ліцеї завершують ремонт фасаду, який забезпечить ще й додаткове утеплення. А у Добротові гімназію ремонтують за кошти інфраструктурної субвенції, вже перекрили дах у двох корпусах, чого не робили останніх 50 років.

До речі, з опаленням бюджетних закладів у громаді усе гаразд. Одразу, як похолодало, запустили усі котельні, що працюють на дровах та вугіллі. Паливо також закупили завчасно на увесь опалювальний сезон наперед.

Хоча освіта, розповідає голова Ланчинської ОТГ, це близько 70% усіх видатків бюджету громади. З власних надходжень тут повністю фінансують комунальні послуги (освітлення і опалення закладів) і заробітну плату технічного персоналу. А це близько 14% власних коштів громади. Вимоги щодо впровадження нового освітнього стандарту у перших класах у Ланчинській ОТГ виконали. Проте, грошей все ж не вистачило. Класні кімнати змінились, але дофінасовувати закупівлю меблів і приладдя довелось додатково з власних коштів громади. А у всіх школах Ланчинської ОТГ цьогоріч набрали 6 перших класів.

Тоді як найбільшим джерелом доходів бюджету є податок з доходів фізичних осіб – 92%. Бюджетний кодекс, говорить Володимир Попович, передбачає зарахування податку з доходів фізичних осіб за місцем провадження діяльності. Але реально норма не працює. І наводить приклад, у громаді працює 12 аптечних закладів, які зареєстровані в обласному центрі, м. Коломия та сусідньому райцентрі, проте жодної копійки з них до місцевого бюджету не поступає. Той же податок з доходів фізичних осіб, місцевих мешканців, сплачується за місцем реєстрації бізнесу. Подібна ситуація із кількома іншими місцевими торговими закладами та виробництвами. На цьому і подібних прикладах, підрахували у громаді, бюджет втрачає близько 1,2 млн грн.

«Ми часто не можемо навіть знайти кінцевих власників, щоб вести переговори. Я вже навіть думаю, що може б закрити то все і тоді подивитись, хто до нас приїде», – додає жартома Володимир Попович.

Однією з особливостей Ланчинської громади є те, що її бюджетні заклади, зокрема деякі фельдшерсько-акушерські пункти і місцева пожежна команда обслуговують ще й населені пункти, які знаходяться за межами об’єднаної громади. До речі, відремонтоване приміщення місцевої пожежної частини також відвідали журналісти в рамках прес-туру.

«Наразі тут працює 14 чоловік у декілька змін. На виклики виїжджають по двоє. А їх з початку 2018 року було вже 34. Зокрема, 4 хибних виклики поступило з с. Саджавка, яке не входи до Ланчинської ОТГ, а приєдналось до міста Коломиї», – розповідає заступник Ланчинського селищного голови Михайло Гресько.

Він же додає, що утримання пожежної команди місцевому бюджету коштує 1,2 мільйони гривень на рік. А відмовити сусідам, які не входять у громаду, не можуть. Адже це надзвичайна ситуація. В обох випадках, говорить голова Ланчинської ОТГ Володимир Попович, громада витрачає власні кошти. Тому зараз веде перемовини із сусідами щодо можливості компенсації витрат.

В одному приміщенні з пожежною частиною знаходиться і нещодавно створене комунальне підприємство Ланчинської громади, яке займається частково прибиранням центральних вулиць, обрізкою дерев, багатьма господарськими роботами у бюджетних закладах і збором твердих побутових відходів. Раніше сміття збирали трактором в міру накопичення, а зараз громада отримала новий спеціалізований автомобіль. Відходи тут, до речі, сортують на спеціальному майданчику, відбираючи те, що можна пустити на вторинну переробку.

Такі досягнення за неповний рік, експерти вважають показовими.

«Успішність громади визначається не лише фінансами, але й людьми, командою, яка вміє розпорядитись новими повноваженнями та фінансами. Ланчинська громада – це той приклад, коли за короткий час обличчя громади змінюється. Реформа децентралізації фактично відділяє нас від тієї системи, в якій ми були, від централізованої моделі, і веде нас до європейської. Безумовно, за короткий час вирішити усі проблеми не можливо, але прогрес вже помітний», – каже директор Івано-Франківського ЦРМС Руслан Панасюк.

У громаді є ще чимало цікавих проектів та задумів. Так, у найближчих планах, будівництво централізованого водогону та каналізації, створення туристично-відпочинкової зони за договором міжмуніципального співробітництва із сусідньої Делятинською ОТГ.

Джерело

(Visited 153 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  Жодного плюсу не бачу. Ця реформа не пішла як і всі інші брєдні недолугої влади. Після виборів прийдеться ще і це їхнє лайно розгрібати. Так як було вже треба лишати як не годні нічого по людськи зробити. Скільки грошей розікрали на ті ОТГ, а потім знов побіжуть до МВФ по кредити і буде газ по 50000

  уууууу,

  Володимир Васильович, перестаньте дурниці розповідати!!!!

  Гістьдддд,

  Паспорта села не треба!!!!!!

  Гість,

  Що ви пишете, ОТГ ледве зводять кінці з кінцями. Дурний проект влади. А ці досягнення смішні і комічні. Фарс

  Гість,

  Іваночко в президенти!! Жені ботокс в губи!!!

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:6100

загрузка...

У Івано-Франківську буде перекрита вулиця, через ремонтні роботи 07:43

За інформацією чергового диспетчера КП “Івано-Франківськводоекотехпром”  вчора внаслідок пориву водопроводу діам.200 мм без водопостачання залишились мешканці вул. Берегова, Чиста, Каховська (приватний сектор). До ремонтно-відновлювальних робіт залучено 2 аварійні бригади, 2...

За минулу добу на Прикарпатті горів автомобіль та новобудова 07:24

За минулу добу в області зареєстровано 7 пожеж: - м. Коломия вул. Привокзальна. Пожежа легкового автомобіля «Renault Megane», власник гр. 1975 р.н. - м. Тисмениця вул. Б. Хмельницького. Пожежа побутового...

У Карпатах заблукала туристка. Пошуки ще тривають 07:17

До рятувальників Явірницького ПРВ СПРЧ АРЗ СП звернувся по допомогу житель м. Київ, який повідомив, що під час сходження з г. Піп Іван одна туристка із учасників походу (всього 4...

У Івано-Франківську реставрують балкони та карнизи 22:05

У Івано-Франківську продовжують реставрувати балкони та карнизи. Про це повідомляють в Управлінні архітектури, дизайну та містобудівної діяльності ІФ міської ради. "Балкони чи не найскладніші в реставрації елементи, особливо в їх конструктивному...

Франківські блогери озвучили героїв мультфільму «Історія іграшок 4» 21:38

Зокрема полковник Карл заговорить голосом відомого франківця Ігора Пустовіта, а вихователька Венді звучатиме голосом блогерки Олександри Пустовіт, пише Галка. Про це блогер повідомив на власній сторінці у соціальній мережі Інстаграм....

Діти Івано-Франківська мали змогу відчути себе у різних професіях 20:48

Сьогодні, 15 червня, до Івано-Франківська завітав міжнародний проєкт «Місто професій». Цей наймасштабніший профорієнтаційни проєкт України існує вже шість років поспіль, інформує Галицький Кореспондент. Для найменших  франківців у міському парку Шевченка...

Мешканці Пасічної обурені, що місце біля ріки перетворюється на сміттєзвалище (фотофакт) 20:06 2 коментарі

Сьогодні у соціальній мережі Facebook Oleg Semenyuk виклав допис про те, що по вулиці Галицькій 66А, через невчасно вивезене сміття, відпочивальники перетворюють зону у сміттєзвалище. "Всім доброго дня! До кого звернутись,...

Поради, як правильно піклуватися про шкіру у спеку 19:38

30+ градусів за Цельсієм на стовпчиках українських термометрів. А це означає підвищені ризики згоріти на сонці, перегрітися, отримати теплову травму та в цілому безжально потерпати від постійної спеки. Зібрали добірку...

Від конкурента Марадони до водія таксі. Як склалася доля франківського футболіста 18:46

Ярослав Думанський здійнявся майже на вершину світового футболу, а нині веде скромне життя Сьогодні, 15 червня, о 19:00 у польському Лодзі в історії українського футболу може початися нова епоха. Наша...

Секретар Івано-Франківської міської ради закликала всіх учасників виборчих перегонів до виваженості (відео) 18:23 4 коментарі

Секретар міської ради та кандидат від ВО "Свободу" на одномандатному виборчому окрузі в Івано-Франківську Оксана Савчук закликала всіх учасників виборчих перегонів до виваженості. Про це йдеться у відео, опублікованому у соцмережі...

Щастя у різних барвах. У Франківську відбувся традиційний кольоровий забіг (фотофакт) 18:09

У суботу, 15 червня, в Івано-Франківську відбувся традиційний кольоровий пробіг. Участь у святі бігу взяли і діти, і дорослі – загалом близько 300 людей, пише «Репортер». Почали із загальної руханки. Після...

Вандали розтрощили зупинку громадського транспорту на Лепкого (фотофакт ) 17:39

В Івано-Франківську невідомі розбили скляний дах на зупинці громадського транспорту. Про це повідомляють франківці в оперативному чаті Frankivsk 112. "Лепкого, нещодавно. Багато скла і на дорозі, обережно", - пишуть містяни. У...

Через аварію на водопроводі частина будинків Івано-Франківська залишилися без води 17:34

Сьогодні, 15 червня, в Івано-Франківську, по вулиці Довга-Берегова трапилася аварія на водопроводі. Про це повідомляє Правда. іф. з посиланням на КП Івано-Франківськводоекотехпром. "Сталася аварія на водопроводі d-200 по вулиці Довга-Берегова. Без холодного...

Що цікавого містяни почули на конференції TEDx 16:57

Сьогодні, 15 червня, в Університеті Короля Данила в Івано-Франківську проводять міжнародну щорічну конференцію TEDx. У нас вона відбувається вже вп‘яте, інформує Галицький Кореспондент. Темою цьогорічної зустрічі є «Other side» і...

У Івано-Франківську відсвяткували День батька (фотофакт) 16:19

Цього року свято День батька перепадає на 16 червня. Вчора в ДНЗ "Дударик" відбулося свято присвячене Дню батька, яке відвідав міський голова Руслан Марцінків. На своїй сторінці у Facebook міський...

У період відзначення Дня Святої Трійці рятувальники ДСНС перейшли на посилений режим несення служби 15:33

У період проведення в країні заходів у період святкування Дня Святої Трійці, з 9 години 15 червня до 9 години 18 червня, підрозділи ДСНС перейшли на посилений режим несення служби, інформує ДСНС. У цей період здійснюється посилений моніторинг техногенної та...

Мешканці Надвірної обурені ремонтом дороги (фотофакт) 15:06 2 коментарі

У соціальній спільноті НАДВІРНЯНЦІ  мешканець міста Володимир Поляков виклав фотографії "відремонтованої" вулиці та висловив свої обурення. "Ремонт чи назва (ремонт дороги) в місті Надвірна вулиця Мазепи, знову банальна імітація і списання коштів.Слів...

Прикарпатці терміново потрібна допомога на дороговартісне лікування 14:23

У соціальній  мережі Facebook Bohdana Rybenchuk виклала допис, де просить про допомогу для її мами. "У нас зараз у сім‘ї дуже складна ситуація. Моя мама знаходиться в лікарні з діагнозом -...

Сьогодні в Івано-Франківську одружився один із місцевих депутатів (фотофакт) 14:15 9 коментарів

Сьогодні, 15 червня, одружився місцевий депутат Андрій Грималюк. На своїй сторінці у Facebook депутат виставив фотографію та підписав: "Все. Баста". Також на своїй сторінці у Facebook виклав фотографії працівник міської ради...

У Коломиї відзначили професійне свято День медиків 13:45

Вчора в міському палаці культури «Народний дім» відбулися урочистості та святковий концерт до Дня медичного працівника, інформують у соціальній спільноті Коломийська міська рада.  Захід благословили правлячий архиєрей Коломийської єпархії кир Василій...
 • ріел ІФ виринаюча