Межа жарту. Як Зеленський готується до виборів

“Українська правда” з’ясовувала, чи справді Володимир Зеленський готується до виборів, та що це може означати.

Результат пошуку зображень за запитом "зеленський"

Зеленський і сусіди по “кварталу”

Наприкінці минулого року студія “Квартал 95” викупила “Партію рішучих змін” і перейменувала її у “Слуга народу”. За словами колективу, реєстрація партії була важливою, щоб ніхто не вкрав назву однойменного серіалу в “цинічних” політичних цілях.

Не минуло й року, як партія опинилася в десятці найпопулярніших. За останніми соціологічними дослідженнями, “Слугу народу” готові підтримати близько 8% українців, тобто зараз вона має реальні шанси на проходження до Верховної Ради.

Класичні партійні управлінці можуть лише мріяти про подібну динаміку. Адже про партію дізналися не через довгу, складну та продуману організаційну роботу, а завдяки трансляції серіалу “Слуга народу”.

УП вирішила на власні очі перевірити, як же функціонує політична сила, яку готові підтримати, не знаючи навіть реальних облич її партійців.

Наші плани провалилися відразу на старті їхньої реалізації. Як виявилося, офіс “Слуги народу” розташований в адвокатському бюро “Качура Лоєрс” на сьомому поверсі в одному з бізнес-центрів столиці.

Охоронці будівлі не дали нам зайти за турнікети в холі бізнес-центру та попросили зателефонувати в офіс, щоб за нами хтось спустився.

Член партії, який у телефонній розмові представився Владиславом і відмовився уточнити прізвище, пояснив, що не зможе нас впустити всередину без дозволу власників адвокатського бюро.

“Сьогодні ми точно не зможемо вас впустити, можливо, наступного тижня”, – запевнив чоловік, який назвався Владиславом.

Іншими словами, хоча партія “кварталу” вже користується певною популярністю, та дізнатись, як вона функціонує, на практиці досить проблематично.

Так само дивна ситуація із кандидатом у президенти Володимиром Зеленським. Він входить у п’ятірку найрейтинговіших претендентів на головну посаду в державі, але наразі взагалі не є політиком і в момент написання тексту перебував у гастрольному турі.

Однак це аж ніяк не означає, що за кілька місяців ситуація кардинально не зміниться.

Якщо вірити вересневим соцдослідженням, рівень підтримки Зеленського, який ще не оголосив про участь у виборах, близький до 11% серед тих, хто визначився з вибором.

До прикладу, за чинного президента Петра Порошенка готові голосувати орієнтовно 12% з тих, хто визначився.

Попри цілком пристойні електоральні показники, лідер “Кварталу 95” неохоче говорить про політику.

“Чи є в мене думки щодо політичного життя? Так, думки є. У мене в принципі є думки. Але говорити про будь-яку з двох політичних гонок зарано. У мене багато роботи”, – відповів Зеленський у WhatsApp-переписці на запитання, чи роздумує він над своїм політичним майбутнім.

Попри таку відповідь, джерела УП стверджують, що влітку цього року потенційний кандидат у президенти та керівництво “кварталу” зустрічалися з кількома українськими політтехнологами.

Мова йшла про можливу співпрацю на президентській кампанії. Але жоден з технологів не задовільнив їхніх очікувань. Мовляв, усі пропонували класичні підходи до виборів, а це їм не підходить.

У кінцевому результаті “Квартал 95” поки готується до виборчих перегонів своїми силами.

Співрозмовники, які контактують з командою “кварталу”, стверджують, що Зеленський веде дуже закриту, нестандартну кампанію. Зараз у нього немає сформованого виборчого штабу та й загалом наразі його підхід до виборів більше нагадує напрацювання сценарію чергового телешоу.

До найближчого оточення актора, з яким Зеленський працює по виборах, зараховують лідера партії “Слуга народу” Івана Баканова, Бориса та Сергія Шефірів, Сергія Трофімова та Юрія Костюка. Всі вони є керівниками та сценаристами студії “Квартал 95”. Час від часу вони збираються разом і обговорюють публічні і непублічні кроки Зеленського.

Баканов є закулісною частиною кварталівської команди, його фото навіть неможливо знайти в інтернеті.

А от з братами Шефірами Зеленський близько дружить ще зі студентських років. Вони – колишні КВНщики, колись писали скетчі для інших учасників КВН та все життя ведуть спільний гумористичний бізнес із Зеленським.

Трофімов почав працювати з “Кварталом 95” у 2005 році, зараз він курує кіно-напрямок студії.

Костюк – так само колишній КВНщик, один із головних сценаристів кіно- та телепродуктів “кварталу”, у тому числі серіалу “Слуга народу”.

Саме ці люди разом із Зеленським створюють кіношну передвиборчу кампанію. За великим рахунком, вони вигадують меми, інформаційні приводи, які самі собою розходяться по інтернету без зайвих зусиль – наприклад, флешмоб на захист журналіста, якого облаяв депутат Олег Барна, #Ідітьусраку.

“Якщо Володя вестиме кампанію по старих правилах, він автоматично програє, бо нічого в цьому не розуміє. Та його просто з’їдять старі орговики, які вже 25 років займаються виборами”, – емоційно розповідає одне з наближених джерел до команди “95-го Кварталу”.

Через брак політичного, економічного та управлінського досвіду команда “Кварталу” бере поради в експертів, яким довіряють, – серед них політолог та виконавчий директор “Українського інституту майбутнього” Віктор Андрусів, відомий адвокат, послугами якого користується олігарх Ігор Коломойський, – Андрій Богдан і співзасновник “Monobank” Дмитро Дубілет, який принципово відмовляється коментувати політичні запитання.

Головне завдання, яке стоїть перед неформальним штабом актора – зуміти мобілізувати своїх виборців. І це – не просто лайкати акаунти Зеленського в соцмережах, а змусити їх фізично прийти на виборчі дільниці.

У Зеленського дуже складне електоральне ядро – переважно люди віком 18-29 років. Частина з них ніколи не була на виборах, інша на них просто не приходить.

Інший фактор, про який часто не під запис говорять політики, – залежність Зеленського від Коломойського – власника телеканалу 1+1, на якому транслюють геть усі продукти “Кварталу”.

Та все не так однозначно, як може здатися на перший погляд. Насправді, команда “Кварталу 95” намагається відмежуватися від можливого впливу Коломойського на їхнього кандидата.

По-перше, сам Зеленський дуже гостро сприймає закиди, що його хтось може контролювати. А по-друге, суперечливе амплуа олігарха занадто токсичне для образу, який приміряє на себе Зеленський.

Цікаво, що й сам Коломойський у приватних бесідах демонстративно відрікається від впливу на Зеленського, попри їхні приязні відносини.

“Чи контактую я з Зеленським? Так, он навіть недавно говорив по телефону. Але чи впливаю я якось на нього? Точно ні. Ми за нього лише вболіваємо”, – переказують УП слова олігарха люди з його найближчого оточення.

У цих словах є частина правди. На теперішньому етапі Зеленському справді не потрібна допомога олігарха. Зараз йому цілком вистачає власних ресурсів.

Як такої реклами в медіа він не потребує – рівень впізнаваності актора й без того максимальний. Краще за Зеленського люди знають лише Порошенка, Тимошенко і Ляшка.

Утім, під час самої виборчої кампанії допомога і зв’язки Коломойського можуть цілком стати в пригоді Зеленському.

І не тільки Коломойського – чим вище показники Зеленського, тим простіше йому буде здобути підтримку. А якщо його рейтинг триматиме позитивну динаміку, то все більше олігархів будуть до нього придивлятися не як до ведучого корпоративів, а як до політика.

Сподобатися виборцю – лише півроботи. Інша половина – домовитися про підтримку з місцевими елітами по всіх регіонах та мати змогу захистити свої голоси.

Хоча в керівника “Кварталу 95” більше мільйона підписників в Instagram, він поки не має реальних людей, які готові працювати на дільницях. Але такі люди точно знайдуться в Коломойського чи, наприклад, Пінчука.

Перевтілення в “слугу народу”

У 2015 році на телеканалі “1+1” вийшов комедійний серіал “Слуга народу”. У ньому Зеленський зіграв простого вчителя історії Василя Голобородька, який за дивних обставин став президентом України.

Герой серіалу бореться за права простих українців, воює з олігархами, конфліктує з продажними депутатами. Тобто робить усе те, про що так давно мріють прості українці. Лише на YouTube перша серія “Слуги народу” набрала більше 11 мільйонів переглядів.

Аналогічний образ такого собі чоловіка з народу й експлуатує Зеленський. У своєму Instagram він демонструє роздратування від старих політиків, які дбають лише про себе, і паралельно тролить свого можливого конкурента на виборах Святослава Вакарчука.

Легкою іронією керівник “95-го Кварталу” підкреслює, що жоден старий політик не здатен змінити ситуацію в країні та зовсім не переймається проблемами рядових українців.

Це прямолінійно простежується в тізерах нового сезону “Слуги народу”.

Наприклад, в одному з роликів Зеленський їде з таксистом по розбитій дорозі і нещадно критикує весь політичний клас.

“Ми для них – хто? Клоуни, правильно. Я – клоун, ви – клоун, 40 мільйонів клоунів”, – роздратовано говорить він до таксиста.

Інший трейлер взагалі мало нагадує промоушн серіалу, а більше асоціюється з політичною рекламою.

У ній журналіст нібито запитує президента Голобородька про його мрію.

“Відверто кажучи, я мрію, щоб кожна українська сім’я зібралася би за одним столом нарешті в повному складі з батьком, сином, чоловіком і братом. І після смачної вечері всі вони подивилися би випуск новин”, – неочікувано відповідає кіношний президент.

Згодом у трейлері з’являються кадри новин, де телеведуча розповідає, що на Донбасі настав мир, кінорежисер Олег Сенцов представив свій новий фільм у кінотеатрі “Жовтень”, а український Сімферополь прийматиме Олімпійські ігри.

У таких відео видно намагання закріпити за Зеленським амплуа президента, який вирішуватиме важливі проблеми українців. З іншого боку – це обережна спроба переходу від подоби актора до образу керівника держави.

Сам Зеленський заперечує агітаційну мету в рекламі “Слуги народу”.

“Що стосується роликів “Слуги народу” – це ролики “Слуги народу”. Чи може це бути формою виборчої кампанії? Ніхто ніколи такого не робив”, – неоднозначно відповів Зеленський, залишаючи простір для вільного трактування.

Для чого Зеленському участь у виборах? Версії

Щоб дати відповідь на питання, чи справді Зеленський збирається йти в президенти, та й взагалі навіщо йому все це потрібно – можна хіба що залізти йому в голову. Але оскільки такої спроможності ми не маємо, можемо лише розглянути кілька версій розвитку подій.

Перша: під впливом народної любові керівник “Кварталу” почав вірити, що може змінити ситуацію в країні, і через це готовий балотуватися в президенти.

Друга: Зеленський може бути технічним кандидатом на виборах, який “збиватиме” всіх молодих потенційних кандидатів. До прикладу, хоча Вакарчук користується більшою симпатією на Заході, а Зеленський – на Півдні та Сході країни, але часто на них орієнтуються одні й ті самі виборці. Як розповідають джерела у виборчих штабах опонентів, перетоки їхнього електорату досягають 30-40%.

Третя: заявка на президентські вибори потрібна актору, щоб збільшити вірогідність заходу в парламент партії “Слуга народу” – у власних інтересах або в інтересах Ігоря Коломойського.

Через особисті конфлікти з Петром Порошенком олігарху максимально вигідно, щоб у другий тур президентських виборів потрапили Зеленський та Юлія Тимошенко, з якою, за інформацією УП, він кілька разів зустрічався впродовж літа.

“Потім згадаєте – у другому турі буде “Динамо” та “Дніпро”. “Шахтар” пролетить”, – алегорично висловлюють сподівання в близькому оточенні Коломойського, маючи на увазі, що в другому турі зустрінуться Тимошенко з Зеленським, а президент Порошенко, у якого добрі відносини з олігархом і власником футбольного клубу “Шахтар” Рінатом Ахметовим, опиниться за бортом.

Четверта: все це великий жарт і тролінг виборчої кампанії – мовляв, це така собі розкрутка нового сезону “Слуги народу”, прем’єра якого “за збігом обставин” запланована на березень 2019 року. У цей місяць якраз відбуватимуться президентські перегони.

Звісно, ми можемо помилятися, але всі версії мають право на існування.

Так чи інакше – країна стане свідком продовження масштабного шоу. Але зрозуміло одне – за будь-яких розкладів Зеленський буде у виграші.

Чи піде він у президенти, чи не піде, виграє чи програє – за таким “слугою народу” стежитиме вся країна, а не лише аудиторія одного телеканалу.

Джерело

(Visited 215 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  тим що несидиш в тюрмі -в росії чи білорусі вже б тебе грали вори-значить є свобода тим що зупинили росію і ти неотримав 9грсвинцю у жирну дупу тим що виходимо з падіння і тим що крадуть у нас тепер вже тільки свої-руских вигнали-а їх ми знаємо і все поборемо а ще маємо НАДІЮ і підтримку світу -навіть в тому що є куди поїхати на заробітки–що роблять поляки чехи португальці іспанці словаки —і молодь наша -на жаль-пє пиво а не боярішнік і невоює в сирії кавказі африці -як рускі-і може отримати гарну роботу при наявності знань усюди -в росії це кафе або охоронець-ТАК ЩО якби ми невибирали вітренко симоненка мороза кравчука і пр червоних то були б на голову вищі польші але це наше життя і ми щоб жити невбиваємо людей-як це робить режим путіна зриваючи навіть будинки у своїх містах-

   Гість,

   “а ще маємо НАДІЮ”
   Ахахахахахахаха!!!!! Знаю, знаю яку ви Надію маєте. Її призвище Савченко і сидить вона на тюрмі за тероризм, за те що хотіла позбавити Україну від тих олігархів про котрих ти блеєш, а насправді їм служиш порохоботе.
   Ти ось що, йди зпалати комуналку від Рошену. Тепер на 30% більше. Слава АТО!!!! Доречі чому ти не здох на фронті за чукулядову дупу однотура?

  Гість,

  так це русфашисти і зробили нам АТО яке і дало по зубах бояришникам а здохнути на війні ЦЕ ТІЛЬКИ В РОСІЇ МОДНО-на міру і смерть нестрашна!!–і тому всі війни росія клала 10 русрабів за одного противника-порівняй по історії-а СУТЬ УКР солдата захистити свій дім і бути живим-доречі а ти чого нездох в сирії грузії молдові кавказі -ЄТО ТАК КРАСИВО—і тому у світі з русбензоколонкою дружать призиденнти -канібали з африки чи ідіоти з кндр ірану лівії ємену бо в росії немає чим гордитися тільки одне ВЄЛІЧІЄ яке підкріплене економупадком і поголовним пянством -в росії по 2млн хворих на спід і туберкульоз 6млн проституток 2млн в тюрьмі нарко і псих хворих навіть підрахувати важко -ОСЬ РУСКИЙ МІР -то хіба неправда -ХТО НЕ СКАЧЕ ТОЙ МОСКАЛЬ-бо скакати у рус немає сил—ПРИВЄТ -як в ссср-

  Гість,

  mol bez mochi,,

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:8517

загрузка...

Кум Путіна Віктор Медведчук заявив про підтримку Зеленського 15:38 11 коментарів

Політик і кум російського президента Віктор Медведчук має намір підтримати на виборах України кандидата в президенти Володимира Зеленського. Про це сказав Медведчук в інтерв'ю Financial Times. "Якщо Зеленський дійсно хоче...

"Вас усіх зберуть у відхожому місці": Добкін почав відверто погрожувати прихильникам Порошенка (фото) 15:06 9 коментарів

Відповідні слова одіозний нардеп розмістив у соцмережі. Народний депутат України Михайло Добкін грубо відповів на пост у Twitter української телеведучої Яніни Соколової. Вона запитала в аудиторії: "Стадіон. Гра. У світі активних уболівальників...

Політтехнолог Зеленського Разумков відмовився говорити українською в ефірі (відео) 14:37 8 коментарів

Представник штабу Володимира Зеленського Дмитро Разумков у прямому ефірі відмовився розмовляти українською мовою і наголосив на свої принципах: «Питання не в російськомовному населенні та виборах». Про це він завив в...

Суд визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку 14:30 7 коментарів

Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до Нацбанку й Кабміну щодо націоналізації ПриватБанку. Суд визнав протиправним і скасував рішення про виведення неплатоспроможного "Приватбанку" з ринку за участю держави....

Міжнародний скандал: Британська поліція звинувачує Тігіпка у викраденні внуків (фото) 14:05

Поліція Британії розслідує справу, у якій фігурує 34-річна донька політика Сергія Тігіпка Ганна. Жінка вивезла двох своїх дочок із Британії і відмовилася повертатися. Тож тепер її екс-чоловік не має змоги...

Коломойський: Ми воюємо на Донбасі самі з собою. Це ніякий не Путін (відео) 13:36 5 коментарів

Ігор Коломойський в другій частині інтерв’ю журналістці Соні Кошкіній на її YouTube-каналі відповів на питання про те, як Україні повернути Донбас. Його відповідь можна оцінювати як рекомендацію розпочати переговори з...

Популізм Зеленського може дорого обійтись Україні, - Financial Times 13:04 4 коментарі

Як зазначає впливове американське видання Financial Times, кандидат у президенти України Володимир Зеленський отримав значну підтримку завдяки тому, що виступив проти політичного істеблішменту. Та головна проблема для України в тому, що за...

Українці платитимуть за комуналку по-новому: домоправителі, абонплата та пеня 12:35 1 коментар

З 1 травня буде введено в дію закон про житлово-комунальні послуги. Він змінить принцип обслуговування будинку та прибудинкової території. Також вводиться поняття абонплати за ЖКП і пеня на заборгованість по...

До військових на підборах: Меланія Трамп засвітила ефектний образ (фото. відео) 12:03

Перша леді США Меланія Трамп взяла участь у черговій офіційній поїздці. Представниця білого дому відправилась до Північної Кароліни, де засвітила стильне вбрання. Поки Іванка Трамп реалізовує соціальну програму президента США...

Коломойський планує повернутися в Україну 11:34 4 коментарі

Український олігарх Ігор Коломойський, який з вересня 2018 року живе в Ізраїлі, обіцяє в разі перемоги Володимира Зеленського на президентських виборах повернутися в Україну. Про це Коломойський розповів в інтервʼю...

Прогноз погоди на 18 квітня: дощі відступають з України, а от тепло потрохи здобуває перемогу 11:02

Погода в Україні у четвер, 18 квітня: буде здебільшого сухо, сонячно, і навіть тепло – до +14...+16. Але вночі вдарять заморозки подекуди навіть до -5 градусів. Зранку може впасти дощ,...

СБУ затримала 7 спецслужбовців РФ, які вчиняли в Україні теракти 10:49 4 коментарі

Силовики затримали сімох осіб зі складу диверсійно-розвідувальної терористичної групи спецслужб Росії та ще одну людину, яка сприяла злочинам на території України. Про це на брифінгу 17 квітня розповів голова Служби...

«Патріотичний» гумор Володимира Зеленського (відео) 10:33 3 коментарі

Пропонуємо вашій увазі короткий екскурс у «патріотичний» гумор кандидата в Президенти В.Зеленського та його команди, зібраний колективом Hybrid Warfare Analytical Group. Джерело

Три причини не голосувати за Зеленського (відео) 10:01 9 коментарів

Звичайно, причин є багато, але тут виокремили головні. Повідомляє Відсіч. 1. ПІДТРИМКА. Підтримка Зеленського з самого початку трималась на підтримці Кремля. Кремлівські та прокремлівські політики, які на російських телеканалах та телеканалах,...

Суд зняв арешт з рахунків у банку Януковича-молодшого 09:47 2 коментарі

Шевченківський райсуд Києва 17 квітня скасувала арешт рахунків у "Всеукраїнському банку розвитку", який належав сину екс-президента Віктора Януковича Олександру. Про це у Twitter повідомила прес-секретар генпрокурора Юрія Луценка Лариса Сарган. "Ухвалою...

"Скидається на загрозу державного перевороту чи окупації": Забужко про Зеленського 09:13 3 коментарі

Українська письменниця Оксана Забужко заявила, що просування Володимира Зеленського кандидатом у президенти України нагадує спробу державного перевороту з метою передачі країни під зовнішнє управління. Про це Забужко сказала в ефірі...

Коломойський: "Коли переможе Зеленський, я повернусь в Україну" 08:24 6 коментарів

У випадку перемоги Володимира Зеленського на виборах президента України олігарх Ігор Коломойський обіцяє повернутись в Україну. Про це він розповів в інтерв'ю журналістам програми "Схеми". На запитання, чи повернеться він,...

Порошенко каже, що його рейтинг зріс до 40% 07:51 8 коментарів

Заступник директора Київського міжнародного інституту соціології Антон Грушицький заявив, що рейтинг з майже 40% підтримкою діючого президента Петра Порошенка, який він сам оприлюднив напередодні, базованний на телефонному опитуванні, яке не...

Дебати на НСК: Аласанія розповів, про що домовились штаби Порошенка і Зеленського 05:37 4 коментарі

Голова правління НСТУ Зураб Аласанія розповів про результати переговорів представників кандидатів у президенти у Міністерстві внутрішніх справ. Про це він написав у Facebook. За його словами, зі штабу Порошенка участь...

Більше хвилюється за молодь РФ, ніж власної країни, – організатора зустрічі Зеленського з Макроном обурили погляди кандидата 20:22 9 коментарів

Філософ Бернар-Анрі Леві розкрив подробиці про кандидата в президенти Володимира Зеленського, якому організував зустріч з президентом Франції Еммануелем Макроном. Про це повідомляє Диалог.UA з посиланням на The Wall Street Journal....
 • ріел ІФ виринаюча