«Ми не є нацистами і не станемо тітушнею» – очільник “Національних дружин” у Франківську

‡агрузка...

Минулого тижня майже 600 членів «Національних дружин» пройшлися центром Києва та урочисто прийняли присягу. Професійне відео звідти набуло неабиякого розголосу – певно, для того його і робили. Багато людей згадали кінокадри з Німеччини 1930-х років, інші підтримали, мовляв, «як влада нічого не робить, то нехай хлопці наведуть порядок». У ЗМІ всерйоз заговорили про новий політичний проект.

Натомість в Івано-Франківську дружинники виходять на вулиці ще з минулого року – в основному під час масових заходів. Яка мета об’єднання, кого й навіщо приймають до Нацдружин, «Репортер» поцікавився у керівника міського формування Миколи Гуртовського,.

– Миколо, як саме ви очолили Нацдружини у Франківську? Хто вас обрав, висунув чи призначив?

– Я був волонтером у ГО «Цивільний корпус «Азов». «Національні дружини», як громадську організацію, створив Ігор Михайленко «Черкас» – колишній командир «Азову». Після того, як він звільнився з полку, то висунув таку ідею. Люди в областях її підтримали та почали розвивати.

Мене не обирали. Я проявив ініціативу створити організацію у Франківську. Нині я – керівник громадського формування з охорони громадського порядку «Національні дружини Івано-Франківська».

– Був якийсь відбір?

– Відбір був. Не всі хлопці пройшли на голів. Черкас дивився, наскільки кожен готовий очолити організацію. Нас навчали, як зареєструвати організацію, як працювати з особовим складом. У Тернопільській області, наприклад, зараз немає достойних людей, які прагнуть робити добрі речі, а не займатися особистою вигодою під маркою «Національних дружин». Ми хочемо змін – боротися з наркотиками, наливайками, соціальними виразками в місті. Якщо інший прийде, аби з допомогою нацдружин реалізовувати аморальні речі, одразу хтось зауважить: «А ми ж казали!». Сьогодні є намір створити осередок у Коломиї. Поки я пропоную цим людям – розвивайтеся, а з часом буду бачити, як вони себе проявлять, чи достойні, чи мають корисливі мотиви. Це буде видно лише з часом.

– Нині на вулиці Франківська виходять і поліція, і Муніципальна варта і Нацгвардія. Чому б просто не піти у патрульні?

– Як тільки поліція запустилася, був конкурс по 16 людей на місце. Молоді спортивні люди теж йшли заради змін, а тепер у них недобір. Чому за рік усе змінилося? Я не пішов у Нацполіцію, бо не хочу розчаруватися. Там нині досі є люди, які не розчарувалися. Ми співпрацюємо з поліцією і там є багато толкових поліцейських.

– Яким чином співпрацюєте з поліцією?

– Ми, як формування, здали документи до відділу забезпечення громадського порядку. Поліція перевіряє тих, хто вступає до «Національних дружин» – на судимість, довідку від нарколога і психолога. І ці документи в них зберігаються. Після чорного піару, який пройшовся у ЗМІ, до дружини захотіло вступити багато людей. Я даю місяць, аби людина себе показала – лише потім реєструю. За місяць можна зрозуміти, які в кандидата погляди. За всі наслідки відповідальність нестиму я, бо саме я видав посвідчення поганій людині.

– Скільки людей мають отримати посвідчення, 20?

– Я не називатиму точну кількість задля безпеки людей. Списки усіх членів є в міському відділку поліції. Сьогодні приходить багато студентів, які хочуть долучитися до організації. У формування ми їх взяти не можемо, якщо їм немає 18 років. І на патрулювання вони виходити не можуть. Тому приймаємо у громадську організацію. Вони можуть перебирати знання, займатися з нами у спортзалі. Мине час і вони отримають досвід, знання і зможуть увійти до нацдружин. Це будуть уже перевірені люди.

– Які використовуєте спецзасоби і хто їх надає?

– Члени громадського формування Національні дружини можуть носити з собою травматичну зброю. Я, як голова, роблю клопотання на поліцію про надання дозволу на травматичну зброю у зв’язку із тим, що людина виконує небезпечну роботу. У поліції дивляться на його послужний список і тоді видають дозвіл, а зброю він купує сам.

– Студент може придбати сам?

– Може. Я вважаю, що студент має на себе заробити. Ніхто не забороняє працювати. У мене є студенти, які примудряються працювати, вчитися і ще приділяти увагу громадському формуванню.

– Де тренуєтесь?

– В інших областях вдалося облаштувати безкоштовні спортзали. У нас кожен сам купує абонемент і ходить. Ми стараємося збиратися в одному спортзалі, але не завжди виходить. Днями звернулися до міста з проханням дозволити безкоштовно займатися в одному з комунальних спортзалів. Хоча б раз на тиждень. Коли хлопці займатимуться разом, це допоможе сформувати дружній колектив. Ще проводимо вишколи з парамедицини, юриспруденції, самооборони й користування зброєю.

– Хто їх проводить?

– Є закон про військово-патріотичне виховання, люди йдуть на контакт. Також у нас багато людей, які пройшли АТО. Молодь отримує знання, які можуть знадобитися надалі – для військової кар’єри чи службі в поліції.

– Як вирішуєте, коли виходити на патрулювання?

– Графіків ще не складали. У нас є переписка, де охочі проявляють ініціативу. Щодня виходити немає можливості, але на масових заходах стоять п’ять наших і один поліцейський. Ми допомагаємо поліції як громадяни, а вони підтримують нас у правовому полі. Якщо людина скоює правопорушення, і ми, і поліцейські, можемо лише його припинити і охороняти до приїзду слідчо-оперативної групи. Наприклад, на День міста у Франківську ми стояли з поліцією біля арки в сквер, зупинили й затримали трьох людей – у них були наркотики.

– Як люди реагують на членів формування?

– На зауваження реагують нормально. Кажуть: «Добре, що ви є». Коментарі почали з’являтися вже тепер. Ми рік працюємо і за цей час до нас не було такої уваги. Ми не є нацистами. За такі суб’єктивні судження будемо звертатися до суду.

– Якщо подзвонять і скажуть: «Миколо, треба щоб твої хлопці вийшли»?

– Це вже буде не громадське формування, а громадська організація. Але я не думаю, що хлопці, які прийшли в дружину робити добро, почнуть робити щось неправильне. Ні я, ні хлопці не поведуться на це й не стануть тітушнею. Ми ніколи не захищатимемо чиїсь інтереси, окрім громади. Самі голови не допустять до цього.

– Чи не буде такого, що людей зупинятимуть через те, що вона в капюшоні, з фіолетовим волоссям чи він є представником ЛГБТ-спільноти?

– Ми рік ходимо Франківськом і нікого без причини не зупиняли і не здійснювали жодних дій. Хоча особисто я – традиціоналіст. Нещодавно проходив марш проти дружин. Усі очікували, що обурені нацдружини прибіжать усе трощити. Але ми всі відпочивали. Якщо люди хочуть заявити свою думку, нехай. Ми про себе вже заявили.

Коментарі до теми

Олексій Кайда, заступник міського голови:

«Міська рада завжди виступає за те, що Івано-Франківськ має бути безпечним для життя містом. Для цього у свій час створили комунальне підприємство «Муніципальна варта». Моя особиста позиція – що більше людей у формі та в погонах ходять вулицями, тим краще. Це виступає стримуючим фактором. Так само, мигалки чи транспорт з проблисковими маячками на вулицях – це додаткове застереження для людей з неадекватною поведінкою чи хуліганів. І якщо створюються громадські організації, які працюють у правовому полі й хочуть наводити порядок у місті, це однозначно позитив».

Володимир Гаврилаш, заступник начальника Івано-Франківського міського відділу поліції:

«Офіційно «Національні дружини» зареєструвалися лише 4 грудня. Тому поки що ми пропрацьовуємо питання щодо співпраці. Днями до мене приходив їхній керівник, ми з ним говорили. Він має подати списки членів формування, надати довідки й характеристики на кожного. Ми подивимося на список осіб, чи можна їх залучати до роботи. Це не штука залучити, а потім потрапити під критику. Коли вивчимо, будемо співпрацювати. Поки що співпрацюємо лише з Муніципальною вартою, бо цих хлопців ми вже знаємо».

Богдан Кухарук, керівник КП «Муніципальна варта»:

«Ми з національними дружинами співпрацювали при ліквідації інтернет адрес по наркотиках – спільно замальовували стіни. Ми з цими хлопцями знайомі, з деякими – з війни, з деякими – так, маємо контакти і при потребі будемо залучати. Це нормальні хлопці, принаймні у Франківську».

(Visited 422 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  друже не стіни замальовувати а ловити тих хто це робить і вони це замалюють!!!! бо діє банда яка спец іально нищить наше добро а хто її тримає –А КОМУ ВИГІДНО ТРОЛИТИ ВЛАДУ!!!!

   Гість,

   Незабаром ще Жандармерію вигадають. Народ масово емігрує, а вони вирішили затравити тих, хто залишився на батьківщині. Пси позорні.

  Гість,

  Хто вас спонсорує ??? Та для чого це все?? Я вам не вірю ,це якесь угрупування птушників, яке під замовлення буде працювати тітушками!!!! Тітушки!!!!

  Гість,

  У Черкасах в міській Раді – звичайнісінькими тітушками були змушуючи силою і залякуванням голосувати. Не проти звичайно щоб порозганяли усіх тих депутатів – вони всі злодії і проти людей у всіх радах. Але ви не за тим самим приходили у Черкаську Раду?

  Гість,

  Підтримую їх всіх тре на смереки

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:8510

Систематизовані, інформативні та стильні: у Франківську на місцях розкопок встановлюватимуть оновлені щитки (фотофакт) 00:06

На замовлення КП “Муніципальна інвестиційна управляюча компанія” виготовлено оновлені інформаційні щити. Вони будуть встановлюватися біля розкопок, що виконуються підрядними організаціями. Як видно зі світлин, щитки стали більш інформативними та систематизованими. Зовнішній вигляд...

Парафіяни стали на захист священика, котрий п’яним тікав від копів і вчинив ДТП (відеосюжет) 22:27 14 коментарів

На Прикарпатті суд позбавив священика водійських прав за те, що він керував автомобілем у нетверезому стані.   На Прикарпатті Калуський районний суд позбавив священика права керувати автомобілем, за те, що...

Вдалося розшукаи франківця. який зник декілька днів тому (фотофакт) 22:08 1 коментар

16 липня в Івано-Франківську зник 41-річний Михайло Марук.   Як писали ЗМІ, Михайло Марук вранці вийшов з дому, що на вулиці Довженка, але на роботу у Пасічній не доїхав. Рідні розшукували...

В помешканні 37-річного прикарпатця викрили справжню нарколабораторію (фоторепортаж) 21:33 1 коментар

У помешканні 37-річного калушанина поліціянти виявили обладнану нарколабораторію. В ході раніше розпочатого кримінального провадження за фактом посіву та вирощування снотворного маку чи конопель (ст. 310 ККУ) працівники Управління протидії наркозлочинів...

“Ні евтаназії!” У Франківську вимагали відмовитися від “усипляння” безпритульних собак (фоторепортаж) 20:40 3 коментарі

20 липня, в рамках всеукраїнської акції, кілька десятків прикарпатців вимагали відмовитися від методу евтаназії щодо безпритульних тварин. Акція відбулася під стінами ОДА. Люди вийшли на мітинг після подій у Миколаєві....

Як майбутні прикарпатські поліцейські проходили випробування для прийняття на службу (фоторепортаж) 20:13

Поліцейська комісія провела завершальне засідання конкурсного відбору на вакантні посади. Сьогодні поліцейська комісія ГУНП в Івано-Франківській області провела засідання по завершальному етапу відбору кандидатів на заміщення вакантних посад, які були...

“Дідова Хатчина” – як на Косівщині розвивається унікальний простір, що єднає людей з природою та мистецтвом (фоторепортаж) 19:57

Ми домовлялись про відвідини хати з черговим, сьогодні це Марі. В “Хатчині” постійно має хтось бути вдома. Скоро розпочнуться Фестини, тож робота кипить. На в’їзді у селище зв’язок втрачається, дорогу...

Франківцям показали, як річкова вода очищується і стає питною (фоторепортаж) 19:34

20 липня на Черніївському комплексі водоочисних споруд, що на Франківщині, показали, як проходить очистка питної води за допомогою електролізної установки. Як повідомляли ЗМІ раніше, українські міста через брак хлору можуть...

Що цікавого відкопали франківські археологи на розкопках Тисменицької брами? (фоторепортаж) 17:46

В середмісті Франківська тривають розкопки залишків Тисменицької брами. Ледь не щодня археологи знаходять на розкопках цікаві знахідки. Сьогодні вдалося розкопати горизонтальну цегляну кладку. Про це в мережі повідомила активістка Франківськ...

Запорожець, який плаває на воді: у Франківську відбувся парад та виставка ретро-автомобілів (фоторепортаж) 17:22

21 липня  в Івано-Франківську відбулась виставка ретро-машин, інформує Правда.іф.     З'їхалося більше 50-ти любителів ретро машин, щоб показати історію своїх автомобілів. "Я на протязі життя реставрував і реставрую техніку,...

До батьків, які не сплачують аліменти, завітали держвиконавці (фоторепортаж) 17:14 1 коментар

20 липня, держвиконавці Івано-Франківського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції спільно в Івано-Франківській області здійснили заходи за місцем проживання боржників по аліментах.  Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління...

Прикарпатець два роки вдавав із себе податківця і видурив понад 100 тисяч гривень (фото+відео) 17:02 1 коментар

Протягом двох років молодик вимагав гроші у чернівчанина погрожуючи неприємностями з боку податкової інспекції. Попередня сума збитків підприємця склала 104 тисячі гривень. У червні поточного року до поліції Чернівців звернувся...

“В цілому є над чим працювати. Ми зробимо висновки”, – Ковалюк про дебют “Прикарпаття” в першій лізі 16:45 1 коментар

Івано-франківське "Прикарпаття" не надто вдало розпочало сезон у Першій лізі. В результаті забитого суперниками пенальті команда рідного краю поступилась Балканам з мінімальним рахунком 0-1. “В загальному ви бачили, що суддя...

Вандали понищили дорожні знаки в самому центрі Івано-Франківська (фотофакт) 16:27 6 коментарів

В Івано-Франківську час від часу вандали нищать об'єкти благоустрою та комунальне майно. Про черговий випадок вандалізму повідомив у сомережі франківець Олександр Ярощук‎ . "Скажіть будь ласка, яким треба бути дибілом, щоб таке...

В Галицькому Центрі реабілітації диких тварин з'явились нові мешканці (фоторепортаж) 15:26

Львівська екологічна організація передала до центру реабілітації диких тварин Галицького НПП на постійне утримання пару соколів балабанів (самка - підранок, самець штучно вигодований з пташеняти) та соколка боривітра (підранка). Балабанів...

Суддя проекту «Модель XL» прикарпатець Богдан Юсипчук розповів, що для нього жіноча краса 14:09

Суддя другого сезону революційного проекту «Модель XL» та володар титулу «найкрасивіший чоловік» за версією конкурсу Mister Sea World 2018, прикарпатець Богдан Юсипчук прикрасив обкладинку журналу Телескоп. В ексклюзивному інтерв'ю Богдан...

Будівництво моста на Пасічну триває: робітники завершили цементування опор (фоторепортаж) 13:58 12 коментарів

Вчора, 20 липня, міський голова Івано-Франківська відвідав мікрорайон “Пасічна” і зокрема об’єкт, де триває будівництво моста. Про це Руслан Марцінків повідомив у соцмережі Facebook, пише WestNews. Роботи з будівництва мосту...

У Франківську відбулося чергове громадське обговорення щодо будівництва житла для учасників АТО (фоторепортаж) 13:48 1 коментар

20 липня в Івано-Франківській ЗОШ №19 відбулися громадські слухання щодо коригування детального плану території для будівництва багатоквартирних житлових будинків для учасників АТО в районі вулиці Гната Хоткевича, інформує Правда.іф.  ...

Прикарпатське село, у якому обвалився аварійний міст, частково перебуває відрізаним від світу (фоторепортаж) 13:12 1 коментар

На Калущині обвалився міст, який з’єднує село Довге-Калуське із селом Пійло, а відтак і іншими населеними пунктами. Місцеві жителі залишилися частково відрізаними від автомобільного сполучення, тож змушені об’їжджати або ж...

Жахлива смертельна ДТП поблизу Галича: одна особа загинула, ще четверо травмовані (фоторепортаж) 13:08

Близько 5 години 21 липня на Івано-Франківщині, між селом Крилос і містом Галичем, сталася дорожньо-транспортна пригода зі смертельними наслідками. Про це пише WestNews з посиланням на ГУ НП в Івано-Франківській області. Як...
 • ріел ІФ виринаюча