«Ми не є нацистами і не станемо тітушнею» – очільник “Національних дружин” у Франківську

Минулого тижня майже 600 членів «Національних дружин» пройшлися центром Києва та урочисто прийняли присягу. Професійне відео звідти набуло неабиякого розголосу – певно, для того його і робили. Багато людей згадали кінокадри з Німеччини 1930-х років, інші підтримали, мовляв, «як влада нічого не робить, то нехай хлопці наведуть порядок». У ЗМІ всерйоз заговорили про новий політичний проект.

Натомість в Івано-Франківську дружинники виходять на вулиці ще з минулого року – в основному під час масових заходів. Яка мета об’єднання, кого й навіщо приймають до Нацдружин, «Репортер» поцікавився у керівника міського формування Миколи Гуртовського,.

– Миколо, як саме ви очолили Нацдружини у Франківську? Хто вас обрав, висунув чи призначив?

– Я був волонтером у ГО «Цивільний корпус «Азов». «Національні дружини», як громадську організацію, створив Ігор Михайленко «Черкас» – колишній командир «Азову». Після того, як він звільнився з полку, то висунув таку ідею. Люди в областях її підтримали та почали розвивати.

Мене не обирали. Я проявив ініціативу створити організацію у Франківську. Нині я – керівник громадського формування з охорони громадського порядку «Національні дружини Івано-Франківська».

– Був якийсь відбір?

– Відбір був. Не всі хлопці пройшли на голів. Черкас дивився, наскільки кожен готовий очолити організацію. Нас навчали, як зареєструвати організацію, як працювати з особовим складом. У Тернопільській області, наприклад, зараз немає достойних людей, які прагнуть робити добрі речі, а не займатися особистою вигодою під маркою «Національних дружин». Ми хочемо змін – боротися з наркотиками, наливайками, соціальними виразками в місті. Якщо інший прийде, аби з допомогою нацдружин реалізовувати аморальні речі, одразу хтось зауважить: «А ми ж казали!». Сьогодні є намір створити осередок у Коломиї. Поки я пропоную цим людям – розвивайтеся, а з часом буду бачити, як вони себе проявлять, чи достойні, чи мають корисливі мотиви. Це буде видно лише з часом.

– Нині на вулиці Франківська виходять і поліція, і Муніципальна варта і Нацгвардія. Чому б просто не піти у патрульні?

– Як тільки поліція запустилася, був конкурс по 16 людей на місце. Молоді спортивні люди теж йшли заради змін, а тепер у них недобір. Чому за рік усе змінилося? Я не пішов у Нацполіцію, бо не хочу розчаруватися. Там нині досі є люди, які не розчарувалися. Ми співпрацюємо з поліцією і там є багато толкових поліцейських.

– Яким чином співпрацюєте з поліцією?

– Ми, як формування, здали документи до відділу забезпечення громадського порядку. Поліція перевіряє тих, хто вступає до «Національних дружин» – на судимість, довідку від нарколога і психолога. І ці документи в них зберігаються. Після чорного піару, який пройшовся у ЗМІ, до дружини захотіло вступити багато людей. Я даю місяць, аби людина себе показала – лише потім реєструю. За місяць можна зрозуміти, які в кандидата погляди. За всі наслідки відповідальність нестиму я, бо саме я видав посвідчення поганій людині.

– Скільки людей мають отримати посвідчення, 20?

– Я не називатиму точну кількість задля безпеки людей. Списки усіх членів є в міському відділку поліції. Сьогодні приходить багато студентів, які хочуть долучитися до організації. У формування ми їх взяти не можемо, якщо їм немає 18 років. І на патрулювання вони виходити не можуть. Тому приймаємо у громадську організацію. Вони можуть перебирати знання, займатися з нами у спортзалі. Мине час і вони отримають досвід, знання і зможуть увійти до нацдружин. Це будуть уже перевірені люди.

– Які використовуєте спецзасоби і хто їх надає?

– Члени громадського формування Національні дружини можуть носити з собою травматичну зброю. Я, як голова, роблю клопотання на поліцію про надання дозволу на травматичну зброю у зв’язку із тим, що людина виконує небезпечну роботу. У поліції дивляться на його послужний список і тоді видають дозвіл, а зброю він купує сам.

– Студент може придбати сам?

– Може. Я вважаю, що студент має на себе заробити. Ніхто не забороняє працювати. У мене є студенти, які примудряються працювати, вчитися і ще приділяти увагу громадському формуванню.

– Де тренуєтесь?

– В інших областях вдалося облаштувати безкоштовні спортзали. У нас кожен сам купує абонемент і ходить. Ми стараємося збиратися в одному спортзалі, але не завжди виходить. Днями звернулися до міста з проханням дозволити безкоштовно займатися в одному з комунальних спортзалів. Хоча б раз на тиждень. Коли хлопці займатимуться разом, це допоможе сформувати дружній колектив. Ще проводимо вишколи з парамедицини, юриспруденції, самооборони й користування зброєю.

– Хто їх проводить?

– Є закон про військово-патріотичне виховання, люди йдуть на контакт. Також у нас багато людей, які пройшли АТО. Молодь отримує знання, які можуть знадобитися надалі – для військової кар’єри чи службі в поліції.

– Як вирішуєте, коли виходити на патрулювання?

– Графіків ще не складали. У нас є переписка, де охочі проявляють ініціативу. Щодня виходити немає можливості, але на масових заходах стоять п’ять наших і один поліцейський. Ми допомагаємо поліції як громадяни, а вони підтримують нас у правовому полі. Якщо людина скоює правопорушення, і ми, і поліцейські, можемо лише його припинити і охороняти до приїзду слідчо-оперативної групи. Наприклад, на День міста у Франківську ми стояли з поліцією біля арки в сквер, зупинили й затримали трьох людей – у них були наркотики.

– Як люди реагують на членів формування?

– На зауваження реагують нормально. Кажуть: «Добре, що ви є». Коментарі почали з’являтися вже тепер. Ми рік працюємо і за цей час до нас не було такої уваги. Ми не є нацистами. За такі суб’єктивні судження будемо звертатися до суду.

– Якщо подзвонять і скажуть: «Миколо, треба щоб твої хлопці вийшли»?

– Це вже буде не громадське формування, а громадська організація. Але я не думаю, що хлопці, які прийшли в дружину робити добро, почнуть робити щось неправильне. Ні я, ні хлопці не поведуться на це й не стануть тітушнею. Ми ніколи не захищатимемо чиїсь інтереси, окрім громади. Самі голови не допустять до цього.

– Чи не буде такого, що людей зупинятимуть через те, що вона в капюшоні, з фіолетовим волоссям чи він є представником ЛГБТ-спільноти?

– Ми рік ходимо Франківськом і нікого без причини не зупиняли і не здійснювали жодних дій. Хоча особисто я – традиціоналіст. Нещодавно проходив марш проти дружин. Усі очікували, що обурені нацдружини прибіжать усе трощити. Але ми всі відпочивали. Якщо люди хочуть заявити свою думку, нехай. Ми про себе вже заявили.

Коментарі до теми

Олексій Кайда, заступник міського голови:

«Міська рада завжди виступає за те, що Івано-Франківськ має бути безпечним для життя містом. Для цього у свій час створили комунальне підприємство «Муніципальна варта». Моя особиста позиція – що більше людей у формі та в погонах ходять вулицями, тим краще. Це виступає стримуючим фактором. Так само, мигалки чи транспорт з проблисковими маячками на вулицях – це додаткове застереження для людей з неадекватною поведінкою чи хуліганів. І якщо створюються громадські організації, які працюють у правовому полі й хочуть наводити порядок у місті, це однозначно позитив».

Володимир Гаврилаш, заступник начальника Івано-Франківського міського відділу поліції:

«Офіційно «Національні дружини» зареєструвалися лише 4 грудня. Тому поки що ми пропрацьовуємо питання щодо співпраці. Днями до мене приходив їхній керівник, ми з ним говорили. Він має подати списки членів формування, надати довідки й характеристики на кожного. Ми подивимося на список осіб, чи можна їх залучати до роботи. Це не штука залучити, а потім потрапити під критику. Коли вивчимо, будемо співпрацювати. Поки що співпрацюємо лише з Муніципальною вартою, бо цих хлопців ми вже знаємо».

Богдан Кухарук, керівник КП «Муніципальна варта»:

«Ми з національними дружинами співпрацювали при ліквідації інтернет адрес по наркотиках – спільно замальовували стіни. Ми з цими хлопцями знайомі, з деякими – з війни, з деякими – так, маємо контакти і при потребі будемо залучати. Це нормальні хлопці, принаймні у Франківську».

(Visited 440 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  друже не стіни замальовувати а ловити тих хто це робить і вони це замалюють!!!! бо діє банда яка спец іально нищить наше добро а хто її тримає –А КОМУ ВИГІДНО ТРОЛИТИ ВЛАДУ!!!!

   Гість,

   Незабаром ще Жандармерію вигадають. Народ масово емігрує, а вони вирішили затравити тих, хто залишився на батьківщині. Пси позорні.

  Гість,

  Хто вас спонсорує ??? Та для чого це все?? Я вам не вірю ,це якесь угрупування птушників, яке під замовлення буде працювати тітушками!!!! Тітушки!!!!

  Гість,

  У Черкасах в міській Раді – звичайнісінькими тітушками були змушуючи силою і залякуванням голосувати. Не проти звичайно щоб порозганяли усіх тих депутатів – вони всі злодії і проти людей у всіх радах. Але ви не за тим самим приходили у Черкаську Раду?

  Гість,

  Підтримую їх всіх тре на смереки

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:3547

Дві франківські дизайнерки представлять свої колекції одягу на Lviv Fashion Week 00:14

25-28 жовтня у Львові пройде новий сезон Lviv Fashion Week. Дизайнери-учасники презентують глядачам колекцію "Весна-літо 2019". Серед них – власниці брендів з Івано-Франківська Любця Чернікова та Наталя Найда. Презентація бренду...

Земля не має пустувати, хай щось росте: на Рогатинщині в ямах на дорогах висадили дерева (фоторепортаж) 23:21

До такої акції мешканці сіл Княгиничі та Воскресинці вдалися через жахливий стан дороги, вщент розбитої фурами. “Не знаю що тут сказати… по гриби можна йти на трасу між с. Княгиничі...

Очільник Івано-Франківська розповів, що читав в дитинстві 23:08

Зараз у сімейній бібліотеці очільника Франківська Руслана Марцінківа – понад 1000 абсолютно різних книжок. Читати мер дуже любить. Каже, це його віддушина та постійно зносить додому нові книги. Марцінків на власному...

Привиди і таємні ходи: Яку історію зберігає давній костел у Франківську (фоторепортаж) 22:06 1 коментар

Костел Непорочного Зачаття Діви Марії – одна з найдавніших споруд Івано-Франківська. Тут вона очолює список пам’яток архітектури національного значення. Чи блукають тут привиди і які таємниці ховають стіни давньої пам’ятки...

У Надвірній ремонтують стратегічно важливу вулицю (фоторепортаж) 21:47

В місті Надвірна на Івано-Франківщині підходить до завершення сезон ремонту доріг. Проте, завдяки сприятливим погодним умовам, нещодавно провели часткове асфальтування вулиці Комунальна, повідомляє Надвірнянська міська рада. Дана вулиця є стратегічно...

Понад сто років тому поляки пропонували запровадити обов’язкове вивчення української мови у школах Галичини 21:19 3 коментарі

На тлі недавніх міжнародних скандалів стосовно запровадження в усіх школах України обов’язкового вивчення української мови, в яких особливо активні наші угорські сусіди, досить цікавою виглядає позиція представників польської громади Станіславова...

У Рожнятівському районі будують новий міст (фоторепортаж) 21:18

У Креховичах триває будівництво моста через річку Сівка. Про це повідомляють на сторінці Брошнів-Осадської ОТГ у соціальній мережі, пише Галицький кореспондент.  Так відомо, що на вулиці Залізничній будують мостовий переїзд. За словами...

Аплодували стоячи: вистава Франківського драмтеатру підкорила Кропивницький (відеофакт) 20:56

Івано-Франківський обласний драматичний театр опублікував на своїй офіційній сторінці в мережі Фейсбук відеозйомку реакції захоплених глядачів у Кропивницькому, після їхньої вистави “Шаріка, або Кохання січового стрільця”: “Перший такий яскраво-насичений та енергетично-наповнений день...

Порноагент з Івано-Франківська та його кохана дівчина беруть участь у популярному телешоу (фото+відео) 20:07 8 коментарів

Пара з Івaно-Франківська взяла участь у рeаліті-шоу ЛaвЛавCar на тeлеканалі ТЕТ, інформує WestNews. Женя – спрaвжній пoрно-агент. Хлoпець займається тим, що підбирає актрис для фільмів в цікавому жанрі. Особливості професії вимагають...

У Франківську можуть знести пам'ятку "Пасаж Єґера", якщо її мешканці погодяться переселитися в новобудову (фоторепортаж) 19:53 5 коментарів

Івано-Франківськ може втратити пам'ятку архітектури місцевого значення "Пасаж Єґера": будинок на вулиці Січових Стрільців, 16 в аварійному стані. Вже є забудовник, який готовий "ревалоризувати" пам'ятку і спокушає мешканців квартирами у...

Вже цієї суботи: Франківчан просять взяти участь у благодійних іграх та допомогти “Дому Сірка” підготуватися до зими 19:27

В місті влаштовують благодійний захід, аби зібрати кошти на потреби мешканців притулку та допомогти у підготовці до зимового сезону. 20 жовтня о дванадцятій годині на Міському озері розпочнеться благодійний захід...

На Мазепи відреставрують одразу троє дверей (фотофакт) 18:12

Троє дверей з Мазепи 5, 7 та 9 вчора поїхали на реставрацію. Крутий вийшов сюрприз з одними з дверей: ззовні стояли поміняні металеві і ми вже думали, що прийдеться робити...

На Прикарпатті відбудують пошкоджену після зсуву дорогу (фоторепортаж) 18:01

17 жовтня на запрошення заступника голови обласної ради Сергія Басараба та голови РДА Олега Лютого з метою вирішення питання виготовлення проектної документації на ліквідацію зсуву та відбудови пошкодженої ділянки дороги...

На кордоні спіймали франківця, який незаконно віз у ЄС півтисячі пачок сигарет (фотофакт) 17:46 1 коментар

Вчора на митному посту "Грушів" митники затримали 24-річного франківця, який на BMW 525D їхав до Польщі.   Для перетину кордону чоловік обрав смугу спрощеного митного контролю "зелений коридор". Під час візуального...

В Івано-Франківському суді триває розгляд справи про побиття до смерті молодої жінки, яке вчинив її п’яний співмешканець 15:44

У четвер, 18 жовтня, у Івано-Франківському міському суді відбулося засідання у справі Максима Булієнка. На засідання з’явилися обвинувачений Булієнко, його адвокат, потерпіла Щеглова та її представник Кінаш. Також на засідання...

Відома франківчанка Тіна Кароль засвітила стильний осінній образ: яскраві фото 14:37

Українська співачка Тіна Кароль приголомшила осіннім образом, в якому використала модні тренди. Відповідні фото зірка опублікувала на сторінці в Instagram. Тіна Кароль активно веде свій блог у мережі, де останнім...

Знана у світі дизайнерка розповість франківцям, як створити власну колекцію одягу 14:27 1 коментар

Відому у світі дизайнерка з Івано-Франківська Любов Чернікова розповість охочим, як створити колекцію одягу від зародження ідеї до її втілення. Зустріч відбудеться у громадському ресторані “Urban Space 100″ 22 жовтня, о...

У Богородчанському районі чоловік підпалив машину своєї сестри (фоторепортаж) 13:11 5 коментарів

Подія сталася в ніч на 17 жовтня у селі Пороги Богородчанського району Івано-Франківської області. На подвір’я одного з мешканців прийшов чоловік з ножем. Спершу він пошкодив колеса машини “Рено Лагуна”....

В Долинському районі продовжують ремонтувати дорогу на Стрий (фотофакт) 12:57 1 коментар

Дорожники фірми ПБС знову повертаються у Долину. У четвер, 18 жовтня, там з’явиться техніка, а вже 19 жовтня повним ходом почнеться ремонт незавершеної ділянки, що на 41 кілометрі дороги Н-10 Стрий – Мамалига....

У Франківську продовжили ремонтувати сквер на Грюнвальдській (фоторепортаж) 12:26 1 коментар

Днями в Івано-Франківську на вулиці Грюнвальдській продовжили ремонтувати сквер. Про це повідомив в мережі Facebook директор департаменту житлової, комунальної політики і благоустрою Михайло Смушак. “Були запитання чому зупинились роботи і...
 • ріел ІФ виринаюча