На маршрутах неспокійно. Прикарпатці вимагають перевірити перевізників, які підняли тарифи

Нещодавно на Прикарпатті на приміських і міжміських маршрутах підняли ціни на проїзд. Причини традиційні – дороге пальне, зросла мінімалка, гривня паде, запчастини дорожчають.

Пов’язане зображення

 

Але пасажирів це все одне обурило, бо ж тарифи підвищили без жодного попередження. Чиновники розводять руками, мовляв, на приватних перевізників вплинути не можуть. А самим перевізникам узагалі, м’яко кажучи, байдуже, що думають інші, пише Репортер.

На Прикарпатті на приміських і міжміських маршрутах підняли ціни на проїзд
Бо солярка по 30

Першими тарифи на перевезення підняли у Калуші. В середині лютого перевізники надіслали до Калуської РДА офіційний лист з цього приводу. Там зазначалося, що з 20 лютого проїзд подорожчає в середньому на 20 %. Там, де проїзд з Калуша до села коштував 10 грн, то вже 12 грн, що далі, то більше. А от з Калуша до Франківська дорога вже коштує 30 грн, хоча тільки в січні ціну з 23 підняли до 25 грн.

«Ми готові не підвищувати тарифи або й знижувати їх, якщо солярка буде коштувати 20 грн за літр, – повідомив голова Ради транспортної галузі при Калуській РДА, перевіз­ник Микола Манелюк. – Але реально ціна вже сягнула 30 грн, тож іншого шляху, крім підвищення тарифів, у цих умовах немає».

Услід за калушанами ціни на проїзд підняли і в Надвірній – з 22 лютого.

«У листопаді проїзд до Івано-Франківська підняли з 25 грн до 28 грн, а з 22 лютого – до 30 грн, – розповідає жителька Надвірної Олена Нечвідова. – Але перевізникам цього мало, бо говорили про 33. А це означає, що ті 33 грн будуть уже в недалекій перспективі».

До теми: Маршрутки потребують реформи. У Івано-Франківську УГП взялася за проблему пасажирських перевезень

Ще один маршрут, де перевіз­ники вирішили підняти тарифи – Тисмениця-Івано-Франківськ. Уже з 8 березня пасажири платитимуть не 9, а 10 грн. Хоча ще восени підвищували з 8 до 9 грн.

«Ми не хочемо ні з ким сваритися, хочемо аби все було нормально, – каже перевізник Сергій Клевець – Але я один нічого не вирішую. Спробуємо домовлятися з людьми, як мінімум постараємось дотримуватись графіків руху».

За його словами, ініціатором підняття тарифів був перевізник Володимир Баран, який, до слова, має маршрути як на Тисменицю, так і на Надвірну.

«Я нікого на шнурку не тягну, – виправдовується Володимир Баран. – Вони не мусять піднімати тарифи, якщо їх усе влаштовує. Кожен має право вирішувати сам. Ми тримали старі ціни, бо думали, що пальне здешевіє. Але ціни ростуть на все, та й ми мусимо піднімати»

Люди бунтують

Аби хоч якось провчити перевіз­ників, надвірнянці вирішили оголосити безстрокову акцію «Підвези». Ініціатором такого протесту виступила знову ж таки Олена Нечвідова і чимало люду її підтримало. Водії, які їдуть до Франківська власними автівками, також зголосилися підвозити всіх охочих.

«В першу чергу я визначила для себе, що не буду їздити до Франківська маршрутками, – каже жінка. – На роботу переважно добираюся автостопом. Назад їду потягом – це довше, але дешевше».

Нині у Надвірній люди хочуть створити таку собі групу громадського контролю і в першу чергу перевіряти наявність квитків. Адже, якщо водії їх і видають, то вони або на інший рейс, або на інше число.

«Та й самі пасажири, якщо їдуть з Івано-Франківська у Надвірну, зазвичай квитки не беруть, тільки пільговики, – розповідає Нечвідова. – Але й пільговики обурюються, бо приходять до водія з квитком, а він каже, що в нього вже зайняті пільгові місця. Ще й хамить і обурюється, мовляв, розвелось тут всяких. А от у Надвірній навіть нема де квиток купити».

У Тисмениці пасажири теж бунтують. Навіть написали колективну скаргу на перевізників у міську раду. Там відреагували, організували громадські слухання.

«Але на цих зборах ми так і не дійшли з перевізниками до якогось компромісу, – каже тисменичанка Христина Танчинець-Микитин. – Єдине, перевізники пообіцяли, що в кожній маршрутці висітимуть графіки руху і вони їх будуть дотримуватись. Але насправді цього замало, бо автобуси в жахливому стані, а водії нехтують безпекою дорожнього руху і своїх пасажирів. Тобто ціна якості взагалі не відповідає».

До теми: Маршрутки чекають весни. Про що франківська мерія домовилась з перевізниками

Крім того, за словами Христини, у місті немає офіційної зупинки, де б можна було сісти на будь-який інший автобус, що проїжджає через Тисменицю.

«Раз уже ціни піднімають, то ми хочемо мати вибір, в який автобус сідати, – говорить жінка. – І в транзитних ціна нижча, наприклад, на маршруті Довге-Івано-Франківськ – досі 8 грн. Але зрозуміло, що оскільки нема облаштованої зупинки, то і водії не хочуть ставати серед дороги. Крім того, кажуть, що їх залякують тисменицькі перевізники».

Наразі депутати Тисменицької райради подали запит до Івано-Франківської ОДА та обласного відділення Антимонопольного комітету щодо неконтрольованого підняття цін на маршруті «Тисмениця-Івано-Франківськ». Адже досі ні депутати, ні самі тисменичани не бачили ані розрахунків підвищення вартості, ані жодних офіційних документів, які б аргументували подорожчання.

Влада безсила

У 2015 році Кабмін скасував державне та муніципальне регулювання тарифів на пасажирські перевезення на приміському, міжміському та внутрішньообласному сполученнях. Відтак перевізники встановлюють тарифи самостійно. Щоправда, вони мусять ґрунтуватися на економічних розрахунках, які ще має перевіряти Антимонопольний комітет.

Тож виходить, що перевізники мають право піднімати тарифи без будь-якого погодження з ОДА, РДА чи місцевими радами. Однак, за статтею 7 Закону України «Про автомобільний транспорт», за організацію перевезень на міжміських та приміських маршрутах відповідають саме облдержадміністрації. І хоча тарифи на перевезення формують перевізники, контролювати ціноутворення мають таки в ОДА.

«Сама відміна державного регулювання тарифів на послуги з перевезення пасажирів не позбавила відповідні державні органи конт­рольних функцій у питанні ціноутворення на ці послуги та не відмінила необхідність забезпечення обґрунтованості таких тарифів», – йдеться у роз’ясненні Антимонопольного комітету.

Крім того, в автобусах має бути: номер телефону, прізвище, ім’я, по батькові водія та перевізника, роздрукована тарифна сітка і витяг із законів. І це мусить бути обов’язково. А якщо інформації нема – це вже грубе порушення, і можна скаржитись в обласне управління транспорту. Можуть впливати чи не можуть впливати – функції контролю в них ніхто не забирав.

(Visited 419 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  “Перевізники” на коритах уже позбавились багатьох клієнтів піднявши ціну. Ще трохи і машрути будуть вакантні. Поїдуть перевізники на заробітки в Польщу.

  Гість,

  Возять як худобу,так само живемо.

  Гість,

  Той Баран вже охуїв повність.Це тільки прізвище таке,але блять накупив вже пів області.І автопарки купив.І тепер автоуправління віддає всі маршрути йому.

  Гість,

  Безкоштовний проїзд для пенсіонерів в міському і приміському автотранспорті ніхто не відміняв. Приватні перевізники теж повинні виконувати Закон. Відповідною постановою було передано в місцевій владі контроль і розподіл компенсацій за перевезення. Обмеження перевезення кількості пільговиків в певні години Законом не передбачене. Тут і місцева влада є порушником. Легше заборонити їздити пільговикам, ніж налагодити контроль за кількістю перевезених пільговиків і дотримання графіків руху. Ця проблема виникла не вчора, і що її треба вірішувати було зрозуміло роки тому назад. Але такий контроль не вигідний перевізникам бо вони і сидять у тих кабінетах.

  Гість,

  вже солярка по 24грн.50…

  Гість,

  Потрібно громити ці всі корита, закидувати камінням якщо воно голодне на гроші то незай в себе на подвір’ю тримае свій металобрухт і не лізе до перевезення! Ця бикота дограеться що люди будуть гнати іх і поліція не спасе.

  Гість,

  Просто треба взяти і відпиздити одного перевізника а решта вже сикануть піднімати тариф

  Гість,

  а на що дииться наша дибільна влада автобуси мають бути великі,а той баран накупив металолому і ціни піднімає,і автобуси мають бути державні а не корита приватні

  furtdso linopv, Ваш коментар очікує на схвалення.

  It is really a great and helpful piece of information. I’m glad that you shared this helpful information with us. Please keep us up to date like this. Thanks for sharing.

  http://www.furtdsolinopv.com/

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:На більшості рік області спостерігався спад рівня води 08:22

На більшості рік області спостерігався спад рівня води Гідрологічна: Протягом минулої доби на ріках області переважали спади рівнів води до 83 см за добу на річках басейну Дністра та до…

Сьогодні на Прикарпатті очікуються сильні снігопади 07:48

Сьогодні на Прикарпатті очікуються сильні снігопади   За даними Українського гідрометеорологічного центру внаслідок впливу двох активних південно-західних циклонів в Україні очікуються складні погодні умови: 17 березня у Волинській, Рівненській, Львівській,…

Поліція розшукує водія-втікача з місця автопригоди на Надвірнянщині 23:55

Дорожньо-транспортна пригода сталася вчора, 15 березня, близько 18 год. 15 хвилин в с. Добротів, Надвірнянського району.   Водій невстановленого автомобіля допустив наїзд на 64-річну місцеву жительку,  яка рухалася  на велосипеді,…

Триває збір підписів проти будівництва другого Буковелю у Карпатах 22:44

У мережі збирають підписи під петицією до  президента, Кабміну та  Мінекології під назвою «Захистимо Парк льодовикового періоду у Карпатах від забудови!» Величезний туристичний проект в українських Карпатах загрожує 14 тисячам гектарів лісу….

Протерміновані харчі та миші: в прикарпатському садочку батьки натрапили на жахливі знахідки (відео) 21:19

Протерміновані харчі та миші: в прикарпатському садочку батьки натрапили на жахливі знахідки   Вісім мішків борошна, пошкоджені мишами, крупи без дати придатності, протерміновані чай та кисіль. На такі знахідки батьки…

У багатоповерхівці на Південному Бульварі п’ять днів немає газу 20:52

Мешканцям будинку № 22 на Південному Бульварі відключили газопостачання через проблеми з димвентканалами.    Про це повідомив читач “Галки”  Роман Перевізник. За його словами,  на Південному Бульварі,22 вже 5-ту добу немає …

Мережа борделів: франківчанка разом з компаньйонкою влаштувала секс-бізнес у двох областях (відео) 19:273 коментарі

Правоохоронці викрили двох сутенерок, які влаштували секс-бізнес у двох областях – Тернопільській та Івано-Франківській.   Організувала секс-бізнес молода дніпрянка разом із компаньйонкою з Івано-Франківська. На них працювали чотири дівчини-повії. Поліції…

На «Пасічній» трапилась чергова ДТП (фото) 17:461 коментар

У п’ятницю, 16 березня, в Івано-Франківську трапилася дорожньо-транспортна пригода, яка суттєво ускладнила рух транспорту. Про це повідомляє WestNews із посилання на чат IF INFO в мережі Телеграм. Аварія трапилася на…

Франківчанка провела благодійну фотосесію для онкохворих дітей (фото) 17:00

Франківська фотограф Леся Дикун організувала безкоштовну фотосесію для дітей, які борються з важкою хворобою. Фотографії дівчина опублікувала у соціальній мережі Facebook, пише Правда іф. «Вчора стартував Великодній проект. І почати…

В останню неділю березня в Івано-Франківську пройде загальноміська Хресна дорога 16:231 коментар

Іванофранківців запрошують долучитися до спільної молитви у розважаннях над Страстями Христовими.   У неділю, 25 березня, о 14:00 год. від храму Царя Христа, монастиря оо. Василіян, що на вул. Незалежності…

Сьогодні ввечері у прикарпатських ріках знову підніметься рівень води 16:02

Сьогодні ввечері у прикарпатських ріках знову підніметься рівень води   Ввечері 16 березня та впродовж 17 березня очікується підйом рівнів води на річках басейну Дністра на 0,2-0,8 м, на річках…

Якщо громаді потрібен дільничний інспектор, то ми тільки «за», – Сергій Князєв про поліцію в Івано-Франківській області 14:282 коментарі

Сьогодні, 16 березня до Івано-Франківська з робочим візитом завітав голова Національної поліції України Сергій Князєв, повідомляє Правда іф. На зустрічі із журналістами керівник Національної поліції наголосив на тому, що українська…

На Прикарпатті продовжують виявляти скажених тварин 14:27

У селі Грабич, Коломийського району встановлено сказ домашньої собаки, інформує WestNews. З метою координації дій з ліквідації захворювання затверджено план заходів з ліквідації сказу, визначено с. Грабич, Коломийського району, Івано-Франківської…

Прикарпатська поліція оновила автопарк (фоторепортаж) 13:464 коментарі

Сьогодні, 16 березня до Івано-Франківська з робочим візитом завітав голова Національної поліції України Сергій Князєв. Він урочисто вручив 12 службових автомобілів для прикарпатської поліції. Патрульним було передано сім автомобілів марки …

Катастрофа з Boeing 777: “іспанський диспетчер” зізнався, що отримав гроші від Росії 12:03

Журналістам вдалось встановити особу “іспанського диспетчера”, який говорив про «український слід» у трагедії з лайнером рейсу MH17. Саме цю людину активно цитували російські ЗМІ. Про це пише видання “Радіо Свобода”. Як…

В Університеті Короля Данила розпочався Міжнародний науково-практичний симпозіум “Протидія незаконній міграції та торгівлі людьми (фоторепортаж) 11:02

16-17 березня в Університеті Короля Данила відбуватиметься ІІ Міжнародний науково-практичний симпозіум “Протидія незаконній міграції та торгівлі людьми”, інформує Правда іф.  Провідні вчені з більше ніж десяти країн світу аналізуватимуть стан…

На вихідних у ляльковому театрі дітям покажуть 10:00

17 березня о 12.00 і 18 березня о 11.00 та 13.00 Івано-Франківський академічний обласний театр ляльок ім. Марійки Підгірянки запрошує маленьких глядачів на виставу: Н. Гернет «Гусеня» (для дітей дошкільного…

Впродовж минулої доби, на ріках області спостерігався поступовий спад рівня води 09:08

Впродовж минулої доби, на ріках області спостерігався поступовий спад рівня води   Протягом минулої доби на річках області переважали спади рівнів води в межах  3 – 22 см на річках…

Які цікаві заходи можна сьогодні відвідати у Івано-Франківську 08:57

Які цікаві заходи можна сьогодні відвідати у Івано-Франківську   Анонс подій на 16.03.2018 Події: о 10.00 Семінар-практикум “Контурна пластика – нижня третина обличчя. Постановка руки” в компанії “Edeyma” о 12.00…

Луценко вніс до Ради подання на зняття недоторканності з Савченко 08:242 коментарі

Луценко направив до Верховної Ради подання на притягнення нардепа Надію Савченко до кримінальної відповідальності Про це повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган у Facebook. 15 березня генеральний прокурор України Юрій Луценко…

 • ріел ІФ виринаюча