На маршрутах неспокійно. Прикарпатці вимагають перевірити перевізників, які підняли тарифи

‡агрузка...

Нещодавно на Прикарпатті на приміських і міжміських маршрутах підняли ціни на проїзд. Причини традиційні – дороге пальне, зросла мінімалка, гривня паде, запчастини дорожчають.

Пов’язане зображення

 

Але пасажирів це все одне обурило, бо ж тарифи підвищили без жодного попередження. Чиновники розводять руками, мовляв, на приватних перевізників вплинути не можуть. А самим перевізникам узагалі, м’яко кажучи, байдуже, що думають інші, пише Репортер.

На Прикарпатті на приміських і міжміських маршрутах підняли ціни на проїзд
Бо солярка по 30

Першими тарифи на перевезення підняли у Калуші. В середині лютого перевізники надіслали до Калуської РДА офіційний лист з цього приводу. Там зазначалося, що з 20 лютого проїзд подорожчає в середньому на 20 %. Там, де проїзд з Калуша до села коштував 10 грн, то вже 12 грн, що далі, то більше. А от з Калуша до Франківська дорога вже коштує 30 грн, хоча тільки в січні ціну з 23 підняли до 25 грн.

«Ми готові не підвищувати тарифи або й знижувати їх, якщо солярка буде коштувати 20 грн за літр, – повідомив голова Ради транспортної галузі при Калуській РДА, перевіз­ник Микола Манелюк. – Але реально ціна вже сягнула 30 грн, тож іншого шляху, крім підвищення тарифів, у цих умовах немає».

Услід за калушанами ціни на проїзд підняли і в Надвірній – з 22 лютого.

«У листопаді проїзд до Івано-Франківська підняли з 25 грн до 28 грн, а з 22 лютого – до 30 грн, – розповідає жителька Надвірної Олена Нечвідова. – Але перевізникам цього мало, бо говорили про 33. А це означає, що ті 33 грн будуть уже в недалекій перспективі».

До теми: Маршрутки потребують реформи. У Івано-Франківську УГП взялася за проблему пасажирських перевезень

Ще один маршрут, де перевіз­ники вирішили підняти тарифи – Тисмениця-Івано-Франківськ. Уже з 8 березня пасажири платитимуть не 9, а 10 грн. Хоча ще восени підвищували з 8 до 9 грн.

«Ми не хочемо ні з ким сваритися, хочемо аби все було нормально, – каже перевізник Сергій Клевець – Але я один нічого не вирішую. Спробуємо домовлятися з людьми, як мінімум постараємось дотримуватись графіків руху».

За його словами, ініціатором підняття тарифів був перевізник Володимир Баран, який, до слова, має маршрути як на Тисменицю, так і на Надвірну.

«Я нікого на шнурку не тягну, – виправдовується Володимир Баран. – Вони не мусять піднімати тарифи, якщо їх усе влаштовує. Кожен має право вирішувати сам. Ми тримали старі ціни, бо думали, що пальне здешевіє. Але ціни ростуть на все, та й ми мусимо піднімати»

Люди бунтують

Аби хоч якось провчити перевіз­ників, надвірнянці вирішили оголосити безстрокову акцію «Підвези». Ініціатором такого протесту виступила знову ж таки Олена Нечвідова і чимало люду її підтримало. Водії, які їдуть до Франківська власними автівками, також зголосилися підвозити всіх охочих.

«В першу чергу я визначила для себе, що не буду їздити до Франківська маршрутками, – каже жінка. – На роботу переважно добираюся автостопом. Назад їду потягом – це довше, але дешевше».

Нині у Надвірній люди хочуть створити таку собі групу громадського контролю і в першу чергу перевіряти наявність квитків. Адже, якщо водії їх і видають, то вони або на інший рейс, або на інше число.

«Та й самі пасажири, якщо їдуть з Івано-Франківська у Надвірну, зазвичай квитки не беруть, тільки пільговики, – розповідає Нечвідова. – Але й пільговики обурюються, бо приходять до водія з квитком, а він каже, що в нього вже зайняті пільгові місця. Ще й хамить і обурюється, мовляв, розвелось тут всяких. А от у Надвірній навіть нема де квиток купити».

У Тисмениці пасажири теж бунтують. Навіть написали колективну скаргу на перевізників у міську раду. Там відреагували, організували громадські слухання.

«Але на цих зборах ми так і не дійшли з перевізниками до якогось компромісу, – каже тисменичанка Христина Танчинець-Микитин. – Єдине, перевізники пообіцяли, що в кожній маршрутці висітимуть графіки руху і вони їх будуть дотримуватись. Але насправді цього замало, бо автобуси в жахливому стані, а водії нехтують безпекою дорожнього руху і своїх пасажирів. Тобто ціна якості взагалі не відповідає».

До теми: Маршрутки чекають весни. Про що франківська мерія домовилась з перевізниками

Крім того, за словами Христини, у місті немає офіційної зупинки, де б можна було сісти на будь-який інший автобус, що проїжджає через Тисменицю.

«Раз уже ціни піднімають, то ми хочемо мати вибір, в який автобус сідати, – говорить жінка. – І в транзитних ціна нижча, наприклад, на маршруті Довге-Івано-Франківськ – досі 8 грн. Але зрозуміло, що оскільки нема облаштованої зупинки, то і водії не хочуть ставати серед дороги. Крім того, кажуть, що їх залякують тисменицькі перевізники».

Наразі депутати Тисменицької райради подали запит до Івано-Франківської ОДА та обласного відділення Антимонопольного комітету щодо неконтрольованого підняття цін на маршруті «Тисмениця-Івано-Франківськ». Адже досі ні депутати, ні самі тисменичани не бачили ані розрахунків підвищення вартості, ані жодних офіційних документів, які б аргументували подорожчання.

Влада безсила

У 2015 році Кабмін скасував державне та муніципальне регулювання тарифів на пасажирські перевезення на приміському, міжміському та внутрішньообласному сполученнях. Відтак перевізники встановлюють тарифи самостійно. Щоправда, вони мусять ґрунтуватися на економічних розрахунках, які ще має перевіряти Антимонопольний комітет.

Тож виходить, що перевізники мають право піднімати тарифи без будь-якого погодження з ОДА, РДА чи місцевими радами. Однак, за статтею 7 Закону України «Про автомобільний транспорт», за організацію перевезень на міжміських та приміських маршрутах відповідають саме облдержадміністрації. І хоча тарифи на перевезення формують перевізники, контролювати ціноутворення мають таки в ОДА.

«Сама відміна державного регулювання тарифів на послуги з перевезення пасажирів не позбавила відповідні державні органи конт­рольних функцій у питанні ціноутворення на ці послуги та не відмінила необхідність забезпечення обґрунтованості таких тарифів», – йдеться у роз’ясненні Антимонопольного комітету.

Крім того, в автобусах має бути: номер телефону, прізвище, ім’я, по батькові водія та перевізника, роздрукована тарифна сітка і витяг із законів. І це мусить бути обов’язково. А якщо інформації нема – це вже грубе порушення, і можна скаржитись в обласне управління транспорту. Можуть впливати чи не можуть впливати – функції контролю в них ніхто не забирав.

(Visited 462 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  “Перевізники” на коритах уже позбавились багатьох клієнтів піднявши ціну. Ще трохи і машрути будуть вакантні. Поїдуть перевізники на заробітки в Польщу.

  Гість,

  Возять як худобу,так само живемо.

  Гість,

  Той Баран вже охуїв повність.Це тільки прізвище таке,але блять накупив вже пів області.І автопарки купив.І тепер автоуправління віддає всі маршрути йому.

  Гість,

  Безкоштовний проїзд для пенсіонерів в міському і приміському автотранспорті ніхто не відміняв. Приватні перевізники теж повинні виконувати Закон. Відповідною постановою було передано в місцевій владі контроль і розподіл компенсацій за перевезення. Обмеження перевезення кількості пільговиків в певні години Законом не передбачене. Тут і місцева влада є порушником. Легше заборонити їздити пільговикам, ніж налагодити контроль за кількістю перевезених пільговиків і дотримання графіків руху. Ця проблема виникла не вчора, і що її треба вірішувати було зрозуміло роки тому назад. Але такий контроль не вигідний перевізникам бо вони і сидять у тих кабінетах.

  Гість,

  вже солярка по 24грн.50…

  Гість,

  Потрібно громити ці всі корита, закидувати камінням якщо воно голодне на гроші то незай в себе на подвір’ю тримае свій металобрухт і не лізе до перевезення! Ця бикота дограеться що люди будуть гнати іх і поліція не спасе.

  Гість,

  Просто треба взяти і відпиздити одного перевізника а решта вже сикануть піднімати тариф

  Гість,

  а на що дииться наша дибільна влада автобуси мають бути великі,а той баран накупив металолому і ціни піднімає,і автобуси мають бути державні а не корита приватні

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:3611

Золотий туалет і решта прикрас: ЗМІ показали усю розкіш одного із літаків Путіна (фото) 14:05 1 коментар

Президент Росії Володимир Путін має у своєму розпорядженні аж чотири приватні літаки, в тому числі авіалайнер Іл-96, ціна якого становить близько 380 мільйонів фунтів (13,5 мільярда гривень). Авіасудно, зокрема, може...

Підприємство, що фігурує у кримінальному проваджені, будуватиме садок на "Каскаді" 13:11

Управління капітального будівництва через електронну систему Prozorro визначило підрядника для будівництва дитячого садка у мікрорайоні “Каскад”. 22 червня із переможцем торгів, ТОВ «Комерційна група “Інтер-Профіт”, був укладений договір на 63...

“Калуш” – “Минай” 1:0. Прикарпатська команда вдало стартувала у Другій лізі 11:13

У неділю, 22-го липня, на стадіоні “Хімік” ФК «Калуш» в першому турі Другої ліги України приймав ФК «Минай» (Закарпатська область). В поєдинку професіоналів-дебютантів – “Калуша” і “Миная” – сильнішим виявився...

Трамп озвучив умову, за якої стане найгіршим ворогом для Путіна 11:02

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп пообіцяв стати найгіршим ворогом для президента Російської Федерації Володимира Путіна, якщо відносини між країнами не налагодяться. Про це американський лідер сказав у інтерв'ю CNBC. Згадайте...

Криворівня - літня культурна столиця України 10:57

Так називається марафон, який зібрав видатних українських музикантів. У цих місцях формувалася українська культурна політична, громадська думка, починаючи від середини ХІХ і до кінця ХХ століття. Відродити цю традицію -...

Абсолютний чемпіон світу Усик повернувся з Москви додому: відео 10:19

Абсолютний чемпіон світу з боксу у першій важкій вазі та володар поясів за версіями IBF, WBA, WBC і WBO Олександр Усик повернувся з Москви до Києва. Пропонуємо Вам переглянути відео...

Сьогодні відзначаємо дату: 08:50

23 липня  – 140 років від дня народження Олександра Лушпинського (1878-1944), архітектора, автора проектів церков у с. Микитинцях (тепер Івано-Франківської міської ради), м. Тисмениці, с. Шевченкове Долинського району, будівлі сестер...

Прикарпатський депутат завдав збитків президентській резиденції «Синьогора» 08:31 3 коментарі

Богородчанський районний суд виніс вирок у справі депутата Гутянської сільради, який у квітні цього року спиляв три букових дерева на території  Межиріцького лісництва ДО «Резиденція Синьогора».   Як було встановлено...

Найбільші податкові боржники 07:51

Які саме компанії найбільше завинили перед державою та які успіхи України у стягненні цих боргів. Розслідування Олени Соколовської для програми "ШУСТРОВА LIVE" Понад 80 млрд гривень, або 10% від зведеного...

Черги за паспортами у Франківську не розсмоктуються. Чому? 23:44 3 коментарі

Після того як в Європарламенті проголосували за безвіз, прикарпатці кинулися виробляти біометричні паспорти. Біля сервісних центрів збиралися багатолюдні черги, а, здавши документи, на паспорт чекали по кілька місяців. Та з моменту...

Що найбільше цікавило жителів Прикарпаття цього тижня 21:14

Свавілля у пологовому будинку Івано-Франківська показали на всю Україну     Нещодавно правоохоронці затримали на гарячому під час передачі хабара в 2000 доларів старшу сестру Івано-Франківського перинатального центру за влаштування...

Євроінтеграція: зареєструвати бізнес у Франківську стало легше (фоторепортаж) 20:57

 У Європейському Союзі малий та середній бізнес є запорукою економічного розвитку. Тому його підтримують і всіляко сприяють у відкритті нових компаній. Україна також у цьому плані робить впевнені кроки завдяки...

На Івано-Франківщині відкрилася перша ферма з вирощування равликів (фоторепортаж) 20:25 1 коментар

Сьогодні, 22 липня, у селі Копачинці Городенківського району відбулося відкриття першої на Івано-Франківщині ферми з вирощування равликів «Покутський равлик», пише Правда.іф.     Дана ферма запрацювала з середини червня цього...

Двоє франківців отримали по 180 років тюрми у Греції за перевезення нелегалів 13:35 16 коментарів

Суд, який відбувся ще у п’ятницю, 20 липня, виніс прикарпатцям вирок – по 180 років за ґратами кожному.   В Греції двох жителів Івано-Франківська – фронтмена гурту Familia Perkalaba, музиканта...

Сьогодні відзначаємо дату: 08:50

22 липня  – 60 років виповнюється Ганні Вахняк (1958), майстру художньої кераміки, родом з с. Торговиця Городенківського району. Рубрика виходить за підтримки Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.Франка. Окрема...

На території "Арматурного заводу" планують збудувати найбільший в Західній Україні торговий центр 23:42 36 коментарів

На 20 гектарах "Івано-Франківського арматурного заводу" по вулиці Коновальця планують збудувати і торговий центр на 100 тис. м кв., і житлові мікрорайони з інфраструктурою.   Про це пише Репортер у...

Місто вже пропонує дві вільні ділянки, замість забудови на Хіміків-Тролейбусній 23:19 6 коментарів

У п‘ятницю, 20 липня о 7:00 під час чергової “чорної п‘ятниці” міський голова Руслан Марцінків зустрівся з мешканцями Хіміків-Тролейбусна, які виступають проти забудови поряд зі своїми помешканнями.   Вперше на...

Територію дитсадка «Калинова сопілка» у Франківську майже за 300 тисяч гривень брукуватиме давній партнер міськради 18:05

Цього тижня Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради підписав договір на брукування території ДНЗ №4 «Калинова сопілка» із переможцем допорогових закупівель та їх єдиного учасника – ТОВ «Івано-Франківська дорожня...

Двох поліцейських, які жорстоко побили прикарпатця, звільнили із лав правоохоронних органів (відео) 14:51 5 коментарів

28 червня двоє поліцейських Вижницького відділення поліції напідпитку побили чоловіка на території АЗС у селищі Кути Косівського району. Унаслідок побиття потерпілий з тілесними ушкодженнями потрапив до Косівської центральної районної лікарні,...

Україна потрапила до антирейтингу із незаконного вирубування лісів 09:41

Україна потрапила до антирейтингу із незаконного вирубування лісів       Украина вошла в антирейтинг стран по незаконной вырубке леса Настолько ли ситуация катастрофична? И кто способствует этому бизнесу? Мы...
 • ріел ІФ виринаюча