Актуально зараз

-Реклама-spot_img

На Прикарпатті є 14 районів, які забруднені спорами небезпечної хвороби – “сибірки”

-Реклама-spot_img
spot_img

На території Івано-Франківської області нараховується 179 стаціонарно небезпечних пунктів в 14 районах.

Результат пошуку зображень за запитом "сибірка"

Вільна від забруднень спорами сибірки територія Рожнятівського району та Яремчанська зона, інформує WestNews з посиланням на Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ.

- Advertisement -

Останній випадок сибірки серед людей було зареєстровано в Коломийському районі в 1946 році.

Варто зазначити, щов п’яти жителів Одеської області у жовтні 2018 р. було зареєстровано захворювання сибірки. За результатами епідеміологічного розслідування встановлено, що вони приймали участь у вимушеному забої та розтині ВРХ, який проводився без ветеринарної експертизи. Тварини не були щеплені проти сибірки.

Довідка:

Сибірка (міжнародна назва хвороби Anthrax) – особливо небезпечна гостра інфекційна хвороба з групи бактеріальних зооантропонозів, спричиняється спороносною паличкою сибірки перебігає залежно від місця проникнення збудника, у шкірній – 98% або генералізованій (кишковій, легеневій, септичній) формі – 2%. «Антракс» характеризує основний клінічний прояв хвороби – неболюче ураженням шкіри, що оточене локалізованим або широким набряком в одній із стадій папули або пустули, яка в подальшому перетврюються в струп чорного кольору.

Збудник сибірки, Bacillus anthracis — грампозитивна бактерія —паличка, що утворює внутрішню спору та є аеробом. Вегетативну форму виявляють в організмі хворих або померлих від сибірки тварин і людей. Вегетативні форми швидко гинуть без доступу кисню, під дією традиційних дезінфікувальних засобів або при кип’ятінні. Спори дуже стійкі до умов зовнішнього середовища, у воді можуть виживати декілька років, у ґрунті зберігаються десятиліттями, а при автоклавуванні (+110градусів C) гинуть лише через 40 хвилин.

Сибірка передається через контакт з резервуаром (джерелом), яким є травоїдні тварини та грунт. Шкірна форма сибірки – це найбільш часта форма хвороби. Вона набувається через прямий контакт із спорами, що проникають у шкіру через порізи та подряпини. Її, як правило, можна побачити у людей, які забивають тварин або у тих, хто працює із шкірою тварин, яка заражена спорами сибірки. Спалахи шкірної форми сибірки також виникали через передачу інфекції укусами мух. Якщо вживається м’ясо тварини інфікованої сибіркою, люди можуть мати кишкову форму хвороби або, якщо бактерія росте у роті, то розвивається орофаренгальна форма. Якщо спори сибірки вдихають, вони можуть рости у лімфатичних вузлах середостіння, спричиняючи легеневу або медіастінальну інфекцію сибірки.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.
-Реклама-
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні