На Рожнятівщині “королі бензоколонок” отримують надприбутки за рахунок шкільних грошей

У Рожнятівському районі місцеві підприємці розіграли тендер на постачання бензину та дизпалива для шкільних автобусів. Тепер управління освіти, молоді та спорту Рожнятівської РДА переплатить за паливо приблизно 5 грн за літр.

Пов’язане зображення

 

Управління освіти, молоді та спорту Рожнятівської райдержадміністрації з року в рік закуповує бензин для шкільних автобусів окремо для трьох населених пунктів району: для Рожнятова, Перегінського та Ясеня. З одного боку, це мало б бути правильно, щоб шкільні автобуси не їздили в Рожнятів чи ще кудись заправлятися. З другого – в Перегінську та в Ясені є тільки по одній АЗС і, відповідно, переможцями на відкритих торгах стають одні й ті ж підприємці – власники цих заправок.

Аналітики ГО “Антикорупційна платформа” дослідили, що управління освіти, молоді та спорту Рожнятівської РДА закуповує у місцевих “монополістів” бензин на 5 грн за 1 літр дорожче, ніж у Рожнятові, де є кілька заправок та конкуренція. Переплата відчутна, коли подивитися на об’єми придбаного палива. Так, у 2017 році на заправку шкільних автобусів у Перегінську придбали 15 000 л бензину А-92 та 13 000 л дизпалива, а в Ясені – 8000 л дизпалива.

Цього року у лютому районне управління освіти оголосило тендер на закупівлю бензину, дизпалива та масла з очікуваною вартістю 1 591 610 грн.

Закупівлю поділили на три лоти. У технічному завданні прописали: АЗС, що беруть участь у тендері, повинні розташовуватися для лоту №1 – у смт. Рожнятів (або в радіусі 3 км від населеного пункту), для лоту №2 – у селі Ясень, для лоту №3 – у смт. Перегінське.

Закупівля за першим лотом не відбулася, оскільки участь у тендері взяв лише один учасник.

У двох інших лотах взяли участь два учасники: ФОП Рараговський Василь Федорович та ТОВ “ЛАДА-0ИЛ”.

У лоті №2 на постачання палива у Ясені переміг ФОП Рараговський, а у лоті №3 на постачання палива для Перегінська – ТОВ “ЛАДА-0ИЛ”. Про те, що ці підприємці поділили між собою тендер, свідчить не лише те, що тільки вони взяли участь у тендері, а й те, що не понижували ціни під час аукціону.

Відповідно до договору від 19 березня Рараговський має поставити 60 л бензину А-95 за ціною 32 грн/л, 8000 л дизпалива по 30,50 грн/л та 220 оливи за ціною від 63 до 67 грн/л.

22 березня замовник уклав договір і з другим переможцем – ТОВ “ЛАДА-0ИЛ”. Підприємство має поставити 10 000 л бензину А-92 по 31 грн/л, 11 000 л дизпалива по 30 грн/л та 50 літрів оливи М10Г2к – по 45 грн/л.

Те, що бензин та дизпаливо для Перегінського і Ясеня придбали за завищеними цінами, свідчить повторний тендер на закупівлю палива для Рожнятова, який відбувся 20 березня. У тендері взяло участь три учасники: ТОВ “Західнафтозбут”, ВКП “Експрес” та ТОВ “ТК ТД Трейд Енерджі”.

Переможцем торгів стало ВКП “Експрес”, яке має поставити 11 000 л А-92 за ціною 25,19 грн/л, 2000 л бензину А-95 – по 25,58 грн/л, 7000 л дизпалива – по 23,45 грн/л, 300 л оливи моторної 10В40 – по 58 грн/л та 200 л оливи М10Г2к – по 44 грн/л.

Як бачимо, ВКП “Експрес” буде постачати бензин, дизпаливо та оливу для Рожнятова на 4-5 грн дешевше за літр кожної одиниці, ніж місцеві монополісти для Ясеня та Перегінського.

“На перший погляд, логіка поділу закупівлі бензину зрозуміла. Шкільний автотранспорт міг би зекономити пальне і не їхати кожного разу 15-25 км до Рожнятова, щоб заправитися. Але коли подивитися на ціни, за якими власники автозаправок у Ясені і Перегінську продають управлінню освіти пальне, – це таки реальна зрада. Адміністрація переплачує на кожному літрі більш як 5 гривень. За найскромнішими підрахунками сума надприбутків двох місцевих “монополістів” за рік складає понад 180 000 гривень. За ці гроші можна було би придбати, наприклад, по одному якісному комп’ютеру в половину шкіл району”, – зазначає аналітик “Антикорупційної платформи” Остап Бринський.

Для порівняння: після проведення тендеру у Долині управління освіти, молоді та спорту РДА уклало договір з ТОВ “ЛІВАЙН ТОРГ”, за яким закупить дизельне паливо по 21,052 грн/л, бензин А-92 – по 24 грн/л, бензин А-95 – по 24,2 грн/л. Звичайно, такі фактори, як розміщення АЗС, виробник пального, його походження, впливають на ціну товару. Але різниця у 5, а то й 9 (!) гривень за літр викликає сумніви щодо ефективності і чесності проведення цих закупівель.

До речі, за даними Мінфіну, коли рожнятівські освітяни укладали договори з місцевими “монополістами”, навіть роздрібна ціна на АЗС в Івано-Франківській області була нижчою, ніж та, яка зазначена в договорах з ФОП Рараговським та ТОВ “ЛАДА-0ИЛ”.

Зокрема, середня роздрібна ціна бензину А-95 становила 29,76 грн/л, А-92 – 28,97 грн/л, дизпалива – 27,47 грн/л.

Тим часом Рараговський буде постачати бензин А-96 по 32 грн/л, дизпаливо – по 30,5 грн/л, а “ЛАДА-0ИЛ” заправлятиме шкільні автобуси бензином А-92 по 31 грн/л та дизпаливом – по 30 грн/л.

*Робота аналітиків оплачена за підтримки наших європейських партнерів. Для створення цього матеріалу не витрачено жодної бюджетної гривні.

Цю публікацію було створено за підтримки Європейського Союзу. За зміст публікації повну відповідальність несе ГО “Центр “Антикорупційна платформа”. Зміст публікації не є відображенням офіційної позиції Європейського Союзу.

Джерело

(Visited 1 026 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  Який дурень у Ясені продаватиме паливо по нормальних цінах? Туди дорога відсутня, край цивілізації.

  Гість,

  Не може бути це зрада

  АЗС,

  Антикорупційній платформі
  “Спростуйте інформацію, поширену в інтернет виданнях “У Рожнятівському районі місцеві підприємці розіграли тендер на постачання бензину та дизпалива для шкільних автобусів. Тепер управління освіти, молоді та спорту Рожнятівської РДА переплатить за паливо приблизно 5 грн за літр.”, яка не відповідає дійсності. Управління освіти , молоді та спорту зарвляється за цінами дійсними в день запрвляння на АЗС . Як правило, такі ціни набагато нижчі за ті, які вказані в Договорі. Якщо ціна збільшується , надається підтвердження та складаються Додаткові угоди згідно чинного законодавства України. Пісдя підписання Дого вору 22 березня 2018 року Управлінню освіти відвантажено першу партію палива за цінами бензин А-92 – 28,00 грн. за 1л., дизпаливо-26,00грн.І так протягом року.
  Отже, інформація вказана вами абсолютно не відповідає дійсності. АЗС віпускає паливо Управлінню освіти , молоді та спорту Рожнятівської РДА за цінами нижче середніх по Івано-Франківській обл., при чому з відтермінуванням оплати 30 календарних днів , а часом і більше…

  Гість,

  Остапе Бринський опустіться на нашу багатостражданну Землю купіть квиток на маршрут Калуш-Осмолода або Брошнів-Осмолода , та хоча б Рожнятів-Ясень,проїдьте в обидві сторони,поспілкуйтесь із водіями,простими пасажирами,а також співставте можливість водіїв вкластись в норми їдучи по наших європейських дорогах на автобусах без повітряних подушок,хоча й на повітряних подушках потрібно міняти їх час від часу,адже вони зношувались би об гострі краї від залишків дорожнього покриття.А може Бринський являється співвласником тих нелегальних заправок,що не сплачують в держбюджет ані копійки і можуть позволити нижчу ціну,тож Бринський нехай краще займається корупціонерами,а то тільки займає інформаційний простір і відволікає увагу від своєї бездіяльності!

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:5150

Грошові апетити посадовців Пістинської сільської ради, можуть стати на заваді прикарпатській малечі у спілкуванню зі Святим Миколаєм 21:05

Пістинська сільська рада заважає функціонуванню НПП “Гуцульщина” і “Маєтку святого Миколая” Про це заявив директор НПП “Гуцульщина” Юрій Стефурак на офіційній сторінці парку. За його словами, сільська рада на чолі...

НАЗК взялося за керівника найбільшого прикарпатського підприємства олігарха-"регіонала" Рината Ахметова 16:02 1 коментар

Детективи Національного антикорупційного бюро проводять досудове розслідування за фактом неподання електронної декларації за 2017 рік депутатом Івано-Франківської обласної ради Андрієм Шуваром. Про це журналісту «Слово і Діло» розповіло поінформоване джерело....

НБУ покриває незаконний гральний бізнес та азартні ігри онлайн 13:46

Нещодавно стало відомо, що ігноруючи прямі заборони і обмеження, встановлені РНБО України, НБУ покриває мережу гральних закладів, букмекерських контор і різних сервісів з порно контентом. Основним каналом фінансових транзакцій фігурують...

Очільника МВС часів Януковича підозрюють у відмиванні 10 мільярдів гривень 09:47

Колишній голова Міністерства внутрішніх справ України часів президентства Віктора Януковича Віталій Захарченко підозрюється у відмиванні близько 10,34 мільярдів гривень через Смартбанк. Про це йдеться у постанові Печерського суду Києва, який...

Франківська митниця розсадник корупції та незаконних поборів? (фоторепортаж) 19:27 6 коментарів

З шинами – на митників. Через збільшені митні платежі на іноземні автомобілі прикарпатські автомобілісти влаштували пікет і підпалили шини перед воротами Івано-Франківської митниці. Мітингарі вимагали від керівництва установи пояснень щодо...

Прикарпатський нардеп Шевченко продовжує займатись традиційним підкупом виборців (фотофакт) 10:29 3 коментарі

Народний депутат від Івано-Франківська Олександр Шевченко, який заявив намір балотуватися у Президенти України від політичної партії скандального олігарха Ігоря Коломойського «УКРОП», запустив на своїй сторінці у Фейсбук дуже цікаву рекламу....

Дві сторони одного озера: як влада міста узаконює новобудову від «Bau comfort» 22:44 2 коментарі

Протяжність івано-франківського міського озера ледь перевищує півтора кілометра. Здається, відстань невелика та для можновладців цього цілком достатньо аби закривати очі на те, що робиться на його берегах. Поки місцева влада,...

Калущина: за рахунок зменшення фінансування програми розвитку футболу районна рада видала працівникам апарату премії 20:35 1 коментар

Калуська райрада не бажає скорочувати свій апарат. Більше того, в період, коли в області не вистачає коштів на фінансування зарплат медикам та освітянам, райрада видає собі премії... за рахунок футболу...

Франківський стадіон та гроші на нього: нові подробиці 09:21 1 коментар

Майже рік назад питанням будівництва та подальшою експлуатацією збудованого штучного поля зацікавилися депутати Івано-Франківської обласної ради. Це питання розглядали і під час двох засідань постійних комісій (бюджетна та з гуманітарних...

Басейн у Франківську за 87 млн грн хоче будувати київська фірма без досвіду держзакупівель 19:27

Київське ТОВ "Ювента Інжиніринг" перемогло у торгах з пропозицією 87 492 872 грн. Наразі фірма очікує на рішення тендерного комітету. Управління капітального будівництва проводить тендер на будівництво басейну вже вдруге. Аукціон...

Як депутати прикарпатських ОТГ «освоюють» бюджети власних громад 21:23 3 коментарі

На Прикарпатті вже утворено 24 ОТГ. Кожна з них обрала свій шлях розвитку та свою стратегію освоєння бюджетних коштів. Відокремившись, громади почали самостійно дбати про свій розвиток і… роздавати підряди...

Франківських чиновників підозрюють у привласненні коштів на придбання житла дітям-сиротам 12:43 2 коментарі

Головне управління Нацполіції в Івано-Франківській області підозрює службовців Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради у привласненні майже 200 тисяч гривень. Про це йдеться в кількох ухвалах Івано-Франківського...

Івано-Франківська облрада голосувала за звернення, яке просували в Україні російські спецслужби 20:56 2 коментарі

Недавно Печерський районний суд Києва виніс вирок екс-члену організації "Український вибір", запорізькому журналісту Павлу Золотарьову, якому інкримінували співпрацю із російськими спецслужбами з метою дестабілізації ситуації в Україні. Серед іншого Золотарьов...

Галицька міська рада в обхід Prozorro закупила прибирання вулиць у свого КП 19:53 1 коментар

На початку року Галицька міська рада уклала 10 договорів вартістю 2 млн гривень з комунальним підприємством "Галичводоканал" на закупівлю послуг з прибирання та підмітання вулиць. Очікувана вартість робіт по кожному...

Суд відпустив під особисте зобов’язання підозрювано у шахрайстві екс-власника Городенківського цукрозаводу, якого напередодні екстрадували зі Швейцарії 10:55 5 коментарів

Cуд відпустив під особисте зобов'язання колишнього голову ради директорів і співвласника агрохолдингу "Мрія" Миколу Гуту, якого екстрадували 5 листопада з Швейцарії. Про це "Економічній правді" повідомив прес-секретар Генеральної прокуратури Андрій...

Через шахрайство на майже 800 млн, зі Швейцарії екстрадували колишнього власника Городенківського цукрозаводу 22:06 5 коментарів

Позавчора зі Швейцарії до України екстрадували екс-власника Городенківського цукрозаводу, розшукуваного за вчинення шахрайства в особливо великих розмірах – близько 800 мільйонів гривень. Йдеться про екс-співвласника агрохолдингу “Мрія” Миколу Гуту. Про...

Прикарпатський нардеп Шкварилюк купив квартиру в столиці і не соромиться брати компенсацію на оренду житла (фото+відео) 19:53 5 коментарів

Зі 170 парламентарів, що отримують компенсацію на оренду житла в столиці, майже 120 задекларували мільйони заощаджень. І щонайменше 25 з них ще й точно мають де жити в Києві або...

Правоохоронці перевіряють, чи не переплатив франківський пологовий за апарат УЗД 23:21 2 коментарі

У рамках кримінального провадження слідчий суддя Івано-Франківського міського суду доручив експертам провести товарознавчу експертизу апарату УЗД "MyLab 40 Advanced", який закупив міський перинатальний центр. Головне управління Національної поліції в Івано-Франківській...

Поліція склала протокол на франківську депутатку про корупційне правопорушення 11:38 4 коментарі

Управління захисту економіки в Івано-Франківській області склало два протоколи про адміністративне правопорушення щодо депутатки Івано-Франківської міської ради Олександри Федорук. Жінка належним чином не врегулювала наявний у неї конфлікт інтересів, повідомив...

Франківським патрульним продовжують пропонувати хабарі 10:34 4 коментарі

Франківським патрульним продовжують пропонувати хабарі Про це йшлося під час щотижневої оперативної наради у міського голови шостого листопада. Заступниця начальника управління патрульної поліції в Івано-Франківській області Яна Юносова повідомила, що...
 • ріел ІФ виринаюча