На Рожнятівщині “королі бензоколонок” отримують надприбутки за рахунок шкільних грошей

У Рожнятівському районі місцеві підприємці розіграли тендер на постачання бензину та дизпалива для шкільних автобусів. Тепер управління освіти, молоді та спорту Рожнятівської РДА переплатить за паливо приблизно 5 грн за літр.

Пов’язане зображення

 

Управління освіти, молоді та спорту Рожнятівської райдержадміністрації з року в рік закуповує бензин для шкільних автобусів окремо для трьох населених пунктів району: для Рожнятова, Перегінського та Ясеня. З одного боку, це мало б бути правильно, щоб шкільні автобуси не їздили в Рожнятів чи ще кудись заправлятися. З другого – в Перегінську та в Ясені є тільки по одній АЗС і, відповідно, переможцями на відкритих торгах стають одні й ті ж підприємці – власники цих заправок.

Аналітики ГО “Антикорупційна платформа” дослідили, що управління освіти, молоді та спорту Рожнятівської РДА закуповує у місцевих “монополістів” бензин на 5 грн за 1 літр дорожче, ніж у Рожнятові, де є кілька заправок та конкуренція. Переплата відчутна, коли подивитися на об’єми придбаного палива. Так, у 2017 році на заправку шкільних автобусів у Перегінську придбали 15 000 л бензину А-92 та 13 000 л дизпалива, а в Ясені – 8000 л дизпалива.

Цього року у лютому районне управління освіти оголосило тендер на закупівлю бензину, дизпалива та масла з очікуваною вартістю 1 591 610 грн.

Закупівлю поділили на три лоти. У технічному завданні прописали: АЗС, що беруть участь у тендері, повинні розташовуватися для лоту №1 – у смт. Рожнятів (або в радіусі 3 км від населеного пункту), для лоту №2 – у селі Ясень, для лоту №3 – у смт. Перегінське.

Закупівля за першим лотом не відбулася, оскільки участь у тендері взяв лише один учасник.

У двох інших лотах взяли участь два учасники: ФОП Рараговський Василь Федорович та ТОВ “ЛАДА-0ИЛ”.

У лоті №2 на постачання палива у Ясені переміг ФОП Рараговський, а у лоті №3 на постачання палива для Перегінська – ТОВ “ЛАДА-0ИЛ”. Про те, що ці підприємці поділили між собою тендер, свідчить не лише те, що тільки вони взяли участь у тендері, а й те, що не понижували ціни під час аукціону.

Відповідно до договору від 19 березня Рараговський має поставити 60 л бензину А-95 за ціною 32 грн/л, 8000 л дизпалива по 30,50 грн/л та 220 оливи за ціною від 63 до 67 грн/л.

22 березня замовник уклав договір і з другим переможцем – ТОВ “ЛАДА-0ИЛ”. Підприємство має поставити 10 000 л бензину А-92 по 31 грн/л, 11 000 л дизпалива по 30 грн/л та 50 літрів оливи М10Г2к – по 45 грн/л.

Те, що бензин та дизпаливо для Перегінського і Ясеня придбали за завищеними цінами, свідчить повторний тендер на закупівлю палива для Рожнятова, який відбувся 20 березня. У тендері взяло участь три учасники: ТОВ “Західнафтозбут”, ВКП “Експрес” та ТОВ “ТК ТД Трейд Енерджі”.

Переможцем торгів стало ВКП “Експрес”, яке має поставити 11 000 л А-92 за ціною 25,19 грн/л, 2000 л бензину А-95 – по 25,58 грн/л, 7000 л дизпалива – по 23,45 грн/л, 300 л оливи моторної 10В40 – по 58 грн/л та 200 л оливи М10Г2к – по 44 грн/л.

Як бачимо, ВКП “Експрес” буде постачати бензин, дизпаливо та оливу для Рожнятова на 4-5 грн дешевше за літр кожної одиниці, ніж місцеві монополісти для Ясеня та Перегінського.

“На перший погляд, логіка поділу закупівлі бензину зрозуміла. Шкільний автотранспорт міг би зекономити пальне і не їхати кожного разу 15-25 км до Рожнятова, щоб заправитися. Але коли подивитися на ціни, за якими власники автозаправок у Ясені і Перегінську продають управлінню освіти пальне, – це таки реальна зрада. Адміністрація переплачує на кожному літрі більш як 5 гривень. За найскромнішими підрахунками сума надприбутків двох місцевих “монополістів” за рік складає понад 180 000 гривень. За ці гроші можна було би придбати, наприклад, по одному якісному комп’ютеру в половину шкіл району”, – зазначає аналітик “Антикорупційної платформи” Остап Бринський.

Для порівняння: після проведення тендеру у Долині управління освіти, молоді та спорту РДА уклало договір з ТОВ “ЛІВАЙН ТОРГ”, за яким закупить дизельне паливо по 21,052 грн/л, бензин А-92 – по 24 грн/л, бензин А-95 – по 24,2 грн/л. Звичайно, такі фактори, як розміщення АЗС, виробник пального, його походження, впливають на ціну товару. Але різниця у 5, а то й 9 (!) гривень за літр викликає сумніви щодо ефективності і чесності проведення цих закупівель.

До речі, за даними Мінфіну, коли рожнятівські освітяни укладали договори з місцевими “монополістами”, навіть роздрібна ціна на АЗС в Івано-Франківській області була нижчою, ніж та, яка зазначена в договорах з ФОП Рараговським та ТОВ “ЛАДА-0ИЛ”.

Зокрема, середня роздрібна ціна бензину А-95 становила 29,76 грн/л, А-92 – 28,97 грн/л, дизпалива – 27,47 грн/л.

Тим часом Рараговський буде постачати бензин А-96 по 32 грн/л, дизпаливо – по 30,5 грн/л, а “ЛАДА-0ИЛ” заправлятиме шкільні автобуси бензином А-92 по 31 грн/л та дизпаливом – по 30 грн/л.

*Робота аналітиків оплачена за підтримки наших європейських партнерів. Для створення цього матеріалу не витрачено жодної бюджетної гривні.

Цю публікацію було створено за підтримки Європейського Союзу. За зміст публікації повну відповідальність несе ГО “Центр “Антикорупційна платформа”. Зміст публікації не є відображенням офіційної позиції Європейського Союзу.

Джерело

(Visited 1 071 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  Який дурень у Ясені продаватиме паливо по нормальних цінах? Туди дорога відсутня, край цивілізації.

  Гість,

  Не може бути це зрада

  АЗС,

  Антикорупційній платформі
  “Спростуйте інформацію, поширену в інтернет виданнях “У Рожнятівському районі місцеві підприємці розіграли тендер на постачання бензину та дизпалива для шкільних автобусів. Тепер управління освіти, молоді та спорту Рожнятівської РДА переплатить за паливо приблизно 5 грн за літр.”, яка не відповідає дійсності. Управління освіти , молоді та спорту зарвляється за цінами дійсними в день запрвляння на АЗС . Як правило, такі ціни набагато нижчі за ті, які вказані в Договорі. Якщо ціна збільшується , надається підтвердження та складаються Додаткові угоди згідно чинного законодавства України. Пісдя підписання Дого вору 22 березня 2018 року Управлінню освіти відвантажено першу партію палива за цінами бензин А-92 – 28,00 грн. за 1л., дизпаливо-26,00грн.І так протягом року.
  Отже, інформація вказана вами абсолютно не відповідає дійсності. АЗС віпускає паливо Управлінню освіти , молоді та спорту Рожнятівської РДА за цінами нижче середніх по Івано-Франківській обл., при чому з відтермінуванням оплати 30 календарних днів , а часом і більше…

  Гість,

  Остапе Бринський опустіться на нашу багатостражданну Землю купіть квиток на маршрут Калуш-Осмолода або Брошнів-Осмолода , та хоча б Рожнятів-Ясень,проїдьте в обидві сторони,поспілкуйтесь із водіями,простими пасажирами,а також співставте можливість водіїв вкластись в норми їдучи по наших європейських дорогах на автобусах без повітряних подушок,хоча й на повітряних подушках потрібно міняти їх час від часу,адже вони зношувались би об гострі краї від залишків дорожнього покриття.А може Бринський являється співвласником тих нелегальних заправок,що не сплачують в держбюджет ані копійки і можуть позволити нижчу ціну,тож Бринський нехай краще займається корупціонерами,а то тільки займає інформаційний простір і відволікає увагу від своєї бездіяльності!

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:4693

загрузка...

В АМКУ розслідують тендер на озелення, який провела «Міська ритуальна служба» 11:53

Івано-Франківським обласним територіальним відділенням АМКУ виявлено ознаки антиконкурентних узгоджених дій між ТОВ «Західполіремкомплект» і фізичною особою - підприємцем Джус В.М. під час їх участі в тендері на здійснення озеленення територій...

Снятинський водоканал підозрюють у встановленні необгрунтованих тарифів 15:43

Івано-Франківське відділення Антимонопольного комітету України порушило справу за ознаками зловживання з боку КП Водоканал (м.Снятин) монопольним становищем. Про це повідомили в прес-службі відомства. «Як встановлено Відділенням за результатами розгляду заяви,...

Поліція перевірить чи був непрямий підкуп під час відкриття спортмайданчика у Космачі (фото+відео) 13:44

12 липня у селі Космач, Косівського району, відбулось відкриття спортивного майданчика, участь у якому взяв кандидат у народні депутати Дмитро Сіреджук (округ №89). Присутнім розповіли про фінансову допомогу кандидата для...

АМКУ підозрює франківських підприємців у змові на торгах 14:46

Івано-Франківським обласним територіальним відділенням АМКУ виявлено ознаки антиконкурентних узгоджених дій між                  ТОВ «Західполіремкомплект» і фізичною особою - підприємцем Джус В.М. під час...

"40 млн., котрі були призначені для "дороги життя", він забрав під фірму бізнеспартнера". Журналіст звинуватив одного із прикарпатських кандидатів у використанні корупційних схем 11:49 1 коментар

Журналіст звинуватив одного із прикарпатських кандидатів у використанні корупційних схем. Йдеться про оборудку з коштами для космацьких доріг, які використала буковелівська фірма. Про це Роман Реведжук написав на своїй власній...

На Франківщині пов’язані між собою учасники розіграли 2,5 млн грн на тендерах з ремонту тротуарів 14:51

На рахунку підприємства “Екоспецбуд” 14 переможних закупівель оголошених КП “Комунгосп” Долинської міськради. Проте “Антикорупційна платформа” з’ясувала, що у половині випадків здобути перемогу “Екоспецбуду” допомогла фірма, з якою той ділить офісну...

КВУ звинувачує братів Шевченків у масовому підкупі виборців 15:57 4 коментарі

КВУ звинувачує братів Шевченків у масовому підкупі виборців. Про це йдеться на офіційній сторінці Комітету Виборців України у соціальній мережі Фейсбук: На Прикарпатті масово купують виборців поїздками на Буковель На...

Держаудитслужба перевірить закупівлю обладнання для прикарпатських шкіл 12:18

Управління Західного офісу Держаудитслужби в Івано-Франківській області вирішило розпочати моніторинг закупівлі комп’ютерного обладнання для шкіл Івано-Франківської області. Рішення про моніторинг прийняли на підставі інформації, отриманої від органів державної влади, органів...

Топ-менеджер Ахметова, «еліта нації» часів Януковича. Що ще відомо про призначеного Зеленським голову Івано-Франківської ОДА 08:09 11 коментарів

Під стінами Івано-Франківської ОДА відбулася акція протесту громадських активістів проти непрозорого призначення на посаду голови облдержадміністрації львів’янина Дениса Шмигаля, яке було анонсоване президентом Володимиром Зеленським під час представлення губернатора Львівщини...

На хабарі спіймали начальника відділу Долинської РДА (фотофакт) 09:22

Прокуратурою Івано-Франківської області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, відкритому за фактом вимагання та отримання неправомірної вигоди. Встановлено, що начальник відділу Долинської РДА вимагав та отримав неправомірну вигоду від фізичної...

У окрузі №87 одного із кандидатів упіймали на численних підкупах виборців (відеофакт) 23:47 5 коментарів

Кандидат в народні депутати від партії «Слуга народу» по 87 округу, чинний мер Надвірної Зіновій Андрійович підкуповує виборців, в тому числі із застосуванням адмінресурсу. Довірена особа кандидата в народні депутати...

Друг глави Офісу Зеленського злив своїй фірмі забудову елітного комплексу (фото) 13:04

Близький до команди Володимира Зеленського та керівник групи будівельних компаній Saga Development Андрій Вавриш в часи роботи у Київській міськдержадміністрації підписував документи, що дали старт його ж майбутній забудові. Наприкінці...

Мера Надвірної запідозрили у підкупі виборців 09:53 1 коментар

Підкуп виборців та застосування адміністративного ресурсу залишаються ключовими проблемами виборчого процесу в Україні. Цього разу у порушенні виборчого законодавства запідозрили очільника міста Надвірна Зіновія Андрійовича, який балотується до Верховної Ради...

Керівника управління статистики в Івано-Франківській області спіймали на хабарі (фотофакт) 19:10 7 коментарів

Івано-Франківською місцевою прокуратуроюздійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, відкритому за ч. 3 ст. 368(«Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою») КК України, за фактом вимагання посадовими особами  Головного...

По прикарпатському окрузі №87 партія "Голос" виставила кандидата із заплутаним минулим (фотофакт) 08:43 1 коментар

По прикарпатському окрузі №87 партія "Голос" виставила кандидата із заплутаним минулим. Як вже повідомляли прикарпатські та всеукраїнські ЗМІ, попри задекларовану відкритість, кандидати у партійний список та на мажоритарні округи від...

Прикарпатці можуть поскаржитись на корупційну або ганебну поведінку прокурорів 09:50

Жителі Івано-Франківщини можуть повідомити про корупційні або ганебні вчинки працівників органів прокуратури. Про це повідомили в прес-службі Прокуратури Івано-Франківської області. «Якщо Ви бажаєте повідомити інформацію стосовно корупційних правопорушень, вчинення працівниками...

Проти Портнова зареєстроване кримінальне провадження - адвокат Петра Порошенка 14:11 2 коментарі

Так звані заяви Портнова, спрямовані проти п’ятого президента України Петра Порошенка, не мають жодних юридичних перспектив і носять характер юридичного тролінгу, спрямованого на підрив репутації. Про це під час прес-конференції...

На Прикарпатті суд визначив заставу для посадовця «Укрінтеравтосервісу» за вимагання хабара 09:50

Прокуратурою області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом вимагання та отримання неправомірної вигоди посадовою особою одного із державних підприємств області. Встановлено, що тимчасово виконуючий обов’язки директора філії «Івано-Франківський...

Скандальний олігарх Коломойський планує захопити усі мажоритарні округи Прикарпаття - журналіст (відеофакт) 09:43 2 коментарі

Скандальний олігарх Коломойський планує захопити усі мажоритарні округи Прикарпаття - журналіст. Про це прикарпатський журналіст, а від не давно і кандидат у депутати Роман Реведжук повідомив на своїй сторінці у...

СБУ викрила на Прикарпатті чергового посадовця-хабарника 00:01

СБУ викрила на хабарі керівника філії держпідприємства у транспортній сфері Співробітники Служби безпеки України спільно зі слідчим управлінням ГУ НП під процесуальним керівництвом прокуратури у межах протидії корупції викрили в...
 • ріел ІФ виринаюча