На Рожнятівщині “королі бензоколонок” отримують надприбутки за рахунок шкільних грошей

У Рожнятівському районі місцеві підприємці розіграли тендер на постачання бензину та дизпалива для шкільних автобусів. Тепер управління освіти, молоді та спорту Рожнятівської РДА переплатить за паливо приблизно 5 грн за літр.

Пов’язане зображення

 

Управління освіти, молоді та спорту Рожнятівської райдержадміністрації з року в рік закуповує бензин для шкільних автобусів окремо для трьох населених пунктів району: для Рожнятова, Перегінського та Ясеня. З одного боку, це мало б бути правильно, щоб шкільні автобуси не їздили в Рожнятів чи ще кудись заправлятися. З другого – в Перегінську та в Ясені є тільки по одній АЗС і, відповідно, переможцями на відкритих торгах стають одні й ті ж підприємці – власники цих заправок.

Аналітики ГО “Антикорупційна платформа” дослідили, що управління освіти, молоді та спорту Рожнятівської РДА закуповує у місцевих “монополістів” бензин на 5 грн за 1 літр дорожче, ніж у Рожнятові, де є кілька заправок та конкуренція. Переплата відчутна, коли подивитися на об’єми придбаного палива. Так, у 2017 році на заправку шкільних автобусів у Перегінську придбали 15 000 л бензину А-92 та 13 000 л дизпалива, а в Ясені – 8000 л дизпалива.

Цього року у лютому районне управління освіти оголосило тендер на закупівлю бензину, дизпалива та масла з очікуваною вартістю 1 591 610 грн.

Закупівлю поділили на три лоти. У технічному завданні прописали: АЗС, що беруть участь у тендері, повинні розташовуватися для лоту №1 – у смт. Рожнятів (або в радіусі 3 км від населеного пункту), для лоту №2 – у селі Ясень, для лоту №3 – у смт. Перегінське.

Закупівля за першим лотом не відбулася, оскільки участь у тендері взяв лише один учасник.

У двох інших лотах взяли участь два учасники: ФОП Рараговський Василь Федорович та ТОВ “ЛАДА-0ИЛ”.

У лоті №2 на постачання палива у Ясені переміг ФОП Рараговський, а у лоті №3 на постачання палива для Перегінська – ТОВ “ЛАДА-0ИЛ”. Про те, що ці підприємці поділили між собою тендер, свідчить не лише те, що тільки вони взяли участь у тендері, а й те, що не понижували ціни під час аукціону.

Відповідно до договору від 19 березня Рараговський має поставити 60 л бензину А-95 за ціною 32 грн/л, 8000 л дизпалива по 30,50 грн/л та 220 оливи за ціною від 63 до 67 грн/л.

22 березня замовник уклав договір і з другим переможцем – ТОВ “ЛАДА-0ИЛ”. Підприємство має поставити 10 000 л бензину А-92 по 31 грн/л, 11 000 л дизпалива по 30 грн/л та 50 літрів оливи М10Г2к – по 45 грн/л.

Те, що бензин та дизпаливо для Перегінського і Ясеня придбали за завищеними цінами, свідчить повторний тендер на закупівлю палива для Рожнятова, який відбувся 20 березня. У тендері взяло участь три учасники: ТОВ “Західнафтозбут”, ВКП “Експрес” та ТОВ “ТК ТД Трейд Енерджі”.

Переможцем торгів стало ВКП “Експрес”, яке має поставити 11 000 л А-92 за ціною 25,19 грн/л, 2000 л бензину А-95 – по 25,58 грн/л, 7000 л дизпалива – по 23,45 грн/л, 300 л оливи моторної 10В40 – по 58 грн/л та 200 л оливи М10Г2к – по 44 грн/л.

Як бачимо, ВКП “Експрес” буде постачати бензин, дизпаливо та оливу для Рожнятова на 4-5 грн дешевше за літр кожної одиниці, ніж місцеві монополісти для Ясеня та Перегінського.

“На перший погляд, логіка поділу закупівлі бензину зрозуміла. Шкільний автотранспорт міг би зекономити пальне і не їхати кожного разу 15-25 км до Рожнятова, щоб заправитися. Але коли подивитися на ціни, за якими власники автозаправок у Ясені і Перегінську продають управлінню освіти пальне, – це таки реальна зрада. Адміністрація переплачує на кожному літрі більш як 5 гривень. За найскромнішими підрахунками сума надприбутків двох місцевих “монополістів” за рік складає понад 180 000 гривень. За ці гроші можна було би придбати, наприклад, по одному якісному комп’ютеру в половину шкіл району”, – зазначає аналітик “Антикорупційної платформи” Остап Бринський.

Для порівняння: після проведення тендеру у Долині управління освіти, молоді та спорту РДА уклало договір з ТОВ “ЛІВАЙН ТОРГ”, за яким закупить дизельне паливо по 21,052 грн/л, бензин А-92 – по 24 грн/л, бензин А-95 – по 24,2 грн/л. Звичайно, такі фактори, як розміщення АЗС, виробник пального, його походження, впливають на ціну товару. Але різниця у 5, а то й 9 (!) гривень за літр викликає сумніви щодо ефективності і чесності проведення цих закупівель.

До речі, за даними Мінфіну, коли рожнятівські освітяни укладали договори з місцевими “монополістами”, навіть роздрібна ціна на АЗС в Івано-Франківській області була нижчою, ніж та, яка зазначена в договорах з ФОП Рараговським та ТОВ “ЛАДА-0ИЛ”.

Зокрема, середня роздрібна ціна бензину А-95 становила 29,76 грн/л, А-92 – 28,97 грн/л, дизпалива – 27,47 грн/л.

Тим часом Рараговський буде постачати бензин А-96 по 32 грн/л, дизпаливо – по 30,5 грн/л, а “ЛАДА-0ИЛ” заправлятиме шкільні автобуси бензином А-92 по 31 грн/л та дизпаливом – по 30 грн/л.

*Робота аналітиків оплачена за підтримки наших європейських партнерів. Для створення цього матеріалу не витрачено жодної бюджетної гривні.

Цю публікацію було створено за підтримки Європейського Союзу. За зміст публікації повну відповідальність несе ГО “Центр “Антикорупційна платформа”. Зміст публікації не є відображенням офіційної позиції Європейського Союзу.

Джерело

(Visited 1 041 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  Який дурень у Ясені продаватиме паливо по нормальних цінах? Туди дорога відсутня, край цивілізації.

  Гість,

  Не може бути це зрада

  АЗС,

  Антикорупційній платформі
  “Спростуйте інформацію, поширену в інтернет виданнях “У Рожнятівському районі місцеві підприємці розіграли тендер на постачання бензину та дизпалива для шкільних автобусів. Тепер управління освіти, молоді та спорту Рожнятівської РДА переплатить за паливо приблизно 5 грн за літр.”, яка не відповідає дійсності. Управління освіти , молоді та спорту зарвляється за цінами дійсними в день запрвляння на АЗС . Як правило, такі ціни набагато нижчі за ті, які вказані в Договорі. Якщо ціна збільшується , надається підтвердження та складаються Додаткові угоди згідно чинного законодавства України. Пісдя підписання Дого вору 22 березня 2018 року Управлінню освіти відвантажено першу партію палива за цінами бензин А-92 – 28,00 грн. за 1л., дизпаливо-26,00грн.І так протягом року.
  Отже, інформація вказана вами абсолютно не відповідає дійсності. АЗС віпускає паливо Управлінню освіти , молоді та спорту Рожнятівської РДА за цінами нижче середніх по Івано-Франківській обл., при чому з відтермінуванням оплати 30 календарних днів , а часом і більше…

  Гість,

  Остапе Бринський опустіться на нашу багатостражданну Землю купіть квиток на маршрут Калуш-Осмолода або Брошнів-Осмолода , та хоча б Рожнятів-Ясень,проїдьте в обидві сторони,поспілкуйтесь із водіями,простими пасажирами,а також співставте можливість водіїв вкластись в норми їдучи по наших європейських дорогах на автобусах без повітряних подушок,хоча й на повітряних подушках потрібно міняти їх час від часу,адже вони зношувались би об гострі краї від залишків дорожнього покриття.А може Бринський являється співвласником тих нелегальних заправок,що не сплачують в держбюджет ані копійки і можуть позволити нижчу ціну,тож Бринський нехай краще займається корупціонерами,а то тільки займає інформаційний простір і відволікає увагу від своєї бездіяльності!

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:5440

загрузка...

СБУ підозрює "буковелівських" дорожників у крадіжці кількох мільйонів бюджетних гривень (документ) 17:31 8 коментарів

В провадженні старшого слідчого в особливо важливих справах 1-го вiддiлення слідчого вiддiлу Управління Служби безпеки України в Закарпатській області перебувають матеріали кримінального провадження №22018070000000105 за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч....

Заволодіння землею під "Буковель" і дивні тендери на дороги: "Зворотний бік" Олександра Шевченка і його бізнесу 12:03 2 коментарі

Бізнесмен Олександр Шевченко балотується в президенти України і розповідає, що хоче побудувати таку ж процвітаючу Україну, як його дітище – гірськолижний комплекс "Буковель". Втім, розслідування журналістів програми "Зворотний бік" показує,...

У скандального прикарпатського олігарха Олега Бахматюка врешті заберуть лікеро-горілчаний завод в Івано-Франківську - ЗМІ 23:08

Спустя почти 4 года разбирательств НБУ добился вердикта о взыскании со структуры владельца Ukrlandfarming ликеро-водочного завода в Ивано-Франковске У одного из самых упорных должников Украины – владельца агрохолдинга Ukrlandfarming Олега...

Шевченко депутатськими запитами вибиває гроші на підряди своїй фірмі, – ТСН 22:19 2 коментарі

Народний депутат Олександр Шевченко звернувся із депутатським запитом до прем’єр-міністра щодо виділення коштів на виконання капітального ремонту дороги за підрядом, який виграла близька до нього фірма “ПБС”. Про це йдеться...

Базу НБУ "Прикарпаття" в Яремче продають за 32 мільйони 20:56

Фонд державного майна виставив на продаж недобудований оздоровчий комплекс «Прикарпаття». Про це йдеться на сайті публічних закупівель «ProZorro.Продажі», інформує кореспондентка Бліц-Інфо. База розташована на земельній ділянці загальною площею 2,7303 га у місті...

В Івано-Франківську фірма з фіктивними документами виграла тендер на 4 млн. гривень 17:46

Експерти “Антикорупційної платформи” з'ясували, що новостворене підприємство “Карпатновобуд” виграло в Івано-Франківську торги на ремонт міжбудинкових проїздів, надавши у тендерній пропозиції сумнівний договір. У системі публічних закупівель Prozorro є випадки, коли...

У Франківську тендер по ремонту автомобілів для комунального підприємства у розмірі понад мільйон гривень, виграв підприємець з одним працівником у штаті 15:44 1 коментар

Комунальне підприємство «Муніципальна дорожня компанія» за результатами відкритих торгів уклало п’ять договорів з приватним підприємцем Романом Сербіним на ремонт та технічне обслуговування транспорту. Сума усіх контрактів становить 1,28 млн грн,...

Суд арештував 15 земельних ділянок "Скорзонери" на "Буковелі" 10:55

Арешт накладено за клопотанням Генпрокуратури в рамках справи про заволодіння екс-керівниками ПриватБанку 19 млрд грн рефінансування від Нацбанку. Печерський районний суд Києва заарештував майно компанії ДніпроАзот, Марганецького та Орджонікідзевського гірничозбагачувальних...

Прикарпатський нардеп Іванчук попався на нових ''золотих'' перельотах 08:31 7 коментарів

У розпорядженні OBOZREVATEL опинилися дані про перельоти скандального заступника голови фракції "Народний фронт" уродженця Коломиї Андрія Іванчука за 2018 рік. Виходячи з них, політик 17 разів користувався послугами приватних авіаперевезень,...

Куди йдуть благодійні внески в обласній лікарні або для чого стільки паперу лікарям? 21:47 5 коментарів

СТИК проаналізував закупівлі Івано-Франківської ОКЛ в системі ProZorro та дані платформи Zакупівлі на Texty.org, яка охоплює базу закупівель з 2008 року. Обласна клінічна лікарня через ProZorro розіграла 347 тендерів. За...

У Франківську місцевий депутат написав заяву до поліції через земельні махінації свого колеги-народного обранця та сільського голови Вовчинця (заява) 20:48 23 коментарів

У Франківську місцевий депутат написав заяву до поліції через земельні махінації свого колеги-народного обранця та сільського голови Вовчинця. На електронну пошту редакції нашого сайту Правда іф, прийшла копія позовної заяви,...

Поліція вимагає хабарі у іноземних туристів, які їдуть відпочивати на прикарпатський гірськолижний курорт "Буковель" - губернатор 20:42 8 коментарів

Голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль заявив про масові побори українських поліцейських з румунських туристів, пише видання Today.ua: “Закарпатська ОДА просить вибачення у громадян Румунії, котрі через Закарпаття приїжджають в...

Як на Франківщині карають за порушення у публічних закупівлях і чому це не діє 17:09

За роки роботи системи ProZorro контролюючі органи і громадськість фіксували численні порушення у сфері публічних закупівель. Закон регламентує, кого і за які порушення законодавства про закупівлі можна притягнути до адміністративної...

У січні в області активізувалась політична благодійність — ОПОРА 20:35

У січні прикарпатські політики та партійні організації активно займалися благодійністю. ОПОРА зафіксувала 16 фактів надання благодійної допомоги та безкоштовних послуг і закликає суб’єктів виборчого процесу під час виборів розмежувати власну...

Скандальний франківський забудівник-"укропівець" плутає своє майно із державним? 20:08 4 коментарі

Скандальний франківський забудівник-"укропівець" плутає своє майно із державним? Жителям Івано-Франківська цей політик вже знайомий, завдяки знищенню ним родинної садиби музею Гриневичів. Тепер черга дійшла і до жителів Косівщини... Так депутат...

Використати державне крісло: як збудував приватний бізнес на Прикарпатті медичний "клан" Митників (відеопрограма) 14:27 14 коментарів

Лікарські династії, що використовують державні посади, аби заснувати і провадити власний бізнес, – родина екс-міністра охорони здоров'я Зіновія Митника створила на Прикарпатті лікарсько-фармацевтичний конгломерат. На території Івано-Франківської обласної лікарні розташувався...

ДФС: вартість готелю на курорті "Буковель" завищили на 800 млн грн під рефінанс Приватбанку 10:55

Відповідно до ухвали Шевченківського райсуду м. Києва від 24 січня, слідчі Державної фіскальної служби здійснюють досудове розслідування в кримінальному провадженні №32018000000000067 від 27.11.2018, в рамках якого, як зазначається, встановлено, що...

У Коломиї судитимуть податківця, який погорів на хабарі у 200 тисяч гривень 12:36 4 коментарі

У Коломийському суді знаходиться справа щодо чоловіка, який отримав 200000 грн хабара. Про це повідомляє прес-служба Коломийського суду. Обвинувачений – уродженець Брустурів Косівського району, житель села Старі Кути, 1975 року народження. Чоловіка...

Франківські поліцейські, які підписалися під рапортом про зловживання керівництва, стверджують що на них чиниться тиск - начальство поліції усе заперечує (фото+відео) 19:12 7 коментарів

«Помити службовий автомобіль — цілком нормальна річ. Проблема полягає в тому, що не відбулася мийка згідно з договором». Про це заявив Андрій Захарук, патрульний поліції Івано-Франківської області у "Темі дня" на Суспільному UA:...

Ветерани АТО обурені «земельним рейдерством» секретаря Яремчанської міської ради 15:16 5 коментарів

Ветерани АТО обурені «земельним рейдерством» секретаря Яремчанської міської ради Володимир Губарчук Яремчанці, які гідно виконували свій військовий обов’язок на війні з Росією, глибоко обурені діями секретаря міської ради Яремче  Володимира...
 • ріел ІФ виринаюча