Неопалювальний сезон: франківці сплачують «космічні» рахунки за холодні батареї (фоторепортаж)

Минуло півтора місяця від початку опалювального сезону в Івано-Франківську. Випав сніг і стовпчик термометра вже кілька ночей поспіль опускається нижче 10 градусів морозу. А 20 квартир в будинку по вулиці Коновальця, 95 досі не опалюються.

«Нам тільки справно приносять платіжки з космічними цінами за холодні батареї», – бідкаються мешканці.

В квартирі пенсіонерки Марії Михайлівни 13 градусів, а на кухні й того 9. Старенька розповідає, що платить за опалення попри те, що воно відсутнє, пишуть Версії.

«В хаті 13 градусів. Кажуть, що треба розвоздушувати. Я вчора розвоздушувала і вже сьогодні виливала ту воду. Потім ранком прийшли майстри зі СТЕКу і вони пробували, кажуть, що у вас розвоздушено. Але чому батареї холодні – я не знаю. Розумієте, мене від того холоду голова почала боліти. Я просто не можу. Щоб трохи зігрітися дві пляшки з гарячою водою кладу. Футболка, тепла сорочка, хустка шерстяна і шерстяні носки і так я сплю. Одіяло і плед зверха і так я накриваюся і сплю. Просто інакше я не можу вам передати, як то холодно. У кухні було 9 градусів, а тут 11 градусів тепла. І більше нема того тепла. Я за жовтень місяць 277 гривень я заплатила. А за що я заплатила? Що холодні батареї? Прийшли хлопці, щось вони там ходили, крутили і були пару днів теплі батареї, але потім знову холодні», – скаржиться Марія Михайлівна Білусяк.

Рятуються від холоду у власних оселях мешканці, хто як може: теплими речами, імпровізованими грілками з пляшок, наповнених гарячою водою. А хто має можливість – дозволяють собі ненадовго увімкнути електричні обігрівачі.

«Батареї холодні. Тут холодні і на кухні холодні. В цій хаті в мене дуже холодно, батарея ця не працює. Тут йде стояк, по стояку ледь тепла і все. Батарея холодна. На кухні – холодна. Зараз в кімнаті 19 градусів – це то, що я сьогодні зранку нагріла обігрівачем. Я обігріваюся електрикою. Плачу за електрику і плачу за газ. А бачите, як я ходжу? Як йду на кухню –  то я знімаю цей лабсардак, бо щось роблю на кухні і вже тепліше. Але як хочу подивитися телевізор – то ще треба накритися ковдрою, бо я замерзаю», – бідкається Ліда Михайлівна Більська.

На оплату комунальних платежів у пенсіонерки йде левова частина пенсії. Тож, віддаючи майже всі свої кошти, жінка не розуміє, чому в її квартирі досі холодно.

«За 2015 рік щомісячно я платила по 300 гривень, влітку завжди по 100 гривень. В 2016 році – 500 гривень, 400 гривень. В 2017 році – 1500 гривень, 1750 гривень. В 2018 році – 1000 гривень я заплатила в січні місяці, 2100 гривень далі. В жовтні місяці я заплатила 900 гривень за жовтень місяць, ще 236 гривень я винна, то вже на листопад я маю заплатити 1200 гривень. За що? За холодні батареї. Ми через день воюємо. Я в один день йду, Марія Михайлівна – в другий, інша Марія Михайлівна – в третій. Ми ходимо до цих хлопців. Щось вони прийдуть, покрутять, але в нас нічого немає. Здвигу ніякого. Вчора-позавчора в хаті було 16 градусів», – додає франківчанка.

У неопалювальному під’їзді будинку по Коновальця, 95 проживають фактично самі пенсіонерки. Старенькі розповідають, що кожного дня «штурмують» кабінети відповідальних та допомоги дочекатися не можуть.

«Того року я і ходила і писала. Три контролі в мене було і перевіряли, яка в мене температура. Весь час було 17 градусів. Ніхто з того нічого не робив, так і закінчилося на 17 градусах.  Поки син мені не купив обігрівач і вже каже, мамо, я вже світло заплачу, тільки не сиди в холодному. Так і було. А цей рік опять тої самої. Ну скільки можна терпіти, скажіть мені, будь ласка? Ми зверталися і на гарячу лінію, і писали, але то нічого не дає. Приходять перевірити, яка в мене температура, оце вони слідкують. Пишуть на два градуси більшу. У мене 19 градусів – написали 22, але я не додивилася і розписалася.  А потім дивлюся і думаю, Боже звідки у мене 22 градуси? А зараз холодно», – розповіла Стефанія Іванівна Курій.

«В четвер ми пообдзвонювали кругом, де тільки брали слухавку. Вони нам, а дівчата, у вас не розвоздушена система. Ми визивали хлопців з ТЕЦ, провірили – всюди розвоздушено, а тепла нема. У мене дитина мерзла, я зайшла – в її кімнаті батареї холодні. Ми написали звернення, віднесли вони в п’ятницю сюди на Станіславську і вони вже вчора прислали комісію перевірити температуру. У мене за жовтень місяць при холодних батареях прийшло 567 гривень заплатити. І де це видано?», – додала Марія Михайлівна Гаркавенко.

Подачу тепла до цього будинку здійснює СТЕК. У Теплоенергетичній компанії кажуть, що подають тепло справно. А ситуація з холодними батареями склалася через проблеми з внутрішньобудинковими тепломережами.

У комунальному підприємстві, яке обслуговує будинок – МІУКу, стверджують, що вина у старих мережах, які давно потрібно було замінити.

«Там стався порив і вчора працювало Теплокомуненерго, так як нами є заключена угода на обслуговування внутрішньо-будинкових мереж центрального опалення з Теплокомуненерго. Зовнішні мережі належать СТЕКу, вони подають теплоносій, а внутрішні будинкові мережі обслуговує Теплокомуненерго, але по договору з нами. Тому ми проводили вчора роботи і будинок вчора запустили. Якщо перекривали будинок весь по опаленню тільки стояк, тому, що кажу, мережі є в незадовільному стані. Ми змушені були перекривати цілий будинок», – пояснив Віктор Коржак, інженер КП МІУК.

Ціна тепла в оселях мешканців – понад сто тисяч гривень.

«Якщо робити суто п’ятиповерхову частину, там де був порив, то це в районі ста, ста двадцяти тисяч. А якщо брати весь комплекс робіт по всьому будинку, аби зробити його з проектом з гідравлічним розрахунком – це порядка півмільйона гривень», – додав Віктор Коржак, інженер КП МІУК.

Натомість, у комунальному підприємстві радять людям організуватися, зібрати збори, прийняти рішення, звернутися до відповідного управителя (МІУКу), аби були проведені ремонтні роботи. Дещо вони можуть бути компенсовані з міського бюджету. Адже, в Івано-Франківську діє програма співфінансування, тож оплату частини коштів за заміну мереж теплопостачання місто бере на себе.

(Visited 368 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  Дайте дозвіл людям на встановлення індивідуального опалення і людям буде тепло в хаті

   Гість,

   Дайте дозвіл, дайте робітників хай зроблять, дайте котли, дайте матеріали, дайте газ по знижці, і ще дайте субсидію о тоді погодимося. Комунізм.

    Гість,

    До чого ту дайте- дайте? Прошу тільки відключити мене від тої нав’язаної мені послуги. Все інше я зроблю сам і за свої гроші! Але такий дозвіл надають тільки на цілий будинок. Це реально умовити всіх жителів будинку на 50 чи 100 квартир? Ясно що ні! Ось і отримаемо космічни платіжки на нав’язану мені “послугу”.

  Гість,

  Всі хочуть совкової халяви, інакше збори, відключення, індивідуальне за 2-3 роки в плюсі, але похер треба тепла за 100 грн. За халяву

  Гість,

  Всіх сука в тке, тільки все комунальне і під керівництво марцінківа.

  Брати,

  Ну не треба так про людей.
  Може навпаки: хочуть гроші брати нічого не робити….
  Написав заяву. Прийшли в другій половині дня, коли сонце квартиру прогріло (сонячна сторона), написали, що температура 20 град. На жаль мене дома не було, а дружина не в курсі як робляться заміри. Вночі і під ранок відчутно холодно, на термометрі 16-19 град. Мушу калорифером догрівати.
  Тільки перехід на індивідуальне опалення виправить ситуацію. Не треба буде утримувати мережі і апарат на обслуговування тих мереж,

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:4856

загрузка...

Зробіть крок, що гарантує роботу 09:53

Успішна кар'єра у сфері інформаційних технологій залежить від якості освіти, викладачів та навчальної програми. Отримати практичні знання, які допоможуть знайти цікаву і високооплачувану роботу, можна у Комп'ютерній Академії “IT STEP”: міжнародному...

Відомий прикарпатський комік Місько Батяр закликав не засмічувати природу (відео) 23:20

Популярне еко-відео про СМІТТЯ! Так, так, популярні блогери теж говорять про сміття. Бо тема захисту довкілля занадто хвилююча. Коли ми всі почнемо зважати увагу на проблему сміття і перестанемо вважати...

Наші профі. Закордон: перший гол Худоб'яка на Кіпрі 23:08

Півзахисник Ігор Худоб'як відзначився дебютним голом у першому дивізіоні чемпіонату Кіпру, "Астана" Романа Григорчука знову перемагає - про це і не тільки в традиційній рубриці "Наші профі. Закордон". Кіпр. Панкіпріанський...

Івано-Франківськ: в одному із магазинів по вулиці Коновальця неповнолітнім продавали алкоголь (фотофакт) 21:19

20 березня 2019 року робочою групою з питань виявлення продажу алкоголю неповнолітнім встановлено та зафіксовано продаж алкоголю неповнолітній особі в магазині "Продукти", що знаходиться за адресою: вул. Коновальця, 146в. Представниками...

Як прикордонники охороняють кордон у Карпатах (фото+відео) 20:56

Відділ прикордонної служби «Шибене» – один із найвіддаленіших відділів Чернівецького прикордонного загону, який оберігає державний кордон України. Розташований у присілку Шибене, що поруч з селом Явірник, на Прикарпатті. Із Шибеного...

Журналістам вдалося віднайти більш чіткі фото «тітушки», який напав на їхнього колегу під час сутичок у Франківську – усіх небайдужих просять допомогти упізнати нападника (фото+відео) 20:35 6 коментарів

Журналістам вдалося віднайти більш чіткі фото «тітушки», який напав на їхнього колегу під час сутичок у Франківську – усіх небайдужих просять допомогти упізнати нападника Позавчора, 19 березня, під час конфлікту...

Невиліковно хвора долинянка просить допомогти зібрати кошти на операцію 18:51

Христина Паршенцева з Долини 30 років страждає на невиліковне генетичне захворювання – недосконалий остеогенез, яке в народі називають «кришталева хвороба». Її кістки настільки крихкі, що кожен крок несе загрозу перелому....

З Прикарпаття депортують 21-річного пакистанця (фотофакт) 18:12

З Івано-Франківщини у примусовому порядку відправляють до країни походження 21-річного громадянина Пакистану. Таке рішення прийнято після того, як працівники міграційної служби уважно вивчили документи та обставини перебування іноземця на території...

Намисто і квіти - як українки одягались 100 років тому (фото) 14:05

Українські жінки прикрашали святковий одяг намистом, квітами та вінками. Орнамент на вишитій сорочці відрізнявся залежно від регіону. Прикрашали переважно святковий одяг. Побутовий робили простішим, передає "Главком". У харківській області переважають...

В Івано-Франківську п'яний чоловік розгулював містом із автоматом у руках (фоторпортаж) 13:42 2 коментарі

20 березня близько 23-ї години на вулиці Галицькій перехожі стали очевидцями, як якийсь невідомий погрожував здійснити постріли. Заявник повідомив про це поліцію. І додав - у руках чоловік тримає автомат....

Анатолій Гриценко представив свою команду на Марші єдності в Івано-Франківську (фото+відео) 13:39 9 коментарів

В Івано-Франківську відбулася спільна акція партій демократичної опозиції «Марш єдності заради порядку». На Вічевий майдан прийшли тисячі людей. “Ми зруйнували міф, що українські демократи не можуть об’єднатись. Ми змогли. Демократи...

Зірковий франківець Юрій Горбунов номінований на премію “Тато року 2019” 12:57

Відомі українські телеведучі каналу 1+1 – Юрій Горбунов та Володимир Остапчук потрапили до списку номінантів премії Тато року 2019,  у категорію Тато зірка. Всього оголошено 35 номінантів у 6 номінацiях: Тато-зiрка, Тато-спортсмен, Тато-лiкар,...

Івано-Франківськ готується до «Французької весни» 12:26

У Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль ”Французька весна”. Про це повідомили у середу, 20 березня, на прес-конференції в ”Urban Space 100”. Цього року обіцяють більше різноманіття заходів і жанрів, ніж минулого...

Усміхнена Тоня Матвієнко зачарувала весняним образом (фото) 12:03

Артистка показала світлини з нової фотосесії. Українська співачка Тоня Матвієнко, яка випустила сумну пісню, яку їй вперше написав чоловік Мірзоян, знялася у новій фотосесії. На сторінці в Instagram виконавиця запостила...

Меланія Трамп повторила свій минулорічний образ: фотофакт 11:02

Перша леді США Меланія Трамп взяла участь в офіційній зустрічі Білого дому. На заході вона засвітила стильний костюм, який вже одягала у березні 2018 року. Меланія Трамп вміє дивувати публіку...

Відома франківчанка Тіна Кароль похвалилася контрактом у Нью-Йорку (фото, відео) 10:33

Співачка Тіна Кароль вирішила спробувати свої можливості на Заході і підписала контракт із лейблом у Нью-Йорку, де записуватиме англомовний альбом. Своїм досягненням артистка похвалилася в Instagram, зізнавшись, що мріє стати...

Жителі Косівщини та Надвірнянщини обурені дорогим та неякісним ремонтом доріг, який виконала фірма прикарпатського нардепа Шевченка ПБС (відеофакт) 09:15 3 коментарі

Жителі Косівщини та Надвірнянщини обурені жахливим ремонтом доріг, який виконала фірма прикарпатського нардепа Шевченка ПБС. Мова йде про дорогу Яблунів-Делятин Як йдеться у відео, яке поширюють користувачі соцмереж, гарантійний термін...

«Мистецтво починається з уяви» або як у Івано-Франківському ляльковому театрі створюються ляльки( фото ) 09:00

21 березня відзначається Всесвітній день лялькаря. Саме в цей день всі професіонали і прихильники театру ляльок святкують Міжнародний день лялькаря. Якщо замислитися, то ляльковий театр розпочинається з людини, яка проводить...

10-та і 80-та бригади кличуть прикарпатців на службу за контрактом (відео) 23:20 2 коментарі

Військові запрошують мешканців Івано-Франківщини на службу за контрактом. На службу за контрактом запрошують 10-та ОГШБр та 80-та ДШБр. Умови військової служби за контрактом щороку змінюються і вдосконалюються. З'явилися сучасні зразки...

Украдені пісні повертає Україні прикарпатський бард Тарас Житинський 21:47

У мистецькому просторі «Ваґабундо» щоразу людно. А недавно переповнений перехід зібрав і наш краянин Тарас Житинський – виконавець і автор пісень. До речі, він – батько Ірини Житинської – оперної...
 • ріел ІФ виринаюча