Неопалювальний сезон: франківці сплачують «космічні» рахунки за холодні батареї (фоторепортаж)

Минуло півтора місяця від початку опалювального сезону в Івано-Франківську. Випав сніг і стовпчик термометра вже кілька ночей поспіль опускається нижче 10 градусів морозу. А 20 квартир в будинку по вулиці Коновальця, 95 досі не опалюються.

«Нам тільки справно приносять платіжки з космічними цінами за холодні батареї», – бідкаються мешканці.

В квартирі пенсіонерки Марії Михайлівни 13 градусів, а на кухні й того 9. Старенька розповідає, що платить за опалення попри те, що воно відсутнє, пишуть Версії.

«В хаті 13 градусів. Кажуть, що треба розвоздушувати. Я вчора розвоздушувала і вже сьогодні виливала ту воду. Потім ранком прийшли майстри зі СТЕКу і вони пробували, кажуть, що у вас розвоздушено. Але чому батареї холодні – я не знаю. Розумієте, мене від того холоду голова почала боліти. Я просто не можу. Щоб трохи зігрітися дві пляшки з гарячою водою кладу. Футболка, тепла сорочка, хустка шерстяна і шерстяні носки і так я сплю. Одіяло і плед зверха і так я накриваюся і сплю. Просто інакше я не можу вам передати, як то холодно. У кухні було 9 градусів, а тут 11 градусів тепла. І більше нема того тепла. Я за жовтень місяць 277 гривень я заплатила. А за що я заплатила? Що холодні батареї? Прийшли хлопці, щось вони там ходили, крутили і були пару днів теплі батареї, але потім знову холодні», – скаржиться Марія Михайлівна Білусяк.

Рятуються від холоду у власних оселях мешканці, хто як може: теплими речами, імпровізованими грілками з пляшок, наповнених гарячою водою. А хто має можливість – дозволяють собі ненадовго увімкнути електричні обігрівачі.

«Батареї холодні. Тут холодні і на кухні холодні. В цій хаті в мене дуже холодно, батарея ця не працює. Тут йде стояк, по стояку ледь тепла і все. Батарея холодна. На кухні – холодна. Зараз в кімнаті 19 градусів – це то, що я сьогодні зранку нагріла обігрівачем. Я обігріваюся електрикою. Плачу за електрику і плачу за газ. А бачите, як я ходжу? Як йду на кухню –  то я знімаю цей лабсардак, бо щось роблю на кухні і вже тепліше. Але як хочу подивитися телевізор – то ще треба накритися ковдрою, бо я замерзаю», – бідкається Ліда Михайлівна Більська.

На оплату комунальних платежів у пенсіонерки йде левова частина пенсії. Тож, віддаючи майже всі свої кошти, жінка не розуміє, чому в її квартирі досі холодно.

«За 2015 рік щомісячно я платила по 300 гривень, влітку завжди по 100 гривень. В 2016 році – 500 гривень, 400 гривень. В 2017 році – 1500 гривень, 1750 гривень. В 2018 році – 1000 гривень я заплатила в січні місяці, 2100 гривень далі. В жовтні місяці я заплатила 900 гривень за жовтень місяць, ще 236 гривень я винна, то вже на листопад я маю заплатити 1200 гривень. За що? За холодні батареї. Ми через день воюємо. Я в один день йду, Марія Михайлівна – в другий, інша Марія Михайлівна – в третій. Ми ходимо до цих хлопців. Щось вони прийдуть, покрутять, але в нас нічого немає. Здвигу ніякого. Вчора-позавчора в хаті було 16 градусів», – додає франківчанка.

У неопалювальному під’їзді будинку по Коновальця, 95 проживають фактично самі пенсіонерки. Старенькі розповідають, що кожного дня «штурмують» кабінети відповідальних та допомоги дочекатися не можуть.

«Того року я і ходила і писала. Три контролі в мене було і перевіряли, яка в мене температура. Весь час було 17 градусів. Ніхто з того нічого не робив, так і закінчилося на 17 градусах.  Поки син мені не купив обігрівач і вже каже, мамо, я вже світло заплачу, тільки не сиди в холодному. Так і було. А цей рік опять тої самої. Ну скільки можна терпіти, скажіть мені, будь ласка? Ми зверталися і на гарячу лінію, і писали, але то нічого не дає. Приходять перевірити, яка в мене температура, оце вони слідкують. Пишуть на два градуси більшу. У мене 19 градусів – написали 22, але я не додивилася і розписалася.  А потім дивлюся і думаю, Боже звідки у мене 22 градуси? А зараз холодно», – розповіла Стефанія Іванівна Курій.

«В четвер ми пообдзвонювали кругом, де тільки брали слухавку. Вони нам, а дівчата, у вас не розвоздушена система. Ми визивали хлопців з ТЕЦ, провірили – всюди розвоздушено, а тепла нема. У мене дитина мерзла, я зайшла – в її кімнаті батареї холодні. Ми написали звернення, віднесли вони в п’ятницю сюди на Станіславську і вони вже вчора прислали комісію перевірити температуру. У мене за жовтень місяць при холодних батареях прийшло 567 гривень заплатити. І де це видано?», – додала Марія Михайлівна Гаркавенко.

Подачу тепла до цього будинку здійснює СТЕК. У Теплоенергетичній компанії кажуть, що подають тепло справно. А ситуація з холодними батареями склалася через проблеми з внутрішньобудинковими тепломережами.

У комунальному підприємстві, яке обслуговує будинок – МІУКу, стверджують, що вина у старих мережах, які давно потрібно було замінити.

«Там стався порив і вчора працювало Теплокомуненерго, так як нами є заключена угода на обслуговування внутрішньо-будинкових мереж центрального опалення з Теплокомуненерго. Зовнішні мережі належать СТЕКу, вони подають теплоносій, а внутрішні будинкові мережі обслуговує Теплокомуненерго, але по договору з нами. Тому ми проводили вчора роботи і будинок вчора запустили. Якщо перекривали будинок весь по опаленню тільки стояк, тому, що кажу, мережі є в незадовільному стані. Ми змушені були перекривати цілий будинок», – пояснив Віктор Коржак, інженер КП МІУК.

Ціна тепла в оселях мешканців – понад сто тисяч гривень.

«Якщо робити суто п’ятиповерхову частину, там де був порив, то це в районі ста, ста двадцяти тисяч. А якщо брати весь комплекс робіт по всьому будинку, аби зробити його з проектом з гідравлічним розрахунком – це порядка півмільйона гривень», – додав Віктор Коржак, інженер КП МІУК.

Натомість, у комунальному підприємстві радять людям організуватися, зібрати збори, прийняти рішення, звернутися до відповідного управителя (МІУКу), аби були проведені ремонтні роботи. Дещо вони можуть бути компенсовані з міського бюджету. Адже, в Івано-Франківську діє програма співфінансування, тож оплату частини коштів за заміну мереж теплопостачання місто бере на себе.

(Visited 348 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  Дайте дозвіл людям на встановлення індивідуального опалення і людям буде тепло в хаті

   Гість,

   Дайте дозвіл, дайте робітників хай зроблять, дайте котли, дайте матеріали, дайте газ по знижці, і ще дайте субсидію о тоді погодимося. Комунізм.

    Гість,

    До чого ту дайте- дайте? Прошу тільки відключити мене від тої нав’язаної мені послуги. Все інше я зроблю сам і за свої гроші! Але такий дозвіл надають тільки на цілий будинок. Це реально умовити всіх жителів будинку на 50 чи 100 квартир? Ясно що ні! Ось і отримаемо космічни платіжки на нав’язану мені “послугу”.

  Гість,

  Всі хочуть совкової халяви, інакше збори, відключення, індивідуальне за 2-3 роки в плюсі, але похер треба тепла за 100 грн. За халяву

  Гість,

  Всіх сука в тке, тільки все комунальне і під керівництво марцінківа.

  Брати,

  Ну не треба так про людей.
  Може навпаки: хочуть гроші брати нічого не робити….
  Написав заяву. Прийшли в другій половині дня, коли сонце квартиру прогріло (сонячна сторона), написали, що температура 20 град. На жаль мене дома не було, а дружина не в курсі як робляться заміри. Вночі і під ранок відчутно холодно, на термометрі 16-19 град. Мушу калорифером догрівати.
  Тільки перехід на індивідуальне опалення виправить ситуацію. Не треба буде утримувати мережі і апарат на обслуговування тих мереж,

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:8087

До Івано-Франківська прибули обіцяні “пакунки малюка” 15:44

Обіцяні пакунки для новонароджених прибули на Прикарпаття із запізненням на понад три місяці. Про це у коментарі WestNews розповів директор департаменту соціальної політики Івано-Франківського міськвиконкому Василь Семанюк. Сьогодні, 10 грудня,...

Народився у сорочці. В Івано-Франківську, у наслідок ДТП, велосипед злетів із мосту, а його керманичу в останній момент пощастило зіскочити (фотофакт) 15:12 2 коментарі

Вранці 11 грудня в Івано-Франківську трапилася травматична дорожньо-транспортна пригода. Про це WestNews повідомив речник УПП в Івано-Франківській області Микола Гурак.  Аварія трапилася на Залізничному мості по вулиці Незалежності. Водій “Мерседесу” не впорався...

Іванофранківець виборов пояс чемпіона Міжнародної професійної ММА ліги (фоторепортаж) 14:58

8 грудня в Польщі пройшов Міжнародний професійний турнір зі змішаних єдиноборств ММА «Carpathian Warriors 5», в якому прийняли участь спортсмени з Польщі, Бразилії та України. В одному з головних боїв...

Франківець переміг на Чемпіонаті світу з бальних танців (фоторепортаж) 13:43

6 грудня у Парижі відбувся Чемпіонат світу з бальних танців. Франківець Погорілий Владислав та Скоробогач Софія (Київ) стали першими в категорії “Юніори Fred Astaire”, про це “Галці” повідомив керівник клубу “IDS”...

«Російське Різдво»: відомі українські співачки виступили в Москві (відео, фото) 13:04 2 коментарі

Скандальні співачки з України виступили на російському новорічному шоу «Російське різдво», яке організувало «Російське радіо». Співачки Ані Лорак, Віра Брежнєва і «ВІА Гра» виступили в новорічному шоу «Російське різдво» у Москві, яке відбулося в «Крокус Сіті Холі»...

У Калуші вандали обписали приміщення музею “Калуська в’язниця” (фотофакт) 12:26 1 коментар

Вандали обписали вхідні двері у приміщення меморіального музею “Калуська в’язниця”, де раніше була тюрма НКВС. Невідомі відзначилися в ніч з суботи на неділю, з 8 на 9 грудня, повідомив у соцмережі директор...

Прикарпатські дизайнерки представили свої колекції на подіумі у Польщі (фоторепортаж) 11:41

12 українських дизайнерів представили у Ptak Warsaw Expo під Варшавою свої колекції одягу. Захід відбувся в рамках проекту «Екскурсія Україною по подіуму». У показі взяли участь модель’єри з 12 регіонів...

У ніч на вівторок, по вулиці Василіянок, авто повне нетверезих людей врізалося у духовну семінарію. Всіх пасажирів та нетверезого водія госпіталізовано (фотофакт) 11:13

Близько першої години ночі 11 грудня сталася ДТП з потерпілими на вулиці Василіянок в Івано-Франківську. Патрульна поліція інформує, що водій “Рено Кенго” здійснив наїзд на огорожу та врізався у будівлю...

Як діджейка з Франківська запалює нічні клуби світу (фоторепортаж) 10:55 1 коментар

Нічне клубне життя, драйв, рейви, гучна музика, красиві дівчата, танці. Думаєте це завжди круто? Команда OGOGO! поспілкувалась з ді-джейкою Юлією Побочею, яка проживає в Івано-Франківську. 33-річна Dj Lolita розповіла, як почала працювати...

СБУ: РФ використовує Московський патріархат у війні проти України 09:47 1 коментар

Служба безпеки України презентувала серію спеціальних інформаційних буклетів, перші два випуски яких присвячені терористичній діяльності спецслужб РФ в Україні та використанню Росією у гібридній війні релігійних структур Московського патріархату. Про...

Легенди Станиславова. Франківськ, якого не буде 00:14

В архітекторів є таке поняття як «малоцінна забудова», тобто така, що не має певного стилю та архітектурної цінності. У Франківську теж є подібні квартали. Зважаючи на будівельний бум, вони майже...

Франківськ, якого ви не помічали, – від Юрія Філатова (фоторепортаж) 23:21

Фотограф Юрій Філатов назбирав у своєму віртуальному альбомі незвично красивий Франківськ, пише Репортер. Тут і непримітні дворики, під’їзди, стежки, дороги. Також цікаві ракурси та деталі будинків, доби чи пори року...

У храм на "Майзлях" привезли мощі папи Івана Павла ІІ (фоторепортаж) 23:08

Щоб доправити реліквію з Риму до храму Царя Христа, прибув владика Іриней Білик, канонік папської базиліки Санта Марія Маджоре, що у Римі. Урочисто, у присутності чисельної громади вірних, владика передав...

Скандальний МАФ біля франківського ЦУМу таки підпалили - пожежники (фотофакт) 22:44 3 коментарі

Стали відомі подробиці пожежі МАФу в Івано-Франківську: у ДСНС зазначили, що підпал зумисний. Як раніше інформували ЗМІ, 9 грудня, на вулиці Дністровській на площі перед універмагом «Прикарпаття» горів МАФ, який встановили...

Погляд з Моравії. Станиславів на поштівках Фердинанда Піалека 22:06

Старі станиславівські поштівки зазвичай випускалися серіями. Деякі, ніби для зручності майбутніх колекціонерів, мали наскрізну нумерацію. Кожен філокартист добре знає так звану «серію Фердинанда Піалека». Ці поштівки не є аж такими...

Франківська команда “Як варіант” стала віце-чемпіоном “Ліги сміху” (фоторепортаж) 21:47

Вчора, 9 грудня, відбувся фінал тернопільської “Ліги сміху”, де за перемогу боролась франківська команда “Як варіант”. Загалом у фіналі грало п’ять команд: “Збірна заробітчан України”, “Фокс ПП”, “НАСА”, “Як варіант” та...

На Прикарпатті Миколай прийде до кожного – допоможуть мальтійці 20:35

Пам’ятаєте, як у дитинстві шукали свій подарунок, а потім тремтячими руками знімали обгортку? Уроки тоді були зірвані, а денний раціон складався з цукерок і мандаринок. Діти, які не мають батьків,...

Поліцейські Франківщини у столиці долучилися до тактико-спеціальних навчань спецслужб (фоторепортаж) 18:20 4 коментарі

Для цього створили чотири оперативні штаби. До них увійшли представники поліції Івано-Франківської, Дніпропетровської, Запорізької, Кіровоградської, Сумської та Донецької областей. Крім того, до проведення навчань залучені представники Національної поліції, Державної служби...

На Косівщині живуть митці, які володіють унікальним мистецтвом інкрустації дерева (фоторепортаж) 18:12

Поверхню дерев’яних тарілок, скриньок або інших виробів різця майстри із гірського села Річка оздоблюють вставками з перламутру, металу, бісеру і деревини різних кольорів. Ця техніка вимагає ювелірної точності та бездоганного...

У мережі з'явилися фото колоритної коломийської зупинки (фоторепортаж) 17:46

Фотографії автобусної зупинки, яка повністю викладена мозаїкою у спільноті "Франківськ, який треба берегти" виклав франківський журналіст та фотограф Володимир Гарматюк. З огляду на те, що прикращена станція писанками можна догадатися,...
 • ріел ІФ виринаюча