Неопалювальний сезон: франківці сплачують «космічні» рахунки за холодні батареї (фоторепортаж)

Минуло півтора місяця від початку опалювального сезону в Івано-Франківську. Випав сніг і стовпчик термометра вже кілька ночей поспіль опускається нижче 10 градусів морозу. А 20 квартир в будинку по вулиці Коновальця, 95 досі не опалюються.

«Нам тільки справно приносять платіжки з космічними цінами за холодні батареї», – бідкаються мешканці.

В квартирі пенсіонерки Марії Михайлівни 13 градусів, а на кухні й того 9. Старенька розповідає, що платить за опалення попри те, що воно відсутнє, пишуть Версії.

«В хаті 13 градусів. Кажуть, що треба розвоздушувати. Я вчора розвоздушувала і вже сьогодні виливала ту воду. Потім ранком прийшли майстри зі СТЕКу і вони пробували, кажуть, що у вас розвоздушено. Але чому батареї холодні – я не знаю. Розумієте, мене від того холоду голова почала боліти. Я просто не можу. Щоб трохи зігрітися дві пляшки з гарячою водою кладу. Футболка, тепла сорочка, хустка шерстяна і шерстяні носки і так я сплю. Одіяло і плед зверха і так я накриваюся і сплю. Просто інакше я не можу вам передати, як то холодно. У кухні було 9 градусів, а тут 11 градусів тепла. І більше нема того тепла. Я за жовтень місяць 277 гривень я заплатила. А за що я заплатила? Що холодні батареї? Прийшли хлопці, щось вони там ходили, крутили і були пару днів теплі батареї, але потім знову холодні», – скаржиться Марія Михайлівна Білусяк.

Рятуються від холоду у власних оселях мешканці, хто як може: теплими речами, імпровізованими грілками з пляшок, наповнених гарячою водою. А хто має можливість – дозволяють собі ненадовго увімкнути електричні обігрівачі.

«Батареї холодні. Тут холодні і на кухні холодні. В цій хаті в мене дуже холодно, батарея ця не працює. Тут йде стояк, по стояку ледь тепла і все. Батарея холодна. На кухні – холодна. Зараз в кімнаті 19 градусів – це то, що я сьогодні зранку нагріла обігрівачем. Я обігріваюся електрикою. Плачу за електрику і плачу за газ. А бачите, як я ходжу? Як йду на кухню –  то я знімаю цей лабсардак, бо щось роблю на кухні і вже тепліше. Але як хочу подивитися телевізор – то ще треба накритися ковдрою, бо я замерзаю», – бідкається Ліда Михайлівна Більська.

На оплату комунальних платежів у пенсіонерки йде левова частина пенсії. Тож, віддаючи майже всі свої кошти, жінка не розуміє, чому в її квартирі досі холодно.

«За 2015 рік щомісячно я платила по 300 гривень, влітку завжди по 100 гривень. В 2016 році – 500 гривень, 400 гривень. В 2017 році – 1500 гривень, 1750 гривень. В 2018 році – 1000 гривень я заплатила в січні місяці, 2100 гривень далі. В жовтні місяці я заплатила 900 гривень за жовтень місяць, ще 236 гривень я винна, то вже на листопад я маю заплатити 1200 гривень. За що? За холодні батареї. Ми через день воюємо. Я в один день йду, Марія Михайлівна – в другий, інша Марія Михайлівна – в третій. Ми ходимо до цих хлопців. Щось вони прийдуть, покрутять, але в нас нічого немає. Здвигу ніякого. Вчора-позавчора в хаті було 16 градусів», – додає франківчанка.

У неопалювальному під’їзді будинку по Коновальця, 95 проживають фактично самі пенсіонерки. Старенькі розповідають, що кожного дня «штурмують» кабінети відповідальних та допомоги дочекатися не можуть.

«Того року я і ходила і писала. Три контролі в мене було і перевіряли, яка в мене температура. Весь час було 17 градусів. Ніхто з того нічого не робив, так і закінчилося на 17 градусах.  Поки син мені не купив обігрівач і вже каже, мамо, я вже світло заплачу, тільки не сиди в холодному. Так і було. А цей рік опять тої самої. Ну скільки можна терпіти, скажіть мені, будь ласка? Ми зверталися і на гарячу лінію, і писали, але то нічого не дає. Приходять перевірити, яка в мене температура, оце вони слідкують. Пишуть на два градуси більшу. У мене 19 градусів – написали 22, але я не додивилася і розписалася.  А потім дивлюся і думаю, Боже звідки у мене 22 градуси? А зараз холодно», – розповіла Стефанія Іванівна Курій.

«В четвер ми пообдзвонювали кругом, де тільки брали слухавку. Вони нам, а дівчата, у вас не розвоздушена система. Ми визивали хлопців з ТЕЦ, провірили – всюди розвоздушено, а тепла нема. У мене дитина мерзла, я зайшла – в її кімнаті батареї холодні. Ми написали звернення, віднесли вони в п’ятницю сюди на Станіславську і вони вже вчора прислали комісію перевірити температуру. У мене за жовтень місяць при холодних батареях прийшло 567 гривень заплатити. І де це видано?», – додала Марія Михайлівна Гаркавенко.

Подачу тепла до цього будинку здійснює СТЕК. У Теплоенергетичній компанії кажуть, що подають тепло справно. А ситуація з холодними батареями склалася через проблеми з внутрішньобудинковими тепломережами.

У комунальному підприємстві, яке обслуговує будинок – МІУКу, стверджують, що вина у старих мережах, які давно потрібно було замінити.

«Там стався порив і вчора працювало Теплокомуненерго, так як нами є заключена угода на обслуговування внутрішньо-будинкових мереж центрального опалення з Теплокомуненерго. Зовнішні мережі належать СТЕКу, вони подають теплоносій, а внутрішні будинкові мережі обслуговує Теплокомуненерго, але по договору з нами. Тому ми проводили вчора роботи і будинок вчора запустили. Якщо перекривали будинок весь по опаленню тільки стояк, тому, що кажу, мережі є в незадовільному стані. Ми змушені були перекривати цілий будинок», – пояснив Віктор Коржак, інженер КП МІУК.

Ціна тепла в оселях мешканців – понад сто тисяч гривень.

«Якщо робити суто п’ятиповерхову частину, там де був порив, то це в районі ста, ста двадцяти тисяч. А якщо брати весь комплекс робіт по всьому будинку, аби зробити його з проектом з гідравлічним розрахунком – це порядка півмільйона гривень», – додав Віктор Коржак, інженер КП МІУК.

Натомість, у комунальному підприємстві радять людям організуватися, зібрати збори, прийняти рішення, звернутися до відповідного управителя (МІУКу), аби були проведені ремонтні роботи. Дещо вони можуть бути компенсовані з міського бюджету. Адже, в Івано-Франківську діє програма співфінансування, тож оплату частини коштів за заміну мереж теплопостачання місто бере на себе.

(Visited 350 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  Дайте дозвіл людям на встановлення індивідуального опалення і людям буде тепло в хаті

   Гість,

   Дайте дозвіл, дайте робітників хай зроблять, дайте котли, дайте матеріали, дайте газ по знижці, і ще дайте субсидію о тоді погодимося. Комунізм.

    Гість,

    До чого ту дайте- дайте? Прошу тільки відключити мене від тої нав’язаної мені послуги. Все інше я зроблю сам і за свої гроші! Але такий дозвіл надають тільки на цілий будинок. Це реально умовити всіх жителів будинку на 50 чи 100 квартир? Ясно що ні! Ось і отримаемо космічни платіжки на нав’язану мені “послугу”.

  Гість,

  Всі хочуть совкової халяви, інакше збори, відключення, індивідуальне за 2-3 роки в плюсі, але похер треба тепла за 100 грн. За халяву

  Гість,

  Всіх сука в тке, тільки все комунальне і під керівництво марцінківа.

  Брати,

  Ну не треба так про людей.
  Може навпаки: хочуть гроші брати нічого не робити….
  Написав заяву. Прийшли в другій половині дня, коли сонце квартиру прогріло (сонячна сторона), написали, що температура 20 град. На жаль мене дома не було, а дружина не в курсі як робляться заміри. Вночі і під ранок відчутно холодно, на термометрі 16-19 град. Мушу калорифером догрівати.
  Тільки перехід на індивідуальне опалення виправить ситуацію. Не треба буде утримувати мережі і апарат на обслуговування тих мереж,

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:7463

Відчути душу міста: як Франківськ став домом для ірландця Джона Стокса (фоторепортаж) 00:15

Сивого завжди усміхненого бороданя з гавайською гітаркою в руках нерідко зустрічають поблизу Ратуші. Чоловік співає власних пісень, грається з дітьми та не проти познайомитися. Це Джон Стокс – 59-річний мрійник...

Зіркові ведучі телеканалу 1+1 завітали до яремчанського музею (фотофакт) 23:21

До Яремче завітали ведучі телеканалу 1+1. Гості відвідали музей Карпати в мініатюрі, про який у січні вийде сюжет. Про це повідомляють у соціальній мережі Фейсбук: Наші зіркові гості зі Сніданку з...

Kozak System та прикарпатські "Едельвейси" презентували пісню до Дня Сухопутних військ України (відео) 22:44 1 коментар

Відомий уркаїнський гурт Kozak System та 10 гірсько-штурмова бригада "Едельвейси" презентували новий кліп до Дня Сухопутних військ України. "Щоб встояти і перемогти потрібно багато чого. Але є дві речі, без...

Як у Станиславові покарали підприємця за підвищення ціни 21:47

У сучасному Івано-Франківську ціни зростають на все, однак навряд чи хтось міг би уявити, щоб якогось підприємця покарали за завищені ціни. А в судовій хроніці нашого міста є такий випадок....

Краса вечірнього міста: як у Рогатині готуються до новорічно-різдвяних свят (фоторепортаж) 21:18

В мережі опублікували світлини, як у Рогатині прикрашають вулиці міста святковою ілюмінацією: Краса вечірнього міста. В очікуванні свят Рогатин оновлюється, – йдеться в описі до світлин.  Джерело

Влогер розповів, як у Франківську його ігнорували через російську мову (відеофакт) 20:56 1 коментар

Столичний влогер Іван Проценко розповів у відео на своєму Youtube-каналі, як жителі Івано-Франківська реагують на російську мову. Чоловік, що здебільшого знімає відео саме на політичні теми, проводив в Івано-Франківську опитування, питався...

Збитки на свято Андрея в Коломийському районі підводу витягли на дах зупинки (фотофакт) 20:07 1 коментар

Сьогодні українці відзначають свято Андрея. Як прийнято в цей день парубки роблять збитки. Курйозним фото поділилися у соціальній мережі Фейсбук – в селіГоди-Добровідка, що на Коломийщині фіру затягнули на дах...

Міністр внутрішніх справ вручив прикарпатському генералу "Нагородну зброю" (фотофакт) 20:03 2 коментарі

Міністр внутрішніх справ вручив прикарпатському генералу "Нагородну зброю" Про це на своїй сторінці повідомив прикарпатський патрульний і ветеран АТО Андрiй Тiрон "Пишаюсь що ми знайомі та служили разом: генерал-лейтенант Балан...

У Франківську для дітей-пільговиків влаштують свято у «Чубі-бумі» та віртуальному світі 19:53

Вчора, 12 грудня, в Івано-Франківську відбулось засідання виконавчого комітету. Під час нього обговорили питання про проведення службою у справах дітей в місті заходів з нагоди Дня Святого Миколая та різдвяно-новорічних...

На Коломийщині невідомі познущалися над собакою: прив’язали дротом до дерева (фотофакт) 19:27

У селі Корнич Коломийського району невідомі прив’язали до дерева собаку. Про це у соцмережі написала Леся Іваничук. Жінка повідомляє, що собака прив’язана дротом до дерева і нікого до себе не підпускає....

Згадати все: сім років тому Глава УГКЦ проголосив Івано-Франківську Митрополію (фоторепортаж) 19:15

Сім років тому – 13 грудня 2011 р. Б. Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у співслужінні Єпископату УГКЦ у катедральному Соборі Воскресіння  Христового в Івано-Франківську очолив Божественну Літургію з...

Франківські студенти передадуть 5 тисяч гривень на лікування онкохворої Марічки Троян-Мосорі з Рогатина (фотофакт) 18:51

11 грудня у Прикарпатському національному університеті відбулася благодійна акція "Творимо добро своїми руками". Захід проходить вже п’ятий рік поспіль. "Обов’язок кожного із нас – допомогти тому, хто потребує допомоги, особливо...

На центральній площі Івано-Франківська відбулося урочисте відкриття головної ялинки (фоторепортаж) 18:19 3 коментарі

Сьогодні, 13 грудня, в Івано-Франківську на Вічевому Майдані засяяла Центральна Новорічна ялинка. Встановлювати її почали ще 3 грудня. Як повідомляв раніше міський голова Руслан Марцінків, ялинка матиме зовсім іншу 3D-графіку...

Як франківчанка творить казку з пряників (фото) 18:12

Думаєте жінки у декреті не заробляють? Команда OGOGO! поспілкувалась із 24-річною Тетяною Вінтонюк, яка поєднує материнство та виготовлення солодощів. Особливою популярністю користуються пряники кондитерки на дому.   -Як почали готувати солодощі...

В Косівському районі упіймали неповнолітніх «гопників», які нищили техніку, котра займалася ремонтом доріг (фотофакт) 16:23

Зловмисників, які закидали камінням техніку дорожньої компанії «ПБС» знайдено. Ними виявились неповнолітні. Три місцевих хлопці серед ночі шукали собі пригод. У пошуках нам допомогли працівники поліції Косівського району. Так як...

У небі Галичини: якою була авіація Галицької армії (фоторепортаж) 16:02 1 коментар

Першого грудня 2018-го виповнилось 100 років з часу утворення авіації Галицької армії. Формування цього роду військ відбувалось майже на порожньому місці, до того ж, за умов війни проти поляків, які...

Популярний український ведучий показав сімейну ідилію з сином і дружиною (фото) 14:05 1 коментар

"Вмовити головного Ревізора країни на родинну зйомку майже нереально", - заявила дружина Миколи Тищенка Алла та все-таки вмовила коханого на фотосет. Разом зі своїм м’язистим чоловіком молода білявка попозувала у...

Більшість франківських депутатів вчасно звітують за роботу та зустрічаються з виборцями, – експерт 12:26

12 грудня представники ГО “Центр Політичних Студій” презентували результати моніторингу здійснення прийому виборців та звітуванню перед виборцями депутатів Івано-Франківської міської ради.   Керівник проекту в Івано-Франківську Михайло Джогола розповів, що...

У прикарпатському містечку, лісовоз втікаючи від поліції, протаранив службове авто патрульних (фото+відео) 11:13 2 коментарі

Позавчора в місті Снятин сталося ДТП за участі вантажного автомобіля, який перевозив лісову продукцію та патрульними Кіцманського відділення поліції. “Щодо даної ситуації ми звернулися за роз’ясненнями до начальника Снятинського відділення...

З нагоди 7-ї річниці заснування Митрополії у Івано-Франківську відбувається проща (фоторепортаж) 11:12

У четвер, 13 грудня, в день апостола Андрія Первозванного та 7-ту річницю заснування Івано-Франківської Митрополії УГКЦ відбувається проща до Архікатедрального і Митрополичого собору Воскресіння Христового в м. Івано-Франківську на честь...
 • ріел ІФ виринаюча