На Прикарпатті зафіксовано 31 випадок захворювання на новий тип грипу «Гонконг»

За останній тиждень на Франківщині 38 людей захворіло на грип.

Результат пошуку зображень за запитом "грип епідемія"

 

Як повідомляють вірусологи, в області циркулюють три віруси грипу: типу А H1N1 «Каліфорнія», H3N2 «Гонконг» і типу В «Брісбен». Два останні небезпечні тим, що є для прикарпатців порівняно новими, тож у більшості немає до них імунітету, пишуть Версії.

З каліфорнійським вірусом, його ще називають «свинячим», мешканці знайомі ще з 2009 року, коли ця недуга забрала сотні людських життів. Цей вірус небезпечний тим, що дає важкі ускладнення, зокрема запалення легень, яке розвивається дуже швидко, і якщо вчасно не звернутися по медичну допомогу, лікарям не завжди вдається врятувати хворого.

На думку вірусологів, цьогоріч він не спровокує епідемії, бо у значної кількості людей виробився імунітет.

Очікують, що цього сезону епідемію грипу можуть спричинити вірус грипу типу А «Гонконг» і вірус грипу типу Б «Брісбен». Останній уже циркулював в області чотири року тому, частина людей перехворіла і має імунітет. А ось гонконзький був давно, майже 50 років тому. Тож заразитися цим вірусом можуть майже всі, кому менше ніж 50 років. Вірус грипу «Гонконг» протікає з високою температурою і також може давати ускладнення у вигляді пневмонії.

Вірусологічною лабораторією ДУ «Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України» підтверджено 38 випадків грипу, з них

• типу А(Н3N2) «Гонконг» – 31: в Богородчанському (1), Верховинському(1), Долинському (1), Калуському (1), Коломийському (1), Косівському (1), Надвірнянському (5), Рожнятівському (1), Тисменицькому (9) районів, м.Івано-Франківська (10):

• грипу типу А(H1N1) «Каліфорнія»– 6, в тому числі Надвірнянському(2), Тисменицькому(2) районів, м.Івано-Франківська (2) та

• штам грипу В«Брісбен» – 1 – ( Городенківський район).

 Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини по темі: