Прикарпатські депутати обговорили роботу Департаменту охорони здоров’я

За участю заступників директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Миколи Стовбана та Віталія Федоріва відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики. На порядку денному присутні розглянули питання, які виносяться на сесію обласної ради, а також листи та звернення.
http://www.if.gov.ua/files/img/IMG_7999_(1).JPG
 

Зокрема,  йшлося про передачу цілісного майнового комплексу Коломийської центральної районної лікарні, звернення обласної ради щодо врегулювання на законодавчому рівні питання трудових відносин із працівниками стоматологічної служби та про календарний план заходів регіональних цільових програм медичної галузі на 2017 рік.

Також головний лікар обласної станції переливання крові Ігор Дожджанюк звернувся до депутатської комісії з проханням виділити кошти в сумі 975 тисяч гривень для придбання 150 комплектів для автоматичного тромбоцитаферезу.

Комплекти для автоматичного тромбоцитаферезу є дороговартісними – 6500 тисяч гривень за набір – і надходять в область в централізованому порядку. У 2016 році було отримано 360 одиниць за кошти державного бюджету по програмі «Розвиток донорства крові та її компонентів», 150 комплектів було передано обласною дитячою клінічною лікарнею за  програмою «Дитяча онкогематологія» і закуплено шість наборів за кошти благодійного фонду.

На даний час в обласній станції переливання крові комплектів для проведення процедур вистачить до кінця березня цього року, а очікувані терміни централізованих поставок за кошти держбюджету липень-серпень.

Нагадаємо, що з 2012 року в обласній станції переливання крові успішно функціонує  сепаратор клітин крові, який дає можливість в автоматичному режимі отримати тромбоцити, що використовуються для дорослих хворих та дітей при злоякісних захворюваннях крові. Щороку потреба в аферезних тромбоцитах зростає – у 2016 році було проведено понад 400 процедур тромбоцитаферезу. У 2017 році відчутно зростає необхідність заготівлі ще більшої кількості тромбоцитів.

 Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Здоров'я: