Профспілкові активісти Прикарпаття обговорили питання охорони праці медичної галузі

В облдержадміністрації за участю головних лікарів, голів первинних профспілкових організацій та інженерів з охорони праці закладів охорони здоров’я області відбувся семінар-навчання з питань охорони праці.
http://www.if.gov.ua/files/img/IMG_8028_(1)_(1)_(1)_(1)_(1).JPG
 

Рішення про проведення  спільного навчання  було прийнято на розширеному засіданні обкому профспілки і підтримано департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації. У проведенні семінару  взяли участь  участь представники  управління Держпраці в області.

Голова обкому профспілки працівників охорони здоров’я Наталія Бирчак, зокрема, зазначила, що питання  охорони праці в медичних закладах – одне із найбільш важливих питань, яке потребує  значної уваги як з боку адміністрації, так і  профспілки. Адже це створення  здорових і безпечних умов праці для медиків та для   хворих, які перебувають на лікуванні. Разом з тим, більше 60% працівників закладів охорони здоров’я працюють у шкідливих умовах праці. Належної системи охорони праці  не налагоджено на рівні Міністерства охорони здоров’я, а відповідно і у всіх інших структурах. При мізерному фінансуванні галузі видатки на охорону праці не відповідають  ніяким критеріям. Відповідно маємо високі показники захворюваності та травматизму серед працюючих.

Представники управління Держпраці окреслили коло питань, зокрема щодо  організації роботи з охорони праці в медичних закладах, порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці,порядок проведення періодичних медоглядів працівників та запровадження нової системи оплати праці.

Головний фахівець  відділу технічного нагляду  департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Оксана Мар’янчук підкреслила,  що на заходи з охорони праці в закладах охорони здоров’я області в минулому році виділено 2298,9 тисяч гривень, що складає   0, 2% від   фонду оплати праці. Кошти витрачені  на придбання засобів індивідуального захисту,проведення  лабораторних, електротехнічних замірів, придбання спецодягу та спецхарчування, закупівля  дезінфікуючих середників, встановлення вентиляційних систем тощо.

 

Поряд з цим існує цілий ряд організаційних питань, на вирішення яких не потрібно вкладень, зокрема: це розміщення агітаційних матеріалів, попереджувальних та застережних знаків, створення кутків з охорони праці   та розміщення інструкцій біля обладнання чи устаткування, перегляд розробки інструкцій у міру надходження нового обладнання, проведення оперативного контролю за станом охорони праці,облаштування кабінетів з охорони праці.

Зазначимо, що у 2016 році в закладах охорони здоров’я області сталося 12 нещасних випадків, із них 3 випадки  зі смертельним наслідком. Пов’язано з виробництвом 7 нещасних випадків ( в минулому році було 3).

Щодо невиробничого травматизму – травмовано 739 осіб. Вік травмованих – 30-50 років. Основними причинами невиробничого травматизму стали падіння під час пересування, укуси тварин, незадовільний      стан здоров’я, протиправні дії інших осіб тощо.

 

Директор департаменту охорони здоров’я ОДА Мирон Матейко звернув увагу присутніх на актуальності висвітлення даного  питання та подальшої співпраці адміністрації та профспілки зі створення здорових і безпечних умов праці. Адже, за словами керівника обласної медицини, наша спільна робота, зокрема і співпраця з управлінням Держпраці, в основному повинна бути спрямована на  попередження нещасних випадків на виробництві, зниження захворюваності та невиробничого травматизму.Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Здоров'я: