Прикарпатські вибухотехніки приїжджали до франківської школи №13 (фоторепортаж)

Працівники вибухотехнічного відділу ГУНП в Івано-Франківській області у складі кінологів на заняттях з учнями ЗШ №13 м.Івано-Франківська навчали дітей як поводитися з піротехнічними та вибухонебезпечними предметами.

4+.jpg

 

1+.jpg

2+.jpg

Зокрема, правоохоронці продемонстрували макети вибухових пристроїв, які застосовуються в зоні проведення АТО, а також виявлені на території області. Крім того, показали дітям як працюють службові собаки, яких залучають до пошуку вибухівки. Ця лекція для дітей завжди є як пізнавальною і цікавою так і життєво необхідною. Адже дітей навчають як поводитися при виявленні вибухонебезпечних предметів, щоб уникнути травмування чи загибелі.

3+.jpg

Начальник вибухотехнічного відділу ГУНП в області капітан поліції Володимир Мороз розповів дітям, що громадяни виявляють вибухотехнічні предмети як часів Великої Вітчизняної війни, які становлять загрозу життю і здоров’ю, так і різноманітні боєприпаси нинішніх часів, які випадково можуть знайти будь де: у полі, у лісі, у громадських місцях.

4+.jpg

5+.jpg

Найважливіше, на що наголосив правоохоронець, це у разі випадкового виявлення вибухонебезпечного предмету, не торкатися його – це дуже небезпечно. Знешкоджувати вибухонебезпечні предмети мають право тільки спеціально підготовлені фахівці піротехнічних груп, які пройшли фахову підготовку та мають практичні навички роботи з вибуховими речовинами та різноманітними боєприпасами.

6+.jpg

Тож, начали дітей послідовності дій при виявленні невідомого предмету, який може бути вибухонебезпечним:

- не чіпати, не відкривати, не рухати знахідку;

- зафіксувати точний час, коли вона була виявлена;

- відгородити місце, де знаходиться підозрілий предмет;

- відвести подалі людей від підозрілої знахідки;

- припинити будь-які роботи в районі небезпечного місця;

- організувати тимчасову охорону небезпечного місця до приїзду спеціально підготовлених фахівців та не допускайте туди сторонніх осіб;

- про знахідку вибухонебезпечного предмета необхідно негайно повідомити місцеві органи влади (сільську раду, відділення поліції, рятувальну службу за номером 101).

І варто завжди пам’ятати, як дітям так і дорослим, що легковажне та необережне поводження з вибухонебезпечними предметами неодноразово призводило до загибелі або каліцтва людей.


Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Фоторепортаж: