9 місць Західної України, які ви не можете пропустити (фоторепортаж)

Пропонуємо добірку 9-ти цікавих місць Західної України, куди обов’язково треба з’їздити.

В уяві туристів Західна Україна – колоритний і мальовничий регіон, популярний для відпочинку на вікенді і відомий Львовом, Карпатами, українськими фестивалями та автентичними традиціями. Крім добре знайомих туристичних місць тут, звісно, є безліч дивовижних куточків, про які мало хто з туристів знає. Підготовлено WestNews за матеріалами сайту ” В РИТМІ ЖИТТЯ”.

 1. Тунель кохання (поблизу с. Клевань, Рівненська обл.)

  tunel-koxannja

  Це одна з нових цікавинок Рівненщини, яку відвідують дедалі більше закоханих та молодят із усієї України. У 2014 році японський кінорежисер Акійоші Імазакі навіть зняв тут романтичну драму “Клевань, тунель кохання”. Фантастичний тунель утворили рослини після того, як колію трохи занедбали і припинили вчасно обрізати гілля. Товарний потяг, який курсував щодня, скеровував напрям росту гілок – так і утворилася природна зелена арка.

  2. Манявський водоспад (с. Манява, Івано-Франківська обл.)

  manyavskiy-vodospad-4

  А ось і місце на карті Франківщини. Манявський водоспад – один із найвищих і найкрасивіших у Карпатах. Його висота становить майже 18 метрів. Нижче і вище за течією є кілька двометрових порогів. Поблизу в лісі на скелі над річкою зберігся старовинний монастир-скит XVII ст., заснований вихідцем з Афону Йовом Княгинецьким. Також у минулому тут була бібліотека стародруків, а, за переказами, сюди неодноразово навідувався ватажок опришківського руху Олекса Довбуш.

  3. Розгірче (Львівська обл.)

rozgirche-730x548

Печерний монастир, який знаходиться поблизу села Розгірче на Львівщині, – це цілий монастирський комплекс. Сьогодні він є унікальним зразком наскельного сакрального будівництва XIII-XVI ст. Таке будівництво не є типовим для теренів Галичини.

Сам монастир розташований на пагорбі, звідки відкривається прекрасний краєвид на всю навколишню місцевість і долину річки Опір. Скельні печери монастиря розміщено двома ярусами. На нижньому були житлові приміщення, а на верхньому – церква, на місці якої у 2003 році встановлено маленьку ікону.

4. Тараканівський форт (поблизу с. Тараканів, Рівненська обл.)

tarakanivskij-fort

Неподалік від містечка і залізничного вузла Дубно знаходиться перлина фортифікаційного мистецтва – Тараканівський форт, який збудували для укріплення західних кордонів Російської імперії у ХІХ ст. як окрему і самостійну військову одиницю. Займаючи площу понад 4 га та маючи 7 підземних рівнів, він містив на території хлібопекарню, пральню, церкву, морг, телефонний зв’язок і 3 колодязі з водою та інші споруди, необхідні для життя гарнізону. У наш час Тараканівський форт зустрічає туристів складною системою підземних ходів, тунелів, приміщень, ДОТів, сходів, куди можна потрапити через входи у чотирьох ровах. Втім, багато ділянок форту зараз аварійно небезпечні, тож візитери-екстримали полюбляють тут випробовувати долю.

5. Джуринський (Червоногородський) водоспад (с. Нирків, Тернопільська обл.)

dzhurinskij-vodospad

Джуринський водоспад є найвищим рівнинним водоспадом, хоча про нього знає не так багато людей поза Тернопільщиною. Висота найвищого з трьох каскадів – аж 16 м. Джуринський каньйон, де і знаходиться Червоногородський водоспад, входить у десятку найкрасивіших місць України. За переказами старих людей, водоспад штучно утворено турецько-татарськими полчищами, які в 1620 році після перемоги польських і козацьких військ все руйнували на своєму шляху від м. Кам’янець-Подільського до Львова і Перемишля. Справа в тому, що річка Джурин, колись була досить повноводна. Вона робить у Червоногороді кількакілометрову петлю, омиваючи своїми водами червоногородське поселення. Для того, щоб здобути замок, від якого до сьогодні залишились тільки башти, туркам довелося перерубати кам’яний кряж і пустити води до повноводного Джурина на водоспад, звільнивши таким чином собі шлях до замку.

6. Заліщики (Тернопільська обл.)

2116806_original

Заліщики – невеличке курортне містечко у мальовничій долині на лівому березі Дністра. З висоти виглядає, як справжнісінький півострів серед річкової гладіні Дністра. Дякуючи високим берегам Дністра навколо (70-120 метрів з півдня і сходу), це подільське місто може похвалитися середземноморським кліматом.

7. Бакота (поблизу смт. Стара Ушиця, Хмельницька обл.)

igor-melika-dnister-22-26-08-2012-bakota-71c

Бакота – це місце, якого немає на карті, такий собі рай, що ніби не існує. Зараз так називають території вздовж берегів Дністра поблизу залишків одного з найстаріших монастирів України. Бакота – село, Колодіївської сільської ради Кам’янець-Подільського району. Сьогодні воно вже повністю затоплене водами Дністра після будівництва Дністровського гідровузла. Рішенням облвиконкому від 27 жовтня 1981 року Бакоту було виключено з облікових даних. Тепер це – частина національного природного парку “Подільські Товтри”.

8. Поповичі (Львівська обл.)

manyavskiy-vodospad-4

У ХІХ ст.  Перемишль було обрано стратегічним пунктом безпеки Австро-Угорської держави, тож тут було побудовано 45-кілометровий пояс оборонних укріплень. Це була одна з найбільших фортець Європи, яка складалася з 57 фортів, 6 з яких зараз – на прикордонній території України і доступні для туристів. Найкраще зберігся форт “Дзєвєнчиці”. Північніше до кордону розташовані форти “Лисічка” (залишилися лише руїни), “Биків” і “Плешевичі”, “Марушка Ліс”. У цій місцевості щороку в перші три дні липня проводять фестиваль мистецтв “Fort.Missia”.

9. Урочище “Прийма” (поблизу м. Миколаїв, Львівська обл.)

urochische-prijma

Унікальне урочище Прийма знаходиться за 2 км від м. Миколаєва Львівської області. За словами археологів, саме біля Миколаєва збереглися залишки давньоруського городища. А також – “житло” неандертальців. Та й просто фантастичний вигляд стародавнього поселення варто побачити.Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Фоторепортаж: