Лікарні об’єднуються. На Прикарпатті створять п’ять госпітальних округів

Ще 30 листопада минулого року Кабмін затвердив Постанову № 932 – щодо порядку створення госпітальних округів. Зокрема передбачається, що кожну область України поділять на три-п’ять частин без прив’язки до райцентрів. В окрузі буде визначена одна лікарня інтенсивного лікування, а решту медустанов перепрофілюють. Люди ж побоюються, що після такої реформи їм доведеться годинами добиратися до медзакладу, а районні лікарні перетворяться на звичайні амбулаторії.

Проект модернізації мережі медичних закладів вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги в Івано-Франківській області передбачає створення п’яти госпітальних округів, з центрами в Івано-Франківську, Коломиї, Калуші, Надвірній і Косові. В кожному із цих округів створять багатопрофільну лікарню інтенсивного лікування першого або другого рівня. Ідея таких лікарень в тому, щоб екст­рену допомогу людям надавали в одному закладі. Зараз же кожна лікарня має свій профіль. Якщо у людини перелом, швидка везе її туди, де спеціалізуються на травмах, якщо ж у пацієнта інсульт – їдуть в іншу лікарню, пише Репортер.

За словами директора департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Мирона Матейка, цей проект є найбільш пристосованим для людей та відповідає всім вимогам профільного міністерства.

«Міністерство регіонального розвитку пропонувало нам створити лише три госпітальні округи, ми ж наполягли, що має бути п’ять, – говорить Мирон Матейко. – Перш за все врахували щільність населення, бо, згідно з нормативними документами, багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування І рівня має обслуговувати не менше 120 тис осіб, а ІІ рівня – не менше 200 тис людей. Також брали до уваги географічне розташування й відстань до медзакладу, адже дорога до лікарні має займати не більше години з найвіддаленішої точки округу».

Таким чином, без Косівського госпітального округу, час прибуття до Коломийської багатопрофільної лікарні інтенсивної допомоги з Верховинської ЦРЛ становив би 1,5-2 години, а з інших населених пунктів району – до 4-5 годин. Адже це гірський район з вкрай нерозвиненою мережею доріг. Крім того, радіус зони обслуговування Коломийської лікарні інтенсивного лікування був би понад 100 км.

Аналогічно без Надвірнянського госпітального округу час прибуття до Івано-Франківської багатопрофільної лікарні інтенсивної допомоги з Ворохти, Поляниці та інших населених пунктів Яремчанської міської ради, а також сіл Надвірнянського району теж дорівнював би не менше 1,5-2 години. А радіус зони обслуговування зріс би до 100-120 км.

Матейко наголошує, що всі діючі лікарні продовжать працювати. Єдине, що їх можуть перепрофілювати таким чином, аби там надавалися послуги, які не потребують високотехнологічного обладнання. Це можуть бути реабілітаційні чи діагностичні центри, хоспіси.

«Які лікарні потрібно перепрофілювати, вирішуватиме місцева громада, – каже Матейко. – Буде створено Госпітальну раду, яка має розробити перспективний план розвит­ку округу на п’ять років. Зокрема, визначити мережу медзакладів, маршрути доїзду пацієнтів, ліжковий фонд і штатний розпис».

Такі зміни, на його думку, покращать якість надання медичних послуг. Адже лікуватись у малозавантажених лікарнях небезпечно. Лікар, який не має належної практики, втрачає кваліфікацію і не може надати якісної допомоги пацієнту.

«Наприклад, у нас в області є пологове відділення, де за рік народжують 80 жінок, а буквально за 15 кілометрів є пологовий будинок, де щороку є як мінімум 800 породіль. Відповідно обладнання краще там, де більше народжують, – говорить головний лікар області. – На жаль, ми не можемо закупити кожній районній лікарні комп’ютерний томограф, бо це затратно. Тому ми повинні оснащувати базові лікарні на госпітальних округах, де працюватимуть висококваліфіковані лікарі, які матимуть належну практику. І якість лікування буде значно вищою».

Ще одним позитивним моментом є перехід на нову систему фінансування. Адже тепер гроші «йтимуть за пацієнтом». Тобто розмір фінансування з бюджету на лікарню напряму залежатиме від кількості пацієнтів, що отримали в ній медичну допомогу.

Робота над створенням госпітальних округів триватиме протягом 2017 року. І що важливо, не залежить від адміністративно-територіальної реформи і процесу утворення об’єднаних територіальних громад. Адже госпітальний округ – це не територіальне об’єднання. Це об’єднання лікарень, які збираються разом і вирішують, як краще побудувати свою роботу, аби пацієнт мав швидкий доступ до якісної медичної допомоги.Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
Гість, 09 березня, 1:05
Тебе колише, свиня? Іди до Захарченка полікуйся, лапоть. В Німеччині "загниваючій" і "гомосячій" добре переживати за рускій мір, правда Сергей Граф? Пішо в сраку. Ржемо з тебе.
Відповісти

Гість, 09 березня, 1:06
На добре при скорочені бюджету нічого не робиться. Але хоч частину медичних закладів оптимізація має врятувати.
Відповісти

Гість, 09 березня, 9:31
То що медицині прийшла ср-ка, то зрозуміло, але те що люди будуть змушені добиратись до тих ГО і там вистоювати в величезних чергах, то це їм до" люфи".Знищать медицину, освіту і прийде кінець селам.
Відповісти

Гість, 09 березня, 9:34
Чому ніхто не виходить на протести? На наших очах знищується медицина і освіта на селі.
Відповісти

Гість, 09 березня, 9:38
Матейко хоче ввійти в історію, як людина, що знищила медицину в області.
Відповісти

Гість, 09 березня, 17:24
Щоб його зняти, та наказати та його переводять та афішують як доброго кирівника!
Відповісти

Гість, 09 березня, 9:40
...пологове відділення, де за рік народжують 80 жінок, а буквально за 15 кілометрів є пологовий будинок, де щороку є як мінімум 800 породіль - от там де 800 там і немає ніякого добра для тих породіл, а там де 80 - там і відповідний догляд і все інше.
Відповісти

Гість, 09 березня, 9:44
Знайшли якусь козу, в.о.міністра, яка знищить нам медицину, заробить трохи бабла і звалить, а ви тут собі...
Відповісти

Гість, 09 березня, 17:47
Якщо в департаменті охорони здоров"я не має толкових працівників то реформа вдалася. Вже бачимо як докирувалися лікарнями, ліків вдосталь хабарництва не має все "зробили" для людей. Тепер реформа, ділять посади між своїми, за гроші. Лікарі будуть добре лікувати, щоб "бабки" відбити, які вкладають в свої посади. А потім скажуть що то все нове, налагодиться, треба трошки потерпіти, а після задумають знову міняти посади і знову гроші попливуть. А захворіла людина та то її проблема. кажуть: " А в магазин приходиш, щось купити, то дають без грошей" А ви прийшли здоров"я купити то без грошей. Без людей реформи не зроблять, для блага людей!
Відповісти

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Здоров'я: