У Росії почалася боротьба між кланами

Боротьба не на життя, а на смерть, щоб продемонструвати Путіну, що саме даний силовий клан кращий, ніж конкуруючий. І це говорить про те, що в країні стартувала виборча кампанія

Верховний суд РФ постановляє відпустити громадського активіста Ільдара Дадіна, якого демонстративно і безглуздо мучили за те, що він ризикував голосно і ясно висловлювати свою думку. Ба більше, цілком системні люди раптом заявили, що саме час переглянути драконівську статтю, за якою він був посаджений. Відлига? Анітрохи. Якраз тоді ж Слідчий комітет і ФСБ влаштовують багатогодинний обшук у журналістки і правозахисника Зої Свєтової, однієї з найбільш світлих і безкорисливих людей, які працюють у цій сфері. Привід – відверто і демонстративно знущальний. Шукають сліди грошей, нібито вкрадених ЮКОСом... 15 років тому. Початок репресій? Теж не схоже. Влада тільки дозволила марш пам'яті Бориса Нємцова, а потім санкціонувала демонстративне руйнування меморіалу на мосту, де його вбили.

Гідним фіналом усіх цих «нескладушок» виглядає поява багатосторінкового і надзвичайно акуратно документованого розслідування Фонду боротьби з корупцією Олексія Навального. Сенс розслідування зводиться до того, що глава російського уряду Дмитро Анатолійович Медведєв не даремно багато разів складав іспит на ганчірку, об яку Путін В.В. може не без задоволення витирати ноги. Ціна цим мукам – багатомільярдні статки, представлені здебільшого численними об'єктами власності, яка належить не менш численним фондам. Якими в свою чергу керують друзі та однокурсники прем'єра. Причому, як стверджує Навальный, джерелом цього багатства стали подарунки вищезазначеним фондам, які надали провідні вітчизняні олігархи.

Невипадково саме зараз Путін вирішив відпочити пару діб у сибірській тайзі в компанії вірного Сергія Шойгу

Ані секунди не сумніваюся в достовірності цієї інформації, так само в безкорисливості як самого Навального, так і його сподвижників. Проте, дивно, погодьтеся, що спецслужби, які давно і впевнено обжилися мало не в туалеті одного з лідерів вітчизняної опозиції, прогавили настільки масштабне розслідування ФБК. Не звернули уваги на напрям численних запитів в Інтернеті, а також маршрути відряджень співробітників, проігнорували прослушки робочих нарад в ФБК. Мій скромний життєвий досвід підказує: так не буває. Так само як дуже малоймовірно, що люди, які не володіють відповідним оперативним досвідом, змогли приховати щось від нишпорок-професіоналів. Мовляв, тим, до чиїх службових обов'язків входить стеження за Навальним, звідкись зверху надійшла команда – не заважати і не втручатися.

І все це знову не про боротьбу лібералів і консерваторів, які нібито оселилися в різних кремлівських вежах. Це не про суперечку, як краще правити Росією – ласкою чи таскою. Це свідчення того, що в РФ почалася виборча кампанія. Справжня, без дурнів або без тих, хто десятиліттями клеїть дурня. Без всіх цих жириновських і зюганових. Просто серйозні люди, справжні господарі країни, щоразу починають вібрувати, коли головний начальник занурюється у глибокі роздуми щодо конфігурації влади на наступні чотири роки. І тут нерви не витримують навіть у фахівців.

Пам'ятаєте безжальну сутичку між ФСБ і Держнаркоконтролем у 2007-му? Це коли зопалу склепали статтю про чекістський гак, на якому підвішена Росія. А про мочилово між Генпрокуратурою і Слідчим комітетом у 2011-му пам'ятаєте? Підозрюю, що саме зараз відбувається те ж саме. Боротьба не на життя, а на смерть, щоб продемонструвати Путіну, що саме даний конкретний силовий клан кращий, ніж конкуруючий здатний забезпечити його, Путіна, інтереси. Зовсім не здивуюся, якщо і заарештовані за держзраду співробітники ФСБ (як пишуть ЗМІ, за версією слідства, вони зраджували Батьківщину під виглядом вербування іноземних шпигунів) виявляться розмінними картами у протистоянні різних силових кланів.

Невипадково саме зараз Путін вирішив відпочити пару діб у сибірській тайзі в компанії вірного Сергія Шойгу, якому поки вдається демонструвати неучасть в інтригах силовиків. Утім, така ж історія кепсько закінчилася для його попередника Анатолія Сердюкова. Той не пошкодував сил, щоб обладнати «базу відпочинку» для історичної риболовлі Путіна і Медведєва в 2011-му, де була досягнута домовленість про «рокіровку». Через півтора року Сердюков дивом не потрапив під суд за використання солдатів при облаштуванні території цієї самої «бази відпочинку». Хочеться сподіватися, що Сергій Кужугетович особисто розкидає сніг при облаштуванні кочовища Володимира Путіна. Адже під час розпочатої російської передвиборчої кампанії, безглуздої і нещадної, всяке може трапитися.

 


Олександр Гольц Олександр Гольц

Російський журналіст, військовий експерт, заступник головного редактора Ежедневного журнала

 Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Політика: