Банальні ознаки геморою, про які Ви навіть не підозрювали. Як перевірити себе? Поради хірурга-проктолога

Геморой – одне із самих розповсюджених захворювань людини. Воно турбує біля 10 % дорослого населення. У кожного третього пацієнта, який звертається до проктолога, наявні ті чи інші симптоми, характерні для геморою.

Результат пошуку зображень за запитом "геморой"

 

В нормі гемороїдальні вузли являють собою судинно-кавернозні утворення в дистальному відділі прямої кишки. Причиною збільшення гемороїдальних вузлів являється застій крові у цих утвореннях. Ці зміни відбуваються частіш за все під дією несприятливих факторів, таких як:

·         малорухливий спосіб життя;

·         неправильне харчування;

·         закрепи;

·         зловживання алкоголем та гострими спеціями;

·         вагітність та пологи;

·         тривалі та надмірні фізичні навантаження;

·         робота пов’язана із тривалим сидінням.

Геморой розпочинається із періоду передвісників. Спочатку з’являються неприємні відчуття та легкий свербіж в ділянці заднього проходу, затруднення під час випорожнення. Це  може продовжуватися місяці, а то й роки. В подальшому з’являється кровотеча під час та після випорожнення. З часом гемороїдальні вузли поступово збільшуються і починають випадати з анального каналу назовні.

Затяжний перебіг та прогресування геморою можуть призвести до ускладнень. Тривалі кровотечі спонукають до розвитку вираженої анемії. Випадіння гемороїдальних вузлів може викликати їхній тромбоз, запальний процес в ділянці прямої кишки з розвитком гострого гнійного парапроктиту. Крім того у людей з тривалим  випадінням гемороїдальних вузлів виникає нетримання рідкого калу та газів.

Як правило, більшість людей звертаються за допомогою до лікаря коли їх турбує нестерпний біль та дискомфорт або вже виникли ускладнення даного захворювання. Проте геморой виникає поступово і його можна виявити на початку розвитку хвороби і лікувати його найбільш оптимальними та малоболючими методами.

Пропонуємо швидкий тест для виявлення ознак геморою:

·         Вас турбує свербіж або печіння в ділянці заднього проходу?

·         У Вас виникає відчуття, що не повністю сходили в туалет після випорожнення?

·         Ви відмічали кров’янисті виділення з заднього проходу, або після випорожнення (на туалетному папері, калі чи унітазі)?

·         У Вас розширені вени на ногах?

·         Вас турбують періодично закрепи?

·         Ви проводите в туалеті більше п’яти хвилин?

·         Ви відмічали у себе «шишки» або тверді утворення в ділянці заднього проходу?

Якщо Ви відповіли «Так» на 2 запитання  - тоді у Вас яскраво виражена схильність до даної патології і бажано проконсультуватись у лікаря-проктолога, щоб уникнути її появи.  Якщо Ви відповіли «Так» на 4 та більше запитань то можна стверджувати що у Вас геморой, тому наполегливо рекомендуємо Вам пройти консультацію фахівця.

Юрій Кіндракевич

Лікар хірург-проктологЯкщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.


Погода, Новости, загрузка...Останні новини по темі: