Керівники обласної ради з робочим візитом побували в Галицькому районі (ФОТО)

Голова обласної ради Олександр Сич, його перший заступник Василь Гладій, заступник Сергій Басараб оглянули об’єкти соціально-культурного призначення Галицького району з метою аналізу ефективності використання коштів обласного бюджету, реалізації проектів обласних конкурсів розвитку місцевого самоврядування та визначення пріоритетних проблем району. Разом з ними також працювали депутат обласної ради Володимир Магаль, керівники районної ради та РДА.

Знайомство з господаркою району посадовці розпочали з села Крилос. Як розповів голова райради Павло Андрусяк, саме з цього населеного пункту планується відновлювати Галич як історично-культурний центр не лише Прикарпаття, а й всієї України. Йдеться, зокрема, про створення духовного центру, точкою відліку якого мати стати реконструкція фундаменту Успенського собору ХІІ століття та перевезення зі Львова останків Ярослава Осьмомисла.

Під час перебування в Крилосі, посадовці також оглянули хід будівництва нової школи, оскільки наявне приміщення знаходиться в аварійному стані. На завершення будівництва необхідно понад 17 мільйонів гривень. "В обласному бюджеті таких грошей немає, вони мають поступити з державного бюджету. Якщо кошти виділять і від області буде потрібне дофінансування, ми постараємося такі гроші знайти", - підкреслив Олександр Сич.

Вкотре під час відвідин районів керівники органів місцевого самоврядування наголошували на проблемі водопостачання. Зокрема в селі Бринь більше половини домогосподарств страждають від повної або часткової відсутності води. Вже в цьому році тамтешній сільський голова планує вирішити цю проблему шляхом реалізації проекту "Підсилення системи водопостачання села Бринь Галицького району шляхом побудови вітки водопроводу" в рамках обласного конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування.

Прикладом ефективної реалізації проектів обласного конкурсу в Галицькому районі є Залуквянська сільська рада. Завдяки координації зусиль обласного, районного та сільського бюджетів в населеному пункті відремонтовано клуб, в якому розміщено Просвітянську світлицю, облаштовано спортивно-хореографічну залу, замінено вікна у школі та відремонтовано бібліотеку. "Всі ми бачимо тенденцію до скорочення сільських бібліотек. Тому, якщо в Будинку культури закриють бібліотеку, люди зможуть зустрічатися, спілкуватися та користуватися послугами книгозбірні в нашому інформаційно-культурному центрі", - розповів сільський голова села Залуква Михайло Залецький.

Під час перебування в Галицькому районі керівники обласної ради також відвідали Більшівцівську об’єднану територіальну громаду, ознайомилися з ходом реконструкції шкільної майстерні Комарівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та оглянули пам’ятник Дмитру Вітовському в селі Медуха. Актив села хоче провести реконструкцію постаменту до відзначення 130-ї річниці від дня народження державного секретаря військових справ ЗУНР, яку святкуватимуть на початку листопада цього року.

На завершення візиту очільники вищого самоврядного органу влади області зустрілися з керівниками органів місцевого самоврядування, депутатами районної ради, представниками громадськості.

"Галич є тією родзинкою для Прикарпаття, яку треба піднімати, берегти про неї пам'ять і робити все можливе, аби сюди приїжджали люди, пізнавали українську історію. Район потребує впорядкування територій, популяризації туризму. У розвитку цього напрямку може допомогти обласний конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, який в цьому році носитиме розвитковий характер. Разом з цим, одним з пріоритетних напрямків конкурсу залишається водопостачання", - підсумував Олександр Сич.

 Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
Гість, 20 березня, 19:18
Чому не поїхали в Маріямпіль,де руйнується пам"ятка архітектури.Яку з невідомих причин обгородили парканом та обмежують доступ для відвідуваня.
Відповісти

Гість, 20 березня, 19:20
Там би дорогу краще зробили!!!Гроші розікрали,автобуси відмовляються їхати
Відповісти

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Політика: