На засіданні колегії ДОЗ ОДА обговорено ряд актуальних питань реформування медичної галузі Прикарпаття

Відбулося засідання колегії департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації, в якій взяли участь директор ДОЗ ОДА Мирон Матейко, його заступники – Микола Стовбан та Віталій Федорів, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики Манолій Піцуряк, а також головні лікарі обласних закладів охорони здоров’я, лікувальних закладів міста Івано-Франківська, центральних районних і міських лікарень, центрів первинної медико-санітарної допомоги.
http://www.if.gov.ua/files/img/IMG_8553_(1)_(1).JPG
 

Присутні обговорили питання, які стосувались стану надання неврологічної допомоги жителям області та готовності закладів охорони здоров’я Франківщини до впровадження реімбурсації лікарських засобів пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою.

У своєму виступі головний позаштатний спеціаліст ДОЗ ОДА з неврології Галина Чмир розповіла про показники діяльності неврологічної служби, кадрове та матеріально-технічне забезпечення, проблеми та перспективи. За її словами, від 2011 року відбувся ріст інсультів в області з 230 випадків до 301 у 2016 році.

Фахівець акцентувала і на перевагах лікування в інсультному блоці, зокрема Кокранівському огляді програми реабілітації після інсульту в організованих інсультних відділеннях. Також наголошувала на створенні мережі палат інтенсивної терапії, зокрема у кожній центральній районній лікарні у неврологічних відділеннях, забезпечивши їх для початку найнеобхіднішою апаратурою і цілодобовим постом навченого середнього медперсоналу, або створення кількох потужних інсультних відділень, куди будуть поступати хворі на інсульт з усієї області.

«Щодо результатів діяльності дитячої неврологічної служби, то у відділенні з ураженням центральної нервової системи та опорно-рухового апарату ОДКЛ широко використовуються найновіші технології у лікуванні хворих дітей з дотриманням сучасних протоколів обстеження та лікування», - повідомила обласний дитячий невролог Людмила Дельва.

Спеціаліст зазначила, що відсоток дітей, охоплених різними методами фізичної реабілітації, становить 94%. У структурі неврологічних захворювань дитячого віку, близько 30% становлять стани, які вимагають термінової спеціалізованої медичної допомоги, тому дитячі неврологи ОДКЛ забезпечують цілодобові ургентні чергування на дому.

За даними обласного дитячого невролога, зареєстровано захворювань нервової системи вперше в житті у дітей віком до 17 років – 6394 випадки, що становить 2,3% від загальної кількості дітей в області. На 100 дітей області в середньому реєструється двоє дітей із вперше виявленою неврологічною патологією. Та показник первинної захворюваності на хвороби нервової системи серед дитячого населення з кожним роком виявляє тенденцію до зниження, говорять медики. 

Про стан готовності закладів охорони здоров’я області до впровадження з 1 квітня Урядової програми «Доступні ліки», за якою пацієнти окремих категорій зможуть отримати ліки безкоштовно або з незначною доплатою, доповіли головний спеціаліст ДОЗ ОДА з терапії Лариса Боришкевич та завідувач відділу фармконтролю при ДОЗ ОДА Уляна Ткачівська. Спеціалісти детально зупинились на Програмі, а саме, розповіли як отримати безкоштовні ліки, які діючі речовини входять до програми реімбурсації, де пацієнт може обміняти рецепт на ліки, що робити, якщо в аптеці закінчились безкоштовні ліки, або ті, що відшкодовуються; які ліки пацієнт може отримати безкоштовно, а за які потрібно доплачувати та як регулюватимуть ціни на лікарські засоби в Україні.Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Здоров'я: