Фейки і сирени. Як Росія агонізує через український безвіз

Ми чудово знаємо, як російські "гібриди" уміють брехати, проте й далі ведемося на їх побрехеньки. А ще гірше, коли цими побрехеньками ще й смакуємо

Невдала спроба зриву дебатів в Європарламенті по безвізу для України за допомогою пожежної тривоги – яскравий приклад того, наскільки важливо нашим агресивним північно-східним сусідам хоч якось вставити нам палки в колеса. Утім, хоча євродепутати під звуки сирени й покинули будівлю Європарламенту, але потім повернулися і ухвалили процедурне рішення. Завадити позитивному для нас результату Кремлю не вдалося: не в середу, так у четвер європарламентарі запалять зелене світло для українців.

Тим часом, у вітчизняному інформпросторі запустили масштабну хвилю різноманітних фейків і "зрад", які мають на меті нівелювати це, безумовно, історичне для України рішення. Тезово дана дискредитаційна хвиля зводиться до того, що рішення Євросоюзу запізніле: мовляв, його чекали одразу після Майдану, ще в 2014 році. Також через певні ЗМІ вбивають в голову громадськості тезу, що безвіз потрібен лише для підвищення рейтингу влади, а практичної користі від нього ніхто не отримає.

Аргумент - "залізобетонний": звичайна бабця з села не поїде до ЄС через брак коштів. Неважливо, що 68% українців і так ніколи не виїжджали за кордон. І введення чи не введення безвізу з ЄС тут абсолютно ні до чого. До речі, якщо вже на те пішло, то статистичні дані свідчать про те, що Україна з року в рік і за відсутності безвізового режиму демонструє зростання пасажиропотоку. І можна не сумніватися, що після рішення європолітиків ця динаміка лише покращуватиметься.

Тим часом, "зрадофіли" використовують ще один псевдодоказ: безвіз, буцімто, не дає права українцям працювати в ЄС. Насправді, це – пересмикування у стилі російської пропаганди. Який стосунок має безвіз до трудових відносин, що регулюються міждержавними договорами – незрозуміло. Утім, мета провокаторів саме й полягає у тому, аби ретельно змішати котлети з мухами, щоб посилити наш і без того серйозний комплекс меншовартості.

На жаль, ця інформаційна технологія справді досить ефективно спрацьовує. І не лише на безвізовій темі. Так, можна згадати, як учора у соцмережах активно підхопили "зраду" про міфічні погрози з боку Європи перенести Євробачення з Києва до Берліну. Цей "фейк" запустили два російських пранкера Олексій Столяров ("Лексус") та Володимир Кузнєцов ("Вован"), які нібито подзвонили гендиректору Європейської мовної спілки Інгрід Дельтенре (EBU), а вона наговорила різних страхіть про перенесення конкурсу. У мовній спілці швидко відреагували на цю провокацію, заявивши, що ніхто нічого й нікуди не переноситиме. Але ж людська психологія така, що найкраще запам'ятовується негатив...

Українці не встигають знімати російську "локшину" зі своїх вух. А багато хто навіть не хоче цього робити, надихаючись тотальною "зрадою". Чим тут можна зарадити? Лише ефективною роботою в інформпросторі. У ситуації з тим же безвізом лише просвітницька діяльність може дати результат. І ще на користь України грає час: коли наші громадяни зможуть поїхати до Європи без зайвих обмежень, це остаточно підірве позиції російських "гібридів" з їхніми страшилками про те, що на українців в ЄС ніхто не чекає.Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Політика: