У Івано-Франківську відкриють Галицьку Браму

У суботу 8 квітня о 11:00 відбудеться відкриття Галицької Брами, яка є входом у підземелля Івано-Франківська, поблизу Ратуші. Розташують її на нижньому поверсі торгового центру “Галерея-Н”.

У XVII столітті до Станіславова можна було потрапити через дві брами – Тисменицьку і Галицьку, а про таємні  підземелля міста ходили легенди. Місто Станіслава Потоцького славилося цими містичними підземеллями, які служили не тільки схованкою, а й можливістю швидко втекти в разі нападу ворога. Саме тут, біля Ратуші, і було знайдено великий підземний коридор, де за розмірами міг проїхати вершник. Вхід був вимощений каменем.

Браму відтворив відомий франківський коваль Сергій Полуботько. Назву брами не змінили – Галицька, оригінал якої  знаходився  за 50 метрів від  торгового центру. Її фундаменти віднайшли на початку 2000-х. Оновлена брама є спадкоємицею давньої фортечної споруди. Автентичного вигляду кованому витвору додає портал, вимуруваний зі старовинної станіславівської цегли кінця XIX століття.

Посередині брами, як і в давнину, красується рельєфна голова лева. Золотий лев був державним гербом галицьких князів, його зображення прикрашало бойові знамена і щити військової дружини. Галичани вірили, що лев символізує мужність і благородство, достаток та щастя.

Про магічні властивості золотого лева на брамі вже ходять легенди. У центрі міста є багато крамничок. Працівниця однієї з них якось зранку жартома потерла левові носа і загадала бажання. Цей день став для неї дуже вдалим і на роботі, і в особистому житті. Наступного разу неймовірна історія повторилась! Її радості не було меж. Тепер цікавить лише одне – який радіус дії лева із Галицької Брами? Місцеві вірять, якщо потерти цього лева і загадати бажання, воно обов’язково здійсниться.Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Туризм: