Очільниця «Молодої Просвіти» із Прикарпаття вивчала досвід у Брюсселі (фото)

Близько двох років громадська організація з Прикарпаття «Молода Просвіта» бере участь у документуванні порушень прав людини на сході України.

Ця робота є важливою, оскільки, як показує досвід інших країн, допоможе рано чи пізно покарати винних, певною мірою компенсувати моральні втрати потерпілим, відновити бажану справедливість та зберегти правдиві історичні факти. На рахунку організації майже три десятки проведених інтерв’ю з безпосередніми заручниками незаконних місць позбавлення волі на Донбасі. Усі ці люди з Івано-Франківщини. Загалом через полон сепаратистів пройшло чимало цивільних та військових з нашої області, тому громадська організація «Молода Просвіта», яка віднедавна є членом Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі», закликає усіх, хто потерпів від рук окупантів, звертатися до них, аби належним чином зафіксувати усі порушення.

Метою роботи Коаліції є подання справ у Міжнародний кримінальний суд у Гаазі, а також доведення на європейському та світовому рівнях присутності на території нашої держави військ та зброї Російської Федерації. Нещодавно з однієї такої адвокаційної зустрічі у Брюсселі (Бельгія) повернулася керівниця «Молодої Просвіти” Євгенія Бардяк. «Група громадських діячів, які займаються питаннями Криму та Донбасу, зустрілися з представниками Ради Європейського Союзу та Європарламенту. У нас була нагода вкотре нагадати, що війна в Україні досі триває, у полоні залишаються більше сотні українців, а винні не можуть бути амністовані», - зазначає пані Бардяк.

Громадська організація «Центр громадянських свобод», яка ініціювала даний захід, підготувала на основі обговорень перелік пропозицій до європейських та українських політиків, щоб питання України залишалося у порядку денному засідань найвищих рівнів.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністраціїЯкщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
Гість, 11 квітня, 0:14
Чим більше світ знає про проблему Донбас в Україні тим краще.
Відповісти

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Суспільство: