У Карпатах закiнчили основний етап будiвництва залiзничного тунелю (фото)

Потяги через Бескидський тунель пустять наприкінці 2017 року. Пробні запуски потягів реконструйованим Бескидським тунелем відбудуться наприкінці 2017 року.

Цi 1764 метри пройти пiшки неспiшним темпом можна за 25 — 30 хвилин. Проїхати поїздом — за п’ять.

Однак будують Бескидський тунель, найбiльша глибина проходження якого — 180 метрiв, ще з 2013 року. Будiвництво вже близьке до закiнчення. У цьому пересвiдчилися й ми. Вийшовши з електрички в селi Опорець, питаємо мiсцевих, як дiйти до Бескидського тунелю.

“Це ви про ту дiру в горi?” — перепитує чоловiк i показує рукою праворуч вiд станцiї. Бачимо тунель. Раптом iз нього виїжджає самоскид. Оце так! На його тлi вантажiвка мов iграшкова. А з першого погляду й не скажеш, що тунель такий великий. “Параметри перерiзу ствола — 11 на 10 метрiв”, — каже Костянтин Стехов, заступник начальника з будiвництва об’єкта “Бескидський тунель”.

Портал (вхiд до тунелю) прикритий великою синьою завiсою, а через 200 метрiв — ще однiєю, аби не випускати тепло назовнi. Чотири ступенi калориферiв у вентиляцiйнiй трубi пiдiгрiвають повiтря в тунелi до плюсової температури. У холодi бетон, яким саме викладають тунель, просто замерзне. Ми заходимо за завiсу й опиняємося немов в iншому свiтi. Височенне напiвкругле склепiння, ряди лiхтарiв по боках, i всюди кипить робота — робiтники працюють цiлодобово в три змiни. Бескидський тунель будують поряд зi старим, що дiє ще з 1886 року.

“Старий тунель перебуває в аварiйному станi. Це основна причина того, що потрiбен новий, — розповiдає Костянтик Стехов. — Крiм того, старий тунель одноколiйний, пропускає лише 28 пар поїздiв на добу. З вiдкриттям нового тунелю це число збiльшиться вдвiчi”. До слова, старим тунелем досi курсують поїзди. Хоча вiдстань вiд будови — лише 30 метрiв! Запитуємо, чи це безпечно, адже пiд час прокладання тунелю використовують вибухiвку. “

На початку будiвництва ми зробили три експериментальнi вибухи. Жодних деформацiй у старому тунелi не було, — запевняє Костянтин Стехов. — Ще перед проведенням робiт ми вмонтували електронну систему монiторингу й вiдстежуємо всi процеси”.

Пiсля експериментальних вибухiв проводили i плановi. Чотири метри — стiльки з’являлось простору в тунелi щодня. Вибухи вiдбувались за узгодженим iз залiзницею графiком “вiкон”. У стiнах через певнi промiжки бачимо великi заглибини.

“Для безпеки людей передбаченi 49 нiш i 12 камер, — пояснює пан Стехов. — Також будуть три евакуацiйнi виходи — для того, щоб можна було перейти в старий тунель у разi аварiї”.

Фiнансування будiвництва, а це 2,2 мiльярда гривень, забезпечують Європейський банк реконструкцiї та розвитку, Європейський iнвестицiйний банк i частково — “Укрзалiзниця”. Споруджує тунель українська компанiя, i працюють тут українськi робiтники.

“Навiть усi будматерiали, за винятком хiмiчних добавок до бетону, нацiонального виробництва”, — пiдтверджує пан Костянтин. “Будiвництво зiбрало близько 400 фахiвцiв зi всiєї України: з Рiвного, Днiпра, Києва, — розповiдає Павло Петрук, iнженер виробничо-технiчного вiддiлу. — У нас тут є гуртожиток для працiвникiв, їдальня, медпункт, рятувальники”.

Закiнчити будiвництво планують у листопадi 2017 року. Тодi ж через тунель проїде й перший поїзд.Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Фоторепортаж: