В Івано-Франківській області завдяки тісній співпраці обласної та міської влади проблем з гемодіалізом немає

Хоча загалом в Україні склалась проблема із розхідними матеріалами для гемодіалізу, так як на сьогодні цей метод лікування вважається найдороговартіснішим і надається пацієнтам пожиттєво.

На Івано-Франківщині діє обласна програма «Здоров’я нації», яка дає змогу за бюджетні кошти області закупити всі розхідні матеріали для пацієнтів з хроніодіалізом. Усі профільні центри забезпечені необхідними розхідними матеріалами на 3-4 місяці вперед та достатньою кількістю апаратів, які постійно оновлюються. 

«Відділення інтенсивної терапії екстракорпоральних методів детоксикації та для лікування хворих із гострим отруєнням і амбулаторного діалізу обласної клінічної лікарні займається методами замісної ниркової терапії. Таке лікування проводиться пацієнтам, коли в них не працюють нирки. Розрізняють три види замісної ниркової терапії: гемодіаліз, або штучна нирка, перитонеальний діаліз, коли діаліз проводиться через черевну порожнину і трансплантація нирки», - говорить головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я з нефрології та діалізу, завідувач профільного відділення ОКЛ Олег Легун.

За словами обласного спеціаліста, на Прикарпатті діють вісім центрів гемодіалізу, які знаходяться в обласній та центральній міській лікарнях Івано-Франківська, Калуші, Коломиї, Косові, Городенці, Снятині та Надвірній. І найближчим часом планується відкриття дев’ятого такого центру на базі Долинської центральної районної лікарні, оскільки це одна з найбільш віддалених точок нашої області. Всі хворі отримують допомогу в центрах, які розташовані в межах 30 кілометрів від місця їхнього проживання. 

«Орієнтовно за рік в центрі гемодіалізу лікується 400 хворих з хронічною хворобою нирок, - говорить Олег Легун. –  За минулий рік ми надавали медичну допомогу 29 хворим методом перитонеального діалізу і 68 осіб з гострим пошкодженням нирок. На перитонеальному діалізі знаходиться 18 хворих. Цей вид діалізу дає можливість пацієнту робити процедуру самостійно в домашніх умовах. З трансплантованою ниркою в області нараховується 32 особи, які відповідно отримують медикаменти та живуть кращою соціальною якістю життя». Також лікар додає, що у медичному відношенні всі ці три види є рівноцінними. 

Для покращення якості лікування відділення гемодіалізу обласної лікарні постійно оновлюється обладнанням. Результатом є зменшення смертності людей із захворюваннями нирок. Загалом замінено на нові 12 апаратів у центрі ОКЛ, Калуші, Коломиї та ЦМКЛ. 

У центральній міській клінічній лікарні відділення нефрології та діалізу створене у 2010 році. Розраховане на 7 діалізних місць. На даний час у відділенні лікується 41 пацієнт, які проходять процедуру через день згідно встановленого графіку. 

Нещодавно центральна міська клінічна лікарні поповнилась двома сучасними апаратами японського виробництва, яке дозволить ще на більш якісному рівні проводити гемодіаліз, гемо фільтрацію та гемодіафільтрацію. Також вони оснащені блоком безперебійного живлення, який при проблемах з електрикою може працювати в автономному режимі без додаткових джерел електроенергії. На днях у відділенні оновилась система водопідготовки – встановлено високопроточну мембрану, яка дає можливість подавати до апарату ще якіснішу воду.

За словами завідувача відділення нефрології та діалізу ЦМКЛ Степана Романського, вартість комплекту для гемодіалізу становить біля 2 тисяч гривень. Також він зазначив, що черг у відділенні гемодіалізу центральної лікарні міста немає.

Обласний спеціаліст Олег Легун додає, що завдяки вчасно проведеному обласним департаментом охорони здоров’я тендеру вдається уникнути ситуацій, які склалися в сусідніх областях. Адже на Прикарпатті тендерні процедури проводяться ще до закінчення розхідних матеріалів, які необхідні для даного лікування.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністраціїЯкщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Здоров'я: